Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕΞ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ-μηπως σας εχει τύχει?


Recommended Posts

Γλυκές μου εγκυούλες μηπως ειχατε ή εχετε και σεις προβλημα με το σεξ?

Κια τι εννοω..Εννοω πως δίχως στη πραγματικότητα να υπαρχει προβλημα και ενω υπάρχει η συγκαταθεση του γιατρού ο καλός σας να φοβαται και να μην του βγαίνει?

Πραγματικα με στεναχωρεί αλλα πιο πού που δεν το αναζηταει και όχι γιατί δεν κάνουμε, γιατι στη πραγματικότητα ακόμη και εμένα δεν μου βγαίνει αλλα αν με προκαλουσε λιγακι πιστευω πως θα ενεδιδα.

ειμαι στη 15η εβδομαδα και δε εχούμε ακόμη κάνει τίποτα.Και γω τον προκάλεσα κανα 2,3 φορές...αλλα τίποτα."το μωρο , και το ειδαμε και δεν μπορω.κγια αν κάνουμε κατι κακο και και δεν καικαι , ε και γω σταματησα να το κυνηγάω γιατι νευρίασα.Ειναι φυσιολογικό?Και ειδικα απο τη στιγμή που ειχαμε πολύ καλη σεξουαλική ζωή(εννοω σα ζευγαρι πριν το την εγκυμοσυνη).

Τι να κάνω?Ουτε συζητηση δεν θέλει να κανουμετην αποφευγει, και εγω μονο να παρακαλαω δεν μου βγαινει,κατα τα αλλα ο καλος μου εχει γινει ακόμη πιοτρυφερός και με αγκαλιαζει και με φιλαει και ολο με ητ κοιλια μου εχει να κάνει..Τι να πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foulinaki,

ακριβώς τα ίδια βιώνουμε και εμείς.Από το γιατρό μας τη συγκαταθεση την έχουμε, αλλά δε μας βγαίνει..Εχουμε όμως γίνει ακόμα πιο τρυφεροί μεταξύ μας και φαινεται προς το παρόν να μη μας απασχολεί .. Ο άντρας μου αγχωνεται και με κατι τέτοια όπως και εγώ..Πάντως δε νομίζω ότι πρέπει να το εκλαμβάνεις ως πρόβλημα...ϊσως επειδή η πριν την εγκυμοσύνη ερωτικη ζωή μας ήταν καλή δεν υπάρχουν απωθημένα !!

Άλλωστε οι όμορφες αγκαλιές και τα τρυφερά φιλιά είναι υπέροχα σε αυτή τη φάση της ζωής μας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο το μωρακι σου. Νομιζω οτι αυτο συμβαινει σε παρα πολλους αντρες. Κ εμενα ενω μας ειχε πει ο γιατρος οτι δεν υπαρχει προβλημα κι ομως δεν με πλησιαζε καθολου. Εδω καμια φορα του εβαζα το χερι στην κοιλια να δει πως κλωτσουσε η ποδοσφαιριστρια κ ετρεμε οποτε υπομονη. Καλο υπολοιπο και καλη λευτερια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειστε καταπληκτικές μια καλη σα κουβέντα και με εμψυχωσατε αμέσως.

Ειναι πολυ ωραιο να νιωθεις ότι σε καταλαβαινουν και να μπορείς να μιλησεις.Σας ευχαριστω και με το καλο ολα να ερθουν σε ολες μας και νινακια με πολλα χαμογελακια.

Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΣΕΞ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ. Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ. ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑΑΑ... ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ? ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΧΤΥΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΕΙΧΤΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΜΕΣΟ ΤΟ ΚΟΥΤΕΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΘΑ Σ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΣΤΟ ΚΑΝΑΝ ΕΣΕΝΑ ΑΥΤΟ?" ΔΗΘΕΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΠΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!! ΑΣΕ ΞΕΡΕΝΩΜΑΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ...:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχχαχχααχχαχαχχαχαχαχχαχαχ!!!!!:laugh: :lol: :woohoo: :laugh: :P

"ΣΕΞ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ-μηπως σας εχει τύχει? "

Γελαω σε σημειο δακρυων διοτι..... ΟΧΙ ΔΕ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΟ ΣΕΞ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!! Αχ βρε κοριτσια να'σαστε καλα!!!!!Το ποσο εχω γελασει σημερα δε λεγεται!!!

