Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

Εγώ που κάνω μετρήσεις για ένα πενθήμερο τώρα για να τσεκάρω είχα πριν το μεσημεριανό 83,μετά έφαγα μοσχαράκι,ρύζι  καστανό,φασολάκια κοκκινιστά και κίτρινο τυρί και μετά από μια ώρα είχα 92…Συνεπώς είμαι μια χαρά…αν δεν τρώμε αυτά π δεν πρέπει μια χαρά θα είμαστε με αυτές τις μετρήσεις…να ναι καλά το θέμα του Αυγούστου που λέει τι ωραία παγωτάκια και σοκολατίτσες επιτρέπονται… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εγώ που κάνω μετρήσεις για ένα πενθήμερο τώρα για να τσεκάρω είχα πριν το μεσημεριανό 83,μετά έφαγα μοσχαράκι,ρύζι  καστανό,φασολάκια κοκκινιστά και κίτρινο τυρί και μετά από μια ώρα είχα 92…Συνεπώς είμαι μια χαρά…αν δεν τρώμε αυτά π δεν πρέπει μια χαρά θα είμαστε με αυτές τις μετρήσεις…να ναι καλά το θέμα του Αυγούστου που λέει τι ωραία παγωτάκια και σοκολατίτσες επιτρέπονται… 

Αααα τι επιτρέπεται ;;; Πες και εδώ ?!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Όλα τα προϊόντα sweet and balance…και no sugar παγωτάκια…

Μόλις μου έστειλε μήνυμα η γιατρός ότι είναι καλή η καμπύλη! Θα με πάρει αύριο τηλ!! Ουφ! Σκέφτομαι ότι μάλλον αυτές είναι οι φυσιολογικές τιμές ανεξαρτήτως κύησης. Στην κύηση είναι στάνταρ αυτές που ανέφερες πιο πάνω...αύριο θα μάθουμε!! 

Πάντως τα no sugar παγωτακια θα τα τιμήσω 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Άρα μήπως εμένα στις 23+5 που ήταν 598γρ είναι πολύ μικρή; Με θορυβησατε λίγο 😐

@anna1122όχι βέβαια είναι στα φυσιολογικά η μικρή σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

@anna1122όχι βέβαια είναι στα φυσιολογικά η μικρή σου! 

🙂 Περιμένω την επόμενη μέτρηση πως και πως 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

🙂 Περιμένω την επόμενη μέτρηση πως και πως 🙂

Κορίτσια εγώ χθες πήγα γιατρό. 28 και 1 και ήταν 1206 γρ. Μεγαλώνουμε. :)

εσείς πότε θα πάτε γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια εγώ χθες πήγα γιατρό. 28 και 1 και ήταν 1206 γρ. Μεγαλώνουμε. :)

εσείς πότε θα πάτε γιατρό?

Καλημέρα!! Όλα καλά στ γιατρό ;;; 

Εγώ 4/7 ξανά γιατρό. Πολύ μακρινό φαίνεται 😝 αλλά το Σάββατο έχω καρδιοτοκογραφο στο νοσοκομείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα!! Όλα καλά στ γιατρό ;;; 

Εγώ 4/7 ξανά γιατρό. Πολύ μακρινό φαίνεται 😝 αλλά το Σάββατο έχω καρδιοτοκογραφο στο νοσοκομείο 

Δόξα το Θεό όλα καλά. Το μωράκι μας μεγαλώνει συμμετρικά όπως μας είπε ο γιατρός. Αμνιακα μια χαρά και τράχηλος επίσης. Δεν το μετρήσαμε βέβαια χθες γιατί τον είχαμε μετρήσει την προηγούμενη εβδομάδα. Αλλά αν κάτι δεν του άρεσε θα μου το έλεγε. Όλα καλά. 

Το Σάββατο θα πάμε και για τα ψώνια μας. Αυτές τις μέρες έκανα και ψώνια φαρμακείου ( κρέμες για θηλές, επιθέματα κλπ). Μαζεύω σιγά σιγά τα απαραίτητα για την βαλίτσα μαιευτηρίου. 

Σήμερα πήγα και για εξετάσεις πάλι. Anti-xa ,γεν αίματος, ζάχαρο νηστείας, γεν. Ούρων και κάτι για το συκώτι που κοιτάνε (2 τιμές). 

