Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες είμαστε στις 2 εβδομάδες αναμονή;;;Αυγουστος 2023


elenag21

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, κ εγώ στην αναμονή, περιμένω 8 Σεπτεμβρίου, είναι ο 8ος μήνας προσπαθειών για το δεύτερο και έχω αρχίσει να ψιλό απογοητευομαι πίστευα τα δεύτερα έρχονται πιο εύκολα! Ίσως ξεκινήσουμε να κάνουμε εξετάσεις μήπως υπάρχει κάτι! Καλή επιτυχία σε όλες μας❣️

Έτσι λένε τα δευτερα έρχονται πιο εύκολα 🤷‍♀️

Το πρώτο παιδάκι σου ήρθε ευκολα ;

εμενα ουσιαστικά είναι ο πρώτος στοχευμένος μήνας με τεστ ωορρηξιας και επαφες στις μερες που μάλλον ήταν καλές γιατί τους προηγούμενους μήνες είχα θετικό τεστ αλλά επαφες γιόκ, με είχε κουράσει η μικρή τόσο που δεν είχα κουράγιο για επαφες και έκανα όποτε είχαμε κέφι σε άσχετες μερες 

Τεστ ωορρηξίας χρησιμοποιείς ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Έτσι λένε τα δευτερα έρχονται πιο εύκολα 🤷‍♀️

Το πρώτο παιδάκι σου ήρθε ευκολα ;

εμενα ουσιαστικά είναι ο πρώτος στοχευμένος μήνας με τεστ ωορρηξιας και επαφες στις μερες που μάλλον ήταν καλές γιατί τους προηγούμενους μήνες είχα θετικό τεστ αλλά επαφες γιόκ, με είχε κουράσει η μικρή τόσο που δεν είχα κουράγιο για επαφες και έκανα όποτε είχαμε κέφι σε άσχετες μερες 

Τεστ ωορρηξίας χρησιμοποιείς ; 

Το πρώτο ήρθε στον 6ο μήνα προσπαθειών, βέβαια εγώ είχα τρελό άγχος γτ για κάποιο λόγο πίστευα ότι τα μωρά έρχονται πολύ εύκολα μόλις κάνεις ελεύθερα🤷‍♀️ οπότε όταν πέρασαν 2 3 μηνες είχα τρελαθεί δλδ θυμάμαι μου είχε γίνει εμμονή σκέψη, είχα πιεστεί πολύ! Τώρα ξεκινήσαμε πολύ χαλαρά γτ δεν θέλω με τπτ να ξανά περάσω το ίδιο ψυχολογικά, αλλά εκεί που έλεγα ότι θα ναι πιο εύκολο τώρα έχει περάσει περισσότερος καιρος😅 τώρα είναι ο 8ος μήνας, βέβαια αυτό το μήνα δεν κάναμε πολύ στοχευμενα οπότε δεν έχω πολλές ελπίδες!

Τεστ ωορηξιας να σου πω εκανα τους πρώτους μήνες μετά τα άφησα είπα να μην δίνω τόση σημασία μήπως υποσυνείδητα με αγχώνουν! Πάω με βάση το ημερολόγιο και τα συμπτώματα στο σώμα μου που δεν είναι ιδιαίτερα αλλά είναι στάνταρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια καλημέρα ειπα να κάνω ένα σήμερα μπας και…  😀

IMG_5193.jpeg

Καλεεεεεε. Καλέ τρέμω, σαν να είναι δικό μου το τεστ. Βλ΄έπω γραμμούλα με χρώμα και αν σκεφτούμε ότι είσαι 4 μέρες πριν, νομίζω είναι και μια υπέροχη γραμμούλα 😍

Πως νιώθεις??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Καλεεεεεε. Καλέ τρέμω, σαν να είναι δικό μου το τεστ. Βλ΄έπω γραμμούλα με χρώμα και αν σκεφτούμε ότι είσαι 4 μέρες πριν, νομίζω είναι και μια υπέροχη γραμμούλα 😍

Πως νιώθεις??????

Αχ ευχαριστώ πολύ και εγω όταν το ειδα έτρεμα δεν το περίμενα.. 

