Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παντρεμένη μα..ερωτευμένη!!


Recommended Posts

ΔΙΑΒΑΖΑ ΓΙΑ ΚΑΚΙΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ..

ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ.

ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΡΕΤΕ, ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ

ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ

ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ..

ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΑΡΚΕΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΤΟ

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝΩΝΥΜΑ!!!

ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ..

ΕΛΣΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΩ..ΤΟ ΠΑΝ

ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ..

ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνησω κι'εγω με την irenemour... εδω ειμαστε ολες για να δινουμε συμβουλες (οσο μπορουμε τελος παντων) και να εμψυχωνει η μια την αλλη στις δυσκολες καταστασεις... διεκρινα απο καποια κοριτσια ειρωνεια που δεν μου αρεσε καθολου... μ'αυτην την συμπεριφορα μας αποτρεπεται απο το να ζητησουμε εμεις τη συμβουλη σας για καποιο θεμα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BabyBoom! έχεις απόλυτο δίκιο!

Εγώ προσωπικά γίνομαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΚΙΑ όταν βλέπω να θίγονται τα δικαιώματα και τα συμφέροντα μικρών παιδιών!

Όταν βλέπω στον κόσμο των ενηλίκων, να ασχολούμαστε μόνο με τα προβλήματα των μεγάλων, ακόμα και όταν τις συνέπειες των επιλογών τους τις πληρώνουν μικρά και αθώα παιδάκια!

Τρελλαίνομαι από κακία, όταν βλέπω γυναίκες που φέρνουν στον κόσμο παιδάκια να ασχολούνται με παράνομους έρωτες και όχι με την προστασία της οικογένειας τους!

Τρελλαίνομαι με τη φράση: "τι να κάνω??? Συμβαίνουν αυτά!"

ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ! Εμείς τα προκαλούμε ή τα αφήνουμε να συμβούν! Και όταν δεν είσαι ΜΑΝΑ μπορείς να κάνεις ότι θες χωρίς σκέψη, όταν όμως αποφασίζεις να γίνεις μανούλα, δεν οφείλεις να λάβεις υπόψη σου, τι πόνο θα προκαλέσεις στο παιδί σου?????

Και όταν ΕΜΕΙΣ που είμαστε μάνες δεν τα σκεφτόμαστε αυτά, από ποιον περιμένουμε να σεβαστεί το δικό μας παιδί?????

Εάν δεν είσαι ευτυχισμένη με το γάμο σου, έχεις όλο το δικαίωμα να χωρίσεις με αξιοπρέπεια και σεβασμό! Και όχι για παράνομους έρωτες με φίλους του άντρα σου ή για κάποια όμορφα μάτια κάποιου!!! Έλεος!

Μια μάνα οφείλει σεβασμό στον εαυτό της πάνω από όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα συμφωνησω και με την Σιλια... την αποψη μας μπορουμε και πρεπει να την λεμε... αλλες κοπελες εχουν λιγο πιο εντονο υφος και αλλες οχι... το ασχημο ειναι να ειρωνευομαστε τον αλλο... εκει καλυτερα να μην απαντησουμε γιατι υποβαθμιζουμε τη συζητηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες in love!

Καταρχην ψυχραιμια! Σε όλα τα επίπεδα! θα τη βρεις την ακρη σιγα σιγα, χαλαρωσε μονο γιατι το να μην κοιμασαι τα βραδυα δεν ειναι ο,τι καλυτερο για σενα και για το μωρο. Πρεπει να ξεκουραζεσαι. Δεν ειναι δυνατον να παρεις μιαν τοσο σημαντικη αποφαση με εναν οργανισμο ξεθεωμενο!

Δευτερον, αφου χαλαρωσεις, βαλε κατω τα συναισθηματα σου και μετρα τα. Κυριολεκτικα. Γραφτα σε ενα χαρτι.

Τι νοιωθεις για τον αντρα σου. Τι νοιωθεις για τον αλλον.

Ο αντρας σου πιστευεις πως σ αγαπαει; Λογικα για να εκανε ενα παιδι μαζι σου, σ αγαπαει. Θεωρεις οτι ο φιλος του θα μπορουσε να σε αγαπησει;;; Να αγαπησει το παιδι σου; Γιατι εχεις να σκεφτεις και το παιδι σου καταρχην, τι ζωη θα εχει, αν αποφασισεις να προχωρησεις μαζι του. Πρεπει να τα σκεφτεις όλα παρα πολυ καλα.

