Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις On 26/10/2023 at 9:35 ΠΜ, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα!! Σήμερα βρέχει ασταμάτητα εδώ και έχει μια υπέροχη μουντηλα!! Γενικά έχω πολύ κέφι όταν είναι έτσι ο καιρός!! @cat12 μωρέ λες εξαετίας του θυροειδή να μην έπιανες τόσο καιρό?? Μήπως δεν χρειάζεται η εξωσωματική?? 

@Mary_piggy τέλεια τα πήγες κορίτσι μου! Μπράβο! Το σημαντικό είναι να πάρεις την αγωγή τώρα και αν όχι αυτόν τον μήνα τον επόμενο θα είσαι έγκυος!! Αφού βρέθηκε το προβληματακι τώρα όλα θα κυλήσουν ρολόι! 

@Antonia2 δηλαδή έμεινες ικανοποιημένη από τον γιατρό αν κατάλαβα καλά!!! Για μένα αυτό είναι το βασικό! Να σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια και να σου παίρνει και λίγο το άγχος! Πάντως βλέπω ότι πολλές είμαστε που σκεφτόμαστε την εξωσωματική και αυτό με στεναχωρεί αλλά πάλι καλά που υπάρχει και αυτή και θα μπορέσουμε να τα καταφέρουμε! Να σε ρωτήσω κάτι άσχετο? Είσαι Θεσσαλονίκη? Και εγώ σιγά σιγά αρχίζω την αναζήτηση γιατρού σε ιδιωτικό κέντρο μιας και στη Θεσσαλονίκη νομίζω μόνο το Παπαγεωργίου κάνει εξωσωματική και δεν έχω ακούσει καλά πράγματα!

Καλημερα κοριτσι μου!! Συγγνωμη π αργησα να απαντησω αλλα ειχα πολυ τρεξιμο κ δν προλαβα να μπω στην παρεα σας..

Ναι εμεινα ευχαριστημενη γτ ο γιατρος ηταν πολυ επεξηγηματικος κ εμπεριστατωμενος σε οσα μου ειπε.. για καθετι π λεει σου εξηγει γτ το λεει κ τι κρυβεται απ πισω.. 

Ειμαι Αθηνα κοριτσι μου... μακαρι ν ημουν στη Σαλονικη. 🥰🥰Την αγαπω αυτη την πολη γτ σπουδασα πανω!!❤️🎉🥳 

Ωστοσο, εχω πολυ καλη μου φιλη π μενει πανω κ εκανε εξωσωματικη. Αν θες τη ρωταω σε ποιον την εκανε.. πετυχε μ τη 2η κ εχει ενα κοριτσακι σκετη γλυκα!!

Κι εγω απογοητευομαι απ τη μια π τλκ δν θα ερθει με φυσικο τροπο γτ μετα την παλινδρομη πιστεψα πολυ οτι ξεπερασαμε τα εμποδια κ μεσα στο καλοκαιρι θ ημουν εγκυος ξανα.. ομως, τι ν κανουμε;; να λεμε παλι καλα π μας βοηθα η επιστημη!! Η αληθεια ειναι οτι χαλαρωσα τωρα π ξερω οτι θ κανουμε εξωσωματικη. Ισως δν θ ειναι ευκολο σαν διαδικασια (εχει το ζορι του μ τις ενεσεις κ τα σχετικα) αλλα αξιζει την ολη ταλαιπωρια!!

Ευχομαι να σας ερθει πολυ πολυ συντομα κ ν μην ψαξεις καν γ εξωσωματικο!!!🙏🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Πώς τα περάσατε?? Εγώ διάβασα τα μυνήματα σας πριν λίγο !! Να πω στην @ΛΕΥΚΗ ότι πιθανόν να είναι γραμμή εξάτμισης έχει συμβεί και σε μένα! Δυστυχώς αυτά τα τεστ βγάζουν τέτοιες γραμμές!!

@Girly τελικά έκανες 2 αυγά εε?? Ωραία! Και με την ένεση που θα κάνεις θα σκάσουν και τα 2 αυγά η μόνο το ένα το οποίο θα είναι το μεγαλύτερο? Γιατί αν σκάσει μόνο το ένα μετά την σπερμματεγχηση μπορείτε να συνεχίσετε στο σπίτι την σπερμματεγχηση 😁🥰

@cat12 πότε έχεις τον υπέρηχο για να δείτε τα θυλάκια??

