Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Περιμένουμε τότε τη 2η χοριακη σου!

Εγώ είμαι έγκυος στον 8ο πλέον 😊

Η χοριακη  μου σήμερα ήταν 480!! 120 η πρώτη.  Θεωρώ πολύ καλά έτσι;; 

Με το καλό κοπέλα μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Η χοριακη  μου σήμερα ήταν 480!! 120 η πρώτη.  Θεωρώ πολύ καλά έτσι;; 

Με το καλό κοπέλα μου!!! 

Συγχαρητήρια, πολύ καλή αύξηση! με το καλό να το κρατήσεις αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Συγχαρητήρια, πολύ καλή αύξηση! με το καλό να το κρατήσεις αγκαλιά! 

Σε ευχαριστώ  πολύ πολύ!!! Είμαι ήδη 4 εβδομάδων!!μου φαίνεται απίστευτο!! 

Σε 8 εβδομάδες  από τώρα  ειπε ο γιατρός μου θα κάνουμε  την αυχενική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Σε ευχαριστώ  πολύ πολύ!!! Είμαι ήδη 4 εβδομάδων!!μου φαίνεται απίστευτο!! 

Σε 8 εβδομάδες  από τώρα  ειπε ο γιατρός μου θα κάνουμε  την αυχενική!!

αχ μια μια θα τις μετρας, όχι μόνο τις εβδομάδες, ακόμα και τις μέρες! και πριν από κάθε εξέταση ή υπέρηχο η αγωνία σου θα χτυπάει κόκκινο! αλλά θα είναί ωραία αγωνία ❤️ 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου τα έστειλαν πείτε μου γνώμες. Εγώ δεν καταλαβαίνω κ πολλά από αυτά... Την έκανα έκτη μέρα της περιόδου...

 

IMG_20230529_175823.jpg

IMG_20230529_175043.jpg

Κορίτσι μου εγώ μια χαρά τις βλέπω, πάρα πολύ καλές, από τα λίγα που ξέρω και εντός φυσιολογικών τιμών είναι όλα!! Όλα καλά και με μένα πιστεύω! Αν και βλέπω ότι ανέβηκε η προλακτίνη μου, 19,8 με φυσιολ.τιμές  2,8 με 29,2. Νομίζω στην προηγούμενη μέτρηση ήταν κοντά στο 9! Θα το ρωτήσω αυτό!! Γτ επηρεάζεται από το άγχος αυτή η ορμόνη!

Θα σας τις ανεβάσω μάλλον αύριο που θα μαι σε υπολογιστή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

Η χοριακη  μου σήμερα ήταν 480!! 120 η πρώτη.  Θεωρώ πολύ καλά έτσι;; 

Με το καλό κοπέλα μου!!! 

Τέλεια...με το καλό κορίτσι μου!!!😍 Παρά πολύ καλή αύξηση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

Η χοριακη  μου σήμερα ήταν 480!! 120 η πρώτη.  Θεωρώ πολύ καλά έτσι;; 

Με το καλό κοπέλα μου!!! 

Πολύ καλή αύξηση! Εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσι μου εγώ μια χαρά τις βλέπω, πάρα πολύ καλές, από τα λίγα που ξέρω και εντός φυσιολογικών τιμών είναι όλα!! Όλα καλά και με μένα πιστεύω! Αν και βλέπω ότι ανέβηκε η προλακτίνη μου, 19,8 με φυσιολ.τιμές  2,8 με 29,2. Νομίζω στην προηγούμενη μέτρηση ήταν κοντά στο 9! Θα το ρωτήσω αυτό!! Γτ επηρεάζεται από το άγχος αυτή η ορμόνη!

Θα σας τις ανεβάσω μάλλον αύριο που θα μαι σε υπολογιστή!