Υπαρχει βεβαια και η αλλη λυση. Να ξεχασεις το περιστατικο οτι συνεβη και να το σταματησεις εδω. It s up to you!

Ελπιζω να βρεις συντομα τη λυση με την οποια θα σαι ευτυχισμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα,

εγώ δε στέλνω αυτό το μήνυμα ούτε για να απαντήσω στην κοπέλα ούτε να συμπληρώσω ή να αντιταχθώ σε όλα όσα έχετε γράψει.Η άποψη του καθενός είναι απόλυτα σεβαστή , έχει το δικαίωμα να τη λέει , ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και γι' αυτό δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε ο,τιδήποτε να συμβεί σε όλους!!Αυτό είναι μύθος!!!Το μόνο που σκέφτομαι είναι αρκετές γυναίκες βιώνουν πολύ έντονα τη μοναξιά,άλλες αγωνίζονται για να φέρουν στον κόσμο ένα παιδί και άλλες ίσως δεν έχουν καν αγαπηθεί πραγματικά...Το σημαντικό ο καθένας είναι να εκτιμά βαθιά ό,τι η ζωή του δίνει είτε το αξίζει είτε όχι...

Προσωπικά είχα πει στον εαυτό μου ότι, αν δεν έβρισκα έναν άντρα με τον οποίο το παιδίμας θα μας βλέπει πάντα ερωτευμένους, δεν θα ήταν αναγκη να κάνω οικογένεια...Πιστέψτε με είχα όλα όσα χρειάζονταν για να περάσω μια καλή ζωή και μόνη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mporei Sissiw na einai etsi opws ta les ,kai epsaksa na brw merikes agnwstes kopeles na anaferw to "dramataki " mou opws to les,na to eksomologi8w xwris sunepeies, alla to asteio einai oti asxoli8ikes mazi mou. An loipon den se edniaferei to dramataki mou , apanta se kamia alli kopela k ase me emena me to dramatak mou. Ase tis kopeles pou 8eloun na boi8isoun na to kanounk min gemizeis ton xwro me axristes m...ies!! Ena forum san k auto upakouei stis anagkes ka8e kopelas,dustuxws akomi k gia kopeles san k sena. Loipon,8a se parakalesw , egw zitaw sumboules oxi na me katakrinoun , gi auto an den se peirazei, to8ema einai diko mou kden 8elw na mou ksanaapantiseis,

Loipon sxetika me tis kopeles pou lene oti katapatame ta dikaiwmata twn paidiwn 8a pw to eksis. Opws ta paidia exoun dikaiwmata, etsi exoun kai oi goneis. Eimaste an8rwpoi panw apo ola kai i kardia den rwta oute koita la8os i swstso. To paidi prepei na katalabainei pws ais8anontai oi goneis tou kai den 8a tou fanei kako an i mama tou mporei aplws na agapaei kapoion allonantra arkei na ikanopoiountai oi anagkes tou k na niw8ei tin agapi apo ta atoma pou to periklioun.

Na kseka8arisw pws den exw kanei kati ,giati o an8rwpos einai allou menei Thessaloniki kai erxetai 2 fores to xrono k polu eipa. Episis den einai fidi ka8iws egw ekdilw8ika enw ekeinos den eixe deiksei pote kati. Exw afisei pleon ta gegonota na me odigoun. Kserw kai exw skeftei ola osa lete sxetika me to oti mporei na ksenerwsw k ta loipa. Opote to afinw kai opws er8oun. An sunexizw na ton skeftomai,an 8elw opwsdipote na xwrisw ktl. Den pairnw biastikes apofaseis alla den 8a katapiesw ton eauto mou. To enstikto mou kserei kalutera apo mena. An ftasw sto simeio na xwrisw..skeftomai na afisw to paidi stonantra mou k gia na prolabw tis kake slgwsses oxi epeidi 8elw na to kswfortw8w alla epeidi den tou aksizei na tou xalasw tineutuxia. An epileksw ton allo,dne 8a steri8ei ekeinos to paidi tou,alla egw. Opws 8a steri8ei ekeinos emena,etsi k egw 8a steri8w to paidi mou. An ftasw se ekeino tosimeio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silia26 έγραψε:

BabyBoom! έχεις απόλυτο δίκιο!

Εγώ προσωπικά γίνομαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΚΙΑ όταν βλέπω να θίγονται τα δικαιώματα και τα συμφέροντα μικρών παιδιών!

Όταν βλέπω στον κόσμο των ενηλίκων, να ασχολούμαστε μόνο με τα προβλήματα των μεγάλων, ακόμα και όταν τις συνέπειες των επιλογών τους τις πληρώνουν μικρά και αθώα παιδάκια!

