Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κακή Αυχενική κακό PAPP-A


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαρια340 είπε:

Κοριτσι μου,σου ευχομαι να πανε ολα καλα και περιμενουμε νεα σου.

Μακάρι 🙏🙏🙏 Εννοείται θα σας ενημερώσω όταν έχω νεώτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2023 at 4:05 ΜΜ, ο/η S_Marina είπε:

Ναι η αλήθεια είναι ότι οι αρχικές τιμές τις αυχενικής διαφάνειας ήταν 1/3200 λόγω 2,9 και η Παπ Α ήταν 1/110. Συνδυαστικά βγήκε 1/1167. Επίσης ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική διαφάνεια είπε 2-3 φορές ότι ο υπέρηχος δεν είναι καθαρός, παρόλα αυτά έβγαλε το 2,9. Όχι δεν το μετρήσαμε ξανά ούτε μου πρότειναν να την επαναλάβω την εξέταση. Μου είπαν κατευθείαν για την NIPT και επειδή δεν είχα αποτέλεσμα 2 φορές θα κάνω μεθαύριο την αμνιοπαρακέντηση. Μακάρι να πάνε όλα καλά... Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη και να κάνω θετικές σκέψεις.. 🥹

Πόσο σε καταλαβαίνω! Είμαι σε απελπιστική κατάσταση. Ο υπέρηχος ήταν τέλειος . Σήμερα όμως βγήκε το papA και έδειξε 1/188. ο εμβρυολογος μου είπε ότι να κάνω νιπτ ή αμνιοπαρακέντηση. Προτιμάει αμνιοπαρακέντηση γιατί αποκλείει όλα τα σύνδρομα. Εκείνη την ώρα πελαγωσα, και δεν τον ρώτησα το εξής: κινδυνεύω μόνο από το ντάουν ή από όλα? Είναι μόνο το ντάουν ν κάνω το νιπτ. Αύριο θα μιλήσω κ με το δικό μου γιατρό. Θα ήθελα απλά να περάσουν οι μέρες τιποτα άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

@S_Marina είχαμε κανένα νέο κοριτσάκι μου ;

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Την έκανα προχθές την αμνιοπαρακέντηση και με πήραν για τα πρώτα αποτελέσματα που αφορά τα σύνδρομα και είναι όλα φυσιολογικά Δόξα το Θεό!!!! Περιμένουμε είναι υγιέστατο κοριτσάκι!!! Δεν μπορείς να φανταστείς το βάρος που έφυγε από πάνω μου!!! Είχα ένα μήνα σχεδόν να κοιμηθώ καλά... Τώρα θα πω ότι πέρασε και είναι μια κακή ανάμνηση! Να αρχίσω να ηρεμώ σιγά σιγά γιατί έπεσε πολύ άγχος και στεναχώρια! Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την στήριξη!! Μου δώσατε όλες πολύ κουράγιο! Εύχομαι να μην χρειαστεί να το περάσει καμία εγκυουλα αυτό ειλικρινά!!! 🙏 και πάλι ευχαριστώ πολύ για όλα! 🥰❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω! Είμαι σε απελπιστική κατάσταση. Ο υπέρηχος ήταν τέλειος . Σήμερα όμως βγήκε το papA και έδειξε 1/188. ο εμβρυολογος μου είπε ότι να κάνω νιπτ ή αμνιοπαρακέντηση. Προτιμάει αμνιοπαρακέντηση γιατί αποκλείει όλα τα σύνδρομα. Εκείνη την ώρα πελαγωσα, και δεν τον ρώτησα το εξής: κινδυνεύω μόνο από το ντάουν ή από όλα? Είναι μόνο το ντάουν ν κάνω το νιπτ. Αύριο θα μιλήσω κ με το δικό μου γιατρό. Θα ήθελα απλά να περάσουν οι μέρες τιποτα άλλο. 

