Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γράμμα θα στείλω στον Άγιο Βασίλη χαρά να φέρει σε όλα τα χείλη. Αυτόν το Δεκέμβρη κάθε λαμπάκι να γίνει το φως για ένα μωράκι. 🎄🎅🥂🎉👶


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Ραφαέλα μου πως εισαι σημέρα ; Περιμένουμε νέα σου ! 

εσύ κοπέλα μου έκανες αυχενική; τι κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 525
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Η διάγνωση της προεκλαμψίας γίνεται με υπέρταση, δηλαδή μεγαλύτερη ή ίση πίεση 14 ή 9 σε 2 συνεχόμενες μετρήσεις ανά 4ώρες (αρκεί η μία από τις δύο, όπως σε όλες τις μορφές υπέρτασης ενώ με πίεση 16 ή 11 γίνεται διάγνωση με μοναδική μέτρηση - το λέω γιατί το ξαφνικό 14 με 9 χωρίς προϋπάρχουσα υπέρταση είναι μέτρηση που θέλει προσοχή) και ή πρωτεϊνουρία ή νευρολογική συμπτωματολογία (πονοκέφαλο, υπερτονία, θολερότητα ματιών κλπ)  ή νεφρική ανεπάρκεια ή ηπατική δυσλειτουργία ή αιματολογικές επιπλοκές. Αρκεί η πίεση και ένα από τα άλλα, δεν ει΄ναι απαραίτητη η πρωτεϊνουρία. Η ίδια μας είπε ότι έχει επίμονο πονοκέφαλο τελευταία και ότι είχε εμφανίσει τις προηγούμενες μέρες κάποιο πρήξιμο και αναρωτιόταν αν θα γεννήσει. Φυσικά μακάρι να μην είναι όντως προεκλαμψία, όμως, σε κύηση που δεν ενέχει ρίσκο προωρότητας και με υπάρχουσα διαστολή, οποιοσδήποτε γιατρός θα συμφωνούσε ότι είναι λογικό να επιταχυνθεί ο τοκετός και να μη ρισκάρει απλά για να πάρει καμιά εβδομάδα παραπάνω. Φυσικά αυτά με τη λογική ότι δεν έπεσε η πίεση το βράδυ, γιατί αν έπεσε έχουν χρόνο όντως να το ψάξουν λίγο περισσότερο πριν.

οοοοοκ εσύ ξέρεις καλύτερα. Εγώ άλλα διαβάζω και είμαι περίεργη και τα βλέπω όλα ύποπτα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

οοοοοκ εσύ ξέρεις καλύτερα. Εγώ άλλα διαβάζω και είμαι περίεργη και τα βλέπω όλα ύποπτα.

 

Λογική η καχυποψία. Ωστόσο, αν η ίδια εμπιστεύεται τη γιατρό της (που μας έχει ήδη αναφέρει σε διάφορες φάσεις ότι είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού και κάνει και vbac) και εφόσον και η όλη κατάσταση ξεκίνησε από΄ μέτρηση 15 και 9 και μετά έκτακτο ραντεβού και ξανά μετρήσεις (δεν άρχισε να τα μασάει στο κανονικό ραντεβού της εβδομάδας ώστε να χτίσει το να πάει για καισαρική) θεωρώ ότι δεν έχει δώσει δικαιώματα η γιατρός. Επίσης, και να υπάρχει η καχυποψία ποια θα άλλαζε γιατρό στις 38 εβδομάδες; και ποιος γιατρός θα αναλάμβανε έτσι μια γυναίκα ξαφνικά στις 38 με υπέρταση και πιθανότητα προεκλαμψίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Λογική η καχυποψία. Ωστόσο, αν η ίδια εμπιστεύεται τη γιατρό της (που μας έχει ήδη αναφέρει σε διάφορες φάσεις ότι είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού και κάνει και vbac) και εφόσον και η όλη κατάσταση ξεκίνησε από΄ μέτρηση 15 και 9 και μετά έκτακτο ραντεβού και ξανά μετρήσεις (δεν άρχισε να τα μασάει στο κανονικό ραντεβού της εβδομάδας ώστε να χτίσει το να πάει για καισαρική) θεωρώ ότι δεν έχει δώσει δικαιώματα η γιατρός. Επίσης, και να υπάρχει η καχυποψία ποια θα άλλαζε γιατρό στις 38 εβδομάδες; και ποιος γιατρός θα αναλάμβανε έτσι μια γυναίκα ξαφνικά στις 38 με υπέρταση και πιθανότητα προεκλαμψίας;

