Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Πόσο τυχερές είστε όσες θα πάρετε πράγματα από φίλες. Εγώ είμαι η πρώτη της παρέας. Κάτι φίλοι του άντρα μου μόνο έχουν προσφερθεί που έχουν παιδάκια αλλά δε ξέρω αν θα μας δώσουν τελικά και τι. 

Εμείς είμαστε και στην αναζήτηση για ενοικίαση  σπιτιού αυτή τη στιγμή ! Οπότε γενικά ένα χάος 😂 δε ξέρω πότε θα γίνουν όλα ειλικρινά!! Και εγώ καθηλωμένη στον καναπέ 😂

Για όλα τα πράγματα σκέφτομαι τέλη Αυγούστου να τα πάρω. Πρώτα ο Θεός τέλη Σεπτεμβρίου γενναμε οπότε λογικα θα προλάβουμε! 

Επίσης παιδίατρο δεν έχω ψάξει καθόλου !! Ίσως πρέπει σιγά σιγά 

@Watermelonτα θηλαστρα αυτά είναι καλά ;;; Αν είναι να τα πάρω κι εγώ 

Όσο για τη Φωλιτσα , εμείς δε θα πάρουμε καλαθουνα για αυτό και η φωλιά! 

Πράγματι είμαστε τυχερές το ξέρω, γιατί πραγματικά έχουν μεγάλο κόστος όλα αυτά 😐 Επιπρόσθετα κάποια από αυτά μπορεί να αγοραστούν αλλά να μη χρησιμοποιηθούν ενδεχομένως..

Επίσης κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Τα ρουχακια που θα πάρουμε για Σεπτέμβρη (τέλος) θα είναι μακρυμάνικα ή κοντομανικα; Από τη μια θα έχει ζέστη πιστεύω, αλλά από την άλλη θα είναι τόσο κουτσουνακια δε θα κρυώνουν ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna1122 είπε:

Πράγματι είμαστε τυχερές το ξέρω, γιατί πραγματικά έχουν μεγάλο κόστος όλα αυτά 😐 Επιπρόσθετα κάποια από αυτά μπορεί να αγοραστούν αλλά να μη χρησιμοποιηθούν ενδεχομένως..

Επίσης κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Τα ρουχακια που θα πάρουμε για Σεπτέμβρη (τέλος) θα είναι μακρυμάνικα ή κοντομανικα; Από τη μια θα έχει ζέστη πιστεύω, αλλά από την άλλη θα είναι τόσο κουτσουνακια δε θα κρυώνουν ;;

εγώ σκεφτόμουν να πάρω 1 κοντομανικο, 1 μακρυμάνικο για την έξοδο από το μαιευτήριο για να είμαι σίγουρη. Αν και μια φίλη μου μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να βάλει και τα 2! 

Μάρσιπο είδατε καθόλου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Πόσο τυχερές είστε όσες θα πάρετε πράγματα από φίλες. Εγώ είμαι η πρώτη της παρέας. Κάτι φίλοι του άντρα μου μόνο έχουν προσφερθεί που έχουν παιδάκια αλλά δε ξέρω αν θα μας δώσουν τελικά και τι. 

Εμείς είμαστε και στην αναζήτηση για ενοικίαση  σπιτιού αυτή τη στιγμή ! Οπότε γενικά ένα χάος 😂 δε ξέρω πότε θα γίνουν όλα ειλικρινά!! Και εγώ καθηλωμένη στον καναπέ 😂

Για όλα τα πράγματα σκέφτομαι τέλη Αυγούστου να τα πάρω. Πρώτα ο Θεός τέλη Σεπτεμβρίου γενναμε οπότε λογικα θα προλάβουμε! 

Επίσης παιδίατρο δεν έχω ψάξει καθόλου !! Ίσως πρέπει σιγά σιγά 

@Watermelonτα θηλαστρα αυτά είναι καλά ;;; Αν είναι να τα πάρω κι εγώ 

Όσο για τη Φωλιτσα , εμείς δε θα πάρουμε καλαθουνα για αυτό και η φωλιά! 

