Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕΞ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ-μηπως σας εχει τύχει?


Recommended Posts

AGGELIKI LEFKADA έγραψε:

Το κόψαμε γιατί δεν βόλευε τελικά και τώρα με πάει τοίχο τοίχο μην σε πετύχω.

Το θέλει μαζεμένο[/quote

Φοβερη ατακα!Εισαι απαιχτη!:lol: :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματι δεν είμαι μόνη μου...να στε καλα οντως ετσι πρεπει να το δω γιατι αλλιως αν το παρω προσωπικα την έβαψα.Αλλαζουμε που αλλαζουμε σωματικά να αρχισουμε να σκεφτομαστε και ότι δεν είμαστε θελκτικές αμαρτία ε?

Χαιρομαι πραγματικα το μπουκμπουκάκι μου και ας ελπισουμε ότι θαβρει τον παλιο καλο εαυτο του οκαλός μου και θα με ανζητησει πρωτου ξεχασω πως είναι...γιατι οπως και να το κανουμε οι ορμονες μας φταινε...ετσι δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά βλέπω πολλές το είχαμε το θεματακι στο μυαλό μας αλλά καμία δεν το έθιγε!!!μπράβο foylinaki!! όχι τίποτα άλλο αλλά καθησυχασα και τον άντρα μου γιατί αυτός το είχε πάρει εντελώς προσωπικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια απο τα ίδια κι εμείς.

Στην αρχή μας το είχε απαγορευσει ο γιατρός αλλα εμεις κάναμε "τα δικά μας",με προσοχή βέβαια.Δεν μπορούσαμε να κρατηθούμε,δεν ξέρω τι μας ειχε πιάσει κ τους 2.

Σιγα σιγα μετα ηρεμήσαμε,αρχισε να μεγαλώνει η κοιλιά,κουραζόμουν,κι εκεινος αρχισε να φοβάται κ δεν με "ενοχλούσε"πολύ.

Απο τον 7ο κ μετά πια 1-2 φορες το μηνα,ούτε εγω εχω όρεξη ουτε εκεινος.

Εγω δεν "λειτουργώ" καθόλου,έχω κατεβάσει το συγκεκριμένο "διακόπτη"...

Κι εκεινες τις 2 φορές δηλαδη που γίνεται..τίποτα..πλήρης νέκρα.

Ελπίζω πάντως να επανέρθει το σύστημα μετά το τοκετό.

Α και να σας πω κ κάτι που λένε οι γριές εδω στο χωριο?

Όταν περιμένεις λέει κορίτσι έχεις όρεξη παραπάνω ενω στο αγόρι όχι.

Ειναι κι αυτο ενα απο τα πολλα κουλά που λένε οι γιαγιάδες για την εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PINELOPI έγραψε:

Μια απο τα ίδια κι εμείς.

Στην αρχή μας το είχε απαγορευσει ο γιατρός αλλα εμεις κάναμε "τα δικά μας",με προσοχή βέβαια.Δεν μπορούσαμε να κρατηθούμε,δεν ξέρω τι μας ειχε πιάσει κ τους 2.

Σιγα σιγα μετα ηρεμήσαμε,αρχισε να μεγαλώνει η κοιλιά,κουραζόμουν,κι εκεινος αρχισε να φοβάται κ δεν με "ενοχλούσε"πολύ.

Απο τον 7ο κ μετά πια 1-2 φορες το μηνα,ούτε εγω εχω όρεξη ουτε εκεινος.

Εγω δεν "λειτουργώ" καθόλου,έχω κατεβάσει το συγκεκριμένο "διακόπτη"...

Κι εκεινες τις 2 φορές δηλαδη που γίνεται..τίποτα..πλήρης νέκρα.

Ελπίζω πάντως να επανέρθει το σύστημα μετά το τοκετό.

Α και να σας πω κ κάτι που λένε οι γριές εδω στο χωριο?

Όταν περιμένεις λέει κορίτσι έχεις όρεξη παραπάνω ενω στο αγόρι όχι.

Ειναι κι αυτο ενα απο τα πολλα κουλά που λένε οι γιαγιάδες για την εγκυμοσύνη.

PINELOPI αχ οι σοφιες των γιαγιαδων...! Και μενα μου λενε διαφορα κατα καιρους και νομιζω οτι σε πολλα πεφτουν μεσα...

Πρεπει τελικα να μην αγνοουμε την λαικη σοφια!!! Π.χ. για το μεγεθος της κοιλιας.

