Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μήπως ξέρει κανείς???


papi

Recommended Posts

Καλησπέρα! Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας εδώ και μερικές μέρες.

Θα ήθελα να μάθω μερικά πράγματα για πιθανή εγκυμοσύνη. Έχω σταθερό κύκλο 25 ημερών με διάρκεια περίπου 4 ημερών. Πάντα πριν από κάθε κύκλο έχω τα ίδια συμπτώματα. Πρήζεται το στήθος και πονάει, όπως πονάω χαμηλά στην κοιλιά. Επίσης πεθαίνω για κάποια μικρή δόση γλυκού! (γενικά δεν μου αρέσουν τα γλυκά)

Αυτή τη φορά τα πράγματα είναι διαφορετικά και προβληματίζομαι... μήπως????

Η τελευταία περίοδος μου ήταν 6/2 και κανονικά θα έπρεπε σήμερα να έχω αδιαθετήσει. Αλλά αντιθέτως, ούτε το στήθος είναι πρησμένο και δεν με πονάει, ούτε η κοιλιά, ούτε γλυκό θέλω.

Τα μόνα συμπτώματα που έχω είναι μία μικρή τάση για εμετό (χωρίς να έχω κάνει) και πολλά υγρά!

Υπάρχει περίπτωση κάποιο τεστ, να μου δώσει κάποια απάντηση ή είναι υπερβολικά νωρίς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ καλη σαρακοστη να εχουμε με υγεια... εγω θα σου ελεγα να περιμενεις λιγο το εχω παθει κ εγω κ μολις εκανα το τεστ την επομενη αδιαθετησα... τι να σου πω μπορει να εισαι εγκυος κιολας αν το θελεις στο ευχομαι να εισαι... αν δεν σου ερθει κ σημερα κανε τεστ κ περιμενουμε νεα σου φιλακια....:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σαρακοστή!

Και εγώ το ίδιο σκεφτόμουν, να περιμένω λίγο.

Αν και έχω αγωνία γιατί θα το θέλαμε πολύ να αποκτήσουμε ένα μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου papi,

εγώ είχα πάντα κύκλο 25 ημερών και διάρκεια περιόδου 4 μέρες.Είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με σένα πριν από κάθε περίοδο.Την εγκυμοσύνη μου την υποψιάστηκα στην 4η μέρα καθυστέρησης γιατι πάντα αδιαθετούσα την ημέρα που περίμενα.Επίσης είχα παρατηρήσει ότι είχα ένα περίεργο φουσκωμα-πρήξιμο στους μηρούς μου ενώ το στήθος μου δεν είχε πρηστεί καθόλου. Δεν έκανα αμέσως τεστ για να μην απογοητευτώ.Το έκανα την 8η μέρα καθυστερησης.Το πιο σημαμντικό όμως ήταν ότι πονούσα χαμηλά στιγμιαία με πόνους περιόδου.Αργότερα όμως ο γιατρός μου εξήγησε ότι κάνει διαστολές η μήτρα.Ελπίζω να ακολουθήσει το καλυτερο δυνατό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου papi,

Μια από τα ίδια με εσένα κι εγώ... Σταθερός κύκλος (28 ημερών βέβαια) με διάρκεια 4 ημερών. Εγώ δεν άντεξα και την πρώτη μέρα καθυστέρησης το έκανα το τεστ. Μάλιστα δεν άντεχα να περιμένω το επόμενο πρωί και το έκανα το ίδιο βράδυ. Θετικότατο... κι ας ήταν και βράδυ...

Εύχομαι να μας πεις σύντομα τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες να κάνω και εγώ το τέστ? Το σκέφτομαι...

Πραγματικά δεν μου έχει ξανατύχει να καθυστερήσει η μέρα περιόδου μου.

Μία μέρα νωρίτερα ίσως, αλλά αργότερα ποτέ.

Θα περιμένω μέχρι αύριο... και ελπίζω να έχω να σας πω ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου papi ...!!!

Αχ! Μαλλον εγυμοσυνη μου μυριζει!!! :silly: :lol: :silly:

Εγω με κυκλο σταθερο 26 ημερων,

και διαρκεια 7 μερες...

ειχα στα χερια μου το θετικο τεστ

με 3 μερες καθυστερηση!!!!

Ευχομαι τα καλυτερα!!!!

Φιλιααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papi perimene an thes 2 meres akoma kai kane ena testaki!kai egw perimenw apo aurio periodo!ante na doume!an kai tha ithela poly na eimai egkios twra de thelw:( giati o kalos mou einai anergos pleon kai egw de douleuw!!kai nomizw pws eimai.giati de lene pws i thermokrasia katevenei otan einai na se erthei periodo?>??egw edw kai 4 meres exw 37 thermokrasia enw tha eprepe na katevainei!!!!!!afiste de kserw ti na kanw!na xarw h' na lipithw??:silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepi mou...

Egw tha sou elega wpos eipen kai i fili mas tzouliana...

Na perimeneis akoma mia,duo meres agapi mou kai meta ena testaki...

Tha perimenoume ta nea sou agapi mou...

Tzouliana mou min stenaxwriesai agapi mou...

Kai o theoulis KSEREI ti kanei an eisai egkuws...

Tha valei ton antra sou na stathei sta podia tou,,,

kai na paei na evrei mia poli kali douleia...

Na sas exei kala sto spiti agapi mou esena kai to paidi sas...

Makari kai sas euxwme apo dw kai mpros OLA TA KALITERA...

