Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

Καλημέρα με φρέσκο update. Τελευταία φορά είχα δει την γυναικολόγο μου τον Μάρτη, μας είχε πει ότι οι δικές μου εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές, του συντρόφου οκ, όχι ουαου αλλά οκ, αλλά λόγω ηλικιών να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση (εγώ 40, ο σύντροφος 45). Εμεις είπαμε άστο, να προσπαθήσουμε μόνοι μας μέχρι και το καλοκαίρι και το κάνουμε αν είναι μετά. Οπως καταλαβαίνετε το καλοκαίρι πέρασε, εγκυμοσύνη δεν ήρθε και ήμασταν έτοιμοι για σπερματέγχυση(είχα κλείσει μάλιστα ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα να με δει). Παίρνουμε χθες μια δεύτερη γνώμη από πολύ καλό γνωστό, αστέρι, βιολόγο(που πραγματικά απορώ γιατί δεν το κάναμε νωρίτερα) και μας λέει ότι αν είναι δυνατόν, το σπερμα έχει θέμα και αν δεν το λύσουμε δεν θα πιάσει ούτε η σπερματέγχυση. Και λέω εγώ τώρα. Θα είχαμε κάνει κάνα δυο από τον Μάρτιο, με ο,τι ψυχολογικό κόστος αυτό συνεπάγεται και δεν θα είχε πιάσει τίποτα. Και επίσης χάσαμε πόσο χρόνο, ενώ δεν έχουμε την πολυτέλεια, γιατί απλά δεν πήραμε 2η γνώμη σαν τους χαζούς. Εχω πέσει πάρα πολύ από χθες, περιμένω τώρα να το δούμε τι χρειάζεται και ελπίζω πραγματικά να μας πούνε τίποτα βιταμίνες και όχι επέμβαση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Εγώ με τα τεστ έχασα πολλούς μήνες, γιατί βγαίνανε θετικά, κάναμε 2 μέρες επαφές (είχαμε και πιο πριν εννοείται), και την επόμενη σταματούσαμε. Μετά από μήνες που πήγα στον γιατρό στις γόνιμες (για 3 μήνες παρακολούθηση), μόλις έβγαινε θετικό το τεστ μου έλεγε ότι σε 3 μέρες θα κάνω ωορρηξία. Οπότε έτσι έχασα πολλούς μήνες νομίζοντας ότι κάνω επαφές στην ωορρηξία μου, ενώ ουσιαστικά γινόταν την 3η ημέρα που σταματούσαμε. Βέβαια και με επαφή πριν τη γόνιμη θα μπορούσα να έχω συλλάβει. 

Για να δούμε αυτό το μήνα ✌️

Ααα βλακεία 😕 ναι θα μπορούσε αλλά σίγουρα αυξάνεις τις πιθανότητες αν κανείς και την ίδια μέρα.. καλό και αυτο που πήγαινες για παρακολουθήσει ωορρηξιας στον γιατρό εγω δεν μπορούσα να το κάνω αυτο με τον γιατρο μου και έτσι βασίστηκα στα τεστ 

εγω στην αρχή άργησα λίγο να καταλάβω πως δουλεύουν αλλά μετά και με την βοήθεια εδώ τον κοριτσιών και διάβασμα στο Ίντερνετ το βρήκα επισης όταν έχω θετικό τεστ συνεχίζω για τις επόμενες 3 μερες να κάνω για να δω πως πάει πχ αυτήν την φορά είχα 2 μέρες συνεχόμενα  θετικό και μετα άρχισε να πέφτει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Ααα βλακεία 😕 ναι θα μπορούσε αλλά σίγουρα αυξάνεις τις πιθανότητες αν κανείς και την ίδια μέρα.. καλό και αυτο που πήγαινες για παρακολουθήσει ωορρηξιας στον γιατρό εγω δεν μπορούσα να το κάνω αυτο με τον γιατρο μου και έτσι βασίστηκα στα τεστ 

