Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις On 25/5/2023 at 9:38 ΠΜ, ο/η Emily2 είπε:

Τώρα νομίζω είναι η καμπύλη ζαχάρου και πιο μετά η ντοπλερ. 

Πήγα και στην αιματολογο προχθές, λόγω της μετάλλαξης που έχω και παίρνω σαλοσπιρ και κάνω ενέσεις ινοχεπ. Μου είπε ότι το σαλοσπιρ θα το σταματήσω την 28η εβδομάδα, αλλά διαβάζω γενικά ότι το σταματάνε 32η. 😢 Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σαλοσπιρ;

και γω παιρνω σαλοσπιρ +κανω ινοχεπ, και μενα 32η μου ειπε, στο Έλενα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η silvy22 είπε:

και γω παιρνω σαλοσπιρ +κανω ινοχεπ, και μενα 32η μου ειπε, στο Έλενα πας?

Όχι Θεσσαλονίκη μένω. Γιατί τα παίρνεις αν επιτρέπεται; 

Να πάρω και δεύτερη γνώμη ; Φοβάμαι μη τα σταματήσω νωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να μοιραστώ κάτι μαζι σας.. έχει αρχίσει και μου γίνεται έμμονη ιδέα ο τοκετός.. εννοω πως με κατακλύζει ο φόβος!! Ειδικά μετά από ένα βίντεο που είδα από φυσιολογικό τοκετό, είναι το μόνο που σκέφτομαι..  αισθάνεται κάποια άλλη το ίδιο ή είμαι μόνο εγώ..; 🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Θέλω να μοιραστώ κάτι μαζι σας.. έχει αρχίσει και μου γίνεται έμμονη ιδέα ο τοκετός.. εννοω πως με κατακλύζει ο φόβος!! Ειδικά μετά από ένα βίντεο που είδα από φυσιολογικό τοκετό, είναι το μόνο που σκέφτομαι..  αισθάνεται κάποια άλλη το ίδιο ή είμαι μόνο εγώ..; 🥺🥺

@anna1122καλημέρα! Και εγώ φοβάμαι αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.. καμία φορά βάζω αρνητικά σενάρια στο μυαλό μου αλλά μετά τα απωθώ. Μια αγωνία για το άγνωστο νομίζω είναι λογική? 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2023 at 8:51 ΠΜ, ο/η Emily2 είπε:

Όχι Θεσσαλονίκη μένω. Γιατί τα παίρνεις αν επιτρέπεται; 

Να πάρω και δεύτερη γνώμη ; Φοβάμαι μη τα σταματήσω νωρίς 

μου έβγαλε υψηλό ποσοστό προεκλαμψίας στην αυχιενική, ειναι προληπτική αγωγή
είμαι και απο εξωσωματική άρα ένας λόγος παραπάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

@anna1122καλημέρα! Και εγώ φοβάμαι αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.. καμία φορά βάζω αρνητικά σενάρια στο μυαλό μου αλλά μετά τα απωθώ. Μια αγωνία για το άγνωστο νομίζω είναι λογική? 🙄

Αχ δεν ξέρω μου φαίνεται ένα βουνό.. ελπίζω με τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού να χαλαρώσω λίγο.. έκανα και το λάθος να βάλω ένα βίντεο από φυσιολογικό τοκετό,και έχω φρικαρει ακόμα περισσότερο!!!🥺🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Αχ δεν ξέρω μου φαίνεται ένα βουνό.. ελπίζω με τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού να χαλαρώσω λίγο.. έκανα και το λάθος να βάλω ένα βίντεο από φυσιολογικό τοκετό,και έχω φρικαρει ακόμα περισσότερο!!!🥺🙄

@anna1122 Μην ξαναδείς κανένα βίντεο! Εγώ προσπαθώ να μη μου λένε εμπειρίες από τοκετό η να βλέπω βίντεο για να είμαι ήρεμη. Κάνε κ εσύ το ίδιο.. πόσες εβδομάδες είσαι κ θα αρχίσεις μαθήματα? Μου είπε κ εμένα ο γιατρός μου να αρχίσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

@anna1122 Μην ξαναδείς κανένα βίντεο! Εγώ προσπαθώ να μη μου λένε εμπειρίες από τοκετό η να βλέπω βίντεο για να είμαι ήρεμη. Κάνε κ εσύ το ίδιο.. πόσες εβδομάδες είσαι κ θα αρχίσεις μαθήματα? Μου είπε κ εμένα ο γιατρός μου να αρχίσω. 

