Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα έκλεισα την δέκατη όγδοη εβδομάδα και δεν την έχω νιώσει καθόλου…μια αίσθηση σαν ψαράκι εχθές και προχθές το βράδυ αλλά ίσως….🤔

Ε ναι, έτσι ξεκινάει.. κ μέρα την μέρα θα είναι λίγο κ πιο έντονα κάθε φορά.. 🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Εύχομαι να συνεχίσουν έτσι!!! Αφού σου το επιβεβαίωσε και ο γιατρός ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, όλα πάνε καλά !!

Δε ξέρω ακομα, την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού με την γιατρό και λογικά μετά θα μου πει να κλείσω και β επιπέδου!! 

Αντε με το καλό κ εσύ!! Όλα να πάνε τέλεια! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ 18η ένιωσα το μωράκι μου. Τώρα είμαι 21 κ 2. 

Την άλλη βδομάδα θα πάω για β επιπέδου. 

Εσείς κορίτσια πότε με το καλό?

Αχ έχω πολύ άγχος. Εσείς έχετε ?

Τα υγρά θέλουν μια παρακολούθηση αλλά συνήθως είναι φυσιολογικά. Σε λευκό εσώρουχο σίγουρα θα φαίνονται υποκιτρινα. Δεν ξέρω τώρα τι βλέπεις και αν έχουν αλλάξει οσμή 'η υφή αλλά νομίζω μια γυναίκα αν δει κάτι διαφορετικό από το "σύνηθες" της θα το καταλάβει. Μην ξεχνάμε ότι πολλές.φορες μπορεί να είναι και λίγα ούρα μαζί με τα κολπικά υγρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!! Τι κάνετε κορίτσια??

@Watermelon Tέλειο, εγώ είμαι 21+1! Τι ΠΗΤ έχεις, αν επιτρέπεται? Εγώ 05/09, αλλά δεν πιστεύω πως θα φτάσω μέχρι έκει.. Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις?

Εγώ είχα πολύ α΄΄γχος, κυρίως για τα αποτελέσματα! Αλλά όταν πήγα για την εξέταση μου άρεσε πάρα πολύ γιατί καθο΄΄μασταν μπροστά σε μια ταιράστια οθόνη και κοιτούσαμε μία ώρα και κάτι τα μπεμπάκια! 🥰 Και γενικά έχω ακούσει δεν εξετάζουν κολπικά... εμένα με εξέτασαν, γιατί δεν μπορούσε η γιατρός με τίποτα να μετρήσει το κεφαλάκι της μικρου΄΄΄λας.    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nassi είπε:

Καλημέρα καλημέρα!! Τι κάνετε κορίτσια??

@Watermelon Tέλειο, εγώ είμαι 21+1! Τι ΠΗΤ έχεις, αν επιτρέπεται? Εγώ 05/09, αλλά δεν πιστεύω πως θα φτάσω μέχρι έκει.. Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις?

Εγώ είχα πολύ α΄΄γχος, κυρίως για τα αποτελέσματα! Αλλά όταν πήγα για την εξέταση μου άρεσε πάρα πολύ γιατί καθο΄΄μασταν μπροστά σε μια ταιράστια οθόνη και κοιτούσαμε μία ώρα και κάτι τα μπεμπάκια! 🥰 Και γενικά έχω ακούσει δεν εξετάζουν κολπικά... εμένα με εξέτασαν, γιατί δεν μπορούσε η γιατρός με τίποτα να μετρήσει το κεφαλάκι της μικρου΄΄΄λας.    

Έχω 4/9 αλλά και εγώ δεν νομίζω να φτάσω τόσο. Γι'αυτό και είμαι και στο θέμα για τα μωράκια Αυγούστου. Τελευταία μέτρηση της γιατρού με βάση των γραμμαρίων του μωρού με έβγαλε 31/8 για Πητ. Αλλά αυτό θα το δούμε και καλύτερα στην β επιπέδου.  Εσένα παρέμεινε 5/9? Αγοράκι έχω!

Κοίτα επειδή εγώ είχα μια κύηση πέρσι με χρωμοσωμικη ανωμαλία και κάναμε διακοπή, καταλαβαίνεις πως τρέμω σαν το ψάρι μέχρι να δω ότι όλα θα πάνε καλά. Η χρωμοσωμικη ανωμαλία αφορουσε το χρωμοσωμα Χ (δηλαδή μόνο κορίτσια) τώρα έχω αγοράκι οπότε ξέρω ότι δεν θα έχουμε το περσινό. 

