Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος με μπανάκια, κοκτέιλ, βουτιές στα βαθιά,ηλιοθεραπεία ,μπρατσακια , κουβαδάκια και στις κοιλίτσες μας καταφθάνουν γλυκά μωράκια 🩷


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Girly είπε:

Το συζήτησα με την κολλητή μου σήμερα. Επειδή είχα κάνει τις εξετάσεις δεν είχα επίτηδες επαφές μην τυχόν και κολλήσω τίποτα τον σύζυγό. Οπότε ούτε αυτό το σενάριο μετράει!!

Μεγάλο ερωτηματικό έχω και εγώ από το είναι. Αν δεν είχα κάνει την εξέταση θα ήμουν 100% ότι είμαι έγκυος 

Καλημέρα!! Τι να πω ρε παιδί μου, όντως μεγάλο ερωτηματικό τότε... ο γιατρός σου δεν συνέστησε μήπως καμία εξέταση να δείτε μήπως από τι είναι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! Θέλω να σας ρωτήσω κι εγώ κάτι. Τον προηγούμενο μήνα μου πρότεινε ο γιατρός μου να πάω να δει το ωάριό μου 9κοντά στις γόνιμες) και να μου πει πότε να κάνουμε προσπάθειες. Πήγα λοιπόν την 12η ημέρα και μετά την 14η όπου μας είπε τις επόμενες 3 ημέρες να έχουμε επαφές. Τελικά τζίφος μιας και μου ήρθε και αυτό τον μήνα η περίοδος. 

Τον πήρα σήμερα και του είπα να ξανακάνουμε την ίδια διαδικασία και μου είπε να πάω την 7η ημέρα. Δεν είναι υπερβολικά νωρίς για να δει ωάριο; Γιατί να με καλέσει τόσο νωρίς; Έχει κάνει κάποια από εσάς αυτή τη διαδικασία;

Καλημέρα!!! Όταν είχες πάει την προηγούμενη φορά σου είχε πει ότι πρόκειται να γίνει η ωορηξια σου τις επόμενες μέρες και σας είπε να έχετε επαφή ή μήπως σου είπε ότι έγινε η ωορηξια σου και για αυτό να έχετε επαφή τις επόμενες?

Εγώ κάνω νωρίς ωορηξια οπότε επειδή έχω κάνει και 9η μέρα για μένα θα ήταν λογικό να μου πει να με δει την 7η ώστε να ξέρει ότι σε δύο τρεις μέρες θα κάνω ωορηξια. Αν όμως κανείς αργότερα πχ 12-14η μέρα τότε ίσως πρότεινε να πας 7η και να σου πει να ξαναπάς και την 9-10η . Νομίζω από τις φορές που πας χρεώνουν μόνο τη μια φορά. Τουλάχιστον ο γιατρός μου έτσι μου είπε. Από Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσω παρακολούθηση μου είπε θα πηγαίνω 2-3 φορές να βρούμε την ωορηξια και φαντάζομαι θα με ξεκινήσει από νωρίς ώστε να την πετύχουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Βούλα1991 είπε:

Καλημέρα!! Τι να πω ρε παιδί μου, όντως μεγάλο ερωτηματικό τότε... ο γιατρός σου δεν συνέστησε μήπως καμία εξέταση να δείτε μήπως από τι είναι ? 

Καλημεραααα!! 

Χθες μίλησα με μια φίλη από εδώ και μου είπε πως έχει τυχει και στην ίδια να έχει καφέ για μια βδομάδα από εξέταση τεστ Παπ που την πλήγωσε όπως με πλήγωσε και μενα αυτή τη φορά ο γιατρός. Οπότε είναι 100% από αυτό . Και ο γιατρός μου αυτό μου είπε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα!!! Όταν είχες πάει την προηγούμενη φορά σου είχε πει ότι πρόκειται να γίνει η ωορηξια σου τις επόμενες μέρες και σας είπε να έχετε επαφή ή μήπως σου είπε ότι έγινε η ωορηξια σου και για αυτό να έχετε επαφή τις επόμενες?