 

Εσύ πως είσαι? Πετρώνει καθόλου η μήτρα σου? Μου έλεγε μία φίλη μου (βέβαια εκείνη είχε 5 εκ τράχηλο!!!) Ότι ένιωθε και εκείνη πολύ συχνά και από νωρίς πετρώματα. Και είχε κάνει κσρδιοτοκογραφο και είχε χτυπήσει και εκείνη 4οαρες συσπάσεις. Αλλά επειδή ήταν ακανόνιστες δεν είχε θέμα. Οπότε να μην αγχώνεσαι. Είναι σύνηθες απ'οτι φαίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα..εγώ έχω απορία τις θηλές θα τις προετοιμάσουμε άραγε από πριν με κάποιον τρόπο;…Εγώ λέω να πάω κ αυτή την Παρασκευή στον γιατρό κ μετά να αρχίσω σιγά σιγά τα ψώνια..Τελειώνουμε τα σχολεία επίσημα 21/6 κ μετά έλεγα να ψωνίσω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια καλημέρα..εγώ έχω απορία τις θηλές θα τις προετοιμάσουμε άραγε από πριν με κάποιον τρόπο;…Εγώ λέω να πάω κ αυτή την Παρασκευή στον γιατρό κ μετά να αρχίσω σιγά σιγά τα ψώνια..Τελειώνουμε τα σχολεία επίσημα 21/6 κ μετά έλεγα να ψωνίσω…

Καλημέρα! Εμένα επόμενο ραντεβού 26/06!

Δεν γνωρίζω κάτι για τις θηλές παρά μόνο ότι καλό είναι να μην τις πειράζουμε γιατί σε σπάνιες περιπτώσεις μπορεί να είναι αιτία πρόωρου τοκετού 😱

Πάντως πριν από 2-3 μέρες η μία θήλη μου, έβγαλε τις πρώτες σταγόνες 🙂 άρα υποθέτω πως ήδη η φύση προνοεί και τις προετοιμάζει 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια εγώ χθες πήγα γιατρό. 28 και 1 και ήταν 1206 γρ. Μεγαλώνουμε. :)

εσείς πότε θα πάτε γιατρό?

@Watermelonεμείς πήγαμε Δευτέρα κ θα ξαναπάμε 3/7. Κανονικά πάμε κάθε δύο εβδομάδες αλλά δεν θα κάνει ιατρείο εκείνες τις ημέρες. Νιώθω λίγο ανασφάλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια καλημέρα..εγώ έχω απορία τις θηλές θα τις προετοιμάσουμε άραγε από πριν με κάποιον τρόπο;…Εγώ λέω να πάω κ αυτή την Παρασκευή στον γιατρό κ μετά να αρχίσω σιγά σιγά τα ψώνια..Τελειώνουμε τα σχολεία επίσημα 21/6 κ μετά έλεγα να ψωνίσω…

@Tinasardin8689 εμένα μου είπαν να τις προετοιμασω με τον εξής τρόπο.. να πάρω μια βούρτσα για τα μωρά κ να κάνω μασάζ.. έτσι λέει θα γίνουν πιο σκληρές ώστε να μην πονάω στον τοκετό. Κ με τον καιρό θα μπορώ να χρησιμοποιήσω κ οδοντόβουρτσα..  τώρα δεν ξέρω θα ρωτήσω την μαία.  

Εμείς από ψώνια δεν έχουμε κάνει τίποτα!!! 😱

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

@Tinasardin8689 εμένα μου είπαν να τις προετοιμασω με τον εξής τρόπο.. να πάρω μια βούρτσα για τα μωρά κ να κάνω μασάζ.. έτσι λέει θα γίνουν πιο σκληρές ώστε να μην πονάω στον τοκετό. Κ με τον καιρό θα μπορώ να χρησιμοποιήσω κ οδοντόβουρτσα..  τώρα δεν ξέρω θα ρωτήσω την μαία.  

Εμείς από ψώνια δεν έχουμε κάνει τίποτα!!! 😱

 

Λίγο περίεργο μου ακούγεται αυτό. Βέβαια και εγώ άπειρη είμαι και δεν ξέρω. Αλλά πιο πολύ θα μπορούσα να σκεφτώ ότι το να μαλακώσουν θα ήταν καλύτερο για να μην πονάνε. Εγώ προς το παρόν θα ξεκινήσω να τις ενυδατωνω. Αλλά αυτό θα γίνεται έτσι κι αλλιώς σε όλο το σώμα πλέον. Λόγω καλοκαιριού όλο το σώμα μου πλέον ζητάει ανυδατωση. 

Μην νομίζεις και εγώ τώρα ξεκίνησα ψώνια. 28 η εβδομάδα. 

