Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Πάρε κανένα παυσίπονο,έστω μισό . Δεν επειρεαζει αν πάρεις ένα . Τουλάχιστον έτσι μου είχε πει ο γιατρός μου όταν ήμουν έγκυος. Εύχομαι αυτή τη φορά ο πονοκέφαλος να είναι από άλλο λόγο!!! Από τα καφέ πως πας?

Σήμερα είμαι μόλις στην 9η μέρα μετά την ωορρηξία. .απλά είναι πολύ νωρίς για τα δεδομένα μου ο πόνος στο στήθος και η κούραση που ξαφνικά εμφανίστηκε (βέβαια για να λέμε και του στραβου το δίκιο,εεε η κούραση μπορεί να ήταν και αφορμή για λίγο τεμπελιο 😅😅😅)

Ωραία αρα καταγράφεται και αυτό το σύμπτωμα (ο πόνος στο στήθος) και περιμένουμε. Αύριο που θα ξεκινήσεις τα τεστ 10η μέρα δεν είναι και παρααααα πολύ νωρίς, βλεπω βιντεακια στο τικ τοκ που ανεβάζουν τεστ 8η-9η μέρα και δείχνουν τουλάχιστον μία άχνη γραμμή.απο εκεί πήρα και την έμπνευση 🤣🤣 και τα ξεκινούσα και εγώ τόσο νωρίς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσι μου στείλε μας μόλις κάνεις, αντε να μας κάνεις την αρχή🙏🙏🤞🤞

Αύριο πρωι πρωιιι θα σας το στειλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Αύριο πρωι πρωιιι θα σας το στειλω

Ελπίζω μόνο να μην με πάρει ο ύπνος παλι ( είμαι από αυτές 🤣) και να τρέχω να προλάβω να παω στη δουλειά. 

Πάντως τρείς  μέρες πριν και εκτός από σήμερα το πρωί δεν έχω ξανανιώσει πόνο περιόδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα 

Μόλις άνοιξα τα μάτια μου μπήκα να γράψω ότι είδα στο όνειρο μου τις γραμμουλες σου Μαρίνα μου! Είδα την λεπτή αλλά ροζ γραμμουλα σου! Εύχομαι να τη δούμε και στον ξύπνιο μας σήμερα!  

Καλά είδα κ κάτι παλαβά όνειρα ότι να ναι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααα 

Μόλις άνοιξα τα μάτια μου μπήκα να γράψω ότι είδα στο όνειρο μου τις γραμμουλες σου Μαρίνα μου! Είδα την λεπτή αλλά ροζ γραμμουλα σου! Εύχομαι να τη δούμε και στον ξύπνιο μας σήμερα!  

Καλά είδα κ κάτι παλαβά όνειρα ότι να ναι...

 

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ παλι είδα όνειρο την κατακόκκινη περίοδο 🤣🤣🤣

Ορίστε και το τεστ μου, αρνητικό το βλέπω εγώ. 

IMG_20230327_075213.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ παλι είδα όνειρο την κατακόκκινη περίοδο 🤣🤣🤣

Ορίστε και το τεστ μου, αρνητικό το βλέπω εγώ. 

IMG_20230327_075213.jpg

Αρνητικό??? Ε αυτό ομολογώ δε το περίμενα...Παρ όλα αυτά ας δούμε τι θα γίνει σε 3 μέρες! 

Έκανα και εγώ εννοείται! Ασπρο τεστ ξεξασπρο το αποτέλεσμα! Και γω αυτες στο YouTube έβλεπα και είπα θα τα ξεκινήσω νωρίς, χαχαχαχ. Το στήθος Παραμενει πρησμένο και πονάει και σήμερα ξύπνησα με ελαφριές κραμπουλες περιόδου. Ίσα όμως που τις ένιωθα. 

IMG_20230327_073748.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Αρνητικό??? Ε αυτό ομολογώ δε το περίμενα...Παρ όλα αυτά ας δούμε τι θα γίνει σε 3 μέρες! 

