Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2023 🎄☃️❤️


Recommended Posts

στις On 23/11/2023 at 10:24 ΠΜ, ο/η nasia94 είπε:

Καλημέρα!! Σχετικά καλά πήγε έκανα και Doppler μας αγχωσε λίγο με ένα θεματακι στην καρδιά του μικρού και θα το ψάξουμε.. Τώρα που έφτασα στο τέλος σκέφτομαι έντονα να αλλάξω γιατρό και δεν ξέρω τι να κάνω θα σκάσω..

Καλημέρα! Αν δεν νιώθεις καλά να αλλάξεις, αρκεί να βρεις κάποιον που στον έχουν συστήσει, προς αποφυγή εκπλήξεων. Αν είναι δλδ να νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια, αυτό το διάστημα που απέμεινε είναι το πιο σημαντικό. Όσον αφορά το θεματάκι, ελπίζω να μην είναι τίποτα! Ακούω συνεχώς για θεματάκια στην καρδιά ή στα νεφρά που φαίνονται στους μεγάλους υπερήχους, αλλά ευτυχώς μετά δεν είναι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 361
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα! Αν δεν νιώθεις καλά να αλλάξεις, αρκεί να βρεις κάποιον που στον έχουν συστήσει, προς αποφυγή εκπλήξεων. Αν είναι δλδ να νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια, αυτό το διάστημα που απέμεινε είναι το πιο σημαντικό. Όσον αφορά το θεματάκι, ελπίζω να μην είναι τίποτα! Ακούω συνεχώς για θεματάκια στην καρδιά ή στα νεφρά που φαίνονται στους μεγάλους υπερήχους, αλλά ευτυχώς μετά δεν είναι τίποτα!

Καλημέρα!! Πήρα ήδη την απόφαση ευτυχώς έχουμε κάποια γνωστή να μας αναλάβει και το μόνο είναι ότι θα γεννήσω τελικά σε άλλη κλινική..τώρα με την καρδιά υπομονή πρέπει να κάνω μέχρι την Πέμπτη που θα πάμε σε καρδιολόγο.. ελπίζω και εγώ να μην είναι κάτι γιατί ο επιπέδου Β ήταν πλ.καλος πρώτη φορά τώρα μας είπε ότι ίσως είναι κάτι..είμαι άσχημα γιατί έχω πολύ άγχος τώρα στο τέλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Καλημέρα!! Πήρα ήδη την απόφαση ευτυχώς έχουμε κάποια γνωστή να μας αναλάβει και το μόνο είναι ότι θα γεννήσω τελικά σε άλλη κλινική..τώρα με την καρδιά υπομονή πρέπει να κάνω μέχρι την Πέμπτη που θα πάμε σε καρδιολόγο.. ελπίζω και εγώ να μην είναι κάτι γιατί ο επιπέδου Β ήταν πλ.καλος πρώτη φορά τώρα μας είπε ότι ίσως είναι κάτι..είμαι άσχημα γιατί έχω πολύ άγχος τώρα στο τέλος..

Όλα θα μπουνε σε σειρά τώρα και θα ηρεμήσεις. Λογικό να αγχώνεσαι σε αυτήν την φάση, αλλά και μόνο που μέχρι τώρα όλα ήταν καλά, εγώ πιστεύω πως συνεχίζουν να είναι! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Όλα θα μπουνε σε σειρά τώρα και θα ηρεμήσεις. Λογικό να αγχώνεσαι σε αυτήν την φάση, αλλά και μόνο που μέχρι τώρα όλα ήταν καλά, εγώ πιστεύω πως συνεχίζουν να είναι! ☺️

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Εσύ πως πας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nasia94 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Εσύ πως πας;;

Εγώ είμαι καλά!! Αύριο τελειώνω και την αντιβίωση. Πέμπτη έχω ραντεβού στον γιατρό και γενικά έχω βάλει τα δυνατά μου με ασκήσεις και περπάτημα, ώστε μέσα στο ΣΚ να έρθει επιτέλους η μπεμπα  και να μην μπω με πρόκληση 😂🙏🏼

@Tonakiv εσύ κορίτσι μου, είσαι καθόλου καλύτερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ είμαι καλά!! Αύριο τελειώνω και την αντιβίωση. Πέμπτη έχω ραντεβού στον γιατρό και γενικά έχω βάλει τα δυνατά μου με ασκήσεις και περπάτημα, ώστε μέσα στο ΣΚ να έρθει επιτέλους η μπεμπα  και να μην μπω με πρόκληση 😂🙏🏼

@Tonakiv εσύ κορίτσι μου, είσαι καθόλου καλύτερα; 

Βολεύτηκε η ζουζούνα σου χαχα Μιλά της μπας και σε ακούσει χαχα Μην αγχώνεσαι και με πρόκληση να πας το ίδιο είναι όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Βολεύτηκε η ζουζούνα σου χαχα Μιλά της μπας και σε ακούσει χαχα Μην αγχώνεσαι και με πρόκληση να πας το ίδιο είναι όλα καλά θα πάνε!!

