Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παντρεμένη μα..ερωτευμένη!!


Recommended Posts

Λοιπον καμια φορα η ζωη ειναι πολυ αδικη,εκει οπου ζευγαρια ειναι ερωτευμενα και θελουν το καρπο του ερωτα τους για να γινουν πιο ευτυχισμενα ,δεν ερχεται ενα μωρακι:silly: και εκει που υπαρχουν ΔΙΑΛΥΜΕΝΑ ζευγαρια και καποιες γυναικες που βλεπουν τα παιδια σαν παιχνιδι ε τοτε ναι ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Α Δ Ι Κ Ο ! ! !

Συγνωμη αν ειμαι σκληρη αλλα πραγματικα σου λεω πως αν και λιγο ηθελες αυτο το παιδι να ειναι ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ τοτε δεν θα το αφηνες στο πατερα του λες και ειναι σκυλακι που θες να το ξεφορτωθεις για να ζησεις τον ερωτα σου!και αν ησουν ερωτευμενη με αλλο ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ?>??????ΟΕΟ??????αυτα να τα σκεφτομαστε πριν τα κανουμε....

ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΑΝΤΩΣ!εγω αν η μανα μου το εκανε αυτο θα την μισουσα μολις το μαθαινα και ημουν μεγαλη!και πιστεψε με το παιδιι σου καποτε θα μεγαλωσει και θα σε μισισει σιγουρα αν μαθει το λογο που το αφησες απο τον πατερα του...ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ Β Ε Β Α Ι Ο!!

Λυπαμαι.... οταν γινεσαι μανα δεν βαζεις το ΕΓΩ πανω απο ολα αλλα το ΕΜΕΙΣ(Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ )...σκεψου το .....για καλο τα λεω...αν θες το παιδι σου να ειναι χαρουμενο και να σε αγαπαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

re koritsia mou min neuriazetai.. min xalieste.. ontos einai kako na afinei mia mana to paidi tis ok.. egw to lew me tipota kai gia kanenan den 8a to ekana.. alla o ka8enas mas exei diaforetiko xaraktira.. to kalutero einai na poume xwris sklira logia tin gnwmi mas afou mas tin zitaei to koritsi kai apo ekei kai pera apofasizei.as eimaste ligo pio iremes mia gnwmi zitise..

min me pare3igite to lew me oli tin kali dia8esi.

4bcy.jpg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

In love

tha ithela na sou apantisw

OPWS apantises kai ESY, nwritera...

...oti les malakies.....

(NAI esy, oxi i kopeles pou sou apantoun)

alla DEN einai swsto......!

Den exw 'mathei' na milaw etsi...

Na sou dieukrinisw oti den einai diko sou

to thema (opws eipes!) oute to Mammy,,,

to paidi einai DIKO SOU,,,

mperdeutikes!

Epomenws koita na frontiseis to mwro sou

oso kalytera mporeis,

kai min xaneis xrono me to na mas eirwnevesai

epeidi 'asxoloumaste' mazi sou.,.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη ειμαι παιδι χωρισμενων γονειων, και δεν ντρεπομαι που το λεω.(χωρισαν λογω ασυμφωνια χαρακτηρων).θα σου πω καποια πραγματα.

ξερεισ τι ειναι να ακους απο αλλα παιδακια να λενε οτι πηγαμε με τους γονεις μου,οτι της γιορτες,τα καλοκαιρια πηγαμε διακοπες καναμε το ενα καναμε το αλλο?αμ δεν ξερεις φαινετε,αλλα στο λεω εγω που το εζησα πρωσοπικα.και οταν ενα παιδακι ειναι χωρισμενων γονειων,τα αλλα παιδακια στο σχολειο η το φροντιστηριο,και στον κοινονικο περιγυρο το βλεπουν ρατσιστικα,(πραγμα που το βιωσα).παντα ηθελα απο μικρη να κανω οικογενεια οπως και εκανα,ειμαι 22 χρονων και εχω 1 κοριτσακι και ειμαι περιφανη,και δεν μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις αυτην,προτιμω να πεθανω παρα να την χασω.

και εσυ μας λες οτι θα αφησεις το παιδι στον αντρα σου, για να μην μεινει μονος του?τι ειναι αυτα που λες?τα εχεις σκεφτει?ποση ανωριμοτητα διαθετης? μηπως ετσι σε βολευει να ζησεις τον ερωτα σου ελευθερα χωρις δεσμεσεις?

