Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κατάλαβα, υπομονή, απλά το είπα γιατί με την παρακολούθηση θα ξέρεις ότι τουλάχιστον δεν έκανες ωορρηξία άρα δεν είναι ότι όλα είναι εντάξει και δεν έγινε η γονιμοποίηση, ξέρεις τουλάχιστον το λόγο. Υπομονή θέλει ❤️

Εμένα ο 1ος γυναικολόγος μου είπε το εξής. Στους 4 μήνες προσπαθειών πήγα για τεστ ΠΑΠ στις γόνιμες και μου λέει μπράβο Μαρία όλα τέλεια! Χάρηκα κι εγώ 😂 Και μετά μου λέει, βέβαια να προσπαθείτε 4 μήνες και να μην έγινε πού να οφείλεται η υπογονιμότητα; Λέω βρε γιατρέ 4 μήνες προσπαθούμε έχω υπογονιμότητα στα 29 μου; Και μετά μου λέει σε κανένα 3μηνο έλα για σαλπιγγογραφία (πολύ νωρίς για να πάρει τα φράγκα!) και με ρώτησε αν είχα πολλούς συντρόφους, αν έχω κάνει επεμβάσεις και γενικά αυτά που προκαλούν θέματα στις σάλπιγγες και του απάντησα σε όλα όχι και μου λέει ε τι να πω; Λες να είσαι τόσο γκαντέμο και να φράξανε μόνες τους; Από εκείνο το μήνα κάααθε φορά που μου έρχεται η περίοδος κλαίω γιατί με σημάδεψαν τα λόγια του! 

Εγώ έχω στεναχωρηθεί που άφησα το χρόνο και πέρασε κι ακόμη κανένα αποτέλεσμα. Βέβαια εντάξει είμαι 30 χρόνων αλλά αν δεν πιανω τώρα τι θα γίνει μετά..... Βέβαια πήγα πολύ επιθετικά στον 3ο γιατρό. 🙄 Ασχολήθηκε μαζί μου, αυτό του το αναγνωρίζω. Είχα αγανακτήσει, φάνηκε στο πρόσωπο μου για αυτό μου μίλησε και για την πρόκληση ωορρηξίας.

Σαλπιγγογραφια το αφήνω για το πολυ πολυ τέλος. Φοβάμαι πολύ 😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Εγώ έχω στεναχωρηθεί που άφησα το χρόνο και πέρασε κι ακόμη κανένα αποτέλεσμα. Βέβαια εντάξει είμαι 30 χρόνων αλλά αν δεν πιανω τώρα τι θα γίνει μετά..... Βέβαια πήγα πολύ επιθετικά στον 3ο γιατρό. 🙄 Ασχολήθηκε μαζί μου, αυτό του το αναγνωρίζω. Είχα αγανακτήσει, φάνηκε στο πρόσωπο μου για αυτό μου μίλησε και για την πρόκληση ωορρηξίας.

Σαλπιγγογραφια το αφήνω για το πολυ πολυ τέλος. Φοβάμαι πολύ 😰

Κι εμένα μου είχε αναφέρει την πρόκληση και φοβήθηκα. Σαλπιγγογραφία θα πάω τον επόμενο μήνα το έχω πάρει απόφαση. Κι εγώ στην αρχή έλεγα δεν θα πάω αλλά αν βγουν τα αποτελέσματα καλά, θα χαρώ πάρα πολύ γιατί ωάρια κάνω κανονικά κάθε μήνα, οι σάλπιγγες θα είναι ανοιχτές, σπέρμα σε πρώτη φάση έχουμε τέλειο άρα θα ησυχάσω! Και αν πονέσω χαλάλι γιατί μετά λένε ότι επειδή καθαρίζουν οι σάλπιγγες έχεις πιο πολλές πιθανότητες να πετύχεις σύλληψη. Ίδια ηλικία είμαστε βλέπω 🤗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Εγώ έχω στεναχωρηθεί που άφησα το χρόνο και πέρασε κι ακόμη κανένα αποτέλεσμα. Βέβαια εντάξει είμαι 30 χρόνων αλλά αν δεν πιανω τώρα τι θα γίνει μετά..... Βέβαια πήγα πολύ επιθετικά στον 3ο γιατρό. 🙄 Ασχολήθηκε μαζί μου, αυτό του το αναγνωρίζω. Είχα αγανακτήσει, φάνηκε στο πρόσωπο μου για αυτό μου μίλησε και για την πρόκληση ωορρηξίας.

