Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου το Σάββατο τις ξεκινάω!! Την τρίτη έχω ραντεβού να δούμε ενδομήτριο και ξεκινάω το Σάββατο ενέσιμη προγεστερόνη και τα κολπικά 🙏🏻  ναι αυτόν τον μήνα! 09/11 παμε για ετ😁😁

Αχ κορίτσι μου γλυκό τι καλά!!! Με το καλό να έχεις ένα σούπερ ενδομήτριο!! 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...Αδιαθετησα και στενοχωρήθηκα παααααρα πολύ...Αδιαθετησα σήμερα (26η μέρα του κύκλου με θετικό τεστ ωορρηξίας την 12η,13η και την 14η μέρα του κύκλου...Στα δικά μου μαθηματικά κάτι δε βγαίνει!!

Αν έκανες το χαμογελακι θετικό θεωρείται το 1ο στις 12. Η ωορρηξία γίνεται 24-36 ώρες μετά. Όποτε λογικά έκανες στο 24ωρο κ η ωχρινική σου ήταν 12-13 μέρες. Μια χαρά είναι!! 14+-2 είναι η φάση. Αν είναι λιγότερο σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Άντε να τελειώσει η περίοδος με το καλό κ βουρ για αυτό τον κύκλο!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Άρα δε στέκει ότι βλέπω χαμόγελο και κάνω ωορρηξία 2 μέρες μετά 🙄

Εγω το εχω τσεκαρει με υπερηχο αρκετές φορές (λόγω της εξωσωματικής) κάνω την επόμενη από το θετικό. Εχω παει δλδ στο γιατρό για υπέρηχο κ δεν εχει γινει και το επομενο βραδυ βλεπουμε οτι εχει γινει. Αν δεν το δεις υπερηχογραφικά δεν γίνεται να ξερεις ποια μερα ακριβώς κάνεις... Επίσης η ωχρινική όπως έγραψαν κ παραπάνω κειμένεται από 11 έως 16 μέρες. Εγώ έχω 12! Οπότε αν έκανες ωορρηξία 12η ή 13η μέρα είχες 12-13 μέρες ωχρινική. Βγαίνουν οι μέρες... Κάθε σώμα ειναι διαφορετικό.

Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Άρα δε στέκει ότι βλέπω χαμόγελο και κάνω ωορρηξία 2 μέρες μετά 🙄

Καλημέρα κορίτσι μου!! Είναι λογικό να στεναχωριέσαι αλλά σκέψου όσο πιο θετικά μπορείς! Καινούριος κύκλος έρχεται! Όπως σου είπα και την προηγούμενη φορά κανένας δεν μπορεί να σου πει ακριβώς πότε έκανες ωορρηξία! Όταν βγαίνει θετικο το τέστ έχουμε επαφή 3 μέρες συνεχόμενα για να καλύψουμε όλα τα ενδεχόμενα! Όσο για τον κύκλο σου όπως σου είπαν τα υπόλοιπα κορίτσια η ωχρινικη φάση διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό! Εύχομαι να τα καταφέρετε την επόμενη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα! Καλή εβδομάδα να έχουμε! @Girly @Antonia2 αν χρειαστώ γιατρό τελικά (ελπίζω να μην χρειαστώ) εννοείται ότι θα ζητήσω βοήθεια από τα κορίτσια εδώ στο φόρουμ!! Θα σας βάλω να ρωτήσετε γνωστούς και αγνώστους για να βρούμε τον καλύτερο 😁😁

@Girly πως ξύπνησες σήμερα?? Πονάει ο λαιμός σου? 

@cat12 σήμερα έχεις τον υπέρηχο σωστά? Τι ώρα θα πας?? Έχω μεγάλη αγωνία!! 

Γενικά κορίτσια αυτόν τον μήνα έχουμε αρκετές κοπέλες που κάνουν μια πιο διαφορετική προσπάθεια! Έχουμε την @cat12 την @marinaP η οποία πάει για ετ! Την @Girly με την σπερμματεγχηση! Η @Antonia2 που ξεκίνησε για την εξωσωματική! Και έχω αγωνία για όλες 😊😊😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα από εμένα σε όλες. Σήμερα επανέλαβα το τεστ. Έβγαλε ξανά μια αχνή γραμμή, αλλά μετά από 20 λεπτά που απλά το ξανά κοίταξα. Να φταίει η παρτίδα?? Δεν ξέρω. Τέλος πάντων, η αλήθεια είναι πως πρώτη φορά είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσύνης (έστω και εξάτμισης) και ρε κορίτσια ένιωσα πολύ (όμορφα) περίεργα.