θα σου πω και ενα αλλο διαβασε εδω στο φορουμ ποσες κοπελες προσπαθουν για ενα παιδακι,και ακομα δεν τους εχει τυχει,που του ευχομαι συντομα να αποκτισουν οχι 1 αλλα πολλα, και μοιραζονται την αγωνια τους.και εσυ που εχεις ενα αγγελουδι το αγνοεις και θελεις να το παρατισεις?ελα λιγο στα σιγκαλα σου, σε παρακαλω!!!

ακομα και εγω που ειμαι 22 δεν κανω τετιες σκεψεις.

και μενα ο αντρας μου ξερεις ποσους φιλους εχει? και ποσους ξαδερφους κουκλους?τι επρεπε να κανω? και ομως ποτε δεν εχω βαλει στο μυαλο μου τετοιες σκεψεις,παντρευτηκα για να κανω οικογενεια οχι για να την διαλισω.

και πες οτι χωριζεις τι θα κανεις?οι δικοι σου?τα εχεις σκεφτει ολα αυτα?οταν μεγαλωσει το παιδι σου τι απολογια θα του δωσεις?συγνωμη παιδι μου που σε παρατησα για τον ερωτα της ζωης μου?

αν σου εχουν πει ποτε, λεω εγω τωρα αν?το παιδι αυτον που εχει περισσοτερο αναγκη ειναι την μανουλα του,εκεινη θα το αγκαλιασει,εκεινη θα του δωσει τις απαραιτητες βασεις για τη ζωη του,με την μανουλα μας μοιραζομαστε τα διαφορα μυστικα.

ο πατερας ειναι επισκεπτης στο σπιτι!!!(με την καλη ενοια).

δεν σε κρινω απλως σου λεω αυτα που νιωθω γιατι τα εχω περασει. δεν αξιζει ρε κοπελια να χαλασεις το σπιτι σου για εναν ερωτα,μπορει αυτος ο αλλος να κανει οτι και καλα οτι ενδιαφερετε περισσοτερο απο οτι ο ανδρα σου,για να κερδισει αυτο που θελει,και αν σε παρατισει μετα?τοσα εχουν γινει.

κοιτα να τα βρεις με τον αντρα σου η επισκεφτειτε εναν ειδικο συμβουλο γαμου να ανανεωθειτε καντε 1 ταξιδακι μονοι σας η μια εκδρομη.τι αλλο να πω καλη σου τυχη σε οτι επιλεξεις!!!

1000 συγνωμη κοριτσια απ το μεγαλο μηνυμα μου,και αν σας κουρασα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για μια ακομα φορα βλεπω να γινεται χαμος!

καποιες γινεστε σκληρες καποιε κανετε την κατασταση πιο χαλαρη!

καποιες κρυβεστε πισω απο το δαχτυλο σας!

να σου πω κατι... απο οσα διαβασα το μονο που με ενοχλει ειναι οτι σκεφτεσαι να αφησεις το μωρακι σου....πως μπορεις?

το αν εχεις ¨γκομενο¨ μου ειναι αδιαφορο.. για να τον βρεις και να νοιωσεις κατι για αυτον σιγουρα εχει βοηθησει και ο αντρας σου σε αυτο....! ειμαι της αποψης οτι αν σε ενα ζευγαρι μπει 3ο προσωπο φταινε και οι δυο!

γιατι θα αφησεις το παιδι σου? για να μην μεινει μονος ο αντρας σου?

δεν θα μεινει!

το θεμα ειναι πως και που θα μεγαλωσει αυτο το κοριτσακι?

αλλα να σου πω και κατι το να χωριζεις για καποιον η καποια το βλεπω μεγα λαθος! λαθος γιατι χωριζεις κανιντας συγκρισεις!

αληθεια ποια ειναι η οικογενεικη κατασταση το 3ο προσωπου?

συγνωμη αν ειμαι ωμη αλλα ζω την πραγματικοτητα.....

