Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια όλα καλά από τον γιατρό..Μου έγραψε εξετάσεις σήμερα και ξανά την επόμενη Παρασκευή…κουνιόταν σήμερα..λεπτομέρειες δεν μου είπε…μόνο να μη φάω ταραμά…😝

Τέλεια αφού όλα πηγαίνουν καλά!! Σε ποια εβδομάδα είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Τέλεια αφού όλα πηγαίνουν καλά!! Σε ποια εβδομάδα είσαι??

Διανύω τη 10η..9+4 για την ακρίβεια…🙏..Μακάρι να πηγαίνουν όλα καλά κάθε εβδομάδα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Διανύω τη 10η..9+4 για την ακρίβεια…🙏..Μακάρι να πηγαίνουν όλα καλά κάθε εβδομάδα…

Θα πηγαίνουν κορίτσι μου θα πηγαίνουν!! Θετική σκέψη μόνο και ξεκούραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Girly είπε:

Γκουνττττ μορνινγκκκκκκ!!!!

Τι κάνετε?? @marinaP πώς πάμε??!!!!

@annitakianna και εγώ είμαι της άποψης ότι δεν έγινε ακομη η ωορρηξία..εσύ ευχαριστησου τις επαφές σου και τις επόμενες μέρες θα έρθει το θετικό τεστακι!

Οι υπόλοιπες πως είστε κορίτσια μου?

@ΚΑΤΕΡΙΝΑ είχες κανένα συμπτωματακι? Για πες..είμαστε στις ίδιες μέρες αν θυμάμαι καλά! Εγώ τίποτα..5 μέρες μετά την ωορρηξία είμαστε και οι δύο έτσι? Μόνο αυτά τα παχιά υγρά είχα χθες ,σήμερα θα δούμε στην πορεία..προχθές είχα τσιμπηματακια αλλά ρε γαμωτο ήταν πολύ νωρίς για οτιδήποτε.. αχ περιμένω και γω να νιώσω κανέναν πόνο εμφύτευσης ή να δω κανένα σημαδακι στο εσώρουχο αλλά μπααα .

καλησπέρα κορίτσι μου, μπα δεν έχω τπτ😐 απολύτως τπτ όμως, δεν είχα κ πολλά υγρά αυτή τη φορά σαν προηγούμενες δλδ και δεν ξέρω αν δείχνει κάτι αυτό για την ποιότητα της ωορρηξίας να το πω έτσι! εγώ την πρώτη φορά παλι δεν είχα νιώσει τπτ οπότε κ να νιώσω δεν ξέρω αν καταλάβω οτι θα είναι κατι😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας 😊

απο ότι διάβασα θα σου πω και εγω τα ίδια με τα αλλά κοριτισα 

εγω έχω Πολυκυστηκες και έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνών.. 

Οσες έχουμε Πολυκυστηκες ( αν έχεις ) μπορούμε να μείνουμε έγκυες απλά μπορεί να χρειαστούμε λίγο περισσότερο χρόνο απο κοπέλες που δεν έχουν ΣΠΩ 

κάθε μήνα έχεις πιθανότητα να συλλάβεις 20% δεν το λες και μεγάλο ποσοστό όποτε όπως καταλαβαίνεις θέλει χρόνο 

Η γνωμη μου ειναι να βρεις έναν καλό ενδοκρινολόγο και να κανείς εξετάσεις ορμονικές να δεις σίγουρα  την προλακτινη γιατί επηρεάζει πολύ τον κύκλο μας και κάνουμε μεγαλους…

εγω αυτό έκανα και πήρα χάπι για την προλακτινη και έμεινα αμέσως εγκυος 

τα inofert plus πιστεύω βοηθάνε και εγω πήρα έμεινα ευχαριστημένη και με  τα τεστ ωορρηξιας να τα δοκιμάσεις αν θέλεις και αυτά βοηθαν 

κοιτα να βρεις και εναν άλλον γυναικολόγο να μάθεις σίγουρα αν έχεις ΣΠΩ να ψάξεις να βρεις κάποιον που να τον εμπιστεύεστε και να σου δίνει την απαραίτητη προσοχή άσχετα με την ηλικία σου.. 

