Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα τεστ αλλά πάλι αχνή γραμμούλα....αρκετά αχνη 

. Για κάντε μια επεξεργασία ρε κορίτσια... 

Δεν ξέρω.. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι κάτι... Θα το αφήσω τώρα και αν δεν έρθει έως Σάββατο θα πάρω κι άλλο τεστ 

IMG_20230405_080642_edit_149041003452778.jpg

Καλημέρα Μαρίνα μου! Η αλήθεια χθές φαινόταν πιο καθαρά η γραμμουλα. Παρόλα αυτά παλι φαίνεται κάτι

12η μέρα είσαι σήμερα έτσι; Περίμενε μέχρι την αναμενόμενη και ξανακανε, ή για ακόμα καλύτερα κάνε μια χοριακη που είναι και πιο σίγουρη να μην βασανιζεσαι με τις γραμμές, αφου φαίνεται μια αχνη ροζ γραμμουλα η χοριακη θα δείξει σίγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα τεστ αλλά πάλι αχνή γραμμούλα....αρκετά αχνη 

. Για κάντε μια επεξεργασία ρε κορίτσια... 

Δεν ξέρω.. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι κάτι... Θα το αφήσω τώρα και αν δεν έρθει έως Σάββατο θα πάρω κι άλλο τεστ 

IMG_20230405_080642_edit_149041003452778.jpg

Καλημέρα γλυκιά μου Μαρίνα. Έχεις καμία φωτογραφία πριν το ανοίξεις? Η μήπως σου είναι εύκολο να βγεις στο μπαλκόνι ή κοντά στο παράθυρο και να βγάλεις άλλη μια? Αυτη την φωτογραφία την έβαλα στο αρνητικό αλλά δεν εμφάνισε κάτι .. πριν απογοητευτείς όμως να σου πω ότι εδώ ο φωτισμός δεν είναι επαρκής. Χθες έβαλα στο αρνητικό την φωτό που είχε επεξεργαστεί το κορίτσι μας η @Mpourmpoulo

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καθόμουν και κοιτούσα την εφαρμογή κ τους κύκλους μ τώρα και παρατήρησα το εξής ! Πως η ω χρονική μου φάση είναι μεγαλύτερη ! 
δεσομενου πως όταν εγώ πονάω και κάνω τεστ ωορρηξιας πάντα μ βγαίνει χαμογελάκι(γιατί μέχρι ν πρόσφατα εκανα τ ψηφιακά τεστ) αν υποθέσουμε ότι με τον πόνο έχω χαμόγελο σημαίνει πως η ωορρηξια γίνεται την επόμενη μέρα άντε μεθεπόμενη ! Πως γίνεται λοιπόν ν έχω κύκλο 32 ημερών όταν θετικό τεστ ωορρηξιας έχω 14  15 ; 
 

δν ξέρω έχω μπερδευτεί και ατεναχωρεθει πάλι μήπως υπάρχει πρόβλημα με την ωορρηξια μου 

Καλημέρα! Η ωορρηξια γίνεται μία έως τρεις κοντά μέρες από το θετικό τεστ. Η ωχρινικη κρατά 14-16 οπότε μια χαρά είναι ο κύκλος σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα τεστ αλλά πάλι αχνή γραμμούλα....αρκετά αχνη 

. Για κάντε μια επεξεργασία ρε κορίτσια... 

Δεν ξέρω.. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι κάτι... Θα το αφήσω τώρα και αν δεν έρθει έως Σάββατο θα πάρω κι άλλο τεστ 

IMG_20230405_080642_edit_149041003452778.jpg

Καλημέρα κοριτσι μουυυ!!! Εφόσον υπάρχει άχνη γραμμουλα είναι θετικό 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καθόμουν και κοιτούσα την εφαρμογή κ τους κύκλους μ τώρα και παρατήρησα το εξής ! Πως η ω χρονική μου φάση είναι μεγαλύτερη ! 
δεσομενου πως όταν εγώ πονάω και κάνω τεστ ωορρηξιας πάντα μ βγαίνει χαμογελάκι(γιατί μέχρι ν πρόσφατα εκανα τ ψηφιακά τεστ) αν υποθέσουμε ότι με τον πόνο έχω χαμόγελο σημαίνει πως η ωορρηξια γίνεται την επόμενη μέρα άντε μεθεπόμενη ! Πως γίνεται λοιπόν ν έχω κύκλο 32 ημερών όταν θετικό τεστ ωορρηξιας έχω 14  15 ; 
 

