Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ !!! ΒΟΗΘΕΙΑ !!!


AngelMama

Recommended Posts

ΟΧΙ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΔΕ ΞΕΡΩ,ΜΟΝΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ.....ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepa μου γνωμη μου ειναι ειδικα για μικρα παιδακια ολες οι επεμβασεις ακομα και οι πιο απλες να γινονται σε νοσοκομεια

για το συγκεκριμενο που ρωτας δες εδω

http://alldoctorsmess.blogspot.com/2007 ... st_18.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες.

Πρίν 4 χρόνια γέννησα ενα αγοράκι με ατρησία ορθού και ο παιδοχειρούργος της πόλης μου, μου συνέστησε τον κο. Ανδρουλακάκη στο Παίδων Αγλαία Κυριακού. Μας είπε ότι ήταν κορυφή και όντως ήταν.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά..Ειλικρινά το εύχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepa καλησπέρα και από μένα.

Εγώ εγχείρησα τον γιό μου όταν ήταν 8,5 μηνών στο Παπαγεωργίου.

Τον εγχείρησε ο Δ/ντης ο κος Πετρόπουλος που θεωρώ ότι είναι κορυφή στο είδος του. Κάνει τις πιο δύσκολες εγχειρήσεις. Μείναμε μέσα 23 ημέρες και έμεινα απόλυτα ευχαρίστημένη από τα πάντα. Προσέξανε το παιδί μου πάρα πολύ. Ήταν πεντακάθαρα και όλο το προσωπικό άψογο.Θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερα από τις ιδιωτικές κλινικές για τέτοιες περιπτώσεις. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Αν θέλεις λεπτομέρειες στείλουμε μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula έγραψε:

Pepa καλησπέρα και από μένα.

Εγώ εγχείρησα τον γιό μου όταν ήταν 8,5 μηνών στο Παπαγεωργίου.

Τον εγχείρησε ο Δ/ντης ο κος Πετρόπουλος που θεωρώ ότι είναι κορυφή στο είδος του. Κάνει τις πιο δύσκολες εγχειρήσεις. Μείναμε μέσα 23 ημέρες και έμεινα απόλυτα ευχαρίστημένη από τα πάντα. Προσέξανε το παιδί μου πάρα πολύ. Ήταν πεντακάθαρα και όλο το προσωπικό άψογο.Θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερα από τις ιδιωτικές κλινικές για τέτοιες περιπτώσεις. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Αν θέλεις λεπτομέρειες στείλουμε μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΑΠΗΤΗ LENI ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ LENI ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ (ΑΤΡΗΣΙΑ ΟΡΘΟΥ), ΤΙ ΑΓΩΓΗ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΕ ΑΤΡΗΣΙΑ ΟΡΘΟΥ ..... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα σε όλες και όλους.Soso και εγώ έχω ένα γιο 3.5 ετών που γενήθηκε με ατρησία ορθού.Εδώ και 2 χρόνια κάνουμε διαλείποντες καθετηριασμούς γιατί μετά την επέμβαση παρατηρήσαμε μια ανωμαλία στην ούρηση και πάθαμε και απανωτές ουρολοιμώξεις.Περιμένουμε σε ένα χρόνο περίπου να γίνει ένας ουροδυναμικός έλεγχος για να δούμε την έκταση του προβλήματος στην κύστη.Επίσης έχουμε αρκετά έντονη δυσκοιλιότητα.Τα κακά του είναι μεν μαλακά, αλλά μικρά σε μέγεθος και περνάμε αρκετή ώρα στο γιο-γιο τη μέρα.Τώρα τελευταία εκτός από τη διατροφή ξεκινήσαμε και ένα φάρμακο προερχόμενο από Αγγλία (movicol)χωρίς προς το παρόν θετικά αποτελέσματα.Ό μικρός παραμένει καθαρός(από τα κακά του εννοώ)ωστόσο καμιά φορά μετά από έντονο παιχνίδι μπορεί να έχουμε και ατυχηματάκια....Εσείς πως τα πάτε;Έχετε δυσκοιλιότητα και αν ναι πως την αντιμετωπίζετε;

το μύνημα φυσικά απευθύνεται και σε άλλους γονείς που έχουν παιδί με ατρησία ορθού.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριστη έγραψε:

καλησπερα εγω μια φορα χρειαστηκα για την μπεμπα κ πηγα στην γεν.κλινικη,τωρα εξαρταται κ τι ακριβως θελεισ
καλησπέρα έχω και εγώ ένα αγοράκι με βαλανικό υποσπαδία και τον πήγαμε στην Γενική Κλινική στον κ.Λάππα.Η δική σου η μπέμπα τί πρόβλημα είχε αν επιτρέπεται και μείνατε ευχαριστημένοι απο την κλινική?Εσείς σε ποιον γιατρό πήγατε?Εμείς θα κάνουμε την επέμβαση τον Ιούνιο και θα είμαστε 10 μηνών και καταλαβαίνεις έχω πολύ άγχος και γιαυτό ρωτάω όποιος ξέρει κάτι για την κλινική ή για το γιατρό.Ευχαριστώ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητοί γονείς

Επιτρέψτε μου να συμμετέχω στη συζήτησή σας και στην αγωνιώδη έρευνα για συνάδελφο στην πόλη μας.

Μαρινόπουλος Γιάννης

Παιδοχειρουργός

Μέλος της Ελληνικής κ Ευρωπαικής

Παιδοχειρουργικής Εταιρείας

Ε.Αμύνης 32α

54621 Θεσσαλονίκη

2310240697 κιν 6946452138

skype: imarinopulos

email: imarinopulos@doctors.org.uk

http://healthsites.in.gr/imarinopulos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητές μητέρες

Ο υποσπαδίας χειρουργείται σε όλη την Ευρώπη σε ηλικία 6-12 μηνών διότι το παιδί δεν αντιλαμβάνεται την ενασχόληση με τα γεννητικά του όργανα.

Στις περισσότερες περιπτώσεις η επέμβαση γίνεται πλέον σε ημερήσια βάση και το παιδί παραμένει στην κλινική για διάστημα 4-6 ωρών συμπεριλαμβανομένου του χειρουργικού χρόνου.

Το πέος περιδένεται με ειδικό αφρό πολυουρεθάνης που δεν διαθέτουν τα νοσοκομεία και ένας λεπτός καθετήρας σιτίσεως παραμένει στην ουρήθρα για 7 ημέρες έως ότου επουλωθούν οι ραφές. Ο καθετήρας είναι ανοικτός στο άκρο του και στάζει στην πάνα του παιδιού.

Το παιδί επιστρέφει την ίδια μέρα σπίτι του με κατάλληλη παυσίπονη και αντιβιοτική αγωγή.

Με εκτίμηση

Μαρινόπουλος Γιάννης

Παιδοχειρουργός

Μέλος της Ελληνικής κ Ευρωπαικής

Παιδοχειρουργικής Εταιρείας

Ε.Αμύνης 32α

54621 Θεσσαλονίκη

2310240697 κιν 6946452138

email: imarinopulos@doctors.org.uk

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...