Σαλπιγγογραφια το αφήνω για το πολυ πολυ τέλος. Φοβάμαι πολύ 😰

Κορίτσι μου κ εγώ έκλαιγα όταν πήγα σαν παιδάκι κ οι γιατροί είχαν μείνει κόκαλο 😂 είναι περίεργη η διαδικασία αλλά τελικά είναι ειλικρινά 2 λεπτά όλη η εξέταση... Εγώ το έκανα με υγρό φαντάσου κ απλά ήταν σαν να είχα πόνους περιόδου.. κ γενικά εγώ έχω πολύ έντονους πόνους στην περίοδο σε σημείο να μην μπορώ να περπατήσω.. αυτό ήταν σαν υποφερτός πόνος περιόδου. Είχα το ίδιο άγχος με σένα αλλά πίστεψέ με όταν φύγεις θα νιώσεις μια ηρεμία ότι έκανες αυτήν την εξέταση κ στην ουσία σου "καθαρίζει" ταυτόχρονα τον δρόμο προς τις σάλπιγγες... Έτσι μου είχε πει κ ο γιατρός ότι θα είναι πιο εύκολο να πιάσουμε μετά μωράκι.. κ έτσι έγινε... Κ όπως λένε τα κορίτσια αν την κάνεις με αφρό θα είναι πιο εύκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Αχ τι τραβάμε με αυτή την ωορρηξία..να σας πω την αλήθεια κι εγώ δεν είμαι σίγουρη αν κάνω κι αν είναι καλή..πχ τον προηγούμενο μήνα έκανα με τα ίδια ούρα τεστ με τρεις διαφορετικές μαρκες και το ένα έδειξε πολύ σκούρο θετικό, το άλλο θετικό, λίγο πιο σκούρο απτή γραμμή έλεγχου και το άλλο λίγο πιο αχνό δηλαδή αρνητικό! 😮😮 Τι γίνεται;;

Να σας ρωτήσω μας είχε πει ο γυναικολόγος να κάνουμε σπερμοδιάγραμμα στο Υγεία ΙVF.

Για πείτε γνώμες!! Έχετε κάνει κάποια εκεί;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tooth.fairy είπε:

Εγώ έχω στεναχωρηθεί που άφησα το χρόνο και πέρασε κι ακόμη κανένα αποτέλεσμα. Βέβαια εντάξει είμαι 30 χρόνων αλλά αν δεν πιανω τώρα τι θα γίνει μετά..... Βέβαια πήγα πολύ επιθετικά στον 3ο γιατρό. 🙄 Ασχολήθηκε μαζί μου, αυτό του το αναγνωρίζω. Είχα αγανακτήσει, φάνηκε στο πρόσωπο μου για αυτό μου μίλησε και για την πρόκληση ωορρηξίας.

Σαλπιγγογραφια το αφήνω για το πολυ πολυ τέλος. Φοβάμαι πολύ 😰

Κορίτσι μου εγώ στην θέση σου θα έκανα πρόκληση ωορρηξίας τουλάχιστον για 3 μήνες γιατί μάλλον το πρόβλημα είναι αυτο που ακόμα δεν έχεις μείνει! Ένα καλό ωάριο χρειάζεσαι και με την πρόκληση θα το πετύχεις εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου κ εγώ έκλαιγα όταν πήγα σαν παιδάκι κ οι γιατροί είχαν μείνει κόκαλο 😂 είναι περίεργη η διαδικασία αλλά τελικά είναι ειλικρινά 2 λεπτά όλη η εξέταση... Εγώ το έκανα με υγρό φαντάσου κ απλά ήταν σαν να είχα πόνους περιόδου.. κ γενικά εγώ έχω πολύ έντονους πόνους στην περίοδο σε σημείο να μην μπορώ να περπατήσω.. αυτό ήταν σαν υποφερτός πόνος περιόδου. Είχα το ίδιο άγχος με σένα αλλά πίστεψέ με όταν φύγεις θα νιώσεις μια ηρεμία ότι έκανες αυτήν την εξέταση κ στην ουσία σου "καθαρίζει" ταυτόχρονα τον δρόμο προς τις σάλπιγγες... Έτσι μου είχε πει κ ο γιατρός ότι θα είναι πιο εύκολο να πιάσουμε μετά μωράκι.. κ έτσι έγινε... Κ όπως λένε τα κορίτσια αν την κάνεις με αφρό θα είναι πιο εύκολο...

Τα γνωρίζω όλα αυτά!! Ότι βοηθάει φουλ στη σύλληψη, περνάει το υγρο στις σάλπιγγες και τα κάνει λαμπικο... Εδώ φοβάμαι τον Οδοντίατρο, που λέει ο λόγος! Εσύ θυμάμαι έχεις μια σύλληψη αν δεν κάνω λάθος (λυπάμαι πολύ όμως για την κατάληξη 😪). Είχε γίνει μετά την σαλπιγγογραφια;;  Εμενα ο 2ος γιατρός μου αρνήθηκε να το κάνω με αφρό. Ήθελε αποκλειστικά υγρό. Ο 3ος μου λέει πρώτα βλέπουμε αν έχεις ωορρηξία και στο τέλος θα σε βάλω για σαλπιγγογραφια (ανακουφιστηκα εκεί, λέω το απέφυγα προς το παρόν 😂). Επίσης είχες κάνει με μέθη ή παυσίπονο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Αχ τι τραβάμε με αυτή την ωορρηξία..να σας πω την αλήθεια κι εγώ δεν είμαι σίγουρη αν κάνω κι αν είναι καλή..πχ τον προηγούμενο μήνα έκανα με τα ίδια ούρα τεστ με τρεις διαφορετικές μαρκες και το ένα έδειξε πολύ σκούρο θετικό, το άλλο θετικό, λίγο πιο σκούρο απτή γραμμή έλεγχου και το άλλο λίγο πιο αχνό δηλαδή αρνητικό! 😮😮 Τι γίνεται;;

Να σας ρωτήσω μας είχε πει ο γυναικολόγος να κάνουμε σπερμοδιάγραμμα στο Υγεία ΙVF.