Κορίτσια μου συγγνώμη που πετάγομαι στο θέμα σας, αλλά επειδή η κοπέλα θα τα διαβάσει τα σχόλια κ δεν υπάρχει λόγος να στενοχωρηθεί κ να κάνει δεύτερες σκέψεις για τη γιατρό της και επειδή στενή μου φίλη είχε ακριβώς το ίδιο κ στις δύο της εγκυμοσύνες, θα συμφωνήσω απόλυτα με τη @MyNa.

Καλά κάνετε κ ενημερωνόσαστε, έτσι πρέπει, πόσο μάλλον δε, όταν η πλειοψηφία των γιατρών στη χώρα μας προβαίνουν σε αναίτιες καισαρικές και μάλιστα σε πολλές περιπτώσεις πριν καν κλείσουν την 37η εβδομάδα. Απλά ας μην τα βλέπουμε όλα με καχυποψία καθώς στο τέλος κάνουμε κακό στην ψυχολογία μας.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση η γιατρός της ενήργησε όπως θα ενεργούσε ο καθένας που δεν θέλει να ρισκάρει ζωές. Γιατί σε αυτές τις περιπτώσεις κινδυνεύουν τόσο η ίδια η μητέρα, όσο κ το βρέφος. Κ δεν αναφέρομαι καν στην προεκλαμψία, αλλά στην ξαφνικά υψηλή πίεση που δεν πέφτει. Και το 14 είναι υψηλός αριθμός ιδίως όταν κυοφορείς...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μετά από πολυυυ πολύ καιρό είμαι ξανά εδώ! Χαίρομαι πολύ που ξαναμπήκα!!Και έχω καυτή ερώτηση...

Έχει ανοίξει καμία ποτέ το ψηφιακό τεστ της clear blue????

 Σήμερα 4 μέρες πριν την περίοδο (και μετά από κάποιες πικάντικες βραδιές κατά την ωορηξια στοχευμένα) έχω πονακια περιόδου πονοκέφαλο και πόνο στη μέση. Έτσι λοιπόν πήρα ένα τεστ ψηφιακό. 

Για αρχή από το άγχος μου ενώ συλλεξα μεσημεριανα ούρα ( δε κρατιέμαι ) βούτηξαν το τεστ λανθασμένα για 5 δευτερόλεπτα αντί για 20 που έλεγε το τεστ (είπαμε αγχώθηκα ). Έβγαλε την ένδειξη πως δεν είμαι έγκυος. 

Μιλώντας με μια φίλη μου είπε να το ανοίξω και να δω μέσα τις ταινίες. Και μέσα βλέπω στη μία ταινία μια γαλαζια γραμμή και στην αλλαγή ταινία μια γαλαζια και μια άχνη γαλάζια! 

Τι γίνεται βρε κορίτσια??!!! Καμία σκέψη? Καμία ιδέα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μετά από πολυυυ πολύ καιρό είμαι ξανά εδώ! Χαίρομαι πολύ που ξαναμπήκα!!Και έχω καυτή ερώτηση...

Έχει ανοίξει καμία ποτέ το ψηφιακό τεστ της clear blue????

 Σήμερα 4 μέρες πριν την περίοδο (και μετά από κάποιες πικάντικες βραδιές κατά την ωορηξια στοχευμένα) έχω πονακια περιόδου πονοκέφαλο και πόνο στη μέση. Έτσι λοιπόν πήρα ένα τεστ ψηφιακό. 

Για αρχή από το άγχος μου ενώ συλλεξα μεσημεριανα ούρα ( δε κρατιέμαι ) βούτηξαν το τεστ λανθασμένα για 5 δευτερόλεπτα αντί για 20 που έλεγε το τεστ (είπαμε αγχώθηκα ). Έβγαλε την ένδειξη πως δεν είμαι έγκυος. 

Μιλώντας με μια φίλη μου είπε να το ανοίξω και να δω μέσα τις ταινίες. Και μέσα βλέπω στη μία ταινία μια γαλαζια γραμμή και στην αλλαγή ταινία μια γαλαζια και μια άχνη γαλάζια! 

Τι γίνεται βρε κορίτσια??!!! Καμία σκέψη? Καμία ιδέα??