Τρελλαίνομαι από κακία, όταν βλέπω γυναίκες που φέρνουν στον κόσμο παιδάκια να ασχολούνται με παράνομους έρωτες και όχι με την προστασία της οικογένειας τους!

Τρελλαίνομαι με τη φράση: "τι να κάνω??? Συμβαίνουν αυτά!"

ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ! Εμείς τα προκαλούμε ή τα αφήνουμε να συμβούν! Και όταν δεν είσαι ΜΑΝΑ μπορείς να κάνεις ότι θες χωρίς σκέψη, όταν όμως αποφασίζεις να γίνεις μανούλα, δεν οφείλεις να λάβεις υπόψη σου, τι πόνο θα προκαλέσεις στο παιδί σου?????

Και όταν ΕΜΕΙΣ που είμαστε μάνες δεν τα σκεφτόμαστε αυτά, από ποιον περιμένουμε να σεβαστεί το δικό μας παιδί?????

Εάν δεν είσαι ευτυχισμένη με το γάμο σου, έχεις όλο το δικαίωμα να χωρίσεις με αξιοπρέπεια και σεβασμό! Και όχι για παράνομους έρωτες με φίλους του άντρα σου ή για κάποια όμορφα μάτια κάποιου!!! Έλεος!

Μια μάνα οφείλει σεβασμό στον εαυτό της πάνω από όλα!!!

Akribws gi auto to logo e8esa to 8ema ,epeidi den mou aresoun oi paranomoi erwtes alla epeidi eniwsa kai niw8wpws o an8rwpos autos mou tairiazei. Gia tin akribeia ton gnwrisa otanimounegkuos kai apotote den ton exw bgalei apo to mualo mou. Prospa8isa na krati8w alla den ta katafera. Exw skopo na to anaferw ston antra mou , alla 8elw na eimai sigouri prwta. Aplws anarwtiemai an pragmatika aksizei na peis 8a akolou8isw tin kardia mou i prepei na katapiesw ta sunais8imata mou k na min zisw auto pou pisteuw oti einai i zwi pou panta i8ela? Exoume para polla koina, enw anti8etos me ton antra mou apo ti mera pou pantreutikame den mou kaloekatse o gamos, se para polla. Stin poreia prospa8isa na to apodextw. Alla den ftanei..niw8iw pws ekeinos einaio antras pou epsaxna telika k epeidi 8elw na eimai swsti zitw tis simboules sas. Den exw kamia pro8esi na pligwsw oute na prodwsw...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti na sou pw twra kopela mou! katarxin na sou zisei to mwraki.. vre koritsi mou me vasei ta legomena sou isoun erwteumeni me auton ton antra prin kaneis mwraki etsi den einai i kanw la8os? tote giati pires tin apofasi na kaneis paidaki? den se katakrinw etsi, apla rwtaw. krima einai mwre to paidaki na talaipwrietai.. ta exw perasei egw apo tous goneis mou pou xwrisan kai mia zwi exw psuxologika provlimata, giayto 8a sou elega na to skefteis kala prin kaneis otidipote.ayta pou sou lew einai gnwmi mou etsi min me pare3igiseis.

wcxci7jqc5sta43d.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

in_love ειλικρινά προσπάθησα να σε προβληματίσω και να σκεφτείς και την πλευρά του παιδιού σου, αλλά μετά την τελευταία σου απάντηση....σωπαίνω!

Δεν έχω να πω τίποτα σε μια μανούλα, που σκέφτεται (ή σκέφτηκε) να αφήσει το παιδάκι της....

Να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo mena...

to skeftika polu prin apantiso..alla nomizo oti den kratiemai allo!!!

den thelo na to paikso oute kritis oute tipota..alla apo ti stigmi pou epilegoume na dimosieusoume kati, prepei na eimaste etoimoi na dextoume kai tis sunepeies!!

loipon,

emena apla mou gurise to mati otan eida auti ti dimosieusi..:angry:

pisteuo pos ola se auti ti zoi einai thema epilogon. an den itheles na pantreuteis, giati den kathosoun moni sou na kaneis ti zooula sou?

isos den agapas arketa ton antra sou..? giati ego p.x. den mporo na fantasto ton eauto mou na koitazei kapoion allon..kai ton idio ton Brad Pitt na mou fereis den tha mou kanei aisthisi..!!

apo tin alli auti i athoa psixoula ti ftaiei???