ζω εναν χωρισμο μεσα στην οικογενεια μου και αυτο με κανει να μιλω ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κασση μου, με καλυψες απολυτα!!!!;)

(το ειχα καταλαβει οτι ταιριαζουν οι αποψεις μας!;) )

αν οντως ειναι πραγματικη η ιστορια σου, θα σου πω τα εξης: προσωπικα πιστευω οτι "συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες" και ναι, πιστευω οτι μπορει να συμβει στο καθενα, γιατι ο ... εχει πολλα ποδαρια!!! δεν το βρισκω σωστο, αλλα λεω οτι μπορει να συμβει να ερωτευθεις καποιον αλλο, και το βρισκω πολυ πιο τιμιο να ξεκαθαρισεις τη κατασταση, παρα να μενεις στο γαμο σου και να κοροϊδευεις τον συντροφο σου και να βιωνει το παιδι σου την ανεπαρκεια της σχεσης των γονιων του!:(

αλλα οχι, μου ειναι αδυνατον να δεχθω και να πιστεψω οτι θα αφησεις το παιδι σου στον αντρα σου, απο μεγαλοψυχια!!:lol: συγγνωμη κοπελα μου, αλλα επειδη τυχαινει να ειμαι μανουλα, δεν μπορω να διανοηθω οτι μπορεις να ζησεις μακρια απ'το παιδι σου!!!!:( μου φαινεται ασυλληπτο, σου μιλαω ειλικρινα!!!

ειμαι κι εγω 22 χρονων κι εχω ενα κοριτσακι 10 μηνων (vicky3 μου, να γνωριστουμε!!;) ) απ'τη στιγμη που γεννηθηκε προσευχομαι συνεχεια πρωτα να εχει ο Θεος καλα το παιδακι μου και μετα να μ'εχει κι εμενα καλα να του δωσω ΟΛΗ μου την αγαπη και ΟΛΗ μου τη ζωη και ΟΛΗ μου τη ψυχη!!! σου μιλαω ειλικρινα, χε---κα για μενα!!! παρακαλω το Θεο, να 'μαι καλα, για να μη με στερηθει το παιδι μου!! τουλαχιστον μεχρι να μην με εχει πια αναγκη!! δεν μπορω να ζησω μακρια της ουτε λιγες ωρες, παθαινω στερητικο συνδρομο!!! και φυσικα, εχω ορκιστει οτι αν ποτε καποιος (Θεος φυλαξοι) πειραξει τη μικρη μου, θα τον σκοτωνα με τα ιδια μου τα χερια!!! (και σ'αυτο το σημειο, ναι, πιστευω οτι κι αυτο μπορει να συμβει στο καθενα, ολοι ειμαστε εν δυναμει δολοφονοι!!! -sorry κοριτσακια, δεν ηθελα να σας σκιαξω, δεν ειμαι ο hannyball!!!:lol: )

λυπαμαι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιτσακι και εγώ θα σκότωνα χαλαρά! Αθήνα είσαι?Facebook έχεις? να τα λέμε και απο εκεί! Πολύ ζηλεύω που κοπιάζεις για το πτυχίο σου ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑ!καλή επιτυχία!

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω τι να πω! θεωρω απαραδεκτο το γεγονός οτι αν τελικα αποφασισεις να χωρισεις θα αφησεις το μωρο στον αντρα σου απο μεγαλοψυχια:( δεν θα σε κρινω γιατι "ποτε μη λες ποτε". η αποφαση ειναι καθαρα δικη σου. ομως θελω ειλικρινα να σε ρωτησω γιατι, ενω εβλεπες οπως λες, οτι ο γαμος σου δεν ηταν αυτο που περιμενες εφερες στον κοσμο ενα παιδι; ολο αυτο δεν μου κολλαει. το μονο που μπορω να σου πω ειναι πριν παρεις οποιαδηποτε αποφαση σκεψου πανω και πρωτα απ'ολα αυτο το κοριτσακι που εχει την αναγκη σου γιατι εισαι η μανα του!!!!! καλη τυχη σου ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

In love καλημέρα και από μένα!Εγώ θα ήθελα να συμπληρώσω τα εξής! Εφόσον θέλεις να ζήσεις τον ερωτά σου πάρε και το παιδί μαζί σου. Κανε κάτι για τον άντρα σου γιατί βλέπω ότι τα εχεις σκεφτεί όλα όπως σε βολεύει. Τα θέλεις όλα, και να ζήσεις τον ερωτά σου και το παιδί να παρατήσεις. Δεν γίνεται να κερδίζεις πάντα εσύ. Αν είσαι "μάγκας" όπως λέει και η Κασση δέξου τις συνέπειες και πάρε το παιδί μαζί σου. Εγώ στη θέση σου θα έκανα και το "σκατό μου παξιμάδι" για να μεγαλώσει το παιδί μαζί μου και να κάνω αυτό που θέλω. Εσύ προσπαθείς να δίωξης όλα τα βάρη από πάνω σου για να κάνεις αυτό που θες. Σε αυτά τα βάρη κατά βάθος είναι και το παιδί σου. Η κρίση μεγαλοψυχίας σου είναι για τα μάτια του κόσμου. Πάψε λοιπόν να σκέφτεσαι μόνο τον εαυτό σου γιατί το μόνο πρόβλημα που διακρίνω στο post σου είναι αυτό. Αν δεν μπορείς να το καταφέρεις μόνη σου πήγαινε σε έναν ψυχολόγο. Τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα όσο τα εχεις φτιάξει στο μυαλό σου. Επειδή στο πετσί μου έχω βιώσει για τα καλά τι σημαίνει εγκατάλειψη πρόσεχε το παιδί σου. Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