Ναι δίκιο έχεις νομίζω δεν είναι πολύ καλή ιδέα να βλέπεις.. η άγνοια είναι ευτυχία μάλλον 😅!23+4 σήμερα, είναι νωρίς; Εσύ πόσο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Ναι δίκιο έχεις νομίζω δεν είναι πολύ καλή ιδέα να βλέπεις.. η άγνοια είναι ευτυχία μάλλον 😅!23+4 σήμερα, είναι νωρίς; Εσύ πόσο είσαι;

Που θα κάνεις τα μαθήματα ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Ναι δίκιο έχεις νομίζω δεν είναι πολύ καλή ιδέα να βλέπεις.. η άγνοια είναι ευτυχία μάλλον 😅!23+4 σήμερα, είναι νωρίς; Εσύ πόσο είσαι;

@anna1122Έτσι νομίζω κ εγώ 😂 παλιά έβλεπα βιντεάκια τώρα όχι. Είμαι 24 +2. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

@anna1122Έτσι νομίζω κ εγώ 😂 παλιά έβλεπα βιντεάκια τώρα όχι. Είμαι 24 +2. 

Κοντά είμαστε! Τι Πητ έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ 26/9 κοριτσάκι…🥰..💖..την Παρασκευή έχω γιατρό και έχω μια αγωνία να τη δω..Περιμένω ακόμα τις εξετάσεις…εχθές που έκλεισα την 23 η εβδομάδα στη 1 τη νύχτα ένιωσα την πρώτη μεγάλη κλοτσιά…ήταν εντυπωσιακό…Μέχρι τώρα ένιωθα αραιά και που κάτι χτυπηματάκια αλλά εχθές ήταν εντελώς διαφορετικό…πολύ δυναμικό…Εύχομαι σε όλες να φτάσουμε μέχρι τέλους χωρίς κανένα θέμα…Θέλω να αρχίσω τα ψώνια σε λίγες εβδομάδες αλλά αν δεν βγουν οι εξετάσεις δεν κάνω τίποτα…εγώ παραδόξως δεν έχω άγχος γι’αυτό αλλά έχει ο άντρας μου πολύ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια εγώ 26/9 κοριτσάκι…🥰..💖..την Παρασκευή έχω γιατρό και έχω μια αγωνία να τη δω..Περιμένω ακόμα τις εξετάσεις…εχθές που έκλεισα την 23 η εβδομάδα στη 1 τη νύχτα ένιωσα την πρώτη μεγάλη κλοτσιά…ήταν εντυπωσιακό…Μέχρι τώρα ένιωθα αραιά και που κάτι χτυπηματάκια αλλά εχθές ήταν εντελώς διαφορετικό…πολύ δυναμικό…Εύχομαι σε όλες να φτάσουμε μέχρι τέλους χωρίς κανένα θέμα…Θέλω να αρχίσω τα ψώνια σε λίγες εβδομάδες αλλά αν δεν βγουν οι εξετάσεις δεν κάνω τίποτα…εγώ παραδόξως δεν έχω άγχος γι’αυτό αλλά έχει ο άντρας μου πολύ…

