Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo οταβ προσπαθουσα για τ 1ο μ παιδι εκανα 2 χρονια. Είχα δοκιμάσει τ παντα. Ποδια ψηλα, ξαπλωμενη μιση ωρα, υπνος μετα τ σεξ. Τελικα την επιασα μια φορα στα γρήγορα πριν τη δουλεια. Σεξ, πλυσιμο, ντύσιμο και εφυγα. 2η εγκυμοσυνη μια ελευθερη επαφη. Η μεγαλη μωρο ενος έτους, πανω στο καλο, ξυπνησε, αρχισε να κλαίει. Τελειωνει ο αντρας μου, τρεχω πλενομαι και παω στο μωρο. 

3η εγκυμοσύνη που δ προχώρησε για αλλους λογους. Σεξ στο χαλαρο, σηκωθηκα, πλυθηκα, πήγα κοιμηθηκα.

Οπότε ποτε δ ξερεις. Ενα αρκει να βρει τ δρομο του. Ειδικα στα 2 πρώτα μια π τελειωσε ο αντρας μ κ μια που σηκωθηκα κ πηγα στο μπάνιο για πλυσιμο.

Και εγώ μέχρι τώρα αυτά ακολουθούσα μετά την επαφή καθόμουν ξαπλωμένη έβαζα μαξιλάρι στη μέση και σηκωνόμουν μετά από μια ωρα να πλυθώ αλλά προκοπή δεν είδα που λένε και στο χωριο μου😂 όπως το λες είναι αρκει να πάρει τον δρόμο του🙏 θα προσπαθήσουμε να εχουμε κιαλλη επαφουλα σήμερα και ότι γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα ☺️☺️

2η ημέρα καθυστέρησης 😁

Πάμε καλά!!!πρώτη φορά αργεί μετά από θετικό τεστ ωορρηξίας!!!!και μου δίνει ελπίδες....

Κορίτσι μου τι ωραία νέα είναι αυταααααα❤️ θα ξανακάνεις τεστακι ή θα το αφήσεις να το κανεις αύριο ας πούμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Εγώ πάλι δεν τα ακούω καθόλου αυτά! Εκεί που κολυμπάνε αυτά που είναι να γονιμοποιήσουν ούτε νερά έχει ούτε τίποτα! Ωραία ζεστουλα έχει μόνο ❤️. Εγώ δεν την καίω θέλω να σου πω την επαφή σας! Μια χαρά ήταν. Και σήμερα ακόμη καλύτερα 🥰🥰

Αντε να δουμεεεεεε❤️❤️❤️ αλλιώς δεν πειράζει τον άλλον μηνα πιο στοχευμένα 🙏 εσυ στην παρανοια Ε; Αχ υπομονή να περάσουν οι μερεσσσς ! Τελικά επηρεάζει η ενεση στο να δειξει ψευδώς θετικο ένα τεστ αν το κανεις 10η μέρα μετά τη σπερματεγχυνση ας πούμε; Εγώ λίγο που διάβασα λέει ότι μέχρι την 9η μερα μετα την σπερματεγχυνση δρα η ενεση ωστε να δειξει ψευδώς θετικο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κοριτσι μου κ εσυ περιμενεις ? Τελειααααα ❤️ Αντε με το καλο να μας στειλνεις καλα νεα τις ερχομενες ημερες !!

Ναι σε τρεις μέρες. Αλλά δεν το πολύ σκέφτομαι γιατί δεν είχαμε καλές επαφές αυτόν τον μήνα

Περιμένουμε τα νέα σου από τον υπέρηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρααααα

Εγώ είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη. Λέω να κάνω αύριο ένα τεστ και βλέπουμε. Η αλήθεια είναι δεν έχω και πολλές ελπίδες αυτόν τον μήνα.