Και εγώ ανά 2 εβδομάδες πάω. 28/6 πάλι. :) Μια χαρά είναι και το 3/7 πάντως. Λίγες μέρες μετά. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Δόξα το Θεό όλα καλά. Το μωράκι μας μεγαλώνει συμμετρικά όπως μας είπε ο γιατρός. Αμνιακα μια χαρά και τράχηλος επίσης. Δεν το μετρήσαμε βέβαια χθες γιατί τον είχαμε μετρήσει την προηγούμενη εβδομάδα. Αλλά αν κάτι δεν του άρεσε θα μου το έλεγε. Όλα καλά. 

Το Σάββατο θα πάμε και για τα ψώνια μας. Αυτές τις μέρες έκανα και ψώνια φαρμακείου ( κρέμες για θηλές, επιθέματα κλπ). Μαζεύω σιγά σιγά τα απαραίτητα για την βαλίτσα μαιευτηρίου. 

Σήμερα πήγα και για εξετάσεις πάλι. Anti-xa ,γεν αίματος, ζάχαρο νηστείας, γεν. Ούρων και κάτι για το συκώτι που κοιτάνε (2 τιμές). 

 

Εσύ πως είσαι? Πετρώνει καθόλου η μήτρα σου? Μου έλεγε μία φίλη μου (βέβαια εκείνη είχε 5 εκ τράχηλο!!!) Ότι ένιωθε και εκείνη πολύ συχνά και από νωρίς πετρώματα. Και είχε κάνει κσρδιοτοκογραφο και είχε χτυπήσει και εκείνη 4οαρες συσπάσεις. Αλλά επειδή ήταν ακανόνιστες δεν είχε θέμα. Οπότε να μην αγχώνεσαι. Είναι σύνηθες απ'οτι φαίνεται. 

@Watermelon ποιες κρέμες για θηλές επέλεξες; Επιπλέον τι άλλο χρειαζόμαστε από φαρμακείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Δεν γνωρίζω από βάρος εμβρύου, πάντως εμενα στις 23+5 ήταν 599γρ..  Τώρα ο επόμενος υπέρηχος είναι 26/06! 

Καλησπέρα… αναφερόμουν στο μηνός τραχήλου , αν ξέρει κανένα κορίτσι να μου πει … 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

@Watermelon ποιες κρέμες για θηλές επέλεξες; Επιπλέον τι άλλο χρειαζόμαστε από φαρμακείο;

Εμένα μου πρότεινε μια φίλη μου που είναι φαρμακοποιός και ήδη μαμά 2 παιδιών τα εξής να έχω :

ΟΛα για το στήθος

-επιθεματα στήθους (τα βάζεις στο στήθος μέσα από το σουτιέν π.χ για να απορροφούν γάλα που θα βγαίνει μόνο του για να μην λερωνεσαι)

-κοχυλια-προστατευτικα θηλών ( είναι 2 σαν 'θηκες' τις οποίες τις βάζεις στις θηλές -σε περίπτωση που είναι πληγωμένες - για να μην ακουμπάνε στα υφάσματα π.χ του σουτιέν 'η μπλούζα και πονάς)

-μαντηλακια για το στήθος (για καθαριότητα) 

και κρέμα για το στήθος μου είπε να πάρω μόνο με λανολινη. (Medela PureLan Lanolin Cream Προστατευτική, Καταπραϋντική Κρέμα Θηλών από 100% Καθαρή Λανολίνη 37gr) 

σερβιετες θα χρειαστούμε αλλά οκ έχω από τις παλιές που χρησιμοποιούσα. Αν και στο νοσοκομείο θα μας δώσουν λογικά κάτι τεράστιες. 

αυτά προς το παρόν. Του μωρού ακόμα δεν τα έχω πάρει. Σε 1 μήνα θα μιλήσω με τον παιδίατρο να μου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Δόξα το Θεό όλα καλά. Το μωράκι μας μεγαλώνει συμμετρικά όπως μας είπε ο γιατρός. Αμνιακα μια χαρά και τράχηλος επίσης. Δεν το μετρήσαμε βέβαια χθες γιατί τον είχαμε μετρήσει την προηγούμενη εβδομάδα. Αλλά αν κάτι δεν του άρεσε θα μου το έλεγε. Όλα καλά. 

Το Σάββατο θα πάμε και για τα ψώνια μας. Αυτές τις μέρες έκανα και ψώνια φαρμακείου ( κρέμες για θηλές, επιθέματα κλπ). Μαζεύω σιγά σιγά τα απαραίτητα για την βαλίτσα μαιευτηρίου. 