Χαχαχαχαχαχχα είσαι τρέλα!! Χαχαχα έτσι και αλλιώς λέμε να συνεχίσουμε μετά την σπερματεγχυση σπίτι χαχαχαχαχ. Ειλικρινά δεν ξέρω αν θα σκάσουν και τα; δύο η μόνο το μεγαλύτερο. Φαντάζομαι το ένα και μετά το άλλο όπως και όλα τα μικρότερα θα απορροφηθούν? Κάτι τέτοιο νομίζω. Όμως καλά που το είπες για να το σημειώσω να ρωτήσω αύριο τον γιατρό που θα τον καλέσω να μου γράψει τις εξετάσεις! Εσύ πες μας τι κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2023 at 11:04 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!εδώ Θεσσαλονίκη είναι όλα κλειστά σήμερα και τα σχολεία και είμαστε σπιτάκι έχει και βροχουλα!!!του Αγίου Δημητρίου σήμερα είναι ο πολιούχος άγιος της πόλης μας.

@Antonia2 άρα αποφασίσατε να πάτε για εξωσωματική;;; εγώ θα έλεγα να πάρεις και δεύτερη γνώμη γιατί εμένα ο γιατρός μας που έχω δευτεροπαθή υπογονιμότητα (έτσι λέγεται όταν έχεις ήδη ένα ή περισσότερα παιδάκια) και μετά δεν μπορείς εύκολα να μείνεις έγκυος και μου είπε τα βήματα είναι αυτά

1.σαλπιγγογραφια

2.προκληση ωορρηξίας αν βγει καλή και προσπάθειες μόνοι σας με παρακολούθηση από εμένα

3.υστεροσκοπηση (αν δεν τα καταφέρουμε) για να δούμε αν έχει θέμα η μήτρα

4.εξωσωματικη(αν δεν πιάσουν όλα τα άλλα)

Αυτά τα συζητήσαμε πρόσφατα άρα εγώ θα σου έλεγα παρε δεύτερη γνώμη σίγουρα!!!!!

επίσης μην ξεχνάς ότι η σύλληψη που είχες ήταν φυσική άσχετα αν παλινδρομησε το μωράκι άρα δεν έχεις κάτι πολύ σοβαρό λογικά.

@Mary_piggy αχ άντε χάρηκα που όλα πήγαν καλά τώρα βουρ για επαφές!!!!καλή επιτυχία.τωρα είσαι πιο ανοιχτή από κάτω 😁

Καλημερα Μαρινα μου!!! Σε ευχαριστω γ τη βοηθεια!!!❤️

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω περιμενα ν κανουμε υστεροσκοπηση πριν την εξωσωματικη αλλα δν ηταν συμφωνος αυτος ο γιατρος..μας ειπε οτι αν θελουμε ν προσπαθησουμε κι αλλο μονοι μας ν κανουμε λαπαροσκοπηση ο συστηνεται γ την ανεξηγητη υπογονιμοτητα π ανηκουμε..

σαλπιγγογραφια ειχα κανει παλιοτερα (πανε 2 χρονια η αληθεια ειναι) κ προκληση δν ξερω αν θα εκανα γτ με εχουν κουρασει οι προγραμματισμενες επαφες... δλδ κ ψυχολογικα θ με ριξει πολυ ν κανω προκληση κ παλι να ερθει η περιοδος κανονικα...

Μετα τη συλληψη π ειχαμε κι εγω πιστεψα οτι θα ερθει μονο του αλλα τοσους μηνες προσπαθουμε κ καθε μηνα κι εγω κ ο αντρας μου στεναχωριομαστε πολυ. Ειπαμε ν παρουμε δραστικα μετρα κ το πηραμε αποφαση!! Παμε γ εξωσωματικη! 

Κ μονο π το αποφασισαμε ενιωσα μια μεγαλη ανακουφιση κ αλλαξε η ψυχολογια!! Δε με νοιαζει ν δω γονιμες, ν εχω επαφες γτ πρεπει και γνκως καλως να ερθει η περιοδος!😅 κ εχουμε 3 μηνακια μεχρι ν περασουμε επιτροπη (γτ πρεπει ν εχουμε 2 σπερμοδιαγραμματα με διαφορα 75 ημερων) αν θελει ν ερθει φυσικα, ας ερθει. αλλιως βουρ γ εξωσωματικη! 🎯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girlyμε το καλο ν ερθει το θετικο τεστακι!!! 🙏🙏️ Τωρα διαβασα τα νεα σου κ τις αποριες σου αλλα ειμαι κι εγω ασχετη... οτι θελει ο θεος θ πω εγω!! να ερθουν ολα οπως τα θελετε!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaPεχεις ξεκινησει τις ενεσεις γ την 2η ετ σου ε;; σε εχω στην σκεψη μου!! Αρχες νοεμβρη θ την κανετε αν θυμαμαι καλα.. με το καλο κοριτσι μου!!!❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Πώς τα περάσατε?? Εγώ διάβασα τα μυνήματα σας πριν λίγο !! Να πω στην @ΛΕΥΚΗ ότι πιθανόν να είναι γραμμή εξάτμισης έχει συμβεί και σε μένα! Δυστυχώς αυτά τα τεστ βγάζουν τέτοιες γραμμές!!

