Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

σίγουρα πονάει!! Της στοίχισε γιατί το ήθελαν πολύ!!! Κ έχει κ τόση δύναμη σαν ανθρωπος που έκανε από την αρχή όλη την διαδικασία εξωσωματικής λόγο ότι την πρώτη φορά δε τα κατάφερε άλλο έμβρυο εκτός από το μοναδικό μου ανιψιό!!! Τα υπόλοιπα πέθαιναν πριν μπουν κατάψυξη! Κανένα δε προχωρούσε!! Κ έκανε από την αρχή όλη την διαδικασία!! Απλά το τελευταίο καιρό τους έτυχαν κ τόσα πολλά μαζεμένα που πραγματικά αρχισα να πιστεύω ότι καποιος τους έχει ματιάζει!!!!!

της είπαμε τα θετικά είναι περισσότερα από ότι αυτό το γεγονός δυστυχώς!! Έχει το παιδάκι της, εχει τα έμβρυα στην κατάψυξη που την περιμένουν όποτε ξανά θελήσει, θα γίνει κ η νονά του παιδιού μου…απλά τώρα καλύτερα να το αφήσει να ηρεμήσει κ η ίδια, να ηρεμήσει κ το σώμα της! 

Μπράβο σου Ραφαέλα που θα την κάνεις νονά του παιδιού σου!!! Αυτό σίγουρα θα την κάνει να ξεχαστεί και θα γίνει και πνευματική μητέρα!!!αφήστε την να ξεσπάσει.. Πρέπει να περάσει από αυτό το στάδιο... Και μετά που θα γεννήσεις με το καλό να την μιλάς για την βάφτιση κλπ τι σκέφτεσαι να κάνεις να φεύγει το μυαλό της εκεί στα Χαρούμενα 😘 με το καλό Ραφαέλα μου εσύ κοντεύεις!!! Πότε έχεις ΠΗΤ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μπράβο σου Ραφαέλα που θα την κάνεις νονά του παιδιού σου!!! Αυτό σίγουρα θα την κάνει να ξεχαστεί και θα γίνει και πνευματική μητέρα!!!αφήστε την να ξεσπάσει.. Πρέπει να περάσει από αυτό το στάδιο... Και μετά που θα γεννήσεις με το καλό να την μιλάς για την βάφτιση κλπ τι σκέφτεσαι να κάνεις να φεύγει το μυαλό της εκεί στα Χαρούμενα 😘 με το καλό Ραφαέλα μου εσύ κοντεύεις!!! Πότε έχεις ΠΗΤ; 

Ο αδερφός μου θα είναι ο νονός αλλά και αυτή θα είναι εννοείται, αφού μαζί θα το κάνουν εξάλλου η νύφη μου θα ασχοληθεί περισσότερο! Εγώ είμαι 34+1 σήμερα εχω ΠΗΤ 24-12! Σε 2 εβδομαδες μπαίνω στο μήνα μου κ μου φαίνεται απίστευτο ποσό γρήγορα πέρασε ο καιρός!!! Ήθελα να πάω κ στο καινούργιο σπίτι πριν γεννήσω αλλά μάλλον δε προλαβαίνουμε θα πάμε με τον καινούργιο χρόνο πρέπει να το χωνέψω κ αυτό… παρά λίγο δε προλαβαίνουμε! Αν δεν είχαμε τον Αύγουστο μέσα στην μέση που όλοι κάνουν διακοπες τώρα θα είμασταν στο σπιτάκι μας, θα τα είχα κ έτοιμα όλα για το μωρό το δωμάτιο! Τώρα δε μπορώ να τα πάρω κ να τα ξανά μεταφέρω στο άλλο σπίτι δεν έχουμε ούτε κ χώρο…θα το κοιμίζω προσωρινά στο καλάθι του καροτσιου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω άμα το νιώθατε κ Εσείς αλλά εγώ έχω διαφορά συναισθήματα… από την μια θέλω να περάσει ο καιρός να δω το πλασματάκι που είναι μέσα μου να ζήσω μια διαφορετικη πλέον ζωή κ από την άλλη δεν θέλω φοβαμαι για το άγνωστο, νιώθω ότι τώρα το προστατεύω καλύτερα από ότι αν γεννηθεί, θα μου λείψει η κοιλια μου, θα μου λείψει όλος ο καιρός από την αρχή με την αγωνία κ το άγχος κ τις δυσκολίες, που κλωτσούσε άσχετες ώρες ακόμα κ στον ύπνο μου κ το ένιωθε κ ο άντρας μου, στη δουλεια όταν έχω συναντήσεις κ θέλω να γελάσω γιατί με γαργαλάει αλλά πρέπει να είμαι σοβαρή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα ! 