Έτσι φαίνεται 🤣🤣 

Το ίδιο λέει κ ο γιατρός! Ας ελπίσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Έτσι φαίνεται 🤣🤣 

Το ίδιο λέει κ ο γιατρός! Ας ελπίσουμε!!

Η πεθερά μου γέννησε και τα δύο παιδιά της με πρόκληση μέσα σε τέσσερις ώρες!! Αν ξεκινήσει η διαδικασία δεν έχει διαφορά από το να σε πιάσουν φυσικά οι πόνοι..οπότε δες το χαλαρά και ότι γίνει!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ είμαι καλά!! Αύριο τελειώνω και την αντιβίωση. Πέμπτη έχω ραντεβού στον γιατρό και γενικά έχω βάλει τα δυνατά μου με ασκήσεις και περπάτημα, ώστε μέσα στο ΣΚ να έρθει επιτέλους η μπεμπα  και να μην μπω με πρόκληση 😂🙏🏼

@Tonakiv εσύ κορίτσι μου, είσαι καθόλου καλύτερα; 

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ευτυχώς είμαστε καλύτερα! Ο πυρετός σήμερα υποχώρησε! Βέβαια μας έχει μείνει ο βήχας κ λίγος πονόλαιμος. Εγώ δεν έχω σχεδόν καθόλου γεύση και οσμή! Σε λίγο καλύτερη κατάσταση είναι ο άντρας μου. Πήγε σήμερα και έκανε ραπίντ και ακόμα βγαίνει θετικός. Εγώ θα κάνω ένα σελφ τεστ την Τετάρτη που έχω γυναικολόγο (αν βγω θετική, εννοείται ότι δεν πάω) και μετά σε φαρμακείο την Πέμπτη γιατί το θέλουν από την κλινική την Παρασκευή! Και ο Θεός βοηθός! 

Κι εγώ στην 1η είχα ρίξει περπάτημα... Αλλά δεν έλεγε να κατέβει η άτιμη! Την πρόκληση μην την φοβάσαι! Δεν είναι κάτι! Σίγουρα καλύτερα θα είναι να σε πιάσουν από μόνοι τους οι πόνοι, αλλά ειλικρινά δεν είναι κάτι που να σε φοβίζει ή να σε αγχώνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/11/2023 at 1:01 ΠΜ, ο/η Tonakiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ευτυχώς είμαστε καλύτερα! Ο πυρετός σήμερα υποχώρησε! Βέβαια μας έχει μείνει ο βήχας κ λίγος πονόλαιμος. Εγώ δεν έχω σχεδόν καθόλου γεύση και οσμή! Σε λίγο καλύτερη κατάσταση είναι ο άντρας μου. Πήγε σήμερα και έκανε ραπίντ και ακόμα βγαίνει θετικός. Εγώ θα κάνω ένα σελφ τεστ την Τετάρτη που έχω γυναικολόγο (αν βγω θετική, εννοείται ότι δεν πάω) και μετά σε φαρμακείο την Πέμπτη γιατί το θέλουν από την κλινική την Παρασκευή! Και ο Θεός βοηθός! 

Κι εγώ στην 1η είχα ρίξει περπάτημα... Αλλά δεν έλεγε να κατέβει η άτιμη! Την πρόκληση μην την φοβάσαι! Δεν είναι κάτι! Σίγουρα καλύτερα θα είναι να σε πιάσουν από μόνοι τους οι πόνοι, αλλά ειλικρινά δεν είναι κάτι που να σε φοβίζει ή να σε αγχώνει! 

Τι έγινε σήμερα;; Βγήκες αρνητική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Τι έγινε σήμερα;; Βγήκες αρνητική; 

Αχνό θετικό... Αύριο το απόγευμα η τελευταία μας ελπίδα! Χα χα χα χα

Εσύ τι κάνεις;; πως είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Αχνό θετικό... Αύριο το απόγευμα η τελευταία μας ελπίδα! Χα χα χα χα

Εσύ τι κάνεις;; πως είσαι;;