Μην σε πάρω και στον λαιμό μου , δεν ξέρω. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Χαχαχαχα. Και εγώ λόγω των κριτικών το πήρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

εγώ σκεφτόμουν να πάρω 1 κοντομανικο, 1 μακρυμάνικο για την έξοδο από το μαιευτήριο για να είμαι σίγουρη. Αν και μια φίλη μου μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να βάλει και τα 2! 

Μάρσιπο είδατε καθόλου ;

 

Ναι και εγώ της πήρα και τα δύο για το μαιευτήριο αλλά για μετά;  

Της είχα πάρει και ένα φορεματακι εντελώς καλοκαιρινό που το είχα δει στις αρχές ενθουσιασμένη που μάλλον δε θα φορεθεί ποτέ 😂

Σήμερα το μεσημέρι έχω ραντεβού με τη γιατρό μετά από 3μιση εβδομάδες και έχω πολύ άγχος να δω πόσο έχει μεγαλώσει και αν έχει σωστό βάρος για την ηλικία της 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Το θηλαστρο είναι αυτό. 

Οπωσδήποτε πρέπει να βρεις παιδίατρο πριν γεννήσεις. Μόλις με το καλό γυρίσεις σπίτι από το μαιευτήριο, θα έρθει σπίτι σου (τουλάχιστον ο δικός μου αυτό κάνει) και σου δείχνει πως να το πλένεις, πώς να το ταισεις, τι να κάνεις σε τυχόν επείγοντα γεγονότα. Σου δίνει οδηγίες για τον ύπνο κλπ. Γενικά σε καθοδηγεί αλλά και σου ελέγχει και το μωρό αν τρέφεται σωστά κλπ. Επίσης καλό είναι να έχεις ήδη βρει γιατί μπορεί μετά να μην βρίσκεις κάποιον διαθέσιμο. Και καλό είναι να σε κατευθύνει και πριν τη γέννα για αρκετά πράγματα. 

Screenshot_2023-06-06-20-36-46-895_com.facebook.katana~2.jpg

Δηλαδή κλείνεις ραντεβού από τώρα για γνωριμία; Η τον τελευταίο μήνα; Εσείς έχετε ήδη βρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Δηλαδή κλείνεις ραντεβού από τώρα για γνωριμία; Η τον τελευταίο μήνα; Εσείς έχετε ήδη βρει;

Εμείς έχουμε βρει παιδίατρο. Απλά δεν έχουμε κάνει ακόμα την συνάντηση. Λογικά μέχρι 20/7 θα έχουμε ήδη μιλήσει (μετά θα λείπει για καμιά βδομάδα) και αρχές Αυγούστου μπαίνω στον μήνα μου. Δηλαδή περίπου στις 33 εβδομάδες θα μιλήσουμε. Να μου πει ως επί των πλείστον τι να αγοράσω (αφρολουτρα, κρέμες κλπ, πάνες γιατί δεν ξέρω πόσες να πάρω και τι μέγεθος, πιπίλες κλπ) . Και όλα αυτά θέλω να μου πει εκείνος, γιατί και κάποιες φίλες μου που έχουν τον ίδιο, μου είπαν ότι σου προτείνει με οποία μάρκα να ξεκινήσεις να μην πάρεις άλλη κλπ διότι το μωρό συγχυζεται ( λόγω διαφορετικών στομίων μπροστά). Και γενικά με τόση εμπειρία που έχουν όλο και κάτι χρήσιμο θα μου πει που δεν το έχω σκεφτεί καν. Και σίγουρα να μας πει ποτε θα γίνει η πρώτη μας συνάντηση με το μωράκι μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Emily2 απλά να έχεις υπόψη σου ότι ο Αύγουστος είναι νεκρός μήνας και οι περισσότερες εταιρίες είναι κλειστές άρα πρέπει να νοιαστούμε να τα πάρουμε από Ιούλιο..έτσι με συμβούλεψαν κι εμένα…Αλλαξιερα σκληρή ή μαλακή λέτε;…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