Η αληθεια ειναι πως ουτε εμας μας βγαινει!

Γκαστρουλα μου εχω σκασει στα γελια!Μηπως σου κανει και "τοκ-τοκ" χτυπωντας το μετωπο σου??:laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo:

Βρε να'στε καλα!!!!!Χχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχαααχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι βρε κοριτσια δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα! Στο πρωτο τριμηνο ειμασταν προσεχτικοι μετα του δωσαμε και καταλαβε. Οι αντρες φοβουνται πιο πολυ απο τις γυναικες και αυτο τους καθηλωνει. Ο δικος μου ο αντρας το εψαξε απο μονος του με αποτελεσμα να μην εχει τετοιο κολλημα. Εμεις μονο μετα την γεννα καναμε αυστηρη αποχη! Μαλλον πρεπει να τους μιλαει ο γιατρος για να ξεκολλανε λιγο!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμας ο γιατρος μας το ειχε απαγορευσει, χωρις να εχω προβλημα με την εγκυμοσυνη... αλλα και να μην μας το ειχε ουτε και σε μας εβγαινε... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πανω κατω στην ίδια φαση βρίσκομαι και εγω κοριτσια. Στν αρχη, το πρωτο τριμηνο ετσι και αλλιως μας είχε πει η γιατρός οχι. Οκ μεχρι εκει.

Μετά...ξενερωσα εγω και δεν ειχα καμια ορεξη επειδη ενοιωθα συχνα αυτα τα τραβηγματα χαμηλα, της μητρας εννοω.

Τωρα πια ενω έχουν περασει 6μιση μηνες, ειχε πει ο αντρας μου αρχικα οτι οκ θα το προσπαθησουμε γιατι δεν ειναι φυσιολογικο να μην κανουμε ( ΝΑΙ ΒΕΕΕΒΑΙΑ :P :P :P :laugh: ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ!!!!:woohoo: ), αλλα μαλλοβ επειδη ο τελευταιος υπερηχος ήταν πολυ ζωντανος και επειδη η μπεμπα κουνιεται συνεχεια, πιανει ο αντρας μου την κοιλια μου, τη βλεπει να κινειται, την κοιλια μου να γεμιζει καρουμπαλα, δεν ξερω πως την εχει δει αλλα παλι λουφαξε. Αν και εγω τωρα θελω.

Με λιγα λογια...δεν βλεπω προκοπή!!!:P

:laugh: Ας το παρω όμως χαλαρα ...μια ζωουλα ερχεται στον κόσμο:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμεις δεν ειχαμε αποχη απο σεξ εκτος απο πρωτο τριμηνο ,βεβαια δεν λεω και πως με κυνηγουσε,μαλλον εγω τον τσιγκλουσα περισσοτερο χαχαχαχ:laugh: .οι πιο πολλοι απ οτι ακουω δεν θελουν παντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera kai apo emena!!! Koritsares mhn thn psaxnetai ..liges einai oi tyxeres!!! xa....xa...oles oi alles kalogereboumai..kai emena o antroulis mou fobatai kai to exei ksekourdisto leei meta thn gena tha einai kourdismeno pali!!! Opote oi tha kanoume upomonh h tha pame omadikos gia kalogries!!xa...xa... ego apo ton augosto pantos kano thn kalh xristianh nysteia me olh thn symasia ths lekseos!!!xa....xa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ.ΕΝΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΛΥΣΑΞΕΙ ΓΙΑ ΣΕΞ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ.Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΣΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ??????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Εγώ αντίθετα δεν μπορώ να τον συμμαζέψω ρε κορίτσια... :( Δεν ξέρω τι έχει πάθει και έχει τρελές ορέξεις! Εγώ και καθόλου να μην κάναμε όλο αυτό το διάστημα δε θα είχα κανένα πρόβλημα. Δε νιώθω καθόλου σεξουαλική για να μου έρθει όρεξη...