Επίσης έκανα και ένα τεστ ωορρηξίας και βγήκε αρνητικό. Είχα βρει θετικό τεστ την Πέμπτη. Οπότε τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες και να ξεκινήσω εκ νέου τα τεστάκια.

@Girly @marinaP @cat12  @Antonia2 σας εύχομαι καλή επιτυχία, να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας δείξετε τα θετικά τεστάκια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
σημερα ειπα να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης να δω αν έπεσε η χοριακη είμαι 3 βδομαδες μετά από την αποξεση 

ακόμα ψηλό φαίνεται η γραμμή.. θα πρέπει να πέσει τελείως για να μου έρθει η περιοδος  ; Τώρα ποσο να είναι ; 15; IMG_5508.thumb.jpeg.a15c4f1dbd7476494e019855e2298156.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όλη μεραααα☀️

Καλή μας νέα εβδομάδα κορίτσια μου! Εγώ είμαι τα ίδια με χθες αλλά ίσως κάπως να φεύγει αυτη η αίσθηση. Βρίσκεται σε ένα σημείο που είναι και μύτη χαμηλά και λαιμός ψηλά ..από περιγραφή χασκω λίγο όπως καταλάβατε 😅!

 @Elk ειλικρινά αν δεν ήξερα ότι είναι δικό σου το τεστ θα το "βάφτιζα" εξάτμισης! Χαχα τόσο έχω επηρεαστεί, ειλικρινά! Νομίζω πια ότι όλα είναι ψεύτικες γραμμές..βλέπω γραμμή φυσικά αλλά δε βλέπω ροζ! Οπότε η έχει μηδενίσει η χοριακη και είναι όντως εξατμίσης ή οντως είναι γύρω στο 15-20 και αποτυπώνεται έτσι. 

@ΛΕΥΚΗ μου να ξερες πόσο σε καταλαβαίνω...και εγώ έτσι ένιωθα! Πάντως θα σου πω πως αν και σήμερα βγήκε έτσι -ιδια περίπτωση με την Μαρίνα μας αν θυμασαι- το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι η ένα ηλεκτρονικό τεστ που δεν έχει γραμμές για να μπερδευτείς ή μια χοριακη. Τουλάχιστον θα μπορέσεις αν είναι αρνητικά να προχωρήσεις χωρίς δεύτερες σκέψεις μπροστά ή αν είναι θετικά να χοροπηδησεις από χαρά! Ποτέ δε ξέρεις!

@annitakianna εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μη χρειαστεί καθόλου να έρθεις στα μέρη μου για τέτοιο λόγο! Εύχομαι να έρθεις μόνο με φουσκωμένη κοιλίτσα για μια ωραία βόλτα να φας κανένα τρίγωνο ας πούμε που σου μύρισε! Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα όλη μεραααα☀️

Καλή μας νέα εβδομάδα κορίτσια μου! Εγώ είμαι τα ίδια με χθες αλλά ίσως κάπως να φεύγει αυτη η αίσθηση. Βρίσκεται σε ένα σημείο που είναι και μύτη χαμηλά και λαιμός ψηλά ..από περιγραφή χασκω λίγο όπως καταλάβατε 😅!

 @Elk ειλικρινά αν δεν ήξερα ότι είναι δικό σου το τεστ θα το "βάφτιζα" εξάτμισης! Χαχα τόσο έχω επηρεαστεί, ειλικρινά! Νομίζω πια ότι όλα είναι ψεύτικες γραμμές..βλέπω γραμμή φυσικά αλλά δε βλέπω ροζ! Οπότε η έχει μηδενίσει η χοριακη και είναι όντως εξατμίσης ή οντως είναι γύρω στο 15-20 και αποτυπώνεται έτσι. 

@ΛΕΥΚΗ μου να ξερες πόσο σε καταλαβαίνω...και εγώ έτσι ένιωθα! Πάντως θα σου πω πως αν και σήμερα βγήκε έτσι -ιδια περίπτωση με την Μαρίνα μας αν θυμασαι- το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι η ένα ηλεκτρονικό τεστ που δεν έχει γραμμές για να μπερδευτείς ή μια χοριακη. Τουλάχιστον θα μπορέσεις αν είναι αρνητικά να προχωρήσεις χωρίς δεύτερες σκέψεις μπροστά ή αν είναι θετικά να χοροπηδησεις από χαρά! Ποτέ δε ξέρεις!

