Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Εγώ κορίτσια μου έχω ελαφριά πονακια αλλά λίγο διαφορετικό πόνο. Μόνο μέσα στην μήτρα... Συνήθως πονάω μέση μουδιάζουν πόδια κ τώρα δεν τα έχω... Ελπίζω να είναι ένα σημάδι αυτό 🥰 χθες είδα στο όνειρο μου ότι έκανα τεστ κ ήταν αρνητικό κ έκλαιγα ξύπνησα χάλια... Ουφ ούτε στο όνειρο δεν βλέπω θετικό 😂 

Αχ ποσα ονειρα εχω δει οτι μου ηρθε η περιοδος κ κλαιω κ κσνα 2 εχω δει οτι ειχα θετικο τεστ κ οταν ξυπνουσα ξενερωνα τη ζωη μου... 

Λενε βγαινει το αντιθετο απ το ονειρο...😋 μακαρι να εχεις θετικο τεστ!!🤞🥰

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

 

 

Καλησπέρα κορίτσια μου, το ξέρω έχετε δίκιο όλες, αλλά κάποιες στιγμές όλες μας παίρνει από κάτω!! Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήρθε στους 7 μηνες βέβαια εγώ ήμουν απίστευτα αγχωμένη όλο το διάστημα αυτό γτ τα είχα αλλιώς στο μυαλό μου νόμιζα ότι έρχονται αμέσως τα μωρά😅 και όταν είπα τέλος οπότε θέλει ας έρθει ήρθε τον επόμενο μήνα! Τώρα έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες από τον Γενάρη αλλά τπτ ακόμα! Δεν μπορώ να πω ότι είμαι πολύ αγχωμένη ούτε ότι το σκέφτομαι συνέχεια κτλ,αλλά τους τελευταίους 2 μηνες νιώθω απογοήτευση όταν έρχεται η περίοδος! Τι να πω, για κάποιους έρχεται εύκολα για καποιους πιο δύσκολα, μάλλον πρέπει να τον πάρουμε απόφαση απλώς!

Ασε κι εμενα μου ηρθε σμρ η καταραμενη κ μαλιστα στη θαλασσα λιγο πριν κανω βουτια.... μου την εσπασε διπλά... κι ηθελα ν τα μπηξω εκει μεσα στον κοσμο αλλα κρατηθηκα!! Κι ο αντρας μου ηταν ν σκασει απο στεναχωρια..

υπομονη κι επιμονη κι ολα θ γινουν...💪🏼✌️😊

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε ;

εγω επιτελους έχω θετικό τεστ ωορρηξιας στην 19 ημέρα του κύκλου μου 🎉

ολες τις άλλες φορές είχα 28η 

για να δούμε πως θα πάει..

IMG_5001.thumb.jpeg.59e66f08229bab368054c97739dc6653.jpeg

Ωωω!! Ελπιζω ν ειναι ο τυχερος σας μηνας γ το 2ο κουκουνι!!!🤞😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 13/8/2023 at 11:08 ΠΜ, ο/η marinaP είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου, δεν μπαίνω πολύ να σας διαβάζω γιατί ή θα κοιμάμαι ή θα τρώω 😂 ξεκίνησε και η άδεια μου τώρα οπότε χαλάρωση φουλ! Σε 4 μέρες έχω το πρώτο υπέρηχο και απλά μετράω αντίστροφα 😁

Κορίτσι μου;; πως πήγε ο υπέρηχος;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ ποσα ονειρα εχω δει οτι μου ηρθε η περιοδος κ κλαιω κ κσνα 2 εχω δει οτι ειχα θετικο τεστ κ οταν ξυπνουσα ξενερωνα τη ζωη μου... 

Λενε βγαινει το αντιθετο απ το ονειρο...😋 μακαρι να εχεις θετικο τεστ!!🤞🥰

Ασε κι εμενα μου ηρθε σμρ η καταραμενη κ μαλιστα στη θαλασσα λιγο πριν κανω βουτια.... μου την εσπασε διπλά... κι ηθελα ν τα μπηξω εκει μεσα στον κοσμο αλλα κρατηθηκα!! Κι ο αντρας μου ηταν ν σκασει απο στεναχωρια..

