Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

@Κατερίνα!!!  Μου ήρθε και εμένα!!!! Θα είμαστε μαζί και στον επόμενο κύκλο!!! Μακάρι να είμαστε μαζί έγκυες και όχι παρέα με την κυρία περίοδο όπως τώρα.... 😵🥴🥴😬😐😑😶

@Girly είσαι η ελπίδα μας... ❣️ Τελικά αυτά τα τεστ.. Μόνο το απόλυτα θετικό είναι θετικό.. Αυτές είναι εξάτμισης προφανώς οι αχνες... 😵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Κατερίνα!!!  Μου ήρθε και εμένα!!!! Θα είμαστε μαζί και στον επόμενο κύκλο!!! Μακάρι να είμαστε μαζί έγκυες και όχι παρέα με την κυρία περίοδο όπως τώρα.... 😵🥴🥴😬😐😑😶

@Girly είσαι η ελπίδα μας... ❣️ Τελικά αυτά τα τεστ.. Μόνο το απόλυτα θετικό είναι θετικό.. Αυτές είναι εξάτμισης προφανώς οι αχνες... 😵

δε πειράζει κορίτσι μου πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα🥳 θα τα καταφέρουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!!και @marinamanoulitsa εμπρός λοιπόν όλες μαζι χέρι χέρι!! Εμένα δε μου ήρθε ακόμη αλλά έχω φοβερό πονοκέφαλο οπότε περιμένω έστω αύριο να μου ρθει. .μη καθυστερήσει περισσότερο! Ήδη μου έχει σπάσει τα νεύρα που θα έρθει!!

Κορίτσια σκέφτομαι το ενδεχόμενο να αφήσω και τον επόμενο κύκλο με επαφές και μετά αν δεν έρθει αποτελέσματα να μπούμε σε διαδικασία σπερματεγχυσης. Ο λόγος γιατί είμαι αισίως 36 και δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο μιας και οι σπερματεγχυσεις γίνονται έως 38 ετών από ότι άκουσα. Ήδη το απόγευμα θα μιλήσει ο άντρας μου με τον γιατρό του ώστε να κανονίσουν σπερμοδιαγραμμα άμεσα για να δούμε πού βρισκόμαστε...οποία έχει εμπειρία με σπερματεγχυση ας με διαφωτίσει γιατί δεν έχω ιδέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Κατερίνα!!!και @marinamanoulitsa εμπρός λοιπόν όλες μαζι χέρι χέρι!! Εμένα δε μου ήρθε ακόμη αλλά έχω φοβερό πονοκέφαλο οπότε περιμένω έστω αύριο να μου ρθει. .μη καθυστερήσει περισσότερο! Ήδη μου έχει σπάσει τα νεύρα που θα έρθει!!

Κορίτσια σκέφτομαι το ενδεχόμενο να αφήσω και τον επόμενο κύκλο με επαφές και μετά αν δεν έρθει αποτελέσματα να μπούμε σε διαδικασία σπερματεγχυσης. Ο λόγος γιατί είμαι αισίως 36 και δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο μιας και οι σπερματεγχυσεις γίνονται έως 38 ετών από ότι άκουσα. Ήδη το απόγευμα θα μιλήσει ο άντρας μου με τον γιατρό του ώστε να κανονίσουν σπερμοδιαγραμμα άμεσα για να δούμε πού βρισκόμαστε...οποία έχει εμπειρία με σπερματεγχυση ας με διαφωτίσει γιατί δεν έχω ιδέα.

Κορίτσι μου δεν έχω καμία εμπειρία εγώ από σπερματεγχηση αλλά έχω την εντύπωση ότι η έχει τα ίδια ποσοστά με την κανονική επαφή. Ίσως κάνω λάθος αλλά έτσι νομίζω! Εξετάσεις σπέρματος είναι καλό να κάνει για να ξέρετε ότι είναι όλα καλά. Πάντως στα 36 με ένα παιδί εγώ στην θέση σου δεν θα ανγχωνομουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

@Κατερίνα!!!και @marinamanoulitsa εμπρός λοιπόν όλες μαζι χέρι χέρι!! Εμένα δε μου ήρθε ακόμη αλλά έχω φοβερό πονοκέφαλο οπότε περιμένω έστω αύριο να μου ρθει. .μη καθυστερήσει περισσότερο! Ήδη μου έχει σπάσει τα νεύρα που θα έρθει!!

Κορίτσια σκέφτομαι το ενδεχόμενο να αφήσω και τον επόμενο κύκλο με επαφές και μετά αν δεν έρθει αποτελέσματα να μπούμε σε διαδικασία σπερματεγχυσης. Ο λόγος γιατί είμαι αισίως 36 και δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο μιας και οι σπερματεγχυσεις γίνονται έως 38 ετών από ότι άκουσα. Ήδη το απόγευμα θα μιλήσει ο άντρας μου με τον γιατρό του ώστε να κανονίσουν σπερμοδιαγραμμα άμεσα για να δούμε πού βρισκόμαστε...οποία έχει εμπειρία με σπερματεγχυση ας με διαφωτίσει γιατί δεν έχω ιδέα.