Και το πιο βασικό να είσαι ήρεμη αυτά τα πράγματα θέλουν υπομονή και να ευχαριστηθείς τις επαφες σας όσο γίνεται και θα πάνε όλα καλά 🙂

Για αρχή να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! κορίτσια τα λόγια σας είναι ανακουφιστικά αλήθεια, νομίζω πως για αρχή πρέπει να αλλάξω γυναικολόγο, έκανα και προλακτίνη και αν και δεν είμαι ειδικός είναι μέσα στα όρια, είναι 16.99 ng/mL, Πως σας ακούγετε;

Και έχετε δίκιο πρέπει να ηρεμήσω και να βγάλω τις αρνητικές σκέψεις από μέσα μου που με έχουν κατακυριεύσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου, μπα δεν έχω τπτ😐 απολύτως τπτ όμως, δεν είχα κ πολλά υγρά αυτή τη φορά σαν προηγούμενες δλδ και δεν ξέρω αν δείχνει κάτι αυτό για την ποιότητα της ωορρηξίας να το πω έτσι! εγώ την πρώτη φορά παλι δεν είχα νιώσει τπτ οπότε κ να νιώσω δεν ξέρω αν καταλάβω οτι θα είναι κατι😅

Υγρά δεν είχα ούτε εγώ..τις τελευταίες δύο φορές δεν είχα.. και δες τώρα ..στον γιο μου ούτε εγώ είχα τίποτα για να καταλάβω εμφύτευση κλπ ..βασικά δεν είχα και το νου μου τότε είναι η αλήθεια αλλά σίγουρα δεν είχα αίμα εμφύτευσης...

Τώρα ψάχνω ψωχνω κανένα σημαδακι αλλά τίποτα ..και τα οηχτς υγρά τα είχα μόνο χθες. Σήμερα δεν έχω ούτε από αυτά... έρημος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο ;φορά το κορίτσι που ρώτησε για την εργασία της και την εγκυμοσύνη να πω ότι άπαξ και πας χαρτί από γυναικολόγο με επιβεβαιωμένη κύηση δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο εργοδότης...θα το μασήσει και θα το καταπιεί μια χαρουλα! Και φυσικά θα πάρεις και όλο τον καιρό που επιβάλλει ο νόμος (που πρόσφατα αυξήθηκε κιόλας) για μετά τη γέννα και αν είσαι και τσαχπινα θα πάρεις και ένα έξτρα 2μηνο που πάλι δικαιούσαι από τον νόμο για γονείς που έχουν παιδί έως 8 ετών...που θα πληρώνεσαι κανονικότητα φυσικά! Και αφού περάσει οοοοολο αυτό το διάστημα τότε μπορεί να σε απολύσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Υγρά δεν είχα ούτε εγώ..τις τελευταίες δύο φορές δεν είχα.. και δες τώρα ..στον γιο μου ούτε εγώ είχα τίποτα για να καταλάβω εμφύτευση κλπ ..βασικά δεν είχα και το νου μου τότε είναι η αλήθεια αλλά σίγουρα δεν είχα αίμα εμφύτευσης...

Τώρα ψάχνω ψωχνω κανένα σημαδακι αλλά τίποτα ..και τα οηχτς υγρά τα είχα μόνο χθες. Σήμερα δεν έχω ούτε από αυτά... έρημος!

Εγώ να πω εδώ, ότι στην ωορρηξία είχα ελάχιστα υγρά, μόνο στο σκούπισμα και μετά ξηρασία!! Άργησα πολύ να έχω υγρά, μετά το θετικό τεστ δηλαδή. Οπότε φαντάζομαι δεν λένε τίποτα τα υγρά ούτε για την ωορρηξία. Άντε λίγο υπομονή και να μας ανακοινώσετε τις αχνές σας γραμμουλες ❣️🙏🍼🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Διανύω τη 10η..9+4 για την ακρίβεια…🙏..Μακάρι να πηγαίνουν όλα καλά κάθε εβδομάδα…