υπομονη κι επιμονη κι ολα θ γινουν...💪🏼✌️😊

Ωωω!! Ελπιζω ν ειναι ο τυχερος σας μηνας γ το 2ο κουκουνι!!!🤞😘

Θα έρθει σε όλες μας κορίτσια. Υπομονή και επιμονή. Κι εγώ στεναχωριέμαι που στο τέλος του μήνα βλέπω περίοδο. Καταλαβαίνουμε η μία την άλλη εδώ μέσα από αυτή την ψυχοφθόρα κατάσταση που ζούμε. Θα γίνουμε όλες μανουλες! Που θα πάει.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου;; πως πήγε ο υπέρηχος;; 

@marinaPπεριμένουμε εναγωνίως τα αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

 @marinaP κορίτσι μου πώς είσαι?? Όλα καλά με τον υπέροχο? Γράψε μας όταν μπορέσεις! Σε έχουμε στο νου

Μπαίνει τόσες μέρες και δεν μας γράφει... 🙄😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Μπαίνει τόσες μέρες και δεν μας γράφει... 🙄😔

Ελπίζω να είναι όλα καλά και απλά να μην είναι σε μουντ για κουβέντες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Ελπίζω να είναι όλα καλά και απλά να μην είναι σε μουντ για κουβέντες!!!

Μακάρι να είναι όλα καλά 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Ελπίζω να είναι όλα καλά και απλά να μην είναι σε μουντ για κουβέντες!!!

Καλά δεν είπαμε να πιάσουμε ψιλή κουβέντα για κουτσομπολιό , να μας πει απλά πως πήγε ο υπέρηχος θέλουμε... 

Αγωνιουμε και ενδιαφερόμαστε, και με αυτή την απουσία εμένα μόνο στο κακό μπορεί να πάει το μυαλό μου και στεναχωριεμαι... 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλά δεν είπαμε να πιάσουμε ψιλή κουβέντα για κουτσομπολιό , να μας πει απλά πως πήγε ο υπέρηχος θέλουμε... 

Αγωνιουμε και ενδιαφερόμαστε, και με αυτή την απουσία εμένα μόνο στο κακό μπορεί να πάει το μυαλό μου και στεναχωριεμαι... 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Ναι κι εγω εχω αρχισει και ανησυχω... 😔 εχω κ δυσαρεστη εμπειρια απο πρωτο υπερηχο κ καταλαβαινετε.. 

Ευχομαι να ειναι ολα καλα! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλά δεν είπαμε να πιάσουμε ψιλή κουβέντα για κουτσομπολιό , να μας πει απλά πως πήγε ο υπέρηχος θέλουμε... 

Αγωνιουμε και ενδιαφερόμαστε, και με αυτή την απουσία εμένα μόνο στο κακό μπορεί να πάει το μυαλό μου και στεναχωριεμαι... 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Ποτέ είχε πάει για υπέρηχο κορίτσια ; Μακάρι να είναι όλα καλά για το κορίτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ποτέ είχε πάει για υπέρηχο κορίτσια ; Μακάρι να είναι όλα καλά για το κορίτσι 

Στις 16 πήγε για τον πρώτο υπέροχο!! Είχε πει ότι θα μας ενημερώσει! Αλλά δεν έχουμε νέα της ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Στις 16 πήγε για τον πρώτο υπέροχο!! Είχε πει ότι θα μας ενημερώσει! Αλλά δεν έχουμε νέα της ακόμα 

Κορίτσια μην βάζουμε το κακο στο νου μας είχε πολύ καλές χοριακες.. 

μπορεί να έχουν πάει διακοπές με τον αντρα της και να περνάμε καλά 

πιστευω όταν θα μπορέσει θα μας στείλει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα τελευταία ημέρα διακοπών..αλήθεια σας λέω ανανεωθηκαμε...μιλάμε είχα χρόνια να κάνω τόσο ξέγνοιαστο έρωτα 😜😜😜 

Είχαμε χρόνο οι δύο μας κάποιες ημέρες και ήταν υπέροχα....ξαναηρθαμε κοντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια μην βάζουμε το κακο στο νου μας είχε πολύ καλές χοριακες.. 

μπορεί να έχουν πάει διακοπές με τον αντρα της και να περνάμε καλά 

πιστευω όταν θα μπορέσει θα μας στείλει 😊

Εννοείται οτι θελουμε το καλο της και για αυτο αγωνιουμε. ομως το παραξενο ειναι οτι μπαινει στο site και δεν μας απανταει.
Δεν παιρνει πολυ ωρα να γραψει δυο λεξεις.
τι να πω, μαλλον εγω ειμαι η παραξενη παλι. 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Εννοείται οτι θελουμε το καλο της και για αυτο αγωνιουμε. ομως το παραξενο ειναι οτι μπαινει στο site και δεν μας απανταει.
Δεν παιρνει πολυ ωρα να γραψει δυο λεξεις.
τι να πω, μαλλον εγω ειμαι η παραξενη παλι. 😕 

Όχι βρε τι παράξενη μην το ξανά πεις..

