Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΓΚΥΟΣ;;;


Recommended Posts

ΦΑΝΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΝΙΝΑΚΙ.ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠ[ΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελει υπομονη και καθολου αγχος... μην απογοητευεσαι... δεν μας λες και πολλα αλλα αυτη τη συμβουλη θα σου εδινα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχάς καλησπέρα σε όλες και ευχαριστώ για την άμεση απαντησή σας είμαι καινούρια για αυτο δεν έγραψα περισσότερα για τον λόγο οτι δεν ήξερα πως να χειριστώ τα μηνύματα κτλ... προσπαθώ περίπου 6-7 μήνες τους 2 μήνες πήρα clomiphene citrate χωρίς ΄κανένα αποτέλεσμα έχω πολυκυστικές ωοθήκες. Τον άλλο μήνα ΄΄εκανα για 5 ημέρες ενέσεις puregon με αποτέλεσμα να κάνω πολλά ωοθυλάκια οι οποίες έγιναν κύστες...

Τον άλλο μήνα ξαναπήρα χάπια clomiphene πάλι τίποτα ο γιατρός μου μίλησε για εξωσωματική. είμαι 25 χρονών και δεν ήθελα να κάνω απο τώρα εξωσωματική. Το σπερμοδιάγραμμα του άντα μου είναι καλό 70% βιωσιμότητα αποφάσισα να αλλάξω γιατρό. Μ ετο που πήγα και έκανα υπέρηχο βρήκε ένα ωάριο κυρίαρχο και μου το σπασε με pregnyl όμως δυστυχώς πάλι τίποτα τώρα την τρίτη μου είπε να κάνω σαλπιγγογραφία. Γενικά σαν άτομο δεν είμαι και το ηρεμότερο. Όλοι γύρω μου λένε οτι φταίει αυτό εσείς τι πιστέυετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ:woohoo: ΕΙΣΑΙ ΜΟΛΙΣ 25 ΕΤΩΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ 40.......

ΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΗ ΛΕΞΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ

ΕΧΕΙΣ ΑΝΧΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ:)

ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ?

ΓΙΑΤΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΞΕ ΓΕΛΑΣΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κύριο προβλημα μου ειναι καταρχάς οι πολυκυστικές αυτό ξέρω μέχρι τώρα. Τώρα αν υπάρχει κάτι στις σάλπιγγες αυτο θα το μάθω την τρίτη.μακριά απο δω... αλλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΑΝΗ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ ΤΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΞΕΧΝΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ Σ-- ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΙΑ 2 ΓΝΩΜΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ.ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΜΕΝΟΥΝ ΕΓΚΥΕΣ ΕΥΚΟΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ.ΧΑΛΑΡΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.ΦΙΛΙΑ.ΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΘΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ kider μου... να σαι καλά με εμψύχωσες αρκετά...Μακάρι να καταφέρω να νικήσω το άγχος γενικα στη ζωή μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Φανή!

Το 90% των γυναικών που έχουν πολυκυστικές ωοθήκες μπορούν να κάνουν παιδί! Απλώς δεν έχουν κάθε μήνα ωορηξία ή δεν έχουν σταθερό κύκλο και δεν μπορούν να υπολογίσουν τις γόνιμες μέρες τους με ακρίβεια, γι'αυτό αργούν λίγο να συλλάβουν. Πιστεύω αν αποβάλεις το άγχος σου και κάνεις προσπάθειες μέρα παρά μέρα σε λίγο καιρό θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε!ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ!ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕΣ ΓΙΑΤΡΟ!ΤΗΝ ΕΠΙΚΕΡΔΗ ΛΥΣΗ ΣΟΥ ΕΙΠΕ!ΚΑΙ ΕΓΩ 25 ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΟ ΙΣΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΑΔΙΑΘΕΤΙΣΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΑ25 ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΚΛΙΣΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ!ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κουμπάρα μου έχει πολυκυστικές και έχει και 2 πανέμορφα μωράκια!

Είναι 26 χρονών.

&τις 2 φορές έμεινε έγκυος χωρίς να το πραγραμματίσει!

Το άγχος κοριτσάκια μου!!!

Αυτό είναι το πρόβλημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρω οτι εισαι πολυ μικρη για εξωσωματικη:dry:

πιστευω αν γινει σωστα η θεραπεια αποβαλλεις το αγχος κ επιλεξεις τον καταλληλο γιατρο θα καταφερεις να χεις ενα παιδακι στην κοιλιτσα σου.

παντως κοπελες με πολυκιστικες εχουν μεινει εγκυες κ χωρις ιδιαιτερη δυσκολια;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΑ 25??? ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ??? ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΑΛΛΑΞΕΣ ΓΙΑΤΡΟ??? ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΘΑ ΚΟΙΤΑΓΕ!!! ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΝΕΑ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤ ΕΥΧΗΝ! ΘΑ ΔΕΙΣ!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα, σε παρακαλώ μην γεμίζεις με άγχος. Μόνο αυτό δεν πρέπει να κάνεις αυτή τη στιγμή. Υπάρχουν αμέτρητες κοπέλες με πολυκυστικές ωοθήκες που αποκτούν πολλά παιδάκια και είναι μια χαρά. Και υπάρχουν άλλες κοπέλες χωρίς πολυκυστικές ωοθήκες, που μόνο και μόνο από το άγχος δεν μπορούν να πραγματοποιήσουν το όνειρό τους.

