Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως να ντυθουμε φευγοντας απο το μαιευτηριο?


Αννιώ

Recommended Posts

Κοπελιες ηθελα να ρωτησω πως να ντυσω την κορουλα μου οταν με το καλο φυγουμε απο το μαιευτηριο.

Σιγουρα θα δωσουν bampers απο την κλινικη...αλλα για τα αλλα δεν ξερω..

Εχουμε- Ζιπουνακι (ολοσωμο εσωρουχο)

Φορμακι (μετρια οχι πολυ χοντρη υφανση)

Σκουφακι

Θα χρειαστει μπουφαν?

Υπαρχουν μπουφαν για τα νεογεννητα?

Η γιαγια μας ειδε κατι ολοσωμα (σαν σακους).Εχει καμια?Βολευουν?

Θα την βαλω ή στο καλαθι της ή στο καθισματακι αυτοκινητου 0-13 κιλα.

Οποτε θα εχει και κουβερτα...Αλλα για πειτε καμια ιδεα.

Ευχαριστω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw tha elega,,,,fanelaki kaltsakia formaki skoufaki..........opwsdipote ayta kai mpoufan eksodou pou einai oloswma(kala eide i giagia)...tha einai mikrouli mwre....kai an tha exei kai poli krio rikse kai tin kouberta apo panw:)emena i paidiatros mou eixe pei oti sto poli krio na kalibw elafrws tin mitoula me to stomataki tou...giati apo ekei einai pio euaiestito...

ante anniw mou..........akoma???????????????????????????????xixiixixix

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ-ΚΑΛΤΣΟΥΛΕΣ-ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΒΕΛΟΥΤΕ(ΟΠΩΣ ΤΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ 2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ) ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΤΟΥ.

ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ 0-13 ΤΟ ΦΟΡΗΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΒΑΛΤΟΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΕΚΕΙ. PAMPERS ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΝΕ ΑΥΤΟΙ..

Α!! ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΠΑΡΕ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ..ΠΟΤΕ ΓΕΝΝΑΣ?

ΟΙ ΦΟΡΜΕΣ ΕΞΟΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΕΣ..ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΦΟΡΜΑ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟΝ 3ο!!!! ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΜΙΚΡΕΣ...ΟΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3030 ΚΑΙ 50ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΟΥΣΕ ΜΕΣΑ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρτάται τον καιρό. Πότε γεννάς? δεν θυμάμαι.

Η κόρη μου γεννήθηκε Αύγουστο και της φόρεσα: ένα κορμάκι-φανελάκι, ένα φορεματάκι, καλτσούλες και μια ζακέτα.

Ο γιος μου γεννήθηκε Μάιο: ένα κορμάκι-φανελάκι, ένα μπλουζάκι και ένα παντελονάκι και ένα μπουφανάκι (ανοιξιάτικο).

Και τα δυο τα μεταφέραμε με το κάθισμα αυτοκινήτου και τα σκεπάσαμε με μια μικρή κουβερτούλα. Είναι μικρούλια και πρέπει να είναι λίγο ζεστά αλλά όχι ντυμένα σαν κρεμμύδια!!!:)

Με το καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αννιω...

Εγω θα σου προτεινα αν την βαλεις στο καθισματακι να της φορεσεις ενα ολοσωμο σαν αυτο που λεει η γιαγια σου, υπαρχουν και με τρυπουλα για να περναει η ζωνη απο μεσα και να μπορεις να τα δενεις στο καθισματακι... αν τη βαλεις στο πορτ,-μπεμπε δεν νομιζω οτι χρειαζεται... θα την σκεπασεις καλα καλα με την κουβερτουλα η με ενα παπλωματακι αν εχει πολυ κρυο και φορα της ενα ζεστο φορμακι... και το εσωρουχακι εννοειται... τωρα για σκουφακια και γαντακια αν εχει πολυ κρυο βαλ'της και απο αυτα...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anniw mou

o sakos pou leei i giagiaka sou

einai kati pou latrevw sta vrefika...!

Na fantasteis exw idi agorasei!!!

Den kserw ti tha foreseis

sto bebaki sou, kata tin eksodo

(((tha sou apantisoun oi manoules

tou Mammy))).....