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα θα πάνε υπέροχα!!! 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ να πω εδώ, ότι στην ωορρηξία είχα ελάχιστα υγρά, μόνο στο σκούπισμα και μετά ξηρασία!! Άργησα πολύ να έχω υγρά, μετά το θετικό τεστ δηλαδή. Οπότε φαντάζομαι δεν λένε τίποτα τα υγρά ούτε για την ωορρηξία. Άντε λίγο υπομονή και να μας ανακοινώσετε τις αχνές σας γραμμουλες ❣️🙏🍼🤞

 

Στείλε τυχερά τεστακιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Όσο ;φορά το κορίτσι που ρώτησε για την εργασία της και την εγκυμοσύνη να πω ότι άπαξ και πας χαρτί από γυναικολόγο με επιβεβαιωμένη κύηση δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο εργοδότης...θα το μασήσει και θα το καταπιεί μια χαρουλα! Και φυσικά θα πάρεις και όλο τον καιρό που επιβάλλει ο νόμος (που πρόσφατα αυξήθηκε κιόλας) για μετά τη γέννα και αν είσαι και τσαχπινα θα πάρεις και ένα έξτρα 2μηνο που πάλι δικαιούσαι από τον νόμο για γονείς που έχουν παιδί έως 8 ετών...που θα πληρώνεσαι κανονικότητα φυσικά! Και αφού περάσει οοοοολο αυτό το διάστημα τότε μπορεί να σε απολύσει.

Εμένα με ενδιαφέρει αν μπορεί να με απολύσει πριν του ανακοινωθει η εγκυμοσύνη... Από ότι μου είπατε και διάβασα και εγώ όχι, θεωρείτε άκυρη η απόλυση... 

Ας έρθει εγκυμοσύνη και βλέπουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Υγρά δεν είχα ούτε εγώ..τις τελευταίες δύο φορές δεν είχα.. και δες τώρα ..στον γιο μου ούτε εγώ είχα τίποτα για να καταλάβω εμφύτευση κλπ ..βασικά δεν είχα και το νου μου τότε είναι η αλήθεια αλλά σίγουρα δεν είχα αίμα εμφύτευσης...

Τώρα ψάχνω ψωχνω κανένα σημαδακι αλλά τίποτα ..και τα οηχτς υγρά τα είχα μόνο χθες. Σήμερα δεν έχω ούτε από αυτά... έρημος!

Ισως δεν λένε κάτι τα υγρά λοιπόν, ότι δεν έγινε ωορρηξία πχ. καλά σημαδακια κ εγώ ψάχνω αλλά δεν ξέρω κ πως θα ναι αν είναι κατάλαβες😅 εγώ πλάκα πλάκα τώρα που το σκέφτομαι το μόνο που θυμάμαι 2 3 μέρες πριν το τεστ είναι ότι είχα πάρα πολύ πόνο στη μέση κ στην κοιλιά μου κ επειδή είχε ορθοστασία τότε η δουλειά μου κάθε τρις κ λίγο καθόμουν γτ όρθια δεν αντέχα, αφού έλεγα θα με απολύσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

– Μπαμπά;

– Τι είναι αγόρι μου;

– Που ήμουν πριν κοιμηθείτε με τη μαμά;

– Τι πράγμα;

– Ξέρω ότι τα μωρά δεν τα φέρνει ο πελαργός, αλλά τα κάνουν ο μπαμπάς τους και η μαμά τους, όταν κοιμούνται μαζί. Μου το ‘πε ένα παιδί στο σχολείο.

– Μάλιστα. Και τι ακριβώς θες να μάθεις;

– Πού ήμουν πιο πριν;

– …οι γονείς όταν πέφτουν και ξαπλώνουν στο ίδιο κρεβάτι, τους παίρνει ο ύπνος και κάνουν όνειρα. Κι όσο περνάει ο καιρός, τα όνειρα μεγαλώνουν και γίνονται μωράκια.