Για πείτε γνώμες!! Έχετε κάνει κάποια εκεί;;

Την ποιότητα ωορρηξία νομίζω με τις λίγες γνώσεις μου, μόνο ο γιατρός μπορεί να σ πει. Αλλά τον λέμε καλή τι εννοούμε;; Οσον αφορά τα τεστ ωορρηξίας έχουν διαφορά το ένα με το άλλο (μάλλον ανάλογα με το αντιδραστήριο που έχουν μέσα).

 

Εμείς σπερματοδιαγραμμα κάναμε στον Λυμπερόπουλο (κέντρο Αθήνας), εξειδικευμένο, καλό, αξιόπιστο αλλά πανάκριβο. Δίνεις και τα 2 σου νεφρά. 😂😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ στην θέση σου θα έκανα πρόκληση ωορρηξίας τουλάχιστον για 3 μήνες γιατί μάλλον το πρόβλημα είναι αυτο που ακόμα δεν έχεις μείνει! Ένα καλό ωάριο χρειάζεσαι και με την πρόκληση θα το πετύχεις εύκολα!

Κι εγώ αυτό θα κάνω. Περιμένω πάνω κάτω την άλλη εβδομάδα να έρθει η περίοδος (επιτέλους κοντεύω 2μηνο) να ξεκινήσω κλομιφαινη. Κάνω ακόμα τεράστιους κυκλους ακόμα κ μετά από απώλεια κιλών. Εννοώ δεν έχει στρώσει το ΣΠΩ. Πόσα να χάσω ακόμη 😪 βασικά δεν ξέρω τι φταίει πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Τα γνωρίζω όλα αυτά!! Ότι βοηθάει φουλ στη σύλληψη, περνάει το υγρο στις σάλπιγγες και τα κάνει λαμπικο... Εδώ φοβάμαι τον Οδοντίατρο, που λέει ο λόγος! Εσύ θυμάμαι έχεις μια σύλληψη αν δεν κάνω λάθος (λυπάμαι πολύ όμως για την κατάληξη 😪). Είχε γίνει μετά την σαλπιγγογραφια;;  Εμενα ο 2ος γιατρός μου αρνήθηκε να το κάνω με αφρό. Ήθελε αποκλειστικά υγρό. Ο 3ος μου λέει πρώτα βλέπουμε αν έχεις ωορρηξία και στο τέλος θα σε βάλω για σαλπιγγογραφια (ανακουφιστηκα εκεί, λέω το απέφυγα προς το παρόν 😂). Επίσης είχες κάνει με μέθη ή παυσίπονο;

Σου είπε το λόγο που δεν ήθελε με αφρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary_piggy είπε:

Κι εμένα μου είχε αναφέρει την πρόκληση και φοβήθηκα. Σαλπιγγογραφία θα πάω τον επόμενο μήνα το έχω πάρει απόφαση. Κι εγώ στην αρχή έλεγα δεν θα πάω αλλά αν βγουν τα αποτελέσματα καλά, θα χαρώ πάρα πολύ γιατί ωάρια κάνω κανονικά κάθε μήνα, οι σάλπιγγες θα είναι ανοιχτές, σπέρμα σε πρώτη φάση έχουμε τέλειο άρα θα ησυχάσω! Και αν πονέσω χαλάλι γιατί μετά λένε ότι επειδή καθαρίζουν οι σάλπιγγες έχεις πιο πολλές πιθανότητες να πετύχεις σύλληψη. Ίδια ηλικία είμαστε βλέπω 🤗 

Σχεδόν μαζί ξεκινήσαμε προσπάθειες. Κοντά είμαστε ηλικιακά. Του ποτέ είσαι αν επιτρέπεται; Εγώ του 93.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tooth.fairy εγώ πάντως έκλαιγα με λυγμούς όταν πήγα να κάνω σαλπιγγογραφία. Είχαν πάθει σοκ γιατρός και βοηθός προσπαθούσαν μισή ώρα να με ηρεμήσουν. Περισσότερη ώρα έκανα να ηρεμήσω παρά η εξέταση σαν εξέταση. Τελικά ένα τσίμπημα, δυο κράμπες και όλα καλά. Να ξέρεις παίζει πολύ ρόλο το κέντρο και ο γιατρός που θα την κάνεις αλλά στο τέλος δεν είναι τίποτα. Δεν είσαι η μόνη που φοβάσαι πάντως είμαστε πολλε΄ς! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Σχεδόν μαζί ξεκινήσαμε προσπάθειες. Κοντά είμαστε ηλικιακά. Του ποτέ είσαι αν επιτρέπεται; Εγώ του 93.