Καλησπέρα εγω δεν είχα τέτοια εμπειρία έπαιρνα τα τεστ που είναι ταινιες.. τα clear blue είναι λίγο περίεργα τεστ έχει την γραμμή εξατμίσεις που μπερδεύει αλλά για σίγουρα αποτελέσματα κανε λίγο υπομονή και ξανά κανε το τεστ σε λιγες μερες με πρωινα ουρα για ένα πιο έγκυρο αποτέλεσμα 

Θα περιμένουμε νέα σου 

Εύχομαι να είναι θετικό 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μετά από πολυυυ πολύ καιρό είμαι ξανά εδώ! Χαίρομαι πολύ που ξαναμπήκα!!Και έχω καυτή ερώτηση...

Έχει ανοίξει καμία ποτέ το ψηφιακό τεστ της clear blue????

 Σήμερα 4 μέρες πριν την περίοδο (και μετά από κάποιες πικάντικες βραδιές κατά την ωορηξια στοχευμένα) έχω πονακια περιόδου πονοκέφαλο και πόνο στη μέση. Έτσι λοιπόν πήρα ένα τεστ ψηφιακό. 

Για αρχή από το άγχος μου ενώ συλλεξα μεσημεριανα ούρα ( δε κρατιέμαι ) βούτηξαν το τεστ λανθασμένα για 5 δευτερόλεπτα αντί για 20 που έλεγε το τεστ (είπαμε αγχώθηκα ). Έβγαλε την ένδειξη πως δεν είμαι έγκυος. 

Μιλώντας με μια φίλη μου είπε να το ανοίξω και να δω μέσα τις ταινίες. Και μέσα βλέπω στη μία ταινία μια γαλαζια γραμμή και στην αλλαγή ταινία μια γαλαζια και μια άχνη γαλάζια! 

Τι γίνεται βρε κορίτσια??!!! Καμία σκέψη? Καμία ιδέα??

Κορίτσι μου, πόση ώρα μετά το άνοιξες; Καλύτερα πάρε ένα καινουριο και κάντο σωστά. Τα clear blue συνήθως κατηγορούνται για γραμμές εξάτμισης αφοτου περάσει το χρονικό περιθώριο που δίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου, πόση ώρα μετά το άνοιξες; Καλύτερα πάρε ένα καινουριο και κάντο σωστά. Τα clear blue συνήθως κατηγορούνται για γραμμές εξάτμισης αφοτου περάσει το χρονικό περιθώριο που δίνουν.

Το ανοιξα περίπου 5 λεπτά αργότερα.  Αχ έχω σκάσει! Πήρα ένα έξτρα τεστ για αύριο το πρωί..

Απλά μου κάνει εντύπωση που έχω κράμπες περιόδου τόσο πριν την ημερομηνία έλευσης περιόδου και με έπιασε και πονοκέφαλος από το πρωί και δεν έχει περάσει ακόμη..

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (έχω ένα αστέρι 4.5 ετών) είχα πονους περιόδου δε μου ήρθε ποτέ αλλά επειδή ήμασταν λίγο στα χαμένα με κάτι επεμβάσεις δεν ήξερα ότι έχω καθυστέρηση και τυχαία έκανα τεστ γιατί είχα πονους περιόδου και απουσία περιόδου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Το ανοιξα περίπου 5 λεπτά αργότερα.  Αχ έχω σκάσει! Πήρα ένα έξτρα τεστ για αύριο το πρωί..

Απλά μου κάνει εντύπωση που έχω κράμπες περιόδου τόσο πριν την ημερομηνία έλευσης περιόδου και με έπιασε και πονοκέφαλος από το πρωί και δεν έχει περάσει ακόμη..

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (έχω ένα αστέρι 4.5 ετών) είχα πονους περιόδου δε μου ήρθε ποτέ αλλά επειδή ήμασταν λίγο στα χαμένα με κάτι επεμβάσεις δεν ήξερα ότι έχω καθυστέρηση και τυχαία έκανα τεστ γιατί είχα πονους περιόδου και απουσία περιόδου! 