δν ξέρω έχω μπερδευτεί και ατεναχωρεθει πάλι μήπως υπάρχει πρόβλημα με την ωορρηξια μου 

Καλημέρα kate μου!!! Η ωορρηξία γίνεται 14 με 16 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο δεν είναι πάντα σίγουρα στις 14 μέρες.. οπότε νομίζω ότι είναι φυσιολογικός ο κύκλος σου μην αγχώνεσαι... 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα Μαρίνα μου! Η αλήθεια χθές φαινόταν πιο καθαρά η γραμμουλα. Παρόλα αυτά παλι φαίνεται κάτι

12η μέρα είσαι σήμερα έτσι; Περίμενε μέχρι την αναμενόμενη και ξανακανε, ή για ακόμα καλύτερα κάνε μια χοριακη που είναι και πιο σίγουρη να μην βασανιζεσαι με τις γραμμές, αφου φαίνεται μια αχνη ροζ γραμμουλα η χοριακη θα δείξει σίγουρα!!

Εσύ την βλέπεις κορίτσι μου ε;;; και η @cat12...

@Girly στο αρνητικό τίποτα δεν φαίνεται ε;;; ααα δεν ξέρω... Θα δείξει ρε κορίτσια... Αν είναι θα έρθει έως Παρασκευή... Αν δεν έρθει σημαίνει ότι ακόμα είναι χαμηλά η ορμόνη και γι αυτό δίνει τόσο αχνή γραμμούλα... Αυτά δεν είναι και πρώιμης ανίχνευσης.. Πάνω από 25 μονάδες δείχνουν... Τώρα θα περιμένω... Εχθες με έριχνε κάτι σουβλιες από κάτω στον κολπο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εσύ την βλέπεις κορίτσι μου ε;;; και η @cat12...

@Girly στο αρνητικό τίποτα δεν φαίνεται ε;;; ααα δεν ξέρω... Θα δείξει ρε κορίτσια... Αν είναι θα έρθει έως Παρασκευή... Αν δεν έρθει σημαίνει ότι ακόμα είναι χαμηλά η ορμόνη και γι αυτό δίνει τόσο αχνή γραμμούλα... Αυτά δεν είναι και πρώιμης ανίχνευσης.. Πάνω από 25 μονάδες δείχνουν... Τώρα θα περιμένω... Εχθες με έριχνε κάτι σουβλιες από κάτω στον κολπο... 

Ναι εγώ βλέπω κάτι,αν και χθες φαινόταν πιο πολύ.

Κάνε υπομονή μέχρι τη Παρασκευή κορίτσι μου, δύο μέρες έμειναν. Ξέρω αυτή η αναμονή είναι και η πιο δυσκολη από όλες 😏 καλά εγώ θα έκανα 2 τεστ την μέρα αν έβλεπα αυτή τη άχνη ροζ γραμμουλα 🫢 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! Η ωορρηξια γίνεται μία έως τρεις κοντά μέρες από το θετικό τεστ. Η ωχρινικη κρατά 14-16 οπότε μια χαρά είναι ο κύκλος σου! 

Γεια σας κορίτσια! βλέπω κι εγώ τη συζήτηση και η αλήθεια είναι ότι το vibe είναι πολύ θετικό! 😊😚

Κι εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη είναι η αλήθεια. Από τη στιγμή που θα δω το θετικό τεστ ωορρηξίας αυτό καταλαβαίνω ότι σημαίνει η lh είναι στο πικ της.

Μπορεί όμως η ωορρηξία να γίνει και 3 μέρες μετά?

