Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οισοφαγίτιδα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Έχω μία μπεμπούλα 3 μηνών η οποία σιτίζεται με ξένο γάλα από την αρχή.Πριν 2 εβδομαδες περιπου,αρχισε να σιτίζεται πολυ δυσκολα,να πίνει 30-40ml κ μετα να τεντώνει το κορμάκι της τόξο,ν'αρνείται το μπιμπερο,να κλαίει,γενικα κάθε γεύμα κ Γολγοθας.Η παιδιατρος μας ειπε πως ειναι σημάδια οισοφαγίτιδας κ ν αλλάξουμε το γαλα σε Novalac allernova Ar κ να δουμε μια εβδομάδα πώς θα παει.Αν δεν υποχωρησει να περασουμε σε κάποιο φάρμακο. Δεν υποχωρησαν καθολου τα συμπτωματα κ πηραμε τη γνωμη κι αλλης παιδιατρου η οποία μας ειπε ακριβως τα ιδια κ να προχωρήσουμε σε φαρμακο,ή στο νέξιουμ ή στο λαπραζόλ.Έχει κάποιος αντιστοιχη εμπειρια κ αν ειχε αποτέλεσμα αυτη η φαρμακευτικη αγωγη;

Έχω αγχωθει πάρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα,πιθανόν να βρήκατε λύση στο πρόβλημα σας,αλλά θα σου αναφέρω την περίπτωση της κουμπαράς μου.Η μικρή της με το που έπινε το γάλα,τεντωνοταν και τσιριζε από τον πόνο,τελικά καταλήξανε ότι έχει αλεργια.Εκεινη θηλαζε οπότε άλλαξε η μαμά τη διατροφή ώστε να αποκλείσει την ουσία που ήταν αλλεργική η μικρή,νομίζω στη σόγια αλλά μπορεί να λέω και βλακεια.Ισως την πειράζει κάποια ουσία από το γάλα και πρέπει να της δώσετε κάτι εναλλακτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...