Άλλαξε γιατρό (γιατί είσαι πολύ μικρή για κάτι τέτοιο που προτείνει), ηρέμησε και γέμισε με χαρά την ψυχή σου και με αγάπη για τον άντρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα Φανή!

Κατ΄αρχήν καλά αποτελέσματα στη σαλπιγγογραφία σου! Καλά έκανες και άλλαξες γιατρό, πάρε και δεύτερη γνώμη, έξι γιατρούς άλλαξα ώσπου να καταλήξω... Είναι πολύ σπουδαίο πράγμα να καταφέρεις να απαλλαγείς από το άγχος αλλά σημαντικό ρόλο παίζει και η εμπιστοσύνη προς το γιατρό μας!

Καλή συνέχεια!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες κοριτσια σημερα εκανα την σαλπιγγογραφια. ενω περνουσε το σκιαγραφικο μου βρηκε μονο καποιες συμφυσεις δεξια γνωριζει καποια τι είναι συμφύσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή καλημέρα και απο εμένα..... ακολούθησα την ίδια θεραπεία με εσένα ... αυτή με την κιτρική κλομιφαίνη κ την pregnyl. Δεν πήγε καλά κ σε εμένα. Μου έκανε τον κύκλο χάλια... φαντάσου μου ήρθε κατι σαν περίοδος στις 21 μέρες.... Τώρα θα πάω κ εγω για σαλπιγγογραφία. Αλήθεια, πονάει? που την έκανες?

Τώρα όσο για την εξωσωματική που λές... εισαι πολύ μικρή ακόμα για αυτή τη λύση. Εχεις χρόνο μπροστά σου να προσπαθείσεις για φυσιολογική σύλλληψη. Η εξωσωματική είναι το τελευταίο χαρτί....οταν δουμε οτι δεν παίρνει τιποτα άλλο.

Απλά, προσπάθεισε να μην αγχώνεσε (σου μιλάει η μις άγχος!!!!). Και βρες καλό γιατρό- πολύ σημαντικό αυτό....

Ελπίζω να μας πεις γρηγορα τα ευχάριστα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΘΑΡΕΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ.ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΓΕ.ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟ ΣΤΙΣ ΑΧΑΡΝΕΣ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΟ ΥΓΡΟ.ΚΑΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ 2 ΜΕΡΕΣ.ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ 2 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΘΗΚΑ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι KITTY μου αισιοδοξια και οχι αγχος!!!Και θα ερθει συντομα!!!

Φανη μου οντως εισαι μικρουλα μωρε για να σκεφτεσαι για εξωσωματικη!Το αγχος ειναι ατιμο καλη μου προσπαθησε να ηρεμησεις και να το απολαυσεις....και οπως εχω ξαναπει και η περιοδος της συλληψης εχει την χαρη της...μια μερα θα την θυμασαι κι αυτη ευχαριστα...μονο μην παρασυρεσαι απο κακες σκεψεις και φοβο!Θα ρθει συντομα θα δεις...συνεχισε με θεληση της προσπαθειες σου!Δυστηχως δεν ξερω τι ειναι οι συμφυσεις....καλα δεν σου εξηγησε ο γιατρος????

Ευχομαι σε ολες οτι καλυτερο...και σε σενα Χριστινακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα εχθές και εμετό το βράδυ. Έκανα το πρωι και άλλο τεστ τίποτα. Ο εντεροιος που κυκλοφορεί θα είναι . Σήμερα δύο μήνες από την προηγούμενη περίοδο. Η προλακτίνη θα είναι στα ύψη. ΄

εκλεισα ραντεβού με το γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι την σαλπιγγογραφία την έκανα στο μητέρα δε φταίει το νοσοκομείο όμως άλλες κοπέλες πονάνε άλλες οχι το καλύτερο είναι με μέθη πάντως για να μην το ρισκάρεις εγώ υπέφερα. Σήμερα πήγα στην γιατρό μου είπε οτι θα παρακολουθούμε τους κύκλους να δούμε αν κάνω απο μόνη μου ωορρηξία τελικά. Μου είπε οτ εκτός απο τις πολυκυστικές όπου και αυτές δεν τις έχω σαν σύνδρομο δεν βρισκει κάτι άλλο. Εκτός φυσικά και το ΑΓΧΟΣ τι να σας πω ρε κορίτσια αυτο το άγχος το είχα πάντα γενικά δεν περίμενα οτι κάποια στιγμή θα μου έκανε τόσο κακό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα και τη β΄χοριακή αρνητική 0,1 μόνο. Η προλακτίνη μου δε στα ύψη και εγώ χωρίς περίοδο από 04/01/09. Η ημερομηνία γέννησης του παιδίου μου (αν δεν ήταν παλίνδρομη) 05-05-09 πληδιάζει. Τώρα θα ΄΄ημουν 7 μηνών. Δεν είμαι καλά. Ο γιατρός μου είπε να πάτω 5 ημέρες dupusotn για να προκαλέσουμε περίοδο. ξέρει κανείς τι είναι αυτό;;; Τι παρενέργειες έχει;; Τι είναι παραγωγική φάση και τι εκριτική;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...