– Δηλαδή εγώ …

– Εσύ ήσουν τ΄όνειρό μας. 💗

 

----------------------------

www.fractalart.gr || Επιμ:Δ.Ντζαδήμα

 

*Αύγουστος Κορτώ, «Επειδή είναι η καρδιά μου» (εκδόσεις Πατάκη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

– Μπαμπά;

– Τι είναι αγόρι μου;

– Που ήμουν πριν κοιμηθείτε με τη μαμά;

– Τι πράγμα;

– Ξέρω ότι τα μωρά δεν τα φέρνει ο πελαργός, αλλά τα κάνουν ο μπαμπάς τους και η μαμά τους, όταν κοιμούνται μαζί. Μου το ‘πε ένα παιδί στο σχολείο.

– Μάλιστα. Και τι ακριβώς θες να μάθεις;

– Πού ήμουν πιο πριν;

– …οι γονείς όταν πέφτουν και ξαπλώνουν στο ίδιο κρεβάτι, τους παίρνει ο ύπνος και κάνουν όνειρα. Κι όσο περνάει ο καιρός, τα όνειρα μεγαλώνουν και γίνονται μωράκια.

– Δηλαδή εγώ …

– Εσύ ήσουν τ΄όνειρό μας. 💗

 

----------------------------

www.fractalart.gr || Επιμ:Δ.Ντζαδήμα

 

*Αύγουστος Κορτώ, «Επειδή είναι η καρδιά μου» (εκδόσεις Πατάκη)

Συγκινήθηκα..... Αυτό λέγαμε χθες με τον άντρα μου.... Θα του λέμε αργότερα του αγοριού μας ότι είναι το όνειρο μας που έγινε πραγματικότητα! 

Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου όλα τα ζευγάρια να καταφέρουν να πραγματοποιήσουν το όνειρο τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εμένα με ενδιαφέρει αν μπορεί να με απολύσει πριν του ανακοινωθει η εγκυμοσύνη... Από ότι μου είπατε και διάβασα και εγώ όχι, θεωρείτε άκυρη η απόλυση... 

Ας έρθει εγκυμοσύνη και βλέπουμε... 

Καλημέρα! Κοίτα αν υποψιαστεί από μόνος του εγκυμοσύνη και εσύ δεν έχεις προλάβει να του το πας εγγράφως,τότε ναι μπορεί να σε απολύσει χωρίς κανένα πρόβλημα...για αυτό αν υπάρχει τέτοια υπόνοια (ότι αυτός διώχνει μόλις αντιληφθεί εγκυμοσύνη) ,με την πρώτη ευκαιρία έστω και με μικρή χοριακη,ζητά από τον γυναικολόγο σου να σου επιβεβαιώσει εγγράφως την εγκυμοσύνη και μη σου πω να σου γράψει επ απειλούμενη εγκυμοσύνη ώστε να μη ξαναπατησεις στη δουλειά...σε κάθε περίπτωση εύχομαι να είσαι εγκυουλα και όλα να κυλήσουν υπέροχα. Και με τη δουλειά σου να ξανασχοληθειε με το καλό μετά τη γέννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ να πω εδώ, ότι στην ωορρηξία είχα ελάχιστα υγρά, μόνο στο σκούπισμα και μετά ξηρασία!! Άργησα πολύ να έχω υγρά, μετά το θετικό τεστ δηλαδή. Οπότε φαντάζομαι δεν λένε τίποτα τα υγρά ούτε για την ωορρηξία. Άντε λίγο υπομονή και να μας ανακοινώσετε τις αχνές σας γραμμουλες ❣️🙏🍼🤞

Οχιιι αχνες γραμμούλες!!! Εντονοτατες θέλουμε ❣️❣️😁😁😁 χαχαχα καλημέρα φουσκωτού λα!!! Στείλε μπεμπεδοσκονη.. Και φυσικά θα ανοίξεις νέο θέμα για Μάρτιο εσύ!!!! Δεν το συζητώ καν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