......kserw omws oti gia.sena

tha prepei na exeis kalesei kommwtria

, makigier, stylistria kai mia votanou(!)

gia na se etoimasoun, na se kanoun pio koukla,

na lampeis kai na KANEIS ME TO ASTERI SOU

TIN PRWTI SAS VOLTA,,,

tin megali sas eksodo,, mexri to spitaki sas!!!

Den katalava!

Oi star einai PIO STAR, apo emas???

Agapi mou......... me to kalo!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxax..........marimari..........eisai TELEIAAAAAAAAAA.....i kaliteri apantisi!!!!kai egw i psonara eixa parei kalintika mazi mou stin kliniki...alla ntrapika na baftw:(...........e me tis pizames kai me to meik up den mou kollouse.....xixiixixixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν εβγαλα τη μπεμπα απο την κλινικη ειχε παρα πολυ κρυο!!!!

Της ειχα φορεσει εσωρουχο, φορμακι ,γαντακια, καλτσες, σκουφακι και παρολο που ειχα παρει και φορμα εξοδου δεν της τη φορεσα γιατι την σκεπασα καλα με την κουβερτα.Παμπερς δεν χρειαζονται μιας και θα την φορανε απο την κλινικη.

Ουτε καθισματακι χρησιμοποιησα.Την μετεφερα με το πορτ μπεμπε στο οποιο ειχα στρωσει ενα σελτεδακι σαν σεντονακι.

Ακομη και τωρα εκει κοιμαται για να την εχω εντελως διπλα μου...

Οταν μεγαλωσει λιγο θα την βαζω στο παρκοκρεβατο στο δωματιο μου και μετα στο κρεβατακι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ συμφωνώ με την Marimari ... θα πρέπει να περιποιηθείς και τον εαυτό σου και όχι μόνο το μωρό.

Ξέρω ότι και εγώ θα πέσω με τα μούτρα στην μικρή μου όταν με το καλό την γεννήσω (Αρχές Μαίου) αλλά για να σας πω μία μικρή αλήθεια ... σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επισκεφτώ το κομμωτήριο του νοσοκομείου.

Δεν θέλω να είμαι απεριποίητη όταν θα κάνω την πρώτη μου βόλτα με την κορούλα μου!!!!

Όσο για το ντύσιμο της ... αν θυμάμαι καλά όπου νά'ναι γεννάς όπότε θα έχει δροσούλα. Ντυσε την καλά (οι παιδίατροι φωνάζουν ότι καλά δεν σήμαίνει 200 ρούχα) και βάλτην στο καθισματάκι αυτοκινήτου.

Στο εξωτερικό δεν αφήνουν τους γονείς να πάρουν τα μωρά τους από τα νοσοκομεία αν δεν υπάρχει καθισματάκι αυτοκινήτου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jovanna mou

to egrapsa gia "plaka"

toso ypervolika ,,,

alla opws leei kai i fili CSIG

den yparxei periptwsi na eimai xwris makigiaz

oute xwris axtenisti...

2 fores exw xeitourgithei sto IASW

kai eytyxws den ntrepomoun na foraw consiler

kai ligi maskara... Tosos kosmos,

toses meres, den tha mporousa na eimai sas ptwma...!

Allaksa ligo to thema (sygnwmi)

alla ypostirizw poly tin omorfia tis mamas

kata tin diarkeia tis kyisis

kai epeita, me to mwro agkalitsa!!!

Ps: ta kommwtiria twn miaiutiriwn

pws tha zisoun??? eee?

Filiaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αννιώ μου και παο μενα..πάνω κάτω την ίδια εποχή γεννάμε εγω έβαλα στην βαλίτσα ένα κορμάκι,μια φόρμα εξόδου(ολοσωμη),πήρα μαζι και άλλη μια φορμα που ειναι σαν μπουφάν ολόσωμη με γαντακια,σκουφάκι και γαντάκια.Θα το μεταφέρω με καλαθούνα και μαζι θα έχω και μια κουβερτούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΜΑ ΦΟΡΑΕΙ ΦΟΡΜΑΚΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ??????????????:S ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑΚΙ ΦΟΡΜΑΚΙ ΓΑΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ ΜΕ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ.ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ:dry: ???ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fallassarna αμα έχει φόρμα ολόσωμη δεν νομιζω να χρεάζονται και καλτσάκια.Εγω προσωπικά δεν έχω βάλει μεσα στην βαλίτσα..ας δουμε ομως και απο απαντησεις αλλων κοριτσιών..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

csig έγραψε:

Και εγώ συμφωνώ με την Marimari ... θα πρέπει να περιποιηθείς και τον εαυτό σου και όχι μόνο το μωρό.

