Μετάβαση σε περιεχόμενο

NEO MELOS


TEO COOL

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΘ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΑ, ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗ ΑΦΙΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ!:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλωσηρθες στην παρουλα μας!!!Χαιρομαστε που γινομαστε ολο και πιο πολλα τα μελη!!:-)

Με το καλο κοπελα μου να παρεις το νινακι σου αγκαλιτσα!!!Να εισαι παντα γερη και τοσο ευτυχισμενη οσο τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ. ΝΑ ΣΑΣ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΜΟΥ? ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ Η΄ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ? Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΓΑΛΟΦΥΛΛΟ (ΗΔΗ 3 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΡΑΝΙΟΥ).ΦΟΒΑΜΑΙ ΔΕΝ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΓΡΗΓΟΡΑ .ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΨΟΥΝ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και απο μενα!!!Με το καλο να υποδεχτεις τον μπεμπη σου!!!!

Πανω απολα πρεπει να συζητησεις με τον γιατρο σου και θα κανεις ο,τι θεωρει αυτος σωστο αφου πρωτα το συζητησετε πολυ!

Εγω γεννησα πριν 10 μερες με καισαρικη λογω ανεπαρκειας της μητρας.

Μου στοιχησε πολυ και ακομη με στεναχωρει....

Θα το ξεπερασω με τον καιρο

Τουλαχιστον ειναι μια χαρα το μωρακι μου !!!!

Να ξερεις παντως πως ολα ειναι θεμα ψυχολογιας!

Αν εισαι καλα θα αναρρωσεις και γρηγοροτερα απο την εγχειρηση!!!

Να σκεφτεσαι μονο το μωρακι που θα κρατησεις αγκαλια!!!!

Θα παρεις τεραστια δυναμη απαυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΚΑΛΟ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΑ!

ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΚΥΝΔΥΝΕΥΣΩ ΚΑΤΙ.ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΟΥΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΕΚΑΝΕΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Η΄ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο σιγουρα πρεπει να το συζητησεις με τον γιατρο...αλλα σιγουρα θα ειναι δυσκολα με ολα αυτα που μου λες....ειναι και θεμα δικο σου του σωματος γιατι απο παραδειγματα πολλα και απο κοπελες που εχουν γεννησει φυσιολογικα και 4 κιλα αλλα και αλλες με 3 κατι και δεν τα καταφεραν και τελικα κανανε καισαρικη....σιγουρα ο γιατρος σου θα σε βοηθησει καλυτερα και φυσικα εσυ μετα θα εχεις τον τελευταιο λογο....ολες εχουμε στο πισω μερος του μυαλου μας τι θα θελαμε να γινει και αν θα αντεχαμε....

Ευχομαι ολα να πανε καλα οπως και να εχει :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ (1 ΜΑΡΤΙΟΥ),ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ. ΕΝΩ ΑΡΧΙΚΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ (3 ΚΙΛΑ ΗΔΗ ΜΕ 34 ΠΕΡΙΜΕΤΡΟ ΚΕΦΑΛΗΣ),ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΛΙΓΟ.ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΕΧΩ ΜΠΟΥΡΔΟΥΚΛΟΘΕΙ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teocool

min mpourdouklonesai(!) koritsaki mou!!!

Ekeini tin stigmi, oles oi kopeles lene,

ta pragmata pairnoun mona tous

ton "swsto" dromo!!!!!!!!!

Den kserw pws ginetai (akoma kyoforw)

alla exw meletisei polles periptwseis

edw sto Mammy, pou oles kataligoun sto:

"adika agxwnomoun"!!!!!!!!

Kati "magiko" symbainei kai tin wra tou toketou

akoloutheitai i pio swsti methodos

gia tin mama kai to mwro...!

OLA THA PANE KALA,,,

na exeis empistosyni ston giatro sou

kai pisti ston Theo!

Filia kai........ kalws mas irthes!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teo cool mou geia sou...

Kai kalos mas vrikes agapi mou...

Kali eleftheria sou euxwme...

Mila me ton giatro sou gia to thema pws tha genniseis agapi mou...

Egw pisteuw fusiologika einai kalitera...

Egw gennisa fusiologikotata me 3 daxtila diastoli mono...

Sou euxwmai ola ta kalitera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teo Cool καλως μας βρηκες... και σε οποια μεθοδο καταληξεις τελικα, σου ευχομαι ολα να πανε καλα και να καρατησεις αγκαλιτσα με το καλο το μωρουλι σου... :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teo Cool καλωσόρισες στο mammyland!:)

Με το καλό να υποδεχτείς τον μπεμπάκο σου και να έχεις έναν όμορφο τοκετό!

Είμαι η Άννα και έχω 3 κοριτσάκια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...