Κ εμένα από την προηγουμένη φορά είναι αλλαγμένα... Αλλά είμαστε εντός φυσιολογικου οποτε μια χαρά🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Η χοριακη  μου σήμερα ήταν 480!! 120 η πρώτη.  Θεωρώ πολύ καλά έτσι;; 

Με το καλό κοπέλα μου!!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Η χοριακη  μου σήμερα ήταν 480!! 120 η πρώτη.  Θεωρώ πολύ καλά έτσι;; 

Με το καλό κοπέλα μου!!! 

Καλημέρα κορίτσια! 
Η αύξηση πολύ καλή! Με το καλό κορίτσι μου να μεγαλώσεις την οικογένεια σου  εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου τα έστειλαν πείτε μου γνώμες. Εγώ δεν καταλαβαίνω κ πολλά από αυτά... Την έκανα έκτη μέρα της περιόδου...

 

IMG_20230529_175823.jpg

IMG_20230529_175043.jpg

Δεν ξέρω και εγω μην νομίζεις 

μονο για την προλακτινη ξέρω είναι στο πιο κατώτατο όριο η οποία ανεβαίνει και από το άγχος αρα δεν βλέπω να την έχεις επηρεάσει καθόλου από το άγχος σου  

δεν ξέρω το tsh μήπως είναι πολύ χαμηλή 🤔 εμένα μου είχα πει ότι πρέπει να είναι κάτω από δυο για εγκυμοσύνη 

Θα πρέπει να το δει Ενδοκρινολογος να σου πει αν είναι οκ για εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν ξέρω και εγω μην νομίζεις 

μονο για την προλακτινη ξέρω είναι στο πιο κατώτατο όριο η οποία ανεβαίνει και από το άγχος αρα δεν βλέπω να την έχεις επηρεάσει καθόλου από το άγχος σου  

δεν ξέρω το tsh μήπως είναι πολύ χαμηλή 🤔 εμένα μου είχα πει ότι πρέπει να είναι κάτω από δυο για εγκυμοσύνη 

Θα πρέπει να το δει Ενδοκρινολογος να σου πει αν είναι οκ για εγκυμοσύνη 

Καλημέρα κοριτσι μου!!!! Ναι όταν γυρίσω από το ταξίδι θα το κανονίσω να πάω. Ο μαία μου έστειλε μήνυμα κ μου είπε ότι γιατρός τις είδε πολύ καλές... Βέβαια σε κάποια είναι πολύ πιο χαμηλά από τις περσινές που είχα κάνει... Η tsh είχα 2,17 κ τώρα 0,90... αυτό που είπες κ εσύ είναι πιο χαμηλή...Θα δείξει... Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω στην άδεια να κάνουμε κ τις προσπάθειες μας κ βλέπουμε... Αν μου κόπηκε από το στρες η περίοδος όπως είπε ο γιατρός θα έπρεπε να τα έχει παίξει η προλακτίνη άρα δεν επηρεάζεται μάλλον σε εμένα 😜 είμαι φουλ αγχωτική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα...

IMG20230530084718.jpg

Να το πάλι το θετικό! Καλημέρα!!! Θα πας για χοριακη; Τι λες; Είσαι μια μέρα πριν την περίοδο σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Να το πάλι το θετικό! Καλημέρα!!! Θα πας για χοριακη; Τι λες; Είσαι μια μέρα πριν την περίοδο σωστά;

Γιατί δεν κάνεις  μια χοριακη να σου λυθεί  η απορια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Να το πάλι το θετικό! Καλημέρα!!! Θα πας για χοριακη; Τι λες; Είσαι μια μέρα πριν την περίοδο σωστά;

@marinamanoulitsa εγω κορίτσια το τεστ αρνητικό το βλέπω 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!!!! Ναι όταν γυρίσω από το ταξίδι θα το κανονίσω να πάω. Ο μαία μου έστειλε μήνυμα κ μου είπε ότι γιατρός τις είδε πολύ καλές... Βέβαια σε κάποια είναι πολύ πιο χαμηλά από τις περσινές που είχα κάνει... Η tsh είχα 2,17 κ τώρα 0,90... αυτό που είπες κ εσύ είναι πιο χαμηλή...Θα δείξει... Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω στην άδεια να κάνουμε κ τις προσπάθειες μας κ βλέπουμε... Αν μου κόπηκε από το στρες η περίοδος όπως είπε ο γιατρός θα έπρεπε να τα έχει παίξει η προλακτίνη άρα δεν επηρεάζεται μάλλον σε εμένα 😜 είμαι φουλ αγχωτική!!!