Οι ιδανικές συνθήκες για σπερματεγχυση είναι η ηλικία της γυναίκας κάτω των 35 και το σπέρμα να είναι καλό, με καλό σπερμοδιαγραμμα δηλ. 

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι χάσιμο χρημάτων, μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις 2-3 κύκλους απλά να ξέρεις ότι τα ποσοστά επιτυχίας είναι περίπου ίδια με αυτά της φυσικής σύλληψης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

@Κατερίνα!!!και @marinamanoulitsa εμπρός λοιπόν όλες μαζι χέρι χέρι!! Εμένα δε μου ήρθε ακόμη αλλά έχω φοβερό πονοκέφαλο οπότε περιμένω έστω αύριο να μου ρθει. .μη καθυστερήσει περισσότερο! Ήδη μου έχει σπάσει τα νεύρα που θα έρθει!!

Κορίτσια σκέφτομαι το ενδεχόμενο να αφήσω και τον επόμενο κύκλο με επαφές και μετά αν δεν έρθει αποτελέσματα να μπούμε σε διαδικασία σπερματεγχυσης. Ο λόγος γιατί είμαι αισίως 36 και δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο μιας και οι σπερματεγχυσεις γίνονται έως 38 ετών από ότι άκουσα. Ήδη το απόγευμα θα μιλήσει ο άντρας μου με τον γιατρό του ώστε να κανονίσουν σπερμοδιαγραμμα άμεσα για να δούμε πού βρισκόμαστε...οποία έχει εμπειρία με σπερματεγχυση ας με διαφωτίσει γιατί δεν έχω ιδέα.

Θα συμφωνησω με οσα ειπαν οι κοπελες. Σαν διαδικασια ειναι πολυ απλη αλλα τα ποσοστα επιτυχιας δε διαφερουν πολυ απο της φυσικης συλληψης. Εμεις παντως δεν ειδαμε θετικο αποτελεσμα. Αν υπαρχει και θεματακι με το σπερμα ειναι μαλλον εξαιρετικα δυσκολο να πετυχει οποτε προσωπικα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Θα συμφωνησω με οσα ειπαν οι κοπελες. Σαν διαδικασια ειναι πολυ απλη αλλα τα ποσοστα επιτυχιας δε διαφερουν πολυ απο της φυσικης συλληψης. Εμεις παντως δεν ειδαμε θετικο αποτελεσμα. Αν υπαρχει και θεματακι με το σπερμα ειναι μαλλον εξαιρετικα δυσκολο να πετυχει οποτε προσωπικα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο.

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου δεν έχω καμία εμπειρία εγώ από σπερματεγχηση αλλά έχω την εντύπωση ότι η έχει τα ίδια ποσοστά με την κανονική επαφή. Ίσως κάνω λάθος αλλά έτσι νομίζω! Εξετάσεις σπέρματος είναι καλό να κάνει για να ξέρετε ότι είναι όλα καλά. Πάντως στα 36 με ένα παιδί εγώ στην θέση σου δεν θα ανγχωνομουν 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Οι ιδανικές συνθήκες για σπερματεγχυση είναι η ηλικία της γυναίκας κάτω των 35 και το σπέρμα να είναι καλό, με καλό σπερμοδιαγραμμα δηλ. 

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι χάσιμο χρημάτων, μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις 2-3 κύκλους απλά να ξέρεις ότι τα ποσοστά επιτυχίας είναι περίπου ίδια με αυτά της φυσικής σύλληψης. 

Το σκέφτηκα ορμώμενη από το γεγονός ότι ξαδέρφη του άντρα μου προσπαθούσε χρόνια για παιδί .ο άνδρας της είχε θέμα με το σπέρμα .ένα βήμα πριν την εξωσωματική έκαναν σπερματεγχυση και πέτυχε με την πρώτη. Πέρυσι ίδια ηλικία με μας αποφάσισαν για δεύτερο μιας και ηλικιακά δεν τους έπαιρνε για αργότερα και ξανά με τον ίδιο τρόπο έμεινε έγκυος πάλι με την πρώτη..και το σπέρμα σε πολύ κακη κατάσταση από ότι μα έλεγαν...οπότε έτσι σκέφτηκα και εγώ αυτήν την εναλλακτική σε περίπτωση που δεν...αλλά βλέπω όλο και περισσότεροι έχουν την ίδια άποψη με σας...τι να πω ίσως να ήταν απλά τόσο τυχεροί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Girly είπε:

 

Το σκέφτηκα ορμώμενη από το γεγονός ότι ξαδέρφη του άντρα μου προσπαθούσε χρόνια για παιδί .ο άνδρας της είχε θέμα με το σπέρμα .ένα βήμα πριν την εξωσωματική έκαναν σπερματεγχυση και πέτυχε με την πρώτη. Πέρυσι ίδια ηλικία με μας αποφάσισαν για δεύτερο μιας και ηλικιακά δεν τους έπαιρνε για αργότερα και ξανά με τον ίδιο τρόπο έμεινε έγκυος πάλι με την πρώτη..και το σπέρμα σε πολύ κακη κατάσταση από ότι μα έλεγαν...οπότε έτσι σκέφτηκα και εγώ αυτήν την εναλλακτική σε περίπτωση που δεν...αλλά βλέπω όλο και περισσότεροι έχουν την ίδια άποψη με σας...τι να πω ίσως να ήταν απλά τόσο τυχεροί 

Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσετε (εκτός από τα λεφτά) .. αλλά αν αυτό που σε ωθεί σε αυτήν την λύση είναι η ηλικία νομίζω ότι έχεις ακόμα χρόνο!! Δεν είμαι ειδική αλλά από αυτά που ακούω γύρο μου νομίζω ότι έχει ακόμα περιθώριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Girly είπε:

 

Το σκέφτηκα ορμώμενη από το γεγονός ότι ξαδέρφη του άντρα μου προσπαθούσε χρόνια για παιδί .ο άνδρας της είχε θέμα με το σπέρμα .ένα βήμα πριν την εξωσωματική έκαναν σπερματεγχυση και πέτυχε με την πρώτη. Πέρυσι ίδια ηλικία με μας αποφάσισαν για δεύτερο μιας και ηλικιακά δεν τους έπαιρνε για αργότερα και ξανά με τον ίδιο τρόπο έμεινε έγκυος πάλι με την πρώτη..και το σπέρμα σε πολύ κακη κατάσταση από ότι μα έλεγαν...οπότε έτσι σκέφτηκα και εγώ αυτήν την εναλλακτική σε περίπτωση που δεν...αλλά βλέπω όλο και περισσότεροι έχουν την ίδια άποψη με σας...τι να πω ίσως να ήταν απλά τόσο τυχεροί 

Όπως σου είπαν και παραπάνω δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις αν έχεις να χαλάσεις κάποια χρήματα για το σκοπό αυτό. Γύρω στα 300-400ευρω είναι το κόστος, τουλάχιστον εδώ στα κέντρα της Αθήνας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

@Κατερίνα!!!και @marinamanoulitsa εμπρός λοιπόν όλες μαζι χέρι χέρι!! Εμένα δε μου ήρθε ακόμη αλλά έχω φοβερό πονοκέφαλο οπότε περιμένω έστω αύριο να μου ρθει. .μη καθυστερήσει περισσότερο! Ήδη μου έχει σπάσει τα νεύρα που θα έρθει!!

Κορίτσια σκέφτομαι το ενδεχόμενο να αφήσω και τον επόμενο κύκλο με επαφές και μετά αν δεν έρθει αποτελέσματα να μπούμε σε διαδικασία σπερματεγχυσης. Ο λόγος γιατί είμαι αισίως 36 και δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο μιας και οι σπερματεγχυσεις γίνονται έως 38 ετών από ότι άκουσα. Ήδη το απόγευμα θα μιλήσει ο άντρας μου με τον γιατρό του ώστε να κανονίσουν σπερμοδιαγραμμα άμεσα για να δούμε πού βρισκόμαστε...οποία έχει εμπειρία με σπερματεγχυση ας με διαφωτίσει γιατί δεν έχω ιδέα.

Κορίτσι μου εγω θα σου πω την άποψη μου,  εμεις  σχεδόν 3 χρόνια προσπαθούσαμε για παιδάκι, στον 1ο χρόνο ακαρπων προσπαθειών τότε συμβουλευτηκα τον γιατρό μου, πού είναι και καθηγητής και το πρώτο πράγμα που είπα ηταν ότι την σπερματενχυση δεν μου την συστήνει καθόλου γτ θα χάσω χρήματα και χρόνο, εγώ τότε ηλικία 34, οπότε πήγα σε εξωσωματιστη επισης καθηγητή και μου είπε το ίδιο πράγμα. Επίσης και η εμπειρία μου με τις κοπέλες που αντιμετωπίζουν το θέμα της υπογονιμότητας συμφωνούν με τις συμβουλές των γιατρών.. 