In Love Καλησπέρα,

Διαβάζω ότι όλα τα κορίτσια θεωρούν απαράδεκτο να αφήσεις το παιδάκι σου στον άντρα σου εφόσον χωρίσεις.

Εγώ έχω να σε συμβουλέψω τα κάτωθι:

1) Να ξεκαθαρίσεις τί θέλεις

2) Να πάρεις μια οριστική απόφαση την οποία και θα τηρήσεις χωρίς μπρος πίσω

3) Να κρατήσεις το παιδί σου μαζί σου, εφόσον μπορείς και είσαι διατεθιμένη να του προσφέρεις όλα αυτά που πρέπει να του προσφέρεις και να το προστατέψεις από κάθε πιθανό κίνδυνο.

Σε περίπτωση που αποφασίσεις να χωρίσεις και στις προτεραιότητες σου πρώτα έρχεσαι εσύ και ο έρωτάς σου και μετά το παιδί, να αφήσεις το παιδί με τον πατέρα του ή τέλος πάντων με κάποιον που μπορεί να το μεγαλώσει όπως πρέπει.

Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαστε όλοι "φτιαγμένοι" για όλα, εάν εσύ κρίνεις ότι δεν "μπορείς" να ανταποκρίθεις στο ρόλο της μαμάς - και σου πάει καλύτερα ο ρόλος του Θυληκού - καλύτερα άστο το παιδί σε κάποιον άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πρωτοπω κι εγω δεν ξερω.....δεν ειμαι και στα καλα μου σημερα....

θα προσπαθησω ομως να ειμαι ευγενικη και να συγκρατησω τον θυμο μου σχετικα....:angry: Πραγματικα μου φαινεται αδιανοητο κοριτσι μου που ειπες πως θα αφησεις το μωρο σου....μα ειναι δυνατον...???το κοριτσακι σου???εγω την ανιψια μου δεν αποχωριζομαι!! κι αν μια μερα δεν τη δω παιρνω τηλ να ακουσω τη φωνουλα της γιατι μου λειπει!!!!!δεν καταλαβαινω ειλικρινα!!!Λες και οι γονεις εχουν δικαιωματα,κανεις δεν το αμφισβητησε αυτο,ΟΜΩΣ απο τη στιγμη που γινομαστε μαννες!!! ερχονται σε δευτερη μοιρα τα δικα μας δικαιωματα,παντα προηγουνται τα παιδια μας και προσπαθουμε να τα κανουμε ευτυχισμενα διοτι ειναι υποχρεωση μας ,μιας και εμεις τα φεραμε στη ζωη,δεν τα ρωτησαμε,και ειμαστε υπευθυνοι γι αυτα!!!Αλλοιμονο αν για τον οποιονδηποτε ομορφο χαλουσαμε τα σπιτια μας:ohmy: σε ολες μπορει να τυχει να γνωρισει καποιον και κατι να αισθανθει, να κολακευθει,να νοιωσει φιλαρεσκα κ.λ.π,[ας μην κρυβομαστε],ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ βρε κοριτσι μου πριν συμβει οτιδηποτε με τη λογικη μας γι αυτο μας την εδωσε ο θεος!!!ξερω πως οτι και να σου πουμε φυσικα και θα κανεις αυτο που θες εσυ,σκεψου ομως λιγοτερο εγωιστικα, παραμερισε λιγο τον εαυτο σου,διοτι στην τελικη ολα ειναι στο μυαλο μας και εμεις ευθυνομαστε για την δυστυχια η την ευτυχια που θα βιωσουμε μελλοντικα:) καλη τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

in_love δεν συμφωνώ με το να αφήσεις το παιδί στον άντρα σου.Μια μέση λύση δηλαδή να μένει μαζί σου και να το παίρνει ο μπαμπάς τα Σαββατοκύριακα ή κάποιες ώρες τα απογεύματα δεν είναι καλύτερο;;)

