Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα από όταν βγει θετικό θα πρέπει να εχεις επαφές για 3 μερες συνεχόμενες λένε!

Εκανες νωρις ωορρηξία αυτή τη φορά…

Εμένα η γιατρος μου, μου είπε αν βρω θετικό το πρωί να έχω επαφή το βράδυ το επόμενο πρωί σίγουρα κ το βράδυ ξανά, αν βρω θετικό το βράδυ να έχω επαφή το πρωί, το βράδυ κ ξανά το επόμενο πρωί…καλή επιτυχία μπορεί να μη χρειαστεί η εξωσωματική τελικά 💕

Ευχαριστώ για την απάντηση.Μακαρι να μην χρειαστεί..αλλά όπως και να χει είμαι προετοιμασμένη.😁Όσο γίνεται βέβαια.Ειχαμε επαφή χθες το βραδάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω είχα 5 μερες συνεχόμενα επαφες μια μέρα πριν το θετικό και 4 μερες μετά για να είμαι σίγουρη 

σημερα εκανες άλλο τεστ να δεις αν έπεσε ; Πχ εγω είχα 2 μερες θετικό τεστ 

Όταν βρεις το θετικό τεστ σημάνει θα κανείς ωορρηξία 12-48 ώρες 

Δεν έκανα ακόμα τεστ.Γυρω στις 6 τα κάνω κάθε μέρα για να υπάρχει μια ακρίβεια όσο γίνεται.Να το κάνω νωρίτερα λες να δω αν έπεσε;Είχαμε χθες επαφή και εννοείται θα συνεχίσουμε και το Σκ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Δεν έκανα ακόμα τεστ.Γυρω στις 6 τα κάνω κάθε μέρα για να υπάρχει μια ακρίβεια όσο γίνεται.Να το κάνω νωρίτερα λες να δω αν έπεσε;Είχαμε χθες επαφή και εννοείται θα συνεχίσουμε και το Σκ♥️

Ναι κανε το απόγευμα ότι ώρα τα κανείς να δεις αν έπεσε γιατί όταν πέσει απελευθερώνετε το ωάριο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Εχω ένα προβληματισμό από χθες και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας για να μου πειτε αν δεν έχω καταλάβει κάτι καλά.Εχω κύκλο 30-31.Για τα κορίτσια που δεν ξέρουν την ιστορία μου ξεκιναω για εξωσωματική 9-10 Οκτωβρίου έχω πάρει τα φάρμακα κτλ.Επειδη η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ελέγχω την ωορρηξία μου κάνω τεστακια hometest και προσπαθούμε φυσιολογικά όπως μας είπε και ο γιατρός να μην σταματήσουμε τις επαφές.Ξεκινησα λοιπόν από την Τετάρτη τα τεστ με το δεδομένο ότι έχω ωορρηξία την 17η μέρα.Χθες λοιπόν 14η μέρα Μ έδειξε την γραμμουλα κανονικά.Απο την ώρα που στην εμφανιζει δεν έρχεται σε 24-48 ώρες ; μπερδεύομαι;Δείτε και την φωτό.Τεταρτη Πέμπτη και Παρασκευή.

IMG_20230923_093544.jpg

Καλημέρα! Σωστά σου βγαίνουν τα τεστ.. Εμένα με μέσο όρο κύκλου 32 ημερών, μου έβγαινε θετικό την 15η.. Βάλε περίπου 48 ώρες να γίνει η ωορηξια, συν 14-16 ημέρες η ωχρινικη, είσαι ακριβώς. Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Δεν έκανα ακόμα τεστ.Γυρω στις 6 τα κάνω κάθε μέρα για να υπάρχει μια ακρίβεια όσο γίνεται.Να το κάνω νωρίτερα λες να δω αν έπεσε;Είχαμε χθες επαφή και εννοείται θα συνεχίσουμε και το Σκ♥️