Τον ενδοκρινολόγο άκου ότι σου πει εκεινος γιατί μπορεί να λέμε είναι οκ μια τιμή αλλά μπορεί όταν θες για εγκυμοσύνη να πρέπει να είναι λίγο πάνω ή λίγο κάτω… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μυστήριο λύθηκε...μόλις μου ήρθε περίοδος.....πάει και αυτός ο μήνας...😑😐😶😧😞

@Mpourmpoulo είσαι η τελευταία ελπίδα μας για Μάιο..μακάρι να μας πεις ευχάριστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τον ενδοκρινολόγο άκου ότι σου πει εκεινος γιατί μπορεί να λέμε είναι οκ μια τιμή αλλά μπορεί όταν θες για εγκυμοσύνη να πρέπει να είναι λίγο πάνω ή λίγο κάτω… 

Εμένα η tsh είναι 2,72..την προηγούμενη φορά ήταν 2,2 νομιζω..κάπου διάβασα ότι πρέπει να είναι έως 2,5 για εγκυμοσύνη..φφφ..παίρνω να κλείσω ραντεβού με την ενδοκρινολόγο! Ελπίζω να έχει μες στη βδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Το μυστήριο λύθηκε...μόλις μου ήρθε περίοδος.....πάει και αυτός ο μήνας...😑😐😶😧😞

@Mpourmpoulo είσαι η τελευταία ελπίδα μας για Μάιο..μακάρι να μας πεις ευχάριστα 

Καλημερα κορίτσι μου βλέπω γραμμή στο τεστ σου 😳 αλλά σου ήρθε περίοδος όποτε είναι εξάτμισης 😞 

Εκανα πάλι τεστ σήμερα και είναι ολόλευκο ! Σήμερα περιμενω να έρθει η περίοδος προς το παρόν τπτ !  Πάμε πάλι για τον άλλο μηνα κορίτσι μου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Η χοριακη  μου σήμερα ήταν 480!! 120 η πρώτη.  Θεωρώ πολύ καλά έτσι;; 

Με το καλό κοπέλα μου!!! 

Συγχαρητήρια κοριτσι μουυυυ❤️❤️❤️ τελεια η χοριακη σουυυυ😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

@marinamanoulitsa εγω κορίτσια το τεστ αρνητικό το βλέπω 😕

Είναι η γραμμή που βγαίνει λίγο παραδίπλα προφανώς. Του θετικού εμφανίζεται πιο δεξιά όπως το βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου @singing in the rain @cat12 μια χαρα είναι οι εξετάσεις σας από ότι διαβαζω❤️❤️❤️ δεν θα αργησει το σπορακι ❤️🙏

Αχ μακάρι! Εγώ είδα ότι ανέβηκε λίγο η προλακτίνη και η tsh για αυτό και πήρα για ραντεβού την ενδοκρινολόγο αλλά έχει στις 14 Ιουνίου!! Της έστειλα με mail και περιμένω αν δει κάτι ανησυχητικό μήπως με πάρει τηλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Αχ μακάρι! Εγώ είδα ότι ανέβηκε λίγο η προλακτίνη και η tsh για αυτό και πήρα για ραντεβού την ενδοκρινολόγο αλλά έχει στις 14 Ιουνίου!! Της έστειλα με mail και περιμένω αν δει κάτι ανησυχητικό μήπως με πάρει τηλ!

Στα φυσιολογικά όρια δεν είναι όμως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...