ααα μπαίνει λες ; Και πως το βλέπεις αυτό ; Ούτε ξέρω πως φαίνεται.. 

Τι να πω; θα δούμε.. οταν και αν θελησει καποια στιγμή θα μας στείλει.. βλέπει τα μνμ μας όποτε ξέρει ότι την σκεφτόμαστε 💕😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι βρε τι παράξενη μην το ξανά πεις..

ααα μπαίνει λες ; Και πως το βλέπεις αυτό ; Ούτε ξέρω πως φαίνεται.. 

Τι να πω; θα δούμε.. οταν και αν θελησει καποια στιγμή θα μας στείλει.. βλέπει τα μνμ μας όποτε ξέρει ότι την σκεφτόμαστε 💕😊

Φαινεται απο το προφιλ της.. αν μπεις στο προφιλ της δειχνει ποτε συνδεθηκε τελευταια φορα...

Οποτε νιωσει ετοιμη θα μας στειλει..

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια μην βάζουμε το κακο στο νου μας είχε πολύ καλές χοριακες.. 

μπορεί να έχουν πάει διακοπές με τον αντρα της και να περνάμε καλά 

πιστευω όταν θα μπορέσει θα μας στείλει 😊

Κοριτσι μου ως προς τις χοριακες κι εμενα ηταν πολυ καλες π ειχα ανεμβρυικη κυηση.. ειχα πρωτη χοριακη 205 κ σε 48 ωρες 480.. κ οταν μ εβαλε ν ξανακανω χοριακη γτ δν ειδε λεκιθικο ασκο στις 6+1, ειχα 15000 (διπλασιαζοταν κανονικα).. δε ξερω νομιζω κ οι χοριακες δειχνουν μια γενικη εικονα..

Ευχομαι κ παλι να εινσι καλα τα νεα της Μαρινας κ απλα ν μην προλαβε ν γραψει.. αλλα κ καλα ν μην ειναι, ειμαστε εδω να τη στηριξουμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εννοείται οτι θελουμε το καλο της και για αυτο αγωνιουμε. ομως το παραξενο ειναι οτι μπαινει στο site και δεν μας απανταει.
Δεν παιρνει πολυ ωρα να γραψει δυο λεξεις.
τι να πω, μαλλον εγω ειμαι η παραξενη παλι. 😕 

Κορίτσι μου κάνεις δεν είπε ότι είσαι περίεργη. Αντιθέτως έχεις δίκιο το ότι μπαίνει στο φόρουμ και δεν γράφει είναι πολύ περίεργο και μένα ο νους στο κακό πάει! Αλλά μήπως λέω βρε παιδί μου ίσως να μην έχει όρεξη να γράψει η μήπως έχει κάποιο θέμα η σελίδα και δεν μπορεί να γράψει. Γιατί και άλλη κοπέλα εδώ μέσα είχε πρόβλημα με την σελίδα πριν κάνα μήνα!! Νομίζω η @Κατερίνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Φαινεται απο το προφιλ της.. αν μπεις στο προφιλ της δειχνει ποτε συνδεθηκε τελευταια φορα...

Οποτε νιωσει ετοιμη θα μας στειλει..

Κοριτσι μου ως προς τις χοριακες κι εμενα ηταν πολυ καλες π ειχα ανεμβρυικη κυηση.. ειχα πρωτη χοριακη 205 κ σε 48 ωρες 480.. κ οταν μ εβαλε ν ξανακανω χοριακη γτ δν ειδε λεκιθικο ασκο στις 6+1, ειχα 15000 (διπλασιαζοταν κανονικα).. δε ξερω νομιζω κ οι χοριακες δειχνουν μια γενικη εικονα..