@annitakianna εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να μη χρειαστεί καθόλου να έρθεις στα μέρη μου για τέτοιο λόγο! Εύχομαι να έρθεις μόνο με φουσκωμένη κοιλίτσα για μια ωραία βόλτα να φας κανένα τρίγωνο ας πούμε που σου μύρισε! Χαχαχαχ

τώρα δεδομένης της κατάστασης δεν πρέπει είναι εξάτμισης.. μάλλον είναι πολύ χαμηλά.. αλλά να πω την αμαρτία μου τα home test που να χρησιμοποιώ καιρό σε εμένα εξατμίσεις δεν έχω δει, αλλά επειδή έχω δει τα δικά σας πάντα το έχω στο νου μου ότι είναι πολύ συχνό φαινόμενο, απλά σε εμένα δεν έχει τύχη (ακόμα τουλάχιστο) αλλά αν περιμένω να αδιαθετήσω και είχα τέτοιο τεστ δεν θα το έπαιρνα για θετικό θα περίμενα και άλλες μερες για να ξανά κάνω να είμαι σίγουρη γιατί τα δικας σας που ειχα δει ηταν κάπως έτσι και εκείνα και είναι πολύ μπέρδεμα η κατάστημα με αυτές τις γραμμές 😅

αντε να έρθει η περιοδος να ξανά μπω στο παιχνίδι και εγω ☺️

Πιες κανένα ζεστο παρε και καμία βιταμίνη όπως είπε και άλλη κοπέλα δεν θυμάμαι πια το είπε 😊και όσο γίνετε μην κουράζεσαι πολύ και ρίχνεις το οργανισμό σου και πιστεύω θα είσαι οκ τώρα ποτε έχεις ραντεβού ξανά με το  γιατρό σου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Girly είπε:

Θα κάνω κανένα τεστ κοβιντ αύριο να δω.  Εύχομαι να είναι από τον καιρό όπως λες και όλα να είναι οκ και να προχωρήσουμε την σπερματεγχυση. Απλά μου μπήκαν ψύλλοι στα αφτιά γιατί πλέον αυτό που ένιωθα στην μύτη το νιώθω στον λαιμό. Σαν να κατέβηκε. Τέλος πάντων βλέπουμε. 

Εσύ ξεκινά να βγάζεις τα μάτια σου με τις ευχές μας!!! Αχ αλήθεια πιστεύω τόσο πολύ ότι θα τα καταφέρετε!Όσο για την Θεσσαλονίκη αν9 μπορώ να βοηθήσω με οποιονδήποτε τρόπο εννοείται μου λες! Για γιατρό εξωσωματικής δεν γνωρίζω αλλά για γυναικολόγο νομίζω είναι πολύ οκ αυτός που έχω τωρα. Κατά σύμπτωση έχουμε τον ίδιο με την @Rena92!  Ρένα μου εσύ πώς είσαι???? Πες μαςεςς!!!

@Antonia2 μα πραγματικα σε συμπαθώ τόσο πολυυυ! Εύχομαι κορίτσι μου να μη σε ζοριστουν καθόλου και να ξεκινήσεις άμεσα ! Φυσικά τώρα που θα είσαι πιο χαλαρή και η καρδιά θα είναι πια στραμμένη σε έναν στόχο,θα έχεις επαφές οπότε σου καπνίσει και κάπως έτσι γίνονται τα θαύματα! Και έχουμε δει ουουουου μπόλικα! Στο εύχομαι ❤️

@cat12, συνοδοιπορε μου!!! Μαζί σε όλα θα είμαστε!! Περιμένω να δω τι θα σου πει ο γιατρός! Πολύ καλό σημάδι τα πονάκια σου!! Στείλε μας μόλις μπορέσεις!!

