Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα !! Οι συσπάσεις που είχες το βράδυ είχαν πόνο ; σε ξύπνησαν στον ύπνο σου δηλαδή ; πως τις κατάλαβες ;

Αν είδες ροζ βλέννη οντως κάτι ξεκινάει...βέβαια εγώ που είδα αυτή τη βλέννη με καφέ υγρά την προηγούμενη Κυριακή ακόμα (ευτυχώς) δε γέννησα... 

Αχ ρε συ κάθε πρωί τα ίδια να κάνω η όχι την αντιπηκτικη.. έχω πόνους εχώ αίμα έχω υγρά τι να κάνω 😂😂😂

Να σε ρωτήσω, σου είχε πει και σένα ο γιατρός ότι και στο 12ωρο είναι οκ να κάνεις επισκληριδιο; εμένα μέχρι και 8ωρο έχει γράψει στο χαρτί που μου έδωσε αλλά μου φαίνεται πολύ νωρίς... 

 

Τέλεια κορίτσι μπράβο!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

36+7 σημαίνει ότι είσαι ακριβώς 37..εγώ δεν αγχώνομαι για τις συσπάσεις,καμία από τις δυο φορές δεν κατέγραψε κ ούτε όλο τον καιρό έχω κτλβ να έχω ούτε καν προπαρασκευαστικές…τι να γίνει αν δεν έχουμε..επίσης κι εμένα την πρώτη φορά δεν κουνιόταν σχεδόν καθόλου…εγώ δεν τη θεωρώ τοοοσο αξιόπιστη αυτή την εξέταση,μην παρεξηγηθώ δεν κάνω τον γιατρό,εννοώ αναφορικά με τις κινήσεις του μωρού..εμένα αν δεν θέλει να κουνηθεί,δεν κουνιέται με τπτ τι γλυκό,τι αλμυρό,τι παγωμένο…ξέρω το μοτίβο κινησεων της άρα δεν περιμένω το μισάωρο εκείνο..μην αγχώνεσαι..μπορεί στη. 38η να έχουν αλλάξει όλα…

@Watermelon δεν ξερεις ποσό με ανακουφίζεις,γτ εμένα αυτό με αγχώνει…το ελικοπτερακι…

Έχεις δίκιο κ εγώ κάποιες φορές που δεν την νιώθω αν δεν θέλει να κουνηθεί η κοιμάται δε γίνεται τίποτα! 

Τι ακριβώς είναι το ελικοπτερακι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Εγώ σκέψου όταν είχα πάει νομίζω ήμουν 36 και 4 είχα φάει μια ολόκληρη σοκολάτα στον δρόμο και την τελευταία μπουκιά την είχα φάει λίγο πριν μπω. 

Λογικό είναι , με ένα τοστακι να μην υπάρχει τρομερή ανταπόκριση ιδίως την ώρα που το θες.  Αλλά νομίζω οι γιατροί ξέρουν από τα δεδομένα ότι το μωρό κοιμάται. 

Με έπιασαν οι πόνοι τελείως ξαφνικά 38 +4. (Την άλλη μέρα είχα κλείσει ραντεβού για πρόκληση με ΦΤ). Τελικα μας πρόλαβε ο μπέμπης μια.μερα πριν. 👣💙

Πως είσαι εσύ? Ο μικρός πάει καλύτερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λεγόμενο ελικοπτερακι είναι όταν ο γιατρός σου κάνει κολπική εξέταση και ουσιαστικά με το δάχτυλο του σου ξεκολλάει τον σάκο σε κάποιο σημείο από τα τοιχώματα της μήτρας και έτσι επέρχεται ο τοκετός άμεσα. Γενικά θεωρείται μαιευτική βία αυτό ιδίως όταν δεν ενημερώνεται η γυναίκα για την πράξη αυτή. 

Η απλή κολπικη εξέταση είναι μια ανώδυνη εξέταση τραχήλου. Αν εμπιστεύεστε τον γιατρό σας να την κάνετε. 

