Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεκέμβρη μόνο θετικά να μας τα δείχνεις όλα το δέντρο να γεμίσουμε με μπάλες και με δώρα 🎄🎄🎀🎀🤰🤰🧿🧿🧡🧡💙💙


Demy93

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια έκανα και τωρα το απόγευμα... Φαίνεται!!! 

IMG_20231227_184424.jpg

Μαρινακι κ εγώ νομίζω ότι φαίνεται με χρώμα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια έκανα και τωρα το απόγευμα... Φαίνεται!!! 

IMG_20231227_184424.jpg

Εισαιιιιιιι εγκυοσσσσς❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ άφησε το να ασπρίσει και στειλτο μας πάλι μια φωτό ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εισαιιιιιιι εγκυοσσσσς❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ άφησε το να ασπρίσει και στειλτο μας πάλι μια φωτό ❤️❤️❤️❤️

Και εσένα έτσι θα σε λέω σε ένα μήνα χψαχαχα. Πρόσεχε τη λες χαχχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly πάρε μια παντόφλα... Τι λες? Πότε έκανες ωορρηξία?ακόμα και με την ένεση δεν είναι στάνταρ η ώρα που σκάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια έκανα και τωρα το απόγευμα... Φαίνεται!!! 

IMG_20231227_184424.jpg

Εφόσον και στα δύο φαίνετα... Μαντεψε τι έχεις στην κοιλίτσα σου.. καλά δε σε παρεξηγώ εγώ είχα κάνει 3 την πρώτη φορά και κάπου στα 5-6 τη δεύτερη φορά για να το πιστέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και εσένα έτσι θα σε λέω σε ένα μήνα χψαχαχα. Πρόσεχε τη λες χαχχαα

Χαχαχχαχαχχαχα με είδες στον υπνο σου;;; 😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

αφού δεν ξέρεις ποτε έγινε ακριβώς η ωορρηξία , δεν είχες κανει και υπέρηχο μπορεί να μην δείχνει ακόμα όποτε λιγες μερες υπομονή ακόμα 

Έχεις κανένα σύμπτωμα ; 

Δυστυχώς αυτή τη φορά από την αρχή της διαδικασίας δεν έχω κανένα σύμπτωμα απολύτως. Ούτε κατά την ωορηξια είχα τίποτα ενώ συνήθως έχω πόνο ωορηξιας ούτε μετα. Το στήθος δεν με πόνεσε ούτε στην ωορηξια ούτε μετά. Δεν πρήστηκε ποτέ! Και μετανιώνω οικτρά που δεν είχα πάρει τεστ ωορρηξίας τότε να κάνω ..μόνο πρήξιμο έχω στην κοιλιά που είναι πιστεύω από τα utrogestan. Αν δεν είχα κάνει υπέρηχο μας δει ο γιατρός ότι έχω δύο ωάρια θα έλεγα ότι δεν έκανα ωορηξια αυτόν τον μήνα...κρατάω μια ελπίδα μήπως τα μικροπονακια που είχα μετά από δύο μέρες από την σπερματεγχυση και κράτησαν 3 μέρες ήταν ωορηξιας και άργησα να κάνω...αλλά και τότε είχα μόνο μια επαφή..

Κοντος ψαλμός αλληλούια...σε λίγες μέρες θα ξέρουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Δυστυχώς αυτή τη φορά από την αρχή της διαδικασίας δεν έχω κανένα σύμπτωμα απολύτως. Ούτε κατά την ωορηξια είχα τίποτα ενώ συνήθως έχω πόνο ωορηξιας ούτε μετα. Το στήθος δεν με πόνεσε ούτε στην ωορηξια ούτε μετά. Δεν πρήστηκε ποτέ! Και μετανιώνω οικτρά που δεν είχα πάρει τεστ ωορρηξίας τότε να κάνω ..μόνο πρήξιμο έχω στην κοιλιά που είναι πιστεύω από τα utrogestan. Αν δεν είχα κάνει υπέρηχο μας δει ο γιατρός ότι έχω δύο ωάρια θα έλεγα ότι δεν έκανα ωορηξια αυτόν τον μήνα...κρατάω μια ελπίδα μήπως τα μικροπονακια που είχα μετά από δύο μέρες από την σπερματεγχυση και κράτησαν 3 μέρες ήταν ωορηξιας και άργησα να κάνω...αλλά και τότε είχα μόνο μια επαφή..

