Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2023 🎄☃️❤️


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; 
Εγώ από χθες ενώ νιώθω το μωρό, δεν το νιώθω τόσο δραστήριο όσο άλλες μέρες και αγχώθηκα. Χρειάζεται πιστεύετε να επικοινωνήσω με τον γιατρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 361
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; 
Εγώ από χθες ενώ νιώθω το μωρό, δεν το νιώθω τόσο δραστήριο όσο άλλες μέρες και αγχώθηκα. Χρειάζεται πιστεύετε να επικοινωνήσω με τον γιατρό; 

Μήπως άλλαξες κάτι στις συνήθειες σου;; Και εμένα κάποιες μέρες είναι πιο ζωηρός και κάποιες όχι τόσο αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα..μήπως επίσης έχεις πολλές συσπάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; 
Εγώ από χθες ενώ νιώθω το μωρό, δεν το νιώθω τόσο δραστήριο όσο άλλες μέρες και αγχώθηκα. Χρειάζεται πιστεύετε να επικοινωνήσω με τον γιατρό; 

Καλησπέρα!! Όχι είναι φυσιολογικό! Μεγαλώνει το μωράκι και μικραίνει ο χώρος στην κοιλίτσα, άρα δεν μπορεί να κάνει τόσο μεγάλες ή έντονες κινήσεις! Το θέμα είναι να το νιώθεις! Κι αν καμιά φορά έχεις ανησυχία, φάε λίγο σοκολάτα να την ξυπνήσεις!! Εγώ από την περασμένη εβδομάδα έχω αρχίσει να μην την νιώθω τόσο έντονα! Και ο γιατρός μου είπε αυτό που σου είπα! 

Υ.Γ. βέβαια έχουν υπάρξει 2-3 μέρες που νομίζω ότι θα βγει από τον αφαλό μου 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλησπέρα!! Όχι είναι φυσιολογικό! Μεγαλώνει το μωράκι και μικραίνει ο χώρος στην κοιλίτσα, άρα δεν μπορεί να κάνει τόσο μεγάλες ή έντονες κινήσεις! Το θέμα είναι να το νιώθεις! Κι αν καμιά φορά έχεις ανησυχία, φάε λίγο σοκολάτα να την ξυπνήσεις!! Εγώ από την περασμένη εβδομάδα έχω αρχίσει να μην την νιώθω τόσο έντονα! Και ο γιατρός μου είπε αυτό που σου είπα! 

Υ.Γ. βέβαια έχουν υπάρξει 2-3 μέρες που νομίζω ότι θα βγει από τον αφαλό μου 😂😂😂😂

Χαχα ευχαριστώ κορίτσι μου! Η αλήθεια είναι πως πριν έφαγα κάτι πικάντικα και άρχισε τους χορούς, οπότε ηρέμησα! Τώρα θα ξέρω πως να την ξυπνάω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;; πως πάει;; 

 

@Rena92σε άλλο ποστ διάβασα ότι είσαι Θεσσαλονίκη;; που θα γεννήσεις;;

Καλημέρα κορίτσια!! 
Όλα καλά μέχρι στιγμής! Τίποτα διαφορετικό, πέρα από κάτι έντονους πόνους στην μέση χθες το βράδυ!! Εσύ πως είσαι;; 
Ναι είμαι Θεσσαλονίκη και θα γεννήσω με το καλό, στο γένεσις! Εσύ ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;; πως πάει;; 

 

@Rena92σε άλλο ποστ διάβασα ότι είσαι Θεσσαλονίκη;; που θα γεννήσεις;;

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα όλο κάτι με ενοχλεί χαχα επίσης νιώθω το μωρό πλ χαμηλά θα πάω και στο γιατρό σήμερα να δω τι θα πει..εσείς;; Η ψυχολογία πως πάει;; Εσείς περιμένετε κοριτσάκια Ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 
Όλα καλά μέχρι στιγμής! Τίποτα διαφορετικό, πέρα από κάτι έντονους πόνους στην μέση χθες το βράδυ!! Εσύ πως είσαι;; 
Ναι είμαι Θεσσαλονίκη και θα γεννήσω με το καλό, στο γένεσις! Εσύ ;;

