Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες είναι στην αναμονή μετά από εμβρυομεταφορα;;;


Emily2

Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η lilika86 είπε:

Είμαι κι εγώ στην αναμονή για χοριακή μετά από εμβρυομεταφορά! Περιμένω μέχρι τη Δευτέρα. Εσύ;

Γεια σου!! Κ εγώ τη Δευτέρα έχω χοριακη !!! Με το καλό εύχομαι !! Πως περνάν οι μέρες σου ;;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2023 at 11:36 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σου!! Κ εγώ τη Δευτέρα έχω χοριακη !!! Με το καλό εύχομαι !! Πως περνάν οι μέρες σου ;;;  

Επίσης!  Είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά και μπορώ να πω ότι είμαι πιο χαλαρή από τις προηγούμενες. Θετική σκέψη, ήρεμη διάθεση, αποχή από την εργασία , προσευχή-διαλογισμός και κάμποσο  Netflix! 😀 Εσύ πώς τα περνάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!

Βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση...

Έκανα 2η εμβρυομεταφορά, 2 βλαστοκυστεων 5ημερών, το Σάββατο 14/01/23 και Δευτέρα 23/01 έχω τη β' χοριακή!

Εύχομαι το επιθυμητό αποτέλεσμα σε όλες μας!!! 🙏🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η anelia είπε:

καλησπέρα κορίτσια!

Βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση...

Έκανα 2η εμβρυομεταφορά, 2 βλαστοκυστεων 5ημερών, το Σάββατο 14/01/23 και Δευτέρα 23/01 έχω τη β' χοριακή!

Εύχομαι το επιθυμητό αποτέλεσμα σε όλες μας!!! 🙏🙂

καλημέρα!!! εγώ την έκανα χθες την εμβρυομεταφορά έχω μέρες ακόμα για τη χοριακή αλλά φοβάμαι πολύ στις κινήσεις μου μην κάνω κάτι που δεν πρέπει... 🤔

εύχομαι θετικά αποτελέσματα στη χοριακή σας!!🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η anelia είπε:

καλησπέρα κορίτσια!

Βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση...

Έκανα 2η εμβρυομεταφορά, 2 βλαστοκυστεων 5ημερών, το Σάββατο 14/01/23 και Δευτέρα 23/01 έχω τη β' χοριακή!

Εύχομαι το επιθυμητό αποτέλεσμα σε όλες μας!!! 🙏🙂

Καλά αποτελέσματα, εγω 11/1 εκανα την 4η εμβρυμεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5 μερών και θέλει χοριακή ο γιατρός δευτέρα 23/01...
@Emily2 κορίτσι μου εδυ έκανες τη χοριακή σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vickypak16 είπε:

καλημέρα!!! εγώ την έκανα χθες την εμβρυομεταφορά έχω μέρες ακόμα για τη χοριακή αλλά φοβάμαι πολύ στις κινήσεις μου μην κάνω κάτι που δεν πρέπει... 🤔

εύχομαι θετικά αποτελέσματα στη χοριακή σας!!🫶

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η silvy22 είπε:

Καλά αποτελέσματα, εγω 11/1 εκανα την 4η εμβρυμεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5 μερών και θέλει χοριακή ο γιατρός δευτέρα 23/01...
@Emily2 κορίτσι μου εδυ έκανες τη χοριακή σου?

καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα να έχουμε! 

εγώ την 1η φορά ήμουν προσεχτικη αλλά όσον αφορά την έντονη δραστηριότητα... θεωρώ πως από τη στιγμή που τοποθετούνται τα εμβρυακια εκεί που πρέπει, ολα ειναι θεμα επιτυχίας ή μη!

Βεβαια στη 2η φορά επειδή μου το επισήμανε η βοηθός του γιατρού "εσβησα μηχανές" και είμαι αρκετά έως πολύ χαλαρή... και αναμένουμε!

αρκετές μέρες δε σου έδωσε ο γιατρός  σου για β χοριακη με βλαστοκύστες 5 ημερών? σου το αιτιολογησε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η anelia είπε:

 

καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα να έχουμε! 

εγώ την 1η φορά ήμουν προσεχτικη αλλά όσον αφορά την έντονη δραστηριότητα... θεωρώ πως από τη στιγμή που τοποθετούνται τα εμβρυακια εκεί που πρέπει, ολα ειναι θεμα επιτυχίας ή μη!