Filia agapi mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα papi και καλη σαρακοστη , να κανεις σου προτεινω ένα τεστακι από αυτα που ειναι λίγο πιο ευαισθητα,και εγω εκανα προχθες χωρις να εχω καθυστερηση και βγηκε θετικο.σημερα περιμενω την β-χοριακη.Αυτο που με εκανε να το κανω ηταν ότι την προηγουμενη μερα ετρωγα ασταματητα χωρις να μπορω να νοιωσω χορτατη.Αφου εσυ εχεις και καθυστερηση....οσο νωριτερα το ξερεις τοσο καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianna μήπως μπορείς να μου πείς ποιό test είναι αυτό που λές???σου εύχομαι μια θετική χοριακή και να γίνεις μανούλα σε λίγο καιρό όπως επίσης και σε εσένα papi, και σε όλες τις κοπέλες που το λαχταρούν...φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Papi μου νομίζω ότι ένα τεστ εγκυμοσύνης θα σου έλυνε κάθε απορία ... κάντο να ηρεμήσεις.

Όσο για εσένα Τζουλιάνα μου ... ο θεούλης είναι μεγάλος και μην λες τώρα δεν θές ... αυτό είναι δώρο .. να δεις πως θα σας φέρει γούρι και πως όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου papi μου!Κι εγω θα ελεγα να περιμενεις κανα δυο μερουλες ακομα για να κανεις μια εξεταση χοριακης...γιατι ετσι κι εγω την ειχα πατησει...ενω καθε μα καθε φορα ειχα συμπτωματα ,μια φορα δεν ειχα καθολου και ειχα και πολλα συμπτωματα εγκυμοσυνης αλλα τιποτα...οπως λες κι εσυ ειχα υγρα και μετα απο λιγο μου ηρθε και η περιοδος παροτι ειχε καθυστερησει κιολας!!Μαλλον απο το αγχος μου και απο την αγωνια μου τα προκαλεσα μονη μου...ηταν η πρωτη φορα που συνεβη βλεπεις...

Ευχομαι σε σενα να ειναι κατι ολα αυτα και να εισαι εγκυουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τελικά δεν άντεξα και έκανα το τεστ!

Αλλά δυστυχώς δεν είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα. Βέβαια δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα, οπότε υπάρχουν ελπίδες. Θα περιμένω μερικές μέρες και θα το ξανακάνω. Θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά και θα έχω ευχάριστα νέα να σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και φυσικά να χαρείς tzouliana!!!!

Μη σκέφτεσαι αρνητικά! Να δεις που όλα θα πάνε καλά! Και η αρχή ξεκινάει από ένα ευχάριστο γεγονός όπως μία εγκυμοσύνη! Να δεις που και ο καλός θα βρει δουλειά και όλα θα πάνε καλά! Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τελικά τώρα το πρωί αδιαθέτησα και η διάθεση μου είναι πολύ χάλια!

Πίστευα ότι για να μην έχω αδιαθετήσει την 25η μέρα και να μην έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου, θα ήμουν έγκυος. Απογοητεύτηκα πολύ, δεν το περίμενα. Άλλες το πιάνουν παιδί με τον κρίνο και δεν το θέλουν και άλλοι να το θέλουν τόσο πολύ... και τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papi και εγω ακριβως τα ιδια με εσενα συμπτωματα εχω.βεβαια περιοδο δεν εχω αλλα εκανα το Self clear το πρωι kαι ειναι αρνητικο:( :( :(

βεβαια αν δεν αδιαθετησω σε 10 μερες θα ξανακανω...πιο νωρις αποκλειεται!

αχ σε καταλαβαινω....υπομονη θα τα καταφερεις!ελπιζω τον αλλο μηνα να μας εχεις ευχαριστα νεα!ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ tzouliana να 'σαι καλά!

Ξέρεις η επιθυμία καμιά φορά σου γίνεται εμμονή! Έτσι απλά μπορεί να καθυστερήσει η μέρα της περιόδου σου και να νομίζεις ότι ήρθε το πολυπόθητο γεγονός. Όπως την πάτησα εγώ...

Ελπίζω να έγινε κάποιο λάθος με το test που έκανες, και να μας έχεις ευχάριστα νέα πολύ σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου καλο μην μου στενοχωριεσαι!!!Δυστηχως αυτη η απιθυμια,αγωνια,λαχταρα οπως θες πες την μας ξεγελαει δημιουργοντας μας περιεργα συμπτωματα...την εχω πατησει και ξερω...τωρα απλα κανω οτι μπορω και περιμενω να ερθει οποτε θελει!!Καποιες φορες ισως να ταλαιπωρουντε πιο πολλοι καποιες γυναικες αλλα δεν πειραζει...αξιζει!Ηρεμα χωρις αγχος...ετσι κι αλλιως εκτος απο την προσπαθεια δεν ειναι και πολλα αυτα που μπορουμε να κανουμε απλα να περιμενουμε να μας χτυπησει την πορτα!!:-)

Ευχομαι να ερθει συντομα η ευλογια αυτη στην κοιλιτσα σου!!

Κι εσενα tzouliana μου!!!Εγω στα αρνητικα δεν θα εδινα σημασια...δεν με πειθουν...αν δεν δω καθυστερηση...ποτε δεν ξερεις!!:-)

Ευχομαι ολοψυχα να μας πεις τα καλα νεα γρηγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SIA 24 ΤΩΡΑ ΜΟΛΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ,ΕΚΑΝΑ 2 ΤΕΣΤ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ CLEAR BLUE (2 ΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ)ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟ ILLA TEST (1 ΜΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ),ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΕΙΝΕ Ο ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ .ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΒΓΗΚΑΝ ΘΕΤΙΚΑ ΑΜΕΣΩΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...