Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση με αρνητικό τεστ.


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε. 

Έχω καθυστέρηση 6 μέρες, έκανα δύο τεστ αλλά βγήκαν αρνητικά (1 δύο μέρες πριν την καθυστέρηση και 1 στην τρίτη μέρα καθυστέρησης). Έχει συμβεί σε καμία; Μπορεί να έκανε λάθος το τεστ; 

Να σημειώσω ότι πριν 4 μήνες είχα παλίνδρομη κύηση αλλά είχα δυο περιόδους κανονικά από τότε. 

Ο άντρας μου είναι σίγουρος ότι είμαι αλλά νομίζω ότι απλά το θέλει υπερβολικά. Εγώ όμως δεν μπορώ να απογοητευτω πάλι για αυτό καθυστερω την β χοριακη...  :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Γεωργία Κοκκώνη είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε. 

Έχω καθυστέρηση 6 μέρες, έκανα δύο τεστ αλλά βγήκαν αρνητικά (1 δύο μέρες πριν την καθυστέρηση και 1 στην τρίτη μέρα καθυστέρησης). Έχει συμβεί σε καμία; Μπορεί να έκανε λάθος το τεστ; 

Να σημειώσω ότι πριν 4 μήνες είχα παλίνδρομη κύηση αλλά είχα δυο περιόδους κανονικά από τότε. 

Ο άντρας μου είναι σίγουρος ότι είμαι αλλά νομίζω ότι απλά το θέλει υπερβολικά. Εγώ όμως δεν μπορώ να απογοητευτω πάλι για αυτό καθυστερω την β χοριακη...  :(

Καλημέρα κοπέλα μου, πήγαινε καλύτερα να κανεις μια χοριακη. Αν είσαι θα δείξει σίγουρα. Μπορεί να ήταν καθυστερημένη η σύλληψη κ γι αυτό να μην έδειξαν τα τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Καλή χρονιά!!!! Μακάρι να είσαι!!

Πιστεύω πως με 6 μέρες καθυστέρηση η χοριακή θα σου δείξει σίγουρα σωστό αποτέλεσμα... Μπορεί όντως η σύλληψη να έγινε αργότερα οπότε τα τεστ να μην έχουν δείξει σωστό αποτέλεσμα..

Έχεις γενικά σταθερό κύκλο ? Μήπως είσαι αγχωμένη ?

Μακάρι βέβαια να είσαι έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Βούλα1991 είπε:

Καλημέρα και Καλή χρονιά!!!! Μακάρι να είσαι!!

Πιστεύω πως με 6 μέρες καθυστέρηση η χοριακή θα σου δείξει σίγουρα σωστό αποτέλεσμα... Μπορεί όντως η σύλληψη να έγινε αργότερα οπότε τα τεστ να μην έχουν δείξει σωστό αποτέλεσμα..

Έχεις γενικά σταθερό κύκλο ? Μήπως είσαι αγχωμένη ?

Μακάρι βέβαια να είσαι έγκυος!!

Είχα σταθερό κύκλο πριν την αποβολή που είχα. Τώρα δύο περιόδους μετά την αποβολή πάλι ήταν σταθερός αλλά δεν ξέρω.. Φοβάμαι πολύ μήπως όντως δεν είμαι... Στεναχωρήθηκα πολύ όταν χάθηκε το μωράκι μου. Απλά στον τέταρτο μήνα ενώ όλα τα έκανα σωστά και πήγαινα πολύ τακτικά στο γιατρό σταμάτησε η καρδιά του..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, πήγαινε καλύτερα να κανεις μια χοριακη. Αν είσαι θα δείξει σίγουρα. Μπορεί να ήταν καθυστερημένη η σύλληψη κ γι αυτό να μην έδειξαν τα τεστ. 

Γίνεται αυτό; Την προηγούμενη φορά είχε φανεί αμέσως μέσα σε 4 μέρες... 

Αν δεν είναι εγκυμοσύνη τι μπορεί ναναι; Άγχος τα φυσιολογικά όπως όλος ο κόσμος. Να σκάσω είμαι... 

Θα κλείσω χοριακη έχετε δίκιο, απλά με έχει καταβάλει ο φόβος της απογοητευσης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γεωργία Κοκκώνη είπε:

Γίνεται αυτό; Την προηγούμενη φορά είχε φανεί αμέσως μέσα σε 4 μέρες... 

Αν δεν είναι εγκυμοσύνη τι μπορεί ναναι; Άγχος τα φυσιολογικά όπως όλος ο κόσμος. Να σκάσω είμαι... 