Κοντος ψαλμός αλληλούια...σε λίγες μέρες θα ξέρουμε. 

Έτσι αισιόδοξη να είσαι!!! Μακάρι να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Δυστυχώς αυτή τη φορά από την αρχή της διαδικασίας δεν έχω κανένα σύμπτωμα απολύτως. Ούτε κατά την ωορηξια είχα τίποτα ενώ συνήθως έχω πόνο ωορηξιας ούτε μετα. Το στήθος δεν με πόνεσε ούτε στην ωορηξια ούτε μετά. Δεν πρήστηκε ποτέ! Και μετανιώνω οικτρά που δεν είχα πάρει τεστ ωορρηξίας τότε να κάνω ..μόνο πρήξιμο έχω στην κοιλιά που είναι πιστεύω από τα utrogestan. Αν δεν είχα κάνει υπέρηχο μας δει ο γιατρός ότι έχω δύο ωάρια θα έλεγα ότι δεν έκανα ωορηξια αυτόν τον μήνα...κρατάω μια ελπίδα μήπως τα μικροπονακια που είχα μετά από δύο μέρες από την σπερματεγχυση και κράτησαν 3 μέρες ήταν ωορηξιας και άργησα να κάνω...αλλά και τότε είχα μόνο μια επαφή..

Κοντος ψαλμός αλληλούια...σε λίγες μέρες θα ξέρουμε. 

Τι να πω κορίτσι μου εύχομαι να είσαι απλά να έτυχε να μην έχεις συμπτώματα όσο δεν βλέπουμε την ακατανόμαστη ελπίζουμε 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια έκανα και τωρα το απόγευμα... Φαίνεται!!! 

IMG_20231227_184424.jpg

Κάτι αχνό φαίνεται δεν θέλω να σε φουσκώσω τα μυαλά αλλά νομίζω πως κάτι έχει γίνει αλλά επειδή έχουμε δει πολλά περίεργα με τα τεστ θα περιμένουμε την χοριακη σου 

Ποτε σκέφτεσαι να κανείς ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girlyθα το πω και σε σενα και σε ολα τα κορίτσια. ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΟΥΝ συμπτώματα εγκυμοσύνης οχι απλα πριν την καθυστερηση αλλα ουτε κ μετα μεχρι η χοριακη να ανεβει αρκετα. Η ορμονη με 25 και 50 και 150 μονάδες δεν εχει συμπτώματα ακομα στον οργανισμο. Επισης εχει κοπελες που στην εγκυμοσύνη τους δ ειχαν κανενα μα κανενα συμπτωμα. Ολα στο μυαλο μας είναι. Εγω τ μονο συμπτώμα που ειχα ήταν το πρήξιμο και μια αηδια στο λαιμο κ στον οισοφαγο και αυτα σιγουρα μετα την 6η βδομαδα. Κρατα τις ελπιδες σου εχεις μερες μπροστα σου. 

Επισης τα τεστ πριν την επιβεβαιωμενη μερα καθυστέρησης δεν έχουν νοημα. Αν ήταν θα μαε ελεγαν οι γιατροι κανε ενα τεστ στις 6 μερες, στις 10, στις 11. Δε μας λενε τυχαια οχι πριν την 14η μερα απο την επιβεβαιωμενη ωορηξια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ αγαπημένα μου κορίτσια ♥️ έχω ένα τελευταίο hometest..

