Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Δεκεμβρίου 2023 🎄☃️❤️


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ από την δεύτερη εβδομάδα πήρα έναν μαρσιπο τύπου wrap και πραγματικά μας έσωσε!! Την είχα συνεχώς, έκανα τις δουλειές μου κ η μικρή κοιμόταν στα πρώτα λεπτά. Τώρα βγαίνουμε ακόμη με αυτόν κ περιμένω να χωρέσει στον άλλον που έχω, που λέει από 4 μηνών! Τεσσάρων εμείς γιναμε, αλλά ρε κορίτσια τα ποδαράκια της δεν ανοίγουν τόσο 😂 μάλλον είναι θέμα μαρσιπου.. πρέπει το μωρό να κάνει σπαγκατο. Παρόλα αυτά κουμπώνει εύκολα ενώ το άλλο πρέπει να το δένω εγώ 😅

Άστα.. κι εμένα από 3 μηνών έλεγε αλλά μάλλον θα πρέπει να είναι μωρό γίγαντας για να μπει από 3 μηνών 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 361
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Επίσης, σχετικά με το προηγούμενο θέμα, είδα χθες ένα μαξιλάρι δραστηριοτήτων που μπαίνει μέσα το μωρό κ κάθεται με στήριξη απ το μαξιλάρι (με την γνωστή καμηλοπάρδαλη). Αυτό λέει πως είναι από 3+ μηνών. Θα ρωτήσω κ εγώ σήμερα την γιατρό! 

Ααα τι μαξιλάρι είναι αυτό τώρα το βγάλανε;;σχετικά με τον μάρσιπο και εμένα η πρώτη έτσι ήθελε να ανοίγουν πλ τα ποδαράκια..αυτόν ακόμα δεν τον δοκίμασα..είναι και αγόρι λίγο φοβάμαι μην χαλάσω τίποτα..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Μην το συζητάς! Γι αυτό είμαστε εδώ! Όπου μπορεί ή μια να βοήθεια την άλλη! Αυτό θέλω κι εγώ! Να μπορούμε να βγούμε μόνες μας χωρίς τον μπαμπά! Στην γωνία μας έχουμε πάρκο και τώρα που κάνει τόσο ωραίες μέρες δεν μπορώ να πάω τη μεγάλη! Εγώ έχω το πολύ μεγάλο πρόβλημα, ότι το καρότσι δεν χωράει με τίποτα στο ασανσέρ. Οπότε κι εκεί είμαι πολύ δύσκολα! Περιμένω πως και πως να χωρέσει το μωρό στον μάρσιπο!! 

Άστα και εμείς έχουμε πάρκο κοντά και δεν μπορώ να την πάω και περιμένει η καημένη τα Σκ ή απόγευμα αν είναι ήρεμος ο μικρός να τον αφήσω στον μπαμπά να την πάω να κάνουμε κάτι και μόνες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

Ααα τι μαξιλάρι είναι αυτό τώρα το βγάλανε;;σχετικά με τον μάρσιπο και εμένα η πρώτη έτσι ήθελε να ανοίγουν πλ τα ποδαράκια..αυτόν ακόμα δεν τον δοκίμασα..είναι και αγόρι λίγο φοβάμαι μην χαλάσω τίποτα..χαχα

Αυτό έχω δει εγώ! Ωραίο μου φαίνεται αλλά μόλις είδα την τιμή, σκέφτηκα πως μπορώ να την στηρίζω κ με τα χέρια μου 😂😂

IMG_5486.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αυτό έχω δει εγώ! Ωραίο μου φαίνεται αλλά μόλις είδα την τιμή, σκέφτηκα πως μπορώ να την στηρίζω κ με τα χέρια μου 😂😂

IMG_5486.jpeg

Ακριβώς αυτό!😂😂😂 και ξέρεις, δεν είναι κάτι που θα το χρησιμοποιήσεις αρκετούς μήνες, να πεις χαλάλι να τα δώσω. 1 με 2 μήνες το πολύ, και μετά κλαις τα λεφτά που έδωσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nasia94 είπε:

Άστα και εμείς έχουμε πάρκο κοντά και δεν μπορώ να την πάω και περιμένει η καημένη τα Σκ ή απόγευμα αν είναι ήρεμος ο μικρός να τον αφήσω στον μπαμπά να την πάω να κάνουμε κάτι και μόνες μας..