Καλημέρα κορίτσι μου!! Εγώ είμαι καλά! 34+5 σήμερα και παρά τις συσπάσεις, ο γιατρός που με είδε προχθές είπε πως φαίνονται όλα καλά και δεν βλέπει σημάδι ότι πλησιάζω! Παρόλα αυτά από το άγχος μου τα ετοίμασα όλα κ τώρα απλά περιμένουμε 😛 Έρχεται όμως στραβά η μπεμπα και λίγο με αγχώνει. Κεφάλι κάτω αλλά διαγώνια προς την λεκάνη μου. Οπότε τώρα θα ξεκινήσω ασκήσεις μόνη μπας και καταφέρω να γυρίσει 🤷🏻‍♀️ 

Παρακολουθώ και τα νέα σου για την σπερματέγχυση και αγωνιώ! Κάτι μου λέει πως δεν θα πιεις κρασακια φέτος τα Χριστούγεννα. Είμαι σίγουρη πως με αυτόν τον γιατρό θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! Χιούμορ και άμεση ανταπόκριση στις απορίες σου! ☺️🤞🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Άρα δε στέκει ότι βλέπω χαμόγελο και κάνω ωορρηξία 2 μέρες μετά 🙄

Ναι δεν γίνεται σε όλες έτσι ..εγώ το έχω τσεκαρι ότι κάνω ωορρηξία την πρώτη ημέρα από το χαμογελάκι....άρα και σε εσένα έτσι φαίνεται γίνεται...την επόμενη φορά θα ξέρεις 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Εγώ είμαι καλά! 34+5 σήμερα και παρά τις συσπάσεις, ο γιατρός που με είδε προχθές είπε πως φαίνονται όλα καλά και δεν βλέπει σημάδι ότι πλησιάζω! Παρόλα αυτά από το άγχος μου τα ετοίμασα όλα κ τώρα απλά περιμένουμε 😛 Έρχεται όμως στραβά η μπεμπα και λίγο με αγχώνει. Κεφάλι κάτω αλλά διαγώνια προς την λεκάνη μου. Οπότε τώρα θα ξεκινήσω ασκήσεις μόνη μπας και καταφέρω να γυρίσει 🤷🏻‍♀️ 

Παρακολουθώ και τα νέα σου για την σπερματέγχυση και αγωνιώ! Κάτι μου λέει πως δεν θα πιεις κρασακια φέτος τα Χριστούγεννα. Είμαι σίγουρη πως με αυτόν τον γιατρό θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! Χιούμορ και άμεση ανταπόκριση στις απορίες σου! ☺️🤞🏼

Αχ πολύ χαίρομαι που ακούω τέτοια! Ακόμη δεν έχει σπάσει ο πάγος μεταξύ μας γιατί δεν γνωριζόμαστε καλά με τον γιατρό αλλά σίγουρα έχω καταλάβει ότι είναι πολύ πιο ανθρώπινος και επεξηγηματικός από τον παλιό μας..

Ξεκίνησες συσπάσεις Ε? Μια χαρά! Το σώμα ξεκίνησε τις επίσημες δοκιμές!! Έχεις ακόμη χρόνο αλλά καλά έκανες και ολοκληρωσες τις ετοιμασίες σου!! Τώρα θα είσαι χαλαρή με αυτό. Οι ασκήσεις βοηθούν πολύ έχω ακούσει και έχε κατά νου ότι ακόμη και τελευταία στιγμή λίγο πριν την γέννα μπορεί να καταφέρουν με ασκήσεις και θέσεις του σώματος σου να γυρίσουν το μωρό. Τώρα αν χρειαστεί καισαρική λόγω αυτού να έχεις πάντα στο μυαλό ότι σημασία έχει να είναι καλά η μαμά και το παιδί. Δεν έχει καμία σημασία με ποιο τρόπο θα γεννηθεί. Έτσι και αλλιώς μια η άλλη είναι. Η θα πονάς από τους πόνους της γέννας φυσιολογικά ή θα πονάς μετά από την τομή. Γερό μωρό και γερή μαμά ❤️ τίποτα άλλο . 

Όσο για τα κρασάκια δεν με πειράζει καθόλου να μάθω να φτιάχνω σπιτικά  moctails!! Χαχαχχα ας έρθει με το καλό και εύχομαι να έχεις πέσει μέσα στις προβλέψεις σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....έχω φαγούρα από κάτω ...έβαλα μόνη μου μια κολπική αλλά δεν πέρασε...τώρα θα μιλήσω με γιατρό μήπως θελήσει να με δει ή να μου δώσει κάτι άλλο..

