Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΚΑ-ΟΑΕΔ ...ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ...!


Recommended Posts

Κορίτσια καλό απόγευμα σε όλες.!

Την Δευτέρα πήγα στον γιατρό μου και με είδε!

Όλα πάνε πργματικά καλα...το ζουζουνάκι μου είναι 1.6 εκατοστά και δεν χρειάστηκε πανω απο δύο λεπτά να τελειώσουμε την εξέταση αφού ακούσαμε τους 162 κτύπους ανα λεπτό της καρδούλας του!

Άρα με λιγότερο άγχος και αρκετή πρωινή ζαλάδα λέω να μπω στο θέμα που πρέπει να με βοήθησετε για τα επιδόματα:

ΙΚΑ και ΟΑΕΔ

Πόσα ακριβώς είνα τα χρήματα που πέρνει κάποιος ....απο το ΙΚΑ

και μετά την γένα απο τον ΟΑΕΔ!?

Φιλάκια sia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΙΚΑ ΔΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2700 Ο ΟΑΕΔ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΔΙΝΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 300 ΕΥΡΩ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ.ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ΕΤΣΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΑ ΓΕΙΑ.

ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΟΥ 56 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΟΚΕΤΟ ΤΟ ΙΚΑ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΛΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ.(ΕΓΩ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΜΙΣΘΟ ΣΤΑ 1.200 ΚΑΙ ΕΛΑΒΑ 2.000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΙΣ 56 ΗΜΕΡΕΣ).

ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ, ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΛΟΧΕΙΑΣ, ΤΙΣ 63 ΗΜΕΡΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ,ΠΑΛΙ ΚΑΤ'ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΙΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ, ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΒΟΗΘΗΜΑ ,ΠΕΡΙΠΟΥ ΙΣΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ.ΠΡΟΣΟΧΗ.ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ 60 ΗΜΕΡΩΝ.

ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΙΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΙΚΑ-ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΗΤΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ-ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΛΙΓΑ ΠΙΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝ ολιγης στην αδεια λοχειας και κυησεως θα πληρωθεις τον μισθο σου κανονικα, μονο που τα περισσοτερα χρηματα θα ειναι απο το ΙΚΑ κάποια από τον ΟΑΕΔ και κάτι λίγα από τον εργοδότη. Επίδομα τοκετού του ΊΚΑ είναι 900 ευρω, και αν κανεις καισσαρικη +200 ευρω περιπου. ΣΤη συνεχεια την εξαμηνη αδεια θα την πληρωθεις μονο απο τον ΟΑΕΔ 600 κάτι ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL Για να τα πουμε ποιο απλά:

IKA ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΗΣΕΩΣ ---> 56 x ΗΜΕΡΟΜΗΣΘΙΟ

ΙΚΑ ΕΠΙΔΟΜΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ---> 63 x ΗΜΕΡΟΜΗΣΘΙΟ

ΟΑΕΔ ΕΠΙΔΟΜΑ ---> 6 ΜΗΝΕΣ x ΒΑΣΙΚΟ ΜΗΣΘΟ (ΠΕΡΝΩ ΕΓΩ)

ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ (ΕΠΙΔΟΜΑ ΟΑΕΔ)ΔΟΥΛΕΥΩ Η ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ?

Η ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΑΠΟΧΩΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΑΕΔ 6 ΜΗΝΕΣ?>

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΦΑΠΑΞ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΩ?

THANKS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΕΦΟΣΟΝ ΜΕ ΑΠΟΛΥΣΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ...(ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΥΝΕΝΩΗΣΗΣ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΚΟΣΙΑ ΕΝΣΗΜΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΕΩΣ ΚΑΙ ΛΟΧΕΙΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ...ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΑ ΜΗΝΑ ΑΝΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΗ ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΣΧΑΙΣΗ!

ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...