Ο γιατρός μας είπε για επαφή τη μέρα του θετικού τεστ και την επόμενη!🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καθόμουν και κοιτούσα την εφαρμογή κ τους κύκλους μ τώρα και παρατήρησα το εξής ! Πως η ω χρονική μου φάση είναι μεγαλύτερη ! 
δεσομενου πως όταν εγώ πονάω και κάνω τεστ ωορρηξιας πάντα μ βγαίνει χαμογελάκι(γιατί μέχρι ν πρόσφατα εκανα τ ψηφιακά τεστ) αν υποθέσουμε ότι με τον πόνο έχω χαμόγελο σημαίνει πως η ωορρηξια γίνεται την επόμενη μέρα άντε μεθεπόμενη ! Πως γίνεται λοιπόν ν έχω κύκλο 32 ημερών όταν θετικό τεστ ωορρηξιας έχω 14  15 ; 
 

δν ξέρω έχω μπερδευτεί και ατεναχωρεθει πάλι μήπως υπάρχει πρόβλημα με την ωορρηξια μου 

Καλημέρα γλυκιά μου, εμένα καλά μου φαίνεται γιατί λένε ότι το φυσιολογικό είναι η περίοδος να έρχεται μετα από 12 έως και 16 μέρες (το 14 είναι το ενδιάμεσο που είναι κυρίως για γυναίκες που έχουν σταθερό κύκλο 28 μέρες.

Νομίζω δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι αλλά αν σου προκαλεί άγχος αυτό το γεγονός πήγαινε στον γυναικολόγο σου να δείτε έναν μήνα μαζί την ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα, χάθηκα λίγες μέρες λόγω δουλείας και ψυχολογικών σκαμπανεβασμάτων, σήμερα όμως δηλώνω καλά και ευδιάθετη (προς ώρας τουλάχιστον 🤣).

Γιιαααα να έχω μια ενημέρωση τι έχω χάσει…μια γρήγορη περίληψη…τεστάκια βλέπω…. Τιιιιιιι γίνεται;;

 

Θέλω να τα μάθω όλα μην με κρατάτε στην σκιά ❤️ 🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εσύ την βλέπεις κορίτσι μου ε;;; και η @cat12...

@Girly στο αρνητικό τίποτα δεν φαίνεται ε;;; ααα δεν ξέρω... Θα δείξει ρε κορίτσια... Αν είναι θα έρθει έως Παρασκευή... Αν δεν έρθει σημαίνει ότι ακόμα είναι χαμηλά η ορμόνη και γι αυτό δίνει τόσο αχνή γραμμούλα... Αυτά δεν είναι και πρώιμης ανίχνευσης.. Πάνω από 25 μονάδες δείχνουν... Τώρα θα περιμένω... Εχθες με έριχνε κάτι σουβλιες από κάτω στον κολπο... 

Καλεεεεε τόση ώρα μιλάμε για τεστ που ΔΕΝ είναι πρώιμης ανίχνευσης??? Σιγά μην έδειχνε!! Έλα και με κοψοχολιασες!!  

Λοιπόν προτείνω τα εξής:

Α) πας για χοριακη (εφόσον ήδη ξεκίνησες τα τεστ)

Β) πας παίρνεις ένα πρώιμης ανίχνευσης και το κάνεις μεσημέρι

Γ)ότι και παραπάνω αλλά αύριο με πρωινά 

Δ) δεν κάνεις τίποτα και περιμένεις υπομονετικα άλλες δύο μέρες...

*Να πω ότι εφόσον ξεκίνησες τα τεστ είναι πιο ψυχοφθόρο να κάνεις τεστ μη πρώιμης ανίχνευσης (που αποκλείεται να έδειχναν) από το να έκανες μια χοριακη. Στη φάση που είσαι τώρα νομίζω αντί να πετάξεις τα λεφτά σου σε άλλο ένα τεστ ,εγώ θα έκανα μια χοριακη η οποία θα έδειχνε 💯% .

Αναμένουμε σε αναμμένα κάρβουνα 😘😘😘😘

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, χάθηκα λίγες μέρες λόγω δουλείας και ψυχολογικών σκαμπανεβασμάτων, σήμερα όμως δηλώνω καλά και ευδιάθετη (προς ώρας τουλάχιστον 🤣).