Έκανα και εγώ εννοείται! Ασπρο τεστ ξεξασπρο το αποτέλεσμα! Και γω αυτες στο YouTube έβλεπα και είπα θα τα ξεκινήσω νωρίς, χαχαχαχ. Το στήθος Παραμενει πρησμένο και πονάει και σήμερα ξύπνησα με ελαφριές κραμπουλες περιόδου. Ίσα όμως που τις ένιωθα. 

IMG_20230327_073748.jpg

Αυτές η κραμπουλες πολύ αισιόδοξο συμπτώμα!! Και το στήθος εννοείται. Δεν μένει παρά να περιμένουμε και οι δύο 🙏🏻🙏🏻 μέχρι να έρθει δεν σταματούμε να ελπίζουμε!! ♥️♥️

Αλλά και εγώ τέτοιο όνειρο δεν το περίμενα. Άκου να έρθει η περίοδος. Ξύπνησα λες και είδα τον χειρότερο εφιάλτη.🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου!!! @Girlyκαι@Girlyκαι @marinaP περιμενα να δω τα θετικά τεστακια σας 😒 ε ρε συ αμαν αυτά τα αρνητικά!!!εύχομαι να είναι νωρίς ακόμα.. Πόσες ημέρες θέλετε ακόμα για την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου!!! @Girlyκαι@Girlyκαι @marinaP περιμενα να δω τα θετικά τεστακια σας 😒 ε ρε συ αμαν αυτά τα αρνητικά!!!εύχομαι να είναι νωρίς ακόμα.. Πόσες ημέρες θέλετε ακόμα για την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου;;;

 

Καλημέρα Μαρίνα μουυ! Εγώ περιμένω την Τετάρτη. Με πόνο περιόδου χθές το πρωί και σήμερα, πρισμενο στήθος και πόνος 🤷 τίποτα το ιδιαίτερο.. α και αρνητικό τέστ 🤣

Να σας πω την αλήθεια μου πήγε να με πάρει λίγο από κάτω αλλά απευθείας σκέφτηκα την εξωσωματική,εκεί που αγχωνομουν για αυτό το θέμα, τώρα το βλέπω πολύ αισιόδοξα και ανυπομονώ 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα σας πω το ονειρο που είχα δει πριν 2 εβδομάδες περίπου... 

Είδα ότι είμαι σε μια εκκλησία μεγάλη και ήταν βράδυ έξω.. Μεσα γινόταν λειτουργία και ήταν δίπλα μου ένας παπας... (ίσως ηταν Άγιος) και είχε αρκετό κόσμο η εκκλησία.. Προσευχομουν και εγώ όπως και οι άλλοι.. Μετά πάω να φύγω και βγαίνω σε ένα δρομάκι έξω από την εκκλησία και βλέπω σύννεφα άσπρα να έρχονται κατά πάνω μου και να γεμίζουν το δρομάκι.. Και τρέχω προς τα μέσα στην εκκλησία ξανά γιατί λέω που θα πάω;; και αρχίζω τρέχω προς τα μέσα και αρχίζουν έρχονται πολλοί από πίσω μου.. Και έτσι όπως τρέχω ακούω να φωνάζει ένα μικρό κοριτσάκι γύρω στα 3 να ήταν;; ξανθό μικρό.." περίμενε με έρχομαι.. Περίμενε με έρχομαι..." και γυρνάω το βλέπω και λέω εγώ "Ευαγγελία εσύ είσαι;; έλα έλα" 

Και μου λέει η φίλη μου... Έρχεται του Ευαγγελισμού.. Και το σκέφτομαι μετά και λέω ναι ρε συ έχεις δίκιο... Και από ότι είδατε η ωορρηξία έγινε τωρα του Ευαγγελισμού... Ευχομαι να έρχεται τρεχάτο και στην πραγματικότητα αυτό το κοριτσάκι  σε εμένα ❤️❤️❤️❤️ τι λέτε εσείς;;; πως το ερμηνεύετε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ παλι είδα όνειρο την κατακόκκινη περίοδο 🤣🤣🤣

Ορίστε και το τεστ μου, αρνητικό το βλέπω εγώ. 

IMG_20230327_075213.jpg

 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αρνητικό??? Ε αυτό ομολογώ δε το περίμενα...Παρ όλα αυτά ας δούμε τι θα γίνει σε 3 μέρες! 