@marinamanoulitsaπώς είσαι κορίτσι μου σήμερα ;

Εγώ ξύπνησα για κάποιο λόγο πολύ νωρίς , είναι και αυτά τα περίεργα όνειρα και τώρα σέρνομαι , με το ζόρι θα σηκωθώ να μαγειρέψω . Έχω και διάβασμα και ειλικρινά δεν ξέρω πως θα βγει αυτό το μεταπτυχιακό, νιώθω λες και έχει περάσει φορτηγό από πάνω μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέραααα ! 

@marinamanoulitsaπώς είσαι κορίτσι μου σήμερα ;

Εγώ ξύπνησα για κάποιο λόγο πολύ νωρίς , είναι και αυτά τα περίεργα όνειρα και τώρα σέρνομαι , με το ζόρι θα σηκωθώ να μαγειρέψω . Έχω και διάβασμα και ειλικρινά δεν ξέρω πως θα βγει αυτό το μεταπτυχιακό, νιώθω λες και έχει περάσει φορτηγό από πάνω μου ...

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου... Δες ότι η χοριακη σου εσένα ανέβηκε πάρα πολύ ικανοποίητικα!!!!εγώ έχω στο νου να τελειώσει το αίμα και να πάω να με δει ο νέος γυναικολόγος και ότι θα με βοηθήσει πιστεύω. Εσύ Πρέπει να κοιμάσαι αρκετά τώρα που είσαι έγκυος... Και να είσαι ξεκούραστη!!! 

@Raf123 Ραφαέλα ποπό χριστουγεννιατικο μωράκι τι τέλειο ❣️❣️❣️❣️ με το καλό!!! Δεν πειράζει για το σπίτι... Θα γίνει και αυτό!!! Θα το έχεις αγκαλίτσα σου και θα πάτε και οι 3 μαζί στο νέο σας σπιτάκι 😁😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου... Δες ότι η χοριακη σου εσένα ανέβηκε πάρα πολύ ικανοποίητικα!!!!εγώ έχω στο νου να τελειώσει το αίμα και να πάω να με δει ο νέος γυναικολόγος και ότι θα με βοηθήσει πιστεύω. Εσύ Πρέπει να κοιμάσαι αρκετά τώρα που είσαι έγκυος... Και να είσαι ξεκούραστη!!! 

@Raf123 Ραφαέλα ποπό χριστουγεννιατικο μωράκι τι τέλειο ❣️❣️❣️❣️ με το καλό!!! Δεν πειράζει για το σπίτι... Θα γίνει και αυτό!!! Θα το έχεις αγκαλίτσα σου και θα πάτε και οι 3 μαζί στο νέο σας σπιτάκι 😁😘

Έτσι είπα να τα βλέπω θετικά κ όλα καλά θα είναι!!! Δε πειράζει!!! Άσε με πήρε τηλ ο άντρας μου τώρα είχε πάει σε ένα κατοικον να κάνει θεραπεία σε έναν ηλικιωμένο γιατί χθες δε τα κατάφερε, και του είπε η γυναίκα του ότι γέννησε η γειτόνισα τους βασικά πήγε στο ραντεβού της την Τετάρτη το πρωι κ είχε διαστολή κ της λέει η γιατρος ότι θα γεννήσει από μέρα σε μέρα κ το βράδυ στις 10:00 άρχισαν πολύ τακτικοί πόνοι και ίσα που πρόλαβε κ πήγε στη κλινικη ίσα που της έβαλαν το επισκληρίδειο κ γέννησε μέσα σε 1 ώρα σχεδόν!!! Κ αγχώθηκα μόνο που μου το είπε τώρα! Είναι στην ίδια κλινικη με εμένα κ ωχ λεω αν είναι κ σε εμένα έτσι θα γεννήσω στο αυτοκίνητο σίγουρα!!!! Αλλά αν πάω γιατρο κ μου πει αυτό θα πάμε να μείνουμε στον αδερφό μου τουλάχιστον να ‘μαστε κοντά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέραααα ! 