Σήμερα πήγα και για εξετάσεις πάλι. Anti-xa ,γεν αίματος, ζάχαρο νηστείας, γεν. Ούρων και κάτι για το συκώτι που κοιτάνε (2 τιμές). 

 

Εσύ πως είσαι? Πετρώνει καθόλου η μήτρα σου? Μου έλεγε μία φίλη μου (βέβαια εκείνη είχε 5 εκ τράχηλο!!!) Ότι ένιωθε και εκείνη πολύ συχνά και από νωρίς πετρώματα. Και είχε κάνει κσρδιοτοκογραφο και είχε χτυπήσει και εκείνη 4οαρες συσπάσεις. Αλλά επειδή ήταν ακανόνιστες δεν είχε θέμα. Οπότε να μην αγχώνεσαι. Είναι σύνηθες απ'οτι φαίνεται. 

Τέλεια που όλα είναι καλά!! 

Ναι και εγώ αυτό πιστεύω. Αφού δεν ξανά έκανα ότι απλά έτυχε. Θα δείξει και το Σάββατο που ξανά έχω .

Εγώ πράγματα δεν έχω πάρει τίποτα μόνο το καρότσι. Και έτσι όπως είμαι δε μπορώ να πάω να δω κιόλας. Σκέφτομαι μετά τον έβδομο όπως ήρθαν τα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μίλησα με την ενδοκρινολόγο. Μου είπε ότι οι τιμές στην κύηση είναι άλλες , όχι αυτές που έχει δίπλα και τρόμαξα. Στην αρχή μου είπε ότι είμαι μια χαρά μέσα στο όρια απλά να προσέχω λίγο τους υδατάνθρακες . Μετά μόλις της είπα ότι νοσηλεύτηκα και πήρα κορτιζόνη και μετά από 3 μέρες έκανα καμπύλη, μου λέει τότε από αυτό είναι. Έπρεπε να αφήσω μια βδομάδα να περάσει και μετά να την κάνω. Αλλά όλα καλά δε χρειάζεται τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μου θυμιζεται λίγο όσες κάνετε ενέσεις innohep , πόσες μονάδες  παίρνετε, πόσα κιλά είστε και αν το παίρνετε για πρόληψη 'η θεραπεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Κορίτσια, μου θυμιζεται λίγο όσες κάνετε ενέσεις innohep , πόσες μονάδες  παίρνετε, πόσα κιλά είστε και αν το παίρνετε για πρόληψη 'η θεραπεία?

Καλημέρα! Εγώ κάνω innohep 0.45 για πρόληψη. Είμαι 1.85 , 67 κιλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα! Εγώ κάνω innohep 0.45 για πρόληψη. Είμαι 1.85 , 67 κιλά 

 

Μοντέλο δηλαδή :P

Έκανα χθες εξέταση σντι-χα και μου έδειξε 0,18. Η αιμστολογος είπε επανάληψη για να βεβαιωθεί πριν μου αυξήσει τη δόση. Θα πάω σε λίγο πάλι. 

εγώ είμαι 76 κιλά πλέον και παίρνω των 8000 από την αρχή της εγκυμοσύνης που ήμουν 68. Μου είπε ότι αποκλείεται να μην με καλύπτει η ένεση. Γι'αυτό και θέλει επανάληψη. Αλλά αγχώθηκα μην γίνει τίποτα κακό :(

για προφύλαξη παίρνεις αυτή την τιμή? Μου θυμίζεις αν έχεις θρομβοφιλια 'η αν την παίρνεις έτσι κι αλλιώς προληπτικά?

η 0,45 είναι 4500 μονάδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Watermelon είπε:

 

Μοντέλο δηλαδή :P

Έκανα χθες εξέταση σντι-χα και μου έδειξε 0,18. Η αιμστολογος είπε επανάληψη για να βεβαιωθεί πριν μου αυξήσει τη δόση. Θα πάω σε λίγο πάλι. 

εγώ είμαι 76 κιλά πλέον και παίρνω των 8000 από την αρχή της εγκυμοσύνης που ήμουν 68. Μου είπε ότι αποκλείεται να μην με καλύπτει η ένεση. Γι'αυτό και θέλει επανάληψη. Αλλά αγχώθηκα μην γίνει τίποτα κακό :(

για προφύλαξη παίρνεις αυτή την τιμή? Μου θυμίζεις αν έχεις θρομβοφιλια 'η αν την παίρνεις έτσι κι αλλιώς προληπτικά?