Εγώ κάνω νωρίς ωορηξια οπότε επειδή έχω κάνει και 9η μέρα για μένα θα ήταν λογικό να μου πει να με δει την 7η ώστε να ξέρει ότι σε δύο τρεις μέρες θα κάνω ωορηξια. Αν όμως κανείς αργότερα πχ 12-14η μέρα τότε ίσως πρότεινε να πας 7η και να σου πει να ξαναπάς και την 9-10η . Νομίζω από τις φορές που πας χρεώνουν μόνο τη μια φορά. Τουλάχιστον ο γιατρός μου έτσι μου είπε. Από Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσω παρακολούθηση μου είπε θα πηγαίνω 2-3 φορές να βρούμε την ωορηξια και φαντάζομαι θα με ξεκινήσει από νωρίς ώστε να την πετύχουμε 

Δεν έχω σταθερή ημέρα, αλλά είναι 11η-14η τις πιο πολλές φορές. Ίσως είναι αυτό που λες, θέλει να πάω από νωρίς για να μη την χάσουμε. 

Τον προηγούμενο μήνα όταν πήγα την 14η μου είπε σε 2 ημέρες περίπου θα είναι έτοιμο άρα να κάνετε επαφές.

Πόσο σε χρεώνει εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααα!! 

Χθες μίλησα με μια φίλη από εδώ και μου είπε πως έχει τυχει και στην ίδια να έχει καφέ για μια βδομάδα από εξέταση τεστ Παπ που την πλήγωσε όπως με πλήγωσε και μενα αυτή τη φορά ο γιατρός. Οπότε είναι 100% από αυτό . Και ο γιατρός μου αυτό μου είπε. 

 

Τουλάχιστον αφού είναι σίγουρο δεν χρειάζεται να ψάχνεσαι με εξετάσεις κλπ , οπότε όλα καλά!!! :) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Δεν έχω σταθερή ημέρα, αλλά είναι 11η-14η τις πιο πολλές φορές. Ίσως είναι αυτό που λες, θέλει να πάω από νωρίς για να μη την χάσουμε. 

Τον προηγούμενο μήνα όταν πήγα την 14η μου είπε σε 2 ημέρες περίπου θα είναι έτοιμο άρα να κάνετε επαφές.

Πόσο σε χρεώνει εσένα;

Εγώ δεν έχω πάει ακόμη για έλεγχο ωορηξιας ,απλά την τελευταία φορά που κάναμε κάποιες εξετάσεις το συζητήσαμε για να ξεκινήσουμε από Σεπτέμβρη. Αλλά δεν είπαμε τιμές κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Βούλα1991 είπε:

Τουλάχιστον αφού είναι σίγουρο δεν χρειάζεται να ψάχνεσαι με εξετάσεις κλπ , οπότε όλα καλά!!! :) 

 

Ναι ναι ευτυχώς. Είχα βάλει με τον νου μου 1000 πράγματα αλλά ησυχασα πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, αποφάσισα να ξεκινήσω τα hometest για την ωορρηξία από αυτόν τον μήνα. Εχθές που ήταν η 13η μέρα του κύκλου μου έκανα ένα τεστ όμως δεν εμφανίστηκε κάποια γραμμή εκτός από εκείνη του ελέγχου. Πίστευα πως θα έδειχνε κάτι γιατί από εχθές και σήμερα περισσότερο έχω υγρά και λίγα τσιμπήματα. Υπάρχει περίπτωση να μην έγινε σωστά????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα, αποφάσισα να ξεκινήσω τα hometest για την ωορρηξία από αυτόν τον μήνα. Εχθές που ήταν η 13η μέρα του κύκλου μου έκανα ένα τεστ όμως δεν εμφανίστηκε κάποια γραμμή εκτός από εκείνη του ελέγχου. Πίστευα πως θα έδειχνε κάτι γιατί από εχθές και σήμερα περισσότερο έχω υγρά και λίγα τσιμπήματα. Υπάρχει περίπτωση να μην έγινε σωστά????? 