@Girly τελικά έκανες 2 αυγά εε?? Ωραία! Και με την ένεση που θα κάνεις θα σκάσουν και τα 2 αυγά η μόνο το ένα το οποίο θα είναι το μεγαλύτερο? Γιατί αν σκάσει μόνο το ένα μετά την σπερμματεγχηση μπορείτε να συνεχίσετε στο σπίτι την σπερμματεγχηση 😁🥰

@cat12 πότε έχεις τον υπέρηχο για να δείτε τα θυλάκια??

Πως είσαι κορίτσι μου? 😊Αύριο το πρωί έχω ραντεβουκ έχω μια ανυπομονησία να δω τι έχει γίνει αν έπιασαν καλά οι ενέσεις πόσα θα έχω.... Τώρα νιώθω συνέχεια τσιμπιες στις ωοθήκες κ όταν κατουριεμαι πονάω παραπάνω από πριν... Μπορεί να είναι κ ιδέα μου αλλά σίγουρα νιώθω διαφορετικά εκεί χαμηλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Χαχαχαχαχαχχα είσαι τρέλα!! Χαχαχα έτσι και αλλιώς λέμε να συνεχίσουμε μετά την σπερματεγχυση σπίτι χαχαχαχαχ. Ειλικρινά δεν ξέρω αν θα σκάσουν και τα; δύο η μόνο το μεγαλύτερο. Φαντάζομαι το ένα και μετά το άλλο όπως και όλα τα μικρότερα θα απορροφηθούν? Κάτι τέτοιο νομίζω. Όμως καλά που το είπες για να το σημειώσω να ρωτήσω αύριο τον γιατρό που θα τον καλέσω να μου γράψει τις εξετάσεις! Εσύ πες μας τι κάνεις. 

Στην αδελφή μου είχαν πει μετά την σπερματεχγυση να έκαναν ακόμα μια επαφή το βράδυ θυμάμαι κιόλας ότι επειδή δούλευε ο άντρας της δεν μπορούσαν να έχουν επαφή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου? 😊Αύριο το πρωί έχω ραντεβουκ έχω μια ανυπομονησία να δω τι έχει γίνει αν έπιασαν καλά οι ενέσεις πόσα θα έχω.... Τώρα νιώθω συνέχεια τσιμπιες στις ωοθήκες κ όταν κατουριεμαι πονάω παραπάνω από πριν... Μπορεί να είναι κ ιδέα μου αλλά σίγουρα νιώθω διαφορετικά εκεί χαμηλά... 

Κορίτσι μου εγώ είμαι 12η μέρα του κύκλου! Περιμένω τις γόνιμες για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε ναι αυτό το μήνα! Αν έχεις και τσιμπιες και ενοχλήσεις μάλλον είναι καλό σημάδι αυτό! Ίσως επειδή έχεις πολλά αυγά!!περιμένουμε νέα σου αύριο μη μας ξεχάσεις!!!Πότε θα ξεκινήσεις αγωγή για το θυρεοειδή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Χαχαχαχαχαχχα είσαι τρέλα!! Χαχαχα έτσι και αλλιώς λέμε να συνεχίσουμε μετά την σπερματεγχυση σπίτι χαχαχαχαχ. Ειλικρινά δεν ξέρω αν θα σκάσουν και τα; δύο η μόνο το μεγαλύτερο. Φαντάζομαι το ένα και μετά το άλλο όπως και όλα τα μικρότερα θα απορροφηθούν? Κάτι τέτοιο νομίζω. Όμως καλά που το είπες για να το σημειώσω να ρωτήσω αύριο τον γιατρό που θα τον καλέσω να μου γράψει τις εξετάσεις! Εσύ πες μας τι κάνεις. 