Είμαι στην 32 μέρα του κύκλου μου κανονικά πριμενα αύριο ή μεθαύριο περίοδο τώρα είναι στην 13 η μέρα μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας 

Βέβαια η εφαρμογή στο κινητό μου έβγαζε άλλη μέρα ότι περίμενα περίοδο και με μπέρδεψε αλλά μιρκη σημασία έχει 

Είχα μερικά συμπτώματα και ειπα δεν κάνω ένα αφού έκανα στην 32 μέρα του κύκλου κάτι θα δείξει και στο πρώτο μοθ παιδάκι την 32 μέρα έδειξε 

Κορίτσια περιμένω και τα δικά σας τεστ και εύχομαι να είναι θετικααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ και εγω όταν το ειδα έτρεμα δεν το περίμενα.. 

Είμαι στην 32 μέρα του κύκλου μου κανονικά πριμενα αύριο ή μεθαύριο περίοδο τώρα είναι στην 13 η μέρα μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας 

Βέβαια η εφαρμογή στο κινητό μου έβγαζε άλλη μέρα ότι περίμενα περίοδο και με μπέρδεψε αλλά μιρκη σημασία έχει 

Είχα μερικά συμπτώματα και ειπα δεν κάνω ένα αφού έκανα στην 32 μέρα του κύκλου κάτι θα δείξει και στο πρώτο μοθ παιδάκι την 32 μέρα έδειξε 

Κορίτσια περιμένω και τα δικά σας τεστ και εύχομαι να είναι θετικααα 

Νομίζω ότι ήταν η πιο όμορφη καλημέρα❤️ 
Ειδικά σε αυτά τα τεστ καημό το έχω να δω γραμμούλα. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο χαχα. Σε σαιτ του εξωτερικού που έχω δει, αυτά αργούν να γίνουν έντονα, σε αντίθεση με τα άλλα τεστ. Γύρω στην 16η μέρα γίνεται σκούρα η γραμμούλα στα περισσότερα που έχω δει. Στην θέση σου θα έπαιρνα και ένα από το φαρμακείο να δω την γραμμούλα έντονη 😍 

Πωπω πόση χαρά και ελπίδα μου δίνουν τα θετικά τεστάκια. Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να το ζήσουν αυτό ❤️

Χαίρομαι πάρα πολύ για εσένα κορίτσι μου, πραγματικά. Μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Νομίζω ότι ήταν η πιο όμορφη καλημέρα❤️ 
Ειδικά σε αυτά τα τεστ καημό το έχω να δω γραμμούλα. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο χαχα. Σε σαιτ του εξωτερικού που έχω δει, αυτά αργούν να γίνουν έντονα, σε αντίθεση με τα άλλα τεστ. Γύρω στην 16η μέρα γίνεται σκούρα η γραμμούλα στα περισσότερα που έχω δει. Στην θέση σου θα έπαιρνα και ένα από το φαρμακείο να δω την γραμμούλα έντονη 😍 

Πωπω πόση χαρά και ελπίδα μου δίνουν τα θετικά τεστάκια. Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να το ζήσουν αυτό ❤️

Χαίρομαι πάρα πολύ για εσένα κορίτσι μου, πραγματικά. Μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι 🙏

Ευχαριστώ παρά πολύ εύχομαι να της δεις κάθε εσυ αυτές τις γραμμές αυτόν τον μήνα να είμαστε παρέα εγκυουλες 🥰

Είναι τα home test αυτά λένε δεν είναι πρώιμης και αργούν λίγο να δείξουν στην κόρη μου αυτά έκανα πάλι στην 32 μέρα του κύκλου μου ήταν έτσι αχνό σαν αυτό και είχα χοριακη 157 όποτε ξέρω ότι δεν δείχνουν πολύ έντονη γραμμή έχω και ένα clear blue αλλά το έχω ένα χρόνο στο κουτί μπορεί να έληξε κιολας 