Κι εγώ του 93! Το Ιούνιο έγινα 30 και δεν το πήρα και πολύ καλά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Σου είπε το λόγο που δεν ήθελε με αφρό;

Θεωρούσε ότι το υγρό ξεβουλωνει καλύτερα και γίνεται υπό πίεση και τα καθαρίζει ότι συμφυσεις υπαρχουν. Ενώ ο αφρός είναι πιο ήπιος. Ήθελε να "με ξεκανει" 😂 ήταν πολύ αρνητικός στον αφρό. Δεν αντέδρασε καλά. Εγώ του το ανέφερα κιόλας για τον αφρό (δεν μου το είπε αυτός εξ αρχής) για τον οποίο είχα διαβάσει από τα κορίτσια που είχαν κάνει γύρω στο Πάσχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κι εγώ του 93! Το Ιούνιο έγινα 30 και δεν το πήρα και πολύ καλά 😂

Άντε; 1 μήνα διάφορα. Εγώ το Μάιο του 93! Εδώ μου έκατσε που είδα το 3 μπροστά. 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

@tooth.fairy εγώ πάντως έκλαιγα με λυγμούς όταν πήγα να κάνω σαλπιγγογραφία. Είχαν πάθει σοκ γιατρός και βοηθός προσπαθούσαν μισή ώρα να με ηρεμήσουν. Περισσότερη ώρα έκανα να ηρεμήσω παρά η εξέταση σαν εξέταση. Τελικά ένα τσίμπημα, δυο κράμπες και όλα καλά. Να ξέρεις παίζει πολύ ρόλο το κέντρο και ο γιατρός που θα την κάνεις αλλά στο τέλος δεν είναι τίποτα. Δεν είσαι η μόνη που φοβάσαι πάντως είμαστε πολλε΄ς! 😆

Δεν έχω ιδέα ποιο είναι το καλύτερο κέντρο για την εξέταση. Ο γιατρός μου είχε το Ρέα (λόγω συνεργασίας). Τελικά δεν πήγα. Ο τωρινός γιατρός μου μου το άφησε για το τέλος. Ή Ιασώ ή το μητέρα θα μου πει λογικά γιατί συνεργάζεται με αυτά κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tooth.fairy είπε:

Άντε; 1 μήνα διάφορα. Εγώ το Μάιο του 93! Εδώ μου έκατσε που είδα το 3 μπροστά. 😛

Χααχαχα! Ναι κι εμένα μου έκατσε άσχημα το 3 χεχε. Έχει γούστο κι εμένα να μου πει για υγρό πάνω που το πήρα απόφαση και πάω δυναμικά 😂💩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Την ποιότητα ωορρηξία νομίζω με τις λίγες γνώσεις μου, μόνο ο γιατρός μπορεί να σ πει. Αλλά τον λέμε καλή τι εννοούμε;; Οσον αφορά τα τεστ ωορρηξίας έχουν διαφορά το ένα με το άλλο (μάλλον ανάλογα με το αντιδραστήριο που έχουν μέσα).

 

Εμείς σπερματοδιαγραμμα κάναμε στον Λυμπερόπουλο (κέντρο Αθήνας), εξειδικευμένο, καλό, αξιόπιστο αλλά πανάκριβο. Δίνεις και τα 2 σου νεφρά. 😂😭

Κάνατε μόνο σπερμοδιάγραμμα αρχικά ή και οξειδωτικό στρες; Σας το σύστησε ο γιατρός σας; Σκέφτομαι τι να κάνω..Μπήκα στη σελίδα φαίνεται πολύ εξειδικευμένο του Λυμπεροπούλου..όμως αν δεν πάω στο υγεία ivf που συνεργάζεται ο γιατρός μου δείχνω ότι δεν τον εμπιστεύομαι;🙄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια φοβάμαι αν ένα απλό εργαστήριο μας έβγαλε μέτριο το σπέρμα μήπως το εξειδικευμένο μας το βγάλει χάλια..αχ και πώς το λέω τώρα στον σύντροφο που το χει βγάλει απτό μυαλό και έχει χαλαρώσει; Φφφ ας πάρω μια βαθιά ανάσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου... Σας ευχαριστώ για την υπομονή που κάνατε. Και για όσες ρωτουσατε τόσες μέρες για μένα. Η αλήθεια τα έβλεπα αλλα δεν έβγαιναν τα λόγια να τα γράψω. Όχι πως τώρα μου είναι εύκολο... Όπως μάθετε το όνειρο μου σταμάτησε λίγο νωρίς, πριν προλάβω να το νιώσω και να το χαρώ,όπως συμβαίνει σε πολλές κοπέλες. Απλά όταν σου συμβαίνει εσένα δεν είσαι ποτέ προετοιμασμένη να το διαχειριστείς.  Όλες τις μέρες ελεγα θα πάω και δεν θα δω τίποτα το ένιωθα, διαίσθηση; Απαισιοδοξία; δεν ξέρω, ηταν αυτό το αγκάθι μέσα μου, για αυτό και έκανα τη μια χοριακη μετά την άλλη. Δεν το πίστευα οτι Μ συνέβαινε και ήθελα να είμαι σίγουρη μέχρι τον πρώτο υπέρηχο. Εκείνο το πρωί τους έλεγα θα μου έρθει περίοδος το ένιωθα,με κοροϊδευαν όλοι που αγχωνομουν τόσο πολύ, τους έλεγα νιώθω και ξέρω το σώμα μου κάτι δεν πάει καλά. Η χοριακη π Μ ζητησαν από τη κλινική φαινόταν ψηλή είπαν άρα οκ αφου δεν έχω αίμα. Εγώ όμως κάνοντας τους υπολογισμούς μου δεν με έβγαιναν τα νούμερα. Κάτι δεν Μ καθόταν καλα. Αλλά είπα γιατροί είναι κάτι θα ξέρουν περισσότερο. Μέχρι το βράδυ το αίμα ποτάμι. 3 νύχτες νοσοκομεία και κλινικές λες και μπορούσαν να σώσουν κάτι. Αφου.ειχε ήδη φύγει τους έλεγα. Μου ζητούσαν μια ακόμη χοριακη να σιγουρευτούν πριν Μ δώσουν το χάπι. Λέω στο γιατρό δεν θέλω άλλη, δεν θέλω να πεθάνω δεύτερη φορά αυτό ένιωθα,οτι πέθανα. 