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όπως σου είπαν κ τα κορίτσια φουλ επαφές τώρα!! Κ εγώ κάνω τεστ μέχρι να δω πότε πέφτει η ορμόνη κ σταματάω μετά... σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας κ να μην χρειαστείς εξωσωματική ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Εχω ένα προβληματισμό από χθες και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας για να μου πειτε αν δεν έχω καταλάβει κάτι καλά.Εχω κύκλο 30-31.Για τα κορίτσια που δεν ξέρουν την ιστορία μου ξεκιναω για εξωσωματική 9-10 Οκτωβρίου έχω πάρει τα φάρμακα κτλ.Επειδη η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ελέγχω την ωορρηξία μου κάνω τεστακια hometest και προσπαθούμε φυσιολογικά όπως μας είπε και ο γιατρός να μην σταματήσουμε τις επαφές.Ξεκινησα λοιπόν από την Τετάρτη τα τεστ με το δεδομένο ότι έχω ωορρηξία την 17η μέρα.Χθες λοιπόν 14η μέρα Μ έδειξε την γραμμουλα κανονικά.Απο την ώρα που στην εμφανιζει δεν έρχεται σε 24-48 ώρες ; μπερδεύομαι;Δείτε και την φωτό.Τεταρτη Πέμπτη και Παρασκευή.

IMG_20230923_093544.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου!! Αν το 3ο τέστ ήταν χθεσινό τότε οποιαδήποτε επαφή σήμερα και αύριο!! Και ελπίζω να έκανες και εχθές! Μετά την κορύφωση της ορμόνης κανείς δεν ξέρει πότε κάνεις ωορρηξία! Μπορεί να έγινε χθες το βράδυ η να γίνει σήμερα και μπορεί και αύριο! Γι'αυτό λένε όταν δούμε το θετικό τεστ επαφή εκείνη την ημέρα και τις 2 επόμενες! Εύχομαι να είναι ο μήνας σου! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα!!! Ναι άλλαξα τον γιατρό μου ! Περιμένω να έρθει ο επόμενος κύκλος να πάω με όλες τις εξετάσεις εκεί κ να συζητήσουμε. Έχω επιστρέψει στον γιατρό με τον οποίο έκανα σαλπιγγγραφια κ υστεροσκοπιση κ μαζί του έμαθα ότι είμαι έγκυος..δε συνέχισα τότε όμως κυρίως γιατί ξεγενναει μονο ιδιωτικα κ εγώ ήθελα νοσοκομείο 

Κάτσε καλά εσύ μαντάμ μπορεί να μην έρθει ο επόμενος κύκλος 🥰🥰🥰 η ΑΜΗ σου είναι μια χαρά και οι υπόλοιπες ορμονολογικες επίσης! Ήρθε η ώρα σου λοιπόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...σήμερα μου χαμογελασε😁😁😁 τέλεια έπεσε Σαββατοκύριακο η ωορρηξία 😀

Πω πω τέλεια θα περάσεις 😍😍😍 σήμερα και αύριο ότι πρέπει έκατσε!! Επισεις να ανεβάζεις τις φωτό με τα θετικά τέστ!! Δεν έχει σημασία αν είναι ωορρηξίας η εγκυμοσύνης!! Εγώ όταν τα βλέπω νιώθω μια ικανοποίηση 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου,σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας.Μακάρι να είναι ο τυχερός μήνας γιατί είναι και ο τελευταίος 😃Μετα πάμε με άλλες μεθόδους.Αλλα ποτέ δεν ξέρεις πάντα ελπίζω οτι στην στροφή μπορεί και να μας ξαφνιάσει κάτι ευχάριστα!Για να δουμε..😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...σήμερα μου χαμογελασε😁😁😁 τέλεια έπεσε Σαββατοκύριακο η ωορρηξία 😀

Καλημερα Μαρινα μου!!! Μπραβοοο!! Το καλυτερο timing!!!! Να ξεφαντωσετε το σκ!!🎉🎉🎉

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου μόλις μου απάντησε ο γιατρός μου ότι η αμη είναι άψογη! Τα υπόλοιπα θα τα πούμε προφανώς από κοντά στον επόμενο κύκλο. Αχχχ πολύ χάρηκα τώρα! Νιώθω ότι θα τα καταφέρουμε και πάλι μαζί του! Ήταν το γούρι μας την πρώτη φορά!