Διάβασα και τα δικά σου ευχάριστα νέα. Εύχομαι γρήγορα ένα θετικό τεστάκι😊 

Γτ δεν έχεις ελπίδες κορίτσι μου; Από αύριο και εγώ λέω να ξεκινήσεις να κανεις τεστακια και εύχομαι να δεις την ροζ γραμμουλα🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ωωωω τελεια!!!! Με το καλο ν ακουσετε μια δυνατη καρδουλα!!💓

Μηπως κανεις κ αντιπηκτικες ενεσεις προληπτικα;; εμενα η γυναικολογος μου ειχε δωσει προληπτικα τις innohep (αν τις γραφω σωστα...😊) δν ειχα θεμα στις εξετασεις π ειχα κανει, ουτε κληρονονικοτητα αλλα μου τις εδωσε γ πιο σιγουρα...

Θα περιμενουμε τα νεα σου κοριτσι μου!!!!🥰🥰🥰🥰❤️🤰❤️

Μακαριιιι!!! Αν κ πια εχω ριξει ολες τις ελπιδες μου στην εξωσωματικη!!!🙏🎯❤️

 

🤣🤣🤣🤣🤣 κλαιω!!! Εγω για ιασω με βλεπω... εσυ;;;

Κι εγω ελπιζω ν μην ειναι κοβιντ.. ευτυχως δν εχω πυρετο μεχρι στιγμης... πιστευω καμια ιωση θ ειναι... αργα το βραδυ θ παρω το αποτελεσμα απ το μοριακο κ θα ξερουμε...

Ωστοσο ελπιζω στο δικο σου θετικο τεστακι αυριο!!!! Εχεις αγορασει πρωιμης;;

Εννοείται Ιασώ, είναι εκεί ο γιατρός μου! Γελάω, παίζει να έχουμε και τον ίδιο😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα να έχουμε!! Πως είστε σήμερα? @marinamanoulitsa  αχ ναι εγώ και εσύ είμαστε από αυτές που έχουμε περίοδο ακριβώς 14 μέρες μετά το θετικό τεστ!! Άντε ήρθε και η καθυστέρηση 🥰🥰 περιμένουμε με αγωνία 

Εγώ κορίτσια μου είμαι 6 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας και ακόμα δεν με έχουν πιάσει πόνοι περιόδου ως συνήθως! Πάντα με πιάνουν 4 μέρες μετά την ωορρηξία! Το στήθος μου κλασικά ανιωθω! Έλεος θέλω και εγώ μια φορά να πρηστεί το στήθος μου και ας μην είμαι έγκυος!! 

Καλό σημάδι αυτοοοο! Οτιδήποτε διαφορετικό που μας συμβαίνει είναι καλό σημάδι ! Ευχομαι αυτόν τον μηνα να δούμε πολλα θετικα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειμαι συντετριμμενη....😭 μολις εμαθα οτι μια συναδελφος που γεννουσε μεχρι 18/11 εχασε το παιδακι της. Πηγε στο γιατρο της για τον τακτικο ελεγχο κ ειχε σταματησει η καρδουλα της μπεμπας... δε μπορω ν το πιστεψω.....😭 ειμαι ρακος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Καλημέρααααααα. Ναι κοριτσι μου τη Πεμπτη .

Επισης μετα το γυναικολογο την ιδια μερα εχουμε κλεισει ραντεβου με αιματολογο , διοτι η μητερα μου ειναι επηρρεπης στις θρομβωσεις και εχω μπει σε σκεψεις μην τυχον εχω θρομβοφιλια.Οποτε θελω να παω να το ελεγξω . 