Οπότε έχω ένα έξτρα άγχος λόγω ιστορικού . Αν και δόξα το Θεό όλα φαίνονται πολύ καλά μέχρι στιγμής. Αλλά υπάρχει αυτό το... " Ναι αλλά ". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Έχω 4/9 αλλά και εγώ δεν νομίζω να φτάσω τόσο. Γι'αυτό και είμαι και στο θέμα για τα μωράκια Αυγούστου. Τελευταία μέτρηση της γιατρού με βάση των γραμμαρίων του μωρού με έβγαλε 31/8 για Πητ. Αλλά αυτό θα το δούμε και καλύτερα στην β επιπέδου.  Εσένα παρέμεινε 5/9? Αγοράκι έχω!

Κοίτα επειδή εγώ είχα μια κύηση πέρσι με χρωμοσωμικη ανωμαλία και κάναμε διακοπή, καταλαβαίνεις πως τρέμω σαν το ψάρι μέχρι να δω ότι όλα θα πάνε καλά. Η χρωμοσωμικη ανωμαλία αφορουσε το χρωμοσωμα Χ (δηλαδή μόνο κορίτσια) τώρα έχω αγοράκι οπότε ξέρω ότι δεν θα έχουμε το περσινό. 

Οπότε έχω ένα έξτρα άγχος λόγω ιστορικού . Αν και δόξα το Θεό όλα φαίνονται πολύ καλά μέχρι στιγμής. Αλλά υπάρχει αυτό το... " Ναι αλλά ". 

Με το καλό ο μπομπιρα΄΄κος σου!! Καταλαβαίνω απόλυτα. Είχα και εγώ πριν 1,5 χρόνο περίπου μι΄΄α αποβολή και μου είπαν πως οφειλόταν σε χρωμοσωμική ανωμαλία.. Και σ αυτη΄΄ν την εγκυμοσύνη ξεκινήσαμε με τρίδυμα, πολλές αιμοραγίες στο πρώτο τρίμηνο και πολύ ακινησία, και δυστυχω΄ς το ένα δεν τα κατάφερε... οπότε μπορώ να πω πως σε νιώθω λιγάκι. 😉

Αυτό το "Ναι, αλλα΄΄.." θα μας φα΄΄ει!!  Εμένα ναι, μέχρι τώρα τουλάχιστον παρέμεινε 5/9.. αλλά περιμένουμε να δούμε πως θα πα΄΄ει... Η γιατρός μου΄ είπε πως αν καταφέρουμε να φτάσουμε στην 36η εβδομάδα θα είμαστε πολύ τυχε΄΄ροι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Nassi είπε:

Με το καλό ο μπομπιρα΄΄κος σου!! Καταλαβαίνω απόλυτα. Είχα και εγώ πριν 1,5 χρόνο περίπου μι΄΄α αποβολή και μου είπαν πως οφειλόταν σε χρωμοσωμική ανωμαλία.. Και σ αυτη΄΄ν την εγκυμοσύνη ξεκινήσαμε με τρίδυμα, πολλές αιμοραγίες στο πρώτο τρίμηνο και πολύ ακινησία, και δυστυχω΄ς το ένα δεν τα κατάφερε... οπότε μπορώ να πω πως σε νιώθω λιγάκι. 😉

Αυτό το "Ναι, αλλα΄΄.." θα μας φα΄΄ει!!  Εμένα ναι, μέχρι τώρα τουλάχιστον παρέμεινε 5/9.. αλλά περιμένουμε να δούμε πως θα πα΄΄ει... Η γιατρός μου΄ είπε πως αν καταφέρουμε να φτάσουμε στην 36η εβδομάδα θα είμαστε πολύ τυχε΄΄ροι... 

Η αλήθεια είναι ότι η δίδυμη κύηση θεωρείται υψηλού κινδύνου αλλά όλα καλά θα πάνε. Ο τράχηλος σου ποσο ήταν στην β' επιπέδου?