@Tinasardin8689 και εμείς κοριτσάκι! Με το καλό σε όλες μας να πάνε όλα καλά!!! Και εμένα τα χτυπήματα είναι αρκετά πιο έντονα. Μου είπε ο γιατρός να περπατάω 30-40 λεπτά την ημέρα και πρέπει να το βάλω στο πρόγραμμα!! Καλές θα βγούνε οι εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Σας διαβάζω, αλλά δεν είχα καθόλου χρόνο να γράψω το τελευταίο διάστημα.. εμείς κάναμε την καμπύλη ζαχάρου την προηγούμενη εβδομάδα και περιμένουμε τα αποτελέσματα. Και εχθές πήγαμε για το υπερηχογραφημα doppler. Τα μωράκια μεγαλώνουν και τα δύο κανονικά και ευτυχώς ο μικρούλης τελικά τρέφεται κανονικά. Είναι μεν λίγο πιο μικρός από το κοριτσάκι, αλλά μας είπαν πως είναι φυσιολογικό στα δίδυμα να μην ζυγίζουν το ίδιο. 

Εμείς τα ψωνίσαμε σχεδόν όλα, από κουβερτακια, ρουχαλάκια κλπ. Βέβαια δεν πήραμε πάρα πολλά, γτ όπως είπαν και κάποιες κοπέλες πιο πάνω, μεγαλώνουν τόσο γρήγορα τα μπεμπεκια που αν πάρεις πολλά, παίζει να μην προλαβεις να τους τα φορέσεις καν όλα.. Εμένα το έπαθε η νύφη μου αυτό, όταν  γέννησε την μικρή της είχαμε πάρει όλοι τόσα πολλά που δεν της φόρεσε τελικά ούτε τα μισά. Μόνο κρεβατάκια δεν έχουμε πάρει ακόμα. Αλλά εφόσον όλες οι εξετάσεις βγήκαν εντάξει, λέμε σιγά σιγά να κοιτάξουμε..

@anna1122 Είναι φυσικό να σε φοβίζει και μόνο η σκέψη, γτ είναι κάτι τελείως καινούργιο για τις περισσότερες από εμάς. Κ θα σου έλεγα κ εγώ όπως είπε κ η @marinaki23 να μην ξαναδείς σχετικό βίντεο και όσο μπορείς προσπάθησε να αποφεύγεις οτιδήποτε σχετικό. Έκανα ακριβώς το ίδιο λάθος κ φοβήθηκα τόσο πολύ που ήμουν αποφασισμένη πως θα πάμε με καισαρική.. αλλά ευτυχώς μετά από πολλές συζητήσεις με τους γιατρούς μου, σκέφτηκα πως αξίζει να δοκιμάσω την φυσιολογική γέννα και ο,τι γίνει. Να σκέφτεσαι πως ότι κάνεις το κάνεις για το μικρουλακι που έχεις μέσα σου και πιστεύω πως όταν έρθει η στιγμή η σκέψη αυτή και μόνο θα μας δώσει όση δύναμη χρειάζεται για να τα καταφέρουμε. Και το λέω  εγώ που είμαι με δίδυμα και είναι επίσης η πρώτη μου φορά.. 😉

@Tinasardin8689 ποτέ βγαίνουν οι εξετάσεις??? Με το καλό εύχομαι να έχετε καλά αποτελέσματα και να την δεις κ ολας την ζουζουνα σου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nassi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σας διαβάζω, αλλά δεν είχα καθόλου χρόνο να γράψω το τελευταίο διάστημα.. εμείς κάναμε την καμπύλη ζαχάρου την προηγούμενη εβδομάδα και περιμένουμε τα αποτελέσματα. Και εχθές πήγαμε για το υπερηχογραφημα doppler. Τα μωράκια μεγαλώνουν και τα δύο κανονικά και ευτυχώς ο μικρούλης τελικά τρέφεται κανονικά. Είναι μεν λίγο πιο μικρός από το κοριτσάκι, αλλά μας είπαν πως είναι φυσιολογικό στα δίδυμα να μην ζυγίζουν το ίδιο. 