Θα το κάνω αύριο το πρωί....αν βγει θετικό θα πάω να πάρω και από το φαρμακείο τεστ για να το επιβεβαιώσω🙏 άντε να δούμε !!!

@Elk Παρασκευή θα κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Girlyθα το πω και σε σενα και σε ολα τα κορίτσια. ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΟΥΝ συμπτώματα εγκυμοσύνης οχι απλα πριν την καθυστερηση αλλα ουτε κ μετα μεχρι η χοριακη να ανεβει αρκετα. Η ορμονη με 25 και 50 και 150 μονάδες δεν εχει συμπτώματα ακομα στον οργανισμο. Επισης εχει κοπελες που στην εγκυμοσύνη τους δ ειχαν κανενα μα κανενα συμπτωμα. Ολα στο μυαλο μας είναι. Εγω τ μονο συμπτώμα που ειχα ήταν το πρήξιμο και μια αηδια στο λαιμο κ στον οισοφαγο και αυτα σιγουρα μετα την 6η βδομαδα. Κρατα τις ελπιδες σου εχεις μερες μπροστα σου. 

Επισης τα τεστ πριν την επιβεβαιωμενη μερα καθυστέρησης δεν έχουν νοημα. Αν ήταν θα μαε ελεγαν οι γιατροι κανε ενα τεστ στις 6 μερες, στις 10, στις 11. Δε μας λενε τυχαια οχι πριν την 14η μερα απο την επιβεβαιωμενη ωορηξια. 

 

Καλή μου Διώνη είναι πολύ σωστά όλα όσα λες. Και όντως όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου δεν είχα καταλάβει κάποιο σύμπτωμα. Όμως τον προηγούμενο μήνα που ήμουν έγκυος πάλι είχα πολλά συμπτώματα πριν καν μάθω ότι είμαι έγκυος. Είχα υπνηλία,κοιμόμουν από τις 9μισι,είχα ένα στήθος έτοιμο να εκραγεί με φοβερό πόνο στις θηλές και το μεγαλύτερο συμπτώμα ήταν ότι λαχανιαζα σε απόστασρις μέσα στο σπίτι. Επίσης είχα ένα έντονο βάρος χαμηλά στην μήτρα κάθε φορά που έκανα κίνηση να σκύψω . Επίσης δεν ήθελα με τίποτα να πιω αλκοόλ και άρχισα να μη θέλω να καπνίσω.. Επιβεβαιώνω λοιπόν πως ναι υπάρχουν συμπτώματα από την πρώτη στιγμή! Κάποιες εγκυμοσύνες σαν την πρώτη μου δεν δείχνουν τίποτα και συνήθως έτσι συνεχίζουν. Τότε δεν είχα τίποτα μέχρι τον 7ο μήνα που πρήστηκε το στήθος μου. Απολύτως τίποτα! Τον προηγούμενο μήνα όμως ήταν όλα διαφορετικα! Τα ένιωσα όλα από την αρχή και επιβεβαιώθηκα! Και προς θεού δεν ήταν της φαντασίας μου ή θέμα ψυχολογίας! Το ότι δεν μπορούσα να περπατήσω 5 μέτρα χωρίς να λαχανιαζω ή να μιλήσω για αρκετή ώρα χωρίς να λαχανιαζω δεν είναι κάτι που θα μπορούσα να κάνω με το μυαλό μου. Και σκέψου ότι αυτά τα είχα 3 μέρες πριν κάνω την πρώτη μου χοριακη που ήταν 12! Άρα μιλάμε για μηδενική χοριακη ..αλλά το σώμα έχει ήδη ξεκινήσει πυρετωδώς να ετοιμάζεται! Εξού και τα συμπτώματα!

Πάντως να σας πω κορίτσια μου μόλις συνειδητοποίησα ότι έκανα ωορηξια από την δεξία,το είδα στο χαρτί του υπερήχου...και τον γιο μου και την προηγούμενη φορά έμεινα από την αριστερή.. επίσης αυτός είναι προφανώς ο λόγος που δεν είχα πόνο ωορηξιας. Πάντα όταν κάνω από δεξιά δεν έχω! Δεν ξέρω αν δεν κάνω καλή ωορηξια από εκεί πάντως δεν έχω τίποτα! 