Έκανα και εγώ εννοείται! Ασπρο τεστ ξεξασπρο το αποτέλεσμα! Και γω αυτες στο YouTube έβλεπα και είπα θα τα ξεκινήσω νωρίς, χαχαχαχ. Το στήθος Παραμενει πρησμένο και πονάει και σήμερα ξύπνησα με ελαφριές κραμπουλες περιόδου. Ίσα όμως που τις ένιωθα. 

IMG_20230327_073748.jpg

Καλημέρα κορίτσια μου, ίσως είναι νωρίς και για τις δύο να δείξει, έχουμε μερικές μέρες ακόμα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια θα σας πω το ονειρο που είχα δει πριν 2 εβδομάδες περίπου... 

Είδα ότι είμαι σε μια εκκλησία μεγάλη και ήταν βράδυ έξω.. Μεσα γινόταν λειτουργία και ήταν δίπλα μου ένας παπας... (ίσως ηταν Άγιος) και είχε αρκετό κόσμο η εκκλησία.. Προσευχομουν και εγώ όπως και οι άλλοι.. Μετά πάω να φύγω και βγαίνω σε ένα δρομάκι έξω από την εκκλησία και βλέπω σύννεφα άσπρα να έρχονται κατά πάνω μου και να γεμίζουν το δρομάκι.. Και τρέχω προς τα μέσα στην εκκλησία ξανά γιατί λέω που θα πάω;; και αρχίζω τρέχω προς τα μέσα και αρχίζουν έρχονται πολλοί από πίσω μου.. Και έτσι όπως τρέχω ακούω να φωνάζει ένα μικρό κοριτσάκι γύρω στα 3 να ήταν;; ξανθό μικρό.." περίμενε με έρχομαι.. Περίμενε με έρχομαι..." και γυρνάω το βλέπω και λέω εγώ "Ευαγγελία εσύ είσαι;; έλα έλα" 

Και μου λέει η φίλη μου... Έρχεται του Ευαγγελισμού.. Και το σκέφτομαι μετά και λέω ναι ρε συ έχεις δίκιο... Και από ότι είδατε η ωορρηξία έγινε τωρα του Ευαγγελισμού... Ευχομαι να έρχεται τρεχάτο και στην πραγματικότητα αυτό το κοριτσάκι  σε εμένα ❤️❤️❤️❤️ τι λέτε εσείς;;; πως το ερμηνεύετε;;; 

Μου σηκώθηκε η τρίχα 🙏🏻 εγώ προσωπικά πιστεύω πολύ στα όνειρα! Γιατί μου έτυχε να δω και εγώ κάτι παρόμοιο πριν παρα πολλά χρόνια με εκκλησία και από τότε η αγία μου είναι η αγία ειρήνη η Χρυσοβαλάντου ( γιατί είδα συγκεκριμένο όνειρο και όχι μια φορά) και τότε να φανταστείς δεν ήξερα οτι ήταν η αγία που βοηθά για την υπογονιμότητα... Δεν ήθελα παιδιά ήμουν φοιτήτρια...και δες τώρα... Έχω ενδομητριωση και είναι από τους πιο σημαντικούς παράγοντες υπογονιμότητας... 

Κάτι θέλει να σου πει το όνειρο, να πας να προσκυνήσεις θα σου πω εγώ. Εγώ δεν το έκανα γιατί δεν το έβαλα στο μυαλό μου όσες φορές και να είδα το όνειρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου κ καλή εβδομάδα!! @marinaP & @Girly έχουμε ακόμη περιθώριο και ελπίδες!! 🤞🏼🤞🏼 