@marinamanoulitsaπώς είσαι κορίτσι μου σήμερα ;

Εγώ ξύπνησα για κάποιο λόγο πολύ νωρίς , είναι και αυτά τα περίεργα όνειρα και τώρα σέρνομαι , με το ζόρι θα σηκωθώ να μαγειρέψω . Έχω και διάβασμα και ειλικρινά δεν ξέρω πως θα βγει αυτό το μεταπτυχιακό, νιώθω λες και έχει περάσει φορτηγό από πάνω μου ...

Ξεκούραση όσο μπορείς! Το πρώτο τρίμηνο πραγματικά κ εγώ σερνόμουν…αν κ εμένα αυτή η κούραση μου έμεινε λίγο καλύτερα από το πρώτο τρίμηνο αλλά η νύστα κ η κούραση συνέχισε σε όλους τους μηνες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@marinamanoulitsa πολύ λυπάμαι 😢 Αλλά αφού κάτι έγινε πιστεύω είναι θετικό. Την επόμενη φορά θα τα καταφέρετε!

Εγώ κορίτσια έκανα το Σάββατο χοριακη και βγήκε 20! Ήμουν 2-3 μέρες πριν την περίοδο. Θα πάω και τη Δευτέρα να ξανακάνω. Καλό είναι λέτε το νούμερο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ξεκούραση όσο μπορείς! Το πρώτο τρίμηνο πραγματικά κ εγώ σερνόμουν…αν κ εμένα αυτή η κούραση μου έμεινε λίγο καλύτερα από το πρώτο τρίμηνο αλλά η νύστα κ η κούραση συνέχισε σε όλους τους μηνες…

Αχ πόσο υπέροχο πρέπει να είναι που κοντεύει η μέρα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά 💗💗 Να πάνε όλα κατά ευχήν κορίτσι μου!!!

Για την τόση κούραση και τις ζαλάδες πιστεύω φταίει και το utrogestan. Με έχει ξετιναξει 😂 Συν του ότι έχω αρχίσει να κλαίω με το παραμικρό 🤣 έβλεπα ένα βίντεο το πρωί ..κλάμα ! Κάτι μου λέει ο άντρας μου .. κλάμα ! Οι ορμόνες κάνουν από τώρα πάρτυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου... Δες ότι η χοριακη σου εσένα ανέβηκε πάρα πολύ ικανοποίητικα!!!!εγώ έχω στο νου να τελειώσει το αίμα και να πάω να με δει ο νέος γυναικολόγος και ότι θα με βοηθήσει πιστεύω. Εσύ Πρέπει να κοιμάσαι αρκετά τώρα που είσαι έγκυος... Και να είσαι ξεκούραστη!!! 

@Raf123 Ραφαέλα ποπό χριστουγεννιατικο μωράκι τι τέλειο ❣️❣️❣️❣️ με το καλό!!! Δεν πειράζει για το σπίτι... Θα γίνει και αυτό!!! Θα το έχεις αγκαλίτσα σου και θα πάτε και οι 3 μαζί στο νέο σας σπιτάκι 😁😘

Θα σε βοηθήσει κοπέλα μου ναι ! Όλα θα φτιάξουν με τη βοήθεια του σωστού γιατρού! 

Δεν ξέρω σε τι ουτοπία ζούσα και πίστευα ότι θα μπορέσω να βγάλω το μεταπτυχιακό μαζί με εγκυμοσύνη 😂 Αλλά δεν τα παρατάω. Όπως είναι λογικό  το μόνο που με νοιάζει είναι να πάει καλά η εγκυμοσύνη μου, τα άλλα αργά η γρήγορα θα τα φτιάξω ! Εν ανάγκη θα πάρω αναβολή , γιατί έχω προπληρώσει και όλα τα δίδακτρα είναι κρίμα να χαθουν τόσα λεφτά . Αλλά ας είναι το σπορακι μου καλά και δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Αχ πόσο υπέροχο πρέπει να είναι που κοντεύει η μέρα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά 💗💗 Να πάνε όλα κατά ευχήν κορίτσι μου!!!

Για την τόση κούραση και τις ζαλάδες πιστεύω φταίει και το utrogestan. Με έχει ξετιναξει 😂 Συν του ότι έχω αρχίσει να κλαίω με το παραμικρό 🤣 έβλεπα ένα βίντεο το πρωί ..κλάμα ! Κάτι μου λέει ο άντρας μου .. κλάμα ! Οι ορμόνες κάνουν από τώρα πάρτυ!