εγω στην αρχή άργησα λίγο να καταλάβω πως δουλεύουν αλλά μετά και με την βοήθεια εδώ τον κοριτσιών και διάβασμα στο Ίντερνετ το βρήκα επισης όταν έχω θετικό τεστ συνεχίζω για τις επόμενες 3 μερες να κάνω για να δω πως πάει πχ αυτήν την φορά είχα 2 μέρες συνεχόμενα  θετικό και μετα άρχισε να πέφτει 

Ναι, τότε δεν σας είχα ανακαλύψει! Εδώ είδα που λέγανε τα κορίτσια 3 μέρες προσπάθεια! Είστε φοβερή βοήθεια όλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Καλημέρα με φρέσκο update. Τελευταία φορά είχα δει την γυναικολόγο μου τον Μάρτη, μας είχε πει ότι οι δικές μου εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές, του συντρόφου οκ, όχι ουαου αλλά οκ, αλλά λόγω ηλικιών να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση (εγώ 40, ο σύντροφος 45). Εμεις είπαμε άστο, να προσπαθήσουμε μόνοι μας μέχρι και το καλοκαίρι και το κάνουμε αν είναι μετά. Οπως καταλαβαίνετε το καλοκαίρι πέρασε, εγκυμοσύνη δεν ήρθε και ήμασταν έτοιμοι για σπερματέγχυση(είχα κλείσει μάλιστα ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα να με δει). Παίρνουμε χθες μια δεύτερη γνώμη από πολύ καλό γνωστό, αστέρι, βιολόγο(που πραγματικά απορώ γιατί δεν το κάναμε νωρίτερα) και μας λέει ότι αν είναι δυνατόν, το σπερμα έχει θέμα και αν δεν το λύσουμε δεν θα πιάσει ούτε η σπερματέγχυση. Και λέω εγώ τώρα. Θα είχαμε κάνει κάνα δυο από τον Μάρτιο, με ο,τι ψυχολογικό κόστος αυτό συνεπάγεται και δεν θα είχε πιάσει τίποτα. Και επίσης χάσαμε πόσο χρόνο, ενώ δεν έχουμε την πολυτέλεια, γιατί απλά δεν πήραμε 2η γνώμη σαν τους χαζούς. Εχω πέσει πάρα πολύ από χθες, περιμένω τώρα να το δούμε τι χρειάζεται και ελπίζω πραγματικά να μας πούνε τίποτα βιταμίνες και όχι επέμβαση. 

Κορίτσι μου κάνατε κάποιο σπερμοδιαγραμμα για να δείτε πως είναι το σπέρμα?? Και αν ναι που το κάνατε? Σε απλό μικροβιολογικό η σε εξειδικευμένο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου κάνατε κάποιο σπερμοδιαγραμμα για να δείτε πως είναι το σπέρμα?? Και αν ναι που το κάνατε? Σε απλό μικροβιολογικό η σε εξειδικευμένο? 

Ναι, το κάναμε τον Μάρτη σε εξειδικευμένο, είδαμε και εμείς ότι υπήρχε ένα θεματάκι στην κινητικότητα και στην μορφολογία αλλά η γιατρός είχε πει ότι είναι σπέρμα που γονιμοποιεί. Τώρα μας λένε ότι είναι σπέρμα που έχει πρόβλημα κυρίως λόγω μορφολογίας, γιατί αν η κεφαλή έχει ανωμαλίες δεν μπορεί να "τρυπήσει " το ωάριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cintelina είπε:

ουαου τρομερό! Με έχει μπερδέψει τοσο πολυ πως θα καταλαβω οτι κανω ωορρηξία. Διαβαζω συνέχεια και οσο διαβάζω ολο και πιο μπερδεμένο μου φαίνεται 

Αν έχεις πάντως απορίες και θέλεις βοήθεια μπορείς να μας γράψεις να σε βοηθούσε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Αν έχεις πάντως απορίες και θέλεις βοήθεια μπορείς να μας γράψεις να σε βοηθούσε 😊

Χιλια ευχαριστώ! Σας διαβάζω κάθε μερα! Απλα οι απαντήσεις μου αργούν να εγκριθούν δυστυχώς. Οταν με το καλο δεν θα χρειάζεται εγκριση θα μπώ πιο ευκολα στη συζητηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lou418 είπε:

Καλημέρα με φρέσκο update. Τελευταία φορά είχα δει την γυναικολόγο μου τον Μάρτη, μας είχε πει ότι οι δικές μου εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές, του συντρόφου οκ, όχι ουαου αλλά οκ, αλλά λόγω ηλικιών να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση (εγώ 40, ο σύντροφος 45). Εμεις είπαμε άστο, να προσπαθήσουμε μόνοι μας μέχρι και το καλοκαίρι και το κάνουμε αν είναι μετά. Οπως καταλαβαίνετε το καλοκαίρι πέρασε, εγκυμοσύνη δεν ήρθε και ήμασταν έτοιμοι για σπερματέγχυση(είχα κλείσει μάλιστα ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα να με δει). Παίρνουμε χθες μια δεύτερη γνώμη από πολύ καλό γνωστό, αστέρι, βιολόγο(που πραγματικά απορώ γιατί δεν το κάναμε νωρίτερα) και μας λέει ότι αν είναι δυνατόν, το σπερμα έχει θέμα και αν δεν το λύσουμε δεν θα πιάσει ούτε η σπερματέγχυση. Και λέω εγώ τώρα. Θα είχαμε κάνει κάνα δυο από τον Μάρτιο, με ο,τι ψυχολογικό κόστος αυτό συνεπάγεται και δεν θα είχε πιάσει τίποτα. Και επίσης χάσαμε πόσο χρόνο, ενώ δεν έχουμε την πολυτέλεια, γιατί απλά δεν πήραμε 2η γνώμη σαν τους χαζούς. Εχω πέσει πάρα πολύ από χθες, περιμένω τώρα να το δούμε τι χρειάζεται και ελπίζω πραγματικά να μας πούνε τίποτα βιταμίνες και όχι επέμβαση. 

Καμία φορά κολλάει το μυαλό μας και μας άκρη μια γνωμη από έναν γιατρό συμβαίνει πολλές φορές, επισης ένα λαθος που κάνουν οι περισσότεροι είναι ότι πιστεύουμε πως οι γυναικολόγοι γνωρίζουν τα πάντα στο θέμα γονιμότητα, γνωρίζουν ένα κομμάτι, ούτε απο ορμόνες ξέρουν, ούτε απο σπερμα ξέρουν εγω αυτο έχω καταλαβει απο την δίκη μου εμπειρία  

Και εμείς είχαμε πάει σε έναν βιολόγο και η αλήθεια είναι οτι μας είχε πει ο άνθρωπος είχε πέσει μέσα 

δες το θετικό οτι δεν προσχώρησες σε μια σπερματενχηση χωρίς τις καλύτερες προϋποθέσεις 😊

το πιο πιθανό είναι να σας δώσει καποια βιταμίνη για να βοηθήσει απλά συνήθως αυτές οι βιταμίνες θέλουν ένα τρίμηνο για να δουλέψουν επειδή το σπερμα ανανεώνεται κάθε 3 μήνες

εύχομαι να πάνε ολα καλά 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καμία φορά κολλάει το μυαλό μας και μας άκρη μια γνωμη από έναν γιατρό συμβαίνει πολλές φορές, επισης ένα λαθος που κάνουν οι περισσότεροι είναι ότι πιστεύουμε πως οι γυναικολόγοι γνωρίζουν τα πάντα στο θέμα γονιμότητα, γνωρίζουν ένα κομμάτι, ούτε απο ορμόνες ξέρουν, ούτε απο σπερμα ξέρουν εγω αυτο έχω καταλαβει απο την δίκη μου εμπειρία  

Και εμείς είχαμε πάει σε έναν βιολόγο και η αλήθεια είναι οτι μας είχε πει ο άνθρωπος είχε πέσει μέσα 

δες το θετικό οτι δεν προσχώρησες σε μια σπερματενχηση χωρίς τις καλύτερες προϋποθέσεις 😊

το πιο πιθανό είναι να σας δώσει καποια βιταμίνη για να βοηθήσει απλά συνήθως αυτές οι βιταμίνες θέλουν ένα τρίμηνο για να δουλέψουν επειδή το σπερμα ανανεώνεται κάθε 3 μήνες

εύχομαι να πάνε ολα καλά 😊

 