Αααα εμείς πλέον δεν κάνουμε τίποτα μόνες μας. Πάμε όλοι μαζί 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Αυτό έχω δει εγώ! Ωραίο μου φαίνεται αλλά μόλις είδα την τιμή, σκέφτηκα πως μπορώ να την στηρίζω κ με τα χέρια μου 😂😂

IMG_5486.jpeg

Χαχαχα ακριβώς αυτό σκέφτηκα και εγώ χαχα δεν θα κάτσουν και πολύ μωρέ δεν αξίζει μόλις κάθονται μόνα μετά ίσως μπουλανε κιόλας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Αααα εμείς πλέον δεν κάνουμε τίποτα μόνες μας. Πάμε όλοι μαζί 😂😂😂 

Κοίτα εμένα πέρασε σοκ η καημένη και με την εγκυμοσύνη εγώ δεν μπορούσα να την φροντίζω λόγω θεμάτων που είχα και τώρα προσπαθώ κάπου κάπου να κάνουμε κάτι μόνες σαν κορίτσια λέω αφήνουμε τους άντρες και χαίρεται η γλυκιά μου..σκέψου είχαμε κόψει το παμπερς και μετά το παιδί ξανακυλησε οπότε πέρασε ζόρι... παρόλαυτα δόξα το θεό τον μικρό είναι πολύ στοργική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

Κοίτα εμένα πέρασε σοκ η καημένη και με την εγκυμοσύνη εγώ δεν μπορούσα να την φροντίζω λόγω θεμάτων που είχα και τώρα προσπαθώ κάπου κάπου να κάνουμε κάτι μόνες σαν κορίτσια λέω αφήνουμε τους άντρες και χαίρεται η γλυκιά μου..σκέψου είχαμε κόψει το παμπερς και μετά το παιδί ξανακυλησε οπότε πέρασε ζόρι... παρόλαυτα δόξα το θεό τον μικρό είναι πολύ στοργική..

Σίγουρα περνάνε σοκ! Εμένα Ε άσε πιπίλα μόνο στον ύπνο και τώρα δεν την βγάζει από το στόμα!! Καλά κάνετε! Απλά εμείς δεν ξέρω πως την έχουμε δει έτσι και τα κάνουμε όλα όλοι μαζί 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Σίγουρα περνάνε σοκ! Εμένα Ε άσε πιπίλα μόνο στον ύπνο και τώρα δεν την βγάζει από το στόμα!! Καλά κάνετε! Απλά εμείς δεν ξέρω πως την έχουμε δει έτσι και τα κάνουμε όλα όλοι μαζί 😂😂