Αν σκάσει το Σάββατο το μεγάλο αυγό και την Κυριακή η Δευτέρα το πιο μικρό τότε μπορείτε να προσπαθήσετε και φυσιολογικά!! Έχω μεγάλη αγωνία για σένα! Φαντάζομαι εσύ είσαι σε αναμμένα κάρβουνα!! Εγώ κορίτσι μου σιγά σιγά μπαίνω σε love zone ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Συγγνωμη π αργησα να απαντησω αλλα ειχα πολυ τρεξιμο κ δν προλαβα να μπω στην παρεα σας..

Ναι εμεινα ευχαριστημενη γτ ο γιατρος ηταν πολυ επεξηγηματικος κ εμπεριστατωμενος σε οσα μου ειπε.. για καθετι π λεει σου εξηγει γτ το λεει κ τι κρυβεται απ πισω.. 

Ειμαι Αθηνα κοριτσι μου... μακαρι ν ημουν στη Σαλονικη. 🥰🥰Την αγαπω αυτη την πολη γτ σπουδασα πανω!!❤️🎉🥳 

Ωστοσο, εχω πολυ καλη μου φιλη π μενει πανω κ εκανε εξωσωματικη. Αν θες τη ρωταω σε ποιον την εκανε.. πετυχε μ τη 2η κ εχει ενα κοριτσακι σκετη γλυκα!!

Κι εγω απογοητευομαι απ τη μια π τλκ δν θα ερθει με φυσικο τροπο γτ μετα την παλινδρομη πιστεψα πολυ οτι ξεπερασαμε τα εμποδια κ μεσα στο καλοκαιρι θ ημουν εγκυος ξανα.. ομως, τι ν κανουμε;; να λεμε παλι καλα π μας βοηθα η επιστημη!! Η αληθεια ειναι οτι χαλαρωσα τωρα π ξερω οτι θ κανουμε εξωσωματικη. Ισως δν θ ειναι ευκολο σαν διαδικασια (εχει το ζορι του μ τις ενεσεις κ τα σχετικα) αλλα αξιζει την ολη ταλαιπωρια!!

Ευχομαι να σας ερθει πολυ πολυ συντομα κ ν μην ψαξεις καν γ εξωσωματικο!!!🙏🥰❤️

Κορίτσι μου εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη με ότι αφορά την επιτροπή!! Δηλαδή που θα περάσω επιτροπή και τι χαρτιά χρειάζονται! Γενικά σιγά σιγά ξεκίνησα να τα ψάχνω! Εγώ δεν είμαι Θεσσαλονίκη είμαι Σέρρες απλά εδώ δεν έχουμε κέντρο εξωσωματικής! Αναγκαστικά θα πάω Θεσσαλονίκη! Όποτε εκεί θα ψάξω και για γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Ποιες (δεν) περιμένουμε αυτή την εβδομάδα??? 🤗

Έχετε ενδείξεις για περίοδο??

Εγώ αύριο.. Κλασσικά πονάκια τίποτα άλλο.

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου? 😊Αύριο το πρωί έχω ραντεβουκ έχω μια ανυπομονησία να δω τι έχει γίνει αν έπιασαν καλά οι ενέσεις πόσα θα έχω.... Τώρα νιώθω συνέχεια τσιμπιες στις ωοθήκες κ όταν κατουριεμαι πονάω παραπάνω από πριν... Μπορεί να είναι κ ιδέα μου αλλά σίγουρα νιώθω διαφορετικά εκεί χαμηλά... 

Λογικό είναι κοριτσάκι μου τώρα γίνεται χαμουλης στις ωοθήκες σου.. Να μας στείλεις μνμ όταν τελειώσεις να μας πεις ποσα ωάρια βλέπουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμ SOS SOS SOS

 Κοριτσαρες από το απόγευμα νιώθω πόνο στην μύτη (έτσι νιώθω όταν ξεκινάω να αρρωσταίνω,σαν κάψιμο "πίσω"από τη μύτη) ..τώρα το νιώθω πιο έντονα όσο βραδιάζει...φοβάμαι μην έχω κοβιντ. Αν έχω ακυρώνεται η σπερματεγχυση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χμμμ SOS SOS SOS

 Κοριτσαρες από το απόγευμα νιώθω πόνο στην μύτη (έτσι νιώθω όταν ξεκινάω να αρρωσταίνω,σαν κάψιμο "πίσω"από τη μύτη) ..τώρα το νιώθω πιο έντονα όσο βραδιάζει...φοβάμαι μην έχω κοβιντ. Αν έχω ακυρώνεται η σπερματεγχυση? 