Ευχαριστώ κορίτσι μου καλό, και εγώ παρά την μαυρίλα μου, βλέπω κάποιο θετικό στην όλη ιστορία, ότι τώρα θα προσανατολιστούμε σωστά! Ελπίζω να έχουμε ακόμα λίγο χρόνο βιολογικά για να λύσουμε αυτό το θέμα, γενικά νιώθω ότι κυνηγάμε τον χρόνο και δεν είναι ευχάριστο συναίσθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου καλό, και εγώ παρά την μαυρίλα μου, βλέπω κάποιο θετικό στην όλη ιστορία, ότι τώρα θα προσανατολιστούμε σωστά! Ελπίζω να έχουμε ακόμα λίγο χρόνο βιολογικά για να λύσουμε αυτό το θέμα, γενικά νιώθω ότι κυνηγάμε τον χρόνο και δεν είναι ευχάριστο συναίσθημα!

Κορίτσι μου το πρόβλημα δεν είναι ευτυχώς τεράστιο! Και εμείς χθες μάθαμε ότι έχουμε πρόβλημα στην κινητικότητα και πήραμε κιόλας βιταμίνες! Αύριο θα τις ξεκινήσει ο σύζυγος! Αφού τα αποτελέσματα σου είναι πάρα πολύ καλά τότε μην αγχώνεσαι για τον χρόνο τόσο πολύ! Σε ένα 3μηνο θα φτιάξει το σπέρμα με τις βιταμίνες! Όπως είπα και το πρωί εδώ στα κορίτσια λέω συνέχεια στον εαυτό μου ότι σε ένα 3μηνο θα είναι έγκυος!! Εε το ίδιο και εσύ λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lou418 είπε:

Καλημέρα με φρέσκο update. Τελευταία φορά είχα δει την γυναικολόγο μου τον Μάρτη, μας είχε πει ότι οι δικές μου εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές, του συντρόφου οκ, όχι ουαου αλλά οκ, αλλά λόγω ηλικιών να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση (εγώ 40, ο σύντροφος 45). Εμεις είπαμε άστο, να προσπαθήσουμε μόνοι μας μέχρι και το καλοκαίρι και το κάνουμε αν είναι μετά. Οπως καταλαβαίνετε το καλοκαίρι πέρασε, εγκυμοσύνη δεν ήρθε και ήμασταν έτοιμοι για σπερματέγχυση(είχα κλείσει μάλιστα ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα να με δει). Παίρνουμε χθες μια δεύτερη γνώμη από πολύ καλό γνωστό, αστέρι, βιολόγο(που πραγματικά απορώ γιατί δεν το κάναμε νωρίτερα) και μας λέει ότι αν είναι δυνατόν, το σπερμα έχει θέμα και αν δεν το λύσουμε δεν θα πιάσει ούτε η σπερματέγχυση. Και λέω εγώ τώρα. Θα είχαμε κάνει κάνα δυο από τον Μάρτιο, με ο,τι ψυχολογικό κόστος αυτό συνεπάγεται και δεν θα είχε πιάσει τίποτα. Και επίσης χάσαμε πόσο χρόνο, ενώ δεν έχουμε την πολυτέλεια, γιατί απλά δεν πήραμε 2η γνώμη σαν τους χαζούς. Εχω πέσει πάρα πολύ από χθες, περιμένω τώρα να το δούμε τι χρειάζεται και ελπίζω πραγματικά να μας πούνε τίποτα βιταμίνες και όχι επέμβαση. 