Ξέρω ότι και εγώ θα πέσω με τα μούτρα στην μικρή μου όταν με το καλό την γεννήσω (Αρχές Μαίου) αλλά για να σας πω μία μικρή αλήθεια ... σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επισκεφτώ το κομμωτήριο του νοσοκομείου.

Δεν θέλω να είμαι απεριποίητη όταν θα κάνω την πρώτη μου βόλτα με την κορούλα μου!!!!

Όσο για το ντύσιμο της ... αν θυμάμαι καλά όπου νά'ναι γεννάς όπότε θα έχει δροσούλα. Ντυσε την καλά (οι παιδίατροι φωνάζουν ότι καλά δεν σήμαίνει 200 ρούχα) και βάλτην στο καθισματάκι αυτοκινήτου.

Στο εξωτερικό δεν αφήνουν τους γονείς να πάρουν τα μωρά τους από τα νοσοκομεία αν δεν υπάρχει καθισματάκι αυτοκινήτου.

Εγώ πριν γεννήσω πήγα σε κομμωτήριο, βέβαια δεν ήξερα πότε θα γεννήσω αλλά ανεβοκατεβαίνοντας σκαλιά, περπατώντας και κάνοντας δουλειές γέννησα την ημέρα που ήθελα!! Εννοείτε ότι πριν φύγω για το νοσοκομείο έκανα και το μακιγιάζ μου και κάθε πρωί που ξυπνούσα γύρω στις 05.00 -πριν έρθουν οι νοσοκόμες- έκανα μπανάκι και μακιγιαζ!:)

Και εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να είμαστε λίγο περιποιημένες, περισσότερο για τον εαυτό μας.;)

Θα συμφωνήσω επίσης και με το κάθισμα του αυτοκινήτου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Anniw mou

o sakos pou leei i giagiaka sou

einai kati pou latrevw sta vrefika...!

Na fantasteis exw idi agorasei!!!

Den kserw ti tha foreseis

sto bebaki sou, kata tin eksodo

(((tha sou apantisoun oi manoules

tou Mammy))).....

......kserw omws oti gia.sena

tha prepei na exeis kalesei kommwtria

, makigier, stylistria kai mia votanou(!)

gia na se etoimasoun, na se kanoun pio koukla,

na lampeis kai na KANEIS ME TO ASTERI SOU

TIN PRWTI SAS VOLTA,,,

tin megali sas eksodo,, mexri to spitaki sas!!!

Den katalava!

Oi star einai PIO STAR, apo emas???

Agapi mou......... me to kalo!!!

Οντως μαριμαρ! Αχ! Μακαρι να ηξερα την μερα που θα με πιασουν οι πονοι να παω ετοιμη!!! Κι εγω το θελω!

Μαλλι βαμμενο εχω ουτως η αλλως...Τωρα για το μανικιουρ και το χτενισμα λιγοοοο χλωμο!!!

Ημερομηνια εχω 21/3/09

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

kalimera annio...

ego exei 8 meres pou gennisa k me ayto to kairo tin ebgala me esorouxaki,formaki,kaltsakia skoufaki k gantakia..forma eksodou de ton ebala...

se poia kliniki tha genniseis???

me to kalo:P

Μαρθα μου θα γεννησω -πρωτα ο θεος - στην Γενικη Κλινικη στην Θεσσαλονικη...Εσυ εισαι που γεννησες τον γιο προσφατα Ε? Να σου ζησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας και μιλατε για το οτι πρεπει να ειμαστε περιποιημενες κατα την εξοδο θα σας πω την ιστοριουλα μου καθως εβγαινα απο το μαιευτηριο...

Το εξιτηριο μου ητανε για Τριτη ομως Δευτερα πρωι περασε ο γιατρος μου να με δει και κατοπιν συνεννοησεως μαζι του βγηκα τελικα εκεινη τη μερα.