krima apo to theo.. ti tha peis se auto to paidi argotera?

ego akomi den eimai mana, alla opos lene ola ta koritsia edo, otan erxetai ena paidi auto kai monon auto einai proteraiotita!! kai oxi i opoiadipote prosopiki eyxaristisi.

ti na po, o theos na se fotisei!!!

krima..eilikrina lupamai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά, προσπάθησα κι εγώ να μην απαντήσω, απλά κοιτούσα την συζήτηση, αλλά πλέον μου φαίνονται αδιανόητα αυτά που βλέπω. Θα συμφωνήσω με την sandrenia απόλυτα. Και τι άλλο παραπάνω να πω;

Δεν ξέρω!

Νιώθεις τόσα πολλά για έναν άνθρωπο που έχεις δει όλο κι όλο 4-5 φορές;

Παντρεύεσαι κάποιον και κάνεις μαζί του παιδί ενώ ο άνθρωπος δεν σου πολυπηγαίνει και τόσο;

Και ενώ δεν θέλεις να προδώσεις και το σκέφτεσαι τόσο πολύ, έχεις σχεδιάσει ακόμη να αφήσεις και το παιδί σου;

Δεν ξέρω...

Λάθη κάνουμε όλοι μας και μεγάλα και μικρά, τα μετανιώνουμε, δεν τα επαναλαμβάνουμε, έχουμε τύψεις, αλλά τόσα λάθη στη σειρά χωρίς συναίσθηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά, δε με σόκαρε το γεγονός οτι ερωτεύτηκες έναν άλλο άνδρα και οτι υπάρχει η πιθανότητα χωρισμού!

Αυτά συμβαίνουν και ειδικά στις μέρες μας!

Τα διαζύγια έχουν γίνει 1 συνηθισμένο φαινόμενο!

& εφόσον, έτσι θα είσαι ευττυχισμένη, να το κάνεις!

Δεν μπορεί να σου το απαγορεύσει κανείς!

Τρόμαξα, όμως, με την ευκολία σου να λες οτι θα αφήσεις το παιδί σου στον άνδρα σου...

Πόσο μάλλον, που θα ζείτε και σε διαφορετικές πόλεις!

Τραγικό...

Πώς μπορεί μία μάνα να αποχωριστεί το παιδί της;

Ο λόγος που το αιτιολόγισες είναι πολύ φτωχός!

Λυπάμαι...

Καλή μου, πρέπει να δέχεσαι όλες τις κριτικές!

Ποιος ο λόγος να ζητάς συμβουλές όταν θέλεις να ακούς μόνο τη 1 άποψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re koritsia den 8elw na fanw alla oute k na eimai aneu8uni! To paidi mou to latreuw me oli mou tin kardia ,einai kommati mou, einai..egw! Aplws..i zwi einai mia k niw8w oti den prepei na afisw apo8imena. Niw8w oti prepei na zisw auto pou 8elw riskarwntas. Ka8e katastasi exei k ta meionektimata tis, etsi mou eixe pei o antras mou. Exei dikio. Kserw otian epileksw ekeinon oxi aplws xalaei mia oikogeneia alla exei tis dikes tou sunepeies mporei k polu xeiroteres. Aplws skeftomai an pote,an.. epileksw kati tetoio pws den 8elw na katastrepsw ta panta sti zwi tou andra mou. Exei gunaika k paidi. Den 8elw na tou ta sterisw k ta duo! Xanei emena alla na xasei k to paidi tou? 8a einai i xeiroteri katastrofi sti zwi tou.Autos einai o logos pou 8elw na tou afisw topaidi oso k an den to pisteuete. K pali stin periptwsi pou apofasisw kati tetoio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Telika prepei na omologiso oti to mammy exei tin ikanotita na me afinei afinei kai me aprosdiorista sunaisthimata!

de mporo na dianoitho pos mia nea mama leei aperifrasta kai aprokalupta oti tha afisei piso to moro tis!O gios mou einai 6 minon kai me ti skepsi oti tha xreiastei na ton afiso esto kai gia 2 ores trelenomai.

Tha protimousa na pistepso oti auti i kopela mas kanei ena kakogousto asteio.Oti thelei na entuposiasei, esto kai arnitika.