Γιιαααα να έχω μια ενημέρωση τι έχω χάσει…μια γρήγορη περίληψη…τεστάκια βλέπω…. Τιιιιιιι γίνεται;;

 

Θέλω να τα μάθω όλα μην με κρατάτε στην σκιά ❤️ 🤨

Ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα ακούω! Βρε εδώ κάνουμε και entertaining!!  Την άλλη φορά να απευθυνθείτε άμεσα και σε μας κυρία μου! Είμαστε οι καλύτεροι στο χώρο μας!!!!

Εγώ είμαι 5η μέρα περιόδου από αύριο θα καθαρίζω λογικά,σήμερα πάω για εξετάσεις ορμονικές (σε λιγάκι) ! Δε κρατιέμαι για το love zone  η άνοιξη με βαρεσε κατακουτελα! Χαχααχ 🦋🦋🐝🐝🌸🌼🌻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλεεεεε τόση ώρα μιλάμε για τεστ που ΔΕΝ είναι πρώιμης ανίχνευσης??? Σιγά μην έδειχνε!! Έλα και με κοψοχολιασες!!  

Λοιπόν προτείνω τα εξής:

Α) πας για χοριακη (εφόσον ήδη ξεκίνησες τα τεστ)

Β) πας παίρνεις ένα πρώιμης ανίχνευσης και το κάνεις μεσημέρι

Γ)ότι και παραπάνω αλλά αύριο με πρωινά 

Δ) δεν κάνεις τίποτα και περιμένεις υπομονετικα άλλες δύο μέρες...

*Να πω ότι εφόσον ξεκίνησες τα τεστ είναι πιο ψυχοφθόρο να κάνεις τεστ μη πρώιμης ανίχνευσης (που αποκλείεται να έδειχναν) από το να έκανες μια χοριακη. Στη φάση που είσαι τώρα νομίζω αντί να πετάξεις τα λεφτά σου σε άλλο ένα τεστ ,εγώ θα έκανα μια χοριακη η οποία θα έδειχνε 💯% .

Αναμένουμε σε αναμμένα κάρβουνα 😘😘😘😘

 

 

Όχι δεν κάνω χοριακη ακόμα είναι νωρίς....βασικα περιμενω έως Μεγάλη Δευτέρα.. Δεν κάνω τίποτα...είδα τις αχνες γραμμούλες μου... Το παίρνω σαν θετικό και αν δεν έρθει πάω τότε για χοριακή....😉 Για να έχω και καθυστέρηση... Και ο Θεός Βοηθός... Βασικά έχω κάτι σουβλιες από κάτω στον κολπο από εχθές..πρωτη φορά μου συμβαίνει αυτό... Άρα το παίρνω σαν σύμπτωμα και αυτό...🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα τεστ αλλά πάλι αχνή γραμμούλα....αρκετά αχνη 

. Για κάντε μια επεξεργασία ρε κορίτσια... 

Δεν ξέρω.. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι κάτι... Θα το αφήσω τώρα και αν δεν έρθει έως Σάββατο θα πάρω κι άλλο τεστ 

IMG_20230405_080642_edit_149041003452778.jpg

Μαρινάκι καλημέρα όντως σε αυτή τη φωτογραφία δεν βοηθάει ιδιαίτερα φωτισμός ωστόσο να πω ότι και εγώ βλέπω μία άχνη γραμμή. Εγώ θα σου πρότεινα να πας απευθείας να κάνεις μια χοριακή απ’τη στιγμή που ανιχνεύεται ήδη στο τεστ. Μη Χαλάς και τζάμπα τα λεφτά σου στα τεστ. 
δεν πέφτουμε καθολου ! τα νέα σου συνεχίζουν να φαίνονται ενθαρρυντικά 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καθόμουν και κοιτούσα την εφαρμογή κ τους κύκλους μ τώρα και παρατήρησα το εξής ! Πως η ω χρονική μου φάση είναι μεγαλύτερη ! 
δεσομενου πως όταν εγώ πονάω και κάνω τεστ ωορρηξιας πάντα μ βγαίνει χαμογελάκι(γιατί μέχρι ν πρόσφατα εκανα τ ψηφιακά τεστ) αν υποθέσουμε ότι με τον πόνο έχω χαμόγελο σημαίνει πως η ωορρηξια γίνεται την επόμενη μέρα άντε μεθεπόμενη ! Πως γίνεται λοιπόν ν έχω κύκλο 32 ημερών όταν θετικό τεστ ωορρηξιας έχω 14  15 ; 
 