Κ εμένα οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ!!!! Άσε κ εγώ κλαίω με το παραμικρό έγινα πολύ ευαίσθητη, διαφήμιση έβλεπα στη τβ κ αρχισα να Κλάιβ χωρις λόγο κ αιτία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κ εμένα οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ!!!! Άσε κ εγώ κλαίω με το παραμικρό έγινα πολύ ευαίσθητη, διαφήμιση έβλεπα στη τβ κ αρχισα να Κλάιβ χωρις λόγο κ αιτία! 

Χάχα..  κορίτσια εγώ αυτό με το κλάμα δεν το έχω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@marinamanoulitsa πολύ λυπάμαι 😢 Αλλά αφού κάτι έγινε πιστεύω είναι θετικό. Την επόμενη φορά θα τα καταφέρετε!

Εγώ κορίτσια έκανα το Σάββατο χοριακη και βγήκε 20! Ήμουν 2-3 μέρες πριν την περίοδο. Θα πάω και τη Δευτέρα να ξανακάνω. Καλό είναι λέτε το νούμερο;

 

αααααα εχουμε και αλλη εγκυουλα του Νοεμβρη;;

Και γω 26 ειχα κοριτσι μου υπολογιζω 2-3 μερες πριν την περιοδο. Με το καλό και με μια διπλασια χοριακη τη Δευτέρα! Ελπίζω να εισαι πιο χαλαρη απο μενα που ψαχνω τα παντα και κανω καθε μερα τεστ σαν την ψυχωτικη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

αααααα εχουμε και αλλη εγκυουλα του Νοεμβρη;;

Και γω 26 ειχα κοριτσι μου υπολογιζω 2-3 μερες πριν την περιοδο. Με το καλό και με μια διπλασια χοριακη τη Δευτέρα! Ελπίζω να εισαι πιο χαλαρη απο μενα που ψαχνω τα παντα και κανω καθε μερα τεστ σαν την ψυχωτικη! 

Για να δούμε....

Προς το παρόν είμαι χαλαρή και σκέφτομαι θετικά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@marinamanoulitsa πολύ λυπάμαι 😢 Αλλά αφού κάτι έγινε πιστεύω είναι θετικό. Την επόμενη φορά θα τα καταφέρετε!

Εγώ κορίτσια έκανα το Σάββατο χοριακη και βγήκε 20! Ήμουν 2-3 μέρες πριν την περίοδο. Θα πάω και τη Δευτέρα να ξανακάνω. Καλό είναι λέτε το νούμερο;

 

Συγχαρητήρια! 
Εύχομαι αυριο να έχεις ένα τεράστιο νούμερο! Περιμένουμε τα νέα σου! !
Να προσε΄χεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Για να δούμε....

Προς το παρόν είμαι χαλαρή και σκέφτομαι θετικά 😊

Καλημέρα κοριτσι μου!

Μπράβο σου, έτσι πρέπει να εισαι( τα λέω για να τα ακουσω εγω)

Αναμένουμε νεα σου :) Ευχομαι να ειναι μονο ευχάριστα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/11/2022 at 10:14 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Σηκώθηκα πριν από λίγο και είδα αίμα στην τουαλέτα..😔 Έχω και στο σκούπισμα... Παω για χοριακή να δω τι έγινε... Δεν περιμένω Δευτέρα να είμαι στα χαμένα... 

Μαρίνα μου λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου γι’αυτό που διάβασα…λες και το’ξερες…😞

Σου έχει συμβεί πολλές φορές αυτό όμως, συμφωνώ κι εγώ να πας σε γιατρό να το ψάξεις!! Δε μπορεί να είναι τόσες φορές τυχαίες..εύχομαι να βρείτε σύντομα τι φταίει και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα σύντομα❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2022 at 9:14 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να υποδεχτείς και το τρίτο να μεγαλώσει οικογένεια σου και άλλο 😊

Επαθα λίγο ένα σοκ! Δεν το ήξερα αυτό.. επειδή θηλάζω και δεν έχω περίοδο (μου είπε ο γιατρός περίπου στους 6 μήνες μαλλον θα μου έρθει περίοδος) νομιζα μέχρι να έρθει δεν μπορω να μεινω εγκυος και έχω ελεύθερες επαφες με τον αντρα μου..  έχω μόνο  2,5 μήνες που γέννησα.. Θέλω και άλλο παιδάκι αλλά περιμένω λιγο να συνέλθει το σώμα μου πρώτα 