Ισχυει αυτο. Η σπερματεγχυση δεν εχει ετσι κι αλλιως μεγαλα ποσοστα επιτυχιας οποτε αν υπαρχει και θεματακι με το σπερμα ειναι χασιμο χρονου και χρηματος. Στο λεω απο προσωπικη πειρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου το πρόβλημα δεν είναι ευτυχώς τεράστιο! Και εμείς χθες μάθαμε ότι έχουμε πρόβλημα στην κινητικότητα και πήραμε κιόλας βιταμίνες! Αύριο θα τις ξεκινήσει ο σύζυγος! Αφού τα αποτελέσματα σου είναι πάρα πολύ καλά τότε μην αγχώνεσαι για τον χρόνο τόσο πολύ! Σε ένα 3μηνο θα φτιάξει το σπέρμα με τις βιταμίνες! Όπως είπα και το πρωί εδώ στα κορίτσια λέω συνέχεια στον εαυτό μου ότι σε ένα 3μηνο θα είναι έγκυος!! Εε το ίδιο και εσύ λοιπόν!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό για την ενθάρρυνση!! Να σας πάνε και εσάς όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου το πρόβλημα δεν είναι ευτυχώς τεράστιο! Και εμείς χθες μάθαμε ότι έχουμε πρόβλημα στην κινητικότητα και πήραμε κιόλας βιταμίνες! Αύριο θα τις ξεκινήσει ο σύζυγος! Αφού τα αποτελέσματα σου είναι πάρα πολύ καλά τότε μην αγχώνεσαι για τον χρόνο τόσο πολύ! Σε ένα 3μηνο θα φτιάξει το σπέρμα με τις βιταμίνες! Όπως είπα και το πρωί εδώ στα κορίτσια λέω συνέχεια στον εαυτό μου ότι σε ένα 3μηνο θα είναι έγκυος!! Εε το ίδιο και εσύ λοιπόν!

Χαχαχαχ και εγώ τα ίδια λέω και στον ευατό μου και στον άντρα μου..μέχρι τα Χριστούγεννα θα τα έχουμε καταφέρει! Αντε να δούμε 🥰🥰 εύχομαι σε όλες μας εδώ μέσα το ίδιο μέχρι το τέλος της χρονιάς να τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Χαχαχαχ και εγώ τα ίδια λέω και στον ευατό μου και στον άντρα μου..μέχρι τα Χριστούγεννα θα τα έχουμε καταφέρει! Αντε να δούμε 🥰🥰 εύχομαι σε όλες μας εδώ μέσα το ίδιο μέχρι το τέλος της χρονιάς να τα καταφέρουμε!

Ναι κορίτσι μου να το λες και να το πιστεύεις!! Γιατί όντως αν βάλεις την λογική μπροστά όντως το πρόβλημα δεν είναι μεγάλο! Είναι κάτι που διορθώνεται. Απλά θέλει λίγο χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cintelina είπε:

ουαου τρομερό! Με έχει μπερδέψει τοσο πολυ πως θα καταλαβω οτι κανω ωορρηξία. Διαβαζω συνέχεια και οσο διαβάζω ολο και πιο μπερδεμένο μου φαίνεται 

Κορίτσι μου επειδή είσαι καινούριο μέλος τα μυνήματα σου αργούν να φανούν και όταν φαίνονται πηγαίνουν στις πίσω σελίδες! Γι'αυτό και ίσως να αργούμε και εμείς να σου απαντήσουμε γιατί έχω προσωπικά κατά τύχη είδα το μύνημα σου!! Τα τεστ θα σε βοηθήσουν σίγουρα αλλά το πότε ακριβώς γίνεται ωορρηξία αυτό δυστυχώς κανένας δεν το ξέρει! Γι'αυτό και πρέπει να έχουμε επαφές όλες τις γόνιμες μέρες! Να πάρεις τα one step η τα home test!! Και τα 2 είναι οικονομικά και αξιόπιστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου επειδή είσαι καινούριο μέλος τα μυνήματα σου αργούν να φανούν και όταν φαίνονται πηγαίνουν στις πίσω σελίδες! Γι'αυτό και ίσως να αργούμε και εμείς να σου απαντήσουμε γιατί έχω προσωπικά κατά τύχη είδα το μύνημα σου!! Τα τεστ θα σε βοηθήσουν σίγουρα αλλά το πότε ακριβώς γίνεται ωορρηξία αυτό δυστυχώς κανένας δεν το ξέρει! Γι'αυτό και πρέπει να έχουμε επαφές όλες τις γόνιμες μέρες! Να πάρεις τα one step η τα home test!! Και τα 2 είναι οικονομικά και αξιόπιστα 

Ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια! Ισχυει αργει η εγκριση! Ελπιζω συντομα να μην χρειαζεται! Σας διαβαζω καθημερινα και μας ευχομαι πραγματικα σε ολες τα καλυτερα! ευχαριστω και παλι! εχουν φτασει σημερα τα one step. Θα ξεκινησω να τα δοκιμαζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε κορίτσια? Το πρωί έκανα τα τεστ με την φατσούλα κ βγήκε θετικό (αυτό μπορούμε να το κάνουμε κ πρωί) κ τώρα έκανα τις ταινίες κ έπεσε η ορμόνη... θα έχω επαφή κ σήμερα ελπίζω. Χθες αν κ αργά τα καταφέραμε 😁. Λέτε να έχω επαφή κ αύριο? Πάλι το βράδυ κατά τις 11 θα γυρίσει. Η δεν έχει νόημα? 

IMG_20230908_164132.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Πως είστε κορίτσια? Το πρωί έκανα τα τεστ με την φατσούλα κ βγήκε θετικό (αυτό μπορούμε να το κάνουμε κ πρωί) κ τώρα έκανα τις ταινίες κ έπεσε η ορμόνη... θα έχω επαφή κ σήμερα ελπίζω. Χθες αν κ αργά τα καταφέραμε 😁. Λέτε να έχω επαφή κ αύριο? Πάλι το βράδυ κατά τις 11 θα γυρίσει. Η δεν έχει νόημα? 

IMG_20230908_164132.jpg

Ααα ωραία αρα σήμερα είναι λογικά η καλή μέρα.. αν μπορείτε σήμερα και αύριο σίγουρα να έχετε επαφή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Πως είστε κορίτσια? Το πρωί έκανα τα τεστ με την φατσούλα κ βγήκε θετικό (αυτό μπορούμε να το κάνουμε κ πρωί) κ τώρα έκανα τις ταινίες κ έπεσε η ορμόνη... θα έχω επαφή κ σήμερα ελπίζω. Χθες αν κ αργά τα καταφέραμε 😁. Λέτε να έχω επαφή κ αύριο? Πάλι το βράδυ κατά τις 11 θα γυρίσει. Η δεν έχει νόημα? 

IMG_20230908_164132.jpg

Κορίτσι μου εγώ έκανα την ημέρα του θετικού και τις 2 επόμενες για να είναι σίγουρη! Μην γίνει καμία στραβή και αργήσει η ωορρηξία!! Ήθελα να είμαι καλυμμένη 😁😁 παρόλο που συνήθως κάνω ωορρηξία την ημέρα του θετικού βαριά την επόμενη εγώ έκανα και την μεθεπόμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία αρα σήμερα είναι λογικά η καλή μέρα.. αν μπορείτε σήμερα και αύριο σίγουρα να έχετε επαφή 😊

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ έκανα την ημέρα του θετικού και τις 2 επόμενες για να είναι σίγουρη! Μην γίνει καμία στραβή και αργήσει η ωορρηξία!! Ήθελα να είμαι καλυμμένη 😁😁 παρόλο που συνήθως κάνω ωορρηξία την ημέρα του θετικού βαριά την επόμενη εγώ έκανα και την μεθεπόμενη!

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα έρθει πολύ αργά το βράδυ και αύριο... αλλά όπως λέτε ας έχω επαφές να είμαι σίγουρη. Αχ μακάρι κορίτσια να τα καταφέρουμε να το πιάσουμε το σπορακι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

 

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι θα έρθει πολύ αργά το βράδυ και αύριο... αλλά όπως λέτε ας έχω επαφές να είμαι σίγουρη. Αχ μακάρι κορίτσια να τα καταφέρουμε να το πιάσουμε το σπορακι.... 