Βεβαια στη 2η φορά επειδή μου το επισήμανε η βοηθός του γιατρού "εσβησα μηχανές" και είμαι αρκετά έως πολύ χαλαρή... και αναμένουμε!

αρκετές μέρες δε σου έδωσε ο γιατρός  σου για β χοριακη με βλαστοκύστες 5 ημερών? σου το αιτιολογησε? 

Καλά εκανες δεν θέλει πολύ έντονη δραστηριότητα για να μην δημιουργούνται συσπάσεις, προσπαθούν τα εμβρυακια να εμφυτευθούν , ο γιατρός μου στις 12 μέρες θέλει χοριακη , θεωρώ ότι το λέει για να είναι ξεκάθαρο το αποτέλεσμα και να μη γίνονται 4 και 5 επαναληπτικές χοριακες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2023 at 11:36 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σου!! Κ εγώ τη Δευτέρα έχω χοριακη !!! Με το καλό εύχομαι !! Πως περνάν οι μέρες σου ;;;  

Κορίτσι μου έκανες τη χοριακή σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2023 at 11:29 ΜΜ, ο/η lilika86 είπε:

Επίσης!  Είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά και μπορώ να πω ότι είμαι πιο χαλαρή από τις προηγούμενες. Θετική σκέψη, ήρεμη διάθεση, αποχή από την εργασία , προσευχή-διαλογισμός και κάμποσο  Netflix! 😀 Εσύ πώς τα περνάς;

Βγήκε η χοριακή σου ;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα ετ στις 13.1 2 εξωσωματική με 4 ημερών μωριδιο στις 24.1 έχω β χωρηακη με έχει καταβάλει το άγχος γιατί δεν έχω καμία ενόχληση από τίποτα ούτε στήθος ορισμένο ούτε κωποση ούτε κυλιδες.δεν αντέχω μέχρι την Τρίτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2023 at 9:35 ΠΜ, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! 

Είναι κάποια στην αναμονή για χοριακη ;;; Να περάσουμε μαζί αυτές τις μέρες .. 😄😝

Ναι είμαι και εγώ 24.1 έχω β χωριακη 😔😔😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημερα!εκανα εμβρυομεταφορα στις 17/01 και χοριακη στις 27/01.Έβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών.Η αγωνία δεν περιγράφεται!Ειχε κάποια από σας κανένα σύμπτωμα ;

Ευχομαι σε όλες με θετικές χοριακες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/1/2023 at 10:11 ΠΜ, ο/η G1na είπε:

Κορίτσια Καλημερα!εκανα εμβρυομεταφορα στις 17/01 και χοριακη στις 27/01.Έβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών.Η αγωνία δεν περιγράφεται!Ειχε κάποια από σας κανένα σύμπτωμα ;

Ευχομαι σε όλες με θετικές χοριακες !!!

καλησπέρα Τζίνα! καλή επιτυχία!!!! σε νιώθω!!!! αύριο είναι η χοριακη μου... η αγωνία πραγματικά δεν περιγράφεται! Μάδησα το ημιμονιμο στα νύχια μου κ τα κοψα συριζα (σαν γυναικούλα ακουγομαι κ δεν είμαι καθόλου) δεν αξιολογώ συμπτώματα... όλα είναι σχετικά, κάθε περίπτωση διαφορετική! ωστόσο έχω λίγο ευαισθητους μαστους. πιστεύω είναι από την αγωγή! (6cyclac. 3 utrogest. 1 salosp. 1 fel. Κ κολπικη γελη! Ααα κ αντιπηκτικες - για να μην πηζουμε!)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/1/2023 at 10:11 ΠΜ, ο/η G1na είπε:

Κορίτσια Καλημερα!εκανα εμβρυομεταφορα στις 17/01 και χοριακη στις 27/01.Έβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών.Η αγωνία δεν περιγράφεται!Ειχε κάποια από σας κανένα σύμπτωμα ;

Ευχομαι σε όλες με θετικές χοριακες !!!

Καλημέρα! Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 18/01 και έχω τη χοριακή στις 30/01.