Einai dunaton na einai mama?????To theoro apithano mia mana na endiaferetai perissotero gia otidipote pera apo to paidi tis. Einai polu krima kai apogoiteutiko. Oute na thumoso de mporo...apla exo sokaristei.

ta paidia apagoreuetai na ta kanoume etsi gia plaka h'epeidi ops lene kapoioi ade padreutikame, as kanoume kai ena paidi na mas vrisketai.Otan apofasisoume na diapraksoume to upertato thauma pou mas exei dosei i fusi prepei na eimaste etoimoi na to feroume eis peras me euthuni, aksioprepeia kai sevasmo! Oson afora oti exoume kai emeis dikaiomata, vevaios isxuei, arkei omos na mis katapatoume ton paidion mas ,askodas ta dika mas dikaiomata.!

Lupamai eilikrina....gia ola, alla pio polu gia ton 20 minon anthropo.

.........................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

in_love έγραψε:

Mporei Sissiw na einai etsi opws ta les ,kai epsaksa na brw merikes agnwstes kopeles na anaferw to "dramataki " mou opws to les,na to eksomologi8w xwris sunepeies, alla to asteio einai oti asxoli8ikes mazi mou. An loipon den se edniaferei to dramataki mou , apanta se kamia alli kopela k ase me emena me to dramatak mou. Ase tis kopeles pou 8eloun na boi8isoun na to kanounk min gemizeis ton xwro me axristes m...ies!! Ena forum san k auto upakouei stis anagkes ka8e kopelas,dustuxws akomi k gia kopeles san k sena. Loipon,8a se parakalesw , egw zitaw sumboules oxi na me katakrinoun , gi auto an den se peirazei, to8ema einai diko mou kden 8elw na mou ksanaapantiseis

Σε ένα ανοιχτό φόρουμ όπως αυτό ο κάθε ένας μπορεί να εκφέρει άποψη. Από τη στιγμή που δημοσιοποιεις το θέμα σου θα έπρεπε να περιμένεις γνώμες ακόμα και από κοπέλες "σαν και μένα"!

Αν διαβαζες καλύτερα το μνμ μου θα καταλάβαινες οτι δε σε ειρωνεύομαι και δε σε κρίνω, αλλα αντιθέτως οι αχρηστες μαλακιές μου θα σου έλεγαν κατι.

Ο φασισμός στο μαμμυ δεν περνάει!

Σόρι που ασχολήθηκα μαζί σου και εξακολουθώ να σου εύχομαι καλή τύχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

in_love έγραψε:

Re koritsia den 8elw na fanw alla oute k na eimai aneu8uni! To paidi mou to latreuw me oli mou tin kardia ,einai kommati mou, einai..egw! Aplws..i zwi einai mia k niw8w oti den prepei na afisw apo8imena. Niw8w oti prepei na zisw auto pou 8elw riskarwntas. Ka8e katastasi exei k ta meionektimata tis, etsi mou eixe pei o antras mou. Exei dikio. Kserw otian epileksw ekeinon oxi aplws xalaei mia oikogeneia alla exei tis dikes tou sunepeies mporei k polu xeiroteres. Aplws skeftomai an pote,an.. epileksw kati tetoio pws den 8elw na katastrepsw ta panta sti zwi tou andra mou. Exei gunaika k paidi. Den 8elw na tou ta sterisw k ta duo! Xanei emena alla na xasei k to paidi tou? 8a einai i xeiroteri katastrofi sti zwi tou.Autos einai o logos pou 8elw na tou afisw topaidi oso k an den to pisteuete. K pali stin periptwsi pou apofasisw kati tetoio.

esi 3ereis koritsi mou. emeis apla leme tin gnwmi mas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

in_love έγραψε:

Silia26 έγραψε:

Akribws gi auto to logo e8esa to 8ema ,epeidi den mou aresoun oi paranomoi erwtes alla epeidi eniwsa kai niw8wpws o an8rwpos autos mou tairiazei. Gia tin akribeia ton gnwrisa otanimounegkuos kai apotote den ton exw bgalei apo to mualo mou. Prospa8isa na krati8w alla den ta katafera. Exw skopo na to anaferw ston antra mou , alla 8elw na eimai sigouri prwta. Aplws anarwtiemai an pragmatika aksizei na peis 8a akolou8isw tin kardia mou i prepei na katapiesw ta sunais8imata mou k na min zisw auto pou pisteuw oti einai i zwi pou panta i8ela? Exoume para polla koina, enw anti8etos me ton antra mou apo ti mera pou pantreutikame den mou kaloekatse o gamos, se para polla. Stin poreia prospa8isa na to apodextw. Alla den ftanei..niw8iw pws ekeinos einaio antras pou epsaxna telika k epeidi 8elw na eimai swsti zitw tis simboules sas. Den exw kamia pro8esi na pligwsw oute na

prodwsw...[/quote:3lc4yx5d]

Δεν ήθελα να απαντήσω πάλι σε αυτό το θέμα, αλλά το θέτεις προσωπικά για αυτό και θα σου απαντήσω... Θα προσπαθήσω να είμαι ευγενική!!