Αύριο όμως νέα μέρα νέο τεστ! Αν βγει αρνητικό θα κάνω ένα τηλέφωνο τον γιατρό να μάθω αν μπορούμε να κάνουμε 3 σπερματεγχυση στην σειρά ελπίζοντας να πετύχω αριστερή πλευρά! Αλλιώς παύση και βλέπουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλή μου Διώνη είναι πολύ σωστά όλα όσα λες. Και όντως όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου δεν είχα καταλάβει κάποιο σύμπτωμα. Όμως τον προηγούμενο μήνα που ήμουν έγκυος πάλι είχα πολλά συμπτώματα πριν καν μάθω ότι είμαι έγκυος. Είχα υπνηλία,κοιμόμουν από τις 9μισι,είχα ένα στήθος έτοιμο να εκραγεί με φοβερό πόνο στις θηλές και το μεγαλύτερο συμπτώμα ήταν ότι λαχανιαζα σε απόστασρις μέσα στο σπίτι. Επίσης είχα ένα έντονο βάρος χαμηλά στην μήτρα κάθε φορά που έκανα κίνηση να σκύψω . Επίσης δεν ήθελα με τίποτα να πιω αλκοόλ και άρχισα να μη θέλω να καπνίσω.. Επιβεβαιώνω λοιπόν πως ναι υπάρχουν συμπτώματα από την πρώτη στιγμή! Κάποιες εγκυμοσύνες σαν την πρώτη μου δεν δείχνουν τίποτα και συνήθως έτσι συνεχίζουν. Τότε δεν είχα τίποτα μέχρι τον 7ο μήνα που πρήστηκε το στήθος μου. Απολύτως τίποτα! Τον προηγούμενο μήνα όμως ήταν όλα διαφορετικα! Τα ένιωσα όλα από την αρχή και επιβεβαιώθηκα! Και προς θεού δεν ήταν της φαντασίας μου ή θέμα ψυχολογίας! Το ότι δεν μπορούσα να περπατήσω 5 μέτρα χωρίς να λαχανιαζω ή να μιλήσω για αρκετή ώρα χωρίς να λαχανιαζω δεν είναι κάτι που θα μπορούσα να κάνω με το μυαλό μου. Και σκέψου ότι αυτά τα είχα 3 μέρες πριν κάνω την πρώτη μου χοριακη που ήταν 12! Άρα μιλάμε για μηδενική χοριακη ..αλλά το σώμα έχει ήδη ξεκινήσει πυρετωδώς να ετοιμάζεται! Εξού και τα συμπτώματα!

Πάντως να σας πω κορίτσια μου μόλις συνειδητοποίησα ότι έκανα ωορηξια από την δεξία,το είδα στο χαρτί του υπερήχου...και τον γιο μου και την προηγούμενη φορά έμεινα από την αριστερή.. επίσης αυτός είναι προφανώς ο λόγος που δεν είχα πόνο ωορηξιας. Πάντα όταν κάνω από δεξιά δεν έχω! Δεν ξέρω αν δεν κάνω καλή ωορηξια από εκεί πάντως δεν έχω τίποτα! 

Αύριο όμως νέα μέρα νέο τεστ! Αν βγει αρνητικό θα κάνω ένα τηλέφωνο τον γιατρό να μάθω αν μπορούμε να κάνουμε 3 σπερματεγχυση στην σειρά ελπίζοντας να πετύχω αριστερή πλευρά! Αλλιώς παύση και βλέπουμε.. 