Ρε συ έχω παρατηρήσει ότι σε πολλές γυναίκες η πρώτη κύηση είναι με χρωμοσομικες ανωμαλίες. Τι στο καλό? 

Ας ελπίσουμε τώρα μόνο υγιές μωράκια! Ανυπομονώ τόσο πολύ να το πάρω στην αγκαλιά μου!!!!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι και από εμένα! 

Μίλησα χθες με τη γιατρό και μου είπε να πάω σήμερα να με δει. Πήγα και όλα καλά. Δεν είναι κάτι μου είπε, αλλά ήθελε να το επιβεβαιώσει κιόλας. Κορίτσια όλη την ώρα κάθεται στα πόδια του στους υπερήχους μας και δεν μπορούμε να δούμε φύλο. Μήπως σημαίνει κάτι αυτό που όλο κάθεται έτσι ; Δε με νοιάζει να δω το φύλο ,αλλά να είναι καλά και ας κάθεται όπως θέλει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nassiδεν θυμάμαι αν το έχουμε ξαναπει, τρίδυμα φυσιολογικά ;; Συγνώμη που ρωτάω, αν θες φυσικά απαντάς!! Λυπάμαι που χάσατε το ένα .. να είσαι σίγουρη πως τα άλλα δύο θα τα έχεις στην αγκαλιά σου το Σεπτέμβριο!! 

@Watermelon με το καλό η β επιπέδου, όλα να είναι τέλεια!! 

Εγώ λογικά σε λίγες βδομάδες ακόμα δεν κλείσαμε αλλά και εγώ αγχώνομαι. Όσο κι αν όλα ήταν καλά στην αυχενική,πάλι ένα άγχος υπάρχει! Νομίζω πως δε θα ηρεμήσουμε ποτέ😂 καλά ήταν παλιά , άγνοια για όλα.. πρώτος υπέρηχος τον 3ο μήνα άντε κανένα ακόμα και μετά γέννα😂τώρα ξέρουμε τόσα πολλά που μόνο αγχωνόμαστε 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

@Nassiδεν θυμάμαι αν το έχουμε ξαναπει, τρίδυμα φυσιολογικά ;; Συγνώμη που ρωτάω, αν θες φυσικά απαντάς!! Λυπάμαι που χάσατε το ένα .. να είσαι σίγουρη πως τα άλλα δύο θα τα έχεις στην αγκαλιά σου το Σεπτέμβριο!! 

@Watermelon με το καλό η β επιπέδου, όλα να είναι τέλεια!! 

Εγώ λογικά σε λίγες βδομάδες ακόμα δεν κλείσαμε αλλά και εγώ αγχώνομαι. Όσο κι αν όλα ήταν καλά στην αυχενική,πάλι ένα άγχος υπάρχει! Νομίζω πως δε θα ηρεμήσουμε ποτέ😂 καλά ήταν παλιά , άγνοια για όλα.. πρώτος υπέρηχος τον 3ο μήνα άντε κανένα ακόμα και μετά γέννα😂τώρα ξέρουμε τόσα πολλά που μόνο αγχωνόμαστε 

 

Άσε, κάθε βήμα και άγχος. Έχω πει όσο μπορώ να το πηγαίνω βήμα βήμα αυτή τη φορά. 

Καλέ μην αγχώνεσαι. Και εμείς το έχουμε πετύχει σίγουρα δύο φορές που κάθεται κάπως με τα γόνατα και μάλιστα εκείνες τις στιγμές είναι που φορτσαρει και κλωτσαει. Εγώ το είπα αλογακι μολις το είδα . Ευτυχώς το πετύχαμε σε βίντεο. Χαχα. Επίσης άλλες φορές το έχουμε πετύχει με γυρισμένη την πλάτη. Και άλλη μία φορά να πιπιλαει το χεράκι και να κάθεται ήσυχο. Και άλλες να γυρνάει από εδώ και από εκεί. Δεν έχει να λέει. Σκέψου ότι πετυχαίνεις μια μικρή στιγμή της ημέρας του. 

ΚΑπορία στιγμή, στους αρχικούς υπερήχους, κάθε φορά το βλέπαμε πολύ ήσυχο. Λέω του γιατρού ' γιατρέ, μήπως είναι λίγο νοχελικο? Δεν θα έπρεπε να κουνιέται περισσότερο? ' και μου λέει " ωχ .. τι διάβασες πάλι" τίποτα του λέω καλέ. Απλά απορώ. Και μου εξήγησε αυτό που σου λέω παραπάνω. 

