Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

Κορίτσια πως είστε;;;έχουμε καμία καινούργια αυχενική;πήγανε όλα καλά; Εγώ είμαι 15 και 1 σήμερα και με έπιασε πάλι μια ζαλαδα γυρίζουν όλα γύρω μου, ενώ ενοιωθα καλύτερα την προηγούμενη εβδομάδα. Το έχει καμία αυτο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια δεν ξέρω για τι πίνακακι λέτε 🤷🏽‍♀️ .. αλλά εγώ έγραψα για αυτές που βρήκα.. αν έχω κάνει λάθος ή ξέχασα κάποια συγχωρέστε με 💕💕

.....

 

.. @Ersi85 ......... 18+1 .... ΠΗΤ  20.7

.. @eleni_ ........... 16 ........ ΠΗΤ  4.8

.. @Marika31 ....  15+3 .... ΠΗΤ  8.8

.. @Elenii ........... 15+1 .... ΠΗΤ 10.8

.. @ΙΩΑΝΝΑ1972 .15+1 ... ΠΗΤ  10.8

.. @Eir_ma ........... 15+1 ... ΠΗΤ 10.8

.. @Balak455 ....... 14+6 ....... ΠΗΤ 12.8

.. @Σταυρι  ........ 14+6 ...... ΠΗΤ 12.8

.. @Veli ................ 14+1 ..... ΠΗΤ 17.8

.. @Amp92 ......... 13+1....... ΠΗΤ 24.8

. @aggela86 .........13 ........ΠΗΤ  25.8

.. @Sonia12 ...... 12+3 ..... ΠΗΤ 29.8

.. @Mummy2be .. 11+5 ..  ΠΗΤ   3.9

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Veli είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω για τι πίνακακι λέτε 🤷🏽‍♀️ .. αλλά εγώ έγραψα για αυτές που βρήκα.. αν έχω κάνει λάθος ή ξέχασα κάποια συγχωρέστε με 💕💕

.....

 

.. @Ersi85 ......... 18+1 .... ΠΗΤ  20.7

.. @eleni_ ........... 16 ........ ΠΗΤ  4.8

.. @Marika31 ....  15+3 .... ΠΗΤ  8.8

.. @Elenii ........... 15+1 .... ΠΗΤ 10.8

.. @ΙΩΑΝΝΑ1972 .15+1 ... ΠΗΤ  10.8

.. @Eir_ma ........... 15+1 ... ΠΗΤ 10.8

.. @Balak455 ....... 14+6 ....... ΠΗΤ 12.8

.. @Σταυρι  ........ 14+6 ...... ΠΗΤ 12.8

.. @Veli ................ 14+1 ..... ΠΗΤ 17.8

.. @Amp92 ......... 13+1....... ΠΗΤ 24.8

. @aggela86 .........13 ........ΠΗΤ  25.8

.. @Sonia12 ...... 12+3 ..... ΠΗΤ 29.8

.. @Mummy2be .. 11+5 ..  ΠΗΤ   3.9

 

 

 

Ευχαριστούμε πολυ Veli που έκανες τον κόπο! Πολυ γλυκό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Veli είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω για τι πίνακακι λέτε 🤷🏽‍♀️ .. αλλά εγώ έγραψα για αυτές που βρήκα.. αν έχω κάνει λάθος ή ξέχασα κάποια συγχωρέστε με 💕💕

.....

 

.. @Ersi85 ......... 18+1 .... ΠΗΤ  20.7

.. @eleni_ ........... 16 ........ ΠΗΤ  4.8

.. @Marika31 ....  15+3 .... ΠΗΤ  8.8

.. @Elenii ........... 15+1 .... ΠΗΤ 10.8

.. @ΙΩΑΝΝΑ1972 .15+1 ... ΠΗΤ  10.8

.. @Eir_ma ........... 15+1 ... ΠΗΤ 10.8

.. @Balak455 ....... 14+6 ....... ΠΗΤ 12.8

.. @Σταυρι  ........ 14+6 ...... ΠΗΤ 12.8

.. @Veli ................ 14+1 ..... ΠΗΤ 17.8

.. @Amp92 ......... 13+1....... ΠΗΤ 24.8

. @aggela86 .........13 ........ΠΗΤ  25.8

.. @Sonia12 ...... 12+3 ..... ΠΗΤ 29.8

.. @Mummy2be .. 11+5 ..  ΠΗΤ   3.9

 

