Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λίγο καφέ και ροζ και στην συνέχεια τίποτα


Eleni10

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.

Εδώ και 3 μήνες έχω σταθερό κύκλο 29-30 μέρες αυτόν τον μήνα περίμενα 28-29 Μαρτίου ειδα στις 29 λίγο καφέ το πρωί και μετά όλη την ημέρα τίποτα ούτε μια σταγόνα ...την επόμενη μέρα πάλι το πρωί λίγο ροζ μετα πάλι τίποτα όλη την ημέρα και στις 30 και 31 λίγο πολύ λίγο καφέ πάλι ούτε σταγόνα ...και το μόνο σύμπτωμα γενικά έχω πόνο στις θηλές..προσπαθώ γενικά για παιδάκι και έχω ελεύθερη σχέση.. δεν έχω κάνει τεστ διότι φοβάμαι τι θα είναι  ..θα πάω Δευτέρα ή Τρίτη για χοριακη... Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου.

Τα συμπτώματα που περιγράφεις θα μπορούσαν να είναι και εγκυμοσύνη. Λένε ότι αν δεις ροζ, καφέ πριν την περίοδο είναι η εμφύτευση. Πραγματικά σου εύχομαι να είναι όντως αυτό και αν θέλεις κάνε αύριο το πρωί ένα τεστ εγκυμοσύνης πριν την χοριακή.

Εννοείται ότι περιμένω τα νέα σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bernett είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.

Τα συμπτώματα που περιγράφεις θα μπορούσαν να είναι και εγκυμοσύνη. Λένε ότι αν δεις ροζ, καφέ πριν την περίοδο είναι η εμφύτευση. Πραγματικά σου εύχομαι να είναι όντως αυτό και αν θέλεις κάνε αύριο το πρωί ένα τεστ εγκυμοσύνης πριν την χοριακή.

Εννοείται ότι περιμένω τα νέα σου 🥰

Καλημέρα... Σε ευχαριστώ πολύ ... Έκανα σήμερα το πρωί χοριακη γιατί με τα τόσα τεστ εγκυμοσύνης έχω απογοητευτεί θα δω τι θα δείξει το αποτέλεσμα σήμερα...και μετά βλέπουμε...μάκαρι να είμαι 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bernett είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.

Τα συμπτώματα που περιγράφεις θα μπορούσαν να είναι και εγκυμοσύνη. Λένε ότι αν δεις ροζ, καφέ πριν την περίοδο είναι η εμφύτευση. Πραγματικά σου εύχομαι να είναι όντως αυτό και αν θέλεις κάνε αύριο το πρωί ένα τεστ εγκυμοσύνης πριν την χοριακή.

Εννοείται ότι περιμένω τα νέα σου 🥰

Καλημέρα... Σε ευχαριστώ πολύ ... Έκανα σήμερα το πρωί χοριακη γιατί με τα τόσα τεστ εγκυμοσύνης έχω απογοητευτεί θα δω τι θα δείξει το αποτέλεσμα σήμερα...και μετά βλέπουμε...μάκαρι να είμαι 😊😊😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bernett είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.

Τα συμπτώματα που περιγράφεις θα μπορούσαν να είναι και εγκυμοσύνη. Λένε ότι αν δεις ροζ, καφέ πριν την περίοδο είναι η εμφύτευση. Πραγματικά σου εύχομαι να είναι όντως αυτό και αν θέλεις κάνε αύριο το πρωί ένα τεστ εγκυμοσύνης πριν την χοριακή.

Εννοείται ότι περιμένω τα νέα σου 🥰

Tελικα βγήκε 2 η τιμή της χοριακης. Έχω απογοητευτεί παρά πολυ...και περιοδο όμως τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eleni10 είπε:

Tελικα βγήκε 2 η τιμή της χοριακης. Έχω απογοητευτεί παρά πολυ...και περιοδο όμως τίποτα 

Φαντάζομαι την απογοήτευσή σου 😔

Υπάρχει περίπτωση να έκανες πιο αργά ωορρηξία και επειδή είδες τώρα τώρα το ροζ, καφέ να μην έχει ανέβει ακόμα η ορμόνη?

Δηλαδή να έγινε τώρα η εμφύτευση και γι αυτό να μην έδειξε κάτι στην χοριακή.

Έχω ακούσει από κοπέλες με πολύ χαμηλή χοριακή (κάτω από 10) τελικά να προχωράει κανονικά η εγκυμοσύνη απλά είχαν κάνει πολύ νωρίς. 