Κορίτσι μου καταρχάς ηρέμησε!! Και να αρρωστήσεις το μόνο σίγουρο είναι ότι μέχρι το Σάββατο θα είσαι καλά! Και κοβιντ να έχεις πλέον είναι τόσο ήπιος ο ιός που πολλές φορές απλά σαν συνάχι το περνάμε! Εσύ πάρε καμία βιταμίνη για να μπουσταρεις τον οργανισμό και να το περάσεις πιο γρήγορα! Β+C βοηθάνε πολύ! Και πολλά υγρά! Και εγώ την Πέμπτη είχα πονόλαιμο και νόμιζα ότι αρρώστησα και όταν αρρωσταίνω εγώ κάνω 2 βδομάδες να επανέλθω αλλά τελικά ήταν πολύ ελαφρή ίωση! Πιθανόν από τον καιρό που κάνει μια ζεστή μια κρύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη με ότι αφορά την επιτροπή!! Δηλαδή που θα περάσω επιτροπή και τι χαρτιά χρειάζονται! Γενικά σιγά σιγά ξεκίνησα να τα ψάχνω! Εγώ δεν είμαι Θεσσαλονίκη είμαι Σέρρες απλά εδώ δεν έχουμε κέντρο εξωσωματικής! Αναγκαστικά θα πάω Θεσσαλονίκη! Όποτε εκεί θα ψάξω και για γιατρό!

Εσυ λγκ περνας επιτροπη στη σαλονικη φανταζομαι...

Ναι κι εγω π τα βλεπω ειναι λιγο μπερδεμενα αλλα αν τα βαλω σε σειρα, νομιζω δν θ δυσκολευτω ν τα συγκεντρωσω... απλα με ανησυχει το οτι δν εχουμε προφανη λογο, πχ ολιγοσπερμια, η καποια υδροσαλπιγγα κ εδω στο Μαρουσι π θα παω εχω ακουσει οτι ειναι αυστηροι...😖 μου απαντησε κ μια κοπελα στην ομαδα της εξωσωματικης οτι την ενεκριναν με ανεξηγητη οποτε μαλλον τζαμπα αγχωνομαι...

Ευχομαι ν μη χρειαστεις ν ψαξεις αλλα αν θες κατι κ μπορω ν βοηθησω (λογω της φιλης μου π εκανα εξωσ στη θεσσαλονικουλα) ν μου πεις!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα Μαρινα μου!!! Σε ευχαριστω γ τη βοηθεια!!!❤️

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω περιμενα ν κανουμε υστεροσκοπηση πριν την εξωσωματικη αλλα δν ηταν συμφωνος αυτος ο γιατρος..μας ειπε οτι αν θελουμε ν προσπαθησουμε κι αλλο μονοι μας ν κανουμε λαπαροσκοπηση ο συστηνεται γ την ανεξηγητη υπογονιμοτητα π ανηκουμε..

σαλπιγγογραφια ειχα κανει παλιοτερα (πανε 2 χρονια η αληθεια ειναι) κ προκληση δν ξερω αν θα εκανα γτ με εχουν κουρασει οι προγραμματισμενες επαφες... δλδ κ ψυχολογικα θ με ριξει πολυ ν κανω προκληση κ παλι να ερθει η περιοδος κανονικα...

Μετα τη συλληψη π ειχαμε κι εγω πιστεψα οτι θα ερθει μονο του αλλα τοσους μηνες προσπαθουμε κ καθε μηνα κι εγω κ ο αντρας μου στεναχωριομαστε πολυ. Ειπαμε ν παρουμε δραστικα μετρα κ το πηραμε αποφαση!! Παμε γ εξωσωματικη! 