 

 

Είσαι απίστευτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η eleni_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ είμαι στην 16η εβδομάδα και τελική ημερομηνία έχω 4 Αυγούστου. Ακόμα όμως δεν έχω νιώσει τίποτα από το μωράκι 😏  

Επίσης έχετε ξεκινήσει κάποια κρέμα στην κοιλιά για τις ραγάδες εσείς ; πότε είναι καλό να ξεκινήσουμε λέτε ;

Καλησπέρα!! Είναι δύσκολο να το νιώσεις με την πρώτη καλά, από δω και πέρα σε λίγο καιρό θα το νιώσεις για τα καλά!! Εγώ χρησιμοποιώ της frezyderm Prevenstria που κάνει από τον 3ο και μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.. @Eir_ma συμβουλή μου.. να είσαι προσεκτική γιατί αλλάζει το κέντρο βάρους μας.. 💕

Σε μένα είχαν να με πιάσουν σίγουρα 15 μέρες εμετοί και ναυτία...όπως επίσης και εκείνα τα τραβήγματακια που νιώθαμε στις αρχές... Είχαν σταματήσει όλα... Έτρωγα επιτέλους και έβαλα και 1 κιλό... Γιατί πιο πριν έχασα.

Και τώρα εχει 3η μερα που είμαι συνέχεια χάλια.. με έχουν πιάσει πάλι όλα.. .. πόνος έντονος χαμηλά σε κοιλιά.. ( όχι τράβηγμα , πονος).. εμετοί κυρίως όταν πιο νερό (όχι τύπου αναγουλα.. εμετοί κανονικοί).. ζαλάδα όταν σηκώνομαι.. (γιατί ο γιατρός είπε να μεινω ξαπλωμένη μέχρι να συνέλθω)

στην αρχή ο γιατρός ήθελε να αποκλείσει την πιθανότητα ουρολοίμωξης... γιατί έχω περίεργα θολά γαλακτώδη ουρα. Τελικά η καλλιέργεια ουρων βγήκε καθαρή . 

Οπότε μου εξήγησε πως είναι όλα φυσιολογικά.. να μην ανυσηχω και ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μητρα και προσπαθεί να μετακινηθούν όλα μέσα και πιέζονται...

Όσο για τα γαλακτώδη ουρα... Μου εξήγησε πως είναι κολπικα και όχι από ουροδόχο... Και είναι λόγο ορμονών.. από ότι διάβασα... λέγεται λευκορροια και είναι το αντίστοιχο της περιόδου ..

 

Οπότε υπομονή..😌 να πάνε καλά η εγκυμοσυνες μας και δεν πειράζει.. ας ταλαιπωρηθουμε 🙄🙄

 

Πάντως μια φορά περιμένω πως και πως να πάω Δευτέρα σε γιατρό.. αν δεν δω τον μικρούλη δεν θα ησυχασω 🙄🙄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια πως είστε;;;έχουμε καμία καινούργια αυχενική;πήγανε όλα καλά; Εγώ είμαι 15 και 1 σήμερα και με έπιασε πάλι μια ζαλαδα γυρίζουν όλα γύρω μου, ενώ ενοιωθα καλύτερα την προηγούμενη εβδομάδα. Το έχει καμία αυτο;;

Γειά σου κορίτσι μου!!! Εγώ έκανα χθες περιδεση βγήκα σήμερα και πήγαν όλα καλά!! Ζαλάδα έχω και γω ξαφνική από την προηγούμενη εβδομάδα και κατάλαβα ότι μου έπεσε ο αιματοκρίτης αλλά έχω κ στίγμα εγώ! Σήμερα όμως μου έκαναν μια μετάγγιση και ίσιωσα λιγο! Ειναι φυσιολογικές οι ζαλάδες,να κοιτάς τον αιματοκρίτη σου γιατί οι περισσότερες υποφέρουμε από αναιμια κύησης στο δεύτερο τριμηνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2023 at 10:33 ΜΜ, ο/η Elenii είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα αυτό εδώ το λαδάκι για κοιλιά και στήθος, αφού και τα δύο έχουν ήδη τουμπανιάσει!