Κάνε ένα τεστ και πιο μετά το απόγευματακι και αύριο σίγουρα! Ίσως για αρχή να κάνεις δύο τεστ τη μέρα για να είσαι σίγουρη ότι δε θα τη χάσεις. Τα υγρά πώς είναι;;; Λευκά η κολλώδη σαν βλέννες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κάνε ένα τεστ και πιο μετά το απόγευματακι και αύριο σίγουρα! Ίσως για αρχή να κάνεις δύο τεστ τη μέρα για να είσαι σίγουρη ότι δε θα τη χάσεις. Τα υγρά πώς είναι;;; Λευκά η κολλώδη σαν βλέννες;

Είναι λευκές βλέννες!!! Συνήθως τέτοια συμπτώματα είχα και ήμουν σίγουρη πως είναι ωορρηξία. Αλλά βέβαια ως τώρα δεν με οδήγησε κάπου αυτή θεωρία😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...από σήμερα είμαι πολύ χάλια ...σαν αύριο 12/7/21 ήταν η μέρα που ήμουν έγκυος στο έμβρυακι μου ,που άκουσα την καρδούλα του να χτυπά και μετά από δύο εβδομάδες ξαφνικά σταμάτησε 🥺 δύσκολες ημέρες αυτές......τώρα θα ήταν 1,5 χρόνων αν ζούσε...τα σκέφτομαι όλα αυτά και πέφτω πολύ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλέ οι υπόλοιπες που βρίσκεστε?? Κάνετε μπανάκια?? @marinaP τι γίνεται κορίτσι μου? Σου ήρθε για να προχωρήσετε? 

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι μου κάνετε; Ναι μου ήρθε περίοδος ξεκίνησα τα φάρμακα και 25/7 παμε για εμβρυομεταφορα με το καλό 🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι μου κάνετε; Ναι μου ήρθε περίοδος ξεκίνησα τα φάρμακα και 25/7 παμε για εμβρυομεταφορα με το καλό 🙏🏻🙏🏻

Με το καλοοο κορίτσι μου 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...από σήμερα είμαι πολύ χάλια ...σαν αύριο 12/7/21 ήταν η μέρα που ήμουν έγκυος στο έμβρυακι μου ,που άκουσα την καρδούλα του να χτυπά και μετά από δύο εβδομάδες ξαφνικά σταμάτησε 🥺 δύσκολες ημέρες αυτές......τώρα θα ήταν 1,5 χρόνων αν ζούσε...τα σκέφτομαι όλα αυτά και πέφτω πολύ ...

Νομίζω δεν υπάρχουν λόγια να απαλύνουν τον πόνο...μόνο ο χρόνος που περνάει θα απαλύνει κάπως τέτοιες πληγές βλέποντας τα παιδάκια σου να μεγαλώνουν να κατακτούν τον κόσμο γύρω τους και από αυτά να παίρνεις δύναμη. Το σίγουρο είναι πως όσο και αν πονάει αυτό σίγουρα θα πονούσε περισσότερο αν γεννιόταν με κάποιο πρόβλημα και αυτό συνέβαινε αργότερα. Το έχω συναντήσει από ιστορια κάποιων αγνώστων σε μένα αλλά γνωστών φίλων και είναι τραγικό...πάνε κάνε μια σφιχτή αγκαλίτσα τα παιδάκια σου που είναι εκεί γερά και χαρούμενα και να προσευχόμαστε όλοι για γερά εμβρυακια, μωράκια,παιδιά και αργότερα ενήλικες. 

Σου στέλνω μια πολύ πολύ μεγάλη αγκαλιά 🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι μου κάνετε; Ναι μου ήρθε περίοδος ξεκίνησα τα φάρμακα και 25/7 παμε για εμβρυομεταφορα με το καλό 🙏🏻🙏🏻

Ωωωωω κοντεύεις!!!!!!!!! Τι ωραιααααααα!!!!!! Κορίτσι μου !! Είσαι τόσο μα τόσο κοντά!! Όοοολα θα πάνε υπέροχα και σε λίγο καιρό θα έχεις τόσο ευχάριστα νέα να μας πεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...από σήμερα είμαι πολύ χάλια ...σαν αύριο 12/7/21 ήταν η μέρα που ήμουν έγκυος στο έμβρυακι μου ,που άκουσα την καρδούλα του να χτυπά και μετά από δύο εβδομάδες ξαφνικά σταμάτησε 🥺 δύσκολες ημέρες αυτές......τώρα θα ήταν 1,5 χρόνων αν ζούσε...τα σκέφτομαι όλα αυτά και πέφτω πολύ ...