Αύριο ελπίζω και οι δύο να ποσταρουμε το θετικό μας τεστ 🙏☺️ άντε να δούμε....σήμερα χάρηκα συγκρατημένα...αλλά έχω αρχίσει ήδη να σκέφτομαι την πιθανότητα να έγινε κάτι....αλλά συγκρατημένα μέχρι να δω θετική χοριακη δεν δένω τίποτα κόμπο...πολλά έχουν δει τα μάτια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλή μου Διώνη είναι πολύ σωστά όλα όσα λες. Και όντως όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου δεν είχα καταλάβει κάποιο σύμπτωμα. Όμως τον προηγούμενο μήνα που ήμουν έγκυος πάλι είχα πολλά συμπτώματα πριν καν μάθω ότι είμαι έγκυος. Είχα υπνηλία,κοιμόμουν από τις 9μισι,είχα ένα στήθος έτοιμο να εκραγεί με φοβερό πόνο στις θηλές και το μεγαλύτερο συμπτώμα ήταν ότι λαχανιαζα σε απόστασρις μέσα στο σπίτι. Επίσης είχα ένα έντονο βάρος χαμηλά στην μήτρα κάθε φορά που έκανα κίνηση να σκύψω . Επίσης δεν ήθελα με τίποτα να πιω αλκοόλ και άρχισα να μη θέλω να καπνίσω.. Επιβεβαιώνω λοιπόν πως ναι υπάρχουν συμπτώματα από την πρώτη στιγμή! Κάποιες εγκυμοσύνες σαν την πρώτη μου δεν δείχνουν τίποτα και συνήθως έτσι συνεχίζουν. Τότε δεν είχα τίποτα μέχρι τον 7ο μήνα που πρήστηκε το στήθος μου. Απολύτως τίποτα! Τον προηγούμενο μήνα όμως ήταν όλα διαφορετικα! Τα ένιωσα όλα από την αρχή και επιβεβαιώθηκα! Και προς θεού δεν ήταν της φαντασίας μου ή θέμα ψυχολογίας! Το ότι δεν μπορούσα να περπατήσω 5 μέτρα χωρίς να λαχανιαζω ή να μιλήσω για αρκετή ώρα χωρίς να λαχανιαζω δεν είναι κάτι που θα μπορούσα να κάνω με το μυαλό μου. Και σκέψου ότι αυτά τα είχα 3 μέρες πριν κάνω την πρώτη μου χοριακη που ήταν 12! Άρα μιλάμε για μηδενική χοριακη ..αλλά το σώμα έχει ήδη ξεκινήσει πυρετωδώς να ετοιμάζεται! Εξού και τα συμπτώματα!

Πάντως να σας πω κορίτσια μου μόλις συνειδητοποίησα ότι έκανα ωορηξια από την δεξία,το είδα στο χαρτί του υπερήχου...και τον γιο μου και την προηγούμενη φορά έμεινα από την αριστερή.. επίσης αυτός είναι προφανώς ο λόγος που δεν είχα πόνο ωορηξιας. Πάντα όταν κάνω από δεξιά δεν έχω! Δεν ξέρω αν δεν κάνω καλή ωορηξια από εκεί πάντως δεν έχω τίποτα! 

Αύριο όμως νέα μέρα νέο τεστ! Αν βγει αρνητικό θα κάνω ένα τηλέφωνο τον γιατρό να μάθω αν μπορούμε να κάνουμε 3 σπερματεγχυση στην σειρά ελπίζοντας να πετύχω αριστερή πλευρά! Αλλιώς παύση και βλέπουμε.. 

και εγω είχα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση και στις 3 εγκυμοσύνες δεν σου λέω κάτι τρανταχτώ, αλλά είχα ρίγος ταχυκαρδίες πόνο στην πλάτη να μου πέφτει η πίεση, να συγκινούμε εύκολα και αλλά.. 

εγω πιστεύω @Diwni μου δεν είναι τόσο απόλυτο στο ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα  αλλά  έχει να κάνει με τον κάθε οργανισμό κάθε γυναίκα είναι διαφορετική πχ η κουμπάρου δεν είχε τίποτα απο συμπτώματα.. εγω είχα γιατί όλα αυτά όταν περιμένω περίοδο δεν τα έχω, μόνο πονοκέφαλο  νεύρα άντε και λίγο πόνο στην κοιλιά τιποτα άλλο.. 