@marinamanoulitsa ανατρίχιασα!! Εμένα μου μοιάζει πολύ σημαδιακό, όπως ακριβώς το μετέφρασες κ Εσυ!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakiiμου πως είσαι εσύ; Σε σκέφτομαι ♥️🙏🏻  ελπίζω αν ήρθε η περίοδος να είσαι έτοιμη πλεον για τον καινούργιο κύκλο και νέες προσπάθειες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Μου σηκώθηκε η τρίχα 🙏🏻 εγώ προσωπικά πιστεύω πολύ στα όνειρα! Γιατί μου έτυχε να δω και εγώ κάτι παρόμοιο πριν παρα πολλά χρόνια με εκκλησία και από τότε η αγία μου είναι η αγία ειρήνη η Χρυσοβαλάντου ( γιατί είδα συγκεκριμένο όνειρο και όχι μια φορά) και τότε να φανταστείς δεν ήξερα οτι ήταν η αγία που βοηθά για την υπογονιμότητα... Δεν ήθελα παιδιά ήμουν φοιτήτρια...και δες τώρα... Έχω ενδομητριωση και είναι από τους πιο σημαντικούς παράγοντες υπογονιμότητας... 

Κάτι θέλει να σου πει το όνειρο, να πας να προσκυνήσεις θα σου πω εγώ. Εγώ δεν το έκανα γιατί δεν το έβαλα στο μυαλό μου όσες φορές και να είδα το όνειρο. 

Πήγα εκκλησία μετά από αυτό το όνειρο ναι.. Δεν πειράζει κορίτσι μου.. Για όλα υπάρχει λύση και για όλα έχει ο Θεός αρκεί να πιστεύουμε στο θαύμα Του!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsaτι όνειρο ήταν αυτό!!! ανατριχιασα! Μήπως η Ευαγγελία σου είναι στο δρόμο κ έρχεται??πω πω θα αναμένουμε πως κ πως !

Εγώ περιμένω σε 4-6 μέρες. Σε4 συμπληρώνονται 14 μέρες από την ωορηξια και έβαλα συν δύο όπως μου είχαν πει τα κορίτσια εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πήγα εκκλησία μετά από αυτό το όνειρο ναι.. Δεν πειράζει κορίτσι μου.. Για όλα υπάρχει λύση και για όλα έχει ο Θεός αρκεί να πιστεύουμε στο θαύμα Του!!! 🙏

Εύχομαι κορίτσι μου να βγεί αληθινό το όνειρο σου και να έρθει αυτό το κοριτσάκι στη ζωή σου πολύ σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια θα σας πω το ονειρο που είχα δει πριν 2 εβδομάδες περίπου... 

Είδα ότι είμαι σε μια εκκλησία μεγάλη και ήταν βράδυ έξω.. Μεσα γινόταν λειτουργία και ήταν δίπλα μου ένας παπας... (ίσως ηταν Άγιος) και είχε αρκετό κόσμο η εκκλησία.. Προσευχομουν και εγώ όπως και οι άλλοι.. Μετά πάω να φύγω και βγαίνω σε ένα δρομάκι έξω από την εκκλησία και βλέπω σύννεφα άσπρα να έρχονται κατά πάνω μου και να γεμίζουν το δρομάκι.. Και τρέχω προς τα μέσα στην εκκλησία ξανά γιατί λέω που θα πάω;; και αρχίζω τρέχω προς τα μέσα και αρχίζουν έρχονται πολλοί από πίσω μου.. Και έτσι όπως τρέχω ακούω να φωνάζει ένα μικρό κοριτσάκι γύρω στα 3 να ήταν;; ξανθό μικρό.." περίμενε με έρχομαι.. Περίμενε με έρχομαι..." και γυρνάω το βλέπω και λέω εγώ "Ευαγγελία εσύ είσαι;; έλα έλα" 

Και μου λέει η φίλη μου... Έρχεται του Ευαγγελισμού.. Και το σκέφτομαι μετά και λέω ναι ρε συ έχεις δίκιο... Και από ότι είδατε η ωορρηξία έγινε τωρα του Ευαγγελισμού... Ευχομαι να έρχεται τρεχάτο και στην πραγματικότητα αυτό το κοριτσάκι  σε εμένα ❤️❤️❤️❤️ τι λέτε εσείς;;; πως το ερμηνεύετε;;; 

Πωπω ανατρίχιασα, δεν ξέρω να ερμηνεύω ονειρα αλλά να πας να ανάψεις ένα κεράκι, μακάρι να έρχεται όντως αυτό το κοριτσάκι🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου!! Μακάρι όντως να είναι σημαδιακό!!! 