ΑΧΧ κορίτσι μου γλυκό, πόσο με ηρέμησες και τι ανακουφιστικά που είναι τα λόγια σου. Αυτό ακριβώς λέω και εγώ πως δεν γίνεται μετά από σχεδόν 8 χρόνια να είδε τώρα πολυκυστικές ωοθήκες που του είπα εγώ από μόνη μου ότι τους τελευταίους μήνες αντιμετωπίζω πρόβλημα με την περίοδο. Τον υπέρηχο μου τον έδειξα σε γιατρό και μου είπε ότι αυτό δεν είναι πολυκυστικές είναι τα φυσιολογικά «αυγουλάκια», για να καταλάβετε στην εικόνα του υπέρηχου φαίνονται 6 με 7 ωοθυλάκια, οι πολυκυστικές έχουν μεγαλύτερο αριθμό. Μετά λοιπόν από προτροπή μου και  παρακάλια με έβαλε ο γυναικολόγος να κάνω καμπύλες και τις υπόλοιπες ορμονικές, τα αποτελέσματα τα έδειξα και στον παθολόγο μου είπε είναι λίγο αυξημένα τα ανδρογόνα άλλα αυτό από μόνο του δεν λέει κάτι με καμπύλη σακχάρου τέλεια, επομένως δεν υπάρχει υπόνοια για μεταβολικό σύνδρομο, κάνε κάτι άλλαξε γυναικολόγο! αυτά ήταν τα ακριβή του λόγια. Ο γυναικολόγος πάλι δεν ήταν σίγουρος και μου είπε να πάω σε ενδοκρινολόγο. Αν και με ηρέμισε αρκετά ο παθολόγος μου παρολαυτα δεν το κρύβω έχω φοβηθεί πολύ και μου προκαλεί ασύλληπτο άγχος τόσο που το σκέφτομαι όλη μέρα. 

 

Πάντως, ισχύει αυτό ότι επηρεάζεται ο κύκλος όταν ξεκινάς ελεύθερες επαφές;; Κάπου το είχα ξαναδιαβάσει αλλά τώρα που μου το είπες νιώθω κάπως καλυτέρα! 

Ναι ισχύει φυσικά το έχουμε πάθει όλες μας όταν ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές!! Εγώ θα σου πρότεινα να πας σε έναν γυναικολόγο που να ξέρεις ότι όντως είναι καλός γιατρός! Και αν σου πει ότι όντως έχεις πολυκυστικες η το σύνδρομο πολυκυστικων τότε να πας και σε ενδοκρινολόγο!! Το inofert plus θα σου πρότεινα να το ξεκινήσεις με την αρχή της περιόδου μέχρι να δεις θετικό τέστ εγκυμοσύνης αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις γιατρό για σιγουριά γιατί ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός το μόνο σίγουρο είναι ότι όταν είσαι έγκυος δεν κάνει να το παίρνεις! Πάντως σε κάθε περίπτωση είτε έχεις σύνδρομο είτε πολυκυστικες να μην αγχώνεσαι γιατί μπορείς να κάνεις κανονικά παιδί! Αν πάρεις και τα τεστ ωορρηξίας θα γίνει ακόμα πιο γρήγορα αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Οχιιι αχνες γραμμούλες!!! Εντονοτατες θέλουμε ❣️❣️😁😁😁 χαχαχα καλημέρα φουσκωτού λα!!! Στείλε μπεμπεδοσκονη.. Και φυσικά θα ανοίξεις νέο θέμα για Μάρτιο εσύ!!!! Δεν το συζητώ καν 

Μην σου πω να το ανοίξει ο άντρας σου @Elli 🤣🤣🤣 ποτέ περιμένεις περίοδο @marinamanoulitsa??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ναι ισχύει φυσικά το έχουμε πάθει όλες μας όταν ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές!! Εγώ θα σου πρότεινα να πας σε έναν γυναικολόγο που να ξέρεις ότι όντως είναι καλός γιατρός! Και αν σου πει ότι όντως έχεις πολυκυστικες η το σύνδρομο πολυκυστικων τότε να πας και σε ενδοκρινολόγο!! Το inofert plus θα σου πρότεινα να το ξεκινήσεις με την αρχή της περιόδου μέχρι να δεις θετικό τέστ εγκυμοσύνης αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις γιατρό για σιγουριά γιατί ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός το μόνο σίγουρο είναι ότι όταν είσαι έγκυος δεν κάνει να το παίρνεις! Πάντως σε κάθε περίπτωση είτε έχεις σύνδρομο είτε πολυκυστικες να μην αγχώνεσαι γιατί μπορείς να κάνεις κανονικά παιδί! Αν πάρεις και τα τεστ ωορρηξίας θα γίνει ακόμα πιο γρήγορα αυτό! 