την Δευτέρα θα πάω για χοριακη και επλιζω σε μια καλή αύξηση 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα αυτό το μήνα με το που πέρασε η ωορρηξία μου το στήθος μου πρήστηκε αφάνταστα, πολύ περισσότερο από κάθε άλλη φορά και βασικά πολύ νωρίς. Είναι ευαίσθητο με πονάει, κάπως πετρωμένο, μεγάλο κ βαρύ. Πού να πάει το μυαλό μου: σε πρόβλημα υγείας, σε πιθανή εγκυμοσύνη ή είναι φυσιολογικό; Όποια έχει ανάλογη εμπειρία ας βοηθήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mrs Warren είπε:

Εμένα αυτό το μήνα με το που πέρασε η ωορρηξία μου το στήθος μου πρήστηκε αφάνταστα, πολύ περισσότερο από κάθε άλλη φορά και βασικά πολύ νωρίς. Είναι ευαίσθητο με πονάει, κάπως πετρωμένο, μεγάλο κ βαρύ. Πού να πάει το μυαλό μου: σε πρόβλημα υγείας, σε πιθανή εγκυμοσύνη ή είναι φυσιολογικό; Όποια έχει ανάλογη εμπειρία ας βοηθήσει!!

Πρόβλημα υγείας και εγκυμοσύνη δεν είναι κορίτσι μου. Τουλάχιστον όχι ακόμα (για την εγκυμοσύνη εννοώ).

Είναι συμπτώματα της προγεστερονης και μάλιστα τα θελουμε γιατί σημαίνει ότι αυξάνεται σωστά και ότι όλα δουλεύουν όπως πρέπει.
Αυτό το μήνα και εμένα για κάποιο περίεργο λόγο άρχισαν να με πονάνε οι θηλές την επόμενη μέρα της ωορρηξίας. Πρώτη φορά τόσο νωρίς. 
Όμως δυστυχώς η εμφύτευση μπορεί να γίνει το νωρίτερο 6 μέρες μετά, όποτε από εκεί και πέρα θα ξεκινήσει να ανεβαίνει η χοριακη και κατά συνέπεια θα αρχίσουν και τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης.

Εύχομαι ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης και για τις δυο μας αυτο το μήνα και τα έντονα συμπτώματα της προγεστερονης να κάνουν το θαύμα τους . Εσύ ποτέ (δεν) περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilbern είπε:

Πρόβλημα υγείας και εγκυμοσύνη δεν είναι κορίτσι μου. Τουλάχιστον όχι ακόμα (για την εγκυμοσύνη εννοώ).

Είναι συμπτώματα της προγεστερονης και μάλιστα τα θελουμε γιατί σημαίνει ότι αυξάνεται σωστά και ότι όλα δουλεύουν όπως πρέπει.
Αυτό το μήνα και εμένα για κάποιο περίεργο λόγο άρχισαν να με πονάνε οι θηλές την επόμενη μέρα της ωορρηξίας. Πρώτη φορά τόσο νωρίς. 
Όμως δυστυχώς η εμφύτευση μπορεί να γίνει το νωρίτερο 6 μέρες μετά, όποτε από εκεί και πέρα θα ξεκινήσει να ανεβαίνει η χοριακη και κατά συνέπεια θα αρχίσουν και τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης.

Εύχομαι ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης και για τις δυο μας αυτο το μήνα και τα έντονα συμπτώματα της προγεστερονης να κάνουν το θαύμα τους . Εσύ ποτέ (δεν) περιμένεις;

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Σε μία εβδομάδα ακριβώς αλλά δεν έχω ελπίδες πάλι. Μετά από μία παλίνδρομη πριν ενάμιση χρόνο δεν έχει συμβεί τίποτα ξανά και βρήκαμε κ μια μικρή κιρσοκήλη στο φίλο μου. Εσύ πότε δεν περιμένεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mrs Warren είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Σε μία εβδομάδα ακριβώς αλλά δεν έχω ελπίδες πάλι. Μετά από μία παλίνδρομη πριν ενάμιση χρόνο δεν έχει συμβεί τίποτα ξανά και βρήκαμε κ μια μικρή κιρσοκήλη στο φίλο μου. Εσύ πότε δεν περιμένεις;;