@Emily2 απλά να έχεις υπόψη σου ότι ο Αύγουστος είναι νεκρός μήνας και οι περισσότερες εταιρίες είναι κλειστές άρα πρέπει να νοιαστούμε να τα πάρουμε από Ιούλιο..έτσι με συμβούλεψαν κι εμένα…Αλλαξιερα σκληρή ή μαλακή λέτε;…

Ναι αυτό για τα καρότσια ας πούμε που τα παραγγέλνουμε. Νομίζω μετά τον 15αυγουστο όλα τα μεγάλα καταστήματα θα είναι ανοιχτά πχ Λητώ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Ναι και εγώ της πήρα και τα δύο για το μαιευτήριο αλλά για μετά;  

Της είχα πάρει και ένα φορεματακι εντελώς καλοκαιρινό που το είχα δει στις αρχές ενθουσιασμένη που μάλλον δε θα φορεθεί ποτέ 😂

Σήμερα το μεσημέρι έχω ραντεβού με τη γιατρό μετά από 3μιση εβδομάδες και έχω πολύ άγχος να δω πόσο έχει μεγαλώσει και αν έχει σωστό βάρος για την ηλικία της 😐

Ψωνισες ρουχαλακια ε; Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα κορίτσια είστε πολυ μπροστά με αγχωσατε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

@Emily2 απλά να έχεις υπόψη σου ότι ο Αύγουστος είναι νεκρός μήνας και οι περισσότερες εταιρίες είναι κλειστές άρα πρέπει να νοιαστούμε να τα πάρουμε από Ιούλιο..έτσι με συμβούλεψαν κι εμένα…Αλλαξιερα σκληρή ή μαλακή λέτε;…

Η αδερφή μου και μια φίλη μου που πήραν αλλαξιερα δεν την χρησιμοποίησαν σχεδόν ποτέ.. αντ αυτού βάζαμε στο κρεβάτι σελτεδακι και τα άλλαζαν εκεί..μου είπαν είναι πιο βολικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Emily2 είπε:

Ψωνισες ρουχαλακια ε; Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα κορίτσια είστε πολυ μπροστά με αγχωσατε 

Όχι μην αγχώνεσαι, εγώ τα πήρα πολύ νωρίς! Με έπιασε η καταναλωτικη μανία μου😳Έχουμε πολύ καιρό ακόμα μπροστά μας!

Ευχαριστώ! Ναι θα σας πω το απόγευμα τι έγινε! ❤️🥰🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Η αδερφή μου και μια φίλη μου που πήραν αλλαξιερα δεν την χρησιμοποίησαν σχεδόν ποτέ.. αντ αυτού βάζαμε στο κρεβάτι σελτεδακι και τα άλλαζαν εκεί..μου είπαν είναι πιο βολικό

Έχει να κάνει και με το κρεβάτι αν είναι ψηλό 'η όχι..:P

εγώ ας πούμε δεν θα μπορώ να σκεφτώ κάθε μέρα αλλαγή Πάνας τουλάχιστον απ'οσο διαβάζω 6-7 φορές και να σκύβω στο κρεβάτι. Γι αυτό και προτιμησαμε την κούνια με αλλαξιερα μαζί. 