Λυπάμαι πολύ που θα στο πω και δεν θέλω να σε προσβάλλω σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση,απλά μέσα απο τα φόρουμ μιλάμε απρόσωπα και πολλές φορές ακουγεται και η αλήθεια.:unsure: Πιστευω οτι αν αφήσεις το παιδί σου μετά απο λίγα χρόνια, όταν πλέον θα έχει μεγαλώσει,αν η σχέση σου δεν εξελιχθεί καλά θα θέλεις να ξαναγυρισεις πίσω στην οικογένεια σου.Αλλα θα είναι πολύ αργά...Μην κάνεις το λάθος να αφήσεις την κόρη σου.Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα το κάνεις...Δεν θα λυγίσεις την πρώτη μερα μακριά της;Επίσης σκέψου την αγάπη που πήρες η ίδια απο την μητέρα σου και αν θα ήθελες κάποια στιγμή να μάθεις οτι σε άφησε για να χαρεί τον έρωτα της.Τα παιδιά είναι σκληρά και αν την αφήσεις ίσως κάποια στιγμή να μην θέλει επαφή μαζί σου:unsure:

Σου γράφω με απόλυτη ειλικρίνια γιατί σε τέτοια ποστ που επηρεάζουν ζωές συνανθώπων μας πρέπει να μιλάμε με ειλικρίνια όσο και αν πληγώνει...

Μακάρι να πάρεις την σωστή απόφαση:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre koritsia...........ta eipe ola i gioupi........den genniomaste oles gia na eimaste manes!!!!!!!!!!!!!!ayto pou leei i gioupi exei dikio...den paei eseis edw na lete na lete na lete an den to aisthanetai kai na to parei mazi tis to paidi giati eseis lete oti den einai swsto na to afisei sto patera kai giati niwthei etsi.....E AFOU ETSI NIWTHEI..ama to parei mazi me ton gkomeno kai to exei paratimeno tha einai kalitera????????mporei na min thelei na paramerisei ton eyato tis......kai mono pou to niwthei ayto kalitera to paidi na meinei pisw!!!!!!!11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου πιστέυω ότι μας κάνεις πλάκα και το διασκεδάζεις που μας έχεις φέρει στα όρια μας, για αυτό λες και τόσο τραβηγμένα ότι θα αφήσεις το παιδί κτλ. βρήκες παιχνιδάκι για αν γεμίσεις τον ελέυερο χρόνο σου και μεις ανταποκρινόμαστε;) ένα τελευταίο θα πώ και δεν θα ασχοληθώ ξανά με τη ζωή σου μπορείς να κάνεις ότι θέλεις αλλα δεν σου φταίει κανείς άλλος. όμω ςόλες ρωτάμε για την ηλικία σου για την οικονομική κατάσταση του πειρασμού αλλα δεν απαντας γιατί???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστή σκέψη βρε κορίτσια!!! Εδώ κοντεύουμε όλες να φάμε τις κοτσίδες μας και απάντηση δε παίρνουμε για τίποτα συγκεκριμένο!!!!!

Ας το σταματήσουμε το θέμα εδώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια γιατι όμως να μπει και να φτιάξει ένα υποτιθέμενο πρόβλημα;:dry: Δεν ξέρω,φοβάμαι μήπως είμαστε πολύ καχύποπτες.Παρατήρησα και εγώ οτι η φίλη in_love δεν μας δίνει πολλές πληροφορίες γενικά για την ιστορία(βέβαια είναι δικαίωμα της)αλλά μόνο απο αυτό δεν μπορούμε να βγάλουμε βιαστικά συμπεράσματα.

Και με τι να γελάει;Με τις συμβουλές ή με το κλίμα που δημιουργήθηκε στο συγκεκριμένο πόστ;:unsure: Εγώ δεν διακρίνω κάτι αστείο...

Τελοσπάντων σήμερα ακούμε τόσα και τόσα που ίσως να συμβαίνει και αυτό...

