Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ecoli στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Δήμητρα Κ. είπε:

Καλησπέρα, είχε κάποια άλλη κοπέλα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ecoli στην καλλιέργεια κολπικού;

Καλησπέρα! Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη στη καλλιέργεια που γίνεται στο γ τρίμηνο είχα κι εγώ ελαφρός αυξημένο το e coil. Επειδή κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης λόγω ορμονών όλα μεταβάλλονται είναι φυσιολογικό κάποια από τα ήδη υπάρχοντα βακτήρια να πολλαπλασιαστούν. Τότε είχα κάνει κολπική πλύση μόνο. Μου είπε η γυναικολόγος ότι και τίποτα να μην έκανα δεν ήταν κάτι σοβαρό. 

Μην αγχώνεσαι λοιπόν! Με το καλό το μωράκι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ, έχω κοιλιακή περίδεση για αυτό προληπτικά παίρνω αντιβίωση αλλά όσες φορές και αν πήρα δεν υποχωρεί, ελαφρώς είναι αυξημένα και εμένα. Εσείς κάνατε έλεγχο μετά την θεραπεία αν έφυγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Δήμητρα Κ. είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ, έχω κοιλιακή περίδεση για αυτό προληπτικά παίρνω αντιβίωση αλλά όσες φορές και αν πήρα δεν υποχωρεί, ελαφρώς είναι αυξημένα και εμένα. Εσείς κάνατε έλεγχο μετά την θεραπεία αν έφυγε;

Εγω έκανα ξανά μετά από κάποιους μήνες αφού γέννησα που ούτως ή άλλως θα έκανα τον ετήσιο γυναικολογικό έλεγχο.

Δε γνωρίζω τι παίζει με τη περίπτωση σου αλλά απ' όσο ξέρω δεν είναι κάτι επίφοβο. Με το καλό το μωράκι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...