Θα κλείσω χοριακη έχετε δίκιο, απλά με έχει καταβάλει ο φόβος της απογοητευσης. 

Άγχος, αλλαγή κύκλου, καθυστέρηση λόγω κάποιας ίωσης, κύστη κλπ. Πολλά μπορεί να είναι εύχομαι τίποτα απ όλα αυτά κ μια τεράστια χοριακη !! Και στη χειρότερη να μην είσαι έγκυος σκέψου ότι από τη στιγμή που έπιασες μια φορά θα ξανά πιάσεις κ σύντομα πάλι!! Αυτό έχει σημασία έγκυος μπορείς να μείνεις τέλος!! Να σκέφτεσαι μόνο θετικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/1/2023 at 1:18 ΠΜ, ο/η Γεωργία Κοκκώνη είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε. 

Έχω καθυστέρηση 6 μέρες, έκανα δύο τεστ αλλά βγήκαν αρνητικά (1 δύο μέρες πριν την καθυστέρηση και 1 στην τρίτη μέρα καθυστέρησης). Έχει συμβεί σε καμία; Μπορεί να έκανε λάθος το τεστ; 

Να σημειώσω ότι πριν 4 μήνες είχα παλίνδρομη κύηση αλλά είχα δυο περιόδους κανονικά από τότε. 

Ο άντρας μου είναι σίγουρος ότι είμαι αλλά νομίζω ότι απλά το θέλει υπερβολικά. Εγώ όμως δεν μπορώ να απογοητευτω πάλι για αυτό καθυστερω την β χοριακη...  :(

Μου συνεβει περσυ με 2 βδομαδες καθυστερηση κι αρνητικα τεστ ,δεν ηταν εγκυμοσυνη,ουτε κατι αλλο και συμφωνα με τον γιατρο καποια στιγμη μπορουσε να συμβει χωρις παθολογικα αιτια..

Τωρα αυτη τη στιγμη εχω 5 μερες καθυστερηση με ενα αρνητικο τεστ,αλλα νοσησα απο κοβιντ,οποτε μπορει να με πηγε πισω αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Μου συνεβει περσυ με 2 βδομαδες καθυστερηση κι αρνητικα τεστ ,δεν ηταν εγκυμοσυνη,ουτε κατι αλλο και συμφωνα με τον γιατρο καποια στιγμη μπορουσε να συμβει χωρις παθολογικα αιτια..

Τωρα αυτη τη στιγμη εχω 5 μερες καθυστερηση με ενα αρνητικο τεστ,αλλα νοσησα απο κοβιντ,οποτε μπορει να με πηγε πισω αυτο..

Ο κορονοιος κάνει νούμερα στην περίοδο. Εδώ εμένα η 4η δόση του εμβολίου σκέψου ότι μου την έκοψε κ ήρθε μετά από 3-4 μέρες κανονικά. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι ήταν λόγω του εμβολίου ξεκάθαρα. 
 

@Γεωργία Κοκκώνη έκανες χοριακη τελικά κοπέλα μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ο κορονοιος κάνει νούμερα στην περίοδο. Εδώ εμένα η 4η δόση του εμβολίου σκέψου ότι μου την έκοψε κ ήρθε μετά από 3-4 μέρες κανονικά. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι ήταν λόγω του εμβολίου ξεκάθαρα. 
 

@Γεωργία Κοκκώνη έκανες χοριακη τελικά κοπέλα μου; 

Ωχ ωχ καταλαβα!! ειμαι κι 99% σιγουρη οτι προκειται γι'αυτο και δεν ξερω τι να περιμενω και ποτε,εχουν σπασει τα νευρα μου!! 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/1/2023 at 8:20 ΜΜ, ο/η Γεωργία Κοκκώνη είπε:

Είχα σταθερό κύκλο πριν την αποβολή που είχα. Τώρα δύο περιόδους μετά την αποβολή πάλι ήταν σταθερός αλλά δεν ξέρω.. Φοβάμαι πολύ μήπως όντως δεν είμαι... Στεναχωρήθηκα πολύ όταν χάθηκε το μωράκι μου. Απλά στον τέταρτο μήνα ενώ όλα τα έκανα σωστά και πήγαινα πολύ τακτικά στο γιατρό σταμάτησε η καρδιά του..