δν ξέρω έχω μπερδευτεί και ατεναχωρεθει πάλι μήπως υπάρχει πρόβλημα με την ωορρηξια μου 


Ναι Kate  μου θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια πως με βάση τις μετρήσεις σου η ωορηξια  σου φαίνεται πως είναι μια χαρά! Έχει τύχει να την παρακολουθήσεις ποτέ με υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Γεια σας κορίτσια! βλέπω κι εγώ τη συζήτηση και η αλήθεια είναι ότι το vibe είναι πολύ θετικό! 😊😚

Κι εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη είναι η αλήθεια. Από τη στιγμή που θα δω το θετικό τεστ ωορρηξίας αυτό καταλαβαίνω ότι σημαίνει η lh είναι στο πικ της.

Μπορεί όμως η ωορρηξία να γίνει και 3 μέρες μετά?

Ο γιατρός μας είπε για επαφή τη μέρα του θετικού τεστ και την επόμενη!🙄

Και εγώ αυτή την απορία έχω όσον αφορά τις επαφές μετά το θετικό τεστ της ωορρηξίας. Εγώ συνήθως οι επαφές που έχω είναι πριν το θετικό, σίγουρα την ίδια μέρα του θετικού και την επόμενη. Και προφανώς όλοι ξέρουμε ότι το αποτέλεσμα μου μέχρι στιγμής εστιαζει στο αρνητικό. 😂😂

Σκεφτόμουν αυτή τη φορά μήπως Εστιάσω πιο πολύ στις επαφές μετά την αναμενόμενη μέρα ωορηξιας. ο κύκλος μου ειναι σταθερός στις 28 μέρες νταν. Οποτε δεν θα κανω τεστ σε αυτο το κύκλο ,δηλώνω αποχή 😂😂 

σκεφτομουν επαφουλες 14η και 16η ημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, χάθηκα λίγες μέρες λόγω δουλείας και ψυχολογικών σκαμπανεβασμάτων, σήμερα όμως δηλώνω καλά και ευδιάθετη (προς ώρας τουλάχιστον 🤣).

Γιιαααα να έχω μια ενημέρωση τι έχω χάσει…μια γρήγορη περίληψη…τεστάκια βλέπω…. Τιιιιιιι γίνεται;;

 

Θέλω να τα μάθω όλα μην με κρατάτε στην σκιά ❤️ 🤨

Κορίτσι μου γλυκό σε καταλαβαίνω σε νιώθω!!! πιστεύω ότι όλες περνάμε από διάφορα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα! Και είναι απολύτως φυσιολογικό! Αλλά γι’ αυτό υπάρχει εδώ η αγαπημένη μου κοινότητα για να στηρίζει μία την άλλη!! 
Όπως λέει και η ψυχοθεραπεύτρια μου είναι OK να μην είσαι OK κάποιες φορές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η efakii είπε:


Ναι Kate  μου θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια πως με βάση τις μετρήσεις σου η ωορηξια  σου φαίνεται πως είναι μια χαρά! Έχει τύχει να την παρακολουθήσεις ποτέ με υπέρηχο;

Με υπέρηχο αγάπη όχι!!!! Έχω κάνει υπερήχους και δείχνει ότι θ κάνω ωορρηξια αλλά δν την έχω πετύχει ποτέ!!!! Όμως όποτε έχω προγεστερονη μετά έχει δείξει ότι έχει γίνει η ωορρηξια !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσα.