Σήμερα θα είναι αρνητικό!! Άντε τελευταία μέρα κορίτσι μου!! Θα πάνε όλα υπέροχα!! Θα πας κ γιατρό Ε;; 
Εγώ καλά είμαι, έχω σήμερα γιατρό για να δούμε τι γίνεται και θα του πω αν δεν προκύψει κάτι, να βάλουμε ραντεβού για Τετάρτη πρωί που είναι κ η ΠΗΤ. Βέβαια, χθες είχα συνεχώς συσπάσεις όλη μέρα σχεδόν όμως ανώδυνες. Αλλά όταν σηκωνόμουν ένιωθα τεράστιο βάρος χαμηλά κ έπρεπε να καθίσω…τι να πω, πρώτη φορά ήταν τόσο έντονο. Ίσως και να προχωράει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Σήμερα θα είναι αρνητικό!! Άντε τελευταία μέρα κορίτσι μου!! Θα πάνε όλα υπέροχα!! Θα πας κ γιατρό Ε;; 
Εγώ καλά είμαι, έχω σήμερα γιατρό για να δούμε τι γίνεται και θα του πω αν δεν προκύψει κάτι, να βάλουμε ραντεβού για Τετάρτη πρωί που είναι κ η ΠΗΤ. Βέβαια, χθες είχα συνεχώς συσπάσεις όλη μέρα σχεδόν όμως ανώδυνες. Αλλά όταν σηκωνόμουν ένιωθα τεράστιο βάρος χαμηλά κ έπρεπε να καθίσω…τι να πω, πρώτη φορά ήταν τόσο έντονο. Ίσως και να προχωράει 😊

Έφτασε η μέρα!! Λίγες ώρες έμειναν! Όχι στο γιατρό δεν θα πάω! Ήταν να πάω εχθές αλλά το ακυρωσαμε λόγω κοβιντ μην τυχόν κολλήσω καμία άλλη εγκυουλα! 

Εσύ πήγες στο γιατρό; πήρε θέση η μπουμπού;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Έφτασε η μέρα!! Λίγες ώρες έμειναν! Όχι στο γιατρό δεν θα πάω! Ήταν να πάω εχθές αλλά το ακυρωσαμε λόγω κοβιντ μην τυχόν κολλήσω καμία άλλη εγκυουλα! 

Εσύ πήγες στο γιατρό; πήρε θέση η μπουμπού;;

Κορίτσι μου εύχομαι με το καλό!! Θα πάνε όλα υπέροχα και θα ζήσετε υπέροχες στιγμές! Αύριο τέτοια ώρα θα έχετε το μωράκι σας!! ❤️❤️❤️❤️

Εγώ πήγα, μου είπε έχει κατέβει αρκετά, όπως και ένιωθα δλδ…είπαμε εκτός απροόπτου, θα μπούμε με πρόκληση Τρίτη αργα το βράδυ για να ξεκινήσει ξημερώματα η πρόκληση και βλέπουμε πως θα πάει 🙏🏼 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι με το καλό!! Θα πάνε όλα υπέροχα και θα ζήσετε υπέροχες στιγμές! Αύριο τέτοια ώρα θα έχετε το μωράκι σας!! ❤️❤️❤️❤️

Εγώ πήγα, μου είπε έχει κατέβει αρκετά, όπως και ένιωθα δλδ…είπαμε εκτός απροόπτου, θα μπούμε με πρόκληση Τρίτη αργα το βράδυ για να ξεκινήσει ξημερώματα η πρόκληση και βλέπουμε πως θα πάει 🙏🏼 

Τέλεια!! Μπράβο!! Άντε εύχομαι να μην χρειαστεί να περιμένεις μέχρι την Τρίτη!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Γερά παιδιά να φέρουμε στον κόσμο και να γυρίσουμε όλοι υγιείς σπίτι μας!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Έφτασε η μέρα!! Λίγες ώρες έμειναν! Όχι στο γιατρό δεν θα πάω! Ήταν να πάω εχθές αλλά το ακυρωσαμε λόγω κοβιντ μην τυχόν κολλήσω καμία άλλη εγκυουλα! 

Εσύ πήγες στο γιατρό; πήρε θέση η μπουμπού;;

Με το καλό όλα βολικά και όμορφα να σας έρθουν!!! Να κάνεις την πιο όμορφη αρχή να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι με το καλό!! Θα πάνε όλα υπέροχα και θα ζήσετε υπέροχες στιγμές! Αύριο τέτοια ώρα θα έχετε το μωράκι σας!! ❤️❤️❤️❤️

Εγώ πήγα, μου είπε έχει κατέβει αρκετά, όπως και ένιωθα δλδ…είπαμε εκτός απροόπτου, θα μπούμε με πρόκληση Τρίτη αργα το βράδυ για να ξεκινήσει ξημερώματα η πρόκληση και βλέπουμε πως θα πάει 🙏🏼 

Όλα θα πάνε καλά μπορεί να σας κάνει εμφάνιση και πιο νωρίς!! Άντε τελευταίο ΣΚ οι δυο σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

Όλα θα πάνε καλά μπορεί να σας κάνει εμφάνιση και πιο νωρίς!! Άντε τελευταίο ΣΚ οι δυο σας!!