Μην ανησυχείς και σε μένα εκεί είναι τον τελευταίο καιρό. Τελευταία εξέταση είχα 0.100

Έχω διαβάσει και μου είπε και η γιατρός ότι δε κοιτάνε μεμονωμένα την αντι-χα. Πρέπει να διαβάζεις συνολικά τα αποτελέσματα, όπως aptt, ινοδωγονο, d -dimer κτλπ. Εγώ έχω σταθερή δόση δεν την έχω αλλάξει καθόλου. 

Δεν έχω θρομβοφιλια, έχω ένδεια πρωτεινης S και την μετάλλαξη της ομοκυστεΐνης. Και ιστορικό θρόμβωσης 

Εσένα μόνο anti xa σου βάζει τίποτα άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Μην ανησυχείς και σε μένα εκεί είναι τον τελευταίο καιρό. Τελευταία εξέταση είχα 0.100

Έχω διαβάσει και μου είπε και η γιατρός ότι δε κοιτάνε μεμονωμένα την αντι-χα. Πρέπει να διαβάζεις συνολικά τα αποτελέσματα, όπως aptt, ινοδωγονο, d -dimer κτλπ. Εγώ έχω σταθερή δόση δεν την έχω αλλάξει καθόλου. 

Δεν έχω θρομβοφιλια, έχω ένδεια πρωτεινης S και την μετάλλαξη της ομοκυστεΐνης. Και ιστορικό θρόμβωσης 

Εσένα μόνο anti xa σου βάζει τίποτα άλλο;

Άρα εσένα η επιθυμητή τιμή της σιμστολογου σου είναι το 0,1? 

Εμένα μου βάζει κάθε μήνα anti xa για να δούμε αν με καλύπτει η ένεση και γενική αίματος για να βλέπει την συνολική εικόνα αλλά και τα αιμοπετάλια γιατί μια από τις ανεπιθύμητες παρενέργειες της ένεσης είναι η πτώση των αιμοπεταλίων. 

Τα άλλα δεν τα κοιτάμε. Είχα κάνει τις μεταλλάξεις θρομβοφιλιας και από εκεί είδαμε σε ποιες είναι. Δεν έχω όμως στο ιστορικό μου κάτι. Μάλιστα πέρσι που είχα μια κύηση μέχρι τον 5ο μήνα, δεν ήξερα καν ότι έχω θρομβοφιλια και η κύηση προχωρούσε χωρίς επιπλοκές στο θέμα αυτό. 

Αλλά χθες πανικοβλήθηκα μόλις είδα την τιμή. Όλους αυτούς τους μήνες κυμαίνομαι μεταξύ 0,3-0,5 και χθες 0,18 και έπαθα σοκ. Έψαχνα την αιμστολογο σαν τρελή. Τώρα περιμένω την επανάληψη της εξέτασης να δω τι θα μου βγάλει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Άρα εσένα η επιθυμητή τιμή της σιμστολογου σου είναι το 0,1? 

Εμένα μου βάζει κάθε μήνα anti xa για να δούμε αν με καλύπτει η ένεση και γενική αίματος για να βλέπει την συνολική εικόνα αλλά και τα αιμοπετάλια γιατί μια από τις ανεπιθύμητες παρενέργειες της ένεσης είναι η πτώση των αιμοπεταλίων. 

Τα άλλα δεν τα κοιτάμε. Είχα κάνει τις μεταλλάξεις θρομβοφιλιας και από εκεί είδαμε σε ποιες είναι. Δεν έχω όμως στο ιστορικό μου κάτι. Μάλιστα πέρσι που είχα μια κύηση μέχρι τον 5ο μήνα, δεν ήξερα καν ότι έχω θρομβοφιλια και η κύηση προχωρούσε χωρίς επιπλοκές στο θέμα αυτό. 

Αλλά χθες πανικοβλήθηκα μόλις είδα την τιμή. Όλους αυτούς τους μήνες κυμαίνομαι μεταξύ 0,3-0,5 και χθες 0,18 και έπαθα σοκ. Έψαχνα την αιμστολογο σαν τρελή. Τώρα περιμένω την επανάληψη της εξέτασης να δω τι θα μου βγάλει. 

Δε ξέρω αν αυτή είναι η επιθυμητή αλλά δε κοιτάει μόνο αυτή..  κοιτάει και όλα τα υπόλοιπα που ανέφερα πιο πάνω. + Τα αιμοπετάλια, που χθες μου είπε να σταματήσω ακόμα νωρίτερα το σαλοσπιρ γιατί έπεσαν αρκετά... Και δε με έχει ρωτήσει ποτέ για κιλά ή κάτι τέτοιο, δε ξέρω αν παίζει τόσο ρόλο. Εσύ τι ακριβώς έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...