Αυτά! Ήθελα να σας ενημερώσω! Τώρα θα σας αφήσω και πάω για τρέλες περιπέτειες με τον σύζυγο και ας μην είναι γόνιμες μέρες 😉😜😜

Τελειαααα!!! Εχω κανει κι εγω Αμη αλλα ηταν σε αλλη μοναδα μετρησης κ δν μπορουσα ν συγκρινω μ τη δικη σου... ολα πανε τελειααα!! Μεχρι τα Χμας θα εχεις σπορακι στην κοιλια!!! Ειμαι σιγουρη!!!😊🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Μετά από τέτοια νέα είναι να μην πάτε για τρέλες?? Βουρ!!! 😁😁 Η ΑΜΗ σου είναι τέλεια!! Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται; Αλλά και η fsh σου σούπερ! Πολύ σύντομα θα ακούσουμε τα ευχάριστα από σένα στάνταρ αυτό! Αν είναι οκ και ο σύντροφος!

Καλημέρααα! Αμήν!!  Ο σύντροφός είναι και οκ σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού του..🤞 και εγώ και ο άντρας μου είμαστε 37 ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Καλημέρααα! Αμήν!!  Ο σύντροφός είναι και οκ σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού του..🤞 και εγώ και ο άντρας μου είμαστε 37 ! 

Εγώ 35 είμαι....και πάω για το τρίτο...

Τον πρώτο μου τον γέννησα 24 χρόνων και τον δεύτερο 27 χρόνων 😀 μικρή μικρή μανούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Πω πω τέλεια θα περάσεις 😍😍😍 σήμερα και αύριο ότι πρέπει έκατσε!! Επισεις να ανεβάζεις τις φωτό με τα θετικά τέστ!! Δεν έχει σημασία αν είναι ωορρηξίας η εγκυμοσύνης!! Εγώ όταν τα βλέπω νιώθω μια ικανοποίηση 😁😁

Η φατσούλα δεν φαίνεται ακόμα γιατί πέρασε ώρα αλλά θα σας βάλω πως είναι τα στικ στο ηλεκτρονικό τεστ εγκυμοσύνης θετικό...

16954567870931827647551821295370.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα Μαρινα μου!!! Μπραβοοο!! Το καλυτερο timing!!!! Να ξεφαντωσετε το σκ!!🎉🎉🎉

Τελειαααα!!! Εχω κανει κι εγω Αμη αλλα ηταν σε αλλη μοναδα μετρησης κ δν μπορουσα ν συγκρινω μ τη δικη σου... ολα πανε τελειααα!! Μεχρι τα Χμας θα εχεις σπορακι στην κοιλια!!! Ειμαι σιγουρη!!!😊🥰❤️

Ρε 🤬 δε με αφήνει να βάλω καρδούλες! Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου και σε όλα τα κορίτσια επίσης!!! Ας έρθει όταν είναι η καλύτερη ώρα! Δε βιάζομαι. Όσο περνάει από το χέρι μας θα κάνω ότι μπορώ από εκεί και πέρα όταν είναι η ώρα η σωστή εδώ είμαι να το υποδεχτώ!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα από όταν βγει θετικό θα πρέπει να εχεις επαφές για 3 μερες συνεχόμενες λένε!

Εκανες νωρις ωορρηξία αυτή τη φορά…

Εμένα η γιατρος μου, μου είπε αν βρω θετικό το πρωί να έχω επαφή το βράδυ το επόμενο πρωί σίγουρα κ το βράδυ ξανά, αν βρω θετικό το βράδυ να έχω επαφή το πρωί, το βράδυ κ ξανά το επόμενο πρωί…καλή επιτυχία μπορεί να μη χρειαστεί η εξωσωματική τελικά 💕

Ααααα ευχαριστούμε για τις πληροφορίες...άρα εγώ που το βρήκα σήμερα το πρωί...θα κάνω βράδυ..αύριο το πρωί και αύριο το βράδυ Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ααααα ευχαριστούμε για τις πληροφορίες...άρα εγώ που το βρήκα σήμερα το πρωί...θα κάνω βράδυ..αύριο το πρωί και αύριο το βράδυ Ε;