https://pharmacymegastore.gr/19255-weleda-ladi-gia-tis-ragades-100ml

Eleni ειμαι η Ιωάννα και εγω αυτο το λαδάκι της WELEDA πήρα,αλλά σε κάποια site ιατρικά αναφέρουν οτι η χρήση αμυγδαλέλαιου μπορεί να προκαλέσει προωρο τοκετό, και τώρα φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω γιατί έχει μέσα αμυγδαλέλαιο.Και μου άρεσε τοσο πολύ και η υφή αλλά και η μυρωδιά του. Σκέφτομαι να ρωτήσω τον γυναικολόγο όταν ξαναπάω, γιατί εγώ το πήρα μόνη μου χωρίς να μου το συστήσει  ο γιατρός.Εσύ τι γνωμη έχεις , μήπως και με καθησυχάσεις?Hταν και το πιο ακριβό από ολα στο φαρμακειο.🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Veli είπε:

.. @Eir_ma συμβουλή μου.. να είσαι προσεκτική γιατί αλλάζει το κέντρο βάρους μας.. 💕

Σε μένα είχαν να με πιάσουν σίγουρα 15 μέρες εμετοί και ναυτία...όπως επίσης και εκείνα τα τραβήγματακια που νιώθαμε στις αρχές... Είχαν σταματήσει όλα... Έτρωγα επιτέλους και έβαλα και 1 κιλό... Γιατί πιο πριν έχασα.

Και τώρα εχει 3η μερα που είμαι συνέχεια χάλια.. με έχουν πιάσει πάλι όλα.. .. πόνος έντονος χαμηλά σε κοιλιά.. ( όχι τράβηγμα , πονος).. εμετοί κυρίως όταν πιο νερό (όχι τύπου αναγουλα.. εμετοί κανονικοί).. ζαλάδα όταν σηκώνομαι.. (γιατί ο γιατρός είπε να μεινω ξαπλωμένη μέχρι να συνέλθω)

στην αρχή ο γιατρός ήθελε να αποκλείσει την πιθανότητα ουρολοίμωξης... γιατί έχω περίεργα θολά γαλακτώδη ουρα. Τελικά η καλλιέργεια ουρων βγήκε καθαρή . 

Οπότε μου εξήγησε πως είναι όλα φυσιολογικά.. να μην ανυσηχω και ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μητρα και προσπαθεί να μετακινηθούν όλα μέσα και πιέζονται...

Όσο για τα γαλακτώδη ουρα... Μου εξήγησε πως είναι κολπικα και όχι από ουροδόχο... Και είναι λόγο ορμονών.. από ότι διάβασα... λέγεται λευκορροια και είναι το αντίστοιχο της περιόδου ..

 

Οπότε υπομονή..😌 να πάνε καλά η εγκυμοσυνες μας και δεν πειράζει.. ας ταλαιπωρηθουμε 🙄🙄

 

Πάντως μια φορά περιμένω πως και πως να πάω Δευτέρα σε γιατρό.. αν δεν δω τον μικρούλη δεν θα ησυχασω 🙄🙄

 

Καταρχάς ευχαριστούμε για το πίνακι είναι τέλειο!!!! Να είσαι πάντα καλά! 

Έχασες κιλά κορίτσι μου;;;;Πωωω φαντάζομαι θα σε τσάκισαν οι εμετοί. Εγώ με τα χίλια ζόρια δεν έχω πάρει ακόμα κανένα με διατροφή γτ είμαι παραπάνω κιλά και πρέπει να μην πάρω. Παρολους τους εμετούς και τις ναυτιες εκεί πεινούσα..

Αααα καταλαβα ευτυχώς όλα καλά πήγανε υπομονή όλες κάνουμε αλλά η ευτυχία χτυπάει κόκκινο εννοειται!!!!