@Girly ρε συ είναι πάρα πολύ νωρίς!!!περίμενε την ημέρα περιόδου και μετά κάνε τεστ!

@marinaP και εσύ εφόσον δεν εχεις καθυστέρηση έχεις ελπίδες..

Κορίτσια εγώ στα αγόρια μου.. Εκανα τεστ από πολύ νωρίς γιατί είχα διαίσθηση ότι ήμουν και δεν έδειχναν...έδειχναν αρνητικά.. Και μετά από λίγες ημέρες καθυστέρησης που ξαναέκανα έδειξαν θετικά... Αν αργήσει η συλληψη δεν μπορούν να δείξουν... Στο μεγάλο μου γιο ήταν αρνητική και η χοριακη την ημέρα που περίμενα και εγώ χαλαρή ότι δεν είμαι έγκυος περνάν 10 ημέρες καθυστέρησης πάω για χοριακή και 1939 το αποτέλεσμα!!! Απίστευτο ήταν!! 😉 Άρα είχε αργήσει να γίνει η εμφύτευση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου!! Μακάρι όντως να είναι σημαδιακό!!! 

@Girly ρε συ είναι πάρα πολύ νωρίς!!!περίμενε την ημέρα περιόδου και μετά κάνε τεστ!

@marinaP και εσύ εφόσον δεν εχεις καθυστέρηση έχεις ελπίδες..

Κορίτσια εγώ στα αγόρια μου.. Εκανα τεστ από πολύ νωρίς γιατί είχα διαίσθηση ότι ήμουν και δεν έδειχναν...έδειχναν αρνητικά.. Και μετά από λίγες ημέρες καθυστέρησης που ξαναέκανα έδειξαν θετικά... Αν αργήσει η συλληψη δεν μπορούν να δείξουν... Στο μεγάλο μου γιο ήταν αρνητική και η χοριακη την ημέρα που περίμενα και εγώ χαλαρή ότι δεν είμαι έγκυος περνάν 10 ημέρες καθυστέρησης πάω για χοριακή και 1939 το αποτέλεσμα!!! Απίστευτο ήταν!! 😉 Άρα είχε αργήσει να γίνει η εμφύτευση 

Μακάρι να γίνει το ίδιο και με εμάς! Ας είναι καθυστερημένη σύλληψη και για αυτό δεν έδειξαν ακόμη 🙏🏻🙏🏻 μακάρι!!! Θα κανω και αύριο και την Τετάρτη εύχομαι να μην έρθει😊 είχες όμως πόνους περιόδου; Γιατί εγώ δεν έχω σχεδόν καθόλου μόνο χθες το πρωί και σήμερα για λίγα λεπτά. Μονο πολύ πρησμένο στήθος από τις 16/03, δύο μέρες μετά την ωορρηξία για πρώτη φορά τόσο νωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια θα σας πω το ονειρο που είχα δει πριν 2 εβδομάδες περίπου... 

Είδα ότι είμαι σε μια εκκλησία μεγάλη και ήταν βράδυ έξω.. Μεσα γινόταν λειτουργία και ήταν δίπλα μου ένας παπας... (ίσως ηταν Άγιος) και είχε αρκετό κόσμο η εκκλησία.. Προσευχομουν και εγώ όπως και οι άλλοι.. Μετά πάω να φύγω και βγαίνω σε ένα δρομάκι έξω από την εκκλησία και βλέπω σύννεφα άσπρα να έρχονται κατά πάνω μου και να γεμίζουν το δρομάκι.. Και τρέχω προς τα μέσα στην εκκλησία ξανά γιατί λέω που θα πάω;; και αρχίζω τρέχω προς τα μέσα και αρχίζουν έρχονται πολλοί από πίσω μου.. Και έτσι όπως τρέχω ακούω να φωνάζει ένα μικρό κοριτσάκι γύρω στα 3 να ήταν;; ξανθό μικρό.." περίμενε με έρχομαι.. Περίμενε με έρχομαι..." και γυρνάω το βλέπω και λέω εγώ "Ευαγγελία εσύ είσαι;; έλα έλα" 