Σήμερα 8dpo έκανα τεστ και προφανώς ήταν εξάτμισης η γραμμή γιατί ήταν παραααα πολυυυυ αχνή...δεν την ξαναπαταω😛😛😛 άρα αρνητικό!!! Τέλος πάντων έχω ακόμα ημέρες....

@Elk εμένα έκανε δύο μήνες μετά την απόξεση να γίνει αρνητικό το τεστ εγκυμοσύνης...παίζει να είναι κάτι καινούργιο;;;;έκανες ελεύθερα;;;;;

@Girly πως είσαι σήμερα;;;;ηρέμησε έως Σάββατο θα είσαι καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια....έχω φαγούρα από κάτω ...έβαλα μόνη μου μια κολπική αλλά δεν πέρασε...τώρα θα μιλήσω με γιατρό μήπως θελήσει να με δει ή να μου δώσει κάτι άλλο..

Σήμερα 8dpo έκανα τεστ και προφανώς ήταν εξάτμισης η γραμμή γιατί ήταν παραααα πολυυυυ αχνή...δεν την ξαναπαταω😛😛😛 άρα αρνητικό!!! Τέλος πάντων έχω ακόμα ημέρες....

@Elk εμένα έκανε δύο μήνες μετά την απόξεση να γίνει αρνητικό το τεστ εγκυμοσύνης...παίζει να είναι κάτι καινούργιο;;;;έκανες ελεύθερα;;;;;

@Girly πως είσαι σήμερα;;;;ηρέμησε έως Σάββατο θα είσαι καλά...

Μπορεί καμία απλή κολπιτιδα να είναι. Μπορεί αν σου δώσει κανένα υπόθετο dactarin  και θα είσαι μια χαρα. Αχχ οι μέρες σου κοντεύουν!! 8η μέρα ήδη!! Εύχομαι αυτή η άχνη γραμμή που είδες να είναι εκεί και να χρωματίζεται ροζ κάθε μερα και περισσότερο!!! Περιμένουμε τα τεστακια σου!! 

Εγώ είμαι καλύτερα ευτυχώς. Πήρα και βιταμίνες πίνω και ζεστά συνέχεια. Τώρα περιμένω να με πάρει ο γιατρός να μου πει ακριβώς ώρα για το Σάββατο. Αχχχ ανυπομονώ βρε κορίτσια! Πρώτη φορά έτσι! Μετ';; τι θα κάνω?? Θα σκάω κάθε μέρα καλέ μέχρι αν περάσουν οι μέρες!!! Άσε που επειδή θα κάνω και την ένεση της γονιδατροπινης δεν ξέρω για ποσο θα επηρεάσει και θα φαίνεται σε ένα τεστ εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια....έχω φαγούρα από κάτω ...έβαλα μόνη μου μια κολπική αλλά δεν πέρασε...τώρα θα μιλήσω με γιατρό μήπως θελήσει να με δει ή να μου δώσει κάτι άλλο..

Σήμερα 8dpo έκανα τεστ και προφανώς ήταν εξάτμισης η γραμμή γιατί ήταν παραααα πολυυυυ αχνή...δεν την ξαναπαταω😛😛😛 άρα αρνητικό!!! Τέλος πάντων έχω ακόμα ημέρες....

@Elk εμένα έκανε δύο μήνες μετά την απόξεση να γίνει αρνητικό το τεστ εγκυμοσύνης...παίζει να είναι κάτι καινούργιο;;;;έκανες ελεύθερα;;;;;

@Girly πως είσαι σήμερα;;;;ηρέμησε έως Σάββατο θα είσαι καλά...

Ωχ καμία κολπίτιδα θα είναι λογικά θα σου δώσει κάποιο υπόθετο να βάλεις αν είναι στην αρχή συνήθως βάζει ένα και ξεμπερδεύεις.. περαστικα 

έκανα ελεύθερα κανονικά αφού μου έδωσε και ο γιατρός το οκ αλλά όχι κάτι καινούργιο δεν μπορεί να είναι άσε που δεν βγαίνουν και οι μερες 

πιο πολύ ηθελα να δω που βρίσκομαι για να ξέρω για αργότερα μην κάνω κανένα τεστ και βγαίνει αχνό από την παλιά κατάσταση και εγω νομίζω είναι τίποτα καινούργιο 😅

μακαρι σε καμία 10 μερες να μου έρθει η περιοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@Elk άρα δεν αποκλείεται να είναι και κάτι στην αρχή του.....όλα παίζουν!!!θα φανεί αν έχεις καθυστέρηση... ή αν κάνεις άλλο αργότερα και σκουρινει.... Για να δούμε!!!