Αχ κορίτσι μου δεν νιώθω τον πόνο σου και όπως λεει και η @Girly δεν υπάρχουν και λόγια για να νιώσεις καλύτερα! Μόνο θαυμασμό για την δύναμη που έχετε οσες το βιώσατε και εύχομαι να μην το περάσει καμία αλλη αυτό τον πόνο 🙏🏻

Εγώ απλά θα σου στείλω μια τεράστια αγκαλιά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ωωωωω κοντεύεις!!!!!!!!! Τι ωραιααααααα!!!!!! Κορίτσι μου !! Είσαι τόσο μα τόσο κοντά!! Όοοολα θα πάνε υπέροχα και σε λίγο καιρό θα έχεις τόσο ευχάριστα νέα να μας πεις!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Με το καλοοο κορίτσι μου 🙏🙏🙏

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά. Οσο πλησιάζει ο καιρός τοσο η αγωνία κορυφώνεται και οι σκέψεις και το άγχος να πάνε όλα καλά. Μετράω τις μέρες σαν τρελή!😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Είναι λευκές βλέννες!!! Συνήθως τέτοια συμπτώματα είχα και ήμουν σίγουρη πως είναι ωορρηξία. Αλλά βέβαια ως τώρα δεν με οδήγησε κάπου αυτή θεωρία😄

Μμμ ναι κι εγώ αυτά έχω πριν την ωορρηξία!! Νομίζω δύο μέρες πριν! Δεν πειράζει αν δε σε οδήγησε ως τώρα, ο επόμενων νικά! Ελάτε σε επαφή αυτές τις μέρες! Αυτό που με στενοχωρεί μερικές φορές είναι που έχουμε δεν έχουμε όρεξη αυτές τις μέρες πρέπει ντε και καλά να γίνει το σεχ..τι να κάνουμε.. προσπαθούμε..αν δω και είναι κομμάτια ο σύντροφος στην κούραση δε θα πιέσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Μμμ ναι κι εγώ αυτά έχω πριν την ωορρηξία!! Νομίζω δύο μέρες πριν! Δεν πειράζει αν δε σε οδήγησε ως τώρα, ο επόμενων νικά! Ελάτε σε επαφή αυτές τις μέρες! Αυτό που με στενοχωρεί μερικές φορές είναι που έχουμε δεν έχουμε όρεξη αυτές τις μέρες πρέπει ντε και καλά να γίνει το σεχ..τι να κάνουμε.. προσπαθούμε..αν δω και είναι κομμάτια ο σύντροφος στην κούραση δε θα πιέσω..

Ναι και εγώ έτσι το σκέφτομαι αυτές τις μέρες αλλά η αλήθεια είναι πως ο άντρας μου είναι εκείνος που θα επιμείνει περισσότερο. Ευτυχώς αυτός δεν το παίρνει  όπως εγώ, ακόμα τουλάχιστον. Πάντως σήμερα θα ξανά κάνω ένα τεστάκι και βλε΄πουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...από σήμερα είμαι πολύ χάλια ...σαν αύριο 12/7/21 ήταν η μέρα που ήμουν έγκυος στο έμβρυακι μου ,που άκουσα την καρδούλα του να χτυπά και μετά από δύο εβδομάδες ξαφνικά σταμάτησε 🥺 δύσκολες ημέρες αυτές......τώρα θα ήταν 1,5 χρόνων αν ζούσε...τα σκέφτομαι όλα αυτά και πέφτω πολύ ...

Κορίτσι μου κουράγιο..να πενθήσεις σήμερα για το μωράκι που είναι πλέον αγγελούδι και αύριο είναι μια νέα μέρα!! 