Εμείς τα ψωνίσαμε σχεδόν όλα, από κουβερτακια, ρουχαλάκια κλπ. Βέβαια δεν πήραμε πάρα πολλά, γτ όπως είπαν και κάποιες κοπέλες πιο πάνω, μεγαλώνουν τόσο γρήγορα τα μπεμπεκια που αν πάρεις πολλά, παίζει να μην προλαβεις να τους τα φορέσεις καν όλα.. Εμένα το έπαθε η νύφη μου αυτό, όταν  γέννησε την μικρή της είχαμε πάρει όλοι τόσα πολλά που δεν της φόρεσε τελικά ούτε τα μισά. Μόνο κρεβατάκια δεν έχουμε πάρει ακόμα. Αλλά εφόσον όλες οι εξετάσεις βγήκαν εντάξει, λέμε σιγά σιγά να κοιτάξουμε..

@anna1122 Είναι φυσικό να σε φοβίζει και μόνο η σκέψη, γτ είναι κάτι τελείως καινούργιο για τις περισσότερες από εμάς. Κ θα σου έλεγα κ εγώ όπως είπε κ η @marinaki23 να μην ξαναδείς σχετικό βίντεο και όσο μπορείς προσπάθησε να αποφεύγεις οτιδήποτε σχετικό. Έκανα ακριβώς το ίδιο λάθος κ φοβήθηκα τόσο πολύ που ήμουν αποφασισμένη πως θα πάμε με καισαρική.. αλλά ευτυχώς μετά από πολλές συζητήσεις με τους γιατρούς μου, σκέφτηκα πως αξίζει να δοκιμάσω την φυσιολογική γέννα και ο,τι γίνει. Να σκέφτεσαι πως ότι κάνεις το κάνεις για το μικρουλακι που έχεις μέσα σου και πιστεύω πως όταν έρθει η στιγμή η σκέψη αυτή και μόνο θα μας δώσει όση δύναμη χρειάζεται για να τα καταφέρουμε. Και το λέω  εγώ που είμαι με δίδυμα και είναι επίσης η πρώτη μου φορά.. 😉

@Tinasardin8689 ποτέ βγαίνουν οι εξετάσεις??? Με το καλό εύχομαι να έχετε καλά αποτελέσματα και να την δεις κ ολας την ζουζουνα σου!!

 

@Nassi έχεις τόσο δίκιο.. καμια φορά ξεχνάω πόσο σημαντικά είναι αυτά τα πλάσματα μια που κουβαλάμε! Και όντως δεν είχα σκεφτεί καν πως μπορεί να το σκέφτεται μια γυναίκα που έχει δύο θησαυρούς, δε θα έπρεπε καν να το σκέφτομαι 🙂 Είμαστε πολύ πιο δυνατές από όσο νομίζουμε και όντως όλες οι φοβίες εκείνη τη στιγμή θα εξανεμιστουν! Σε ευχαριστώ πολύ για το motivational speech! 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna1122 είπε:

@Nassi έχεις τόσο δίκιο.. καμια φορά ξεχνάω πόσο σημαντικά είναι αυτά τα πλάσματα μια που κουβαλάμε! Και όντως δεν είχα σκεφτεί καν πως μπορεί να το σκέφτεται μια γυναίκα που έχει δύο θησαυρούς, δε θα έπρεπε καν να το σκέφτομαι 🙂 Είμαστε πολύ πιο δυνατές από όσο νομίζουμε και όντως όλες οι φοβίες εκείνη τη στιγμή θα εξανεμιστουν! Σε ευχαριστώ πολύ για το motivational speech! 🥰❤️

 

@Tinasardin8689 και εγώ μόλις μπήκα στην 23 εβδομάδα άρχισα να την νοιωθω τόσο έντονα! Πλέον ξαπλώνω και βλέπω να κουνιέται και η κοιλίτσα 🙂❤️

Επίσης βρε κορίτσια μου πως πάτε με το θέμα της συχνοουριας;;;; 

Εγώ κοντεύω να τρελαθώ.. έχω φτάσει στο σημείο να φοβάμαι μην υπάρχει καμία ουρολοίμωξη.. 😐 