@Girlyεγω τώρα είμαι  5 εβδομάδων και λαχανιάζω όταν μιλάω ακόμα και στο τηλέφωνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.Δευτερη χοριακη 419,60 από 85 που ήταν το Σάββατο.Πηγε πολύ καλά θεωρώ.❤️Μετά τις γιορτές έχω υπέρηχο.🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλή μου Διώνη είναι πολύ σωστά όλα όσα λες. Και όντως όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου δεν είχα καταλάβει κάποιο σύμπτωμα. Όμως τον προηγούμενο μήνα που ήμουν έγκυος πάλι είχα πολλά συμπτώματα πριν καν μάθω ότι είμαι έγκυος. Είχα υπνηλία,κοιμόμουν από τις 9μισι,είχα ένα στήθος έτοιμο να εκραγεί με φοβερό πόνο στις θηλές και το μεγαλύτερο συμπτώμα ήταν ότι λαχανιαζα σε απόστασρις μέσα στο σπίτι. Επίσης είχα ένα έντονο βάρος χαμηλά στην μήτρα κάθε φορά που έκανα κίνηση να σκύψω . Επίσης δεν ήθελα με τίποτα να πιω αλκοόλ και άρχισα να μη θέλω να καπνίσω.. Επιβεβαιώνω λοιπόν πως ναι υπάρχουν συμπτώματα από την πρώτη στιγμή! Κάποιες εγκυμοσύνες σαν την πρώτη μου δεν δείχνουν τίποτα και συνήθως έτσι συνεχίζουν. Τότε δεν είχα τίποτα μέχρι τον 7ο μήνα που πρήστηκε το στήθος μου. Απολύτως τίποτα! Τον προηγούμενο μήνα όμως ήταν όλα διαφορετικα! Τα ένιωσα όλα από την αρχή και επιβεβαιώθηκα! Και προς θεού δεν ήταν της φαντασίας μου ή θέμα ψυχολογίας! Το ότι δεν μπορούσα να περπατήσω 5 μέτρα χωρίς να λαχανιαζω ή να μιλήσω για αρκετή ώρα χωρίς να λαχανιαζω δεν είναι κάτι που θα μπορούσα να κάνω με το μυαλό μου. Και σκέψου ότι αυτά τα είχα 3 μέρες πριν κάνω την πρώτη μου χοριακη που ήταν 12! Άρα μιλάμε για μηδενική χοριακη ..αλλά το σώμα έχει ήδη ξεκινήσει πυρετωδώς να ετοιμάζεται! Εξού και τα συμπτώματα!

Πάντως να σας πω κορίτσια μου μόλις συνειδητοποίησα ότι έκανα ωορηξια από την δεξία,το είδα στο χαρτί του υπερήχου...και τον γιο μου και την προηγούμενη φορά έμεινα από την αριστερή.. επίσης αυτός είναι προφανώς ο λόγος που δεν είχα πόνο ωορηξιας. Πάντα όταν κάνω από δεξιά δεν έχω! Δεν ξέρω αν δεν κάνω καλή ωορηξια από εκεί πάντως δεν έχω τίποτα! 

Αύριο όμως νέα μέρα νέο τεστ! Αν βγει αρνητικό θα κάνω ένα τηλέφωνο τον γιατρό να μάθω αν μπορούμε να κάνουμε 3 σπερματεγχυση στην σειρά ελπίζοντας να πετύχω αριστερή πλευρά! Αλλιώς παύση και βλέπουμε.. 