Ο μπεμπουλης πάει καλύτερα. Του δίνουμε μόνο ξένο και βρε κορίτσια μέσα σε 1 24ωρο ο ίκτερος έπεσε 1 ολόκληρη μονάδα (και κάτι ψιλά). Με την λάμπα στο νοσοκομείο σε 1 24ωρο έπεσε μόνο 0,3. 

Ευτυχώς τρώει καλά, κοιμάται καλά και πάμε καλύτερα στις εξετάσεις. Όλη μέρα είναι δίπλα σε μπαλκονόπορτα με ήλιο (όχι απευθείας έκθεση απλά είναι φωτεινό σημείο). Ο παιδίατρος μου είπε μόλις η τιμή φτάσει 11,5 σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε πάλι τον θηλασμό. Έχω ειδοποιήσει ήδη μία μαία για βοήθεια μετά γιατί δεν ξέρω αν ο μικρός θα πάρει το στήθος τόσο εύκολα όσο πριν. Θα δείξει . Σημασία έχει να είναι καλά 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna1122 μην ανησυχείς! Τελείωσα κι εγώ από το καρδιοτοκογραφημα και ξέρεις ότι δεν έκανα ΟΥΤΕ ΜΙΣΗ σύσπαση ;;; εγώ που ήμουν 3 μήνες στο κρεβάτι για συσπάσεις 😂κ έχω κόψει και τα φάρμακα ! κ στην αρχή ούτε εμένα κουνιόταν και μου έδωσαν λίγο χυμό και ξύπνησε. 

Δεν σημαίνει κάτι το ότι δεν έκανες μην απογοητεύεσαι!! Όλα θα γίνουν όπως πρέπει και θα έρθουν στην ώρα τους !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Το λεγόμενο ελικοπτερακι είναι όταν ο γιατρός σου κάνει κολπική εξέταση και ουσιαστικά με το δάχτυλο του σου ξεκολλάει τον σάκο σε κάποιο σημείο από τα τοιχώματα της μήτρας και έτσι επέρχεται ο τοκετός άμεσα. Γενικά θεωρείται μαιευτική βία αυτό ιδίως όταν δεν ενημερώνεται η γυναίκα για την πράξη αυτή. 

Η απλή κολπικη εξέταση είναι μια ανώδυνη εξέταση τραχήλου. Αν εμπιστεύεστε τον γιατρό σας να την κάνετε. 

Ο μπεμπουλης πάει καλύτερα. Του δίνουμε μόνο ξένο και βρε κορίτσια μέσα σε 1 24ωρο ο ίκτερος έπεσε 1 ολόκληρη μονάδα (και κάτι ψιλά). Με την λάμπα στο νοσοκομείο σε 1 24ωρο έπεσε μόνο 0,3. 

Ευτυχώς τρώει καλά, κοιμάται καλά και πάμε καλύτερα στις εξετάσεις. Όλη μέρα είναι δίπλα σε μπαλκονόπορτα με ήλιο (όχι απευθείας έκθεση απλά είναι φωτεινό σημείο). Ο παιδίατρος μου είπε μόλις η τιμή φτάσει 11,5 σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε πάλι τον θηλασμό. Έχω ειδοποιήσει ήδη μία μαία για βοήθεια μετά γιατί δεν ξέρω αν ο μικρός θα πάρει το στήθος τόσο εύκολα όσο πριν. Θα δείξει . Σημασία έχει να είναι καλά 💙

Μπράβο κορίτσι!! Σιγά σιγά θα πάρετε τα πάνω σας!! Θα βρείτε και τους ρυθμούς σας!! Εύχομαι σύντομα και να χαλαρώσεις κι εσύ να απολαύσεις αυτές τις στιγμές ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η whatever είπε:

Είχαν πόνο αλλά όχι κάτι δυνατό για να με ξυπνήσουν. Δεν ξυπνήσα δηλαδή από τις συσπάσεις. Οι περισσότερες συσπάσεις που κάνω είναι χωρίς πόνο και ακόμη χωρίς περιοδικότητα. Προς το παρόν λίγο που προσπάθησα να μετρήσω με πόνο είναι μια φορά κάθε 1+ ώρα. Πόνος όμως όχι κάτι έντονο. Όπως και ενόχληση πίσω στη μέση 

Πιθανών εσένα να ήταν από την εξέταση της γιατρού. Εμένα δεν με έχει δει καθόλου από κάτω 

Και η Amp είχε ροζ από όταν μπήκε στον μήνα της αλλά άργησε να γεννήσει

Και γω κάθε πρωί πρώτα τα τσεκαρω όλα και μετά την κάνω. Έτσι μου είπε και η αιματολογος!