Αν σε περίπτωση δεν έχετε κανει καθόλου εξετάσεις και έχει πέρασει 1 χρονος ακαρπων προσπαθειών, καλό είναι να συμβουλευτείτε γιατρό και σιγά σιγά να κάνετε εξετάσεις, δεν θέλω να σε αγχωσω,  να θυμάσαι πως κάθε βήμα την φορά θα σε φέρνει πιο κοντά στο θαύματακι σου!!!  Επίσης όπως είπες και εσύ οταν το θέμα είναι στην κινητικότητα κυρίως του σπέρματος τότε ίσως βοηθήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου εγω θα σου πω την άποψη μου,  εμεις  σχεδόν 3 χρόνια προσπαθούσαμε για παιδάκι, στον 1ο χρόνο ακαρπων προσπαθειών τότε συμβουλευτηκα τον γιατρό μου, πού είναι και καθηγητής και το πρώτο πράγμα που είπα ηταν ότι την σπερματενχυση δεν μου την συστήνει καθόλου γτ θα χάσω χρήματα και χρόνο, εγώ τότε ηλικία 34, οπότε πήγα σε εξωσωματιστη επισης καθηγητή και μου είπε το ίδιο πράγμα. Επίσης και η εμπειρία μου με τις κοπέλες που αντιμετωπίζουν το θέμα της υπογονιμότητας συμφωνούν με τις συμβουλές των γιατρών.. 

Αν σε περίπτωση δεν έχετε κανει καθόλου εξετάσεις και έχει πέρασει 1 χρονος ακαρπων προσπαθειών, καλό είναι να συμβουλευτείτε γιατρό και σιγά σιγά να κάνετε εξετάσεις, δεν θέλω να σε αγχωσω,  να θυμάσαι πως κάθε βήμα την φορά θα σε φέρνει πιο κοντά στο θαύματακι σου!!!  Επίσης όπως είπες και εσύ οταν το θέμα είναι στην κινητικότητα κυρίως του σπέρματος τότε ίσως βοηθήσει!

Η αλήθεια είναι ότι προσπάθεια ουσιαστική με σωστές επαφές και με το να βρω το πότε κάνω την ωορηξια μου ήταν ο πρώτος μήνας. Ελεύθερα κάνουμε κάποιους μήνες αλλά χωρίς καν να κοιτάμε μέρες.πιο προσεκτικά με το να κοιτάμε κάπως τις μέρες κάνουμε 3 μήνες. Αλλά όπως είπα ήταν ο πρώτος μήνας στοχευμένων επαφών και προσπαθειων.. ο λόγος που με έπαιζε ένας ψιλοπανικος και έθεσα το ερώτημα εδώ είναι καθαρά γιατί είδα κάπου την ηλικία 38 και το ότι από εκεί και έπειτα δεν μπαίνει κανείς στον κόπο της σπερματεγχυσης και συνδιάζοντας το με την περίπτωση της ξαδέρφης κάπου τρόμαξα ! Ειδικά γιατί την σπερματεγχυση την είχα κατά νου ως "λύση που θα αποφέρει αποτέλεσμα"(σκεπτόμενη πόσο εύκολα και γρήγορα τα κατάφερε η ξαδέρφη) .

Ειλικρινά όμως μετά από όσα διαβάζω εδώ ,που τα λέτε γυναίκες οι οποίες έχουν περάσει και δέκα καταστάσεις και έχουν ζήσει και προσωπικές εμπειρίες έχω αλλάξει εντελώς πλάνο! Και ευτυχώς που σας ρώτησα δλδ γιατί το είχα εντελώς διαφορετικό στο μυαλό μου!!!

Η ηλικία είναι ένα θεματακι γιατί μετά τα 35 αρχίζει και η πτώση της γυναίκας αλλά εύχομαι το σπερμοδιαγραμμα να δείξει ζωηρά σπερματοζωάρια και να καταφέρουμε να το τσακωσουμε! 

Έτσι και αλλιώς είχαμε προγραμματίσει εξετάσεις σε περίπτωση που δεν ήμουν έγκυος αυτόν τον μήνα . Ο άντρας μου θα πάει από βδομάδα για σπερμοδιαγραμμα.βλεπονταε και κάνοντας. Αν φανεί αυτό οκ ίσως χρειαστεί να ξανακάνω σαλπιγγογραφια ( είχα κάνει πριν την πρώτη εγκυμοσύνη) .βλέποντας και κάνοντας ..