Μαζί είμαστε. Την επόμενη Κυριακή περιμένω και δεν θέλω καθόλου να έρθει. 
Η κιρσοκηλη επηρεάζει κάτι στη σύλληψη; Τι σας είπε ο γιατρός;

Λυπάμαι πολύ για την παλινδρομη, φαντάζομαι θα ήταν πολύ δύσκολο …όμως μην χάνεις τις ελπίδες σου. Ξέρω κοπέλα που έμεινε έγκυος μετά από 3 χρόνια προσπαθειών και δεν το πίστευε το θετικό τεστ ♥️ 

Σκεψου ότι ένας μήνας θα είναι κι εσενα ο μήνας σου. Πραγματικά εύχομαι να έχεις μια όμορφη κοιλιτσα να βγάζεις φωτό δίπλα στο χριστουγεννιάτικο δέντρο ♥️♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένα μου κορίτσια καλησπέρα. Εγώ περιμένω 11/09 ανυπομονώ κ εγώ με τη σειρά μου  απλά αυτή τη φορά δεν σημείωσα στην αντίστοιχη εφαρμογή ούτε επαφές ούτε τίποτα . είπα να χαλαρώσω λίγο γιατί το προηγούμενο μήνα ξενέρωσα πολύ  με τα "συμπτώματα του μυαλού μου " 

Οπότε θα περιμένω να δω αν θα έχω καθυστέρηση και μετά θα κάνω τεστ . Αλλά το σκέφτομαι 😵💫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η dimand είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια καλησπέρα. Εγώ περιμένω 11/09 ανυπομονώ κ εγώ με τη σειρά μου  απλά αυτή τη φορά δεν σημείωσα στην αντίστοιχη εφαρμογή ούτε επαφές ούτε τίποτα . είπα να χαλαρώσω λίγο γιατί το προηγούμενο μήνα ξενέρωσα πολύ  με τα "συμπτώματα του μυαλού μου " 

Οπότε θα περιμένω να δω αν θα έχω καθυστέρηση και μετά θα κάνω τεστ . Αλλά το σκέφτομαι 😵💫

10.9 εδώ… εννοείται το σκέφτομαι. Είχαμε φουλ επαφές στις γόνιμες αλλά είμαστε στον 4ο μήνα προσπαθειών και φοβάμαι μήπως κάτι «πάει λάθος» με εμάς. Θα δείξει… μαζί δεν περιμένουμε… σκέφτομαι θετικά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Και εμένα κορίτσια μου 7/9 είναι η ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου, χθες είχα κάτι πόνους σαν περιόδου και ξενέρωσα, το στήθος μου είναι πρησμένο αλλά έτσι ήταν και τον προηγούμενο μήνα και μου ήρθε η ακατανόμαστη... Περιμένω υπομονετικά μέχρι την Πέμπτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι όλες μας να έχουμε το αποτέλεσμα που επιθυμούμε .. Κοντος ψαλμός... Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Εγώ είμαι 33 και αρχίσαμε αυτό τον μήνα τις προσπάθειές μας πρώτη φορά ! Δεν έχω τις πολλές ελπίδες από τον πρώτο μήνα αν και είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες αλλά περιμένω περίοδο στης 16/9 και γενικά είναι ρολόι ο οργανισμός μου στην περίοδο. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα τεστ ωορρηξίας γιατί γενικά εδώ και κάποια χρόνια την νιώθω στο σώμα μου όταν συμβαίνει αν και σκέφτομαι από τον επόμενο να το βάλω στο πρόγραμμα γιατί διάβασα ότι με την εφαρμογή και το σώμα ίσως να μην είναι απόλυτα σωστό. Αυτό τον μήνα απλά παράτησα μετά την ωορρηξία μου έχει μείνει αυτό το βάρος χαμηλά και ο ελαφρύς πόνος ενώ γενικά πάντα κρατούσε μόνο μια μέρα ( την ημέρα της ωορρηξίας). Από την μια θα ήθελα να κάνω κανένα πρώιμο τεστ εγκυμοσύνης από την άλλη λέω να μην μπω σε αυτό το τριπακι από την αρχή με το άγχος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου....σε μένα ήρθε πρωί πρωί η ακατανομαστη...Ας ελπίσουμε ότι η επόμενη φορά θα είναι πιο τυχερή!!!! 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Angeliki1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Εγώ είμαι 33 και αρχίσαμε αυτό τον μήνα τις προσπάθειές μας πρώτη φορά ! Δεν έχω τις πολλές ελπίδες από τον πρώτο μήνα αν και είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες αλλά περιμένω περίοδο στης 16/9 και γενικά είναι ρολόι ο οργανισμός μου στην περίοδο. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα τεστ ωορρηξίας γιατί γενικά εδώ και κάποια χρόνια την νιώθω στο σώμα μου όταν συμβαίνει αν και σκέφτομαι από τον επόμενο να το βάλω στο πρόγραμμα γιατί διάβασα ότι με την εφαρμογή και το σώμα ίσως να μην είναι απόλυτα σωστό. Αυτό τον μήνα απλά παράτησα μετά την ωορρηξία μου έχει μείνει αυτό το βάρος χαμηλά και ο ελαφρύς πόνος ενώ γενικά πάντα κρατούσε μόνο μια μέρα ( την ημέρα της ωορρηξίας). Από την μια θα ήθελα να κάνω κανένα πρώιμο τεστ εγκυμοσύνης από την άλλη λέω να μην μπω σε αυτό το τριπακι από την αρχή με το άγχος... 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εύχομαι γρήγορα να έχεις ένα σπορακι στην κοιλιτσα σου. Πολλές κοπέλες έχουν μείνει με την πρώτη, όποτε μην αποκλείεις τίποτα ♥️