Εσείς είστε όλες κοριτσοπαρέα!! Κάπου διάβασα ότι όταν φέρνεις καινούργιο μωρός στο σπίτι για αυτό που έχεις ήδη είναι σαν ο άντρας σου να έφερε νέα γυναίκα να τον μοιράζεσαι και να πρέπει να την αγαπάς κιόλας χαχαχα πως και πήρε πιπίλα ένω θήλασε;; Εμένα κανένα και δοκίμασα τόσες φορές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Μιας κ το συζητούσαμε, μόλις σήμερα μου ήρθε περίοδος μετά από 13 μήνες!!! Αν κ το περίμενα πως κ πως για να επανέλθει το ορμονικό μου κ γενικά το σύστημα, με έχει πιάσει μια μελαγχολία γιατί είναι αποτέλεσμα της μείωσης θηλασμών που έχω κάνει εδώ και κάποιες μέρες. 
Σε άλλα νέα, πήγαμε χθες στην γιατρό και ρώτησα για το αν κάνει να κάθεται το μωρό και μου είπε και βέβαια κάνει κ πως αυτά που λέγανε παλιά για το πρόβλημα στη μέση, έχουν καταρριφθεί. Το παιδί λέει δείχνει μόνο του ποτε είναι έτοιμο. Τώρα τι να σας πω…ελπίζω να ισχύει γιατί εγώ πλέον την αφήνω κ της αρέσει πολύ… κάθεται σαν μικροσκοπικό ανθρωπάκι 😅😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μιας κ το συζητούσαμε, μόλις σήμερα μου ήρθε περίοδος μετά από 13 μήνες!!! Αν κ το περίμενα πως κ πως για να επανέλθει το ορμονικό μου κ γενικά το σύστημα, με έχει πιάσει μια μελαγχολία γιατί είναι αποτέλεσμα της μείωσης θηλασμών που έχω κάνει εδώ και κάποιες μέρες. 
Σε άλλα νέα, πήγαμε χθες στην γιατρό και ρώτησα για το αν κάνει να κάθεται το μωρό και μου είπε και βέβαια κάνει κ πως αυτά που λέγανε παλιά για το πρόβλημα στη μέση, έχουν καταρριφθεί. Το παιδί λέει δείχνει μόνο του ποτε είναι έτοιμο. Τώρα τι να σας πω…ελπίζω να ισχύει γιατί εγώ πλέον την αφήνω κ της αρέσει πολύ… κάθεται σαν μικροσκοπικό ανθρωπάκι 😅😍

Άντε καλώς την δέχτηκες χαχα Με το φαγακι πώς τα πάει;;Αχ ψυχούλα μου φαντάζομαι και εμάς ειδικά αν τον βλέπω από μακριά να κάθεται έχει πολύ φάση!! Α δηλαδή δεν σου είπε πόση ώρα να κάθεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nasia94 είπε:

Άντε καλώς την δέχτηκες χαχα Με το φαγακι πώς τα πάει;;Αχ ψυχούλα μου φαντάζομαι και εμάς ειδικά αν τον βλέπω από μακριά να κάθεται έχει πολύ φάση!! Α δηλαδή δεν σου είπε πόση ώρα να κάθεται;;

Όχι, ίσα ίσα αντέδρασε και έντονα του τύπου μην ακούω χαζά. Η πρώτη γιατρός βέβαια είχε πει άλλα. Γενικά, επειδή λόγω της αλλεργίας της μικρής έχουμε πάει σε 2 παιδιάτρους, παιδογαστρεντερολογο και παιδοαλλεργιολογο, αυτό που κατάλαβα είναι ότι ο καθένας λέει τα δικά του και άντε να βγάλεις άκρη!! 
Με το φαγητό μωρε δεν τα πάμε καλά. Δεν είναι φαγανη και έτσι ακόμη κ με το μπουκάλι που της άρχισα δεν θέλει ποσότητα.. παίζουμε στα 90μλ ενώ θα έπρεπε να τρώει 180. Τουλάχιστον, με την μεικτή που κάνουμε τώρα, πήρε το διπλάσιο βάρος από αυτό που έπαιρνε μόνο με τον θηλασμό. Είμαστε χαμηλά στην καμπύλη ακόμη, αλλά κάπως καλύτερα! Με βάρος γέννησης 3240 και τώρα είμαστε 6 κιλά παρά κάτι. 
Εσεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2024 at 3:21 ΜΜ, ο/η nasia94 είπε:

Εσείς είστε όλες κοριτσοπαρέα!! Κάπου διάβασα ότι όταν φέρνεις καινούργιο μωρός στο σπίτι για αυτό που έχεις ήδη είναι σαν ο άντρας σου να έφερε νέα γυναίκα να τον μοιράζεσαι και να πρέπει να την αγαπάς κιόλας χαχαχα πως και πήρε πιπίλα ένω θήλασε;; Εμένα κανένα και δοκίμασα τόσες φορές..