Με το καλό κορίτσι μου❤️. Μπραβο μπραβο να πας να κανεις κορίτσι  μου να είσαι σιγουρη ! Και να έχεις μη φοβάσαι καθόλου θα σου δώσει αντιπηκτικές ενέσεις ή Σαλοσπίρ και δεν θα έχεις κανένα θέμα! Εμένα η αδερφη μου είχε χωρίς να το ξερει και πριν πάει για εμβρυομεταφορα έκανε εξετάσεις μονη της χωρίς να της πει ο γυναικολογος - εξωσωματικος σε μια αιματολόγο και είχε θρομβοφιλια ! Της έδωσε αντιπηκτικές και σαλοσπιρ και όλα πήγαν τελειαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Φανταζεσαι ν μην ερθει κ στις 2;; μεχρι κοινη ΠΗΤ θα εχουμε!!!😜😍😍😍 μακαρι ν μη φανει γ 9 μηνες κ περισσοτερο!!😅😅

Περιμενω την Παρασκευη οποτε εχω 4 μερες αγωνιας ακομα... δν πολυκανω τεστ πριν την περιοδο.. θ περιμενω την καθυστερηση...(αααν ερθει...😜)

Προς το παρον παω γ ενα μοριακο τεστ κοβιντ γτ ξυπνησα με χαλια αμυγδαλες, πονολαιμο κ μπουκωμα κ απ τη δουλεια μας στελνουν γ τεστ...😘😘😘

Εύχομαι να μας πει τα ευχαριστα σε λίγες μερουλες ❤️❤️❤️ περαστικά σου κορίτσι μου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια ειμαι συντετριμμενη....😭 μολις εμαθα οτι μια συναδελφος που γεννουσε μεχρι 18/11 εχασε το παιδακι της. Πηγε στο γιατρο της για τον τακτικο ελεγχο κ ειχε σταματησει η καρδουλα της μπεμπας... δε μπορω ν το πιστεψω.....😭 ειμαι ρακος.

Όχι ρε συ!!! Αδιανόητο να συμβαίνει κάτι τέτοιο! 10 μέρες πριν γεννήσει!! Χριστέ μου η καημένη κοπέλα θα είναι κομμάτια!! Χριστέ μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια ειμαι συντετριμμενη....😭 μολις εμαθα οτι μια συναδελφος που γεννουσε μεχρι 18/11 εχασε το παιδακι της. Πηγε στο γιατρο της για τον τακτικο ελεγχο κ ειχε σταματησει η καρδουλα της μπεμπας... δε μπορω ν το πιστεψω.....😭 ειμαι ρακος.

Τι λες βρε κορίτσι μου; Σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσυνη και λίγες μέρες πριν γεννήσει; Χριστέ μου τι τραγικό😢😢😢 δεν έχω λογια……. Λυπάμαι πολύ😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Εννοείται Ιασώ, είναι εκεί ο γιατρός μου! Γελάω, παίζει να έχουμε και τον ίδιο😆

Και εμένα εκεί είναι ο γυναικολόγος μου κοριτσια! Συνεργάζεται με το ιασω και έχει και έξω ιατρειο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εύχομαι να μας πει τα ευχαριστα σε λίγες μερουλες ❤️❤️❤️ περαστικά σου κορίτσι μου🙏

Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες. Δν εχει τυχει να μιλησουμε αλλα νιωθω την αγωνια σου κ την κουραση της προσπαθειας. Προσπαθουμε κι εμεις απο το 2021, εκανε περυσι χειρουργειο ο αντρας μου γ κιρσοκηλη κ το φλεβαρη ειχαμε μια συλληψη π ηταν με κενο σακο (ειχα κανει κι εγω θεραπειες γ τραχηλιτιδα... φλεγμονη σε τραχηλο η κατι πιο βαθυ). Τελη μαρτιου καναμε αποξεση.

Προσπαθουμε ξανα απο Μαιο αλλα τπτ κ αποφασισαμε ν παμε με εξωσωματικη. Μαζευουμε χαρτια γ την επιτροπη κ με το νεο ετος θ ξεκινησουμε τη διαδικασια. 