Κανε αύριο το πρωί ένα αφού έχεις πάρει αλλά εγω να πω την αλήθεια θα περίμενα λιγες μερες ακόμα

εγω που είχα κάνει τεστ νωρίτερα ήταν αρνητικά είχα καθυστερημένη σύλληψη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κανε αύριο το πρωί ένα αφού έχεις πάρει αλλά εγω να πω την αλήθεια θα περίμενα λιγες μερες ακόμα

εγω που είχα κάνει τεστ νωρίτερα ήταν αρνητικά είχα καθυστερημένη σύλληψη 😊

Αχ ξέρεις πως είναι...δεν κρατιέμαι!! Παίρνω ένα παναντολ τώρα για τον πονοκεφαλο γιατί θα πάω δουλειά .

Αν δεν είχα τις συσπάσεις της μήτρας δε θα έκανα τεστ 4 μέρες πριν την περίοδο. Και αν δεν είχα κάνει λάθος στο τεστ στην ώρα σήμερα δε θα το άνοιγμα!! Χαχαχα.αντε να δούμε αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Αχ ξέρεις πως είναι...δεν κρατιέμαι!! Παίρνω ένα παναντολ τώρα για τον πονοκεφαλο γιατί θα πάω δουλειά .

Αν δεν είχα τις συσπάσεις της μήτρας δε θα έκανα τεστ 4 μέρες πριν την περίοδο. Και αν δεν είχα κάνει λάθος στο τεστ στην ώρα σήμερα δε θα το άνοιγμα!! Χαχαχα.αντε να δούμε αυριο

Άντε μακάρι να μας στείλεις αύριο τα ευχάριστα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μετά από πολυυυ πολύ καιρό είμαι ξανά εδώ! Χαίρομαι πολύ που ξαναμπήκα!!Και έχω καυτή ερώτηση...

Έχει ανοίξει καμία ποτέ το ψηφιακό τεστ της clear blue????

 Σήμερα 4 μέρες πριν την περίοδο (και μετά από κάποιες πικάντικες βραδιές κατά την ωορηξια στοχευμένα) έχω πονακια περιόδου πονοκέφαλο και πόνο στη μέση. Έτσι λοιπόν πήρα ένα τεστ ψηφιακό. 

Για αρχή από το άγχος μου ενώ συλλεξα μεσημεριανα ούρα ( δε κρατιέμαι ) βούτηξαν το τεστ λανθασμένα για 5 δευτερόλεπτα αντί για 20 που έλεγε το τεστ (είπαμε αγχώθηκα ). Έβγαλε την ένδειξη πως δεν είμαι έγκυος. 

Μιλώντας με μια φίλη μου είπε να το ανοίξω και να δω μέσα τις ταινίες. Και μέσα βλέπω στη μία ταινία μια γαλαζια γραμμή και στην αλλαγή ταινία μια γαλαζια και μια άχνη γαλάζια! 

Τι γίνεται βρε κορίτσια??!!! Καμία σκέψη? Καμία ιδέα??

Έτσι ήταν και εμένα σε όλα τα αρνητικά... Δεν είναι θετικά.. Και εγώ είχα χαρεί αλλά μπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Αχ ξέρεις πως είναι...δεν κρατιέμαι!! Παίρνω ένα παναντολ τώρα για τον πονοκεφαλο γιατί θα πάω δουλειά .

Αν δεν είχα τις συσπάσεις της μήτρας δε θα έκανα τεστ 4 μέρες πριν την περίοδο. Και αν δεν είχα κάνει λάθος στο τεστ στην ώρα σήμερα δε θα το άνοιγμα!! Χαχαχα.αντε να δούμε αυριο

Γλυκιά μου περίμενε μέχρι την ημέρα της περιόδου σου καλύτερα ή και μια ημέρα αργότερα.. επίσης θεωρώ αξιόπιστα τα predictor early. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έτσι ήταν και εμένα σε όλα τα αρνητικά... Δεν είναι θετικά.. Και εγώ είχα χαρεί αλλά μπα

Ωωω αλήθεια?? Πφφφφ και πάνω που πήγα λιιγο να το πιστέψω ..θα κάνω αύριο το τεστ το πρωί ΣΩΣΤΑ και βλέπουμε..

Επίσης ερώτηση...αυτά τα ψηφιακά που δεν αναφέρουν ότι είναι early  πρόβλεψη,μπορούν να το δουν 3 μέρες πριν την περίοδο?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ωωω αλήθεια?? Πφφφφ και πάνω που πήγα λιιγο να το πιστέψω ..θα κάνω αύριο το τεστ το πρωί ΣΩΣΤΑ και βλέπουμε..