Αλήθεια το ευχαριστώ είναι λίγο, περιμένω να μου έρθει τώρα αλλά με τόσο άγχος που είχα αυτόν τον μήνα δεν την βλέπω να έρχεται.

Μίλησα και με τον γυναικολόγο, του είπα για το Inofert plus, μου είπε να το ξεκινήσω αλλά δεν τον είδα να του έχει και πολύ εμπιστοσύνη επειδή είναι συμπλήρωμα διατροφής και όχι φάρμακο. Μου πρότεινε να μην περιμένω την περίοδο και να το αρχίσω,

Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα, εδώ και  δύο βράδια που τα ξεκίνησα, ξυπνάω με κάπως στεγνό στόμα και με μια μεγαλύτερη ανάγκη για νερό, είναι κάτι που μπορεί να το προκαλεί το Inofert ή να ανησυχήσω γιατί σε αύτη την περίοδο κανένα σύμπτωμα δεν είναι ίδιο με τις προηγούμενες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Μην σου πω να το ανοίξει ο άντρας σου @Elli 🤣🤣🤣 ποτέ περιμένεις περίοδο @marinamanoulitsa??

Τι ιδεαρα έδωσες!! Βρε μπας και να ανοίξει και ένα θέμα μόνο για συζηγους να τους πει τα "μυστικά"? Χαχαχ 

Καλημέρα κορίτσια μου! Πώς είστε? Εγώ είμαι καλά,σκέφτομαι ότι έχω άλλες 9 μέρες μπροστά μου..ευτυχώς είναι το τριήμερο και αυτές οι μέρες θα περάσουν πιο εύκολα! @Elli13 να περάσετε υπέροχα στην εκδρομή σας! 

@Cat96  και εγώ όταν ξεκίνησα ελεύθερες επαφές ο κύκλος τρελλαθηκε για κάποιο διάστημα. Είναι συνηθισμένο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τι ιδεαρα έδωσες!! Βρε μπας και να ανοίξει και ένα θέμα μόνο για συζηγους να τους πει τα "μυστικά"? Χαχαχ 

Καλημέρα κορίτσια μου! Πώς είστε? Εγώ είμαι καλά,σκέφτομαι ότι έχω άλλες 9 μέρες μπροστά μου..ευτυχώς είναι το τριήμερο και αυτές οι μέρες θα περάσουν πιο εύκολα! @Elli13 να περάσετε υπέροχα στην εκδρομή σας! 

@Cat96  και εγώ όταν ξεκίνησα ελεύθερες επαφές ο κύκλος τρελλαθηκε για κάποιο διάστημα. Είναι συνηθισμένο! 

 

Αχχ κορίτσια μου μπράβο, χαίρομαι με αυτά που μου λέτε γιατί πάνω που είχε συνέλθει και ερχόταν στις 32 με 33 μέρες να ου πάλι την έχασα και την ψάχνω την περίοδο. Άρα είναι λόγω της ελεύθερης επαφής που δεν το χει ξαναζήσει και σου λέει τι κάνει πάλι αύτη η μουρλή !χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τι ιδεαρα έδωσες!! Βρε μπας και να ανοίξει και ένα θέμα μόνο για συζηγους να τους πει τα "μυστικά"? Χαχαχ 

Καλημέρα κορίτσια μου! Πώς είστε? Εγώ είμαι καλά,σκέφτομαι ότι έχω άλλες 9 μέρες μπροστά μου..ευτυχώς είναι το τριήμερο και αυτές οι μέρες θα περάσουν πιο εύκολα! @Elli13 να περάσετε υπέροχα στην εκδρομή σας! 