Ευχομαι συντομα να εχεις κι εσυ θετικο τεστ κ ολα ν πανε καλα ως το τελος!!!!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Όχι ρε συ!!! Αδιανόητο να συμβαίνει κάτι τέτοιο! 10 μέρες πριν γεννήσει!! Χριστέ μου η καημένη κοπέλα θα είναι κομμάτια!! Χριστέ μου

😭😭😭 κ ειχε κανει μεχρι παρακεντηση το καλοκαιρι κ ολα ηταν καλα... ισως ν φταιει ο ομφαλιος λωρος;; δν ξερω. Δν το χωραει το μυαλο μου.... κ δν υπαρχουν λογια ν της πω. Απλα ποναω.

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τι λες βρε κορίτσι μου; Σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσυνη και λίγες μέρες πριν γεννήσει; Χριστέ μου τι τραγικό😢😢😢 δεν έχω λογια……. Λυπάμαι πολύ😭

😭😭😭😭 ο θεος να της δωσει δυναμη να σταθει στα ποδια της. Εχει ενα αγορακι 2μιση χρονων κ ελπιζω να αντλησει δυναμη απο αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες. Δν εχει τυχει να μιλησουμε αλλα νιωθω την αγωνια σου κ την κουραση της προσπαθειας. Προσπαθουμε κι εμεις απο το 2021, εκανε περυσι χειρουργειο ο αντρας μου γ κιρσοκηλη κ το φλεβαρη ειχαμε μια συλληψη π ηταν με κενο σακο (ειχα κανει κι εγω θεραπειες γ τραχηλιτιδα... φλεγμονη σε τραχηλο η κατι πιο βαθυ). Τελη μαρτιου καναμε αποξεση.

Προσπαθουμε ξανα απο Μαιο αλλα τπτ κ αποφασισαμε ν παμε με εξωσωματικη. Μαζευουμε χαρτια γ την επιτροπη κ με το νεο ετος θ ξεκινησουμε τη διαδικασια. 

Ευχομαι συντομα να εχεις κι εσυ θετικο τεστ κ ολα ν πανε καλα ως το τελος!!!!🙏❤️

Κορίτσι μου έχεις περάσει πολλααα και μπραβο σου που συνεχίζεις και δεν το βάζεις κατω και έτσι πρέπει να κάνουμε όλες μας ! Η ελπιδα ποτέ δεν πεθαινει και όλες κάποια στιγμή θα κρατήσουμε τ@ θαυματακ@ μας ❤️ αυτό που μου περιγράφεις είναι σαν ακούω την περίπτωση της αδερφής μου (προσπαθούσαν δυο χρόνια μόνοι τους χωρίς αποτέλεσμα. Έκανε ο γαμπρός μου χειρουργείο για Κιρσοκυλη πέρασε περίπου ένας χρόνος  και τυχαία ανακάλυψε ότι ήταν έγκυος καθώς είχε αίμα και έκανε ένα τεστ και ήταν θετικο! Έπειτα πήγε για χοριακη και ήταν θετική και στην επαναλληπτηκη η χοριακη έπεφτε όποτε δεν προχώρησε η εγκυμοσυνη! Τελος ηέκανε εξωσωματικη και με την πρώτη εμεινε έγκυος και τώρα έχω μια πανέμορφη ανιψουλα 2 χρόνων❤️) Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου πολύ συντομα να είσαι εγκυουλα🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

😭😭😭 κ ειχε κανει μεχρι παρακεντηση το καλοκαιρι κ ολα ηταν καλα... ισως ν φταιει ο ομφαλιος λωρος;; δν ξερω. Δν το χωραει το μυαλο μου.... κ δν υπαρχουν λογια ν της πω. Απλα ποναω.

😭😭😭😭 ο θεος να της δωσει δυναμη να σταθει στα ποδια της. Εχει ενα αγορακι 2μιση χρονων κ ελπιζω να αντλησει δυναμη απο αυτο...