Σε νοιωθω με τον γιατρό κάθε μήνα μετράω αντίστροφα τις μέρες!!! Εύχομαι να είναι όλα καλά και να μας πεις τα τέλεια νέα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!!! Εγώ έκανα χθες περιδεση βγήκα σήμερα και πήγαν όλα καλά!! Ζαλάδα έχω και γω ξαφνική από την προηγούμενη εβδομάδα και κατάλαβα ότι μου έπεσε ο αιματοκρίτης αλλά έχω κ στίγμα εγώ! Σήμερα όμως μου έκαναν μια μετάγγιση και ίσιωσα λιγο! Ειναι φυσιολογικές οι ζαλάδες,να κοιτάς τον αιματοκρίτη σου γιατί οι περισσότερες υποφέρουμε από αναιμια κύησης στο δεύτερο τριμηνο

Ωωωω κατάλαβα! Τώρα με την περίδεση πως πάει;πρέπει να είσαι ξάπλα; Η κάνεις κανονικά τα πάντα;

Ο αιματοκρίτης μου ήταν φουλ στις τελευταίες αιματολογικές,ήταν στο 40. Εγώ έχω θέμα με την πίεση μου. Είχα 8 και 6 την τελευταία επίσκεψη. Αυτό μάλλον φταιει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Eleni ειμαι η Ιωάννα και εγω αυτο το λαδάκι της WELEDA πήρα,αλλά σε κάποια site ιατρικά αναφέρουν οτι η χρήση αμυγδαλέλαιου μπορεί να προκαλέσει προωρο τοκετό, και τώρα φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω γιατί έχει μέσα αμυγδαλέλαιο.Και μου άρεσε τοσο πολύ και η υφή αλλά και η μυρωδιά του. Σκέφτομαι να ρωτήσω τον γυναικολόγο όταν ξαναπάω, γιατί εγώ το πήρα μόνη μου χωρίς να μου το συστήσει  ο γιατρός.Εσύ τι γνωμη έχεις , μήπως και με καθησυχάσεις?Hταν και το πιο ακριβό από ολα στο φαρμακειο.🤣

πωπω, δεν είχα ιδέα! Είχα καταλήξει σε αυτό μετά από ψάξιμο γιατί ήθελα κάτι όσο πιο φυσικό, και αναφέρει ότι είναι ειδικά για εγκύους, τι να πω.. θα ρωτήσω κι εγώ το γιατρό αλλά δε με βλέπω να το ξαναβάζω, σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elenii είπε:

πωπω, δεν είχα ιδέα! Είχα καταλήξει σε αυτό μετά από ψάξιμο γιατί ήθελα κάτι όσο πιο φυσικό, και αναφέρει ότι είναι ειδικά για εγκύους, τι να πω.. θα ρωτήσω κι εγώ το γιατρό αλλά δε με βλέπω να το ξαναβάζω, σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! 

Αν σου πει πες μου και εμενα Elenii, προς το παρον βαζω κατι δειγματακια κρεμες  απο το φαρμακειο, αλλα θα σου πω και εγω τι θα μου πουν και εμενα, οταν ξαναπαω στο γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Ωωωω κατάλαβα! Τώρα με την περίδεση πως πάει;πρέπει να είσαι ξάπλα; Η κάνεις κανονικά τα πάντα;

Ο αιματοκρίτης μου ήταν φουλ στις τελευταίες αιματολογικές,ήταν στο 40. Εγώ έχω θέμα με την πίεση μου. Είχα 8 και 6 την τελευταία επίσκεψη. Αυτό μάλλον φταιει

Ναι είσαι τέλεια από αιματοκρίτη, μακάρι να είχα και γω λίγο παραπάνω!!Ευτυχώς μου είπε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και ίσα ίσα η ακινησία δεν θα βοηθήσει γιατί μετά θα πρέπει να κάνω  αντιπηκτικες ενεσεις. Μπορώ να περπατάω να κάνω το πρόγραμμα μου εκτός από δουλειές με βάρη και να ξεκουράζομαι συχνά. Μου έφυγε ένας άγχος να σου πω την αλήθεια, άλλαξε η ψυχολογία μου, γιατί δεν μαρεσει να  περιοριζομαι πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η eleni_ είπε:

Ιουλιο ε ; είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν το γνώριζα. Είχα τον αυγουστο στο μυαλό μου.😋 ελπίζω να το νιώσω και εγώ σύντομα. Περιμένω πως και πως.  