Δεν θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες απλά κράτα κι αυτό στο πίσω μέρος του μυαλού σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Bernett είπε:

Φαντάζομαι την απογοήτευσή σου 😔

Υπάρχει περίπτωση να έκανες πιο αργά ωορρηξία και επειδή είδες τώρα τώρα το ροζ, καφέ να μην έχει ανέβει ακόμα η ορμόνη?

Δηλαδή να έγινε τώρα η εμφύτευση και γι αυτό να μην έδειξε κάτι στην χοριακή.

Έχω ακούσει από κοπέλες με πολύ χαμηλή χοριακή (κάτω από 10) τελικά να προχωράει κανονικά η εγκυμοσύνη απλά είχαν κάνει πολύ νωρίς. 

Δεν θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες απλά κράτα κι αυτό στο πίσω μέρος του μυαλού σου.

 

Κοίτα θα κάνω σε καμιά βδομάδα πάλι ένα τεστ και βλέπουμε γιατί δεν μπορώ να καταλάβω ...εγώ παίρνω και 10 μέρες utrogestan από την 16η ημέρα ...και έρχεται κανονικά περιοδος τώρα αυτόν τον μήνα είναι λίγο απίστευτο και συν ότι νιώθω το στήθος σαν να είναι φουσκωμένο ή μπορεί να είναι η ιδέα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν έχεις ακόμα καθυστέρηση μήπως να κάνεις ένα τεστάκι από το φαρμακείο.

Έχουν περάσει αρκετές μέρες από τα καφέ.

Πραγματικά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2023 at 8:49 ΠΜ, ο/η Eleni10 είπε:

Κοίτα θα κάνω σε καμιά βδομάδα πάλι ένα τεστ και βλέπουμε γιατί δεν μπορώ να καταλάβω ...εγώ παίρνω και 10 μέρες utrogestan από την 16η ημέρα ...και έρχεται κανονικά περιοδος τώρα αυτόν τον μήνα είναι λίγο απίστευτο και συν ότι νιώθω το στήθος σαν να είναι φουσκωμένο ή μπορεί να είναι η ιδέα μου

καλημέρα,τα utrogestan καθυστερούν την περίοδο, είναι προγεστερονη,όσο τα παίρνεις δε θα σου έρθει περίοδος.Επισης και το στήθος πρήζεταιμε την προγεστερονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Επόμενο υπέρηχο σε 1 εβδομάδα. Μου έγραψε και τις εξετάσεις του προγεννητικου να κάνω στο μεσοδιάστημα.  Η μαμά μου χάρηκε πολύ, αλλά τώρα με ζαλίζει, θα την πάρω εγώ, θα απλώσω εγώ τα ρούχα, μη εσύ αυτό και μη εκείνο 😂 Και δεν έχω χειρότερο πράγμα από αυτό, αλλά ξέρω ότι το κάνει από αγάπη.. Αναμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα τώρα από το ραντεβού σου ♥️  Εσύ τι πέρασες και πολύ ζόρικα το πρώτο τρίμηνο. Ελπίζω να μην μου αρχίσουν και εμένα οι εμετοί.. Ήδη σκέφτομαι μελλοντικά με την κοιλιά πως θα κοιμιζω την μικρή, που προς ώρας την κάνω πάνω κάτω στο σαλόνι αγκαλιά..  Εσένα η κορούλα σου έχει αντιληφθεί διαφορά στη στάση σου απέναντι της, με τις αγκαλιές κλπ;  Εγώ είμαι 7+5 τώρα, αλλά σκέψου ότι την προηγούμενη εβδομάδα που ακούσαμε καρδιά, δεν ήταν τόσο δυνατά και αυτό ακριβώς με αγχωσε. Άδικα προφανώς. Οπότε όχι κορίτσι μου, να μην αγχωθεις αν πας Παρασκευή και δεν την ακούσετε!! Αφού ξεκίνησαν και οι ναυτιες όλα θα είναι τέλεια και το σπορακι σου θα μεγαλώνει 🤗 ♥️♥️🧿🧿 Σε ευχαριστώ πολύ!! Την επόμενη Δευτέρα θα πάω πάλι μαζί με τις εξετάσεις που με έχει βάλει να κάνω. Ειλικρινά, ακόμα μου φαίνεται απίστευτο ότι είμαι έγκυος, ίσως επειδή προσπέρασα αυτό το στάδιο με τις χοριακες κλπ!! Με το καλό να υποδεχτείς και εσύ την μπεμπουλα σου γερή και υγιή στην αγκαλιά σου ♥️ 
    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...