@Girly χαίρομαι που είσαι καλύτερα!!!

Τελικά πήρα τηλέφωνο τον γιατρό και με είπε να πάω από εκεί να με δει...γιατί τον είπα όταν πλένομαι πιάνω και κάτι σαν σπυράκια από κάτω...και λέει τότε ελα να σε δω μην σου δώσω κάτι στα τυφλά...εφόσον έβαλες αλοιφή μόνη και δεν πέρασε..θέλω να σε εξετάσω..και 8.30 έχω ραντεβού γυναικολόγο!!! Αν τον πω να με δει και με υπέρηχο αν έγινε κάτι αν θα φανεί...τι λέτε;;;;θα με πει αν έγινε κάτι ή όχι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

 

@Elk άρα δεν αποκλείεται να είναι και κάτι στην αρχή του.....όλα παίζουν!!!θα φανεί αν έχεις καθυστέρηση... ή αν κάνεις άλλο αργότερα και σκουρινει.... Για να δούμε!!!

@Girly χαίρομαι που είσαι καλύτερα!!!

Τελικά πήρα τηλέφωνο τον γιατρό και με είπε να πάω από εκεί να με δει...γιατί τον είπα όταν πλένομαι πιάνω και κάτι σαν σπυράκια από κάτω...και λέει τότε ελα να σε δω μην σου δώσω κάτι στα τυφλά...εφόσον έβαλες αλοιφή μόνη και δεν πέρασε..θέλω να σε εξετάσω..και 8.30 έχω ραντεβού γυναικολόγο!!! Αν τον πω να με δει και με υπέρηχο αν έγινε κάτι αν θα φανεί...τι λέτε;;;;θα με πει αν έγινε κάτι ή όχι;;;;

Χμμμ δεν ξέρω αν θα μπορέσει να δει τίποτα. Ίσως μόνο να υποθέσει εγκυμοσύνη από το πάχος του ενδομητρίου σου! Θα περιμένουμε νέα σουυυυυ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

 

@Elk άρα δεν αποκλείεται να είναι και κάτι στην αρχή του.....όλα παίζουν!!!θα φανεί αν έχεις καθυστέρηση... ή αν κάνεις άλλο αργότερα και σκουρινει.... Για να δούμε!!!

@Girly χαίρομαι που είσαι καλύτερα!!!

Τελικά πήρα τηλέφωνο τον γιατρό και με είπε να πάω από εκεί να με δει...γιατί τον είπα όταν πλένομαι πιάνω και κάτι σαν σπυράκια από κάτω...και λέει τότε ελα να σε δω μην σου δώσω κάτι στα τυφλά...εφόσον έβαλες αλοιφή μόνη και δεν πέρασε..θέλω να σε εξετάσω..και 8.30 έχω ραντεβού γυναικολόγο!!! Αν τον πω να με δει και με υπέρηχο αν έγινε κάτι αν θα φανεί...τι λέτε;;;;θα με πει αν έγινε κάτι ή όχι;;;;

Κορίτσι μου λίγο δύσκολο να δει κάτι! Μόνο το πάχος του ενδομητρίου θα δει και πάλι τίποτα δεν είναι σίγουρο! Όπως και να έχει ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή η κατάσταση και να μην είναι τίποτα σοβαρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
σημερα ειπα να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης να δω αν έπεσε η χοριακη είμαι 3 βδομαδες μετά από την αποξεση 

ακόμα ψηλό φαίνεται η γραμμή.. θα πρέπει να πέσει τελείως για να μου έρθει η περιοδος  ; Τώρα ποσο να είναι ; 15; IMG_5508.thumb.jpeg.a15c4f1dbd7476494e019855e2298156.jpeg

Κορίτσι μου πιθανόν να μην έχει πέσει η ορμόνη !! Αυτά τα τεστ ανιχνεύουν πάνω από 25 μονάδες! Πιθανόν να είσαι 20-25 τώρα για να φαίνεται αχνή γραμμή! Υπομονή τώρα μέχρι να έρθει η περίοδος και να καθαρίσεις τελείως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου είμαι 13η μέρα σήμερα και συνήθως κάνω ωορρηξία 15-18 αλλά σήμερα έχω αρκετά υγρά και φοβάμαι ότι θα κάνω αύριο ωορρηξία και δεν θέλω καθόλου μιας και η Δευτέρα- Τρίτη είναι πολύ δύσκολες μέρες!! Τι ατυχία πάλι 3ος μήνας συνεχόμενα που γίνεται αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Αχ πολύ χαίρομαι που ακούω τέτοια! Ακόμη δεν έχει σπάσει ο πάγος μεταξύ μας γιατί δεν γνωριζόμαστε καλά με τον γιατρό αλλά σίγουρα έχω καταλάβει ότι είναι πολύ πιο ανθρώπινος και επεξηγηματικός από τον παλιό μας..