Όλα θα είναι πολύ καλύτερα στο μέλλον το οποίο μπορεί να σου επιφυλάσσει ευχάριστες εκπλήξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

 

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά. Οσο πλησιάζει ο καιρός τοσο η αγωνία κορυφώνεται και οι σκέψεις και το άγχος να πάνε όλα καλά. Μετράω τις μέρες σαν τρελή!😊 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Έφτασε ο καιρός και η αγωνία που έχεις τώρα σε λίγο θα είναι παρελθόν!! Όλα θα πάνε καλά!! 🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Έφτασε ο καιρός και η αγωνία που έχεις τώρα σε λίγο θα είναι παρελθόν!! Όλα θα πάνε καλά!! 🤗🤗🤗

Ευχαριστώ πολύ 🙏🏻 μακάρι, τώρα υπομονή και προσευχή ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2023 at 11:47 ΠΜ, ο/η Dimitrapth είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου! Βλέπω τεστ θετικά αλλά και αρνητικά και σας νιώθω τόσο πολύ. Η δική μου κυρία περίοδος ήρθε στις διακοπές, ρολόι φυσικά μην ξεχαστεί μία μέρα στις 30 ημέρες ακριβώς. Να και ο ρυθμισμένος κύκλος μου, να και η τέλεια TSH, να και οι τέλειες εξετάσεις μου και όλα άψογα...να και το σπερματογράφημα του συζύγου που ήρθε 2 ημέρες πριν την κυρία περίοδο. Δυστυχώς δεν έχουμε καλά αποτελέσματα ούτε από θέμα κινητικότητας (όσο τεμπέλης δεν είναι ο άντρας μου άλλο τόσο βαριούνται που ζουν τα σπερματοζωάρια του, μόνο αργή πρόσθια κίνηση) ούτε από θέμα μορφολογίας (στο όριο ακριβώς). Έχουμε ραντεβού με τον ουρολόγο την Τετάρτη το απόγευμα να το συζητήσουμε να μας πει κι αυτός τα δικά του αλλά ξέρω ήδη πως με τέτοιο σπέρμα και μία σάλπιγγα από εμένα η εξωσωματική είναι μονόδρομος. 
Ο γιατρός μου απαράδεκτος και του βάζω Χ, δεν θέλω ούτε να τον ξαναδώ για όλο αυτό το ψυχολογικό roller coaster που έχω τραβήξει 14 μήνες τώρα, που δεν μας παρέπεμψε σε περεταίρω εξετάσεις τόσο καιρό. Είμαι και σε αναζήτηση γυναικολόγου μέσα σε όλα τα άλλα.

Είμαι κακιά σύζυγος; Μπορεί! Να σας πω την αλήθεια μου, το είπα και στον άντρα μου, ένιωσα ανακούφιση που εκτός από την μία σάλπιγγα υπάρχει κι άλλο πρόβλημα γιατί από πέρσι τον Μάιο κατηγορώ μόνο τον εαυτό μου για όλα, για την εξωμήτριο, για το ότι δεν έρχεται εγκυμοσύνη...για όλα! Και τελικά ίσως να μην έφταιγα καν εγώ για την εξωμήτριο όπως μας είπε ο ουρολόγος! Έφυγε ένα τεράστιο βάρος από πάνω μου. 

Τουλάχιστον περάσαμε υπέροχα στις διακοπές μας και γυρίσαμε ανανεωμένοι και έτοιμοι να προχωρήσουμε μπροστά! Ότι και να μας επιφυλάσσει το μέλλον είμαστε μαζί σε όλο αυτό και νιώθω πρώτη φορά μετά από τόσο καιρό πως είμαστε πραγματικά τόσο κοντά και όχι απέναντι. Για εμάς τέλος τα τεστ, τέλος το άγχος να πετύχουμε γόνιμες ημέρες, τέλος όλα. Θα απολαύσουμε το καλοκαιράκι μας σε αναμονή του δεύτερου σπερματογραφήματος γιατί μόνο αυτό μας λείπει για να περάσουμε επιτροπή και με το καλό από τέλος Σεπτέμβρη αν όλα πάνε καλά θα ξεκινήσουμε τις διαδικασίες της εξωσωματικής μας. Φυσικά σας διαβάζω, σας παρακολουθώ, σας ευχαριστώ γιατί το έχω ξαναπεί είστε ψυχοθεραπεία και εύχομαι σε όλες σύντομα φουσκωμένες κοιλίτσες!!! 