Πάντως κάτι ακόμα που θα ήθελα να πω είναι οτι το συγκεκτιμένο φόρουμ δεν είναι το κατάλληλο για να ένα τόσο περίπλοκο θέμα.Δηλαδή η παρέα μας απαρτίζεται ως επι των πλείστων απο μανούλες που δεν σκεφτόμαστε κάτι άλλο εκτός των παιδιών μας,εγκυούλες που περιμένουν πως και πως τα μωρουλίνια τους και κοπέλες που προσπαθούν για ένα μωράκι.Με άλλα λόγια δεν θα ακουστεί απο καμιά μας η άποψη ''Παράτα τα όλα και ζήσε τον έρωτα σου χωρίς να σε νοιάζει τίποτα''.Απλά εδώ απεύθυνεται σε άλλο ''κοινό''και 'οσως δεν μπορούμε να κρίνουμε αντικειμενικά αλλά ούτε να κατακρίνουμε.Πιστευω γλυκιά μου in_love πως αφού έχεις ακούσει την δική μας πλευρά, που μέσες άκρες είναι να μην αφήσεις το παιδί σου για κανέναν και τίποτα,τώρα θα ήταν καλό να το συζητήσεις και άλλους διαδυκτιακούς τόπους,ακούγοντας και άλλες απόψεις που σίγουρα θα σε βοηθήσουν.Αν πάλι δεν καταλήξεις κάπου καλύτερα να συμβουλευτείς έναν ειδικό που θα σε βοηθήσει να ξεδιαλύνεις τα πάντα στο μυαλό σου.

Αυτή φυσικά είναι η άποψη μου,και ελπίζω να μην την εκλάβεις στραβά

Μακάρι να σε βοήθησα έστω και λίγο...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna_80 έγραψε:

Βρε κορίτσια γιατι όμως να μπει και να φτιάξει ένα υποτιθέμενο πρόβλημα;:dry: Δεν ξέρω,φοβάμαι μήπως είμαστε πολύ καχύποπτες.Παρατήρησα και εγώ οτι η φίλη in_love δεν μας δίνει πολλές πληροφορίες γενικά για την ιστορία(βέβαια είναι δικαίωμα της)αλλά μόνο απο αυτό δεν μπορούμε να βγάλουμε βιαστικά συμπεράσματα.

Και με τι να γελάει;Με τις συμβουλές ή με το κλίμα που δημιουργήθηκε στο συγκεκριμένο πόστ;:unsure: Εγώ δεν διακρίνω κάτι αστείο...

Τελοσπάντων σήμερα ακούμε τόσα και τόσα που ίσως να συμβαίνει και αυτό...

Πάντως κάτι ακόμα που θα ήθελα να πω είναι οτι το συγκεκτιμένο φόρουμ δεν είναι το κατάλληλο για να ένα τόσο περίπλοκο θέμα.Δηλαδή η παρέα μας απαρτίζεται ως επι των πλείστων απο μανούλες που δεν σκεφτόμαστε κάτι άλλο εκτός των παιδιών μας,εγκυούλες που περιμένουν πως και πως τα μωρουλίνια τους και κοπέλες που προσπαθούν για ένα μωράκι.Με άλλα λόγια δεν θα ακουστεί απο καμιά μας η άποψη ''Παράτα τα όλα και ζήσε τον έρωτα σου χωρίς να σε νοιάζει τίποτα''.Απλά εδώ απεύθυνεται σε άλλο ''κοινό''και 'οσως δεν μπορούμε να κρίνουμε αντικειμενικά αλλά ούτε να κατακρίνουμε.Πιστευω γλυκιά μου in_love πως αφού έχεις ακούσει την δική μας πλευρά, που μέσες άκρες είναι να μην αφήσεις το παιδί σου για κανέναν και τίποτα,τώρα θα ήταν καλό να το συζητήσεις και άλλους διαδυκτιακούς τόπους,ακούγοντας και άλλες απόψεις που σίγουρα θα σε βοηθήσουν.Αν πάλι δεν καταλήξεις κάπου καλύτερα να συμβουλευτείς έναν ειδικό που θα σε βοηθήσει να ξεδιαλύνεις τα πάντα στο μυαλό σου.

Αυτή φυσικά είναι η άποψη μου,και ελπίζω να μην την εκλάβεις στραβά

Μακάρι να σε βοήθησα έστω και λίγο...;)

Αννα δικιο εχεις,το καλυτερο ειναι αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαθεστε και ασχολειστε με μια κοπελα που σας "δουλευει ψιλο γαζι".

και νευριαζετε και σκοτωνετε την ωρα σας...

Ας κανει οτι γουσταρει αφου δεν δεχεται κριτικη απο καμια.

Τι εβαλε στο φορουμ το θεμα της τοτε?

Για να της χαιδεψουν τ' αυτια και να της πουν μπραβο?

Το τι θα κανει με το παιδι της, ας το αποφασησει η ιδια.