Τριγυρίζει αυτό το γιατί στο μυαλό σου μέρα νύχτα και απάντηση δεν παίρνεις ποτέ! Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου να σηκωθώ ξανα και να παω παρακάτω. Θα καθυστερήσει αυτό το παρακάτω το ξέρω, για αυτό και θέλω τον χρόνο μου να το διαχειριστώ και αυτό, ότι πρέπει ξανά να περιμένω όπως έκανα τόσα χρόνια. Η αναμονή με σκότωνε σε αυτή τη διαδικασία και να την πάλι, πάλι στο περίμενε. Ελπίζω πραγματικά καμία άλλη να μην περάσει αυτό τον πόνο. Δεν υπάρχει χειρότερος για μένα, μέχρι σημερα δεν πόνεσα τόσο στη ζωή Μ, ούτε όταν έβλεπα τα αρνητικά τεστ για 3 χρονιά.

Θα προσεύχομαι πραγματικά καμία άλλη να μην το ζήσει 🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κάνατε μόνο σπερμοδιάγραμμα αρχικά ή και οξειδωτικό στρες; Σας το σύστησε ο γιατρός σας; Σκέφτομαι τι να κάνω..Μπήκα στη σελίδα φαίνεται πολύ εξειδικευμένο του Λυμπεροπούλου..όμως αν δεν πάω στο υγεία ivf που συνεργάζεται ο γιατρός μου δείχνω ότι δεν τον εμπιστεύομαι;🙄

 

Είχαμε κάνει τα πάντα, σπερματοδιαγραμμα με κινητικότητα, μορφολογία, οξειδωτικό στρες, κατακερματισμό, καλλιέργειες μικροβίων, τι ικανότητα έχει να γονιμοποιήσει με την πάροδο της ώρας, πόσα ζουν μέσα στη μήτρα με την πάροδο της ώρας (κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά). Αν είναι καλό το υγεία πήγαινε εκεί. Απλά ο Λυμπερόπουλος ασχολείται μόνο με σπέρμα και την ανάλυση την κάνουν βιολογοι κι όχι αυτόματα μηχανήματα. Τώρα για τα υπόλοιπα κέντρα δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Γειά σας κορίτσια μου... Σας ευχαριστώ για την υπομονή που κάνατε. Και για όσες ρωτουσατε τόσες μέρες για μένα. Η αλήθεια τα έβλεπα αλλα δεν έβγαιναν τα λόγια να τα γράψω. Όχι πως τώρα μου είναι εύκολο... Όπως μάθετε το όνειρο μου σταμάτησε λίγο νωρίς, πριν προλάβω να το νιώσω και να το χαρώ,όπως συμβαίνει σε πολλές κοπέλες. Απλά όταν σου συμβαίνει εσένα δεν είσαι ποτέ προετοιμασμένη να το διαχειριστείς.  Όλες τις μέρες ελεγα θα πάω και δεν θα δω τίποτα το ένιωθα, διαίσθηση; Απαισιοδοξία; δεν ξέρω, ηταν αυτό το αγκάθι μέσα μου, για αυτό και έκανα τη μια χοριακη μετά την άλλη. Δεν το πίστευα οτι Μ συνέβαινε και ήθελα να είμαι σίγουρη μέχρι τον πρώτο υπέρηχο. Εκείνο το πρωί τους έλεγα θα μου έρθει περίοδος το ένιωθα,με κοροϊδευαν όλοι που αγχωνομουν τόσο πολύ, τους έλεγα νιώθω και ξέρω το σώμα μου κάτι δεν πάει καλά. Η χοριακη π Μ ζητησαν από τη κλινική φαινόταν ψηλή είπαν άρα οκ αφου δεν έχω αίμα. Εγώ όμως κάνοντας τους υπολογισμούς μου δεν με έβγαιναν τα νούμερα. Κάτι δεν Μ καθόταν καλα. Αλλά είπα γιατροί είναι κάτι θα ξέρουν περισσότερο. Μέχρι το βράδυ το αίμα ποτάμι. 3 νύχτες νοσοκομεία και κλινικές λες και μπορούσαν να σώσουν κάτι. Αφου.ειχε ήδη φύγει τους έλεγα. Μου ζητούσαν μια ακόμη χοριακη να σιγουρευτούν πριν Μ δώσουν το χάπι. Λέω στο γιατρό δεν θέλω άλλη, δεν θέλω να πεθάνω δεύτερη φορά αυτό ένιωθα,οτι πέθανα. 