Ξεκίνησες συσπάσεις Ε? Μια χαρά! Το σώμα ξεκίνησε τις επίσημες δοκιμές!! Έχεις ακόμη χρόνο αλλά καλά έκανες και ολοκληρωσες τις ετοιμασίες σου!! Τώρα θα είσαι χαλαρή με αυτό. Οι ασκήσεις βοηθούν πολύ έχω ακούσει και έχε κατά νου ότι ακόμη και τελευταία στιγμή λίγο πριν την γέννα μπορεί να καταφέρουν με ασκήσεις και θέσεις του σώματος σου να γυρίσουν το μωρό. Τώρα αν χρειαστεί καισαρική λόγω αυτού να έχεις πάντα στο μυαλό ότι σημασία έχει να είναι καλά η μαμά και το παιδί. Δεν έχει καμία σημασία με ποιο τρόπο θα γεννηθεί. Έτσι και αλλιώς μια η άλλη είναι. Η θα πονάς από τους πόνους της γέννας φυσιολογικά ή θα πονάς μετά από την τομή. Γερό μωρό και γερή μαμά ❤️ τίποτα άλλο . 

Όσο για τα κρασάκια δεν με πειράζει καθόλου να μάθω να φτιάχνω σπιτικά  moctails!! Χαχαχχα ας έρθει με το καλό και εύχομαι να έχεις πέσει μέσα στις προβλέψεις σου! 

Χαχα έχει και κάτι κρασακια alcohol free πάντως, μια χαρά!! 😉 Εμένα μου μιλούσε στον πληθυντικό μέχρι πριν ένα μήνα ο γιατρός (ίσως επειδή κ εγώ είμαι λίγο ντροπαλή), αλλά παρόλα αυτά δεν ένιωθα καμία απόσταση. Ίσα ίσα με παρότρυνε να του τηλεφωνώ αν παρατηρώ κάτι ασυνήθιστο ή αν ξεχάσω κάτι στη συνάντηση πχ, ενώ ο παλιός δεν μου απαντούσε καν 🤷🏻‍♀️

Ναι και ο γιατρός αυτό μου λέει, ότι δεν φταίω σε κάτι αν δεν πάρει θέση και ότι θα έχει τους λόγους του το μωρό για να καθίσει έτσι 😂 Ό,τι είναι για καλύτερο ας γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα! Καλή εβδομάδα να έχουμε! @Girly @Antonia2 αν χρειαστώ γιατρό τελικά (ελπίζω να μην χρειαστώ) εννοείται ότι θα ζητήσω βοήθεια από τα κορίτσια εδώ στο φόρουμ!! Θα σας βάλω να ρωτήσετε γνωστούς και αγνώστους για να βρούμε τον καλύτερο 😁😁

@Girly πως ξύπνησες σήμερα?? Πονάει ο λαιμός σου? 

@cat12 σήμερα έχεις τον υπέρηχο σωστά? Τι ώρα θα πας?? Έχω μεγάλη αγωνία!! 

Γενικά κορίτσια αυτόν τον μήνα έχουμε αρκετές κοπέλες που κάνουν μια πιο διαφορετική προσπάθεια! Έχουμε την @cat12 την @marinaP η οποία πάει για ετ! Την @Girly με την σπερμματεγχηση! Η @Antonia2 που ξεκίνησε για την εξωσωματική! Και έχω αγωνία για όλες 😊😊😊 