Επίσης ερώτηση...αυτά τα ψηφιακά που δεν αναφέρουν ότι είναι early  πρόβλεψη,μπορούν να το δουν 3 μέρες πριν την περίοδο?!

Εμένα 3 μέρες πριν την περίοδο μου έδειξε ένα early αλλά ήταν πάρα πολύ αχνό. Αν κρατιέσαι κάντο έστω μια μέρα πριν την περίοδο για πιο σίγουρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2022 at 7:36 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσιααααααααααααααααααα μου γλυκα γεννησα!!!!!!!!!!!!!!!! Σας σκεφτομαι καθε μερα αλλα δεν σας εχω στειλει γιατι μπαινω μονο απο λαπτοπ και ετυχαν διαφορα και δεν μπηκα καθολου.  Δεν εχω ουτε λεπτο ελευθερο επειδη δεν εχω βοηθεια και επισης επειδη εχω θεμα με θηλασμο και μου κοστισε παρα πολυ ετρεχα σε συμβολοθς θηλασμου κκλπ... Θα σας τα γραψω αναλυτικα τις επομενες ημερες Μου ετυχε και ενα θεμα υγειας την πρωτη εβδομαδα μετα απο καισαρικη, και ετρεχα για εξετασεις Αθηνα. Τωρα επσιτρεψαμε και μπηκαμε σε νεο σπιτι, που γινεται χαμος!

Παρολα αυτα ολα πηγαν καλα και επιτελους ειμαι μανουλαααααααααααααααααααααααααααααα🥰

@Raf123 @Nandia- @evaioan @Froufro @Princess28 @Antonia2 @misofeggaro @marinamanoulitsa @lactaki @Tokyo @MyNa @babyblue94

Na σας ζήσει γερο κ καλότυχο γλυκιά μανουλααααααα!!😍😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γέννησα ένα αγοράκι 2500 υγιέστατο!! Η ώρα 17:38 μετά από 9 ώρες! Χωρις να ταλαιπωρηθώ!! Ήταν ενας εύκολος τοκετός τελικά!! Είμαι ευτυχισμένη!! Το θήλασα μολις ήρθα στο δωμάτιο μου, δεν ξέρω ποσό κ τι ηπιε αλλά θα το ταΐσω ξανά στις 11! Πάντως δεν έκλαψε μετά τον θηλασμό! Με δυσκόλεψε ένα στήθος έβαλα ψευδό θηλή…θα μιλήσω κ με τη παιδίατρο γιατί ισως χρειαστεί κ λίγο φόρμουλα γιατί είναι μικρούλης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η πίεση μου είχε πάει και 16 10 κ 15 με 10! Η γιατρος ήταν αυτή που μου είπε μάλλον είμαι το σύνδρομο άσπρη μπλούζα! Αλλά κ στο σπίτι μου με 3 πιεσόμετρα ήταν ψηλή! Η ημερομηνία δεν ήταν πρόβλημα γιατί μου είπε ότι δεν είχε σκοπο να πάει κάπου έχει κ αλλες κοπελες εγκυες εκείνες τις ημερομηνιεσ!! Αν δεν ήταν υπέρ του φυσιολογικού δε θα με περίμενε ούτε 9 ώρες ούτε καν θα προσπαθούσε θα με έβαζε σε καισαρικη με πίεση 16 με 10 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μετά από πολυυυ πολύ καιρό είμαι ξανά εδώ! Χαίρομαι πολύ που ξαναμπήκα!!Και έχω καυτή ερώτηση...

Έχει ανοίξει καμία ποτέ το ψηφιακό τεστ της clear blue????

 Σήμερα 4 μέρες πριν την περίοδο (και μετά από κάποιες πικάντικες βραδιές κατά την ωορηξια στοχευμένα) έχω πονακια περιόδου πονοκέφαλο και πόνο στη μέση. Έτσι λοιπόν πήρα ένα τεστ ψηφιακό. 

Για αρχή από το άγχος μου ενώ συλλεξα μεσημεριανα ούρα ( δε κρατιέμαι ) βούτηξαν το τεστ λανθασμένα για 5 δευτερόλεπτα αντί για 20 που έλεγε το τεστ (είπαμε αγχώθηκα ). Έβγαλε την ένδειξη πως δεν είμαι έγκυος. 