Κ μονο π το αποφασισαμε ενιωσα μια μεγαλη ανακουφιση κ αλλαξε η ψυχολογια!! Δε με νοιαζει ν δω γονιμες, ν εχω επαφες γτ πρεπει και γνκως καλως να ερθει η περιοδος!😅 κ εχουμε 3 μηνακια μεχρι ν περασουμε επιτροπη (γτ πρεπει ν εχουμε 2 σπερμοδιαγραμματα με διαφορα 75 ημερων) αν θελει ν ερθει φυσικα, ας ερθει. αλλιως βουρ γ εξωσωματικη! 🎯

Αντωνία να προσθέσω ότι κ γω είχα προτείνει τότε την πρόκληση σαν ένα βήμα. Μου εξήγησε λοιπόν ότι για γυναίκες που κάνουν κάθε μήνα κανονικά ωορρηξία (το είχα τσεκαρει επανειλημμένα) δεν έχει κάτι να προσθέσει η πρόκληση. Αφού κάνω κ μόνη μου γιατί να κάνω ένεση; οκ αντί για ένα ωάριο να γίνουν δύο, όμως αν βάλεις κάτω τους μήνες που προσπαθείς έχουν περάσει όχι 2 αλλά 102 ωορρηξίες... Κάτι άλλο είναι το θέμα δλδ. Άλλη κοπέλα που έκανε όντως πρόκληση (χωρίς πρόβλημα ωορρηξίας κ αυτή) όπως λες δεν είχε αποτέλεσμα κ το έκανε 2 κύκλους κιόλας. Αντίθετα σε κοπέλα με πολυκυστικες (που δεν έκανε ωορρηξία) έπιασε! Δεν είναι δλδ όλα τα βήματα για όλους. Το ίδιο είχε πει κ για την υστεροσκοπηση, επίσης τον άκουσα κ δεν έκανα... Νομίζω ότι μετά από τόση προσπάθεια πήρατε τη σωστή απόφαση γιατί μπορεί τελικά να ανακαλύψετε κάποιο θέμα που δεν φαίνεται πουθενά (κάπως έτσι έγινε με εμάς δλδ).

Εύχομαι καλή αρχή κ όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου καταρχάς ηρέμησε!! Και να αρρωστήσεις το μόνο σίγουρο είναι ότι μέχρι το Σάββατο θα είσαι καλά! Και κοβιντ να έχεις πλέον είναι τόσο ήπιος ο ιός που πολλές φορές απλά σαν συνάχι το περνάμε! Εσύ πάρε καμία βιταμίνη για να μπουσταρεις τον οργανισμό και να το περάσεις πιο γρήγορα! Β+C βοηθάνε πολύ! Και πολλά υγρά! Και εγώ την Πέμπτη είχα πονόλαιμο και νόμιζα ότι αρρώστησα και όταν αρρωσταίνω εγώ κάνω 2 βδομάδες να επανέλθω αλλά τελικά ήταν πολύ ελαφρή ίωση! Πιθανόν από τον καιρό που κάνει μια ζεστή μια κρύο!

Θα κάνω κανένα τεστ κοβιντ αύριο να δω.  Εύχομαι να είναι από τον καιρό όπως λες και όλα να είναι οκ και να προχωρήσουμε την σπερματεγχυση. Απλά μου μπήκαν ψύλλοι στα αφτιά γιατί πλέον αυτό που ένιωθα στην μύτη το νιώθω στον λαιμό. Σαν να κατέβηκε. Τέλος πάντων βλέπουμε. 

Εσύ ξεκινά να βγάζεις τα μάτια σου με τις ευχές μας!!! Αχ αλήθεια πιστεύω τόσο πολύ ότι θα τα καταφέρετε!Όσο για την Θεσσαλονίκη αν9 μπορώ να βοηθήσω με οποιονδήποτε τρόπο εννοείται μου λες! Για γιατρό εξωσωματικής δεν γνωρίζω αλλά για γυναικολόγο νομίζω είναι πολύ οκ αυτός που έχω τωρα. Κατά σύμπτωση έχουμε τον ίδιο με την @Rena92!  Ρένα μου εσύ πώς είσαι???? Πες μαςεςς!!!

@Antonia2 μα πραγματικα σε συμπαθώ τόσο πολυυυ! Εύχομαι κορίτσι μου να μη σε ζοριστουν καθόλου και να ξεκινήσεις άμεσα ! Φυσικά τώρα που θα είσαι πιο χαλαρή και η καρδιά θα είναι πια στραμμένη σε έναν στόχο,θα έχεις επαφές οπότε σου καπνίσει και κάπως έτσι γίνονται τα θαύματα! Και έχουμε δει ουουουου μπόλικα! Στο εύχομαι ❤️

@cat12, συνοδοιπορε μου!!! Μαζί σε όλα θα είμαστε!! Περιμένω να δω τι θα σου πει ο γιατρός! Πολύ καλό σημάδι τα πονάκια σου!! Στείλε μας μόλις μπορέσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@marinaPεχεις ξεκινησει τις ενεσεις γ την 2η ετ σου ε;; σε εχω στην σκεψη μου!! Αρχες νοεμβρη θ την κανετε αν θυμαμαι καλα.. με το καλο κοριτσι μου!!!❤️🥰