Αν περιμένεις περίοδο σε 10 μέρες, τότε είναι υπερβολικά νωρίς για να κανεις τεστ. Ούτε η εμφύτευση δεν έχει γίνει ακόμα. Η εμφύτευση γίνεται 6-12 μέρες μετά την ωορρηξία και μετά θέλει και 2-3 μέρες για να ανεβεί η χοριακη.

Ειναι πολύ δύσκολη η αναμονή, το καταλαβαίνω γιατί κι εγώ είμαι στην ίδια φάση, όμως δυστυχώς πρέπει να κάνουμε υπομονή και να μάθουμε αν θα είναι ο τυχερός μας μήνας ή όχι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημενες  μου ,καλησπερα .

@Angeliki1990 ειναι νωρις κοριτσακι μου , διοτι  δεν εχει ολοκληρωθει η εμφυτευση κατα πασα πιθανοτητα.

Αναγνωριζω την αγωνια σου μιας και ολες την ιδια εχουμε χιχιχ κανε λιγη υπομονη και προσπαθησε να κανεις διαφορα να μην το σκεφτεσαι( στα λεω να τ ακουω κ εγω χαχα )😁

 

@lilbern Λιγες μερες  μεινανε ακομα  ❤️❤️ Σ εχω στο νου μ κ εσενα  ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η dimand είπε:

Αγαπημενες  μου ,καλησπερα .

@Angeliki1990 ειναι νωρις κοριτσακι μου , διοτι  δεν εχει ολοκληρωθει η εμφυτευση κατα πασα πιθανοτητα.

Αναγνωριζω την αγωνια σου μιας και ολες την ιδια εχουμε χιχιχ κανε λιγη υπομονη και προσπαθησε να κανεις διαφορα να μην το σκεφτεσαι( στα λεω να τ ακουω κ εγω χαχα )😁

 

@lilbern Λιγες μερες  μεινανε ακομα  ❤️❤️ Σ εχω στο νου μ κ εσενα  ❤️ 

Αχ έκανα ένα τεστακι σήμερα και ήταν αρνητικό. Είμαι 9-10 μέρες μετά την ωορρηξία. Εύχομαι απλά να είναι ακόμα νωρίς.

Εσυ κορίτσι μου σε τι φάση είσαι; Έχεις κάποιο σύμπτωμα; 
Μονο πονάκια έχω χαμηλά εγώ, αλλά αυτά τα έχω κάθε μήνα λίγες μέρες πριν…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilbern είπε:

Αχ έκανα ένα τεστακι σήμερα και ήταν αρνητικό. Είμαι 9-10 μέρες μετά την ωορρηξία. Εύχομαι απλά να είναι ακόμα νωρίς.