Μιλώντας με μια φίλη μου είπε να το ανοίξω και να δω μέσα τις ταινίες. Και μέσα βλέπω στη μία ταινία μια γαλαζια γραμμή και στην αλλαγή ταινία μια γαλαζια και μια άχνη γαλάζια! 

Τι γίνεται βρε κορίτσια??!!! Καμία σκέψη? Καμία ιδέα??

Στην φορά με έδωσες κακουργία 🤣🤣🤣 έχει κορίτσια δυο γραμμές το τεστ της , και μια γραμμή το άλλο. 

Στην φώτο μου φαίνονται  1-2 εβδομάδες έγκυος. Όπως το είδα εγώ.  Αχ 🙏🙏🙏 να είναι θετικό 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια γέννησα ένα αγοράκι 2500 υγιέστατο!! Η ώρα 17:38 μετά από 9 ώρες! Χωρις να ταλαιπωρηθώ!! Ήταν ενας εύκολος τοκετός τελικά!! Είμαι ευτυχισμένη!! Το θήλασα μολις ήρθα στο δωμάτιο μου, δεν ξέρω ποσό κ τι ηπιε αλλά θα το ταΐσω ξανά στις 11! Πάντως δεν έκλαψε μετά τον θηλασμό! Με δυσκόλεψε ένα στήθος έβαλα ψευδό θηλή…θα μιλήσω κ με τη παιδίατρο γιατί ισως χρειαστεί κ λίγο φόρμουλα γιατί είναι μικρούλης 

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια η πίεση μου είχε πάει και 16 10 κ 15 με 10! Η γιατρος ήταν αυτή που μου είπε μάλλον είμαι το σύνδρομο άσπρη μπλούζα! Αλλά κ στο σπίτι μου με 3 πιεσόμετρα ήταν ψηλή! Η ημερομηνία δεν ήταν πρόβλημα γιατί μου είπε ότι δεν είχε σκοπο να πάει κάπου έχει κ αλλες κοπελες εγκυες εκείνες τις ημερομηνιεσ!! Αν δεν ήταν υπέρ του φυσιολογικού δε θα με περίμενε ούτε 9 ώρες ούτε καν θα προσπαθούσε θα με έβαζε σε καισαρικη με πίεση 16 με 10 

Να σας ζήσει κοπέλα μου!! Γερός κ ευλογημένος να είναι!!❤️

Πολλα συγχαρητήρια σε σένα και στη γιατρό σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια γέννησα ένα αγοράκι 2500 υγιέστατο!! Η ώρα 17:38 μετά από 9 ώρες! Χωρις να ταλαιπωρηθώ!! Ήταν ενας εύκολος τοκετός τελικά!! Είμαι ευτυχισμένη!! Το θήλασα μολις ήρθα στο δωμάτιο μου, δεν ξέρω ποσό κ τι ηπιε αλλά θα το ταΐσω ξανά στις 11! Πάντως δεν έκλαψε μετά τον θηλασμό! Με δυσκόλεψε ένα στήθος έβαλα ψευδό θηλή…θα μιλήσω κ με τη παιδίατρο γιατί ισως χρειαστεί κ λίγο φόρμουλα γιατί είναι μικρούλης 

Να σας ζήσει ο μπέμπης, να έχει μια ονειρεμένη ζωή! Καλή ανάρρωση! Μπράβο που χες εύκολο τοκετό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια γέννησα ένα αγοράκι 2500 υγιέστατο!! Η ώρα 17:38 μετά από 9 ώρες! Χωρις να ταλαιπωρηθώ!! Ήταν ενας εύκολος τοκετός τελικά!! Είμαι ευτυχισμένη!! Το θήλασα μολις ήρθα στο δωμάτιο μου, δεν ξέρω ποσό κ τι ηπιε αλλά θα το ταΐσω ξανά στις 11! Πάντως δεν έκλαψε μετά τον θηλασμό! Με δυσκόλεψε ένα στήθος έβαλα ψευδό θηλή…θα μιλήσω κ με τη παιδίατρο γιατί ισως χρειαστεί κ λίγο φόρμουλα γιατί είναι μικρούλης 