Κορίτσι μου το Σάββατο τις ξεκινάω!! Την τρίτη έχω ραντεβού να δούμε ενδομήτριο και ξεκινάω το Σάββατο ενέσιμη προγεστερόνη και τα κολπικά 🙏🏻  ναι αυτόν τον μήνα! 09/11 παμε για ετ😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου το Σάββατο τις ξεκινάω!! Την τρίτη έχω ραντεβού να δούμε ενδομήτριο και ξεκινάω το Σάββατο ενέσιμη προγεστερόνη και τα κολπικά 🙏🏻  ναι αυτόν τον μήνα! 09/11 παμε για ετ😁😁

Μαρίνα μου!!! Είναι τόσο κοντά!!! Είσαι τόσο κοντά!!! Μια μέρα πριν τα γενέθλιά μου ! Θα το θυμάμαι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα...Αδιαθετησα και στενοχωρήθηκα παααααρα πολύ...Αδιαθετησα σήμερα (26η μέρα του κύκλου με θετικό τεστ ωορρηξίας την 12η,13η και την 14η μέρα του κύκλου...Στα δικά μου μαθηματικά κάτι δε βγαίνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...Αδιαθετησα και στενοχωρήθηκα παααααρα πολύ...Αδιαθετησα σήμερα (26η μέρα του κύκλου με θετικό τεστ ωορρηξίας την 12η,13η και την 14η μέρα του κύκλου...Στα δικά μου μαθηματικά κάτι δε βγαίνει!!

12η ημέρα άρα έκανες ωορρηξία..γιατί με κύκλο 26 ημερών 12η είναι η ωορρηξία..και εγώ την πρώτη μέρα που βλέπω το χαμογελάκι τότε κάνω ωορρηξία...το έχω τσεκαρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Θα κάνω κανένα τεστ κοβιντ αύριο να δω.  Εύχομαι να είναι από τον καιρό όπως λες και όλα να είναι οκ και να προχωρήσουμε την σπερματεγχυση. Απλά μου μπήκαν ψύλλοι στα αφτιά γιατί πλέον αυτό που ένιωθα στην μύτη το νιώθω στον λαιμό. Σαν να κατέβηκε. Τέλος πάντων βλέπουμε. 

Εσύ ξεκινά να βγάζεις τα μάτια σου με τις ευχές μας!!! Αχ αλήθεια πιστεύω τόσο πολύ ότι θα τα καταφέρετε!Όσο για την Θεσσαλονίκη αν9 μπορώ να βοηθήσω με οποιονδήποτε τρόπο εννοείται μου λες! Για γιατρό εξωσωματικής δεν γνωρίζω αλλά για γυναικολόγο νομίζω είναι πολύ οκ αυτός που έχω τωρα. Κατά σύμπτωση έχουμε τον ίδιο με την @Rena92!  Ρένα μου εσύ πώς είσαι???? Πες μαςεςς!!!

@Antonia2 μα πραγματικα σε συμπαθώ τόσο πολυυυ! Εύχομαι κορίτσι μου να μη σε ζοριστουν καθόλου και να ξεκινήσεις άμεσα ! Φυσικά τώρα που θα είσαι πιο χαλαρή και η καρδιά θα είναι πια στραμμένη σε έναν στόχο,θα έχεις επαφές οπότε σου καπνίσει και κάπως έτσι γίνονται τα θαύματα! Και έχουμε δει ουουουου μπόλικα! Στο εύχομαι ❤️

@cat12, συνοδοιπορε μου!!! Μαζί σε όλα θα είμαστε!! Περιμένω να δω τι θα σου πει ο γιατρός! Πολύ καλό σημάδι τα πονάκια σου!! Στείλε μας μόλις μπορέσεις!!

Αμοιβαιο καρντασακι μου!!!!❤️❤️❤️❤️ 

Ευχομαι ν ειναι απλο κρυωμα αυτο π νιωθεις. Κι εμεις την προηγουμενη βδομαδα ειχαμε λιγο μπουκωμα στην αρχη κ μετα πονολαιμο. Κρατησε 2,5 μερες μονο.. πρωτα το ειχε ο αντρας μου κ μετα απο 3 μερες εγω... 

