Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κλομιφαινη καο εγκυμοσύνη


Aries

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια! Ξανα γράφω και θέλω να ακούσω γνώμες. 

Τον Μάρτιο του 2022 ανακαλύπτω πως εχω κυστες ένδομητριωσης. Χειρουγηθηκα το Φλεβάρη του 2023. Μετά με βάζουν σε τεχνητή εμμηνόπαυση και τον Μαιο του 2023 ξανα έχω περίοδο! Απο τοτε προσπαθείες. Έχω άγχος πολύ. Η γυναικολόγος μου μου είπε πως δεν ειχα σοβαρή ένδομητριωση, σάλπιγγες οκ ελέγχθηκαν τοτε.καο έχω κάνει και ορμονικές που ειναι όλες καλες. Αυτο το μήνα πηρα κλομιφαινη και αναμένω. Πείτε μου γνώμες. Πέτυχε σε κάποια; 

ΥΓ στον υπέρηχο μετά την κλομιφαινη είδε 3 καλα αβγά, συν αλλα που είπε είναι αδιάφορα. Και η οιστραδιολη μου 1000+ που μου είπε πως είναι καλο αυτό. 

Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Aries είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Ξανα γράφω και θέλω να ακούσω γνώμες. 

Τον Μάρτιο του 2022 ανακαλύπτω πως εχω κυστες ένδομητριωσης. Χειρουγηθηκα το Φλεβάρη του 2023. Μετά με βάζουν σε τεχνητή εμμηνόπαυση και τον Μαιο του 2023 ξανα έχω περίοδο! Απο τοτε προσπαθείες. Έχω άγχος πολύ. Η γυναικολόγος μου μου είπε πως δεν ειχα σοβαρή ένδομητριωση, σάλπιγγες οκ ελέγχθηκαν τοτε.καο έχω κάνει και ορμονικές που ειναι όλες καλες. Αυτο το μήνα πηρα κλομιφαινη και αναμένω. Πείτε μου γνώμες. Πέτυχε σε κάποια; 

ΥΓ στον υπέρηχο μετά την κλομιφαινη είδε 3 καλα αβγά, συν αλλα που είπε είναι αδιάφορα. Και η οιστραδιολη μου 1000+ που μου είπε πως είναι καλο αυτό. 

Ευχαριστώ! 

Καλησπέρα. Λυπάμαι για ότι πέρασες κι εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα μικρό θαυματάκι που θα σε κάνει να τα ξεχάσεις ολα! 

Εγώ λόγω πολυκυστικής μορφολογίας δεν καταφέρνω να κάνω ωορρηξία όποτε αυτό το μήνα πήρα serpafar+cyclacur σε μικρή δόση και τελικά δεν κατάφερα να φτιάξω κανένα αυγουλάκι, όποτε και δεν έκανα την ovitrelle. Συνεπώς πάμε για δεύτερο κύκλο με αυξημένη δόση! 

Έχω διαβάσει ότι οι περισσότερες γυναίκες τα καταφέρνουν με αυτή την αγωγή, όμως χρειάζεται προσοχή και παρακολούθηση από τον γιατρό γιατί δημιουργούν προβλήματα. Εφόσον παρακολουθείσαι από τον γιατρό σου και νιώθεις ασφάλεια δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Σου εύχομαι να τα καταφέρεις με την πρώτη, κι αν οχι μην χάνεις τις ελπίδες σου, αν δεν έρθει με την πρώτη θα έρθει με κάποια επόμενη, αλλά σίγουρα θα ερθει!❤️😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Fairytale2003 είπε:

Καλησπέρα. Λυπάμαι για ότι πέρασες κι εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα μικρό θαυματάκι που θα σε κάνει να τα ξεχάσεις ολα! 

Εγώ λόγω πολυκυστικής μορφολογίας δεν καταφέρνω να κάνω ωορρηξία όποτε αυτό το μήνα πήρα serpafar+cyclacur σε μικρή δόση και τελικά δεν κατάφερα να φτιάξω κανένα αυγουλάκι, όποτε και δεν έκανα την ovitrelle. Συνεπώς πάμε για δεύτερο κύκλο με αυξημένη δόση! 