Τυπικό υπέρηχο έκανες? Σόρρυ αλλά δεν θυμάμαι αν είχες αναφέρει κάτι παραπάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Άσε, κάθε βήμα και άγχος. Έχω πει όσο μπορώ να το πηγαίνω βήμα βήμα αυτή τη φορά. 

Καλέ μην αγχώνεσαι. Και εμείς το έχουμε πετύχει σίγουρα δύο φορές που κάθεται κάπως με τα γόνατα και μάλιστα εκείνες τις στιγμές είναι που φορτσαρει και κλωτσαει. Εγώ το είπα αλογακι μολις το είδα . Ευτυχώς το πετύχαμε σε βίντεο. Χαχα. Επίσης άλλες φορές το έχουμε πετύχει με γυρισμένη την πλάτη. Και άλλη μία φορά να πιπιλαει το χεράκι και να κάθεται ήσυχο. Και άλλες να γυρνάει από εδώ και από εκεί. Δεν έχει να λέει. Σκέψου ότι πετυχαίνεις μια μικρή στιγμή της ημέρας του. 

ΚΑπορία στιγμή, στους αρχικούς υπερήχους, κάθε φορά το βλέπαμε πολύ ήσυχο. Λέω του γιατρού ' γιατρέ, μήπως είναι λίγο νοχελικο? Δεν θα έπρεπε να κουνιέται περισσότερο? ' και μου λέει " ωχ .. τι διάβασες πάλι" τίποτα του λέω καλέ. Απλά απορώ. Και μου εξήγησε αυτό που σου λέω παραπάνω. 

Τυπικό υπέρηχο έκανες? Σόρρυ αλλά δεν θυμάμαι αν είχες αναφέρει κάτι παραπάνω 

Χαχα νομίζω οι γιατροί αν μπορούσαν θα μας έπαιρναν κινητά υπολογιστή και ότι βιβλίο υπάρχει για εγκυμοσύνη για να είναι και αυτοί ήρεμοι 😂

Πήγα έκτακτα σήμερα το πρωί γιατί είχα κάποια υγρά χθες. Με εξέτασε τσακ μπαμ 1 λεπτό δε ξέρω αν κράτησε η εξέταση. Αλλά έχω ραντεβού την τρίτη οπότε εκεί θα τα δούμε καλύτερα!! 

Θα συμφωνήσω μαζί σου στο βήμα - βήμα. Κάθε φορά το μόνο που σκέφτομαι είναι το επόμενο ραντεβού. Πιο μακριά δε βλέπω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης έχω μια ερώτηση... Με τι εσώρουχα βολευεστε αυτόν τον καιρό ; Ψάχνω κλασικά βαμβακερά χωρίς ραφές για να μη φαίνονται από τα ρούχα. Πήρα κάποια από ιντιμισιμι αλλά εκεί κάνει 13 ευρω το ένα. Εσείς φοράτε εγκυμοσύνης ή τα κλασικά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Χαχα νομίζω οι γιατροί αν μπορούσαν θα μας έπαιρναν κινητά υπολογιστή και ότι βιβλίο υπάρχει για εγκυμοσύνη για να είναι και αυτοί ήρεμοι 😂

Πήγα έκτακτα σήμερα το πρωί γιατί είχα κάποια υγρά χθες. Με εξέτασε τσακ μπαμ 1 λεπτό δε ξέρω αν κράτησε η εξέταση. Αλλά έχω ραντεβού την τρίτη οπότε εκεί θα τα δούμε καλύτερα!! 

Θα συμφωνήσω μαζί σου στο βήμα - βήμα. Κάθε φορά το μόνο που σκέφτομαι είναι το επόμενο ραντεβού. Πιο μακριά δε βλέπω 

Α. Ναι σωστά. Για τα υγρά που λέγαμε. Εγκυμοσύνη παιδί μου, ξεχνάς τα πάντα σε δευτερόλεπτα :P

Και τι σου έκανε στην εξέταση για τα υγρά? 'η απλά είδε τον τράχηλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Α. Ναι σωστά. Για τα υγρά που λέγαμε. Εγκυμοσύνη παιδί μου, ξεχνάς τα πάντα σε δευτερόλεπτα :P

Και τι σου έκανε στην εξέταση για τα υγρά? 'η απλά είδε τον τράχηλο?