Και εννοειτε πως θα πουμε ολες την γνωμη μας!

Και ειρωνια θα πεταξουμε!

Οταν ρωτας κατι τετοιο να περιμενεις και της αναλογες απαντησεις!

φιλια κουκλαρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( :( :( Αχ βρε καλα μου κοριτσακια...δεν χρειαζεται ουτε να θυμωνουμε ουτε να μαλωνουμε....:( η ζωη δυστηχως εχει παρα μα παρα πολλα μονοπατια...το ποιο θα ακολουθησει ο καθενας ειναι δικαιωμα του....ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι...

Ολοι εχουμε κανει λιγο η πολυ ασχημα πραγματα για τα οποια αισθανομαστε ασχημα....ειτε ειναι ενα απλο ψεμα ειτε ειναι μια μεγαλη απατη οποια κι αν ειναι...ολα θα κριθουν και τα πιο μικρα μα οχι απο εμας....πιστεψτε με δεν θα μας αρεσε να μας κρινουν....το μονο που θα ζηταγαμε θα ηταν ενα χερι να μας σηκωσει,να βγουμε απο τον ασχημο δρομο με συμβουλες και βοηθεια...:)

Δεν θα παραλειψω εννοειτε να πω αυτο για το οποιο στενοχωρηθηκα πολυ και με πονεσε γιατι δεν θα ηθελα να μου συμβει με τιποτα στον κοσμο, απο ολη την ιστορια και ειναι το εξης...για μας ας ακολουθησουμε οποιον δρομο θελουμε μα οποιον δρομο....αλλα οταν αποφασιζουε για αλλους και ειδικα για το μωρο που φερνουμε στην ζωη θα πρεπει να ειμαστε πιο προσεκτικοι!:dry:

Παρακαλω ας κανουμε ολοι κατι απλο πριν επιλεξουμε να κανουμε οτιδηποτε...να μπαινουμε στην θεση του αλλου...

Ιn love μου λες οτι το λατρευεις το παιδι...μα αν το λατρευες δεν θα σου περναγε καν απο το μυαλο να το αφησεις....ετσι δεν ειναι?Το κανεις για τον αντρα σου αρα για σκεψου αγαπας τον αντρα σου περισοτερο απο το παιδι σου?Και δεν θες να πληγωθει?Αρα???

Επισης σε νοιαζει να ζησεις την ζωη σου οπως θες ΔΙΚΑΙΩΜΑ σου καλη μου ομως το να σκεφτεσε και συγχρονως και τον αντρα σου που θα στερηθει εσενα και το παιδι αρα ας του αφησεις το παιδι,δεν κολλανε αυτα μαζι λυπαμαι...

Ολοι μπορει να μπουμε στον πειρασμο να κανουμε το οτιδηποτε στην ζωη και φυσικα πολλοι θα θελανε η ζωη τους να ηταν αλλιως....σιγουρα....ΑΛΛΑ ομως θα πρεπει να προσεχουμε και να υπαρχει συγκρατηση αλλιως θα ειμασαν αλαλουμ,πρεπει να προσπαθουμε να την κανουμε καλυτερη με οποιον τροπο αυτην ΤΗΝ ΖΩΗ που ηδη εχουμε και οχι να εγκαταλειπουμε ευκολα....αυτος ειναι ο ευκολος δρομος το να εγκαταλειπεις...μα η ζωη θελει αγωνα θελει υπομονη προσπαθειες...

Το παιδι ειναι μια ευλογια δημιουργημα αγαπης...

Ειχες ολο το χρονο να το σκεφτεις πριν παντρευτεις και τον χρονο να επιλεξεις και πριν κανεις παιδακι μωρε κοπελα μου......αλλα και παλι θα τονισω!ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΝΙΩΘΕΙΣ δεν θα σε κρατησει κανεις και μπορει πραγματι να εχεις προβληματα στον γαμο σου...μα το παιδακι μαζι σου...λυπαμαι ετσι πρεπει...

ΑΛΛΑ λυπαμαι περισοτερο ομως που εστω σκεφτηκες να το αφησεις....ειναι λιγακι εγωιστικο...οσο και να σκεφτεσαι τον αντρα σου....αν τον σκεφτεσαι μεινε απλα μαζι του:) .

Αυτα συγχωρεστε με για το μεγαλο κειμενο...να στε ολοι καλα...