Έχω διαβάσει ότι οι περισσότερες γυναίκες τα καταφέρνουν με αυτή την αγωγή, όμως χρειάζεται προσοχή και παρακολούθηση από τον γιατρό γιατί δημιουργούν προβλήματα. Εφόσον παρακολουθείσαι από τον γιατρό σου και νιώθεις ασφάλεια δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Σου εύχομαι να τα καταφέρεις με την πρώτη, κι αν οχι μην χάνεις τις ελπίδες σου, αν δεν έρθει με την πρώτη θα έρθει με κάποια επόμενη, αλλά σίγουρα θα ερθει!❤️😃

Γεια σου! Ευχαριστω για την απάντηση! Η αληθεια ειναι πως φοβάμαι. Δεν εμπιστεύομαι πια και κανέναν τόσο, ομολογώ. Εμενα μονο κλομιφαινη μου έδωσε τπτ άλλο. Και μετα προγεστερονη κολπικά την οποία δεν άντεξα να την παίρνω. Εύχομαι και εσυ να έχεις σύντομα καλα νεα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Εγω εκανα 2 κυκλους με κλομιφαινη λογω ΣΠΩ. Τον Σεπτεμβρη εδωσε ενα ωοθηλακιο και το σπασαμε με την ovitrelle, χωρις καποιο θετικο αποτελεσμα. Τωρα τον Οκτωβρη απετυχε η θεραπεια. Δεν εδωσε κανενα ωοθηλακιο ουτε θα δωσει. Οποτε αφησα αυτο τον κυκλο. Τον επομενο θα παρω αλλο φαρμακο για προκληση ωορρηξιας. Σου ευχομαι να πετυχεις το στοχο σου. Καλη επιτυχια! ❤️ 

Γειά σου κορίτσι μου! Εμενα μου έδειξε το υπέρηχο γράφημα 6 ωοθηλακια. Μου είπε πως τα 3 φαίνονται πολύ καλά! Δεν μου έδωσε κάτι όπως είπες για να τα σπάσουμε. Είπε πάμε φυσικά. Δε ξέρω. Αναμένω σσ λίγες μέρες περίοδο αλλα νιώθω ήδη τις ενοχλήσεις οπότε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2023 at 1:03 ΠΜ, ο/η Fairytale2003 είπε:

Καλησπέρα. Λυπάμαι για ότι πέρασες κι εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα μικρό θαυματάκι που θα σε κάνει να τα ξεχάσεις ολα! 

Εγώ λόγω πολυκυστικής μορφολογίας δεν καταφέρνω να κάνω ωορρηξία όποτε αυτό το μήνα πήρα serpafar+cyclacur σε μικρή δόση και τελικά δεν κατάφερα να φτιάξω κανένα αυγουλάκι, όποτε και δεν έκανα την ovitrelle. Συνεπώς πάμε για δεύτερο κύκλο με αυξημένη δόση! 

Έχω διαβάσει ότι οι περισσότερες γυναίκες τα καταφέρνουν με αυτή την αγωγή, όμως χρειάζεται προσοχή και παρακολούθηση από τον γιατρό γιατί δημιουργούν προβλήματα. Εφόσον παρακολουθείσαι από τον γιατρό σου και νιώθεις ασφάλεια δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Σου εύχομαι να τα καταφέρεις με την πρώτη, κι αν οχι μην χάνεις τις ελπίδες σου, αν δεν έρθει με την πρώτη θα έρθει με κάποια επόμενη, αλλά σίγουρα θα ερθει!❤️😃

Επανέρχομαι πολύ ξενέρωμενη. Αφότου άλλαξα ιατρό, έμαθα πως αυτός ενώ μου έδωσε κλομιφαινη μετά δε μου έκανε μια ενεση που έπρεπε σύμφωνα με τον νέο ιατρό για να μη δημιουργηθούν κυστες. Το αποτέλεσμα; πάω χθες για υπέρηχο και η δεξιά ωοθήκη μου λέει έχει γίνει τεράστια με κυστουλες. Αυτο το μήνα μου είπε δε μπορώ να πάρω κλομιφαινη. Έκλαιγα τόσο πολύ, τοσο πολύ! Ενω κανένας ιατρός δε μου βρίσκει κάτι για υπογονιμοτητα εγω δε μένω έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...