Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παρένθετη μητέρα ή ιδιωτική υιοθεσια?


Recommended Posts

Στα πλαίσια αναζήτησης μου για απόκτηση παιδιού /-ων με βοήθεια αλλης γυναίκας (αφαιρέθηκε η μητρα μου ούσα έγκυος διδύμων), αναζητώ πληροφορίες σχετικά με την παρένθετη μητέρα και την υιοθεσία. Ιδιαίτερα με ενδιαφέρει το χρονικό διάστημα εύρεσης του ατόμου, ο βαθμός της δικής μου συμμετοχής στην επιλογή, συνολικό κόστος, ενημέρωση για υγιή κύηση, χρόνος και τρόπος παραλαβής παιδιού. Είμαι μπερδεμένη γιατί ο γυναικολόγος που μεσολαβεί θα 'υποστηρίξει' τα δικά μου συμφέροντα ή της παρένθετης / βιολογικής? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2023 at 12:30 ΜΜ, ο/η Μπεμπεδοσκονη είπε:

Στα πλαίσια αναζήτησης μου για απόκτηση παιδιού /-ων με βοήθεια αλλης γυναίκας (αφαιρέθηκε η μητρα μου ούσα έγκυος διδύμων), αναζητώ πληροφορίες σχετικά με την παρένθετη μητέρα και την υιοθεσία. Ιδιαίτερα με ενδιαφέρει το χρονικό διάστημα εύρεσης του ατόμου, ο βαθμός της δικής μου συμμετοχής στην επιλογή, συνολικό κόστος, ενημέρωση για υγιή κύηση, χρόνος και τρόπος παραλαβής παιδιού. Είμαι μπερδεμένη γιατί ο γυναικολόγος που μεσολαβεί θα 'υποστηρίξει' τα δικά μου συμφέροντα ή της παρένθετης / βιολογικής? 

Ειλικρινά θεωρώ θα υποστηρίξει το συμφέρον του μωρού! Δλδ την υγεία του κ την ευημερία του, άρα εμμέσως τα δικά σου συμφέροντα. Να ρωτήσω κάτι αν μου επιτρέπεις... Υπάρχει η δυνατότητα για τεκνοποίηση με δικά σου ωάρια ή θα πρέπει να πάρεις δανεικά; Αν είναι να μπει κ αυτός ο παράγοντας ίσως η υιοθεσία να είναι μια πιο εύκολη λύση για εσάς. Θεωρώ ότι καλύτερο είναι ότι κάνει εσάς σαν ζευγάρι να νιώθετε πιο άνετα. Σου εύχομαι με το καλό να αποκτήσετε το παιδάκι σας με οποιοδήποτε τρόπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 13/6/2023 at 12:30 ΜΜ, ο/η Μπεμπεδοσκονη είπε:

Στα πλαίσια αναζήτησης μου για απόκτηση παιδιού /-ων με βοήθεια αλλης γυναίκας (αφαιρέθηκε η μητρα μου ούσα έγκυος διδύμων), αναζητώ πληροφορίες σχετικά με την παρένθετη μητέρα και την υιοθεσία. Ιδιαίτερα με ενδιαφέρει το χρονικό διάστημα εύρεσης του ατόμου, ο βαθμός της δικής μου συμμετοχής στην επιλογή, συνολικό κόστος, ενημέρωση για υγιή κύηση, χρόνος και τρόπος παραλαβής παιδιού. Είμαι μπερδεμένη γιατί ο γυναικολόγος που μεσολαβεί θα 'υποστηρίξει' τα δικά μου συμφέροντα ή της παρένθετης / βιολογικής? 

Της παρένθετης γιατί είναι πολλά τα λεφτά .Το ίδια έπαθα και εγώ ,ξοδέψαμε ένα σωρό λεφτά και στο τέλος αποδείχτηκε η επικοινωνία που είχαν μεταξύ τους ..Με την πλάτη στον τοίχο ..δυστυχώς !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...