Για κρέμες και εγώ αυτήν την εταιρεία κοιτουσα. Χρειάζεται πιστεύετε και κρέμα και λαδάκι ή ένα από τα δυο ;

Ναι ναι! Καλοκαιρινά τα μωράκια μας. Ελπίζω φέτος να μην μας κάνει πολλούς και έντονους καύσωνες ωστόσο 🤗

Θα το νιώσεις σίγουρα σύντομα, στην αρχή θα ξεκινήσει σα γουργούρισμα κ μετά θα εξελιχθεί.. 

Στις κριτικές που είδα στο σκρουτζ για τη συγκεκριμένη εταιρία με το λαδάκι κ την κρέμα, άλλες κοπέλες γράφουν πως χρησιμοποιούν τα δυο προϊόντα συνδυαστικά (πρωι-βραδυ) και άλλες μονο το λαδάκι. Προσωπικά θα πάω Δευτέρα να το αγοράσω κ επειδή δεν είναι και το πιο οικονομικό (24 ευρώ το βρήκα εδώ) θα ξεκινησω μονο με το λαδι και αν δε με καλυψει σε ενυδατωση, θα προχωρησω στην κρεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elenii είπε:

Πωπω τι ωραία αίσθηση !! Ανυπομονώ για τη 18η εβδομάδα να αρχίσουν αυτές οι βόλτες στη κοιλίτσα !

Κι εγώ νιώθω κάτι γουργουρίσματα, αλλά δε μπορώ να καταλάβω αν είναι το μωρό ή κανένα έντερο 😆 

Εσύ σαν αίσθηση το νιώθεις ότι μοιάζει και με άλλες κινήσεις της κοιλιάς ή το νιώθεις ως ξεκάθαρα κάτι διαφορετικό; 

Μου έχει πει ο γιατρός μου ότι τα έντερα πάνε πάνω, γενικά όλα τα όργανα ανεβαίνουν οπότε ότι αισθάνεσαι από τον αφαλο και κάτω είναι σίγουρα το νινι σου😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, μπήκα λίγο σφήνα στην αυγουστιάτικη ομάδα, σκεπτόμενη ότι στην ιδιαίτερη περίπτωση που θα έφτανα τις 42 εβδομάδες, θα είχα τοκετό αρχές Αυγούστου! 


Η ίδια εγώ γεννήθηκα 42 εβδομάδων 🙃 (Την έσκασα τη μαμά για να βγω κ βγήκα με πρόκληση αναγκαστικά)

Νομίζω ότι η Π.Η.Τ. μας υπολογίζεται με βάση τις 40 εβδομάδες, σωστά? Στις 40 εβδ. θα είμαι σίγουρα τέλη Ιουλίου.

Ένα εύχομαι, να μας πάνε καλά οι κυήσεις μας κ να χαρούμε όσο μπορούμε την πορεία αυτή!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ersi85 είπε:

Ναι ναι! Καλοκαιρινά τα μωράκια μας. Ελπίζω φέτος να μην μας κάνει πολλούς και έντονους καύσωνες ωστόσο 🤗

Θα το νιώσεις σίγουρα σύντομα, στην αρχή θα ξεκινήσει σα γουργούρισμα κ μετά θα εξελιχθεί.. 

Στις κριτικές που είδα στο σκρουτζ για τη συγκεκριμένη εταιρία με το λαδάκι κ την κρέμα, άλλες κοπέλες γράφουν πως χρησιμοποιούν τα δυο προϊόντα συνδυαστικά (πρωι-βραδυ) και άλλες μονο το λαδάκι. Προσωπικά θα πάω Δευτέρα να το αγοράσω κ επειδή δεν είναι και το πιο οικονομικό (24 ευρώ το βρήκα εδώ) θα ξεκινησω μονο με το λαδι και αν δε με καλυψει σε ενυδατωση, θα προχωρησω στην κρεμα.

Είτε Ιουλιο είτε Αυγουστο με το καλό να μας έρθουν!!  ☺ ωραία θα περιμένω με ανυπομονησία γι'αυτην την στιγμή. 