Σου απάντησα στο προσωπικό μήνυμα για την εμπειρία μου. Γενικά πάντως αυτό που έχω συνειδητοποιήσει μετά από όλα αυτά που έζησα τον τελευταίο μήνα είναι ότι οι γιατροί πολλές φορές μας τρομοκρατούν χωρίς ιδιαίτερο λόγο και αιτία. Φράσεις τύπου συνεργάζομαι με ένα γιατρό κορυφή, θα πας σε αυτό το μικροβιολογικό γιατί είναι το πιο αξιόπιστο κτλ σε κάνουν να καταλάβεις ότι μπορεί να παίζουν κι άλλα πράγματα από πίσω. Να έχεις πίστη, να προσεύχεσαι και να κάνεις θετικές σκέψεις!!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η S_Marina είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Την έκανα προχθές την αμνιοπαρακέντηση και με πήραν για τα πρώτα αποτελέσματα που αφορά τα σύνδρομα και είναι όλα φυσιολογικά Δόξα το Θεό!!!! Περιμένουμε είναι υγιέστατο κοριτσάκι!!! Δεν μπορείς να φανταστείς το βάρος που έφυγε από πάνω μου!!! Είχα ένα μήνα σχεδόν να κοιμηθώ καλά... Τώρα θα πω ότι πέρασε και είναι μια κακή ανάμνηση! Να αρχίσω να ηρεμώ σιγά σιγά γιατί έπεσε πολύ άγχος και στεναχώρια! Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την στήριξη!! Μου δώσατε όλες πολύ κουράγιο! Εύχομαι να μην χρειαστεί να το περάσει καμία εγκυουλα αυτό ειλικρινά!!! 🙏 και πάλι ευχαριστώ πολύ για όλα! 🥰❤️🥰

Επιτέλους, όλα καλά μπράβο, εύχομαι από εδώ κ στο εξής όλα να κυλησουν ήρεμα! Τέλεια τα κοριτσάκια 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η S_Marina είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Την έκανα προχθές την αμνιοπαρακέντηση και με πήραν για τα πρώτα αποτελέσματα που αφορά τα σύνδρομα και είναι όλα φυσιολογικά Δόξα το Θεό!!!! Περιμένουμε είναι υγιέστατο κοριτσάκι!!! Δεν μπορείς να φανταστείς το βάρος που έφυγε από πάνω μου!!! Είχα ένα μήνα σχεδόν να κοιμηθώ καλά... Τώρα θα πω ότι πέρασε και είναι μια κακή ανάμνηση! Να αρχίσω να ηρεμώ σιγά σιγά γιατί έπεσε πολύ άγχος και στεναχώρια! Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την στήριξη!! Μου δώσατε όλες πολύ κουράγιο! Εύχομαι να μην χρειαστεί να το περάσει καμία εγκυουλα αυτό ειλικρινά!!! 🙏 και πάλι ευχαριστώ πολύ για όλα! 🥰❤️🥰

Τι υπέροχα νέα!! Άντε επιτέλους τελείωσε ο Γολγοθάς σου ❤️ από εδώ και πέρα σου εύχομαι μόνο τέτοια νέα να έχεις ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2023 at 9:39 ΠΜ, ο/η S_Marina είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Την έκανα προχθές την αμνιοπαρακέντηση και με πήραν για τα πρώτα αποτελέσματα που αφορά τα σύνδρομα και είναι όλα φυσιολογικά Δόξα το Θεό!!!! Περιμένουμε είναι υγιέστατο κοριτσάκι!!! Δεν μπορείς να φανταστείς το βάρος που έφυγε από πάνω μου!!! Είχα ένα μήνα σχεδόν να κοιμηθώ καλά... Τώρα θα πω ότι πέρασε και είναι μια κακή ανάμνηση! Να αρχίσω να ηρεμώ σιγά σιγά γιατί έπεσε πολύ άγχος και στεναχώρια! Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την στήριξη!! Μου δώσατε όλες πολύ κουράγιο! Εύχομαι να μην χρειαστεί να το περάσει καμία εγκυουλα αυτό ειλικρινά!!! 🙏 και πάλι ευχαριστώ πολύ για όλα! 🥰❤️🥰

Μπράβο κορίτσι μου,πολυ ωραία νέα, χαίρομαι για σένα. Εύχομαι όλα καλά και χαλάρωσε για να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη και τις ευχές σας!!! Ναι τώρα έχω 2 ημέρες έχω ηρεμήσει αρκετά και μπορώ να το λέω με χαρά και περηφάνια!!! 🥰🙏♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...