Συν του ότι νοιωθω σαν να έχω ένα βάρος να με πιέζει χαμηλά.. το έχετε και εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

 

@Tinasardin8689 και εγώ μόλις μπήκα στην 23 εβδομάδα άρχισα να την νοιωθω τόσο έντονα! Πλέον ξαπλώνω και βλέπω να κουνιέται και η κοιλίτσα 🙂❤️

Επίσης βρε κορίτσια μου πως πάτε με το θέμα της συχνοουριας;;;; 

Εγώ κοντεύω να τρελαθώ.. έχω φτάσει στο σημείο να φοβάμαι μην υπάρχει καμία ουρολοίμωξη.. 😐 

Συν του ότι νοιωθω σαν να έχω ένα βάρος να με πιέζει χαμηλά.. το έχετε και εσείς;

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε με υγεία! 🥰

Εγω δύσκολα. Κάθε τρεις κ λίγο τρέχω στην τουαλετα γιατί νομίζω πως πάλι μου ήρθε.. βέβαια πίνω κ πολύ νερό, γεγονός που επιβαρύνει ακόμα περισσότερο την κατάσταση. Για ουρολοίμωξη μην φοβάσαι. Γιατί 1. στην περίπτωση αυτή, δεν θα μπορούσες να πας και 2. τσούζει αρκετά πολύ, οπότε θα καταλάβαινες αν ήταν κάποια λοίμωξη.

Για το βάρος χαμηλά, μπορώ να σου πω πως είναι επίσης φυσιολογικό. Εγώ σήμερα 26+2 και αρχές της προηγούμενης εβδομάδας, πέρα από την πίεση χαμηλά που λες.. ειχα κ κάτι πανάκια σαν πόνοι περιόδου. Κ επειδή εμένα η εγκυμοσύνη μου ξεκίνησε με αιμορραγίες, προφανώς και φοβήθηκα παααρα πολύ... αλλα τελικά, δόξα τω Θεώ, δεν ήταν τίποτα. Η γιατρός μού είπε πως τα πανάκια αυτά και η πίεση, εφόσον δεν συνοδεύονται με αίμα ή πολλά υγρά (περισσότερα δλδ από ότι βγάζουμε κανονικά), δεν είναι ανησυχητικά. Οφείλονται στο ότι μεγαλώνουν τα μικρουλακια μας και μαζί με αυτά κ η μήτρα. Βέβαια αν φοβάσαι πολύ, πήγαινε μια από τον γιατρό σου να σου μετρήσει και τον τράχηλο για σιγουριά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια εγώ 26/9 κοριτσάκι…🥰..💖..την Παρασκευή έχω γιατρό και έχω μια αγωνία να τη δω..Περιμένω ακόμα τις εξετάσεις…εχθές που έκλεισα την 23 η εβδομάδα στη 1 τη νύχτα ένιωσα την πρώτη μεγάλη κλοτσιά…ήταν εντυπωσιακό…Μέχρι τώρα ένιωθα αραιά και που κάτι χτυπηματάκια αλλά εχθές ήταν εντελώς διαφορετικό…πολύ δυναμικό…Εύχομαι σε όλες να φτάσουμε μέχρι τέλους χωρίς κανένα θέμα…Θέλω να αρχίσω τα ψώνια σε λίγες εβδομάδες αλλά αν δεν βγουν οι εξετάσεις δεν κάνω τίποτα…εγώ παραδόξως δεν έχω άγχος γι’αυτό αλλά έχει ο άντρας μου πολύ…

Κι εγώ 25/9  μαζί θα γεννησουμε εμείς!!! 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σας διαβάζω, αλλά δεν είχα καθόλου χρόνο να γράψω το τελευταίο διάστημα.. εμείς κάναμε την καμπύλη ζαχάρου την προηγούμενη εβδομάδα και περιμένουμε τα αποτελέσματα. Και εχθές πήγαμε για το υπερηχογραφημα doppler. Τα μωράκια μεγαλώνουν και τα δύο κανονικά και ευτυχώς ο μικρούλης τελικά τρέφεται κανονικά. Είναι μεν λίγο πιο μικρός από το κοριτσάκι, αλλά μας είπαν πως είναι φυσιολογικό στα δίδυμα να μην ζυγίζουν το ίδιο. 