Συγγνώμη για τον μονόλογο!!! ❤️ 

@Girly το αίμα εμφύτευσης μπορεί να κρατήσει μέχρι και 5 ημέρες. Κάνε λίγο υπομονή μερικές ακόμα ημέρες και κάνε τεστάκι. Όλα είναι πιθανά δεν αποκλείεται τίποτα. 

Αν διάβαζες τη συζήτηση εξωσωματική σίγουρα δε θα σου είχε φύγει όλο αυτό το φταίω εγώ για την εξωμητριο. Φυσικά και δε φταις εσύ σε καμία περίπτωση είχε αναφερθεί για την εξωμητριο κύηση και επειδή σε εμένα όταν έκανα εξωσωματική φοβομασταν για εξωμητριο κύηση ψαχνόμουν και σε κανένα επιστημονικό άρθρο δεν έλεγε ότι φταίει η γυναίκα.  

Αν δεις και την δικιά μου ιστορία θα πάρεις μεγάλη ελπίδα μαντεψε ετοιμαζόμουν για την τρίτη εξωσωματική στην Ελλάδα (μένω Γερμανία και είναι για το ανάθεμα σε αυτό το θέμα τα κέντρα εδω) με μεγάλη αγωνία να μαζεύω εξετάσεις να τς έχω όλες έτοιμες και το μόνο που έλλειπε ήταν η άδεια και το εισιτήριο.. τελικά ένα ταξιδάκια εδω κοντά ένα διήμερο μου έδωσε την εμφύτευση και έχω πλέον τον μπέμπακο μου . Τότε όταν είχα ανακοίνωση την εγκυμοσύνη εδώ εγραφα και θα το γράφω ΚΑΝΤΕ ΕΠΑΦΕΣ!!! ΟΠΟΙΑ ΠΛΑΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΑΦΕΣ... να σας κάνω και να γελάσετε γτ είμαι φάση @Girly μη μας παρεξηγείτε... αλλα ξεχυθητε 😁😁🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...από σήμερα είμαι πολύ χάλια ...σαν αύριο 12/7/21 ήταν η μέρα που ήμουν έγκυος στο έμβρυακι μου ,που άκουσα την καρδούλα του να χτυπά και μετά από δύο εβδομάδες ξαφνικά σταμάτησε 🥺 δύσκολες ημέρες αυτές......τώρα θα ήταν 1,5 χρόνων αν ζούσε...τα σκέφτομαι όλα αυτά και πέφτω πολύ ...

Μαρίνα μου, πόσο σε νιώθω κορίτσι μου .. αυτόν τον Ιούλιο θα γεννιόταν το μωράκι μου, τώρα θα ήμουν τόσο κοντά στο να το κρατήσω αγκαλιά.. Πονάει η ψυχή μου, αλλά δεν θέλω να είμαι αχαριστη. Δοξάζω το Θεό που έχω μια υπερδραστήρια μπέμπα στην κοιλιά που δεν χάνει ευκαιρία να μου υπενθυμίζει την παρουσία της και εγώ να χαμογελάω σαν χαζή ❤️❤️ Έτσι και εσύ, κάνε μια σφιχτή αγκαλιά τα παιδάκια σου, έχεις τα θαυματακια σου μπροστά σου. Ξέρω, η απώλεια είναι απώλεια και τίποτα δεν την καλύπτει, αλλά εγώ σκέφτομαι και όλες αυτές τις γυναίκες που μετά από απώλεια δεν έχουν καταφέρει ακόμα να κρατήσουν ενα μωράκι αγκαλιά, και ευχαριστώ την Παναγία που έχω φτάσει ως εδώ κατευθείαν μετά τις δύο απώλειες.. Ποτέ δεν θα ξεπεράσω τα δύο μωράκια που έφυγαν (ακόμα και η βιοχημική με πόνεσε τόσο πολύ και ας ήταν αρχή), μπορώ να γράφω ώρες για αυτά τα συναισθήματα, τα οποία και έχω αποδεχτεί. Είναι φυσιολογικό να νιώθουμε έτσι, αλλά μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω για πολύ ❤️❤️ Τα μωράκια μας μας βλέπουν από ψηλά και μας προσέχουν 🙏🙏 Σου στέλνω μια σφιχτή αγκαλιά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...