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Η αλήθεια είναι ότι προσπάθεια ουσιαστική με σωστές επαφές και με το να βρω το πότε κάνω την ωορηξια μου ήταν ο πρώτος μήνας. Ελεύθερα κάνουμε κάποιους μήνες αλλά χωρίς καν να κοιτάμε μέρες.πιο προσεκτικά με το να κοιτάμε κάπως τις μέρες κάνουμε 3 μήνες. Αλλά όπως είπα ήταν ο πρώτος μήνας στοχευμένων επαφών και προσπαθειων.. ο λόγος που με έπαιζε ένας ψιλοπανικος και έθεσα το ερώτημα εδώ είναι καθαρά γιατί είδα κάπου την ηλικία 38 και το ότι από εκεί και έπειτα δεν μπαίνει κανείς στον κόπο της σπερματεγχυσης και συνδιάζοντας το με την περίπτωση της ξαδέρφης κάπου τρόμαξα ! Ειδικά γιατί την σπερματεγχυση την είχα κατά νου ως "λύση που θα αποφέρει αποτέλεσμα"(σκεπτόμενη πόσο εύκολα και γρήγορα τα κατάφερε η ξαδέρφη) .

Ειλικρινά όμως μετά από όσα διαβάζω εδώ ,που τα λέτε γυναίκες οι οποίες έχουν περάσει και δέκα καταστάσεις και έχουν ζήσει και προσωπικές εμπειρίες έχω αλλάξει εντελώς πλάνο! Και ευτυχώς που σας ρώτησα δλδ γιατί το είχα εντελώς διαφορετικό στο μυαλό μου!!!

Η ηλικία είναι ένα θεματακι γιατί μετά τα 35 αρχίζει και η πτώση της γυναίκας αλλά εύχομαι το σπερμοδιαγραμμα να δείξει ζωηρά σπερματοζωάρια και να καταφέρουμε να το τσακωσουμε! 

Έτσι και αλλιώς είχαμε προγραμματίσει εξετάσεις σε περίπτωση που δεν ήμουν έγκυος αυτόν τον μήνα . Ο άντρας μου θα πάει από βδομάδα για σπερμοδιαγραμμα.βλεπονταε και κάνοντας. Αν φανεί αυτό οκ ίσως χρειαστεί να ξανακάνω σαλπιγγογραφια ( είχα κάνει πριν την πρώτη εγκυμοσύνη) .βλέποντας και κάνοντας ..

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις!!!

Καταρχήν χαίρομαι πολύ που υπήρχε εγκυμοσύνη, αυτό και μόνο δηλώνει πως πάνε καλά τα πράγματα, άσχετα με το πως κατέληξε (εύχομαι να πήγαν όλα καλά) συνήθως με 1 χρόνο ακαρπων προσπαθειών και ηλικία κατω των 35 απευθύνεσαι σε γιατρό,  ανω των 35 ετών αρκούν 6 μήνες ακαρπων προσπαθειών για να συμβουλευτείτε γιατρό.. κάθε βήμα και πιο κοντά στα θαύμα ! Ολα θα πάνε καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καταρχήν χαίρομαι πολύ που υπήρχε εγκυμοσύνη, αυτό και μόνο δηλώνει πως πάνε καλά τα πράγματα, άσχετα με το πως κατέληξε (εύχομαι να πήγαν όλα καλά) συνήθως με 1 χρόνο ακαρπων προσπαθειών και ηλικία κατω των 35 απευθύνεσαι σε γιατρό,  ανω των 35 ετών αρκούν 6 μήνες ακαρπων προσπαθειών για να συμβουλευτείτε γιατρό.. κάθε βήμα και πιο κοντά στα θαύμα ! Ολα θα πάνε καλα!!! 

Δόξα τω Θεώ, πήγαν όλα καλά και έχω έναν κούκλο 4,5 ετών!!

Για το 6μηνο έχω λίγο ακόμα..προς το παρόν γυρίζουμε στο γνωστό και καλό σεχ μας, γιατί αυτο ξέρουμε,αυτό εμπιστευόμαστε!!! 

Ευχαριστώ πραγματικά πολύ για τις απαντήσεις σας. Με έχετε βοηθήσει άπειρα ειλικρινά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Αν θυμάμαι καλά είπες ότι έκανες απόξεση 6/2?Αν όχι, διόρθωσε με…Εγώ μόλις έκανα απόξεση  είχα για δέκα μέρες περίπου λίγα καφέ..υπολείμματα της απόξεσης…στον ένα μήνα ακριβώς αδιαθέτησα με λιγότερη ΡΟΗ αλλά αδιαθέτησα..η δεύτερη αδιαθεσία στη σειρά ήρθε στις 45 μέρες με περισσότερη ροή..λογικά έχουν να κάνουν με τον κάθε οργανισμό..κάθε περίπτωση είναι διαφορετική…προφανώς αδιαθετείς σιγά σιγά..γιατί έναν μήνα μετά δεν νομίζω ότι είναι ακόμα υπολείμματα απόξεσης..θα στο πει κι ο γιατρός..απλά μπορεί να έχει διαφορετική μορφή αυτή η πρώτη φορά…