@Cat96  και εγώ όταν ξεκίνησα ελεύθερες επαφές ο κύκλος τρελλαθηκε για κάποιο διάστημα. Είναι συνηθισμένο! 

 

Καλημέρα!! Ναι είναι αρκετές οι 9 μέρες αλλά έχουμε το 3ημερο άρα 9-3=6  και φαντάζομαι ότι όταν τελειώσει το 3ημερο θα ξεκινήσεις τα τεστ?? 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Για αρχή να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! κορίτσια τα λόγια σας είναι ανακουφιστικά αλήθεια, νομίζω πως για αρχή πρέπει να αλλάξω γυναικολόγο, έκανα και προλακτίνη και αν και δεν είμαι ειδικός είναι μέσα στα όρια, είναι 16.99 ng/mL, Πως σας ακούγετε;

Και έχετε δίκιο πρέπει να ηρεμήσω και να βγάλω τις αρνητικές σκέψεις από μέσα μου που με έχουν κατακυριεύσει.

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ 😊

αν θυμάμαι καλά κάτω από 20 είναι οκ ( κάθε μικροβιολογικό έχει και διαφορετικες τιμές ) 

μα έχεις κάνει ένα σενάριο στο μυαλό σου χωρίς λόγο βρε κοπέλα μου πριν καν ξεκινήσεις καλά καλά να προσπαθείς σκέφτεσαι ασχημα πράγματα μόνο κακο κανείς και στο τέλος θα τρομάξεις και τον σύντροφο σου και ένας αγχωμένος άντρας είναι δύσκολο .. 

Να εισαι λιγο πιο χαλαρή δώσε λίγο χρόνο μερικούς μήνες και σιγά σιγά άρχισε να το βλέπεις.. 

Όσο για τις βιταμίνες inofert  plus εμένα μου είχε πει η Ενδοκρινολογος ότι παίρνω κανονικά μέχρι να βρω θετικό τεστ εγκυμοσυνης τότε θα τα σταματήσω αλλα επειδή κάθε οργανισμός και περίπτωση είναι διαφορετική γνωμη μου είναι να ρωτήσεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα!! Ναι είναι αρκετές οι 9 μέρες αλλά έχουμε το 3ημερο άρα 9-3=6  και φαντάζομαι ότι όταν τελειώσει το 3ημερο θα ξεκινήσεις τα τεστ?? 😁😁

Πολύ καλά φαντάζεσαι!! Μου έχω βάλει υπενθύμιση (λες και θα το ξεχνούσα ας πούμε...) Την τρίτη να κάνω τέστ..μέχρι τότε θα ψάχνω να βρω τον τέλειο φωτισμό και τον καλύτερο μεγενθυντικο φακό χαχαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2023 at 11:23 ΠΜ, ο/η Cat96 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, σύμφωνα με τον παθολόγο δεν παραπέμπουν και σε γενικές γραμμές το φυσιολογικό μου είναι κύκλος 30 με 35, θα ξεκινήσω τα Inofert plus, θα αλλάξω την καθημερινότητα μου και αν ούτε αυτό βοηθήσει τότε θα το ξαναδώ, προς το παρόν δεν είμαι διατεθειμένη να πάρω Glucophage. Είμαι κατά κάποιο τρόπο λόγω δουλείας μέσα στα πράγματα και τα χάπια αυτά είναι πολύ βαριά για εμένα την δεδομένη στιγμή.

Να σου πάνε όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 να περάσεις πολύ καλά…για πού το βάλατε;..

@Elk ειλικρινά σε ευχαριστούμε που αν και έχεις γεννήσει κ έχεις τις δυσκολίες με το μωρό, φαγητό κλπ, σε διαβάζω και σε άλλα τόπικ, είσαι πάντα εδώ κ μας δίνεις τις συμβουλές και τις ευχές σου..

Σε όλα τα κορίτσια εύχομαι καλό τριήμερο και καλά κούλουμα…Όσες είναι οι μέρες….δώστε πόνο…🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...