Η οδηγία της αιματολογου είναι να περάσει 12ωρο. Μακάρι να μου είχε πει και μένα 8ωρο!!!! 

Σου είπε η αιματολογος να τσεκαρεις Ε; εγώ νόμιζα είμαι τρελή που το κάνω μόνη μου δε μου το είπε κανείς 😂😂

Ναι έχει γράψει 8ωρο αλλα μου φαίνεται πολύ κοντά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Watermelonεσύ που είσαι πολύ ενημερωμένη για όλα αυτά και ειδικά στο θέμα του τραχήλου 😝 πες μου λίγο..εμένα με την κολπική εξέταση μου είπε ότι έχει εξαλειφθεί ο τράχηλος μου αλλά είναι ακόμα πίσω . Τι σημαίνει αυτό ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια με έχει πιάσει κάτι κ νιώθω ότι θα έρθει το τέλος του κόσμου με το που γεννηθεί το μωρό…πήγα σούπερ μάρκετ κ πήρα με τον άντρα μου όλα τα απορρυπαντικά,είδη πρώτης ανάγκης κλπ δίπλα και τριπλά..λες κ μετά θα κλείσουν τα σούπερ μάρκετ…🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εμένα κορίτσια με έχει πιάσει κάτι κ νιώθω ότι θα έρθει το τέλος του κόσμου με το που γεννηθεί το μωρό…πήγα σούπερ μάρκετ κ πήρα με τον άντρα μου όλα τα απορρυπαντικά,είδη πρώτης ανάγκης κλπ δίπλα και τριπλά..λες κ μετά θα κλείσουν τα σούπερ μάρκετ…🤭

Κάπου διάβασα ότι αυτό ειναι ένα σημάδι ότι ο τοκετός έρχεται 😝😝 

Ότι θες να τα έχεις όλα έτοιμα τακτοποιείς συνέχεια και να είναι όλα στην εντέλεια 😂 οπότε ετοιμασουυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Το λεγόμενο ελικοπτερακι είναι όταν ο γιατρός σου κάνει κολπική εξέταση και ουσιαστικά με το δάχτυλο του σου ξεκολλάει τον σάκο σε κάποιο σημείο από τα τοιχώματα της μήτρας και έτσι επέρχεται ο τοκετός άμεσα. Γενικά θεωρείται μαιευτική βία αυτό ιδίως όταν δεν ενημερώνεται η γυναίκα για την πράξη αυτή. 

Η απλή κολπικη εξέταση είναι μια ανώδυνη εξέταση τραχήλου. Αν εμπιστεύεστε τον γιατρό σας να την κάνετε. 

Ο μπεμπουλης πάει καλύτερα. Του δίνουμε μόνο ξένο και βρε κορίτσια μέσα σε 1 24ωρο ο ίκτερος έπεσε 1 ολόκληρη μονάδα (και κάτι ψιλά). Με την λάμπα στο νοσοκομείο σε 1 24ωρο έπεσε μόνο 0,3. 

Ευτυχώς τρώει καλά, κοιμάται καλά και πάμε καλύτερα στις εξετάσεις. Όλη μέρα είναι δίπλα σε μπαλκονόπορτα με ήλιο (όχι απευθείας έκθεση απλά είναι φωτεινό σημείο). Ο παιδίατρος μου είπε μόλις η τιμή φτάσει 11,5 σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε πάλι τον θηλασμό. Έχω ειδοποιήσει ήδη μία μαία για βοήθεια μετά γιατί δεν ξέρω αν ο μικρός θα πάρει το στήθος τόσο εύκολα όσο πριν. Θα δείξει . Σημασία έχει να είναι καλά 💙