Και μου λέει η φίλη μου... Έρχεται του Ευαγγελισμού.. Και το σκέφτομαι μετά και λέω ναι ρε συ έχεις δίκιο... Και από ότι είδατε η ωορρηξία έγινε τωρα του Ευαγγελισμού... Ευχομαι να έρχεται τρεχάτο και στην πραγματικότητα αυτό το κοριτσάκι  σε εμένα ❤️❤️❤️❤️ τι λέτε εσείς;;; πως το ερμηνεύετε;;; 

τ ι ωραίο όνειρο και όντως σημαδιακό, άντε κοριτσάκι μου πιστεύω είναι ο τυχερός σου μήνας βάλε στόχο το κοριτσάκι που είδες και φερτό κοντά σου ❤️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat96 το περιμένω τόσο καιρό.. Ευχομαι να έρθει🙏 

@marinaPσε όλες τις εγκυμοσύνες μου είχα πόνους περιόδου!! Είναι σημάδι εμφύτευσης μάλλον... Και μετά ότι μεγαλώνει η μήτρα... Επίσης ειχα αποστροφή για κάποια φαγητα που αγαπούσα.. Και εκεί κάτι με παράξενεψε.. Πρησμένο στήθος ναι και αυτό είναι σημάδι αλλά εγώ πλέον το έχω και πριν την περίοδο κάτι που δεν ξέρω γιατί γίνεται!!! Δεν το είχα αυτό παλιά... Μακάρι σε λίγες ημέρες να δείξει θετικό 🙏🙏

@efakii εσύ τι κάνεις;;; τι έγινε;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

@Girly @marinaP κορίτσια ίσως είναι νωρίς για τα τεστακια σας και εμένα νωρίτερα δεν έδειχναν που είχα κάνει 

οσο δεν έρχεται η αναθεματισμένη ελπίζουμε 😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου!! Μακάρι όντως να είναι σημαδιακό!!! 

@Girly ρε συ είναι πάρα πολύ νωρίς!!!περίμενε την ημέρα περιόδου και μετά κάνε τεστ!

@marinaP και εσύ εφόσον δεν εχεις καθυστέρηση έχεις ελπίδες..

Κορίτσια εγώ στα αγόρια μου.. Εκανα τεστ από πολύ νωρίς γιατί είχα διαίσθηση ότι ήμουν και δεν έδειχναν...έδειχναν αρνητικά.. Και μετά από λίγες ημέρες καθυστέρησης που ξαναέκανα έδειξαν θετικά... Αν αργήσει η συλληψη δεν μπορούν να δείξουν... Στο μεγάλο μου γιο ήταν αρνητική και η χοριακη την ημέρα που περίμενα και εγώ χαλαρή ότι δεν είμαι έγκυος περνάν 10 ημέρες καθυστέρησης πάω για χοριακή και 1939 το αποτέλεσμα!!! Απίστευτο ήταν!! 😉 Άρα είχε αργήσει να γίνει η εμφύτευση 

Είμαι σίγουρη κοριτσάκι μου, και εγώ τον προηγούμενο μήνα που είχα την βιοχημική και ήμουν και πάρα πολύ αγχωμένη γιατί από εκεί που δεν είχα τίποτα μου  είπαν ότι έχω ΣΠΩ είχα δει δυο σημαδιακά όνειρα τα οποία θεώρησα πως ήταν η εμμονή που με είχε πιάσει ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά αλλά τελικά ήταν σημάδια γιατί έστω και λίγες μέρες υπήρχε εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες περάσατε από εγκυμοσύνη για πείτε μου λίγο. Ξεκίνησε εδώ και μια ώρα κάτι τσιμπήματα στην δεξιά ωοθήκη , δεν έδωσα σημασία γιατί κάθε μήνα έχω αυτά τα τσιμπήματα, αλλά αυτή τη φορά είναι πολύ ενοχλητικά, καθε 5 δευτερόλεπτα τα νιώθω, ανεχτα μεν αλλά ενοχλητικά. Από τη μια σκέφτομαι μήπως είναι η ενδομητριωση γιατί είναι στην δεξιά πλευρά,αλλά δεν είναι ο πόνος ο κλασσικός που έχω καθε μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...