Οπως καταλαβαινετε επρεπε να σκεφτω διαφορα τα οποια χρειαζομουν απο το σπιτι και να τα πω στον αντρα μου...

Τον περνω τηλ και του τα λεω ολα ενω παραλληλα αυτος τα σημειωνει για να μην τα ξεχασει.....(που να μην τα σημειωνε να δω τι θα εφερνε)

Ερχετε λοιπον στο μαυετηριο φερνει κατι χαρτια που χρειαζομασταν, τα ρουχα του μωρου ,το πορτ μπεμπε, και τα ρουχα μου(λεμε τωρα).

Του ειχα πει:"Θελω το μαυρο φουστανι, το μαυρο κολαν, τις ασπρες μποτες και ενα ζιβαγκακι κοκκινο σαν φανελακι"

Παλτο ειχα αυτο με το οποιο μπηκα στο μαιευτηριο..

Ανοιγω λοιπον τη σακουλα και αρχιζω να ντυνομαι.Βαζω το φανελακι βαζω τις καλτσες,το φουστανι και ερχεται η ωρα να βαλω το κολαν το οποιο κατα τυχη ειναι καφε ανοιχτο....

Μπερδευτηκε και εφερε αλλο χρωμα...

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Με ειδαν και τα κοριτσια απο το δωματιο και μου ειπαν οτι δε φαινεται...

Λεω δεν πειραζει και το προσπερναω...

Ελα ομως που ηρθε η ωρα για τα παπουτσια....

Εδω παπουτσια εκει παπουτσια που ειναι τα παπουτσια?????????????

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Στο σπιτι...........

Αμαν και τωρα????Θα εφευγα με τις παντοφλες???

Ανοιγω την ντουλαπα και βρησκω τα αθλητικα που φορουσα στην εισαγωγη τα οποια ηταν Ροζ.....

Ημουν φωτια!!!!!!!!!!!!!Περπατουσα στο διαδρομο και με κοιτουσαν ολοι και γελουσαν...

Αυτη τη μερα την περιμενα πως και πως,την ονειρευομουν ποσον καιρο και ημουν σαν το καρναβαλι!!!!!!:silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Για κακη μου τυχη επρεπε να παω και στον παιδιατρο για ενημερωση πριν φυγουμε...

Φανταστικα λοιπον οτι θα ειμαστε εγω και ο αντρας μου σαυτην...

Ελα μου ομως που χτυπαω την πορτα του γιατρου μπαινω μεσα και βλεπω 10 γυναικες να ακουν αυτα που τους λεει και να με κοιταζουν, με το δικιο τους , σα να βλεπουν ουφο!!!!

Ημουν να ανοιξει η γη και να με καταπιει....

Δεν εβγαλα και καμια φωτογραφια να σας ανεβασω να δειτε...

Μαυρο φουστανι, κοκκινο φανελακι, καφε κολαν, μαυρη καλτσα και ροζ αθλητικο!!!!!!!

Γιαυτο λοιπον ΟΛΑ μα ΟΛΑ να τα εχετε ετοιμα απο πριν γιατι οι αντρες μας πετανε λιγουλακι στα συννεφα!!!!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννιω μου με το καλο να υποδεχτεις το μπεμπακι σου.

κοριτσια να ρωτησω και εγω γενναω 5 απριλιου.μπουφανακι δεν της πηρα αλλα σκεφτομαι φορμακι σκουφακι καλτσακια να την τυλιξω με την πανα και να τη σκεπασω με μια λεπτη κουβερτα αγκαλιας και θα την μεταφερω στο καλαθι του αυτοκινητου.μηπως κρυωσει τι να κανω πως να την προστατεψω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ lovie γελασα παρα πολυ να σαι καλα.

οντως οι αντρες δεν καταλαβαινουν με τιποτα σταντραρ μπορει να σου ειπε κιολας σιγα τι εχεις μια χαρα εισαι...ωχ τι να τους πεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A ρε lovie. Καταπληκτικη είσαι!!!

Απο τη μικρη σου ιστορια συμπεραινω οτι μαλλον οι μαμαδες αν δεν τα χουν ετοιμα απο πριν, θα πρεπει να βγαινουν με αυτα που μπαινουν!!!

χεχε:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...