Μετάβαση σε περιεχόμενο

Nina


ninadio89

Recommended Posts

Καλημέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω... εχω κανει ταμα στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλαντου για να αποκτήσω μωρό. Τελικα με την βοήθεια της τα κατάφερα με την πρώτη εξωσωματική. Το ερώτημα μου ειναι πως το μωρό μου ειναι αγορι πως θα μπορουσα να τον ονομάσω για να τιμήσω την Αγία;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ninadio89 είπε:

Καλημέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω... εχω κανει ταμα στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλαντου για να αποκτήσω μωρό. Τελικα με την βοήθεια της τα κατάφερα με την πρώτη εξωσωματική. Το ερώτημα μου ειναι πως το μωρό μου ειναι αγορι πως θα μπορουσα να τον ονομάσω για να τιμήσω την Αγία;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Αν είναι αγόρι θα το βγάλετε Χρυσοβαλαντη. 

Και θα σας μισεί για όλη του τη ζωή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Αν είναι αγόρι θα το βγάλετε Χρυσοβαλαντη. 

Και θα σας μισεί για όλη του τη ζωή.. 

Δεν ειναι ωραιο αυτο που λες ομως τωρα... Με όλο το θάρρος αλλα δεν ακουγεται καθολου ομορφο... 

Η κοπέλα απεκτησε το μωρο της και νιωθει πως χρωσταει αυτη την "χαρη" στην Αγια Ειρήνη. Δεν ειναι ωραιο να της λες οτι θα την μισει για ολη του τη ζωη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ninadio89 είπε:

Καλημέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω... εχω κανει ταμα στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλαντου για να αποκτήσω μωρό. Τελικα με την βοήθεια της τα κατάφερα με την πρώτη εξωσωματική. Το ερώτημα μου ειναι πως το μωρό μου ειναι αγορι πως θα μπορουσα να τον ονομάσω για να τιμήσω την Αγία;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Θα μπορουσες να τον πεις Ρένο ;)

Δεν ξερω πως πρεπει να βαφτιστει αλλα ειναι το θυληκό με το ταπεινο μου μυαλο του Ειρήνη. 

Σε καθε περιπτωση, να σας ζησει το μωρακι σας και η Αγια Ειρήνη να τον προστατευει μια ζωή! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Δεν ειναι ωραιο αυτο που λες ομως τωρα... Με όλο το θάρρος αλλα δεν ακουγεται καθολου ομορφο... 

Η κοπέλα απεκτησε το μωρο της και νιωθει πως χρωσταει αυτη την "χαρη" στην Αγια Ειρήνη. Δεν ειναι ωραιο να της λες οτι θα την μισει για ολη του τη ζωη. 

Για χριστιανή πολύ επικριτική είσαι. 

Είπα τη γνώμη μου. Τελεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Για χριστιανή πολύ επικριτική είσαι. 

Είπα τη γνώμη μου. Τελεία. 

Ευχαριστώ πολυ για τον χαρακτηρισμό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ninadio89 είπε:

Καλημέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω... εχω κανει ταμα στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλαντου για να αποκτήσω μωρό. Τελικα με την βοήθεια της τα κατάφερα με την πρώτη εξωσωματική. Το ερώτημα μου ειναι πως το μωρό μου ειναι αγορι πως θα μπορουσα να τον ονομάσω για να τιμήσω την Αγία;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Με το καλό το μωρό σας 🩷 θα τον βγάλεις Χρυσοβαλάντη και θα τον φωνάζετε Βαλάντη. Έχω έναν γνωστό με αυτό το όνομα Βαλάντης και γιορτάζει της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Αν είναι αγόρι θα το βγάλετε Χρυσοβαλαντη. 

Και θα σας μισεί για όλη του τη ζωή.. 

Ακουγεται σκληρο αλλα ενα δικιο το εχεις.. Ωραια η σκεψη να δωσεις το ονομα αγιου που νιωθεις οτι σε βοηθησε,αλλα κατα την ταπεινη μου αποψη υπαρχουν πολλοι τροποι να τιμησεις τον εκαστοτε αγιο και πιστεψε με,αυτος θα το ξερει! Ενα ονομα απο μονο του δεν λεει τιποτα..Ομως επειδη τα μικρουλια μας δεν εχουν αποψη κι εμεις αποφασιζουμε γι'αυτα,εεε ας το κανουμε λιγο πιο "ανωδυνο"! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Ακουγεται σκληρο αλλα ενα δικιο το εχεις.. Ωραια η σκεψη να δωσεις το ονομα αγιου που νιωθεις οτι σε βοηθησε,αλλα κατα την ταπεινη μου αποψη υπαρχουν πολλοι τροποι να τιμησεις τον εκαστοτε αγιο και πιστεψε με,αυτος θα το ξερει! Ενα ονομα απο μονο του δεν λεει τιποτα..Ομως επειδη τα μικρουλια μας δεν εχουν αποψη κι εμεις αποφασιζουμε γι'αυτα,εεε ας το κανουμε λιγο πιο "ανωδυνο"! 🥰

Εγώ δεν είπα να μην το τάξει, αν το νιώθει καλά κάνει. 

(το παράπονο μου είναι άλλο. Θα το κρατήσω για εμένα όμως.) 

Συμφωνώ ότι υπάρχουν άλλοι τρόποι να τιμήσεις έναν άγιο στον οποίο πιστεύεις ότι σε βοήθησε. Αλλα το να βαφτησεις το παιδί σου Χρυσοβαλαντη, Μοδεστο, Παταπιο και να μην υπολογίζεις το τι θα υποστεί αυτο το παιδί, γιατί είναι άγριοι οι καιροί και το βλέπουμε;;; 

Αλλά δεν ξέρω εγώ από αυτά, εγώ δεν είμαι μάνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...