Καταρχήν αποφεύγεις τις παντόφλες μου... Φιλεναδα τους παλικαρους τους είδες.. ένας από δεξιά ο μεγάλος ο άλλος από αριστερά... Άρα δε μου λέει τίποτα αυτο που λες δεν κάνεις καλη ωορρηξία.. νομίζω το έχεις συνδιάσει λόγο του ότι δεν πονάς από εκεί κτλ αυτό ισχύει . Όταν κανω από αριστερά πονάω περνάω άσχημη περίοδο που τελειώνει πιο γρήγορα. Ευτυχώς κάνω πιο σπάνια από αριστερά. (Και τώρα 7.5 μήνα χωρίς περίοδο -χαρα να δεις που κάνω.. ) 

Στα δικά μας τώρα κανονικά μπορείς να ξεκινήσεις κατευθείαν 3 συνεχόμενους κύκλους επιτρέπεται η κλομιφερ. Αλλά φίλη ΜΗΝ προτρέψει θα σου έρθει τζαμαρία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.Δευτερη χοριακη 419,60 από 85 που ήταν το Σάββατο.Πηγε πολύ καλά θεωρώ.❤️Μετά τις γιορτές έχω υπέρηχο.🙏🙏

Δεν πιστεύω να το ρωτάς.. φυσικά και είναι πάρα πολύ καλή.. με τον καινούργιο χρόνο υπέρηχο με καρδούλα θα χεις 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

και εγω είχα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση και στις 3 εγκυμοσύνες δεν σου λέω κάτι τρανταχτώ, αλλά είχα ρίγος ταχυκαρδίες πόνο στην πλάτη να μου πέφτει η πίεση, να συγκινούμε εύκολα και αλλά.. 

εγω πιστεύω @Diwni μου δεν είναι τόσο απόλυτο στο ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα  αλλά  έχει να κάνει με τον κάθε οργανισμό κάθε γυναίκα είναι διαφορετική πχ η κουμπάρου δεν είχε τίποτα απο συμπτώματα.. εγω είχα γιατί όλα αυτά όταν περιμένω περίοδο δεν τα έχω, μόνο πονοκέφαλο  νεύρα άντε και λίγο πόνο στην κοιλιά τιποτα άλλο.. 

@Girlyεγω τώρα είμαι  5 εβδομάδων και λαχανιάζω όταν μιλάω ακόμα και στο τηλέφωνο

Κορίτσια εγώ πάντως φαντάζομαι συμπτώματα καθε μήνα 😂😂😂 έχω καταντήσει κατά φαντασίαν έγκυος η καψερη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

και εγω είχα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση και στις 3 εγκυμοσύνες δεν σου λέω κάτι τρανταχτώ, αλλά είχα ρίγος ταχυκαρδίες πόνο στην πλάτη να μου πέφτει η πίεση, να συγκινούμε εύκολα και αλλά.. 

εγω πιστεύω @Diwni μου δεν είναι τόσο απόλυτο στο ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα  αλλά  έχει να κάνει με τον κάθε οργανισμό κάθε γυναίκα είναι διαφορετική πχ η κουμπάρου δεν είχε τίποτα απο συμπτώματα.. εγω είχα γιατί όλα αυτά όταν περιμένω περίοδο δεν τα έχω, μόνο πονοκέφαλο  νεύρα άντε και λίγο πόνο στην κοιλιά τιποτα άλλο.. 

@Girlyεγω τώρα είμαι  5 εβδομάδων και λαχανιάζω όταν μιλάω ακόμα και στο τηλέφωνο

Νομίζω και η κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει πραγματικά υπήρχαν εγκυμοσύνες που έλεγα τώρα θα τρέξει αίμα.. υπήρχαν εγκυμοσύνες που κατάλαβα πριν το τεστ είδα αιματακι ίσα ίσα και υπήρχε εγκυμοσύνη που 'δεν το κατάλαβα" . Όλα είναι σχετικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καταρχήν αποφεύγεις τις παντόφλες μου... Φιλεναδα τους παλικαρους τους είδες.. ένας από δεξιά ο μεγάλος ο άλλος από αριστερά... Άρα δε μου λέει τίποτα αυτο που λες δεν κάνεις καλη ωορρηξία.. νομίζω το έχεις συνδιάσει λόγο του ότι δεν πονάς από εκεί κτλ αυτό ισχύει . Όταν κανω από αριστερά πονάω περνάω άσχημη περίοδο που τελειώνει πιο γρήγορα. Ευτυχώς κάνω πιο σπάνια από αριστερά. (Και τώρα 7.5 μήνα χωρίς περίοδο -χαρα να δεις που κάνω.. ) 