4 μήνες μετά που γέννησες έμεινες εγκυος ; Εμένα δεν θα μου πηγαινε καν το μυαλό ότι θα μπορούσα να ειμαι εγκυος αφού δεν θα είχα περίοδο 

Σ’ευχαριστώ πολύ❤️❤️

Χαχα αν έκανες εμετούς κ είχες ζαλάδες που δε μπορούσες να σταθείς όρθια, πίστεψε με θα σου πήγαινε το μυαλό🤪 έχω πολύ έντονα συμπτώματα δυστυχώς, τα ίδια κάθε φορά και από πολύ νωρίς…δεν περνάω καλά στις εγκυμοσύνες μου😕

Κοίτα, ναι όσο δεν έχεις περίοδο δε μπορείς να μείνεις έγκυος..όταν όμως είναι να σου έρθει η περίοδος, κάνεις πρώτα ωορρηξία, οπότε εκεί μπορεί να μείνεις έγκυος! Γιατί η ωορρηξία προηγείται της περιόδου! Και όταν δεν έχεις περίοδο, δε ξέρεις πότε είναι να σου έρθει…σε άλλη γυναίκα έρχεται μετά από 2 μήνες, σε άλλη μετά από 2 χρόνια..είναι ανάλογα τον οργανισμό! Οπότε αν δε θέλεις άλλο πρέπει να προσέχεις! Επίσης αν δε θηλάζεις αποκλειστικά, τόσο πιο πολλές πιθανότητες έχεις να σου έρθει νωρίτερα! Αλλά και να θηλάζεις αποκλειστικά, είναι θέμα οργανισμού..!

Επίσης να ξέρεις μόλις έχεις γεννήσει μένεις πολύ εύκολα έγκυος!! Τώρα για την καισαρική που λες, δε ξέρω τι παίζει γιατί έχω ακούσει από κοπέλες ότι κάποιοι γιατροί λένε να περιμένεις ένα διάστημα…λογικά σου έχει πει ο γιατρός σου μετά από πόσο καιρό μπορείς να μείνεις, γιατί κ η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2022 at 10:27 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Κοιταξε κ εγώ ένα Σοκ θα το είχα!!!!! Εδώ αυτό μου πήρε ποσό καιρό να συνειδητοποιήσω ότι είμαι εγκυος κ όταν αρχισα να το λεω, ελεγα από μέσα μου αλήθεια τώρα;;; Ποσό μάλλον εσυ που καλά καλά δεν εχεις συνέλθεις από το δεύτερο 🥰🥰🥰 άντε πήγαινε κλείσε αυχενική!!!!!

Χαχα…άσε😆

Πήραμε σήμερα τη μαία μου, για να μας κλείσει για αυχενική, και μας είπε να πάρουμε το απόγευμα που θα’ναι στο ιατρείο, και ότι λογικά θα βρούμε..εγώ απορώ που το πήρε και χαλαρά, που την πήραμε "καλησπέρα είμαι 12 εβδομάδων έγκυος, πρέπει να κάνω αυχενική μέχρι την Παρασκευή"🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

@Eliza Kats Τι έγινε κοριτσι μου; Πηρες τα αποτελεσματα της χοριακής;;;

Δεν πρόλαβα τελικά να πάω σήμερα αλλά έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης το πρωί και ήταν πιο έντονη η γραμμή 😊 Ια πάω αύριο για την χοριακη που θα είναι και επίσημα η πρώτη μέρα καθυστέρησης. 

Πιο πολύ ανυπομονώ να πάω στο γιατρό να δούμε αν πάνε όλα καλά. Λέω να τον πάρω τηλ αύριο μετά τα αποτελέσματα της χοριακης. 

Εσένα σε είδε; Ή πρέπει να περιμένεις λίγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/11/2022 at 6:34 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Κ εμένα η νύφη μου θα πάει την Δευτέρα για απόξεση τελικά! 😢😢 είχε αιμορραγία την προηγούμενη εβδομάδα πήγε γιατρο την άφησε κ στη κλινικη ένα βράδυ ήταν ένα αιμάτωμα…δεν ήταν κάτι άλλο! Άκουσαν καρδούλα όλα Καλά! Πάει την Πέμπτη για ραντεβού μια χαρά κ πάλι! Χθες την Παρασκευή είχε καφέ πάλι, πάει στο γιατρο υποψιάστηκε κάτι ο γιατρος της είπε να πάει σε εμβρυολογο να δουνε τι συμβαίνει…τελικά κόλλησε πάνω στις ραφές της μήτρας κ πρέπει να το αφαιρέσει γιατί μεγαλύτερο πρόβλημα θα είναι γι τη νύφη μου παρά για το μωρο! Στεναχωρέθηκα με παρά πολύ εμένα με έπιασε κ το στομάχι μου ψες το βράδυ που το έμαθα…