Απλο υπέρηχο. Στον οποίο είδε και τον πλακούντα νομίζω ότι είναι οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2023 at 5:31 ΜΜ, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γεια σας…σήμερα 17+3..είχα άγχος χωρίς λόγο και πήγα γιατρό…μου είπε μεγαλώνει μια χαρά και να πηγαίνω όποτε νιώθω ότι το χρειάζομαι..κανονικά έχω την Πέμπτη ραντεβού που θα κλείσουμε και τη β επιπέδου…κοριτσάκι μ είπε 90%…

@Tinasardin8689 Με το καλό το κοριτσάκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Καλημέρα καλημέρα!! Τι κάνετε κορίτσια??

@Watermelon Tέλειο, εγώ είμαι 21+1! Τι ΠΗΤ έχεις, αν επιτρέπεται? Εγώ 05/09, αλλά δεν πιστεύω πως θα φτάσω μέχρι έκει.. Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις?

Εγώ είχα πολύ α΄΄γχος, κυρίως για τα αποτελέσματα! Αλλά όταν πήγα για την εξέταση μου άρεσε πάρα πολύ γιατί καθο΄΄μασταν μπροστά σε μια ταιράστια οθόνη και κοιτούσαμε μία ώρα και κάτι τα μπεμπάκια! 🥰 Και γενικά έχω ακούσει δεν εξετάζουν κολπικά... εμένα με εξέτασαν, γιατί δεν μπορούσε η γιατρός με τίποτα να μετρήσει το κεφαλάκι της μικρου΄΄΄λας.    

 @Nassi Με το καλό να δεχτείτε τα  μπεμπάκια σας!! Έκλεισα κ εγώ β επιπέδου στις 8 Μαϊου και ένα άγχος να πω το έχω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ερώτηση...

Καφέ πίνετε ; Και αν ναι τι καφέ ; 

Επίσης όταν βγαίνετε έξω , τι παίρνετε στις καφετέριες ; Έχω βαρεθεί να πίνω φυσικό χυμό πορτοκάλι 😝 αν πίνετε κάτι άλλο δώστε τα φώτα σας 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, γύρισα από γιατρό…πήρα το εντυπωσιακό νούμερο των τριών κιλών μέσα σε δυο εβδομάδες…έτρωγα ακαταπαύστως…κομμένα γλυκά και αλάτι μ είπε…αυτααα…10/5 η β επιπέδου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια, γύρισα από γιατρό…πήρα το εντυπωσιακό νούμερο των τριών κιλών μέσα σε δυο εβδομάδες…έτρωγα ακαταπαύστως…κομμένα γλυκά και αλάτι μ είπε…αυτααα…10/5 η β επιπέδου…

Από την αρχή πόσα έχεις πάρει συνολικά ;;; τόσα πολλά είναι τα 3 ; Αααα θα μας τρελάνουν πιααα!! 

Με το καλό η β επιπέδου 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση...

Καφέ πίνετε ; Και αν ναι τι καφέ ; 

Επίσης όταν βγαίνετε έξω , τι παίρνετε στις καφετέριες ; Έχω βαρεθεί να πίνω φυσικό χυμό πορτοκάλι 😝 αν πίνετε κάτι άλλο δώστε τα φώτα σας 😝

@Emily2 Εγώ αν θα πιω καφέ θα είναι ένας ντεκαφεινέ την ημέρα. Αλλιώς έξω παίρνω ανθρακούχο νερό με λίγο λεμόνι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα…μου φαίνεται απίστευτο ότι φτάνω στη β επιπέδου…πώς περνάει ο καιρός..συγκριτικά με την αυχενική που είχα μόνο άγχος τώρα έχω περισσότερη ανυπομονησία….και άγχος βεβαίως βεβαίως αλλά πιο πίσω…ψώνισα μέχρι και πέντε ρούχα εγκυμοσύνης..μιλάμε για πρόοδο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2023 at 8:09 ΠΜ, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια καλημέρα…μου φαίνεται απίστευτο ότι φτάνω στη β επιπέδου…πώς περνάει ο καιρός..συγκριτικά με την αυχενική που είχα μόνο άγχος τώρα έχω περισσότερη ανυπομονησία….και άγχος βεβαίως βεβαίως αλλά πιο πίσω…ψώνισα μέχρι και πέντε ρούχα εγκυμοσύνης..μιλάμε για πρόοδο…