Καλησπέρα!! Καλά οι πόνοι παίρνουν και δίνουν! Βέβαια έχω παρατηρήσει ότι η πρώτη εγκυμοσύνη με αυτήν δεν έχει καμία σχέση! Καλά λένε ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Πρώτα ο Θεός στην γενική! Εκεί είχα γεννήσει και την πρώτη, είχα μείνει ευχαριστημένη οπότε θα ξανά πάω μια βόλτα 😂😂

Σήμερα έχω καρδιοτοκογραφο! Και αν όλα πάνε καλά, την άλλη εβδομάδα υπέρηχο και καρδιοτοκογραφο και γεννάμε 👏👏👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλησπέρα!! Καλά οι πόνοι παίρνουν και δίνουν! Βέβαια έχω παρατηρήσει ότι η πρώτη εγκυμοσύνη με αυτήν δεν έχει καμία σχέση! Καλά λένε ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Πρώτα ο Θεός στην γενική! Εκεί είχα γεννήσει και την πρώτη, είχα μείνει ευχαριστημένη οπότε θα ξανά πάω μια βόλτα 😂😂

Σήμερα έχω καρδιοτοκογραφο! Και αν όλα πάνε καλά, την άλλη εβδομάδα υπέρηχο και καρδιοτοκογραφο και γεννάμε 👏👏👏

Να μας πεις πως πήγε η επίσκεψη!! 
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για την γενική, μου αρέσει πολύ και σαν τοποθεσία! Όλα θα πάνε τέλεια! Σε μια βδομάδα θα συζητάμε για την είσοδο σου!! 
Εγώ νιώθω τρομερή πίεση προς τα κάτω και την αίσθηση ότι κινείται πολύ χαμηλά! Λες να είναι σημάδι ότι πλησιάζει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Να μας πεις πως πήγε η επίσκεψη!! 
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για την γενική, μου αρέσει πολύ και σαν τοποθεσία! Όλα θα πάνε τέλεια! Σε μια βδομάδα θα συζητάμε για την είσοδο σου!! 
Εγώ νιώθω τρομερή πίεση προς τα κάτω και την αίσθηση ότι κινείται πολύ χαμηλά! Λες να είναι σημάδι ότι πλησιάζει;;

Καλά πήγαμε! Η μικρή δεν κάθεται σε ησυχία 😂😂 αλλά από συσπάσεις κλασικά τίποτα... Καλά αυτό δεν με πειράζει μιας και θα μπω για καισαρική! 

Όσο πιο χαμηλά τη νιώθεις τόσο το καλύτερο! "Προσπαθεί" να εμπεδωθεί!! Να σου πω, δεν ξέρω πως είναι να έχεις σημάδια ότι πλησιάζει η ώρα μιας και δεν έχω εμπειρία από φυσιολογικό τοκετό! Αλλά από την αδελφή μου και φίλες δεν είχαν κάποιο ιδιαίτερο σημάδι πριν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα όλο κάτι με ενοχλεί χαχα επίσης νιώθω το μωρό πλ χαμηλά θα πάω και στο γιατρό σήμερα να δω τι θα πει..εσείς;; Η ψυχολογία πως πάει;; Εσείς περιμένετε κοριτσάκια Ε;;

Καλημέρα!! Ναι ναι!! Κοριτσάκια!! Πως πήγε ο γιατρός;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα!! Ναι ναι!! Κοριτσάκια!! Πως πήγε ο γιατρός;;

Καλημέρα!! Σχετικά καλά πήγε έκανα και Doppler μας αγχωσε λίγο με ένα θεματακι στην καρδιά του μικρού και θα το ψάξουμε.. Τώρα που έφτασα στο τέλος σκέφτομαι έντονα να αλλάξω γιατρό και δεν ξέρω τι να κάνω θα σκάσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/11/2023 at 10:55 ΠΜ, ο/η nasia94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα όλο κάτι με ενοχλεί χαχα επίσης νιώθω το μωρό πλ χαμηλά θα πάω και στο γιατρό σήμερα να δω τι θα πει..εσείς;; Η ψυχολογία πως πάει;; Εσείς περιμένετε κοριτσάκια Ε;;

Αχ κ εγώ μια από τα ίδια! Όσο περνάνε οι μέρες υποφέρω…στομάχι, κόπωση και η διάθεση όχι στα καλύτερα της! Γενικά πολύ περίεργη η τελευταία εβδομάδα! Και πως να είναι καλή δλδ εφόσον δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλά πήγαμε! Η μικρή δεν κάθεται σε ησυχία 😂😂 αλλά από συσπάσεις κλασικά τίποτα... Καλά αυτό δεν με πειράζει μιας και θα μπω για καισαρική! 