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Ναι 6/2 είχα την απόξεση καλά θυμάσαι... Έβγαλα τελικά κ λίγο κόκκινο αίμα κ σήμερα είναι η τρίτη μέρα... Είναι σαν να είναι στις τελευταίες μέρες της περιόδου. Πόνοι κανονικά κ πολύ λίγη ροή... Δλδ μόνο στο σκούπισμα βλέπω το αίμα έντονο... Κ έψαξα στο ίντερνετ κ λέει ότι η θα είναι παραπάνω η ροή από ότι συνήθως η πολύ λιγότερη... Τώρα τι να πω 🤷. Αυτό που λες κάθε οργανισμός κ άλλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Girly είπε:

@Κατερίνα!!!και @marinamanoulitsa εμπρός λοιπόν όλες μαζι χέρι χέρι!! Εμένα δε μου ήρθε ακόμη αλλά έχω φοβερό πονοκέφαλο οπότε περιμένω έστω αύριο να μου ρθει. .μη καθυστερήσει περισσότερο! Ήδη μου έχει σπάσει τα νεύρα που θα έρθει!!

Κορίτσια σκέφτομαι το ενδεχόμενο να αφήσω και τον επόμενο κύκλο με επαφές και μετά αν δεν έρθει αποτελέσματα να μπούμε σε διαδικασία σπερματεγχυσης. Ο λόγος γιατί είμαι αισίως 36 και δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο μιας και οι σπερματεγχυσεις γίνονται έως 38 ετών από ότι άκουσα. Ήδη το απόγευμα θα μιλήσει ο άντρας μου με τον γιατρό του ώστε να κανονίσουν σπερμοδιαγραμμα άμεσα για να δούμε πού βρισκόμαστε...οποία έχει εμπειρία με σπερματεγχυση ας με διαφωτίσει γιατί δεν έχω ιδέα.

Καλημέρα!!! Νομίζω ότι σπερματεγχυση μπορούν να κάνουν κ σε παραπάνω ηλικία.. η αδελφή μου ξεκίνησε με αυτήν την μέθοδο δύο φορές κ μετά πήγε σε εξωσωματική κ ήταν γύρω στα 40 αν θυμάμαι καλά... Κ εγώ 36 στα 37 είμαι κ προσπαθώ για το πρώτο είμαστε καλά ακόμα θεωρώ σαν ηλικία... Έτσι λέει κ ο γιατρός μου 😁. Τώρα ότι θέλετε εσείς κ όπως σας καθοδηγήσει ο γιατρός σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Girly είπε:

Δόξα τω Θεώ, πήγαν όλα καλά και έχω έναν κούκλο 4,5 ετών!!

Για το 6μηνο έχω λίγο ακόμα..προς το παρόν γυρίζουμε στο γνωστό και καλό σεχ μας, γιατί αυτο ξέρουμε,αυτό εμπιστευόμαστε!!! 

Ευχαριστώ πραγματικά πολύ για τις απαντήσεις σας. Με έχετε βοηθήσει άπειρα ειλικρινά!

Καλημεραα, εγώ νομίζω ότι είστε μια χαρά από θέμα ηλικίας ακόμα δλδ δε πιστεύω ότι πρέπει να σε αγχώνει αυτό, όλα καλά θα πάνε θα δεις💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly σπερματενχυση κάνεις και πάνω από τα 35 δεν το απαγορεύουν.  Απλά στα 40 τα ωάρια δεν είναι και τόσο ποιοτικά οπότε το θεωρούν χάσιμο χρόνου. Την άποψη μου σχετικά με αυτό το κομμάτι στην είπα και προσωπικά.  Αλλά θα την γράψω και εδώ ώστε να δεν δουν και άλλα κορίτσια.  

Η σπερματενχυση αν είσαι πάνω από 35 ή υπάρχει θεμα στο σπερμα τότε δυστυχώς δεν είναι η λύση.  Καλύτερα να έβλεπε κάποιος πως να καλυτερέψει το σπέρμα βιταμίνες διατροφή κτλ πάρα να έκανε σπερματενχυση. Και το λέω εγώ που 2 φορές έμεινα έγκυος με ένα πολύ κακό σπερμα με φυσική σύλληψη. Αλλά στην σπερματενχυση έφαγα την ωραιότατη κουλουρα και το ήξερα.

Τωρα απ την άλλη μεριά είναι μια πιο οικονομική λύση σε σύγκριση με άλλους μέθοδος.  Που άπαξ και μπεις σε αυτά τα μονοπάτια κλαφττα Χαράλαμπε. 