Την είχε πάρει πρώτη φορά όταν ήταν 2-3 μηνών για κανένα 2μηνο. Μετά την άφησε, δεν την ήθελε. Αφού αποθηλασαμε μια μέρα ήρθε ο ξάδερφος της, της ανακάτεψε όλα τα παιχνίδια 😂😂 και τις βρήκε κάπου παρατεταμένες. Την είδε, την επεξεργάστηκε, δεν την ήθελε. Ε μετά από λίγες μέρες λίγο λίγο από μόνη της την πήρε. Προσπαθώ να την πάρει και η μικρή αλλά τίποτα😂😂

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Όχι, ίσα ίσα αντέδρασε και έντονα του τύπου μην ακούω χαζά. Η πρώτη γιατρός βέβαια είχε πει άλλα. Γενικά, επειδή λόγω της αλλεργίας της μικρής έχουμε πάει σε 2 παιδιάτρους, παιδογαστρεντερολογο και παιδοαλλεργιολογο, αυτό που κατάλαβα είναι ότι ο καθένας λέει τα δικά του και άντε να βγάλεις άκρη!! 
Με το φαγητό μωρε δεν τα πάμε καλά. Δεν είναι φαγανη και έτσι ακόμη κ με το μπουκάλι που της άρχισα δεν θέλει ποσότητα.. παίζουμε στα 90μλ ενώ θα έπρεπε να τρώει 180. Τουλάχιστον, με την μεικτή που κάνουμε τώρα, πήρε το διπλάσιο βάρος από αυτό που έπαιρνε μόνο με τον θηλασμό. Είμαστε χαμηλά στην καμπύλη ακόμη, αλλά κάπως καλύτερα! Με βάρος γέννησης 3240 και τώρα είμαστε 6 κιλά παρά κάτι. 
Εσεις;; 

Εμένα πάλι Ρένα μου είναι το ακριβώς αντίθετο! Ενώ φαινόταν ότι θα ήταν λεπτεπίλεπτη όταν γεννήθηκε (βέβαια δεν ξέρω που θα έμοιαζε για να βγει λεπτεπίλεπτη 😂😂) ξαφνικά μετά τον πρώτο μήνα τρώει δίχως αύριο 😂😂 σε σημείο που βγάζει παααρα πολλές γουλιες, κλάνει δίχως αύριο... Γενικά τα κανόνια μπρος και πίσω δουλεύουν κανονικά και στο φουλ 😂😂 έχει τώρα μια εβδομάδα που δεν καλοκοιμαται το βράδυ. Άλμα και δόντια μαζί υποθέτω! Θα περάσει, που θα πάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Την είχε πάρει πρώτη φορά όταν ήταν 2-3 μηνών για κανένα 2μηνο. Μετά την άφησε, δεν την ήθελε. Αφού αποθηλασαμε μια μέρα ήρθε ο ξάδερφος της, της ανακάτεψε όλα τα παιχνίδια 😂😂 και τις βρήκε κάπου παρατεταμένες. Την είδε, την επεξεργάστηκε, δεν την ήθελε. Ε μετά από λίγες μέρες λίγο λίγο από μόνη της την πήρε. Προσπαθώ να την πάρει και η μικρή αλλά τίποτα😂😂

Εμένα πάλι Ρένα μου είναι το ακριβώς αντίθετο! Ενώ φαινόταν ότι θα ήταν λεπτεπίλεπτη όταν γεννήθηκε (βέβαια δεν ξέρω που θα έμοιαζε για να βγει λεπτεπίλεπτη 😂😂) ξαφνικά μετά τον πρώτο μήνα τρώει δίχως αύριο 😂😂 σε σημείο που βγάζει παααρα πολλές γουλιες, κλάνει δίχως αύριο... Γενικά τα κανόνια μπρος και πίσω δουλεύουν κανονικά και στο φουλ 😂😂 έχει τώρα μια εβδομάδα που δεν καλοκοιμαται το βράδυ. Άλμα και δόντια μαζί υποθέτω! Θα περάσει, που θα πάει! 