Προσπαθώ να μη σκέφτομαι ότι έχω ακόμα μια εβδομάδα. Εγώ το μόνο που νιώθω και δεν ξέρω αν είναι λογικό κα΄ποιες στιγμές νώθω χαμηλά στη κοιλιά σα ΄πόνους περιόδου αλλα λίγο πιο έντονους. Φοβάμαι ελπίζω να μην είναι κάτι...

Καλη επιτυχία εύχομαι με θετική χοριακή!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vickypak16 είπε:

Καλημέρα! Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 18/01 και έχω τη χοριακή στις 30/01.

Προσπαθώ να μη σκέφτομαι ότι έχω ακόμα μια εβδομάδα. Εγώ το μόνο που νιώθω και δεν ξέρω αν είναι λογικό κα΄ποιες στιγμές νώθω χαμηλά στη κοιλιά σα ΄πόνους περιόδου αλλα λίγο πιο έντονους. Φοβάμαι ελπίζω να μην είναι κάτι...

Καλη επιτυχία εύχομαι με θετική χοριακή!!! :)

Καλημερα και καλη βδομαδα! με το καλό να πάνε όλα κορίτσι μου! υπομονή και οι μέρες θα περάσουν... ετοιμάζομαι για την περιβόητη εξέταση! σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vickypak16 είπε:

Καλημέρα! Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 18/01 και έχω τη χοριακή στις 30/01.

Προσπαθώ να μη σκέφτομαι ότι έχω ακόμα μια εβδομάδα. Εγώ το μόνο που νιώθω και δεν ξέρω αν είναι λογικό κα΄ποιες στιγμές νώθω χαμηλά στη κοιλιά σα ΄πόνους περιόδου αλλα λίγο πιο έντονους. Φοβάμαι ελπίζω να μην είναι κάτι...

Καλη επιτυχία εύχομαι με θετική χοριακή!!! :)

Καλημερα!Και εγώ τους ίδιους πόνους έχω !Τι να πω !!!Και σε σενα εύχομαι μια θετική χοριακη!!!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η anelia είπε:

καλησπέρα Τζίνα! καλή επιτυχία!!!! σε νιώθω!!!! αύριο είναι η χοριακη μου... η αγωνία πραγματικά δεν περιγράφεται! Μάδησα το ημιμονιμο στα νύχια μου κ τα κοψα συριζα (σαν γυναικούλα ακουγομαι κ δεν είμαι καθόλου) δεν αξιολογώ συμπτώματα... όλα είναι σχετικά, κάθε περίπτωση διαφορετική! ωστόσο έχω λίγο ευαισθητους μαστους. πιστεύω είναι από την αγωγή! (6cyclac. 3 utrogest. 1 salosp. 1 fel. Κ κολπικη γελη! Ααα κ αντιπηκτικες - για να μην πηζουμε!)

 

Κορίτσι καλή επιτυχία σου εύχομαι για αύριο με θετική χοριακη!!Εγω δεν έχω πρησμένο στήθος καθόλου!Να σκεφτείς στην περίοδο αλλάζω νούμερο και τώρα τίποτα τα άτιμα!!Εχω δει ότι άκυρη σειρά υπάρχει για να μην μαδήσω τα νυχια μου!!Αγωγη παίρνω 6 Cyclac,utrogest 2 κολπικά ,felicine,prezolon 2,innohep ένεση,prolutex ένεση!!Ωστοσο αυτά έπαιρνα και 4 η 5 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα!Τιποτα θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή!!

Καλή επιτυχία και πάλι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου!

Εμεις δυστυχώς αποτύχαμε κ στη 2η προσπάθεια... με πήρε πολύ από κάτω, γιατί η κλινική μου εικόνα κ η ηλικία (33 στα 34) μου έδινε ποσοστά επιτυχίας 65%...

μόνο ΣΠΩ έχω που και σε αυτό είχαμε εφαρμόσει το πρωτόκολλο και το είχαμε αντιμετωπίσει.

περιμένω τηλ από τον γιατρό, για οδηγιες...

ξέρω πως τώρα θα υποβληθω σε μια σειρά εξετασεων... δεν θα το βάλω κατω! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/1/2023 at 12:32 ΠΜ, ο/η Χριστίνα36 είπε:

Ναι είμαι και εγώ 24.1 έχω β χωριακη 😔😔😔😔

Καλημέρα! Καλά θετικά αποτελέσματα!!!