@marinamanoulitsa είχα γράψει και χτες αλλά ακόμα δεν έχει εγκριθεί. 🤕

Πάρε και ένα early τεστ να κάνεις αύριο το πρωί. Αυτά τα τεστάκια που κάνεις θα δείξουν ή την ημέρα που περιμένεις (δεν) περίοδο ή με 1 μέρα καθυστέρηση.

Προσωπικά έχω πάρει το predictor early και λέω να το κάνω Παρασκευή πρωί. Λογικά θα είναι πολύ νωρίς γιατί Δευτέρα περιμένω περίοδο, αλλά αφού λέει ότι ανιχνεύει 6 μέρες, τότε κάτι έστω αχνό θα φαινόταν σε περίπτωση που... 

Αυτή την σουβλιά στον κόλπο την νιώθω κι εγώ αυτό τον μήνα αλλά δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα ή καμιά κολπίτιδα 🤣

Το μόνο περίεργο αυτό το μήνα που έχω είναι ότι δεν με πονάει το στήθος, που με πονάει πάντα 1 εβδομάδα πριν την περίοδο σε υπερβολικό βαθμό. Τώρα έχω μια πολύ ελαφριά ενόχληση εσωτερικά και λίγο στο πλάι αλλά μπορώ να το ακουμπήσω και να βάλω σουτιε΄ν κανονικά ενώ άλλους μήνες τέτοιες μέρες υποφέρω. Αυτό το είχα και όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου. Δεν πονούσε καθόλου το στήθος μου δηλαδή. Μετά το 2μηνο ξεκίνησε να πονάει και να μεγαλώνει. Θα δείξει... είπαμε όλα είναι συμπτώματα και εγκυμοσύνης και περιόδου.

Εν τω μεταξύ το σκέφτομαι τόσο έντονα που και χτες αλλά και προχτές το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου ότι έκανα τεστ και ήταν θετικό 🤣

Χτες είχα απονεύρωση στην οδοντίατρο και στο τέλος μου λέει "θα βγάλουμε τώρα; μια ακτινογραφία το δόντι να δούμε ότι είναι όλα καλά" και κορίτσια ντράπηκα αλλά της είπα ότι επειδή υπάρχει ένα 2% να είμαι έγκυος αν θα υπάρχει πρόβλημα και μου είπε καλύτερα όχι και να την πάρω από Δευτέρα αν δεν είμαι να πάω να μου κάνει την ακτινογραφία. Ένιωσα λίγο φαντασιόπληκτη εκείνη την ώρα αλλά better safe than sorry 😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα τεστ αλλά πάλι αχνή γραμμούλα....αρκετά αχνη 

. Για κάντε μια επεξεργασία ρε κορίτσια... 

Δεν ξέρω.. Δεν είμαι σίγουρη αν είναι κάτι... Θα το αφήσω τώρα και αν δεν έρθει έως Σάββατο θα πάρω κι άλλο τεστ 

IMG_20230405_080642_edit_149041003452778.jpg

Κοριτσάκι μου η φωτο αυτή είναι λόγο θολή νομίζω αν μπορείς βγάλε μια στον ήλιο και να είναι πιο κοντά και αν μπορεί η @Girly να την κάνει με αρνητικο 🙏 2 μερούλες έμειναν κάνε λίγο υπομονουλα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Και εγώ αυτή την απορία έχω όσον αφορά τις επαφές μετά το θετικό τεστ της ωορρηξίας. Εγώ συνήθως οι επαφές που έχω είναι πριν το θετικό, σίγουρα την ίδια μέρα του θετικού και την επόμενη. Και προφανώς όλοι ξέρουμε ότι το αποτέλεσμα μου μέχρι στιγμής εστιαζει στο αρνητικό. 😂😂

Σκεφτόμουν αυτή τη φορά μήπως Εστιάσω πιο πολύ στις επαφές μετά την αναμενόμενη μέρα ωορηξιας. ο κύκλος μου ειναι σταθερός στις 28 μέρες νταν. Οποτε δεν θα κανω τεστ σε αυτο το κύκλο ,δηλώνω αποχή 😂😂 