 

καταλαβαίνω τον πόνο σου μιας και το πέρασα και εγώ αν και ήμουν στις αρχές του τρίτου μήνα... τελικά πήγες για χοριακή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, μετά τον κορονοϊό (νόσησα αρχή Αυγούστου) ακόμη και τώρα έχω άστατο κύκλο ενώ πριν ήταν κάθε 28 μέρες. 

Την πρώτη φορά μου ήρθε 12 μέρες μετά , τη δεύτερη 10 την τρίτη 8 και τώρα μου ήρθε στην 18η μέρα του κύκλου. 

Η γυναικολόγος μου είπε να κάνω χοριακή την 15η μέρα καθυστέρησης και ότι μετά τον κόβιντ σε όλες κάτι κάνει στη περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα, μετά τον κορονοϊό (νόσησα αρχή Αυγούστου) ακόμη και τώρα έχω άστατο κύκλο ενώ πριν ήταν κάθε 28 μέρες. 

Την πρώτη φορά μου ήρθε 12 μέρες μετά , τη δεύτερη 10 την τρίτη 8 και τώρα μου ήρθε στην 18η μέρα του κύκλου. 

Η γυναικολόγος μου είπε να κάνω χοριακή την 15η μέρα καθυστέρησης και ότι μετά τον κόβιντ σε όλες κάτι κάνει στη περίοδο. 

Την δική μου περίοδο την επιρεασαν πολύ τα εμβόλια. Για έξι κύκλους ήταν από 33-39 ημέρες. Νοσησα τον Σεπτέμβριο την ίδια μέρα που αδιαθετησα και δεν με επιρεασε καθόλου. Τελικά κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά... 

@Γεωργία Κοκκώνηπώς είσαι κορίτσι μου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 5/1/2023 at 9:54 ΜΜ, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα, μετά τον κορονοϊό (νόσησα αρχή Αυγούστου) ακόμη και τώρα έχω άστατο κύκλο ενώ πριν ήταν κάθε 28 μέρες. 

Την πρώτη φορά μου ήρθε 12 μέρες μετά , τη δεύτερη 10 την τρίτη 8 και τώρα μου ήρθε στην 18η μέρα του κύκλου. 

Η γυναικολόγος μου είπε να κάνω χοριακή την 15η μέρα καθυστέρησης και ότι μετά τον κόβιντ σε όλες κάτι κάνει στη περίοδο. 

Και εγω εχω 6 ημερες καθυστερηση με αρνητικο τεστ την 5η μερα και με ελευθερες επαφες.Βεβαια νοσησα απο κοβιντ στις γιορτες και μου περασε μηπως οφειλεται σε αυτο γιατι εχω σταθερο κυκλο.Βεβαια την ημερα που περιμενα περιοδο και 1-2 μερες μετα ειχα πονους περιοδου αλλα τιποτα.Χοριακη δισταζω να κανω ακομα.Θα το αφησω μεχρι την 10 μερα.Ο αντρας μου πιστευει βεβαια οτι ειμαι αλλα δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/1/2023 at 8:20 ΜΜ, ο/η Γεωργία Κοκκώνη είπε:

Είχα σταθερό κύκλο πριν την αποβολή που είχα. Τώρα δύο περιόδους μετά την αποβολή πάλι ήταν σταθερός αλλά δεν ξέρω.. Φοβάμαι πολύ μήπως όντως δεν είμαι... Στεναχωρήθηκα πολύ όταν χάθηκε το μωράκι μου. Απλά στον τέταρτο μήνα ενώ όλα τα έκανα σωστά και πήγαινα πολύ τακτικά στο γιατρό σταμάτησε η καρδιά του..

 

Σου στέλνω μια πολύ καθυστερημένη απάντηση, αλλά φαντάζομαι ότι τώρα θα ξέρεις αν είσαι πάλι έγκυος ή όχι....  Έχεις ευχάριστα ?

Ο φόβος είναι σίγουρος για όλες μας, και ο πόνος όταν συμβαίνει μια αποβολή τεράστιος... Και εμένα σταμάτησε η καρδούλα του την 9 εβδομάδα και καταλαβαίνω πώς νοιώθεις...ακόμα περνούν οι σκέψεις από το μυαλό μου μήπως έκανα ή δεν έκανα κάτι εγώ... αλλά δεν ισχύει .. .δυστυχώς έγινε και πρέπει να ξεπεραστεί για να συνεχίσω να προσπαθώ και την επόμενη φορά είναι καλό να είμαι πιο αισιόδοξη...Βλέπεις σαν διαίσθηση δεν είχα καλό προαίσθημα απο την αρχή...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...