Εννοειται πρωτη σκεψη ηταν ο κοβιντ αλλα εκανε 3πλο τεστ ο αντρας μου γ κοβιντ κ γριπη κ ηταν αρνητικοτατο.. κ το καναμε μετα απο 48 ωρες π ειχε τα συμπτωματα..

Κι εγω τωρα π σκεφτομαι την εξωσωματικη κ θα πεσει μεσα στο καταχειμωνο, φοβαμαι μην αρρωστησουμε... αλλα οτι ειναι ν γινει θ γινει... αν χρειαστει λιγη υπομονη παραπανω, ας γινει ετσι...

Μη σκεφτεσαι αρνητικα κ οσο μπορειτε ν προσεχει ο αντρας σου γτ στους αντρες στοιχιζει ενα 3μηνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...Αδιαθετησα και στενοχωρήθηκα παααααρα πολύ...Αδιαθετησα σήμερα (26η μέρα του κύκλου με θετικό τεστ ωορρηξίας την 12η,13η και την 14η μέρα του κύκλου...Στα δικά μου μαθηματικά κάτι δε βγαίνει!!

Κοριτσι μου η ωχρινικη φαση κραταει απο 12 εως 16 μερες νομιζω... οποτε ισως ηταν λιγοτερο απο 14 μερες.. ενδεχομενως ο κυκλος ν μην ηταν καλος. Νιωθω τοσο πολυ τη στεναχωρια σου κ συμπασχω... βγαλε τη στεναχωρια σου κ η ιδια η φυση μας γεμιζει αισιοδοξια οταν ερχονται οι γονιμες κ ξαναπροσπαθουμε. Ευχομαι συντομα να δεις το ️!!!!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου το Σάββατο τις ξεκινάω!! Την τρίτη έχω ραντεβού να δούμε ενδομήτριο και ξεκινάω το Σάββατο ενέσιμη προγεστερόνη και τα κολπικά 🙏🏻  ναι αυτόν τον μήνα! 09/11 παμε για ετ😁😁

Φανταστικαααα!!!! Μετραμε αντιστροφαααα!!!🕛🕒🕕🕘🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️ με το καλο ολα!!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

12η ημέρα άρα έκανες ωορρηξία..γιατί με κύκλο 26 ημερών 12η είναι η ωορρηξία..και εγώ την πρώτη μέρα που βλέπω το χαμογελάκι τότε κάνω ωορρηξία...το έχω τσεκαρι

Άρα δε στέκει ότι βλέπω χαμόγελο και κάνω ωορρηξία 2 μέρες μετά 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Άρα δε στέκει ότι βλέπω χαμόγελο και κάνω ωορρηξία 2 μέρες μετά 🙄

Αν θυμαμαι καλα, η ωορρηξια γινεται 24-48 ωρες μετα το χαμογελακι... τωρα τι ν σου πω;; καθε οργανισμος κ καθε κυκλος διαφερει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ ✨✨ Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞
    • Κορίτσια τι κάνετε ;;  συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!! οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !!  Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών… μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα!  γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες ! ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !
    • Κοριτσαρες μου!!!  Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες.. Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!   @Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!
    • Εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη βέβαια όχι σε κάθε ραντεβού, σίγουρα δεν χρέωσε 4 κ 1000€ καισαρική. Εκείνη την εποχή έλεγαν τα κορίτσια στη συζήτηση με τα δίδυμα ποσα της τάξεως των 2000-2500 ευρώ κ λέω μια χαρά είμαστε!!!😱😱😱
    • Αυτό με τα σουτιέν πονεμένη ιστορία! 😂Έχω στήθος γενικά και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει βαρύνει κι άλλο. Εννοείται πως κανονικό σουτιέν δεν παίζει να βάλω, αθλητικά μόνο και πάλι με ζορίζουν!  Ελπίζω να μπαίνω στο μαγιό μου 😅 @Katiana1987 μωρέ την απολαμβάνω τη διαδρομή αλλά είμαι και καμμένη, γι’ αυτό λέω να περάσουν αυτές οι μέρες χαχα @Kate1992 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι σίγουρα δεν είναι κάτι σοβαρό, θα κάνεις τη θεραπεία σου και όλα καλα. Γενικά παίζει πολύ στην εγκυμοσύνη βακτήρια/μύκητες. Αλλάζει το ph του κόλπου. Εγώ παίρνω και προβιοτικά γιατί ταλαιπωρούμαι συχνά από candida και ενδεχομένως να έχω και τώρα. Στο επόμενο τρίμηνο θα κάνω καλλιέργεια και παπ.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...