Τριγυρίζει αυτό το γιατί στο μυαλό σου μέρα νύχτα και απάντηση δεν παίρνεις ποτέ! Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου να σηκωθώ ξανα και να παω παρακάτω. Θα καθυστερήσει αυτό το παρακάτω το ξέρω, για αυτό και θέλω τον χρόνο μου να το διαχειριστώ και αυτό, ότι πρέπει ξανά να περιμένω όπως έκανα τόσα χρόνια. Η αναμονή με σκότωνε σε αυτή τη διαδικασία και να την πάλι, πάλι στο περίμενε. Ελπίζω πραγματικά καμία άλλη να μην περάσει αυτό τον πόνο. Δεν υπάρχει χειρότερος για μένα, μέχρι σημερα δεν πόνεσα τόσο στη ζωή Μ, ούτε όταν έβλεπα τα αρνητικά τεστ για 3 χρονιά.

Θα προσεύχομαι πραγματικά καμία άλλη να μην το ζήσει 🙏🏻🙏🏻

Λυπάμαι πάρα πολύ @marinaP. Δεν έχω λόγια να γράψω. Πραγματικά είναι ότι χειρότερο αυτό μετά από τόσο κόπο και προσπάθεια που έχεις κάνει. Μην το ζήσει καμία μας. 😭 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Γειά σας κορίτσια μου... Σας ευχαριστώ για την υπομονή που κάνατε. Και για όσες ρωτουσατε τόσες μέρες για μένα. Η αλήθεια τα έβλεπα αλλα δεν έβγαιναν τα λόγια να τα γράψω. Όχι πως τώρα μου είναι εύκολο... Όπως μάθετε το όνειρο μου σταμάτησε λίγο νωρίς, πριν προλάβω να το νιώσω και να το χαρώ,όπως συμβαίνει σε πολλές κοπέλες. Απλά όταν σου συμβαίνει εσένα δεν είσαι ποτέ προετοιμασμένη να το διαχειριστείς.  Όλες τις μέρες ελεγα θα πάω και δεν θα δω τίποτα το ένιωθα, διαίσθηση; Απαισιοδοξία; δεν ξέρω, ηταν αυτό το αγκάθι μέσα μου, για αυτό και έκανα τη μια χοριακη μετά την άλλη. Δεν το πίστευα οτι Μ συνέβαινε και ήθελα να είμαι σίγουρη μέχρι τον πρώτο υπέρηχο. Εκείνο το πρωί τους έλεγα θα μου έρθει περίοδος το ένιωθα,με κοροϊδευαν όλοι που αγχωνομουν τόσο πολύ, τους έλεγα νιώθω και ξέρω το σώμα μου κάτι δεν πάει καλά. Η χοριακη π Μ ζητησαν από τη κλινική φαινόταν ψηλή είπαν άρα οκ αφου δεν έχω αίμα. Εγώ όμως κάνοντας τους υπολογισμούς μου δεν με έβγαιναν τα νούμερα. Κάτι δεν Μ καθόταν καλα. Αλλά είπα γιατροί είναι κάτι θα ξέρουν περισσότερο. Μέχρι το βράδυ το αίμα ποτάμι. 3 νύχτες νοσοκομεία και κλινικές λες και μπορούσαν να σώσουν κάτι. Αφου.ειχε ήδη φύγει τους έλεγα. Μου ζητούσαν μια ακόμη χοριακη να σιγουρευτούν πριν Μ δώσουν το χάπι. Λέω στο γιατρό δεν θέλω άλλη, δεν θέλω να πεθάνω δεύτερη φορά αυτό ένιωθα,οτι πέθανα. 

Τριγυρίζει αυτό το γιατί στο μυαλό σου μέρα νύχτα και απάντηση δεν παίρνεις ποτέ! Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου να σηκωθώ ξανα και να παω παρακάτω. Θα καθυστερήσει αυτό το παρακάτω το ξέρω, για αυτό και θέλω τον χρόνο μου να το διαχειριστώ και αυτό, ότι πρέπει ξανά να περιμένω όπως έκανα τόσα χρόνια. Η αναμονή με σκότωνε σε αυτή τη διαδικασία και να την πάλι, πάλι στο περίμενε. Ελπίζω πραγματικά καμία άλλη να μην περάσει αυτό τον πόνο. Δεν υπάρχει χειρότερος για μένα, μέχρι σημερα δεν πόνεσα τόσο στη ζωή Μ, ούτε όταν έβλεπα τα αρνητικά τεστ για 3 χρονιά.