 

Ναι η αλήθεια είναι δεν είναι πολυ οικονομικό. Θα παραγγείλω και εγώ να τα δοκιμάσω αφου έχει τόσο καλές κριτικές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Μου έχει πει ο γιατρός μου ότι τα έντερα πάνε πάνω, γενικά όλα τα όργανα ανεβαίνουν οπότε ότι αισθάνεσαι από τον αφαλο και κάτω είναι σίγουρα το νινι σου😃

Άρα το μπεμπάκι είναι γιατί τα νιώθω χαμηλά, στο ύψος της γραμμής του εσώρουχου! Μία μου φαίνεται σα γουργούρισμα, μία σαν πολύ μικρά χτυπηματάκια, ένα κάθε φορά, σαν ένα μικροσκοπικό σφυράκι!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Αν σου πει πες μου και εμενα Elenii, προς το παρον βαζω κατι δειγματακια κρεμες  απο το φαρμακειο, αλλα θα σου πω και εγω τι θα μου πουν και εμενα, οταν ξαναπαω στο γιατρο.

Εννοείται όταν ξαναπάω θα τον ρωτήσω και θα σου πω τι έμαθα @ΙΩΑΝΝΑ1972

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elenii είπε:

Άρα το μπεμπάκι είναι γιατί τα νιώθω χαμηλά, στο ύψος της γραμμής του εσώρουχου! Μία μου φαίνεται σα γουργούρισμα, μία σαν πολύ μικρά χτυπηματάκια, ένα κάθε φορά, σαν ένα μικροσκοπικό σφυράκι!🥰🥰🥰

Ναι σίγουρα!!! 😃😃😃❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Eleni ειμαι η Ιωάννα και εγω αυτο το λαδάκι της WELEDA πήρα,αλλά σε κάποια site ιατρικά αναφέρουν οτι η χρήση αμυγδαλέλαιου μπορεί να προκαλέσει προωρο τοκετό, και τώρα φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω γιατί έχει μέσα αμυγδαλέλαιο.Και μου άρεσε τοσο πολύ και η υφή αλλά και η μυρωδιά του. Σκέφτομαι να ρωτήσω τον γυναικολόγο όταν ξαναπάω, γιατί εγώ το πήρα μόνη μου χωρίς να μου το συστήσει  ο γιατρός.Εσύ τι γνωμη έχεις , μήπως και με καθησυχάσεις?Hταν και το πιο ακριβό από ολα στο φαρμακειο.🤣

Ιωάννα μου καλησπέρα, αυτο το λαδάκι έβαζα εγώ και στις δυο μου προηγούμενες εγκυμοσύνες. Λέει ότι είναι για εγκυμοσύνη αρα θα είναι ασφαλές. Απο αυτήν την μάρκα αγοράζω αφρόλουτρο / σαμπουάν και για τα παιδιά μου και τα κάνω μπάνιο απο μωρά. Εννοείται να ρωτήσεις και το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει. Φιλιά πολλά. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα το ανακοίνωσα σε μια "φίλη" μου που δεν την βλέπω συχνά γτ είναι σε άλλη πόλη και μου έκανε την καρδιά περιβόλι... Και έτσι όπως πάει η οικονομία με τι λεφτά θα μεγαλώσεις τρία παιδιά, και είσαι μεγάλη να μείνεις έγκυος τώρα ελπίζω να μην βγει με πρόβλημα το παιδί κτλ. Πάει και η τελευταία μοναδική φίλη που μου είχε απομείνει. Ειλικρινά δεν έχω όρεξη να της ξαναμιλήσω. Δεν της απάντησα έσφιξα τα δόντια γτ πάντα προσπαθώ να μην τσακώνομαι και να είμαι ευγενική. Είστε πλέον οι μόνες που μιλάω με χαρά για την εγκυμοσύνη μου.! Να είστε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια σήμερα το ανακοίνωσα σε μια "φίλη" μου που δεν την βλέπω συχνά γτ είναι σε άλλη πόλη και μου έκανε την καρδιά περιβόλι... Και έτσι όπως πάει η οικονομία με τι λεφτά θα μεγαλώσεις τρία παιδιά, και είσαι μεγάλη να μείνεις έγκυος τώρα ελπίζω να μην βγει με πρόβλημα το παιδί κτλ. Πάει και η τελευταία μοναδική φίλη που μου είχε απομείνει. Ειλικρινά δεν έχω όρεξη να της ξαναμιλήσω. Δεν της απάντησα έσφιξα τα δόντια γτ πάντα προσπαθώ να μην τσακώνομαι και να είμαι ευγενική. Είστε πλέον οι μόνες που μιλάω με χαρά για την εγκυμοσύνη μου.! Να είστε καλα

Τι λες τώρα... Αλήθεια είπε κάτι τέτοιο?? Πωω πόσο αστεία μου ακούγεται... Δεν μπορείς να φανταστείς..  Εμένα μαλλον θα με έπιαναν τα γέλια ακούγοντας κάτι τέτοιο...🤦🏽‍♀️

 Ωχ.... Αν δει η @vou.95 το μνμ σου θα ξεκινήσει να βρίζει πάλι ☺️

Σε αυτά φαίνονται οι φιλοι.. @Eir_ma .. στα δύσκολα..!!!