Ευχομαι κ παλι να εινσι καλα τα νεα της Μαρινας κ απλα ν μην προλαβε ν γραψει.. αλλα κ καλα ν μην ειναι, ειμαστε εδω να τη στηριξουμε ❤️

Ααα τώρα το ειδα ότι γραφει ποτε συνδέθηκες δεν το είχα προσέξει 

ναι σίγουρα σου δείχνουν μια πρώτη εικόνα οι χοριακες νομίζω και στο εξωμήτριο ανεβαίνει κανονικά η χοριακη τι να πω εύχομαι όλα να είναι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ααα τώρα το ειδα ότι γραφει ποτε συνδέθηκες δεν το είχα προσέξει 

ναι σίγουρα σου δείχνουν μια πρώτη εικόνα οι χοριακες νομίζω και στο εξωμήτριο ανεβαίνει κανονικά η χοριακη τι να πω εύχομαι όλα να είναι καλά 

Εχω την εντυπωση οτι στο εξωμητριο αυξανεται η χοριακη αλλα δεν διπλασιαζεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου η Μαρίνα δεν είσαι σε θέση να σας γράψει τώρα, πέρασε και περνά πολύ δύσκολες ημέρες καθώς είχε μια άσχημη αποβολή.

Δώστε της χρόνο να φροντίσει τον εαυτό της και θα μιλήσει κι η ίδια όταν νιώσει ξανά δυνατή. 

Οι προσευχές μας για γρήγορη ανάρρωση είναι μαζί της 🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια μου η Μαρίνα δεν είσαι σε θέση να σας γράψει τώρα, πέρασε και περνά πολύ δύσκολες ημέρες καθώς είχε μια άσχημη αποβολή.

Δώστε της χρόνο να φροντίσει τον εαυτό της και θα μιλήσει κι η ίδια όταν νιώσει ξανά δυνατή. 

Οι προσευχές μας για γρήγορη ανάρρωση είναι μαζί της 🙏

 

Ποσο λυπαμαι... 😔😔😔 ναι εννοειται να παρει οσο χρονο χρειαζεται. Τη νιωθω γτ το περασα κι εγω πριν λιγους μηνες κ ειναι τοοοσο δυσκολο..

Να ειναι η Μαρινα καλα κ θα ερθει μ το καλο το μωρακι της. Υπομονη κι επιμονη θελει.

Η σκεψη μας μαζι της κ μια τεραστια σφιχτη αγκαλια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια μου η Μαρίνα δεν είσαι σε θέση να σας γράψει τώρα, πέρασε και περνά πολύ δύσκολες ημέρες καθώς είχε μια άσχημη αποβολή.

Δώστε της χρόνο να φροντίσει τον εαυτό της και θα μιλήσει κι η ίδια όταν νιώσει ξανά δυνατή. 

Οι προσευχές μας για γρήγορη ανάρρωση είναι μαζί της 🙏

 

Μα αυτό φοβόμασταν ολες.... 
Η σκεψη μου ήταν και είναι μαζί της.... Δύσκολο πολύ αυτό που περνάει... 
Ουφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια μου η Μαρίνα δεν είσαι σε θέση να σας γράψει τώρα, πέρασε και περνά πολύ δύσκολες ημέρες καθώς είχε μια άσχημη αποβολή.

Δώστε της χρόνο να φροντίσει τον εαυτό της και θα μιλήσει κι η ίδια όταν νιώσει ξανά δυνατή. 

Οι προσευχές μας για γρήγορη ανάρρωση είναι μαζί της 🙏

 

Καλημέρα θέλει χρόνο αυτό πραγματικά... Εύχομαι @marinaP ο χρόνος να απαλύνει τον πόνο σου κ να σηκωθείς σύντομα να δώσεις άλλη μια φορά στον εαυτό σου να προσπαθήσεις ξανά... Αφού συνέβη μια φορά εγκυμοσύνη θα ξαναγίνει... Αν θυμάσαι κ εγώ στις 11 εβδομάδες έπαθα αιμορραγία κ το έχασα... Είναι δύσκολο... Κάτσε να αναρρώσεις σωματικά κ ψυχολογικά κ όταν είσαι έτοιμη θα είμαστε εδώ να σε ακούσουμε... Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά ♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια μου η Μαρίνα δεν είσαι σε θέση να σας γράψει τώρα, πέρασε και περνά πολύ δύσκολες ημέρες καθώς είχε μια άσχημη αποβολή.

Δώστε της χρόνο να φροντίσει τον εαυτό της και θα μιλήσει κι η ίδια όταν νιώσει ξανά δυνατή. 

Οι προσευχές μας για γρήγορη ανάρρωση είναι μαζί της 🙏

 

@marinaPΛυπάμαι τόσο πολύ για αυτή την εξέλιξη. Θα σου ευχηθώ να έχεις υγεία και δύναμη και να μπορέσεις να προχωρήσεις με αυτά τα δύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...