Θα προσεύχομαι πραγματικά καμία άλλη να μην το ζήσει 🙏🏻🙏🏻

Κουράγιο κορίτσι μου και υπομονή! Εύκολο στα λόγια το ξέρω αλλά ο χρόνος σιγά σιγά θα απαλύνει τον πόνο σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Γειά σας κορίτσια μου... Σας ευχαριστώ για την υπομονή που κάνατε. Και για όσες ρωτουσατε τόσες μέρες για μένα. Η αλήθεια τα έβλεπα αλλα δεν έβγαιναν τα λόγια να τα γράψω. Όχι πως τώρα μου είναι εύκολο... Όπως μάθετε το όνειρο μου σταμάτησε λίγο νωρίς, πριν προλάβω να το νιώσω και να το χαρώ,όπως συμβαίνει σε πολλές κοπέλες. Απλά όταν σου συμβαίνει εσένα δεν είσαι ποτέ προετοιμασμένη να το διαχειριστείς.  Όλες τις μέρες ελεγα θα πάω και δεν θα δω τίποτα το ένιωθα, διαίσθηση; Απαισιοδοξία; δεν ξέρω, ηταν αυτό το αγκάθι μέσα μου, για αυτό και έκανα τη μια χοριακη μετά την άλλη. Δεν το πίστευα οτι Μ συνέβαινε και ήθελα να είμαι σίγουρη μέχρι τον πρώτο υπέρηχο. Εκείνο το πρωί τους έλεγα θα μου έρθει περίοδος το ένιωθα,με κοροϊδευαν όλοι που αγχωνομουν τόσο πολύ, τους έλεγα νιώθω και ξέρω το σώμα μου κάτι δεν πάει καλά. Η χοριακη π Μ ζητησαν από τη κλινική φαινόταν ψηλή είπαν άρα οκ αφου δεν έχω αίμα. Εγώ όμως κάνοντας τους υπολογισμούς μου δεν με έβγαιναν τα νούμερα. Κάτι δεν Μ καθόταν καλα. Αλλά είπα γιατροί είναι κάτι θα ξέρουν περισσότερο. Μέχρι το βράδυ το αίμα ποτάμι. 3 νύχτες νοσοκομεία και κλινικές λες και μπορούσαν να σώσουν κάτι. Αφου.ειχε ήδη φύγει τους έλεγα. Μου ζητούσαν μια ακόμη χοριακη να σιγουρευτούν πριν Μ δώσουν το χάπι. Λέω στο γιατρό δεν θέλω άλλη, δεν θέλω να πεθάνω δεύτερη φορά αυτό ένιωθα,οτι πέθανα. 

Τριγυρίζει αυτό το γιατί στο μυαλό σου μέρα νύχτα και απάντηση δεν παίρνεις ποτέ! Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου να σηκωθώ ξανα και να παω παρακάτω. Θα καθυστερήσει αυτό το παρακάτω το ξέρω, για αυτό και θέλω τον χρόνο μου να το διαχειριστώ και αυτό, ότι πρέπει ξανά να περιμένω όπως έκανα τόσα χρόνια. Η αναμονή με σκότωνε σε αυτή τη διαδικασία και να την πάλι, πάλι στο περίμενε. Ελπίζω πραγματικά καμία άλλη να μην περάσει αυτό τον πόνο. Δεν υπάρχει χειρότερος για μένα, μέχρι σημερα δεν πόνεσα τόσο στη ζωή Μ, ούτε όταν έβλεπα τα αρνητικά τεστ για 3 χρονιά.