επίσης πολλές φορές θα χρειαστεί να αλλάξουμε τα μωρά μας την νύχτα. Δεν είναι ανάγκη να ξυπνάμε τον μπαμπά μας , με το να ανοίγουμε φώτα κλπ για να βλέπω στο κρεβάτι μας. Ενώ τώρα θα έχει τον δικό του χώρο (την αλλαξιερα -κουνια) που θα την έχουμε στο δωμάτιο του μωρού.  Οπότε μετά θα γυρνάω αφού θα έχω κοιμήσει τον μπέμπη και θα τον βάζω στην καλαθουνα που θα έχουμε δίπλα στο κρεβάτι μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Έχει να κάνει και με το κρεβάτι αν είναι ψηλό 'η όχι..:P

εγώ ας πούμε δεν θα μπορώ να σκεφτώ κάθε μέρα αλλαγή Πάνας τουλάχιστον απ'οσο διαβάζω 6-7 φορές και να σκύβω στο κρεβάτι. Γι αυτό και προτιμησαμε την κούνια με αλλαξιερα μαζί. 

επίσης πολλές φορές θα χρειαστεί να αλλάξουμε τα μωρά μας την νύχτα. Δεν είναι ανάγκη να ξυπνάμε τον μπαμπά μας , με το να ανοίγουμε φώτα κλπ για να βλέπω στο κρεβάτι μας. Ενώ τώρα θα έχει τον δικό του χώρο (την αλλαξιερα -κουνια) που θα την έχουμε στο δωμάτιο του μωρού.  Οπότε μετά θα γυρνάω αφού θα έχω κοιμήσει τον μπέμπη και θα τον βάζω στην καλαθουνα που θα έχουμε δίπλα στο κρεβάτι μας. 

Και μένα η αλλαξιέρα μου φαίνεται πολύ χρήσιμη,θα την πάρω σίγουρα…Τώρα αν κάνει η καλαθούνα για ύπνο ίσως τη δοκιμάσω στην αρχή κ βλέπω…Εγώ θέλω να μ αρέσουν κ στο μάτι…αν δεν μ αρέσουν αφήστε μπορεί να κοιτάω δέκα φορές σε όλα τα μαγαζιά…έτσι κάνω τώρα με το μπανάκι για να καταλάβετε…Πολύ χρήσιμο το λινκ π μας έστειλες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Έχει να κάνει και με το κρεβάτι αν είναι ψηλό 'η όχι..:P

εγώ ας πούμε δεν θα μπορώ να σκεφτώ κάθε μέρα αλλαγή Πάνας τουλάχιστον απ'οσο διαβάζω 6-7 φορές και να σκύβω στο κρεβάτι. Γι αυτό και προτιμησαμε την κούνια με αλλαξιερα μαζί. 

επίσης πολλές φορές θα χρειαστεί να αλλάξουμε τα μωρά μας την νύχτα. Δεν είναι ανάγκη να ξυπνάμε τον μπαμπά μας , με το να ανοίγουμε φώτα κλπ για να βλέπω στο κρεβάτι μας. Ενώ τώρα θα έχει τον δικό του χώρο (την αλλαξιερα -κουνια) που θα την έχουμε στο δωμάτιο του μωρού.  Οπότε μετά θα γυρνάω αφού θα έχω κοιμήσει τον μπέμπη και θα τον βάζω στην καλαθουνα που θα έχουμε δίπλα στο κρεβάτι μας. 

@Watermelon εμείς σκεφτήκαμε να πάρουμε την αλλαξιερα μόνο το στρώμα κ να το βάλουμε πάνω σε μια συρταριερα που έχουμε. Βέβαια δεν έχουμε καταλήξει ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πηγα στη γιατρό! Όλα είναι μια χαρά! Η μπέμπα μου είναι 1007 γραμμάρια 26+5!!! Μου έφυγε ένα άγχος! 

Επίσης να σας ρωτήσω; Την εξέταση doppler θα την κάνετε σε εμβρυολογο ή στον γιατρό σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια πηγα στη γιατρό! Όλα είναι μια χαρά! Η μπέμπα μου είναι 1007 γραμμάρια 26+5!!! Μου έφυγε ένα άγχος! 