Εφόσον προσπαθείς για λιγοτερο από 6 μηνες προσωπικα αν ήμουν στη θέση σου θα έδινα λίγο χρόνο σε εμένα και θα προσπαθούσα για άλλους 6 μηνες. Ναι θα έκανα το σπερμοδιαγραμμα αλλά δεν θα σκεφτόμουν σπερματενχυση κτλ το μόνο ίσως κάποια διατροφή.  Ξεκίνα χυμό ρόδι 🤫 

Να θυμάστε κάθε 3 μήνες περίπου ανανεώνεται το σπερμα . Αν θα πάρει βιταμίνες τότε εκεί στους 3 μήνες θα δείτε διαφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου !! Οι αναγούλες μου με θυμήθηκαν πάλι σήμερα, με το ζόρι έφτασα στη δουλειά. Από την μία λίγο ανακουφίστηκα, από την άλλη είναι μαρτύριο αυτό το πράγμα, να μην μπορείς ούτε νερό να πιεις.

Χτες είχα ραντεβού με την ενδοκρινολόγο, και θα κάνω άμεσα καμπύλη ζαχάρου, μιας και είμαι προδιαβητική. Μια φορά έχω κάνει στο παρελθόν και κόντεψα να λιποθυμήσω, έτσι κατάλαβα ότι εχω θέμα πριν βγουν τα αποτελέσματα. Τι να κάνω, θα το υποστώ, και μετά θα δούμε αν χρειαζομαι ειδική διατροφή, γιατί το ζάχαρο νηστείας μου ήταν μεν εντός ορίων αλλά η ενδοκρινολόγος το θέλει λίγο πιο κάτω. Εντάξει, τα γλυκά τα έχω κομμένα έτσι κ αλλιώς αφού ήξερα το θέμα μου, αλλά μάλλον θέλει παραπάνω προσοχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Ναι 6/2 είχα την απόξεση καλά θυμάσαι... Έβγαλα τελικά κ λίγο κόκκινο αίμα κ σήμερα είναι η τρίτη μέρα... Είναι σαν να είναι στις τελευταίες μέρες της περιόδου. Πόνοι κανονικά κ πολύ λίγη ροή... Δλδ μόνο στο σκούπισμα βλέπω το αίμα έντονο... Κ έψαξα στο ίντερνετ κ λέει ότι η θα είναι παραπάνω η ροή από ότι συνήθως η πολύ λιγότερη... Τώρα τι να πω 🤷. Αυτό που λες κάθε οργανισμός κ άλλο... 

Και εγώ είχα λίγο αίμα.  Απλά μου κρατησε περισσότερες μέρες. 

Και στην επόμενη έβγαζα κομμάτια 😒 συγνώμη για την περιγραφή.  

Περίπου 3 μήνες με πήρε ώστε να δω κανονική περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και εγώ είχα λίγο αίμα.  Απλά μου κρατησε περισσότερες μέρες. 

Και στην επόμενη έβγαζα κομμάτια 😒 συγνώμη για την περιγραφή.  

Περίπου 3 μήνες με πήρε ώστε να δω κανονική περίοδο. 

Οπότε είναι σε κάθε οργανισμό διαφορετικός... Κατάλαβα τι λες κομμάτια τα είχα τις μέρες μετά την απόξεση κάτι λίγα... Εσύ έκανες κανονικά προσπάθειες παρόλο που ήταν λίγο για παραπάνω μερες? Δεν έχει σχέση φαντάζομαι αλλά τι σου είχε πει ο γιατρός σου? Εμένα μου είπε κατευθείαν από την πρώτη περίοδο.. ας την πούμε περίοδο κ ας είναι λίγη ροή😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Εγώ σταθερά εδώ,επαφουλες και πολλές σκέψεις ✌️

Χθες αποφάσισα ότι θα αφήσω και αυτό το κύκλο και θα ξεκινήσω την εξωσωματική! Ο σύζυγος το θέλει πολύ, το συζητάμε εδώ και μήνες, δεν με πιέζει καθόλου μου άφησε το χρόνο να το αποφασίσω όταν νιώσω έτοιμη. Χθές λοιπόν είπα ότι δεν με παίρνει άλλο. 

Εννοείται θα κάνω τις προσπάθειες μου κανονικά αυτό το μήνα και αν δεν έρθει τότε ξεκινάμε ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Οι αναγούλες μου με θυμήθηκαν πάλι σήμερα, με το ζόρι έφτασα στη δουλειά. Από την μία λίγο ανακουφίστηκα, από την άλλη είναι μαρτύριο αυτό το πράγμα, να μην μπορείς ούτε νερό να πιεις.

Χτες είχα ραντεβού με την ενδοκρινολόγο, και θα κάνω άμεσα καμπύλη ζαχάρου, μιας και είμαι προδιαβητική. Μια φορά έχω κάνει στο παρελθόν και κόντεψα να λιποθυμήσω, έτσι κατάλαβα ότι εχω θέμα πριν βγουν τα αποτελέσματα. Τι να κάνω, θα το υποστώ, και μετά θα δούμε αν χρειαζομαι ειδική διατροφή, γιατί το ζάχαρο νηστείας μου ήταν μεν εντός ορίων αλλά η ενδοκρινολόγος το θέλει λίγο πιο κάτω. Εντάξει, τα γλυκά τα έχω κομμένα έτσι κ αλλιώς αφού ήξερα το θέμα μου, αλλά μάλλον θέλει παραπάνω προσοχή...