Θα προσεύχομαι πραγματικά καμία άλλη να μην το ζήσει 🙏🏻🙏🏻

Κορίτσι μου γλυκό εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να περάσει γρήγορα όλο αυτό που περνάς! Σε έχω στο μυαλό μου και πραγματικά ανυπομονώ για την χαρά σου!! Και στο υπόσχομαι θα έρθει!! Και όπως είχα διαβάσει παλιότερα κάπου και μου άρεσε πολύ…είναι που μαλώνουν εκεί πάνω ποιο απ όλα θα σε έχει μανούλα! Σε φιλώ!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Είχαμε κάνει τα πάντα, σπερματοδιαγραμμα με κινητικότητα, μορφολογία, οξειδωτικό στρες, κατακερματισμό, καλλιέργειες μικροβίων, τι ικανότητα έχει να γονιμοποιήσει με την πάροδο της ώρας, πόσα ζουν μέσα στη μήτρα με την πάροδο της ώρας (κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά). Αν είναι καλό το υγεία πήγαινε εκεί. Απλά ο Λυμπερόπουλος ασχολείται μόνο με σπέρμα και την ανάλυση την κάνουν βιολογοι κι όχι αυτόματα μηχανήματα. Τώρα για τα υπόλοιπα κέντρα δεν ξέρω.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!! Θα τα ρωτήσω όλα αυτά!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2023 at 12:53 ΜΜ, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κι απο μένα κορίτσια!! Μόλις διάβασα τις 5 τελευταίες σελίδες που είχα χάσει. Κατά τη διάρκεια της ανάγνωσης κρατούσα σημειώσεις στο μυαλό μου τι να γράψω και σε ποια, αλλά τώρα έγιναν όλα πουρές μέσα στο κεφάλι μου και δεν ξέρω τίποτα! Μία κοιλίτσα που είδα, έφτυσα παντού για να μην τη ματιάσω, εύχομαι τα καλύτερα και άντε να παίρνουμε και όλες οι άλλες σειρά. Όσες είδατε άλλη μια περίοδο να έρχεται, μην απογοητεύεστε. Κοιτάξτε να απολαύσετε το καλοκαιράκι όσο μπορείτε ακόμα, και ηρεμήστε. Αλήθεια, με διαλογισμό ασχολείται καμία; Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ στα αγχοπανικοτέτοια μου! Επειδή εκλαμβάνω πολύ έντονα vibes άγχους-απογοήτευσης-στεναχώριας, αλήθεια σας λέω, μια δοκιμή θα σας πείσει. Είναι τόσο βοηθητικό! 
Εγώ είμαι 7η μέρα του κύκλου, περιμένω με ανυπομονησία να περάσουν οι μερούλες. Ζυγίστηκα κιόλας, μιας και όπως σας είχα πει με δείχνει σωστά μόνο τις μέρες 7-10, και μετά αρχίζω να φουσκώνω σαν σαμπρέλα, έχασα 3 κιλάκια αυτό το μήνα. Μηδαμινά αν σκεφτείς ότι μια άλλη στα κιλά μου θα έχανε εύκολα 5-6 το μήνα, και εγώ τρώω σαν μαραθωνοδρόμος, έχω περίπου 15 ώρες τη βδομάδα περπάτημα, κολύμπι και τένις και έχω παραδώσει πνεύμα. Ξέρω τα κιλά είναι πανάσχετα με το φόρουμ αλλά τα σκέφτομαι όλο το 24ωρο και θέλω να το μοιραστώ! 😁 

Εν τω μεταξύ έχω πείσει τελικά τον δικό μου ότι για να μείνω έγκυος πρέπει να είμαστε και οι 2 πολύ υγιείς και τέτοια, και τον έχω καταφέρει να φτάνει το μισάωρο τένις κάθε μέρα. Με τη γλώσσα να φτάνει μέχρι το λιμάνι, αλλά το καταφέρνει! Ποιος, αυτός που αν δε βρει παρκινγκ έξω από ένα μαγαζί, θέλει να βρούμε να κάτσουμε σε άλλο... Ευχηθείτε να μη με χωρίσει please!

Να σας ρωτήσω κάτι λίγο ηλίθιο; Η περίοδος υπολογίζεται από τη στιγμή που βλέπουμε κανονικό κόκκινο αίμα. Εμένα στους τελευταίους κύκλους έρχεται βράδυ. Τώρα ήρθε βράδυ Τρίτης, τύπου 10-11 το βράδυ. Ε είδα το πρώτο κόκκινα, φόρεσα τις πάνες μου και κοιμήθηκα. Είναι η Τρίτη η πρώτη μέρα; Αφού δεν είναι ολόκληρη, μήπως μετράμε την Τετάρτη; Εντάξει ξέρω τι σκέφτεστε με τις ερωτήσεις της τρελής που μπλέξατε μεσημεριάτικα, και σίγουρα μικρή σημασία έχει η μισή και μία μέρα του κύκλου, απλά τώρα αρχίζω να παρακολουθώ σωστά τον κύκλο μου και επειδή είμαι ψυχαναγκαστική δε μπορώ να μετράω λάθος...

Α και κάτι άλλο! Πάλι δεν κρατηθήκαμε και κάναμε σεξ 5η μέρα του κύκλου. Έχω αίμα κανονικά τις πρώτες 2 μέρες, την 3η αρκετά λιγότερο, 4η μόνο στο σκούπισμα. 5η το ίδιο, μόνο στο σκούπισμα ή καθόλου. Ε κάνουμε σεξ την 5η μέρα και μετά μέχρι το βράδυ είναι σαν 3η μέρα. Είναι φυσιολογικό αυτό; Από πάντα θυμάμαι ότι συνέβαινε, από όταν ήμουν μικρή. Αλλά δεν έχω ρωτήσει γιατρό, ντρεπόμουν μη με περάσει για λυσσάρα που δεν περιμένω να τελειώσει πρώτα.. 

 

Μπράβο ορέξεις 😂😂😂😂 εμένα ούτε να με πλησιάσει αν έχω αίμα.. αηδιάζει χαχαχαχχαχα κάνε σεξ καλέ εσύ...τι να κρατηθείς;;;;εντάξει ίσως λόγω επαφής να σου κατέβηκε περισσότερο αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...