Επίσης να σας ρωτήσω; Την εξέταση doppler θα την κάνετε σε εμβρυολογο ή στον γιατρό σας;

Αχ μπράβο σου…πολύ χαίρομαι…Εγώ αύριο 26+4 κ εύχομαι να έχει περάσει τα 900 γραμμάρια..εσένα έφτασε το κιλό…τέλεια…εγώ τη Doppler όπως και τις προηγούμενες δυο την κάνω σε εμβρυολόγο…ο γιατρός τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια πηγα στη γιατρό! Όλα είναι μια χαρά! Η μπέμπα μου είναι 1007 γραμμάρια 26+5!!! Μου έφυγε ένα άγχος! 

Επίσης να σας ρωτήσω; Την εξέταση doppler θα την κάνετε σε εμβρυολογο ή στον γιατρό σας;

Τι ωραία νέα !! 😍😍 

Εμενα η γιατρός μου σίγουρα δεν έχει τέτοια μηχανήματα 😂😂οπότε σε εμβρυολογο πιστεύω ! Πότε την κάνουμε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Αχ μπράβο σου…πολύ χαίρομαι…Εγώ αύριο 26+4 κ εύχομαι να έχει περάσει τα 900 γραμμάρια..εσένα έφτασε το κιλό…τέλεια…εγώ τη Doppler όπως και τις προηγούμενες δυο την κάνω σε εμβρυολόγο…ο γιατρός τι σου είπε;

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Οπωσδήποτε να μας στείλεις μετά την εξέταση! Πρέπει να έχουμε θετικές σκέψεις 🙂❤️

Όταν την ρώτησα ποτέ να κλείσω για doppler μου λέει θα την κάνουμε εδώ.. και εκείνη την ώρα κόλλησα και είπα οκ .. αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι θέλω να την κάνω σε εμβρυολογο. Δεν ξέρω πως θα το αποφύγω.. μαντάρα τα έκανα. Μάλλον θα κλείσω σε εμβρυολογο και θα της πω ότι δεν το θυμόμουν; 😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Τι ωραία νέα !! 😍😍 

Εμενα η γιατρός μου σίγουρα δεν έχει τέτοια μηχανήματα 😂😂οπότε σε εμβρυολογο πιστεύω ! Πότε την κάνουμε ;

Ναιι είναι ωραία νέα!! Εσύ το Σάββατο θα κάνεις ξανά τις μετρήσεις;

Νομίζω κάπου κοντά στην 32η εβδομάδα.. εγώ θα πάρω την επόμενη εβδομάδα τον εμβρυολογο και όταν μάθω θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Τι ωραία νέα !! 😍😍 

Εμενα η γιατρός μου σίγουρα δεν έχει τέτοια μηχανήματα 😂😂οπότε σε εμβρυολογο πιστεύω ! Πότε την κάνουμε ;

Βγήκαν τα αποτελέσματα από την γενική και την καλλιέργεια; Τι έγινε τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα από την γενική και την καλλιέργεια; Τι έγινε τελικά;

Γενική έκανα μόνο έξτρα. Όλα αρνητικά. Μόνο στα επιθήλια μου έβγαλε λίγα πλακωδη και κρύσταλλοι λίγοι οξαλικου ασβεστίου. Δε ξέρω τι σημαίνουν τα έχω στείλει στη γιατρό αλλά δε με έχει πάρει ακόμα. Ούτε καν για την καμπύλη ζαχάρου με έχει πάρει που έκανα την προηγούμενη Τρίτη 🫤

Αύριο θα πάω στην κλινική για καρδιοτοκογραφο. Ελπίζω όλα να είναι καλά και να μειώσουμε και τα χάπια γιατί μου δημιουργούν ταχυπαλμιες τα πρωινά και δεν τις αντεχω. Πάλι έχω αρχίσει και σκέφτομαι διαφορά με τη γιατρό και με όλα.. το πολύ μέσα σε μου κάνει καλό 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Γενική έκανα μόνο έξτρα. Όλα αρνητικά. Μόνο στα επιθήλια μου έβγαλε λίγα πλακωδη και κρύσταλλοι λίγοι οξαλικου ασβεστίου. Δε ξέρω τι σημαίνουν τα έχω στείλει στη γιατρό αλλά δε με έχει πάρει ακόμα. Ούτε καν για την καμπύλη ζαχάρου με έχει πάρει που έκανα την προηγούμενη Τρίτη 🫤