Στα αγορια ειναι αρκετα "μυτερη" π.χ. ενω στα κοριτσια ειναι ανοιχτη

(σαν κολοκυθα χαχα)....

Κι αυτο το εχω δει να συμβαινει.

Οι πιο εμπειρες βλεπουν απο νωρις την κοιλια και λενε κατευθειαν τι

θα κανεις. ΤΥΦΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!!:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chrysoyla έγραψε:

Τελικά βλέπω πολλές το είχαμε το θεματακι στο μυαλό μας αλλά καμία δεν το έθιγε!!!μπράβο foylinaki!! όχι τίποτα άλλο αλλά καθησυχασα και τον άντρα μου γιατί αυτός το είχε πάρει εντελώς προσωπικά!!

chrysoyla κι εγω δεν εχει ουτε 2 βδομαδες που το ειχα θιξει με τιτλο "Σεξ στον 9ο μηνα...?"

Οι πιο τολμηρες καλα κανουν και ρωτανε. Εχουμε και αντρες οι δολιες...:laugh:

ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟΙ?????:P

Παντως σοβαρα τωρα τετοια θεματα αξιζει να συζητιουνται-αν και ο καθε γιατρος τελικα συμβουλευει αλλα...

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Εγω δηλαδη θεωρουμαι απο τις τυχερες!!!Μεχρι πριν δυο βδομαδες ερχομασταν σε επαφη σχεδον καθημερινα τωρα βεβαια που μπαινω στον 8ο αρχισε να τσιτωνει και αμα τον κυνηγησω και λιγο μια δυο φορες την εβδομαδα κατι θα γινει!!!!:cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΚΑΘΟΤΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΓΕΜΑΤΟΥΛΕΣ, ΜΕ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ. ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΗΝΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ. ΝΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΥΝΗΓΑΕΙ. ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια απο την αρχη κανατε σεξ γιατι εγω ειμαι στην αρχη αλλα το σκεφτομαι αν και ο γιατρος μας ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι απο την αρχη εφοσων δεν σου το εχει ξεκοψει ο γιατρος σου και θελεις φυσικα δεν υπαρχει προβλημα!!!

Αν και για να πω την αληθεια ο γιατρος μου ειχε πει μεχρι τον 3 μηνα να μην κανω παιχνιδακια αλλα τον ψιλογραψαμε!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol:

Μονο που μου το ειπε οταν ειχα μπει ηδη στον τριτο μηνα δεν εκανα τον κοπο να ρωτησω:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι λεω και εγω απλα μωρε ειναι κατι καινουργιο και υπαρχει φοβος αλλα θα προσπαθησω να το αποβαλω γιατι βρε κοριτσια δεν γινεται τοση μηνες χωρις σεξ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΤΗΡΗΣΑΜΕ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ 8 ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΑΡΑΙΑ ΑΝΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ .ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ Ο ΦΟΒΟΣ ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς όταν είδαμε πρώτη φορά το μωρό ήμασταν ήδη στην 7η με 8η εβδομάδα! Ο γιατρός εξ αρχής είπε ότι μπορούμε να έχουμε επαφές, αλλά εγώ βρε κορίτσια φοβόμουν πολύ :( ! Κι ο άντρας μου, αν και δεν έχει αναφέρει τίποτα πιστεύω ότι ψιλοφοβάται κι αυτός! Είχαμε πει ότι ,ετά την β- επιπέδου κι αν όλα ήταν οκ θα κάναμε! Αλλά μάλλον ο γιός μου είναι λίγο ζηλιαρούλης, γοατί μετά την εξέταση με έπιασαν πόνοι χαμηλά για 5 μέρες περίπου.. Να φανταστείτε, ενώ έχω την ιδανικότερη κύηση, δεν έχω κάνει απολύτως τίποτα!! Δεν είναι ότι δεν θέλω! Βλέπω κατά καιρούς περίεργα όνειρα και ξυπνάω αναστατωμένη.. Αλλά όταν καθόμαστε ας πούμε και χαλαρώνουμε το βραδάκι δεν έχω διάθεση! Τι να πω..;; Σαν να έχω κατεβάσει γενικό!! :laugh: Ίσως θέλω λίγο σπρώξιμο... Χαχα!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!! εγω χωρις να εχω περασει στο σταδιο της εγκυμοσυνης,οταν καμιαφορα συζηταμε με τον χρηστο για το σεξ στην εγκυμοσυνη μου λεει οτι θα το σκεφτει πολυ αν θα θελει να κανουμε... λεει οτι ειναι σιγουρος οτι θα φοβαται....μην παθω κατι εγω ή το μωρο.. και μου εχει πει οτι με οσους φιλους του που ειναι τωρα μπαμπαδες το εχει συζητησει,ολοι λενε το ιδιο...οτι φοβοντουσταν και οτι και οταν εκαναν ερωτα ηταν με πολυ προσοχη... τι τους πιανει καλε?? εγω νομιζω οτιδεν θα τηνπαλεψω 9 μηνες χωρις αγκαλιτσουλινες!!!! παντως οσες φιλες εγκυουλες εχω ρωτησει λενε οτι τις πιανει ενα ενστικτο προστασιας για το μωρακι και γιαυτο δεν εχουν διαθεση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπως έτσι mikroulaxristos!! Εγώ δεν ξέρω τι έχω παθει! Ενώ ο Βασιλάκης έλεγε ότι εγώ δεν έχω γυναίκα!! Σεξοπορνοδιαστροφικό με ανέβαζε, σεξομανή με κατέβαζε!! :laugh: Αλλά δεν είναι ότι δεν θέλω! Κάτι με πιάνει! Και να σου πω.. δεν μου φαίνεται! Δεν έχω πρόβλημα που έχω τόσους μήνες να έρθω σε επαφή! Εύχομαι βέβαια μια φορά να καταφέρω να κάνω κάτι πριν γεννηθεί ο μπεμπάκος!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κανεις ελενακι,γιατι ετσι εχεις μια ασφαλεια παραπανω!!!! και αν νοιωσετε καλα ενα βραδυ και κανετε αγκαλιτσες,ετσι και αλλιως θα προσεξετε,οποτε ολα καλα θα ειναι!!! ειναι μωρε αυτα τα θεματα περιεργα...απο τη μια εμας τις γυναικες μας πιανει φοβος,μετα πορει να τους κυνηγαμε και οι αντρες φοβουνται...μετα θελουν και εκεινοι,αλλοι δεν μπορουν καν να το ρισκαρουν... ειναι περιεργα τα συναισθηματα...αρχιζουν να συνειδητοποιουνκαι την καινουργια ζωη που θα κανουν με το μωρο που θα ερθει,και ειναι γενικα η ψυχολογια περιεργη...αισθανονται πιστευω πιο υπευθυνοι ανθρωποι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα βρε κοριτσια!!!!!!!!!