στην κολλητή μου που έκανε 3ο πέρσυ.. στα 38 με δάνεια να τρεχουν... ανεργη... και γνωρίζοντας ότι θα πρέπει να την βγάλει ξαπλωμένη αφού είχε ήδη θέμα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη της...

έπρεπε να την διαγράψουμε ολοι..🙅  ??? ίσα ισα.. της είπαμε είμαστε δίπλα σου ολοι... με βάρδιες την βγάζαμε η παρεα... για να κρατάμε τα άλλα 2 μιας και ο άντρας της δούλευε όλη μέρα..

.. Είμαστε συνομήλικες παρεπιπτόντως..😃 και εγώ 38 είμαι.. και οι φίλοι μου .. (συνομιλικοι.. παρέα από πανεπιστήμιο... ) ακόμα παιδάκια κάνουν.. και ας μεγάλωσαν...μαλιστα ξέρω και άτομα...  Που έχουν δώσει αυγά για κατάψυξη.. μιας και δεν τους μένει χρόνος για προσωπική ζωή .. Πλέον αυτό το όριο ηλικίας για να κάνεις παιδι.. καλώς κακός... Λόγω κοινωνίας.. λόγω οικονομικής κατάστασης ... καριέρας και σπουδών.. λόγω προβλημάτων υπογονιμότητας.. έχει αλλάξει πολύ.. 

Άποψη μου.. Δεν αξίζει να στεναχωρεθεις καν για τέτοιους ανθρώπους..😌 ίσα ίσα γίνεται και ξεκαθάρισμα... Ποιοι είναι αυτοί που αξίζουν και ποιοι οι σκαρτοι.. 

Εννοειται εδώ θα είμαστε παρεούλα να τα λέμε !! 🥰🥰 Έχουμε δρόμο ακόμα 😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Veli είπε:

Τι λες τώρα... Αλήθεια είπε κάτι τέτοιο?? Πωω πόσο αστεία μου ακούγεται... Δεν μπορείς να φανταστείς..  Εμένα μαλλον θα με έπιαναν τα γέλια ακούγοντας κάτι τέτοιο...🤦🏽‍♀️

 Ωχ.... Αν δει η @vou.95 το μνμ σου θα ξεκινήσει να βρίζει πάλι ☺️

Σε αυτά φαίνονται οι φιλοι.. @Eir_ma .. στα δύσκολα..!!!

στην κολλητή μου που έκανε 3ο πέρσυ.. στα 38 με δάνεια να τρεχουν... ανεργη... και γνωρίζοντας ότι θα πρέπει να την βγάλει ξαπλωμένη αφού είχε ήδη θέμα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη της...

έπρεπε να την διαγράψουμε ολοι..🙅  ??? ίσα ισα.. της είπαμε είμαστε δίπλα σου ολοι... με βάρδιες την βγάζαμε η παρεα... για να κρατάμε τα άλλα 2 μιας και ο άντρας της δούλευε όλη μέρα..

.. Είμαστε συνομήλικες παρεπιπτόντως..😃 και εγώ 38 είμαι.. και οι φίλοι μου .. (συνομιλικοι.. παρέα από πανεπιστήμιο... ) ακόμα παιδάκια κάνουν.. και ας μεγάλωσαν...μαλιστα ξέρω και άτομα...  Που έχουν δώσει αυγά για κατάψυξη.. μιας και δεν τους μένει χρόνος για προσωπική ζωή .. Πλέον αυτό το όριο ηλικίας για να κάνεις παιδι.. καλώς κακός... Λόγω κοινωνίας.. λόγω οικονομικής κατάστασης ... καριέρας και σπουδών.. λόγω προβλημάτων υπογονιμότητας.. έχει αλλάξει πολύ.. 

