Μετάβαση σε περιεχόμενο

31η εβδομάδα συμπτώματα


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα! Τώρα μπήκα στην 31η εβδομάδα κι η κοπωση είναι πολύ μεγάλη! Η αλήθεια είναι ότι έχει ξεκινήσει εδώ και 2 εβδομάδες,υπνηλια,κόπωση...να σημειώσω ότι δεν εργάζομαι κι ότι κοιμάμαι καλά! Παίρνω τα συμπληρώματα που μου έχει πει ο γιατρός μου οποτε δεν έχει να κάνει με έλλειψη στοιχείων. Κανω και πολυ υγιεινη διατροφή! Σήμερα δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ το πρωί 😇 Επίσης τις τελευταίες μέρες έχω αρχίσει και νιώθω δυσφορία,δυσκολία στην αναπνοή και στομαχικά δεν είμαι στα καλύτερα μου (καουρα,φούσκωμα)..το βιωνετε κι εσεις;! 😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mata_29 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Τώρα μπήκα στην 31η εβδομάδα κι η κοπωση είναι πολύ μεγάλη! Η αλήθεια είναι ότι έχει ξεκινήσει εδώ και 2 εβδομάδες,υπνηλια,κόπωση...να σημειώσω ότι δεν εργάζομαι κι ότι κοιμάμαι καλά! Παίρνω τα συμπληρώματα που μου έχει πει ο γιατρός μου οποτε δεν έχει να κάνει με έλλειψη στοιχείων. Κανω και πολυ υγιεινη διατροφή! Σήμερα δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ το πρωί 😇 Επίσης τις τελευταίες μέρες έχω αρχίσει και νιώθω δυσφορία,δυσκολία στην αναπνοή και στομαχικά δεν είμαι στα καλύτερα μου (καουρα,φούσκωμα)..το βιωνετε κι εσεις;! 😇😇

Καλησπέρα και εγω το είχα αυτό την δυσκολία στην αναπνοή και μετα άρχισα να έχω ταχυκαρδία, καθόμουν στον καναπε και ανέβαζα παλμούς είναι φυσιολογικά ολα αυτά πιεζει στο διάφραγμα το μωρο για αυτό το νιώθεις μπορεί να γίνει και λίγο χειρότερο υπομονή

με το καλό να έρθει το μωρακι σας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mata_29 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Τώρα μπήκα στην 31η εβδομάδα κι η κοπωση είναι πολύ μεγάλη! Η αλήθεια είναι ότι έχει ξεκινήσει εδώ και 2 εβδομάδες,υπνηλια,κόπωση...να σημειώσω ότι δεν εργάζομαι κι ότι κοιμάμαι καλά! Παίρνω τα συμπληρώματα που μου έχει πει ο γιατρός μου οποτε δεν έχει να κάνει με έλλειψη στοιχείων. Κανω και πολυ υγιεινη διατροφή! Σήμερα δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ το πρωί 😇 Επίσης τις τελευταίες μέρες έχω αρχίσει και νιώθω δυσφορία,δυσκολία στην αναπνοή και στομαχικά δεν είμαι στα καλύτερα μου (καουρα,φούσκωμα)..το βιωνετε κι εσεις;! 😇😇

32+6 σήμερα έχω φούσκωμα σε οτι φάω καποιες φορες με καούρα τρώω αρκετά λίγο! Δυσκολία στην αναπνοή ειδικά στη δουλεια που πρέπει να φοράω κ τη μάσκα κ είναι ανυπόφορη!! Υπνηλία κ κόπωση δεν είναι καθημερινά αλλά έχω… κ εγώ το πρωί δεν θέλω να σηκωθώ πολλες φορες γιατί ξυπνάω τα βραδια κ μετά δεν κοιμάμαι κ όταν πρέπει να ξυπνήσω είναι η ώρα που με πέρνει για λίγο ο ύπνος…! Υπομονή δεν έμεινε πολύς καιρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Εγώ σήμερα είμαι ακριβώς 37!

Τις τελευταίες εβδομάδες έχω τρομερή υπνηλία (κοιμάμαι όρθια) μιας και το βράδυ δυσκολεύομαι με τον ύπνο και γιατί ξυπνάω για τουαλέτα και γιατί δεν μπορώ να βολεψω την κοιλιά μου!! 

Δυσκολεύομαι κι εγώ με την αναπνοή και έχω και ρινίτιδα εγκυμοσύνης...

Αλλά χαλάλι... τα μωράκια μας να είναι καλά και μόλις γεννήσουμε θα υποχωρήσουν τα ενοχλητικά συμπτώματα!!

Με το καλό σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μου, χθες βράδυ ήταν πολύ δύσκολα γιατί στο ολαι που κοιμάμαι με μαξιλάρι στα πόδια βεβαια ένιωθα την κοιλίτσα μου να ανεβαίνει προς τα πάνω και να μου πιέζει το διάφραγμα με αποτέλεσμα να καταλήξω στην τουαλέτα με εμετο..😔😔 ξερω ότι θέλει υπομονή κι ότι καλά να είναι τα γλυκά μας μωρακια 🧿💙 κι ότι φθάνουμε αισίως στο τέλος! 🙏 Αλλά έτσι θα πάει τώρα αυτο; τι μπορώ να κανω;! 😔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Όλα αυτά είναι φυσιολογικά! Όλες λίγο ή πολύ τα έχουμε! Κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε 🤣 

Για τις καούρες η γυναικολόγος μου στις εγκυμοσύνες μου έδινε ένα χαπακι, ρωτήστε κι εσείς τους δικούς σας! 

Τσχυπαλμιες, ζαλάδες , δυσκολία στην αναπνοή, όλα αυτά είναι φυσιολογικά ειδικά όσο το μωρό είναι πιο ψηλά και πιέζει το στομάχι. 

Το σωμα δουλεύει διπλό βάρδιες να ανταπεξέλθει ! 

Με το καλό τα μωράκια σας!

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...