Τώρα διάβασα τα μην έτρεχα το πρωί για τις εξετάσεις κ πήγα στον υπέρηχο!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά κ στην σπερματεχγυση της @Girly κ στην ετ της @marinaP κ σε όλα τα κορίτσια!!! Εσύ εύχομαι να μην χρειαστεί να ψάξεις παραπάνω κ να σου έρθει μόνο του το θαυματακι 🙏 ο γιατρός μου είπε ότι πάει πολύ καλά η διαδικασία έχω δεξιά γύρω στα 8 κ στα αριστερά γύρω στα 5 κ υπάρχει περίπτωση να αναπτυχθούν κ άλλα ωάρια μέχρι την ωοληψια 🥰 τα είδε όλα καλά κ την Τετάρτη πρέπει να ξαναπάω από εκεί να δουν πως πάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η cat12 είπε:

Τώρα διάβασα τα μην έτρεχα το πρωί για τις εξετάσεις κ πήγα στον υπέρηχο!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά κ στην σπερματεχγυση της @Girly κ στην ετ της @marinaP κ σε όλα τα κορίτσια!!! Εσύ εύχομαι να μην χρειαστεί να ψάξεις παραπάνω κ να σου έρθει μόνο του το θαυματακι 🙏 ο γιατρός μου είπε ότι πάει πολύ καλά η διαδικασία έχω δεξιά γύρω στα 8 κ στα αριστερά γύρω στα 5 κ υπάρχει περίπτωση να αναπτυχθούν κ άλλα ωάρια μέχρι την ωοληψια 🥰 τα είδε όλα καλά κ την Τετάρτη πρέπει να ξαναπάω από εκεί να δουν πως πάμε.

Πω πω μπράβο ρε κορίτσι μου !! Όντως πολύ καλός αριθμός!! 13 αυγουλάκια είναι πάρα πολύ καλά!! Τρομερή ανταπόκριση ο οργανισμός σου! Αχ τι χαρά πήρα τώρα 😁😁😁

Φαντάζομαι την Τετάρτη θα σου πουν και για το πότε θα γίνει η ωοληψια.. αχ το πιστεύεις ότι το πολύ σε 2 μήνες θα είσαι έγκυος?? 🤰🤰♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Πω πω μπράβο ρε κορίτσι μου !! Όντως πολύ καλός αριθμός!! 13 αυγουλάκια είναι πάρα πολύ καλά!! Τρομερή ανταπόκριση ο οργανισμός σου! Αχ τι χαρά πήρα τώρα 😁😁😁

Φαντάζομαι την Τετάρτη θα σου πουν και για το πότε θα γίνει η ωοληψια.. αχ το πιστεύεις ότι το πολύ σε 2 μήνες θα είσαι έγκυος?? 🤰🤰♥️♥️

Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα ειλικρινά!!! Μακάρι να γίνει σύντομα!!! Μάλλον την Δευτέρα θα γίνει η ωοληψια μου είπαν αλλά το βλέπουμε μέχρι τότε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ κορίτσια μου είμαι 13η μέρα σήμερα και συνήθως κάνω ωορρηξία 15-18 αλλά σήμερα έχω αρκετά υγρά και φοβάμαι ότι θα κάνω αύριο ωορρηξία και δεν θέλω καθόλου μιας και η Δευτέρα- Τρίτη είναι πολύ δύσκολες μέρες!! Τι ατυχία πάλι 3ος μήνας συνεχόμενα που γίνεται αυτό! 

Εεειιι δες το θετικά!!! Μετά από μια δύσκολη μέρα ένα κρασάκι ,λίγη μουσικούλα λίγη καλή διάθεση και αμέσως θα απογειωθεί το βράδυ σας! Αύριο ,ίσως ένα ποτάκι απρόοπτο ξαφνικά μετά τη δουλειά για να χαλαρώσετε και μετά 😉😉😉🥂.

Μην αφήσεις τις μέρες να περνάνε! Προσπαθήστε να βγείτε από την ρουτίνα αυτής της προσπάθειας! Οι βιταμίνες θα έχουν ξεκινήσει να κάνουν δουλειά , πιάστε δουλειά και εσείς 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα ειλικρινά!!! Μακάρι να γίνει σύντομα!!! Μάλλον την Δευτέρα θα γίνει η ωοληψια μου είπαν αλλά το βλέπουμε μέχρι τότε 🙏

Μπραβοοοοο!!! Τι ωραία νέα!!!! Μπράβο μπράβο κορίτσι μου!! Καλή επιτυχία να έχεις!! Και με τόσα ωάρια ήδη,πιστεύω θα την έχεις! Στο εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου να μας στείλεις το θετικό σου τεστ πολύ πολύ πολύ γρήγορα 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...