Καλημέρα elli μου, ευχομαι να βγουν καλά τα αποτελέσματα!!! Κ μια φίλη μου είχε προς το τέλος λίγο θέμα κ της είχε πει αν θέλει γλυκό μόνο ένα κομματάκι μαύρη σοκολάτα... Η αλήθεια κ εγώ έτσι κάνω για να αποφεύγω τα γλυκά... Η αλήθεια με το που έμεινα έγκυος ο γιατρός μου είπε το ίδιο αν θέλω γλυκό να τρώω αυτό κ γενικά να έχω μια ισορροπημένη διατροφή για να μην έχω θέμα μετά... Καλά βέβαια μετά την αποβολή τα τσάκισα όλα ότι γλυκά κ αλμυρά έβρισκα... Τώρα είμαι σε διατροφή πάλι να χάσω ότι πήρα αυτόν τον μήνα που έφαγα παραπάνω. Τώρα βέβαια εσύ θα δεις τι είναι καλύτερο κ ο γιατρός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Εγώ σταθερά εδώ,επαφουλες και πολλές σκέψεις ✌️

Χθες αποφάσισα ότι θα αφήσω και αυτό το κύκλο και θα ξεκινήσω την εξωσωματική! Ο σύζυγος το θέλει πολύ, το συζητάμε εδώ και μήνες, δεν με πιέζει καθόλου μου άφησε το χρόνο να το αποφασίσω όταν νιώσω έτοιμη. Χθές λοιπόν είπα ότι δεν με παίρνει άλλο. 

Εννοείται θα κάνω τις προσπάθειες μου κανονικά αυτό το μήνα και αν δεν έρθει τότε ξεκινάμε ✌️

Εύχομαι να μην χρειαστεί εξωσωματική κ να σε προλάβει το μωράκι αυτόν τον μήνα!!! Πολλές κοπέλες έχουν πιάσει ένα βήμα πριν την εξωσωματική!!! Στο εύχομαι ολόψυχα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Οπότε είναι σε κάθε οργανισμό διαφορετικός... Κατάλαβα τι λες κομμάτια τα είχα τις μέρες μετά την απόξεση κάτι λίγα... Εσύ έκανες κανονικά προσπάθειες παρόλο που ήταν λίγο για παραπάνω μερες? Δεν έχει σχέση φαντάζομαι αλλά τι σου είχε πει ο γιατρός σου? Εμένα μου είπε κατευθείαν από την πρώτη περίοδο.. ας την πούμε περίοδο κ ας είναι λίγη ροή😜 

Ημουν από εξωσωματική .  Οπότε ελεύθερο είχα πάρει το οκ μετα την πρώτη περίοδο αλλά εξωσωματική μετά το τρίμηνο προφανώς για να μην επιβαρύνω κι άλλο τον οργανισμό μου. Να πως την αλήθεια ήθελα κατευθείαν να ξεκινήσω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Οι αναγούλες μου με θυμήθηκαν πάλι σήμερα, με το ζόρι έφτασα στη δουλειά. Από την μία λίγο ανακουφίστηκα, από την άλλη είναι μαρτύριο αυτό το πράγμα, να μην μπορείς ούτε νερό να πιεις.

Χτες είχα ραντεβού με την ενδοκρινολόγο, και θα κάνω άμεσα καμπύλη ζαχάρου, μιας και είμαι προδιαβητική. Μια φορά έχω κάνει στο παρελθόν και κόντεψα να λιποθυμήσω, έτσι κατάλαβα ότι εχω θέμα πριν βγουν τα αποτελέσματα. Τι να κάνω, θα το υποστώ, και μετά θα δούμε αν χρειαζομαι ειδική διατροφή, γιατί το ζάχαρο νηστείας μου ήταν μεν εντός ορίων αλλά η ενδοκρινολόγος το θέλει λίγο πιο κάτω. Εντάξει, τα γλυκά τα έχω κομμένα έτσι κ αλλιώς αφού ήξερα το θέμα μου, αλλά μάλλον θέλει παραπάνω προσοχή...

Δυσκολο μονοπατι το ζαχαρο το εζησα και το ζω ακομα 😊 εχω κληρονομικο διαβητη που τον ανακαλυψα πριν τρια χρονια οταν απεβαλα και απο τοτε περνω φαρμακευτικη αγωγη για να ειναι ρυθμισμενο συν οτι εχω και θυρεοειδη. Στην εγκυμοσυνη μου ευτυχως ηταν ρυθμισμενο,ολα πηγαν καλα και γεννησα πριν επτα μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...