σκεφτομουν επαφουλες 14η και 16η ημέρα 

Κοριτσάκι μου όλες εχουμε τα πάνω μας και τα κατω μας και είναι φυσιολογικό 😊 αν έχεις σταθερό κύκλο 28 ημερών να κανεις επαφουλες 14η έως 17η ημέρα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:


Ναι Kate  μου θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια πως με βάση τις μετρήσεις σου η ωορηξια  σου φαίνεται πως είναι μια χαρά! Έχει τύχει να την παρακολουθήσεις ποτέ με υπέρηχο;

Μια χαρα είναι η ωορρηξια κοριτσάκι μου και η περίοδος έρχεται 14με 16 μέρες μετα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι δεν κάνω χοριακη ακόμα είναι νωρίς....βασικα περιμενω έως Μεγάλη Δευτέρα.. Δεν κάνω τίποτα...είδα τις αχνες γραμμούλες μου... Το παίρνω σαν θετικό και αν δεν έρθει πάω τότε για χοριακή....😉 Για να έχω και καθυστέρηση... Και ο Θεός Βοηθός... Βασικά έχω κάτι σουβλιες από κάτω στον κολπο από εχθές..πρωτη φορά μου συμβαίνει αυτό... Άρα το παίρνω σαν σύμπτωμα και αυτό...🙏🙏🙏

Κοριτσάκι μου αφού υπάρχουν αχνές γραμμουλα είσαι σε πολύ καλό δρόμο🥰🥰🥰 αντε να περάσουν οι μερούλες να μάθουμε τα χαρμόσυνα ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μόλις γυρησα από τον γιατρό ! Τελικά δεν έχει γίνει ωορρηξια 🤪 είδαμε ένα αυγουλακι από δεξια όπως μου είχε πει και θα κάνω ωορρηξια 17η με 19η ημέρα όποτε θα ερθουμε σε επαφές  από την Παρασκευή μέχρι την μεγάλη Τρίτη ! Ευτυχώς μάλλον ο Δικος μου θα είναι εδώ ❤️❤️ έπειτα αν δεν μείνω έγκυος αυτόν τον μήνα τον άλλο μήνα θα κλείσω για σαλπιγγογραφια με αφρό στο Ιασώ (αν κάποια έχει κάνει εκεί θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες) . Έπειτα αν όλα είναι οκ θα ερθουμε σε επαφές τον μήνα που θα κάνω την σαλπιγγογραφια και αν πάλι δεν είμαι έγκυος θα πάμε Ιούνιο για σπερματέγχυση και η διέγερση πριν θα γίνει με ενέσεις γτ η κλομιφαινη δεν με πιάνει ! Αυτά τα ολιγα από εμένα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις γυρησα από τον γιατρό ! Τελικά δεν έχει γίνει ωορρηξια 🤪 είδαμε ένα αυγουλακι από δεξια όπως μου είχε πει και θα κάνω ωορρηξια 17η με 19η ημέρα όποτε θα ερθουμε σε επαφές  από την Παρασκευή μέχρι την μεγάλη Τρίτη ! Ευτυχώς μάλλον ο Δικος μου θα είναι εδώ ❤️❤️ έπειτα αν δεν μείνω έγκυος αυτόν τον μήνα τον άλλο μήνα θα κλείσω για σαλπιγγογραφια με αφρό στο Ιασώ (αν κάποια έχει κάνει εκεί θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες) . Έπειτα αν όλα είναι οκ θα ερθουμε σε επαφές τον μήνα που θα κάνω την σαλπιγγογραφια και αν πάλι δεν είμαι έγκυος θα πάμε Ιούνιο για σπερματέγχυση και η διέγερση πριν θα γίνει με ενέσεις γτ η κλομιφαινη δεν με πιάνει ! Αυτά τα ολιγα από εμένα !

Καλησπέρα κορίτσια μου σας παρακολουθώ εδώ και λίγες εβδομάδες! Προσπαθούμε και εμείς για μωράκι από το Νοέμβριο και ακόμη τίποτα.. πιστεύετε πρέπει να ξεκινήσουμε για εξετάσεις ή είναι νωρίς ακόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...