Λυπάμαι πολύ😭😭😭εύχομαι η Παναγία να της δώσει δύναμη και κουράγιο να αντιμετωπίσει αυτή την τραγική κατάσταση που βιώνει 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Γτ δεν έχεις ελπίδες κορίτσι μου; Από αύριο και εγώ λέω να ξεκινήσεις να κανεις τεστακια και εύχομαι να δεις την ροζ γραμμουλα🙏🙏🙏🙏

Σε ευχαριστώ για την ευχή σου αλλά δυστυχώς δεν είχαμε επαφές τις ''σωστές'' μέρες, οπότε θεωρώ είναι λίγο απίθανο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σε ευχαριστώ για την ευχή σου αλλά δυστυχώς δεν είχαμε επαφές τις ''σωστές'' μέρες, οπότε θεωρώ είναι λίγο απίθανο

Όπως και να έχει κορίτσι μου στο εύχομαι πολύ συντομααααααα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια ειμαι συντετριμμενη....😭 μολις εμαθα οτι μια συναδελφος που γεννουσε μεχρι 18/11 εχασε το παιδακι της. Πηγε στο γιατρο της για τον τακτικο ελεγχο κ ειχε σταματησει η καρδουλα της μπεμπας... δε μπορω ν το πιστεψω.....😭 ειμαι ρακος.

Χριστέ μου, ανατρίχιασα. Ας δώσει η Παναγία δύναμη και κουράγιο στους γονείς. 😥

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου έχεις περάσει πολλααα και μπραβο σου που συνεχίζεις και δεν το βάζεις κατω και έτσι πρέπει να κάνουμε όλες μας ! Η ελπιδα ποτέ δεν πεθαινει και όλες κάποια στιγμή θα κρατήσουμε τ@ θαυματακ@ μας ❤️ αυτό που μου περιγράφεις είναι σαν ακούω την περίπτωση της αδερφής μου (προσπαθούσαν δυο χρόνια μόνοι τους χωρίς αποτέλεσμα. Έκανε ο γαμπρός μου χειρουργείο για Κιρσοκυλη πέρασε περίπου ένας χρόνος  και τυχαία ανακάλυψε ότι ήταν έγκυος καθώς είχε αίμα και έκανε ένα τεστ και ήταν θετικο! Έπειτα πήγε για χοριακη και ήταν θετική και στην επαναλληπτηκη η χοριακη έπεφτε όποτε δεν προχώρησε η εγκυμοσυνη! Τελος ηέκανε εξωσωματικη και με την πρώτη εμεινε έγκυος και τώρα έχω μια πανέμορφη ανιψουλα 2 χρόνων❤️) Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου πολύ συντομα να είσαι εγκυουλα🤞❤️

Πολλη απογοητευση, κουραση (ψυχικη, σωματικη κ οικονομικη) και μ τον αντρα μου ο ενας να στηριζει τον αλλο... μια να λυγιζει ο ενας κ μια ο αλλος... οσες ανηκουμε στην υπογονιμοτητα με νιωθετε.. κ ειδικα οσες ειμαστε στην ανεξηγητη (το λεω γτ το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου ηταν του σουπερ μαν [ετσι ελεγαν οι γιατροι] κ οταν καναμε dfi βγηκε 29% οποτε ειπαμε ν κανει επεμβαση ν εξαντλησουμε ολα τα περιθωρια.)

Ακομη κ ο εξωσωματικος μας ειπε οτι ανηκουμε στην ανεξηγητη.

Παρολαυτα υπαρχει αισιοδοξια μεσα μας οτι θα μας χαρισει κι εμας ο θεος (ή η επιστημη γ οσες δν πιστευουν στο θεο) το θαυματακι μας. Δν τα παραταμε.. κι ευχομαι η επιμονη κ η υπομονη μας ν μας ανταμειψουν....