Άρα πάει καλά ο μικρούλης! Λίγο υπομονή και θα είναι παρελθόν και ο ίκτερος!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εμένα κορίτσια με έχει πιάσει κάτι κ νιώθω ότι θα έρθει το τέλος του κόσμου με το που γεννηθεί το μωρό…πήγα σούπερ μάρκετ κ πήρα με τον άντρα μου όλα τα απορρυπαντικά,είδη πρώτης ανάγκης κλπ δίπλα και τριπλά..λες κ μετά θα κλείσουν τα σούπερ μάρκετ…🤭

Γενικά από ότι βλέπω, σε όλες μας αρχίζουν και βγαίνουν διάφορα "θεματακια"! Νομίζω πως είναι επειδή πλησιάζουμε στον τοκετό και δεν ξέρουμε πως να το διαχειριστούμε, κυρίως ψυχολογικά. Όχι μόνο σαν διαδικασία, αλλά προσπαθούμε να συνηδητοποιησουμε πόσο πολύ θα αλλάξει όλη μας η ζωή.

Μην ανησυχείς, και εγω τρώω κάποιες φρίκες με φαινομενικά ανούσια πράγματα..πχ πως πρέπει αυτή τη βδομάδα να πάμε το αυτοκίνητο για βιολογικό αλλιώς δεν είμαστε έτοιμοι να γεννησουμε 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

@anna1122 μην ανησυχείς! Τελείωσα κι εγώ από το καρδιοτοκογραφημα και ξέρεις ότι δεν έκανα ΟΥΤΕ ΜΙΣΗ σύσπαση ;;; εγώ που ήμουν 3 μήνες στο κρεβάτι για συσπάσεις 😂κ έχω κόψει και τα φάρμακα ! κ στην αρχή ούτε εμένα κουνιόταν και μου έδωσαν λίγο χυμό και ξύπνησε. 

Δεν σημαίνει κάτι το ότι δεν έκανες μην απογοητεύεσαι!! Όλα θα γίνουν όπως πρέπει και θα έρθουν στην ώρα τους !!

Μπράβο βρε κορίτσι!🙂🙂 Ο γιατρός σου τι είπε;;

Βέβαια έχω μπερδευτεί πλέον, στις εβδομαδες που είμαστε, τι ισχύει ιδανικά;

Δε θέλουμε ακόμα συσπάσεις, θέλουμε μέτριες συσπάσεις ή θέλουμε κανονικά να βλέπουμε περιοδικές συσπάσεις; 🤔🤔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι!🙂🙂 Ο γιατρός σου τι είπε;;

Βέβαια έχω μπερδευτεί πλέον, στις εβδομαδες που είμαστε, τι ισχύει ιδανικά;

Δε θέλουμε ακόμα συσπάσεις, θέλουμε μέτριες συσπάσεις ή θέλουμε κανονικά να βλέπουμε περιοδικές συσπάσεις; 🤔🤔

 

Δεν μίλησα με τη γιατρό, την παίρνουν τηλ από το μαιευτήριο και της λένε πως πήγε, τίποτα παραπάνω! 

Χαχα δε ξέρω ειλικρινά! Θέλουμε  συσπάσεις ,αλλά μέτριες ; βέβαια σιγά σιγά είναι λογικό να έχουμε και κανονικές... γιατί από 37 και μετά είναι φυσιολογικό να γεννησουμε!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

@Watermelonεσύ που είσαι πολύ ενημερωμένη για όλα αυτά και ειδικά στο θέμα του τραχήλου 😝 πες μου λίγο..εμένα με την κολπική εξέταση μου είπε ότι έχει εξαλειφθεί ο τράχηλος μου αλλά είναι ακόμα πίσω . Τι σημαίνει αυτό ; 

 