Στα δικά μας τώρα κανονικά μπορείς να ξεκινήσεις κατευθείαν 3 συνεχόμενους κύκλους επιτρέπεται η κλομιφερ. Αλλά φίλη ΜΗΝ προτρέψει θα σου έρθει τζαμαρία.. 

Χαχαχαχχαχαχαχαα γελάω μόνη μουυυυ!! Τι θα κάνα χωρίς εσένα μωρέ???? Ελπίζω να μου ρθει κατακεφαλα ένα θετικό τεστ!😜🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν λεω οτι δ σας πιστευω. Αλλα δ ειναι απόλυτο το οτι δ εχεις συμπτωματα οτι δ εισαι και εγκυος. Επίσης πιστεύω οτι λόγο της λαχταρας μας δινουμε και σημασια στο καθε τι. 

@Παρασκευαιδου εγω και στις 3 εγκυμοσυνες μου ηξερα οτι ημουν εγκυος. Το ενιωθα. Δεν εκανα ποτε τεστ σε ασχετο κυκλο περαν αυτων π εμεινα εγκυος.

Δε σας κρυβω ομως οτι τα χρονια π προσπαθούσα για τ 1ο μ παιδακι εδινα σημασία στα πάντα. Αν πρηστηκε το στηθος μου, αν εχω αναγουλες, σε μια περιοδο θυμαμαι ειχα μερικα καφε μερικες μερες πριν την περιοδο και το ειχα δεσει κομπο οτι ηταν εμφυτευσης.

Τωρα το Σκ περιμένω περιοδο. Δεν καναμε ελευθερα, δεν είμαι σιγουρα εγκυος. Αλλα εχει μια βδομαδα π τα ματια μ κλεινουν απο τις 11 και ενω κοιμαι παντα στη μια. Πριν μερικες μερες ειχα εντονα πονακια χαμηλα στην κοιλια. Επισης μια φορα π σηκωθηκα αποτομα ενιωσα ενα εντονο τράβηγμα χαμηλά σε σημειο να μ κοπει η ανασα. Και σήμερα στο γυμναστήριο κάποια στιγμή οπωα πηγα να σηκωθω ζαλιστηκα κ ενιωσα για δευτερα να μαυρίζουν ολα. Αν ειχα στο μυαλο μ οτι καναμε ελευθερα ίσως να πιανομουν απο αυτα. 

Ο μονος εγκυρος τροπος εξακρίβωσης ειναι τ τεστ και η χοριακη. Τ λεω με.την εννοια οτι τα κορίτσια π δεν έχουν συμπτωματα δε σημαινει και οτι εν τελη δεν υπάρχει εγκυμοσύνη.

@Girly κανε λιγο υπομονη. Δυο μερες εμειναν. Και γω ξερω οτι μεχρι 3 φορες μπορεις να παρεις κλομιφαινη. Μην το προδικαζεις! Εύχομαι ειλικρινά να εισαο εγκυος και ο επομενος υπερηχος να είναι αυτος της κυησης.

@marilouuτελεια πηγε! Με το καλο και ο υπερηχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες. Εγώ περιμένω σε 3 μέρες και δυστυχώς από σήμερα έχω πονάκια και ενόχληση στην μέση. Οπότε έρχεται, δυστυχώς άλλος ένας μήνας χαμένος!!!! 

Εύχομαι σε όσα κορίτσια είναι στην αναμονή να δουν ένα κατακόκκινο τεστάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...