Να σας ζήσει! Γερό και τυχερό να είναι το μωράκι σας!!! Τα καλύτερα εύχομαι! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια γέννησα ένα αγοράκι 2500 υγιέστατο!! Η ώρα 17:38 μετά από 9 ώρες! Χωρις να ταλαιπωρηθώ!! Ήταν ενας εύκολος τοκετός τελικά!! Είμαι ευτυχισμένη!! Το θήλασα μολις ήρθα στο δωμάτιο μου, δεν ξέρω ποσό κ τι ηπιε αλλά θα το ταΐσω ξανά στις 11! Πάντως δεν έκλαψε μετά τον θηλασμό! Με δυσκόλεψε ένα στήθος έβαλα ψευδό θηλή…θα μιλήσω κ με τη παιδίατρο γιατί ισως χρειαστεί κ λίγο φόρμουλα γιατί είναι μικρούλης 

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!! Πολύ χαίρομαι που είχες εύκολη γεννα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια γέννησα ένα αγοράκι 2500 υγιέστατο!! Η ώρα 17:38 μετά από 9 ώρες! Χωρις να ταλαιπωρηθώ!! Ήταν ενας εύκολος τοκετός τελικά!! Είμαι ευτυχισμένη!! Το θήλασα μολις ήρθα στο δωμάτιο μου, δεν ξέρω ποσό κ τι ηπιε αλλά θα το ταΐσω ξανά στις 11! Πάντως δεν έκλαψε μετά τον θηλασμό! Με δυσκόλεψε ένα στήθος έβαλα ψευδό θηλή…θα μιλήσω κ με τη παιδίατρο γιατί ισως χρειαστεί κ λίγο φόρμουλα γιατί είναι μικρούλης 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια η πίεση μου είχε πάει και 16 10 κ 15 με 10! Η γιατρος ήταν αυτή που μου είπε μάλλον είμαι το σύνδρομο άσπρη μπλούζα! Αλλά κ στο σπίτι μου με 3 πιεσόμετρα ήταν ψηλή! Η ημερομηνία δεν ήταν πρόβλημα γιατί μου είπε ότι δεν είχε σκοπο να πάει κάπου έχει κ αλλες κοπελες εγκυες εκείνες τις ημερομηνιεσ!! Αν δεν ήταν υπέρ του φυσιολογικού δε θα με περίμενε ούτε 9 ώρες ούτε καν θα προσπαθούσε θα με έβαζε σε καισαρικη με πίεση 16 με 10 

Συγχαρητήρια Ραφαέλα μου! 💕 💕 Να σας ζήσει το μωράκι σας! Πάντα καλότυχο! Χαίρομαι που είχες εύκολο τοκετό και τώρα νιώθεις όμορφα! Μην αγχώνεσαι με το τι πίνει προς το παρόν. Θέλει λίγο να κατέβει το γάλα. Φαντάζομαι σε δυσκόλεψε λόγω θηλων που έλεγες ότι ειναι προς τα μέσα αλλά θα βγουν με λίγη υπομονή. Θα σας πει η παιδίατρος αν χρειάζεται συμπλήρωμα και από μόνη της. Δεν ντρέπονται σε αυτά 😂. Τώρα αφοσιωσου στο να ξεκουραστείς και από αύριο να αρχίσει αυτή η γνωριμία με τον μικρούλη σου που κρατάει τοοοοσο καιρό! 

Μα εννοείται, με τόση πίεση για πλάκα το λενε το μπες για καισαρική. Μην το σκέφτεσαι. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν ο μόνος δρόμος. Γιατί να αγχώνεστε κιόλας στο κάτω κάτω και σοβαρός κίνδυνος να μην υπήρχε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια γέννησα ένα αγοράκι 2500 υγιέστατο!! Η ώρα 17:38 μετά από 9 ώρες! Χωρις να ταλαιπωρηθώ!! Ήταν ενας εύκολος τοκετός τελικά!! Είμαι ευτυχισμένη!! Το θήλασα μολις ήρθα στο δωμάτιο μου, δεν ξέρω ποσό κ τι ηπιε αλλά θα το ταΐσω ξανά στις 11! Πάντως δεν έκλαψε μετά τον θηλασμό! Με δυσκόλεψε ένα στήθος έβαλα ψευδό θηλή…θα μιλήσω κ με τη παιδίατρο γιατί ισως χρειαστεί κ λίγο φόρμουλα γιατί είναι μικρούλης 

Να σας ζήσει κορίτσι μου γλυκό!!!!!! Εύχομαι όλα τα καλά στη ζωή του! Να έχει υγεία και τύχη, να είναι πάντα ευτυχισμένος!!! ❤️🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...