Χαχαχα καλά κάνει το πουλάκι μου, να τρώει! Τώρα είναι η φάση που αναπτύσονται πολύ, γι αυτό κ εγώ αγχώθηκα με την δικιά μου. Ωχ εσάς σας έπεσαν μαζεμένα…νομίζω τώρα βγαινετε απ το άλμα, οπότε ελπίζω να ηρεμήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Όχι, ίσα ίσα αντέδρασε και έντονα του τύπου μην ακούω χαζά. Η πρώτη γιατρός βέβαια είχε πει άλλα. Γενικά, επειδή λόγω της αλλεργίας της μικρής έχουμε πάει σε 2 παιδιάτρους, παιδογαστρεντερολογο και παιδοαλλεργιολογο, αυτό που κατάλαβα είναι ότι ο καθένας λέει τα δικά του και άντε να βγάλεις άκρη!! 
Με το φαγητό μωρε δεν τα πάμε καλά. Δεν είναι φαγανη και έτσι ακόμη κ με το μπουκάλι που της άρχισα δεν θέλει ποσότητα.. παίζουμε στα 90μλ ενώ θα έπρεπε να τρώει 180. Τουλάχιστον, με την μεικτή που κάνουμε τώρα, πήρε το διπλάσιο βάρος από αυτό που έπαιρνε μόνο με τον θηλασμό. Είμαστε χαμηλά στην καμπύλη ακόμη, αλλά κάπως καλύτερα! Με βάρος γέννησης 3240 και τώρα είμαστε 6 κιλά παρά κάτι. 
Εσεις;; 

Εμείς γεννήθηκε 3630 και ήταν τρια μηνών 6400 αλλά είναι αγοράκι..μια χαρά είναι το βάρος σας και η μικρή μου έτσι ήταν ακριβώς..να μην το σκέφτεσαι!!εμείς τώρα δεν την σταματάμε πιο πολύ από μένα τρώει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Την είχε πάρει πρώτη φορά όταν ήταν 2-3 μηνών για κανένα 2μηνο. Μετά την άφησε, δεν την ήθελε. Αφού αποθηλασαμε μια μέρα ήρθε ο ξάδερφος της, της ανακάτεψε όλα τα παιχνίδια 😂😂 και τις βρήκε κάπου παρατεταμένες. Την είδε, την επεξεργάστηκε, δεν την ήθελε. Ε μετά από λίγες μέρες λίγο λίγο από μόνη της την πήρε. Προσπαθώ να την πάρει και η μικρή αλλά τίποτα😂😂

Εμένα πάλι Ρένα μου είναι το ακριβώς αντίθετο! Ενώ φαινόταν ότι θα ήταν λεπτεπίλεπτη όταν γεννήθηκε (βέβαια δεν ξέρω που θα έμοιαζε για να βγει λεπτεπίλεπτη 😂😂) ξαφνικά μετά τον πρώτο μήνα τρώει δίχως αύριο 😂😂 σε σημείο που βγάζει παααρα πολλές γουλιες, κλάνει δίχως αύριο... Γενικά τα κανόνια μπρος και πίσω δουλεύουν κανονικά και στο φουλ 😂😂 έχει τώρα μια εβδομάδα που δεν καλοκοιμαται το βράδυ. Άλμα και δόντια μαζί υποθέτω! Θα περάσει, που θα πάει! 

Η πρώτηε τίποτα δεν πήρε τώρα πάλι και αυτός το ίδιο..και οπότε έχουν ανησυχία στο στήθος ξεσπάνε..χαχα ήθελα πολύ να πάρει ο μπέμπης αλλά δεν μου κάνει το χατίρι οπότε ξέρω τι με περιμένει χαχα γερά να είναι δεν πειράζει..θα τα ζητάμε αυτά μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Καλημέρα κιόλας δεν σας είπα!! Καλέ πότε θα τα βαφτιστεί αποφασίσετε;;

Καλημερααα!! Εμείς είπαμε προς φθινόπωρο Οκτώβριο, Νοεμβρίο .. τώρα άνοιξη θεωρώ είναι μικρούλα και καλοκαίρι δεν είναι με τίποτα η εποχή μας. Είμαστε χειμερινοί τύποι 😂 

Εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Καλημερααα!! Εμείς είπαμε προς φθινόπωρο Οκτώβριο, Νοεμβρίο .. τώρα άνοιξη θεωρώ είναι μικρούλα και καλοκαίρι δεν είναι με τίποτα η εποχή μας. Είμαστε χειμερινοί τύποι 😂 

Εσεις;;

Εμείς 26 Μαϊου κλείσαμε!! Θα τον βαφτίσουμε στην Τήνο και σκεφτήκαμε είναι πιο εύκολο το ταξίδι τώρα από καλοκαίρι η μετά φθινόπωρο μην έχει άσχημο καιρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nasia94 είπε:

Εμείς 26 Μαϊου κλείσαμε!! Θα τον βαφτίσουμε στην Τήνο και σκεφτήκαμε είναι πιο εύκολο το ταξίδι τώρα από καλοκαίρι η μετά φθινόπωρο μην έχει άσχημο καιρό..

Ααα τι ωραία σε νησί!! Με το καλό λοιπόν! Οπότε τώρα φαντάζομαι έχετε ετοιμασίες κλπ 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Ααα τι ωραία σε νησί!! Με το καλό λοιπόν! Οπότε τώρα φαντάζομαι έχετε ετοιμασίες κλπ 😍

Ναι το έταξα όταν ήταν τα πράγματα δύσκολα και είμαι πλ ευτυχισμένη που θα γίνει.. ευχαριστούμε και εσείς με το καλό!! Άστα κάθε βράδυ κόβω τούλια και κορδέλες για μπομπονιέρες όταν κοιμούνται τρομερή ψυχοθεραπεία χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Ναι το έταξα όταν ήταν τα πράγματα δύσκολα και είμαι πλ ευτυχισμένη που θα γίνει.. ευχαριστούμε και εσείς με το καλό!! Άστα κάθε βράδυ κόβω τούλια και κορδέλες για μπομπονιέρες όταν κοιμούνται τρομερή ψυχοθεραπεία χαχα

Αχ χαρά στο κουράγιο σου!! Βοηθάνε πολύ αυτά, μακάρι να έπιανε λίγο το χέρι μου να έκανα κ εγώ τίποτα, αλλά όλες μου οι δημιουργίες καταντούν ανέκδοτο 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Καλημέρα κιόλας δεν σας είπα!! Καλέ πότε θα τα βαφτιστεί αποφασίσετε;;

Εμείς έχουμε παντρευτεί μόνο με πολιτικό. Και στην βάφτιση της μεγάλης δεν κάναμε και γάμο! Οπότε λέμε τώρα να κάνουμε γαμοβαφτιση γιατί αλλιώς δεν το βλέπω να παντρευόμαστε 😂😂 το ιδανικό θα ήταν Σεπτέμβριο αλλά επειδή θα ετοιμάζουμε και το σπίτι μας, τότε θα είναι στο πικ οι εργασίες! Οπότε αφενός μεν δεν το θεωρούμε καλό να κάνουμε 2 πράγματα ταυτόχρονα γτ θα μας φάει το άγχος χωρίς λόγο και 2ον θέλουμε να δούμε και τι λεφτά θα μας μείνουν! Λεπτομέρειες 😂😂 Οπότε είπαμε μάλλον Δεκέμβριο ή Ιανουάριο. Δεν θέλαμε τόσο μεγάλη να τη βαφτίσουμε αλλά τι να κάνουμε..

 

Με το καλό να βαφτισετε τα μπεμπακια σας ❤️❤️ γερά κι ευλογημένα να είναι!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αχ χαρά στο κουράγιο σου!! Βοηθάνε πολύ αυτά, μακάρι να έπιανε λίγο το χέρι μου να έκανα κ εγώ τίποτα, αλλά όλες μου οι δημιουργίες καταντούν ανέκδοτο 😂😂

Έλα καλέ εξάσκηση θέλει εγώ είχα κάνει για τον γάμο μας αλλά τότε βλέπεις δεν είχα μωρά άνετα έκανα τώρα μόνο βράδια αλλά τι να κάνω ξενυχτάω λίγο παραπάνω χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...