Λογικά ότι έχεις μέλλον μπροστά σου. 😝 χαχα δεν ξέρω, μην σου πω καμια βλακεια. Κ εμένα πάντως στην κολπική εξέταση στις 37 εβδομάδες μου είπε ότι ο τράχηλος μου είναι πίσω. Απ'οσο έχω καταλάβει για γέννα θέλουμε να είναι μπροστά. Τίποτα άλλο δεν ξέρω. Δεν πρόλαβε να με απασχολήσει δηλαδή. Αχαχαχ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εμένα κορίτσια με έχει πιάσει κάτι κ νιώθω ότι θα έρθει το τέλος του κόσμου με το που γεννηθεί το μωρό…πήγα σούπερ μάρκετ κ πήρα με τον άντρα μου όλα τα απορρυπαντικά,είδη πρώτης ανάγκης κλπ δίπλα και τριπλά..λες κ μετά θα κλείσουν τα σούπερ μάρκετ…🤭

Και εγώ έτσι νιώθω αλλά από άλλη πλευρά... Όλοι μου λένε άντε να χαρείς τις τελευταίες μέρες της ελευθερίας σου, του ύπνου σου, του να βγαίνεις όποτε θες κ με έχουν κάνει να νιώθω περίεργα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Λογικά ότι έχεις μέλλον μπροστά σου. 😝 χαχα δεν ξέρω, μην σου πω καμια βλακεια. Κ εμένα πάντως στην κολπική εξέταση στις 37 εβδομάδες μου είπε ότι ο τράχηλος μου είναι πίσω. Απ'οσο έχω καταλάβει για γέννα θέλουμε να είναι μπροστά. Τίποτα άλλο δεν ξέρω. Δεν πρόλαβε να με απασχολήσει δηλαδή. Αχαχαχ. 

Χαχαχα ναι αλλά αφού έχει εξαλειφθεί πως γίνεται αυτό ;;;; δε καταλαβαίνω 😝😝

Πως είσαι εσύ μανούλα ;;; κουρασμένη ;;; πως βιώνεις τις πρώτες μέρες;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Δεν μίλησα με τη γιατρό, την παίρνουν τηλ από το μαιευτήριο και της λένε πως πήγε, τίποτα παραπάνω! 

Χαχα δε ξέρω ειλικρινά! Θέλουμε  συσπάσεις ,αλλά μέτριες ; βέβαια σιγά σιγά είναι λογικό να έχουμε και κανονικές... γιατί από 37 και μετά είναι φυσιολογικό να γεννησουμε!! 

 

Χαχαχ κατάλαβα! Εγώ κορίτσια αποφάσισα να σταματήσω να αγχώνομαι και οτι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν ξαναψαχνω και δεν ξαναασχολουμαι με τίποτα γιατί στο τέλος θα τρελαθώ, και το μωρό μου δε φταίει σε τίποτα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tinasardin8689 μην νομίζεις . Και εγώ με διαπραγματεύσεις ήμουν με τον γιατρό. Εκείνος ήθελε να το αφήσει κι άλλο. Να μπω 39 +. Δεν άντεχα ομως για ψυχολογικούς λόγους άλλο. Οπότε μην σκας. Η κάθε μία θα ορίζει το σώμα της και την ζωή της. Δεν μας νοιάζει τι θα πει ο κσθενας. Ας κοιτάξει ο καθένας τη ζωή του.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω.. μου είπε ο γιατρός μου ότι πρέπει να τρώω σούπες. Τον ρώτησα γιατί κ μου είπε για το έντερο να χαλαρώσει. Εννοούσε ώστε να μην ζοριζομαι στην τουαλέτα κ ξεκινήσει ο τοκετός ή είναι άκυρο αυτό που σκέφτηκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Χαχαχ κατάλαβα! Εγώ κορίτσια αποφάσισα να σταματήσω να αγχώνομαι και οτι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν ξαναψαχνω και δεν ξαναασχολουμαι με τίποτα γιατί στο τέλος θα τρελαθώ, και το μωρό μου δε φταίει σε τίποτα 😂

Αχ κ εγώ αυτό είπα. Έχω το άγχος μόνο με τις ενέσεις. Κατά τα άλλα αυτό έλεγα χθες στον άντρα μου τέλος ότι έκανα, έκανα. Από εδώ και πέρα ότι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν μπορώ να ελέγξω τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaki23 είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω.. μου είπε ο γιατρός μου ότι πρέπει να τρώω σούπες. Τον ρώτησα γιατί κ μου είπε για το έντερο να χαλαρώσει. Εννοούσε ώστε να μην ζοριζομαι στην τουαλέτα κ ξεκινήσει ο τοκετός ή είναι άκυρο αυτό που σκέφτηκα?