Εσυ κορίτσι μου σε τι φάση είσαι; Έχεις κάποιο σύμπτωμα; 
Μονο πονάκια έχω χαμηλά εγώ, αλλά αυτά τα έχω κάθε μήνα λίγες μέρες πριν…

Πέρα από το στήθος που αρχίζει και πρήζεται τίποτα άλλο . 

Προσπαθώ να μην δίνω και πολύ σημασία σε πονακια κτλ μιας και εγώ λόγω της αναμονής της περιόδου είναι λογικό να τα έχω. Ειδομεν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2023 at 2:28 ΜΜ, ο/η Angeliki1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Εγώ είμαι 33 και αρχίσαμε αυτό τον μήνα τις προσπάθειές μας πρώτη φορά ! Δεν έχω τις πολλές ελπίδες από τον πρώτο μήνα αν και είχαμε επαφές στις γόνιμες ημέρες αλλά περιμένω περίοδο στης 16/9 και γενικά είναι ρολόι ο οργανισμός μου στην περίοδο. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα τεστ ωορρηξίας γιατί γενικά εδώ και κάποια χρόνια την νιώθω στο σώμα μου όταν συμβαίνει αν και σκέφτομαι από τον επόμενο να το βάλω στο πρόγραμμα γιατί διάβασα ότι με την εφαρμογή και το σώμα ίσως να μην είναι απόλυτα σωστό. Αυτό τον μήνα απλά παράτησα μετά την ωορρηξία μου έχει μείνει αυτό το βάρος χαμηλά και ο ελαφρύς πόνος ενώ γενικά πάντα κρατούσε μόνο μια μέρα ( την ημέρα της ωορρηξίας). Από την μια θα ήθελα να κάνω κανένα πρώιμο τεστ εγκυμοσύνης από την άλλη λέω να μην μπω σε αυτό το τριπακι από την αρχή με το άγχος... 

είναι πολύ νωρίς να κανείς τεστ κορίτσι μου δεν πρόκριτε να δείξει κάτι και να είσαι δηλαδή 

εγω έκανα 12 μερες μετα την ωορρηξία και έδειξε πολύ αχνό το τεστ 

Για να μην αγχωθείς να ξέρεις το σπερμα λίγο μας τρελαίνει τον οργανισμό μας όταν ξεκιναμε τις ελεύθερες επαφες σε πολλές κοπέλες έχει συμβεί 

εύχομαι με την πρώτη προσπάθεια να μείνεις εγκυος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ελαφρώς κίτρινα υγρά  είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; 

Να σας υπενθυμίσω ότι περιμένω στις 11/09 .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελαφρώς κίτρινα υγρά  είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; 

Να σας υπενθυμίσω ότι περιμένω στις 11/09 .

 

Καλησπέρα δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά εγώ για πρώτη φορά σε αυτόν το  κύκλο είχα και αδιαθετησα πριν 3 μέρες! Ηταν κάτι που έβλεπα πρώτη φορά και πόνταρα πολύ σε αυτό το μήνα! Εύχομαι σε εσένα να είναι τα νέα ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η flowerv είπε:

Καλησπέρα δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά εγώ για πρώτη φορά σε αυτόν το  κύκλο είχα και αδιαθετησα πριν 3 μέρες! Ηταν κάτι που έβλεπα πρώτη φορά και πόνταρα πολύ σε αυτό το μήνα! Εύχομαι σε εσένα να είναι τα νέα ευχάριστα! 

Κ εμένα μου έκανε εντύπωση και είπα να ρωτήσω. 

Γιατί 4 μέρες πριν δεν μου είχε ξανά τύχει κάτι τέτοιο 

Από υγρά μόνο ροζ απαλό που έτσι καταλάβαινα ότι φτάνει η ακατανομαστη. Για να δουμε ...🤷🏼 Θα σας κρατάω ενήμερες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...