Ενώ εκείνος έχει γίνει αχόρταγος... Με κάνει και νιώθω άσχημα κι όλας που δεν του κάθομαι... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχ! Γλυκές μου εγκυούλες υπομονή!! Όλες λίγο - πολύ βρεθήκαμε στην ίδια θέση. Καλέ οι μπαμπάδες φοβούνται πως το έμβρυο βλέπει το....ξέρετε ποιο και ότι μετά μπορεί να τους θυμούνται κιόλας! Αφήστε κι εγώ τα ίδια πέρασα , προσοχή το πρώτο τρίμηνο και τον τελευταίο μήνα μας είχε πει ο γιατρός , αλλά όσο φούσκωνε η κοιλίτσα τόσο από το άλλο...... τίποτα. Και γι'αυτούς μωρέ είναι δύσκολο , τί να πω , ΥΠΟΜΟΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην στεναχωριέσαι, νομίζω ότι στα περισσότερα ζευγαρια συμβαινει..

εμεις το πρώτο 3μηνο δεν καναμε επειδή ήταν χαμηλα ο πλακουντας και το απαγορευσε ο γιατρος και απο τότε, δεν έχει συμβεί κατι...

και εγώ το σκέφτομαι, και η αλήθεια ειναι οτι δεν θέλω, αλλά με ενοχλει το οτι δεν μπορει λογο του μωρου, δεν του κανει καρδια, οπως λεει....

αντε να δουμε!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεξ ... χιχιχιχιχι ... τι ωραία που ήταν όταν το κάναμε :P

ο γιατρός μας άφηνε μέχρι και τον 6ο μήνα ... παρ'όλα αυτά ... ο αντρούλης μου σταμάτησε να με κυνηγάει πολύ νωρίτερα γιατί φοβόταν.

νομίζω ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό ... αλλά συμφωνώ με την συνονόματη Χρυσούλα είμαστε πάρα πάρα πολύ τρυφεροί και αυτό μας καλύπτει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε παιδια λογικο ειναι να φοβουνται περισσοτερο οι αντρες. Σκεφτειτε μονο οτι εμεις εχουμε τον ελεγχο της εγκυμοσυνης μας, του σωματος μας κτλ. Εκεινοι οι ταλαιπωροι δεν ελεγχουν τιποτα, γι αυτο φοβουνται τοσο!

Παντως κοριτσια κατεληξα στο συμπερασμα οτι τα νευρα στην εγκυμοσυνη ειναι απο την ελλειψη σεξ και οχι απο τις ορμονες!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια...

Εμενα οι δικες μου ορμονες απο την αρχη

της εγκυμοσυνης εχουν τρελαθει..

Δεν διακοψαμε τις επαφες για κανεναν λογο

αφου ειχαμε και την συγκαταθεση του γιατρου..

Ολα δειχνουν μεχρι στιγμης να κυλαν ομαλα

και το μωρακι μας ειναι καλα στην φωλιτσα του..

Ο αντρας μου δεν εχει κανενα προβλημα ισως

επειδη δεν δειχνω να εχω καποιον φοβο...

Υπομονη σε οσες "απεχουν" απο το αθλημα

αν και κακως για μενα, αν δεν υπαρχρει σοβαρος λογος.