Πρώτη φορά το ακούω  αυτό...αλλά πες του ρε γιατρέ.. σούπες καλοκαιριατικα με τέτοια ζέστη που να τις φάω;;;; 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Και εγώ έτσι νιώθω αλλά από άλλη πλευρά... Όλοι μου λένε άντε να χαρείς τις τελευταίες μέρες της ελευθερίας σου, του ύπνου σου, του να βγαίνεις όποτε θες κ με έχουν κάνει να νιώθω περίεργα.

Ως νέα μαμά να σου πω ότι ως έναν βαθμό ισχύουν. Έχω να κοιμηθώ σερί έστω 4 ώρες από πριν τη γέννα. Μετά με το μωρό πρέπει να είσαι στρατιωτάκι. Να σηκώνεσαι ανά 2-3 ώρες ο,τι ώρα κι αν είναι, για να ταισεις το μωρό σου, να του αλλάζεις συνέχεια πάνες, ΣΥΝΕΧΕΙΑ όμως και πέρα από όλα αυτά τα καινούργια να έχεις τις ορμόνες να βαράνε κόκκινο. Και τι εννοούμε? Να κλαίς χωρίς λόγο!!!!!!! Να σε συγκινεί το παραμικρό και κάτι τέτοια κουλα. Νομίζω 2 εβδομάδες κρατάει αυτό μετά τη γέννα. Προσοχή στην επιλοχειο κατάθλιψη!!

Απολαύστε υπνους τώρα που μπορείτε. ΙΣΧΎΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ 😴😴 επίσης παρόλο που θα έχετε τα μπεμπακια δίπλα σας, θα δείτε , θα σας λείψει η κοιλίτσα σας και οι κλωτσιές. Εγώ που έλεγα ότι θέλω να έρθει αυτή η ώρα να κρατήσω τον μπέμπη αγκαλιά κτλπ, εγώ η ίδια σκεφτόμουν την κοιλίτσα.μου, τις κλωτσιές, τον λόξυγκα και έκλαιγα ασταμάτητα. 9 μήνες κορίτσια μου περάσαμε με αυτά τα πλασματακια μέσα μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Emily2 Έχουμε βρει τους ρυθμούς μας πλέον. Έχουμε προσαρμοστεί καλύτερα αλλά ακόμα έχει δρόμο η υπόθεση 😝 είναι ωραία όμως! Αυτό το πλασματακι το μικρό μας έχει κάνει, 2 ανθρώπους να τρέχουμε σαν τον Βέγγο. Αλλά χαλάλι του. Όταν τρώει βρε κορίτσια ηρεμώ. Χαίρομαι! Δεν το περίμενα ότι θα το έλεγα αυτό. Αλλά τελικά ρχουν δίκιο οι καμπύλες που έκανε για το πόσο θα φάει το παιδί τους. Είσαι ξαφνικά υπεύθυνος για ένα μικρακι αλλά είναι το δικό σου μωράκι. Είναι τέλεια!!!! Ανυπομονώ να μεγαλώσει λίγο ακόμα για να μπορεί να αντιληφθεί περισσότερα ❣️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Watermelonεγώ πάντως συγκινούμαι και τώρα με όλα αυτά που έγραψες 🥹 

Μπραβο κορίτσι μου είμαι πολύ χαρουμενη για εσένα . Θα πάει και καλύτερα με τον ίκτερο και όλα αυτά θα είναι παρελθόν. 

Αν έχεις καμία συμβουλή πες την κ σε εμάς γιατί ερχομαστε πίσω σου 😂

Εγώ δεν έχω ιδέα ούτε πως θα κάνω μπάνιο το μωρό, ούτε πως θα αλλάξω παμπερς, ούτε πως να το κοιμηθώ μη σου πω ούτε πως να το κρατήσω 😂😂 ελπίζω να μας δείξουν στο μαιευτήριο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...