Ευχομαι να σε φωτισει ο Θεος και εμας για να κανουμε το σωστο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα κ απο εμενα δεν ξερω αν η in lone εγραψε το θεμα,απλως για να κανει θεμα η αν ειναι οντως πραγματικοτητα αυτο που ζει; αν ειναι αληθινο σε καμια περιπτωση δε θα ηθελα να βρεθω ποτε στη θεση της. απλα εγω θα της πω να βαλει τα πραγματα κατω κ να δει τι ειναι πιο σημαντικο στη ζωη της; ο αντρας κ το παιδακι της; η ο γκομενος που μπορει κ να ειναι ο τυπος περναω εγω καλα κ δε με νοιαζει για τους αλλους; γιατι καπου διαβασα οτι ειναι κ φιλοι με τον αντρα της φανταστητε αν ηταν ολοι οι φιλοι ετσι επρεπε (σορυ κοριτσια) εγω να πηγενω με τον αντρα της φιλης μου κ 'αυτη με το δικο μου,αν ειναι δυνατον!!!κ κατι ακομη καπου λεει οτι ο γαμος δεν της καλοκατσε γιατι αγαπη μου; μηπως για να κατσει ενας γαμος προσπαθουμε κ οι δυο;

κ κατι τελευταιο το mammyland κατα το πληστον οπως ειπαν κ τα κοριτσια ασχολειται με τα προβληματα των κοριτσιων που ειναι μανουλες η που προσπαθουν να γινουν αν νομιζεις οτι οι απαντησεις που περνεις ειναι ανττιθετες με τη δικη σου ειναι γιατι βαζουμε τα παιδια μας πανω απ'ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

In love, οταν διαβασα το προβλημα σου στενοχωρεθηκα που ησουν σε τετοιο διλλημα και αισθανθηκα ασχημα που καποιες κοπελες σου επιτεθηκαν, αλλα οταν ειπες παρακατω πως θες ν'αφησεις το παιδι στον αντρα σου το μυαλο μου πηγε οτι θες να το ξεφορτωθεις (και ας το αρνησε)... εχεις τυψεις που θες ν'αφησεις τον αντρα σου και μ'αυτο τον τροπο θες να εξιλεωθεις; Θα συμφωνησω με την Jovanna στο οτι τελικα οτι και να σου πουμε θα παει χαμενο και με την Αννα_80 στο οτι επρεπε να ζητησεις συμβουλη απο εναν ειδικο η εστω απο αλλο "κοινο"... Λυπαμαι αλλα μια μανα δεν αφηνει ποτε το παιδι της, σε καμια περιπτωση και για κανενα λογο... ελπιζω να σε κατευθυνει η λογικη και οχι το συναισθημα στην τελική σου αποφαση, γιατι κυριως αυτο φταιει για τις λαθος αποφασεις που λαμβανουμε... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xairomai pou pragmatika uparxoun atoma pou den ka8ontai na kritikaroun k na einai toso epi8etika epeidi kapoios exei na natimetwpisei mia diskoli katastasi. Pragamtika megali kotsana na afisw to paidi se ekeinon, exete dikio k fainetai kapws. Omws niw8w toso polles tupseis pou skeftomai na afisw ton natra mou , ais8anomai oti tou katastrefw ti zwi k 8a xasei to paidi pou toso agapaei..Autos itan o logos pou mou perase apo to mualo. To oikonomiko den einai 8ema pou rwtane kopeles giati eimaste san oikogeneia arketa anetoi oikonomika k den mou leipei kati. Aplws ais8anomai omorfak mporei na biazomai pou to lew alla niw8w oti 8a perasw kalutera me ekeinon. I ilikia tou episis einai konta stindiki mou,2 xronia megaluteros alla den xreiazontai autes oi plirofories gia na mou riksete ta fwta sas. Min katakrinete "anamartites" giati o ka8e enas mesa stis skepseis tou kai tis tupseis tou 8a skeftei k tin kotsana tou epeidi aplws den kserei ti na kanei. Euxaristw oles ti upoloipes kopeles pou aplws sumnoulepsan k exoun katanoisi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελια μπαινεις αναβεις φιτιλια κλαψουριζεις και φευγεις!

κατσε να κανεις διαλογο!

μη μιλας αυθαιρετα για ολα!

εσυ εχεις το προβλημα και στην τελικη ολες οι αλλες ασχολουνται με το θεμα σου παρα εσυ.

δεν εχω τιποτα αλλο να σου πω...

απλα κοιτα να μιλησεις σε καποιον ψυχολογο..

ισως σε βοηθησει.

τα σεβη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...