καλο βραδυ σε ολες σας!!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FOULINAKI ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΛΛΟΥΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΠΟΛΥΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΑΥΤΟΣ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΟΥΝ.ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΑΤΦΕΡΑ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΠΟΝΕΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ.ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΥΝΗΓΗΣΩ.ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΑΡΑΝΤΙΣΩ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ..!!ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΑ "ΠΡΟΚΑΤΑΡΚΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ" ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κορίτσια είχαμε επαφές στην εγκυμοσύνη, στο πρώτο τρίμηνο προσεκτικά και μετά στο 2 τρίμηνο του δώσαμε και κατάλαβε. Αρε βτο τρίτο τρίμηνο που δεν βόλευε τι να γυρνάω απο δω τι να γυρνάω απο εκεί τίποτα .

Είπαμε να το κόψουμε, έλα που τις 1 το βράδυ με πιάνανε εξάψεις, τι είχε τραβήξει εκείνος ο άνδρας δεν λέγετε!!!

Το κόψαμε γιατί δεν βόλευε τελικά και τώρα με πάει τοίχο τοίχο μην σε πετύχω.

Το θέλει μαζεμένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.Τελικα είμαστε οι περισσότερες ομοιοπαθούσες! Κι εγω μια απ'τα ιδια. Κομπλάρουν οι αντρες και είναι και λογικό, δε ξέρουν! Αυτοι βλέπουν μια κοιλιά να κουνιέται και φοβούνται οτι θα κάνουν κακο στο μωράκι. Αλλα η αλήθεια είναι οτι δεν επειδή ουτε εγω νιώθω ανετα δεν τρελένομαι κιόλας. Πιο πολυ μου τη δίνει που δε θέλει εκείνος!! Ας γεννησω με το καλό και θα δει τι θα πάθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[*]Χα! χα!

καθεμία με τον πόνο της τελικά και όλες με τον ίδιο πόνο στο τέλος!

Σεξ και εγκυμοσύνη! Μεγάλο θέμα!

Κι εμείς μία από τα ίδια. Ενώ ο γιατρός μας το επέτρεψε από την αρχή ο καλός μου ούτε που να το ακούσει. Βέβαια έχει ένα δίκιο παραπάνω γιατί μετά από μία επαφή που είχαμε στις πολύ αρχές της εγκυμοσύνης έπαθα αποκόλληση. Ο γιατρός μας επιβεβαιώνει ακόμα και τώρα ότι ήταν τυχαίο (και μάλλον ήταν, έπαθα άλλες δύο στα καλά καθούμενα) οπότε καταλαβαίνετε...

Το θέμα είναι όμως ότι εγώ θέλω σαν τρελλή (ορμόνες, τι να πεις!) και τον κατάφερα μόνο στον ύπνο! Υπομονή κορίτσια! Γρήγορα θα είναι ανάμνηση!

dev078pf___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera ki apo mena...

Vre koritsia exw adiasei to sex tora taleutaia...

Den mporw oute kan na to skeftwme...

Einai epidi exw pragmati prwxorisei me tin egkumwsini mou???

Etsi eilikrina egw eimouna ayti pou prwkalousa ton antra mou gia sex...

Kai tora tipota...

Ok oute o antras mou,mou to zitaei giati anatrixiazei...

Wmos mia duo fores kathe toso den me xalaei...

Wmos me to zori to kanw gmt...

Filia filenades...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοαννα μου...

Καλημερα αγαπη μου..

Αν δεν εχεις διαθεση ουτε εσυ ουτε ο αντρας σου,

φυσικα και δεν θα κανετε τιποτα..

Το παν ειναι να νιωθετε καλα!

Μην κανεις πραγματα με το ζορι και στεναχωρεις

και την μπουμπου σου!!

Αντε υπομονη 3 μηνες ακομα..:blush:

φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fani mou agapi mou...

Se euxaristw agapi mou...

Wmos kanw oti kanw epidi lupame kai ton antrouli mou...

Mana mou re agapi mou oti tou pw tha sumfwnisei mazi mou...

Kai etsi tou xarizw kai egw ligi xara,,,asxeto an einai me to zori...

Den mou to zitaei kathe mera...

En krima...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...