λοιπον , εμενα ο γιατρος μου ειπε παρολο που βρισκομαστε στο 1ο τριμηνο αν θελουμε να κανουμε , απλα να ειμαστε προσεχτικοι και χαλαροι.... παρ'ολαυτα δεν κανουμε ομως.

τωρα θελω να ρωτησω κατι!!!!!!!

αντε και δεν κανουμε σεχ.... ο οργασμος στην εγκυμοσυνη γενικα πειραζη?

εχω την εντυπωση πως ναι...εχουμε σταματησει καθε ειδος σεξουαλικης δραστηριοτητας και λεω μηπως υπαρχει κανενα παραθυρακι ανοιχτο...χαχαχα

περιμενω απαντηση!!!!

φιλια σε ολες και υπομονη βρε κοριτσια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Λοιπον εμας απο την πρωτη επισκεψη η γιατρος μας ειπε οτι μπορουμε να εχουμε επαφες! ;)

Παντως κανουμε οτι κανουμε οχι βεβαια οπως παλια και χωρις την ιδια συχνοτητα!! ;) Στην αρχη ηταν λιγο περιεργα τα πραγματα αλλα τωρα ολα μια χαρα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τοτε που εμεινα εγκυος εμεις αντιθετα το καναμε πιο συχνα βεβαια τωρα που περιμενουμε να μπω στον 8ο την τριτη εδω και 2 βδομαδες αραια και που 1-2 φορες την βδομαδα (στις 3 φορες γιοτραζω την ανασταση ή μηπως την αναταση???):lol: :lol: :lol:

και οχι γιατι δεν θελω αλλα γιατι αρχισε να φοβαται λεει οτι πει ο γιατρος ρωτα τον και αν σου δωσει το οκ βλεπουμε!!:huh:

Εγω εχω μια αρνητικη σταση στο μετα την γεννα ποτε θα αρχισουμε να το ξανακανουμε

πιστευω οτι εκτος τις 40 μερες αποχης αναλογα θα αργησουμε λιγο και προσπαθω να το εκμεταλευτω τωρα που εχουμε ακομα διαθεση

αργοτερα σκεφτομαι τα ξενυκτια καπως το μωρο στην αρχη που θα ειναι διπλα μας ε το βλεπω να αργει αρκετα:dry:

:S:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...