Από την στιγμή που όλο αυτό το έζησες μέσα στο γάμο σου, είναι παράνομο! Και από τη στιγμή που συνεχίζεις να το σκέφτεσαι και να μην το ελέγχεις αλλά αφήνεις το χρόνο να δείξει (τουλάχιστον 20 μήνες τώρα), είναι υποκρισία απέναντι στον σύντροφό σου, στον οποίο έχεις ορκιστεί πίστη και αφοσίωση! Σκέφτεσαι να το πεις όταν θα είσαι σίγουρη!Μα πότε???? 20 μήνες υποκρισίας απέναντι στον άντρα σου δεν είναι αρκετοί???? Θέλεις και άλλο χρόνο???? Μόνο ο εαυτός σου μετράει και κανένας άλλος???Που είναι σε όλο αυτό ο σεβασμός για τον άντρα που ΕΣΥ αποφάσισες να είναι πατέρας του παιδιού σου?????

Χρειάζεσαι χρόνο, ή περιμένεις τις κινήσεις του φίλου????

Κοπελιά μου, δεν χωρίζουμε έτσι! Χωρίζουμε όταν δεν αγαπάμε κάποιον χωρίς να βρίσκουμε έτοιμα δεκανίκια (το φίλο εννοώ)! Χωρίζουμε με αξιοπρέπεια σημαίνει φεύγω γιατί δεν μπορώ να ζήσω μαζί σου, ΟΧΙ γιατι ΒΡΗΚΑ ΑΛΛΟΝ!!!

Και από την στιγμή που δεν σου "καλόκατσε" ο γάμος, γιατί έκανες παιδί???? Το παιδί το κάνουμε όταν είμαστε έτοιμοι να το βάλουμε προτεραιότητα στη ζωή μας!!! Εσύ γιατί το έκανες????

Και τώρα τι μας λες??? Εάν καταλάβεις και όποτε το καταλάβεις τι θέλει η καρδιά σου, θα αφήσεις το παιδί σου στον άντρα σου?????

Μα το παιδί σου δεν είναι ΟΛΗ ΣΟΥ Η ΖΩΗ???? Δεν είναι η αναπνοή σου???? Ποιος αξίζει περισσότερο από το ίδιο σου το παιδί?????

Εγώ νομίζω ότι η ζωή μου είναι άχρηστη χωρίς τα κοριτσάκια μου!Εσύ πώς είναι δυνατόν να βρεις την ευτυχία και τη χαρά, όταν δεν θα είσαι μαζί με το σπλάχνο σου?????????

Τι θα πεις στο παιδάκι σου???? Λυπάμαι αλλά ακολούθησα την καρδιά μου για αυτό με στερήθηκες!!!! Και το παιδί θέλεις να σε καταλάβει?????

Λυπάμαι πολύ που νιώθεις με αυτό τον τρόπο την μητρότητα!

Σου εύχομαι να βρεις την ευτυχία μαζί με το παιδάκι σου.... και αργότερα να μπορέσεις να καταλάβεις ότι μια μάνα δεν μπορεί να είναι ευτυχισμένη μακρυά από το αγγελούδι της!

Συγνώμη, εάν είμαι σκληρή απέναντί σου! Άλλωστε για αυτό πιστεύω ότι άνοιξες και αυτό το θέμα! Για να ακούσεις ολες τις απόψεις και όχι για να σου πούμε τι θα κάνεις!

Η δικιά μου άποψη είναι άκρως ...παιδοκεντρική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου! Απορώ γιατί τρελαίνεστε ?Εγώ έχω πάψει προ πολλού μετά απο όσα έχω δει και έχω ακούσει........:woohoo:

Θα ξεκινήσω λέγοντας το γνωστό ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...που για μένα είναι αρχή ζωής...Βασικά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου αν η ιστορία είναι αληθινή ή δεν γράφτηκε για όσα θα επακολουθούσαν..αλλά θα απαντήσω παρόλαυτα...μπορεί να και να είναι...