Μακάρι!! 
Πήγατε στον γιατρό χθες εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

Με το καλό όλα βολικά και όμορφα να σας έρθουν!!! Να κάνεις την πιο όμορφη αρχή να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και σε εσένα ο,τι καλύτερο εύχομαι! 

@Rena92 @nasia94 κορίτσια μου γέννησα! Όλα καλά!!! Μια κυρία 3120!! Με το καλό να έρθει και η δική σας ώρα με κανέναν πόνο θα πω εγώ! Να πάρετε αγκαλίτσα τα αγγελουδακια σας και να είναι όλα περίφημα!!! Γερά και τυχερά παιδιά!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και σε εσένα ο,τι καλύτερο εύχομαι! 

@Rena92 @nasia94 κορίτσια μου γέννησα! Όλα καλά!!! Μια κυρία 3120!! Με το καλό να έρθει και η δική σας ώρα με κανέναν πόνο θα πω εγώ! Να πάρετε αγκαλίτσα τα αγγελουδακια σας και να είναι όλα περίφημα!!! Γερά και τυχερά παιδιά!!!❤️❤️

Αχ συγκινήθηκα αλήθεια!! Να σας ζήσει κορίτσι μου!! Να είστε γέροι και τυχεροι να χαίρεστε τα κουκλάκια σας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και σε εσένα ο,τι καλύτερο εύχομαι! 

@Rena92 @nasia94 κορίτσια μου γέννησα! Όλα καλά!!! Μια κυρία 3120!! Με το καλό να έρθει και η δική σας ώρα με κανέναν πόνο θα πω εγώ! Να πάρετε αγκαλίτσα τα αγγελουδακια σας και να είναι όλα περίφημα!!! Γερά και τυχερά παιδιά!!!❤️❤️

Να σας ζήσει κοπέλα μου να είναι γερή και ευτυχισμένη και εσείς να την καμαρώνετε μια ζωή!! Ξεκουράσου τώρα πάρε δυνάμεις!! Δύο κοριτσαρες τώρα ποιος σε πιάνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Μακάρι!! 
Πήγατε στον γιατρό χθες εσείς;;

Ναι πήγαμε..υπάρχει ένα θεματακι στην καρδούλα του τελικά το οποίο υπάρχει μεγάλο ποσοστό να εξαφανιστεί με την γέννηση αλλιώς υπάρχει λύση...δεν θα μπορέσω να τον έχω μαζί μου στο δωμάτιο θα πρέπει να τον παρακολουθούν οι γιατροί για τρεις μέρες αλλά σκέφτομαι όλα είναι για καλό οπότε θα κάνω κουράγιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

Ναι πήγαμε..υπάρχει ένα θεματακι στην καρδούλα του τελικά το οποίο υπάρχει μεγάλο ποσοστό να εξαφανιστεί με την γέννηση αλλιώς υπάρχει λύση...δεν θα μπορέσω να τον έχω μαζί μου στο δωμάτιο θα πρέπει να τον παρακολουθούν οι γιατροί για τρεις μέρες αλλά σκέφτομαι όλα είναι για καλό οπότε θα κάνω κουράγιο..

Ναι κορίτσι μου!! Όλα καλά θα πάνε!! Θα ξεκουραστείς και εσύ τις μέρες που θα μείνεις μέσα και μετά θα πάρεις το θαυματακι σου υγιέστατο! Είμαι σίγουρη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ναι κορίτσι μου!! Όλα καλά θα πάνε!! Θα ξεκουραστείς και εσύ τις μέρες που θα μείνεις μέσα και μετά θα πάρεις το θαυματακι σου υγιέστατο! Είμαι σίγουρη!! 

Να σαι καλά!! Ε λίγο χθες με πήρε από κάτω (γενικά ήταν δύσκολη εγκυμοσύνη) αλλά το αποτέλεσμα μετράει οπότε σκέφτομαι θετικά τώρα.. με το πρώτο σκέψου ένα βράδυ έμεινα και μετά σπίτι οπότε τώρα όλα μου φαίνονται βουνό..θα περάσει..εσύ κάνενα σήμα από την μπέμπα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena92 @nasia94 σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!! Θηλασαμε κιολας!! Πόσο μικρό μπεμπακι είναι ❤️❤️

Τελικά είχαν ξεκινήσει οι συσπάσεις μου. Ακανόνιστες μεν, αλλά είδε ο γιατρός τη μήτρα μου και είπε ότι είχε προετοιμαστεί για τη διαδικασία τοκετού!! Οπότε Ρένα ετοιμάσου! Δώστου να καταλάβει από δουλειές κ περπάτημα το σκ για να έρθει το νινι!!!

Νάσια μου για ο,τι λύνεται μην στεναχωριέσαι! Όλα καλά θα πάνε!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...