Όσο πιο χαμηλά τη νιώθεις τόσο το καλύτερο! "Προσπαθεί" να εμπεδωθεί!! Να σου πω, δεν ξέρω πως είναι να έχεις σημάδια ότι πλησιάζει η ώρα μιας και δεν έχω εμπειρία από φυσιολογικό τοκετό! Αλλά από την αδελφή μου και φίλες δεν είχαν κάποιο ιδιαίτερο σημάδι πριν! 

Μακάρι να ισχύει, γιατί απογοητεύομαι από την απουσία συμπτωμάτων 😂

Ε αφού θα μπεις με καισαρική, μας αρκεί που είναι ζωηρουλα! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Μακάρι να ισχύει, γιατί απογοητεύομαι από την απουσία συμπτωμάτων 😂

Ε αφού θα μπεις με καισαρική, μας αρκεί που είναι ζωηρουλα! 🥰

Μην ανησυχείς!! Και εγώ στο πρώτο δεν είχα τίποτα τίποτα όμως απλά ένα πρωί είχα κάτι υγρά καφέ το ίδιο βράδυ μου σπάσαν τα νερά και μετα από λίγες ώρες γέννησα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Μακάρι να ισχύει, γιατί απογοητεύομαι από την απουσία συμπτωμάτων 😂

Ε αφού θα μπεις με καισαρική, μας αρκεί που είναι ζωηρουλα! 🥰

Σήμερα βγήκαμε και ο άντρας μου κι εγώ θετικοί στον κοβιντ... Πρώτη φορά .. βρήκε την ώρα!! Οι τελευταίες μέρες είναι δύσκολες. Οι κοιλιά μεγαλώνει πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνουμε να την συνηθίσουμε και να την βολεψουμε!! Εγώ εδώ κ 3 - 4 μέρες ξυπνάω 5 με 5.15, πηγαίνω τουαλέτα και μετά ξανά κοιμάμαι κατά τις 7. Δράμα η κατάσταση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Σήμερα βγήκαμε και ο άντρας μου κι εγώ θετικοί στον κοβιντ... Πρώτη φορά .. βρήκε την ώρα!! Οι τελευταίες μέρες είναι δύσκολες. Οι κοιλιά μεγαλώνει πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνουμε να την συνηθίσουμε και να την βολεψουμε!! Εγώ εδώ κ 3 - 4 μέρες ξυπνάω 5 με 5.15, πηγαίνω τουαλέτα και μετά ξανά κοιμάμαι κατά τις 7. Δράμα η κατάσταση! 

Περαστικά σας κοπέλα μου!! Εγώ ξυπνάω 6 και μετά δεν ξανακοιμαμαι συνήθως..και ακόμα τώρα μπήκα στον μήνα μου απελπισία χαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Σήμερα βγήκαμε και ο άντρας μου κι εγώ θετικοί στον κοβιντ... Πρώτη φορά .. βρήκε την ώρα!! Οι τελευταίες μέρες είναι δύσκολες. Οι κοιλιά μεγαλώνει πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνουμε να την συνηθίσουμε και να την βολεψουμε!! Εγώ εδώ κ 3 - 4 μέρες ξυπνάω 5 με 5.15, πηγαίνω τουαλέτα και μετά ξανά κοιμάμαι κατά τις 7. Δράμα η κατάσταση! 

Περαστικά σας κορίτσι μου!! Ελπίζω να το περάσετε ελαφριά και να μην δυσκολευτείτε! Το θετικό είναι ότι θα έχετε αντισώματα όλοι και δεν θα φοβάστε μετέπειτα με το μωρό! 
Το έχει η μέρα σήμερα…εγώ έπαθα βαριάς μορφής ουρολοίμωξη..ξεκίνησε από χθες αλλά πολύ χαλαρά και σήμερα από το απόγευμα υποφέρω. Ξεκίνησα ήδη αντιβίωση με συμβουλή του γιατρού, γιατί δεν άντεχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Περαστικά σας κορίτσι μου!! Ελπίζω να το περάσετε ελαφριά και να μην δυσκολευτείτε! Το θετικό είναι ότι θα έχετε αντισώματα όλοι και δεν θα φοβάστε μετέπειτα με το μωρό! 
Το έχει η μέρα σήμερα…εγώ έπαθα βαριάς μορφής ουρολοίμωξη..ξεκίνησε από χθες αλλά πολύ χαλαρά και σήμερα από το απόγευμα υποφέρω. Ξεκίνησα ήδη αντιβίωση με συμβουλή του γιατρού, γιατί δεν άντεχα. 