Ραφαέλα μου λυπάμαι πολύ για τη νύφη σου…πόσο δυσάρεστο είναι αυτό…😞 και να έχει προσπαθήσει και τόσο..😞 ελπίζω να φτιάξουν όλα γρήγορα..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Ραφαέλα μου λυπάμαι πολύ για τη νύφη σου…πόσο δυσάρεστο είναι αυτό…😞 και να έχει προσπαθήσει και τόσο..😞 ελπίζω να φτιάξουν όλα γρήγορα..❤️

Σήμερα που μιλησαμε μολις τελειωσε κ μπόρεσε να μιλήσει ήταν πολύ καλύτερα όταν την άκουσα!! Ο γιατρος της μετά της είπε ότι ήταν πολύ πιο δύσκολο από ότι φανταζόταν κ θα ρίσκαρε την ζωή της αν το άφηναν! Είχε κολλήσει στις ραφές κ ο πλακούντας άρχισε ήδη να σχηαμτιζεται εκεί π θα είχε συνεχώς αιμορραγίες! Ήταν το πιο σωστό!!! Ήταν μια ατυχία δυστυχως…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σήμερα που μιλησαμε μολις τελειωσε κ μπόρεσε να μιλήσει ήταν πολύ καλύτερα όταν την άκουσα!! Ο γιατρος της μετά της είπε ότι ήταν πολύ πιο δύσκολο από ότι φανταζόταν κ θα ρίσκαρε την ζωή της αν το άφηναν! Είχε κολλήσει στις ραφές κ ο πλακούντας άρχισε ήδη να σχηαμτιζεται εκεί π θα είχε συνεχώς αιμορραγίες! Ήταν το πιο σωστό!!! Ήταν μια ατυχία δυστυχως…

Δύσκολη διαδικασία δυστυχώς για την μανούλα να φεύγει «άδεια» από το νοσοκομείο. Με το καλό να περάσει κανένα τρίμηνο κ να ξαναπροσπαθήσει η κοπέλα, για να απαλύνει ο πόνος της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2022 at 12:15 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Έτσι είπα να τα βλέπω θετικά κ όλα καλά θα είναι!!! Δε πειράζει!!! Άσε με πήρε τηλ ο άντρας μου τώρα είχε πάει σε ένα κατοικον να κάνει θεραπεία σε έναν ηλικιωμένο γιατί χθες δε τα κατάφερε, και του είπε η γυναίκα του ότι γέννησε η γειτόνισα τους βασικά πήγε στο ραντεβού της την Τετάρτη το πρωι κ είχε διαστολή κ της λέει η γιατρος ότι θα γεννήσει από μέρα σε μέρα κ το βράδυ στις 10:00 άρχισαν πολύ τακτικοί πόνοι και ίσα που πρόλαβε κ πήγε στη κλινικη ίσα που της έβαλαν το επισκληρίδειο κ γέννησε μέσα σε 1 ώρα σχεδόν!!! Κ αγχώθηκα μόνο που μου το είπε τώρα! Είναι στην ίδια κλινικη με εμένα κ ωχ λεω αν είναι κ σε εμένα έτσι θα γεννήσω στο αυτοκίνητο σίγουρα!!!! Αλλά αν πάω γιατρο κ μου πει αυτό θα πάμε να μείνουμε στον αδερφό μου τουλάχιστον να ‘μαστε κοντά!!! 

Ραφ μου, πρώτη γέννα ήταν της κοπέλας ή είχε κι άλλα παιδάκια; Γιατί να ξέρεις για πρώτη γέννα είναι σπάνιο να γεννήσεις τόσο γρήγορα!! Οι πιθανότητες δηλαδή να σε πιάσουν οι πόνοι και να γεννήσεις σε 1 ώρα δεν είναι πολλές! Δεν υπάρχει πιθανότητα να γεννήσεις στο αυτοκίνητο🤪 Οπότε μην αγχώνεσαι χαλαράα😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...