Να χαιρεσαι την ανιψουλα σου κ η αδερφη σου το θαυμα της!!💖

Ευχομαι συντομα ν μας πεις τα δικα σου ευχαριστα! 🙏 Εσεις προσπαθειτε καιρο;; εχετε κανει εξετασεις να βρειτε αν υπαρχει καποιο εμποδιοστη συλληψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

@cat12καλημερα κοριτσι μου!!!! ❤️

Μιλησες μ την κλινικη ν μαθεις ποσα ωαρια προχωρησαν;;;

Καλημέρα Αντωνία μου!!! Δεν με έχουν πάρει ακόμα... Λες να μην πάει κάτι καλά?😞 Έστειλα μήνυμα κ ρώτησα κ δεν μου έχουν πει ακόμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια ειμαι συντετριμμενη....😭 μολις εμαθα οτι μια συναδελφος που γεννουσε μεχρι 18/11 εχασε το παιδακι της. Πηγε στο γιατρο της για τον τακτικο ελεγχο κ ειχε σταματησει η καρδουλα της μπεμπας... δε μπορω ν το πιστεψω.....😭 ειμαι ρακος.

Τρομερό... Δεν υπάρχουν λόγια 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

😭😭😭 κ ειχε κανει μεχρι παρακεντηση το καλοκαιρι κ ολα ηταν καλα... ισως ν φταιει ο ομφαλιος λωρος;; δν ξερω. Δν το χωραει το μυαλο μου.... κ δν υπαρχουν λογια ν της πω. Απλα ποναω.

😭😭😭😭 ο θεος να της δωσει δυναμη να σταθει στα ποδια της. Εχει ενα αγορακι 2μιση χρονων κ ελπιζω να αντλησει δυναμη απο αυτο...

Πραγματικά αυτές ειναι πολύ δύσκολες καταστάσεις τι να λέμε τώρα να χανεις το παιδί σου έτσι ; 10 μερες πριν γεννήσεις ; πολύ κρίμα 😢


Είχα μαθει από μια γνωστη μου μαία ότι μπορεί να κάνει ένα κόμπο ομφάλιος λωρος και να χάσεις το μωρο είναι πολύ σπανια περίπτωση αυτήν αλλά δυστηχως συμβαίνει.. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πραγματικά αυτές ειναι πολύ δύσκολες καταστάσεις τι να λέμε τώρα να χανεις το παιδί σου έτσι ; 10 μερες πριν γεννήσεις ; πολύ κρίμα 😢


Είχα μαθει από μια γνωστη μου μαία ότι μπορεί να κάνει ένα κόμπο ομφάλιος λωρος και να χάσεις το μωρο είναι πολύ σπανια περίπτωση αυτήν αλλά δυστηχως συμβαίνει.. 😔

Ειναι αδιανοητο κ σοκαριστικο. Κι αν νιωθουμε ετσι εμεις, ουτε π μπορω να νιωσω πως ειναι αυτη η κοπελα μεσα της...

Ειχε ερθει στο τμημα μας αρχες μαιου κ ηταν ηδη εγκυος.. εγω πριν 1 μηνα ειχα κανει την αποξεση. Με τον καιρο της ανοιχτηκα κ λεγαμε τα πιο προσωπικα μας. 

Τωρα ουτε π μπορω ν της μιλησω. Κ τι ν της πω δλδ; υπαρχουν λογια; δν υπαρχει παρηγορια...

Δν ξερω τι εφταιξε κ τι μπορει να συνεβη.. κι εγω μια υποθεση εκανα γ το λωρο.. Απλα ξερω οτι τον ιουλιο ειχε κανει παρακεντηση γτ ειδαν στη β επιπεδου μια κυστουλα στον εγκεφαλο της μικρης (το οποιο γινεται καμια φορα κ υποχωρει μονο του, τους ειπε ο γιατρος) κ γ να εξαντλησουν καθε πιθανοτητα καποιου συνδρομου εκανε παρακεντηση κ ηταν ολα φυσιολογικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...