Καλημέρα! Με το καλό να την κάνεις και να έχετε τέλεια αποτελέσματα!! Πότε τη την έχετε προγραμματίσει? Και εγώ έχω ακριβώς τα ίδια συναισθήματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Καλημέρα! Με το καλό να την κάνεις και να έχετε τέλεια αποτελέσματα!! Πότε τη την έχετε προγραμματίσει? Και εγώ έχω ακριβώς τα ίδια συναισθήματα.. 

Στις 10 Μαΐου έχουμε ραντεβού…Σήμερα πάλι με έχει πιάσει άγχος..εν τω μεταξύ δεν την έχω νιώσει καθόλου και σήμερα σκέφτομαι κάθε τρεις και λίγο πάει μίκρυνε η κοιλιά..κάτι τρελά πράγματα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Στις 10 Μαΐου έχουμε ραντεβού…Σήμερα πάλι με έχει πιάσει άγχος..εν τω μεταξύ δεν την έχω νιώσει καθόλου και σήμερα σκέφτομαι κάθε τρεις και λίγο πάει μίκρυνε η κοιλιά..κάτι τρελά πράγματα…

Κι εγώ τα ίδια ακριβώς. Έχει 2 μέρες που ένιωθα συνέχεια κίνηση και τώρα σχεδόν καθόλου. Κ νιώθω ότι μίκρυνε η κοιλιά 😂 πόσων εβδομάδων είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/4/2023 at 4:00 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

@Nassiδεν θυμάμαι αν το έχουμε ξαναπει, τρίδυμα φυσιολογικά ;; Συγνώμη που ρωτάω, αν θες φυσικά απαντάς!! Λυπάμαι που χάσατε το ένα .. να είσαι σίγουρη πως τα άλλα δύο θα τα έχεις στην αγκαλιά σου το Σεπτέμβριο!! 

@Watermelon με το καλό η β επιπέδου, όλα να είναι τέλεια!! 

Εγώ λογικά σε λίγες βδομάδες ακόμα δεν κλείσαμε αλλά και εγώ αγχώνομαι. Όσο κι αν όλα ήταν καλά στην αυχενική,πάλι ένα άγχος υπάρχει! Νομίζω πως δε θα ηρεμήσουμε ποτέ😂 καλά ήταν παλιά , άγνοια για όλα.. πρώτος υπέρηχος τον 3ο μήνα άντε κανένα ακόμα και μετά γέννα😂τώρα ξέρουμε τόσα πολλά που μόνο αγχωνόμαστε 

 

@Emily2Ναι, φυσιολογικά. Μάλλον κληρονομικό, από την μεριά του συζύγου..

Ως προς τα εσώρουχα,  εγώ βρήκα κάτι ωραία, άνετα κ 100% βαμβακερά από h&m κ πήρα καμποσα να έχω.. κ είναι κ οικονομικά!

Κ όσο για τον καφέ, εμένα δεν μου επιτρέπει ούτε καφέ, ούτε ντεκαφεινε. Με την αιτιολογία πως κ ο ντεκαφ περνάει από επεξεργασία για να αφαιρεθεί η καφεΐνη, δημιουργώντας έτσι άλλες βλαβερές ουσιες που σίγουρα δεν είναι υγιεινές κ δεν θα ήθελα να φτάσουν στα μπεμπάκια! Έξω ως συνήθως θα πιω ζέστη ή κρύα σοκολάτα ή ένα τσάι.

@Watermelon Δεν θυμάμαι να σου πω ακριβώς πόσο ήταν ο τράχηλος.. 3 και κάτι νομίζω.. την τελευταία φορά που πήγα γιατρό πάντως ήταν 3,7 κ μ είπε πως είναι πολύ καλά κ δεν υπάρχει κ καμία ένδειξη για πρόωρο τοκετό.. οπότε αναμένουμε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...