Άποψη μου.. Δεν αξίζει να στεναχωρεθεις καν για τέτοιους ανθρώπους..😌 ίσα ίσα γίνεται και ξεκαθάρισμα... Ποιοι είναι αυτοί που αξίζουν και ποιοι οι σκαρτοι.. 

Εννοειται εδώ θα είμαστε παρεούλα να τα λέμε !! 🥰🥰 Έχουμε δρόμο ακόμα 😅

 

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Veli είπε:

Τι λες τώρα... Αλήθεια είπε κάτι τέτοιο?? Πωω πόσο αστεία μου ακούγεται... Δεν μπορείς να φανταστείς..  Εμένα μαλλον θα με έπιαναν τα γέλια ακούγοντας κάτι τέτοιο...🤦🏽‍♀️

 Ωχ.... Αν δει η @vou.95 το μνμ σου θα ξεκινήσει να βρίζει πάλι ☺️

Σε αυτά φαίνονται οι φιλοι.. @Eir_ma .. στα δύσκολα..!!!

στην κολλητή μου που έκανε 3ο πέρσυ.. στα 38 με δάνεια να τρεχουν... ανεργη... και γνωρίζοντας ότι θα πρέπει να την βγάλει ξαπλωμένη αφού είχε ήδη θέμα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη της...

έπρεπε να την διαγράψουμε ολοι..🙅  ??? ίσα ισα.. της είπαμε είμαστε δίπλα σου ολοι... με βάρδιες την βγάζαμε η παρεα... για να κρατάμε τα άλλα 2 μιας και ο άντρας της δούλευε όλη μέρα..

.. Είμαστε συνομήλικες παρεπιπτόντως..😃 και εγώ 38 είμαι.. και οι φίλοι μου .. (συνομιλικοι.. παρέα από πανεπιστήμιο... ) ακόμα παιδάκια κάνουν.. και ας μεγάλωσαν...μαλιστα ξέρω και άτομα...  Που έχουν δώσει αυγά για κατάψυξη.. μιας και δεν τους μένει χρόνος για προσωπική ζωή .. Πλέον αυτό το όριο ηλικίας για να κάνεις παιδι.. καλώς κακός... Λόγω κοινωνίας.. λόγω οικονομικής κατάστασης ... καριέρας και σπουδών.. λόγω προβλημάτων υπογονιμότητας.. έχει αλλάξει πολύ.. 

Άποψη μου.. Δεν αξίζει να στεναχωρεθεις καν για τέτοιους ανθρώπους..😌 ίσα ίσα γίνεται και ξεκαθάρισμα... Ποιοι είναι αυτοί που αξίζουν και ποιοι οι σκαρτοι.. 

Εννοειται εδώ θα είμαστε παρεούλα να τα λέμε !! 🥰🥰 Έχουμε δρόμο ακόμα 😅

 

Καλημέρα σε όλες .Σε καταλαβαίνω στεναχωριέσαι την ώρα που ακούς από την υποτιθέμενη φίλη σου τέτοια λόγια αλλά συγνώμη που θα το πω αλλά δεν είναι φίλη σου.Σε μια φίλη δεν μιλάμε έτσι πόσο μάλλον και εγκυουλα .Συμφωνώ με το ξεκαθαρισμα φίλων λίγοι είναι κοντά στις χαρές σου και στις δυσκολίες και εκεί φαίνεται ποιοι αξίζουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Ιωάννα μου καλησπέρα, αυτο το λαδάκι έβαζα εγώ και στις δυο μου προηγούμενες εγκυμοσύνες. Λέει ότι είναι για εγκυμοσύνη αρα θα είναι ασφαλές. Απο αυτήν την μάρκα αγοράζω αφρόλουτρο / σαμπουάν και για τα παιδιά μου και τα κάνω μπάνιο απο μωρά. Εννοείται να ρωτήσεις και το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει. Φιλιά πολλά. :-)

Sonia σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.Η Αλήθεια είναι οτι αγχωνόμαστε γιατί θέλουμε να πάνε όλα καλά , τουλάχιστον ότι περνάει από το χέρι μας.Τώρα ηρέμησα που μου το έγραψες αυτό.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...