Για να μη το χάναμε είπε τότε…κ μετά όσες επαφές θες κανεις 😂 αν εχεις όρεξη! Εμεις θυμάμαι τότε δεν είχα κάνει τεστ τελικά γιατί είπα δε θα ξανά κάνω, αλλά είχαμε επαφή πες Πέμπτη βράδυ, Παρασκευή όχι Σάββατο πρωί βράδι κ Κυριακή πρωί είχε πέσει τριήμερο κ μας βόλεψε κ Εγώ ήθελα κ Κυριακή βραδυ αλλά είχε πεθάνει ο παππούς του συζύγου κ δεν είχαμε αλλες επαφές…αλλά νομίζω έπιασε εκείνη η πρωινή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρααα! Αμήν!!  Ο σύντροφός είναι και οκ σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού του..🤞 και εγώ και ο άντρας μου είμαστε 37 ! 

Ίδια ηλικία είμαστε!! 😁😁 εμείς περιμένουμε την επόμενη εβδομάδα τα αποτελέσματα απτό σπερμοδιάγραμμα! Εγώ είμαι οκ έχει πει ο γιατρός αλλά να βιαστώ!! Γι'αυτό και προσπαθούμε τώρα εντατικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Η φατσούλα δεν φαίνεται ακόμα γιατί πέρασε ώρα αλλά θα σας βάλω πως είναι τα στικ στο ηλεκτρονικό τεστ εγκυμοσύνης θετικό...

16954567870931827647551821295370.jpg

Αυτές τις μερες κανε επαφουλες αλλά όχι μόνο ΣΚ κανε και Δευτέρα Τρίτη εχτές είχε επαφή ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ 35 είμαι....και πάω για το τρίτο...

Τον πρώτο μου τον γέννησα 24 χρόνων και τον δεύτερο 27 χρόνων 😀 μικρή μικρή μανούλα!!!

Πόσο μου αρέσει να βλέπω μικρές μανούλες αλλά και μπαμπάδες! Κάποιοι συνειδητοποιούν από νωρίς ότι θέλουν να κάνουν οικογένεια! Είναι τόσο όμορφο! Εγώ τότε ήμουν σε τελείως άλλη φάση αλλά δεν είχα βρει ακόμη και τον σύντροφο! Τώρα που τον βρήκα σκέφτομαι πόσο πολύ θέλω ένα παιδί με εκείνον, δε θέλω απλά να κάνω ένα παιδί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!! Καλό σκ σε όλες! Να περάσετε υπέροχα και όσες έχετε θετικά ωορρηξίας και όσες δεν έχετε 😉😉 

Εμείς ήρθαμε στο εξοχικό για χαλάρωση. Χθες είχα πόνους ωορρηξίας 😐 σαν τράβηγμα όπως ένιωσα και στις 8/9. Επίσης όταν έκανα τεστ ωορρηξίας την Τετάρτη βγήκε θετικό 🤷 επηρεάζεται και αυτό από την χοριακη; δεν κατάλαβα 🤷

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!! Καλό σκ σε όλες! Να περάσετε υπέροχα και όσες έχετε θετικά ωορρηξίας και όσες δεν έχετε 😉😉 

Εμείς ήρθαμε στο εξοχικό για χαλάρωση. Χθες είχα πόνους ωορρηξίας 😐 σαν τράβηγμα όπως ένιωσα και στις 8/9. Επίσης όταν έκανα τεστ ωορρηξίας την Τετάρτη βγήκε θετικό 🤷 επηρεάζεται και αυτό από την χοριακη; δεν κατάλαβα 🤷

 

Καλό σκ κορίτσι μου να περάσεις τέλεια!!!! Υπάρχει περίπτωση να επηρεάζεται το τεστ ωορρηξίας από την χοριακη... μήπως να κάνεις κ σήμερα να δεις πως θα βγεί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλό σκ κορίτσι μου να περάσεις τέλεια!!!! Υπάρχει περίπτωση να επηρεάζεται το τεστ ωορρηξίας από την χοριακη... μήπως να κάνεις κ σήμερα να δεις πως θα βγεί??