Ο κάθε άνθρωπος, η κάθε γυναίκα, η κάθε μάνα έχει την ιδιοσυγκρασία της, τον ψυχισμό της και το βασικότερο τα βιώματα της! Δεν είμαστε όλοι ίδιοι..για μένα είναι αδιανόητο να άφηνα την οικογένεια μου για ένα γκό...νο που και καλά είναι ο άντρας των ονείρων μου ..απο το τηλέφωνο και απο 4 φορές συνάντηση...και αυτός θα καταλήξει το ίδιο μετα πο λίγο καιρό..ΤΑ ΠΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ..ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΩΝΙΑ ΕΦΗΒΕΣ...ΚΑΙ ΚΑΤ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΑΝΩΡΙΜΕΣ...Αυτο δε σημαίνε οτι όλες εμείς δεν θα το παθαίναμε ποτέ αυτό!!!!:blink: ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ !Το θέμα είναι πως αντιδρα ο καθένας..τι ωριμότητα και τι μυαλό κουβαλάει για να πάρει τη σωστή απόφαση..Αν η κοπέλα είναι όντως δυστυχισμένη δεν υπάρχει λόγος να μένει ...αν η κοπέλα θέλει να αφήσει το παιδί της, μέχρι εκεί φτάνει το ένστικτο της και το μαυλό της...τόσες θυσίες θα έκανε..Δεν είναι όλες οι μαμάδες το ίδιο (έχω ακούσει πολύ χειρότερα!)

Η ελσα θα κάνει τελικά αυτό που θέλει ...γιατί πάντα έτσι γίνεται ..εγώ θα της έλεγα...Προσπάθησε να σώσεις το γάμο σου ..καταλαβαίνοντας οτι ολα στο μυαλό μας είναι ...μια ιδέα..αν καταφέρεις να τιθασεύσεις τη σκέψη σου ...ουτε γάτα ούτε ζημιά...Και ωραία φεύγεις απο τον άντρα σου και το παιδί σου (που δε σου έφταιγε σε τίποτα και αν είσαι μάγκας παρτο μαζί σου) τι θα γίνει? θα παντρευτείς εκείνον και θ ακάνεις και άλλο παιδάκι! και ποιος σου είπε οτι θα προχωρήσει αυτό ...να ξέρεις οτι τη γλύκα την έχει το παράνομο του πράγματος..και όχι η ίδια η σχέση...θα μετανίώσεις! στο εγγυώμαι!

αλλά και πάλι μπορεί να ζήσεις καλύτερα ..κανείς δεν ξέρει...υπάρχει και αυτή η πιθανότητα Τα παιδιά τι φταίνε όμως???:(

Απο το να μείνεις όμως και να έχεις παράνομο δεσμό...κοροϊδευοντας τον άντρα σου , το παιδί σου, την οικογενεια σου και τον ίδιο σου τον ευατό...προτιμώ να φύγεις... Αυτό σιχαίνομαι πιο πολύ ...την υποκρισία μέσα στην οικογένεια..

Εύχομαι να πάρεις τη σωστή απόφαση..και όλα να πάνε καλά και κυρίως για το παιδάκι σου..και να μη ξανβρεθείς ποτέ σε αυτη τη θέση ! Θέλει κόπο και προσπαθεια να κρατάμε την οικογένεια μας γερή, αγαπημένη και ενωμένη...μακριά απο κακούς πειρασμούς..μόνο εσύ μπορείς να το κάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

in love imun apo tis protes p den se ekrina(malista ekana kai thema pou se ekrinan kapia koritsia) alla meta apo auto

to teleutaio s minima apogoiteutika para polli .

na afisis to paidi s lipame ilikrina.

an to katalabes an leo afti i athoa psixoula bgeike apo pano s

DEN EXIS TO DIKAIOMA EPIDEI KATALATHOS ETIXE NA GENNISIS ESI AUTO TO PAIDI NA TO KANEIS DISTIXISMENO.

LYPAMAI POU ONOMAZESE MANA.

ps .koritsia sigxoresteme an ime skliri alla auti tin stigmi etsi niotho.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eimai entwlws ma entelws simfwni me tin baby boom...kaneis den kserei tin katastasi gia na tin krinei....auto pou prepei na poume omws einai na kanei mia prospatheia gia to paidi tis na kratisei tin oikogeneia tis eytyxismeni.......to pan einai omws na einai OLOI EYTYXISMENOI...eidallws then tha einai oute to paidi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα,

Διαβάζω τόση ώρα τα μηνύματα που στέλενετε όλες οι κοπέλες και αν δε μιλήσω θα σκάσω.Βασικά οι μισές έχουνε στήσει μια κοπέλα στον τοίχο χωρίς να την ξέρουν καν.Απο το να πεις τη γνώμη σου μέχρι να στήσεις τον άλλο στα 2 μέτρα έχει διαφορά.