αν μπορείτε καλό θα είναι να έχετε κορίτσι μου για να αυξήσετε τις πιθανότητες 

αντε μακάρι να μας στείλεις σε 2 βδομαδες το θετικό τεστ σου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lou418 είπε:

Καλημέρα με φρέσκο update. Τελευταία φορά είχα δει την γυναικολόγο μου τον Μάρτη, μας είχε πει ότι οι δικές μου εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές, του συντρόφου οκ, όχι ουαου αλλά οκ, αλλά λόγω ηλικιών να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση (εγώ 40, ο σύντροφος 45). Εμεις είπαμε άστο, να προσπαθήσουμε μόνοι μας μέχρι και το καλοκαίρι και το κάνουμε αν είναι μετά. Οπως καταλαβαίνετε το καλοκαίρι πέρασε, εγκυμοσύνη δεν ήρθε και ήμασταν έτοιμοι για σπερματέγχυση(είχα κλείσει μάλιστα ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα να με δει). Παίρνουμε χθες μια δεύτερη γνώμη από πολύ καλό γνωστό, αστέρι, βιολόγο(που πραγματικά απορώ γιατί δεν το κάναμε νωρίτερα) και μας λέει ότι αν είναι δυνατόν, το σπερμα έχει θέμα και αν δεν το λύσουμε δεν θα πιάσει ούτε η σπερματέγχυση. Και λέω εγώ τώρα. Θα είχαμε κάνει κάνα δυο από τον Μάρτιο, με ο,τι ψυχολογικό κόστος αυτό συνεπάγεται και δεν θα είχε πιάσει τίποτα. Και επίσης χάσαμε πόσο χρόνο, ενώ δεν έχουμε την πολυτέλεια, γιατί απλά δεν πήραμε 2η γνώμη σαν τους χαζούς. Εχω πέσει πάρα πολύ από χθες, περιμένω τώρα να το δούμε τι χρειάζεται και ελπίζω πραγματικά να μας πούνε τίποτα βιταμίνες και όχι επέμβαση. 

Γεια σου Lou! Δεν έχουμε μιλήσει ποτέ, αλλά είδα το μνμ σου κ ήθελα να σου μιλήσω ως συνομήλικη κ σχετικά παθουσα... Η ηλικία μας δεν προσφέρεται για σπερματεγχυση, οι πιθανότητες είναι ελάχιστες δυστυχώς. Με κακό σπέρμα είναι απλά μηδενικές. Επειδή δεν ξέρω φυσικά το προφίλ σου (ορμονικα δλδ κ γενικά) η συμβουλή μου είναι μια. Μην αρκεστείτε στο τι λέει ένας απλός γυναικολόγος ή ένας βιολόγος. Δείτε εξειδικευμένο γιατρό υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Εδώ θα βρεις πολλές κοπέλες να προτείνουν γιατρούς. Δεν ισχυρίζομαι ότι Σόνι κ καλά χρειάζεται να προχωρήσετε σε διαδικασίες όμως ΑΝ χρειάζεται τώρα είναι η σωστή στιγμή. Ακόμα κ αν είσαι σούπερ καλά η ηλικία δυστυχώς δεν βοηθάει οπότε μη χάνετε χρόνο. Συγνώμη αν σου κάνω την καρδιά περιβόλι αλλά σου μιλάω ως κάποια που προλαβα στο παρά πέντε. Οπότε όταν βλέπω γιατρούς να λένε σε κοπέλες στα 40 να περιμένουν κλπ ειλικρινά σφίγγεται η καρδιά μου... Κ πάλι εύχομαι να μην χρειαστεί απολύτως τπτ, απλά μην αφήσετε το χρόνο να περνάει έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

@marinamanoulitsa πόσο στεναχωρήθηκα! Ξεκίνα την αντίστροφη μέτρηση για την επόμενη προσπάθεια 💪

Κορίτσια έχω μπερδευτεί με το τι να κάνω. Προχθές όπως σας ανέφερα είχα πολύ πολύ έντονους πόνους ωορρηξίας (11η μέρα) και είχα επαφή. Είχα και εχθές επαφή και τώρα δεν ξέρω, να κάνω και σήμερα; Απλά φοβάμαι μήπως η γόνιμη είναι αύριο (ή και σήμερα) και αν κάνω σήμερα και αύριο επαφή δεν έχουμε δυνατό σπέρμα που το πάμε συνεχόμενα.

Σκέφτομαι να μην κάνω σήμερα και να κάνω αύριο αλλά αν είναι σήμερα τελικά; 

Τι ώρες ύπνου έχετε; Μήπως να κάνετε σήμερα πολύ αργά; Οπότε να πιάσει και το αυριανό; Κι αν είναι κάνετε και αύριο αν μπορείτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...