Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονακια στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;;; 

Χθες το βράδυ με έπιασαν κάτι πονακια χαμηλά δεξιά και αριστερά στην κοιλιά. Είμαι στην 8η εβδομάδα κύησης και σε λίγο μπαίνω στην 9η. 

Τα πονακια αυτά δε μοιάζουν με περιόδου ούτε είναι έντονα, πιο πολύ θα έλεγα ενοχλητικά με λίγα τσιμπήματα. Σα να υπάρχει κάτι εκεί δεξιά και αριστερά δεν ξέρω πως το εξηγήσω ειλικρινά. 

Σήμερα ξύπνησα μια χαρά, έχει λίγη ώρα που με ξανά έπιασαν αυτά τα πονακια. 

Είναι φυσιολογικά ;;; Είχατε και εσείς τέτοια πονακια ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2023 at 12:40 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;;; 

Χθες το βράδυ με έπιασαν κάτι πονακια χαμηλά δεξιά και αριστερά στην κοιλιά. Είμαι στην 8η εβδομάδα κύησης και σε λίγο μπαίνω στην 9η. 

Τα πονακια αυτά δε μοιάζουν με περιόδου ούτε είναι έντονα, πιο πολύ θα έλεγα ενοχλητικά με λίγα τσιμπήματα. Σα να υπάρχει κάτι εκεί δεξιά και αριστερά δεν ξέρω πως το εξηγήσω ειλικρινά. 

Σήμερα ξύπνησα μια χαρά, έχει λίγη ώρα που με ξανά έπιασαν αυτά τα πονακια. 

Είναι φυσιολογικά ;;; Είχατε και εσείς τέτοια πονακια ;

Γεια σου! Δες τη συζήτηση με τίτλο "Πόνοι και τράβηγμα", πληκτρολόγησέ το στην Αναζήτηση, πάνω δεξιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2023 at 12:40 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;;; 

Χθες το βράδυ με έπιασαν κάτι πονακια χαμηλά δεξιά και αριστερά στην κοιλιά. Είμαι στην 8η εβδομάδα κύησης και σε λίγο μπαίνω στην 9η. 

Τα πονακια αυτά δε μοιάζουν με περιόδου ούτε είναι έντονα, πιο πολύ θα έλεγα ενοχλητικά με λίγα τσιμπήματα. Σα να υπάρχει κάτι εκεί δεξιά και αριστερά δεν ξέρω πως το εξηγήσω ειλικρινά. 

Σήμερα ξύπνησα μια χαρά, έχει λίγη ώρα που με ξανά έπιασαν αυτά τα πονακια. 

Είναι φυσιολογικά ;;; Είχατε και εσείς τέτοια πονακια ;

Εγω σου προτεινω να μεινεις ξαπλωμενη γιατί μπορει να κουραστηκες. Εμενα ετυχε κ ειχα παρομοια πονακια σαν τσιμπιματακια στην 12η βδομαδα. Κ τελικά ηταν αποκολληση. Βεβαια ολα καλα. Δεν θελει αγχος.  Ξαπλωσε σε παρακαλω για καλο κ για κακο.  Αυριο θα εισαι καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Εγω σου προτεινω να μεινεις ξαπλωμενη γιατί μπορει να κουραστηκες. Εμενα ετυχε κ ειχα παρομοια πονακια σαν τσιμπιματακια στην 12η βδομαδα. Κ τελικά ηταν αποκολληση. Βεβαια ολα καλα. Δεν θελει αγχος.  Ξαπλωσε σε παρακαλω για καλο κ για κακο.  Αυριο θα εισαι καλυτερα!!

Καλημέρα, όλα καλά όμως τώρα ;;; 

Ειχες και αίμα ;;; ξάπλωσα εκείνο το πρωί και μετά ηρέμησα δεν τα ξανά είχα μέχρι και σήμερα που ξύπνησα με λίγα πονακια περιόδου (τελείως διαφορετικά με εκείνα που είχα προχθές)! Γενικά η γιατρός μου είχε πει πως τα πονακια είναι φυσιολογικά,αν δω αίμα να την καλέσω. Έχω την τρίτη ραντεβού οπότε κάνω υπομονή μέχρι τότε 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα, όλα καλά όμως τώρα ;;; 

Ειχες και αίμα ;;; ξάπλωσα εκείνο το πρωί και μετά ηρέμησα δεν τα ξανά είχα μέχρι και σήμερα που ξύπνησα με λίγα πονακια περιόδου (τελείως διαφορετικά με εκείνα που είχα προχθές)! Γενικά η γιατρός μου είχε πει πως τα πονακια είναι φυσιολογικά,αν δω αίμα να την καλέσω. Έχω την τρίτη ραντεβού οπότε κάνω υπομονή μέχρι τότε 😢

Oλα καλα θα ειναι

Εγω ειμαι 2 μερες αιμορραγία (βραδυ με επιασε κ πρωι πηγα νοσοκομείο για υπερηχο). Ολα καλα ομως 17-18 μερες μετα κ εχω ακομα καφε. Μου ειπαν οτι καθαριζει σιγα σιγα η περιοχη. Το ευχομαι. Καναμε κ αυχενικη ολα πολυ καλα. Πιστευω προχωραμε. Ειμαι ομως 18 μερες μονο ξαπλωμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Oλα καλα θα ειναι

Εγω ειμαι 2 μερες αιμορραγία (βραδυ με επιασε κ πρωι πηγα νοσοκομείο για υπερηχο). Ολα καλα ομως 17-18 μερες μετα κ εχω ακομα καφε. Μου ειπαν οτι καθαριζει σιγα σιγα η περιοχη. Το ευχομαι. Καναμε κ αυχενικη ολα πολυ καλα. Πιστευω προχωραμε. Ειμαι ομως 18 μερες μονο ξαπλωμενη.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά!!! 

Νομίζω είναι καλό που η αυχενική πήγε καλά, σωστά ;;; Υπομονή, φαντάζομαι πως είναι πολύ δύσκολο να είσαι μόνο ξαπλωμένη αλλά πρέπει να γίνει για το μωράκι σου!! Όλα καλά θα πάνε🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Emily2 είπε:

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά!!! 

Νομίζω είναι καλό που η αυχενική πήγε καλά, σωστά ;;; Υπομονή, φαντάζομαι πως είναι πολύ δύσκολο να είσαι μόνο ξαπλωμένη αλλά πρέπει να γίνει για το μωράκι σου!! Όλα καλά θα πάνε🙏

Ναι ειναι πολυ σημαντικη η αυχενικη. Ειναι η πρωτη σημαντικη εξεταση.   Κ την εκανα μετα την αποκολληση 10 μερες. Οποτε το μωρακι δεν επηρεάστηκε.  Τωρα περιμενω. Για το μωρακι μου τι να κανω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...