στις πριν 22 ώρες, ο/η G1na είπε:

Κορίτσι καλή επιτυχία σου εύχομαι για αύριο με θετική χοριακη!!Εγω δεν έχω πρησμένο στήθος καθόλου!Να σκεφτείς στην περίοδο αλλάζω νούμερο και τώρα τίποτα τα άτιμα!!Εχω δει ότι άκυρη σειρά υπάρχει για να μην μαδήσω τα νυχια μου!!Αγωγη παίρνω 6 Cyclac,utrogest 2 κολπικά ,felicine,prezolon 2,innohep ένεση,prolutex ένεση!!Ωστοσο αυτά έπαιρνα και 4 η 5 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα!Τιποτα θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή!!

Καλή επιτυχία και πάλι 😁

 Καλή δύναμη κ με το καλό!!! Αααχ τι να πω με τα ορμονικά μας κ τα συμπτώματα σ αυτή τη περίοδο που διανύουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η anelia είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου!

Εμεις δυστυχώς αποτύχαμε κ στη 2η προσπάθεια... με πήρε πολύ από κάτω, γιατί η κλινική μου εικόνα κ η ηλικία (33 στα 34) μου έδινε ποσοστά επιτυχίας 65%...

μόνο ΣΠΩ έχω που και σε αυτό είχαμε εφαρμόσει το πρωτόκολλο και το είχαμε αντιμετωπίσει.

περιμένω τηλ από τον γιατρό, για οδηγιες...

ξέρω πως τώρα θα υποβληθω σε μια σειρά εξετασεων... δεν θα το βάλω κατω! 

 

Όχι ρε κορίτσι!Αληθεια λυπάμαι πολύ!!Μην το βάλεις κάτω!Ξαναπροσπαθησε!!Και θα έρθει!Εχω μια οικογενειακή μας φιλη η οποία ήταν πολύ μεγάλη και τα κατάφερε μόνο με την αισιοδοξία της και το ήθελε πολύ!!Ουτε ο γιατρός δεν το πίστευε!!!Οποτε προχωρά δυνατά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η G1na είπε:

Όχι ρε κορίτσι!Αληθεια λυπάμαι πολύ!!Μην το βάλεις κάτω!Ξαναπροσπαθησε!!Και θα έρθει!Εχω μια οικογενειακή μας φιλη η οποία ήταν πολύ μεγάλη και τα κατάφερε μόνο με την αισιοδοξία της και το ήθελε πολύ!!Ουτε ο γιατρός δεν το πίστευε!!!Οποτε προχωρά δυνατά 😘

❤ ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! από περιπτώσεις άλλο τίποτα! είτε με πολλά θέματα υγειας, αλλά επιτυχή εμφυτευση είτε από φαινομενικά κ αποδεδειγμένα με εξετάσεις υγιή ζευγάρια με αποτυχημένες προσπάθειες! είναι όλα θέμα τύχης κ "αν κατσει"... δε θα το βάλω κατω! ήδη ο γιατρός μου συνέστησε ένα σωρό εξειδικευμενες εξετάσεις κ μεθαύριο έκλεισα ραντεβου να πάμε να κάνουμε κ εγώ κ το αγόρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η anelia είπε:

❤ ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! από περιπτώσεις άλλο τίποτα! είτε με πολλά θέματα υγειας, αλλά επιτυχή εμφυτευση είτε από φαινομενικά κ αποδεδειγμένα με εξετάσεις υγιή ζευγάρια με αποτυχημένες προσπάθειες! είναι όλα θέμα τύχης κ "αν κατσει"... δε θα το βάλω κατω! ήδη ο γιατρός μου συνέστησε ένα σωρό εξειδικευμενες εξετάσεις κ μεθαύριο έκλεισα ραντεβου να πάμε να κάνουμε κ εγώ κ το αγόρι!

Μπράβο κορίτσι μου!!Να κάνετε τις εξετασουλες σας και όλα καλά θα πάνε!!Θα δεις η επόμενη θα είναι η τυχερή σου!!😘

εγω 2 και σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η G1na είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!Να κάνετε τις εξετασουλες σας και όλα καλά θα πάνε!!Θα δεις η επόμενη θα είναι η τυχερή σου!!😘

εγω 2 και σήμερα!

:) Στέλνω όοοολη τη θετική μου ενέργεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...