Η αλήθεια δεν έχω φέρει μαζί μου.. είπα δεν θα κανω γενικά γιατί θέλω να είμαστε πολύ χαλαροί. Μετά την εξωσωματική είπαμε να χαλαρώσουμε

Τα αγόρασα πιο πολύ για αυτό το κύκλο μετά την αποβολή να δω τι γίνεται. Μου έκανε εντύπωση που είχα αυτόν τον πόνο χθές ενω πρήστηκε το στήθος και έχω και πόνους περιόδου 🤷 την Δευτέρα που θα επιτρέψουμεαν δεν έρθει η περίοδος θα κάνω ένα να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!! Καλό σκ σε όλες! Να περάσετε υπέροχα και όσες έχετε θετικά ωορρηξίας και όσες δεν έχετε 😉😉 

Εμείς ήρθαμε στο εξοχικό για χαλάρωση. Χθες είχα πόνους ωορρηξίας 😐 σαν τράβηγμα όπως ένιωσα και στις 8/9. Επίσης όταν έκανα τεστ ωορρηξίας την Τετάρτη βγήκε θετικό 🤷 επηρεάζεται και αυτό από την χοριακη; δεν κατάλαβα 🤷

 

Πρέπει να επηρεάζονται από την χοριακη και τα τεστ ωορρηξιας και βγαίνουν θετικά, καλύτερα να κάτσετε να χαλαρώσετε καλά εκανες  που δεν πήρες τεστ μαζί σου 

σε πια μέρα του κύκλου σου είσαι ; 

 Ίσως πλησιάζει η περιοδος και για αυτό τα έχεις αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!! Καλό σκ σε όλες! Να περάσετε υπέροχα και όσες έχετε θετικά ωορρηξίας και όσες δεν έχετε 😉😉 

Εμείς ήρθαμε στο εξοχικό για χαλάρωση. Χθες είχα πόνους ωορρηξίας 😐 σαν τράβηγμα όπως ένιωσα και στις 8/9. Επίσης όταν έκανα τεστ ωορρηξίας την Τετάρτη βγήκε θετικό 🤷 επηρεάζεται και αυτό από την χοριακη; δεν κατάλαβα 🤷

 

Κορίτσι μου ναι. Τα τεστ ωορρηξιας πιάνουν και τη χοριακη. Κι εγώ νόμιζα οτι τα έχει παίξει εντελώς ο κύκλος μου κι έκλαιγα (κι είχα κι επαφή προληπτικά) γιατί τη μέρα πριν το θετικό τεστ εγκυμοσύνης είχα το πιο έντονα θετικό τεστ ωορρηξιας και πριν από 10 μέρες από τότε είχα πάλι θετικό. Τελικά το 1ο θετικό ήταν όντως το πραγματικό και το 2ο από χοριακη. Οι δομές των 2 ορμονών μοιάζουν. Απλά τα τεστ εγκυμοσύνης έχουν μεγαλύτερη ακρίβεια και πιάνουν μόνο τη χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Η αλήθεια δεν έχω φέρει μαζί μου.. είπα δεν θα κανω γενικά γιατί θέλω να είμαστε πολύ χαλαροί. Μετά την εξωσωματική είπαμε να χαλαρώσουμε

Τα αγόρασα πιο πολύ για αυτό το κύκλο μετά την αποβολή να δω τι γίνεται. Μου έκανε εντύπωση που είχα αυτόν τον πόνο χθές ενω πρήστηκε το στήθος και έχω και πόνους περιόδου 🤷 την Δευτέρα που θα επιτρέψουμεαν δεν έρθει η περίοδος θα κάνω ένα να δω.

Αφού θες να είστε πιο χαλαρά να κάνεις αυτό που θα είσαι πιο ήρεμη... ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις είναι αυτό... εγώ δεν μπορώ να χαλαρώσω όσο κ εάν προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να τα βλέπω πιο ήρεμα 😜... τώρα ίσως έχει μπερδευτεί κ ο οργανισμός με όλο αυτό που πέρασες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...