Αύριο θα πάω στην κλινική για καρδιοτοκογραφο. Ελπίζω όλα να είναι καλά και να μειώσουμε και τα χάπια γιατί μου δημιουργούν ταχυπαλμιες τα πρωινά και δεν τις αντεχω. Πάλι έχω αρχίσει και σκέφτομαι διαφορά με τη γιατρό και με όλα.. το πολύ μέσα σε μου κάνει καλό 😝

Αν δε σε έχει πάρει τότε όλα ειναι καλά. Δεν υπάρχει περίπτωση να δει κάτι περίεργο και να μη σε πάρει τηλέφωνο πίστεψε με..δεν το ρισκάρουν.

Καλά αποτελέσματα με τον καρδιοτοκογραφο, περιμένουμε νέα σου!🙏🤞❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γενική έκανα μόνο έξτρα. Όλα αρνητικά. Μόνο στα επιθήλια μου έβγαλε λίγα πλακωδη και κρύσταλλοι λίγοι οξαλικου ασβεστίου. Δε ξέρω τι σημαίνουν τα έχω στείλει στη γιατρό αλλά δε με έχει πάρει ακόμα. Ούτε καν για την καμπύλη ζαχάρου με έχει πάρει που έκανα την προηγούμενη Τρίτη 🫤

Αύριο θα πάω στην κλινική για καρδιοτοκογραφο. Ελπίζω όλα να είναι καλά και να μειώσουμε και τα χάπια γιατί μου δημιουργούν ταχυπαλμιες τα πρωινά και δεν τις αντεχω. Πάλι έχω αρχίσει και σκέφτομαι διαφορά με τη γιατρό και με όλα.. το πολύ μέσα σε μου κάνει καλό 😝

Γιατί δεν την οαιρνεις εσύ ένα τηλ να σου πει πως τα βλέπει,? Έχει περάσει καιρός ιδίως και την καμπύλη. 

Μπορεί να το έχει ξεχάσει. 

στις πριν 6 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια πηγα στη γιατρό! Όλα είναι μια χαρά! Η μπέμπα μου είναι 1007 γραμμάρια 26+5!!! Μου έφυγε ένα άγχος! 

Επίσης να σας ρωτήσω; Την εξέταση doppler θα την κάνετε σε εμβρυολογο ή στον γιατρό σας;

Εγώ σε εμβρυολογο θα την κάνω. 

Έκλεισες ραντεβού για ντομπλερ στον γιατρό σου? Ρώτα τον. Πες του επειδή και τις άλλες τις έκανες εκεί, δεν θα έπρεπε και τώρα? Πες το ξεκάθαρα. Εξάλλου είναι μια απορία που έχεις. Μην σε προβληματίζει. 

Εμένα ο γιατρός μου δεν έχει τέτοια.μηχανηματα που έχει ο εμβρυολογος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Γιατί δεν την οαιρνεις εσύ ένα τηλ να σου πει πως τα βλέπει,? Έχει περάσει καιρός ιδίως και την καμπύλη. 

Μπορεί να το έχει ξεχάσει. 

Εγώ σε εμβρυολογο θα την κάνω. 

Έκλεισες ραντεβού για ντομπλερ στον γιατρό σου? Ρώτα τον. Πες του επειδή και τις άλλες τις έκανες εκεί, δεν θα έπρεπε και τώρα? Πες το ξεκάθαρα. Εξάλλου είναι μια απορία που έχεις. Μην σε προβληματίζει. 

Εμένα ο γιατρός μου δεν έχει τέτοια.μηχανηματα που έχει ο εμβρυολογος. 

Σε ποια εβδομάδα έκλεισες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...