Συμφωνώ όσο τίποτε άλλο στο οτι δε θα έπρεπε καν να μπεις στην διαδικασία να κάνεις παιδί in love.Νομίζω οτι στο αρχικό σου μήνυμα λες οτι τα αισθήματα αυτά τα έχεις 3 χρόνια τώρα, και το κουκλακι σου είναι 20 μηνών...Αρα είσαι ερωτευμένη πριν μείνεις έγκυος.Σωστά ή κάπου χάνω επαφή? Καλώς ή κακώς υπάρχουν περιπτώσεις γάμων που δεν έχουν εξέλιξη.Όπως ο δικός σου.Το θέμα είναι οτι στη περιτωσή σου υπάρχει ένα παιδί.Αυτό που πιστεύω οτι θα πρεπει να δεις είναι αν θες να φύγεις απο το γάμο σου.Χωρίς να σκεφτείς τον άλλον.Σκέψου το παιδί εσένα και τον άντρα σου.Αν πραγματικά δεν είσαι χαρούμενη στο γάμο σου, ναι να φύγεις, αλλά όχι δημιουργώντας σχέση αμέςσως.Κάτσε με τη μπουμπού σου,σκέψου,δες πως θα έιναι οι συνθήκες.Το να αφήσεις το μώρό είναι οτι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μπορείς να κάνεις(η γνώμη μου είναι αυτή). Με τον άντρα σου θα τα λύσεις.Κοίτα όμως να είσαι καλά με το μωράκι σου αρχικά και όλα τα άλλα μετά θα έρθουν.Μην πεις φέυγω απο το γάμο για να είμαι με τον άλλο χωρίς να έχεις ξεκαθαρίσει αν θα έφευγες έτσι και αλλιώς.Δε ξέρω αν είμαι κατανοητή.Δεν ήμουν ποτέ καλή στην έκθεση!!!

Απλά σκέψου οτι για να είναι καλά η μπουμπού σου θα πεέπει αν είναι καλά και οι γονείς της.Το θέμα είναι να είστε καλά είτε είστε μαζί είτε χώρια, για το μωρό.Απο εκεί και πέρα κάνετε και τις επιλογές σας σε νέους συντρόφους.ΠΡΩΤΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ.

Συγγνώμη για το post το μεγάλο.

Καλή απόφαση να πάρεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

episis fisika kai rwtise tin gnwmi mas....kai kalo tha einai na tin poume alla to na tis lete MANA EISAI ESI???????????e de nomizw oti exoume ayto to dikaiwma bre koritsia...giati merikes fores o graptos logos mas mperdeyei diladi mporei na ithele kapws alliws na to grapsei....otan ton allo den ton exeis mprosta na sou milaei e mperdeyontai ligo ta pragmata..pisteyw oti kai ayth tha ithele na einai me tin oikogeneia tis eytyxismeni me to paidaki tis...kai ola ayta ta omorfa alla den tis kathise mporei na ftaei ..egw as poume den mporw na fantastw ton eyato mou na skeftei kapoion allon antra kai den tha ton afisw pote...alla POTE MHN LES POTE.......ayta einai logia apo sofous antropous....

egw in love tha soiu pw kalo ksemperdema apla skepsou to kala....giati oi erwtes pernane..kai me ayton na figeis ayrio mporei na erwteyteis kapoion allo...to kainourgio einai panta laxtaristo...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάσση έγραψε:

Κορίτσια μου! Απορώ γιατί τρελαίνεστε ?Εγώ έχω πάψει προ πολλού μετά απο όσα έχω δει και έχω ακούσει........:woohoo:

Θα ξεκινήσω λέγοντας το γνωστό ΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...που για μένα είναι αρχή ζωής...Βασικά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου αν η ιστορία είναι αληθινή ή δεν γράφτηκε για όσα θα επακολουθούσαν..αλλά θα απαντήσω παρόλαυτα...μπορεί να και να είναι...

τα κοριτσια τρελαινονται κασση μου γιατι μπαινει καποιος/α σε ενα foroum με μαμαδες ,μελλουσες μαμαδες και γυναικες που προσπαθουν απεγνωσμενα να γινουν και απλως δηλωνει οτι θα παρατησει το παιδι του.οποτε χωρις να εμπλακω περισσοτερο ελπιζω οτι ισχυει η 2η παραγραφος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...