Εμείς τα ψωνίσαμε σχεδόν όλα, από κουβερτακια, ρουχαλάκια κλπ. Βέβαια δεν πήραμε πάρα πολλά, γτ όπως είπαν και κάποιες κοπέλες πιο πάνω, μεγαλώνουν τόσο γρήγορα τα μπεμπεκια που αν πάρεις πολλά, παίζει να μην προλαβεις να τους τα φορέσεις καν όλα.. Εμένα το έπαθε η νύφη μου αυτό, όταν  γέννησε την μικρή της είχαμε πάρει όλοι τόσα πολλά που δεν της φόρεσε τελικά ούτε τα μισά. Μόνο κρεβατάκια δεν έχουμε πάρει ακόμα. Αλλά εφόσον όλες οι εξετάσεις βγήκαν εντάξει, λέμε σιγά σιγά να κοιτάξουμε..

@anna1122 Είναι φυσικό να σε φοβίζει και μόνο η σκέψη, γτ είναι κάτι τελείως καινούργιο για τις περισσότερες από εμάς. Κ θα σου έλεγα κ εγώ όπως είπε κ η @marinaki23 να μην ξαναδείς σχετικό βίντεο και όσο μπορείς προσπάθησε να αποφεύγεις οτιδήποτε σχετικό. Έκανα ακριβώς το ίδιο λάθος κ φοβήθηκα τόσο πολύ που ήμουν αποφασισμένη πως θα πάμε με καισαρική.. αλλά ευτυχώς μετά από πολλές συζητήσεις με τους γιατρούς μου, σκέφτηκα πως αξίζει να δοκιμάσω την φυσιολογική γέννα και ο,τι γίνει. Να σκέφτεσαι πως ότι κάνεις το κάνεις για το μικρουλακι που έχεις μέσα σου και πιστεύω πως όταν έρθει η στιγμή η σκέψη αυτή και μόνο θα μας δώσει όση δύναμη χρειάζεται για να τα καταφέρουμε. Και το λέω  εγώ που είμαι με δίδυμα και είναι επίσης η πρώτη μου φορά.. 😉

@Tinasardin8689 ποτέ βγαίνουν οι εξετάσεις??? Με το καλό εύχομαι να έχετε καλά αποτελέσματα και να την δεις κ ολας την ζουζουνα σου!!

 

@Nassi καλημέρα και καλό μήνα! Είσαι πολύ οργανωμένη μπράβο!! Πόσες εβδομάδες είσαι? Στις πόσες εβδομάδες έκανες την καμπύλη? Εμένα έχουν περάσει περίπου 3 εβδομάδες ήδη. Μήπως ήταν πολύ νωρίς?? 

Πόσα περίπου ρουχαλακια είναι καλά ώστε να μην είναι υπερβολή? Κοντομανικα η μακρυμάνικα? 

Που μπορώ να βρω μια λίστα με το τι θα χρειαστούμε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Είμαι 24+4 και το μωρό έχει βάρος 800 γραμμάρια. Ρώτησα το γιατρό αν είναι πολύ κ μου είπε ότι είναι στα φυσιολογικά. Εγώ που διαβάζω λέει μέχρι 600. Να ανησυχώ?? Αφού τον ρώτησα για το αμνιακό υγρό μου είπε ότι είναι λίγο αυξημένο κ πρέπει να περπατάω 30 λεπτά κάθε μέρα. Καμπύλη ζαχάρου είχα κάνει πριν 15 μέρες περίπου κ μου είπε ότι ήταν εντάξει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...