Τέλεια.... Ε έχουμε και πυρετό πολύ κ πονάνε τα κόκαλα! Ελπίζω μόνο να μην είμαστε θετικοί μέχρι την Πέμπτη! 

Περαστικά σου κι εσένα κορίτσι μου! Ήταν η μετά τέτοια φαίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Τέλεια.... Ε έχουμε και πυρετό πολύ κ πονάνε τα κόκαλα! Ελπίζω μόνο να μην είμαστε θετικοί μέχρι την Πέμπτη! 

Περαστικά σου κι εσένα κορίτσι μου! Ήταν η μετά τέτοια φαίνεται!!

Ευχαριστώ πολύ!! 
Τι κρίμα.. ελπίζω να είστε καλύτερα σύντομα!! Σίγουρα μέχρι την Πέμπτη θα βγείτε αρνητικοί…πλέον δεν κρατάει τόσες μέρες όσο στις αρχές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! 
Τι κρίμα.. ελπίζω να είστε καλύτερα σύντομα!! Σίγουρα μέχρι την Πέμπτη θα βγείτε αρνητικοί…πλέον δεν κρατάει τόσες μέρες όσο στις αρχές. 

Μακάρι! Περιμένουμε νέα σου από το γιατρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Μακάρι! Περιμένουμε νέα σου από το γιατρό!!!

Όλα καλά μας είπε, ακουμπάει το κεφάλι αλλά ο τράχηλος κλειστός. Άρα έχουμε μέλλον νομίζω… Με έβαλε καρδιοτοκογραφο και ειχα μόνο 3 συσπάσεις. Κλείσαμε τώρα ραντεβού για την άλλη Πέμπτη και να το δούμε μήπως μπούμε για πρόκληση! Εγώ αν όλα είναι καλά σκέφτομαι να το αφήσω μέχρι 4/12 που θα είμαι 39+5, αλλά θα δείξει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Όλα καλά μας είπε, ακουμπάει το κεφάλι αλλά ο τράχηλος κλειστός. Άρα έχουμε μέλλον νομίζω… Με έβαλε καρδιοτοκογραφο και ειχα μόνο 3 συσπάσεις. Κλείσαμε τώρα ραντεβού για την άλλη Πέμπτη και να το δούμε μήπως μπούμε για πρόκληση! Εγώ αν όλα είναι καλά σκέφτομαι να το αφήσω μέχρι 4/12 που θα είμαι 39+5, αλλά θα δείξει! 

Άντε ωραία!!! Γνώμη μου, αφού δεν έχεις κάποιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη, άστο μέχρι και 40! Θα μου πεις για 2 μέρες;;  ποτέ δεν ξέρεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Άντε ωραία!!! Γνώμη μου, αφού δεν έχεις κάποιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη, άστο μέχρι και 40! Θα μου πεις για 2 μέρες;;  ποτέ δεν ξέρεις!!! 

Έχεις δίκιο! Μου κακοφαίνεται κ εμένα πριν κλείσω τις 40.. θα δείξει, ελπίζω να μας κάνει την έκπληξη και να μας προλάβει! 
Εσύ είσαι καθόλου καλύτερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Έχεις δίκιο! Μου κακοφαίνεται κ εμένα πριν κλείσω τις 40.. θα δείξει, ελπίζω να μας κάνει την έκπληξη και να μας προλάβει! 
Εσύ είσαι καθόλου καλύτερα;;

Καλά, στο παιδί με 2 μέρες πριν δεν έχει διαφορά! Μακάρι να έρθει μόνη της να μην μπαίνεις σε σκέψεις!!!

Ακόμα πυρετό έχουμε.. ο άντρας μου που κόλλησε πρώτος είναι λίγο καλύτερα αλλά πάλι ανέβασε 38.. η μικρή μου είναι το θέμα. Εμείς την παλεύουμε λίγο πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...