Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2023


Recommended Posts

Ωωωωω!!! @Princess28Συγχαρητήρια!!!! Μπράβο για το κουραγιο σου… ταλαιπωρήθηκες!!! Να σας ζήσει το μωράκι σας!!! Να είστε γεροί δυνατοί να το χαίρεστε όλη η οικογένεια μαζι! 🥰 πόσο καιρό θα ειναι στη μονάδα για παρακολούθηση; Τελος καλα ολα καλα! Υπέροχα!❣️

@Παρασκευαιδου Κι εμείς απο την πρώτη μερα που ήρθαμε σπίτι της τα καθαρίζουμε με αποστειρωμένες γαζουλες και φυσιολογικό όρο αλλα μας είπε τελικα επειδή άρχισε να πρήζεται το ματάκι θα χρειαστούμε και κολλύριο ..

Σήμερα εχουμε τον υπέρηχο στα ισχια του… ελπίζω να τα βρουν ολα τέλεια κι εκεί… αμάν πια το καημένο ολο γιατρούς ακόμα δε βγήκε! 😅

τωρα ποια ειναι η επόμενη στη λίστα; Αν και απο οτι βλεπω μονο εμείς οι τρεις γράφουμε! Κοριτσια στείλτε κανένα νέο και οι υπόλοιπες αν μας διαβάζετε…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 364
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elana είπε:

Ωωωωω!!! @Princess28Συγχαρητήρια!!!! Μπράβο για το κουραγιο σου… ταλαιπωρήθηκες!!! Να σας ζήσει το μωράκι σας!!! Να είστε γεροί δυνατοί να το χαίρεστε όλη η οικογένεια μαζι! 🥰 πόσο καιρό θα ειναι στη μονάδα για παρακολούθηση; Τελος καλα ολα καλα! Υπέροχα!❣️

@Παρασκευαιδου Κι εμείς απο την πρώτη μερα που ήρθαμε σπίτι της τα καθαρίζουμε με αποστειρωμένες γαζουλες και φυσιολογικό όρο αλλα μας είπε τελικα επειδή άρχισε να πρήζεται το ματάκι θα χρειαστούμε και κολλύριο ..

Σήμερα εχουμε τον υπέρηχο στα ισχια του… ελπίζω να τα βρουν ολα τέλεια κι εκεί… αμάν πια το καημένο ολο γιατρούς ακόμα δε βγήκε! 😅

τωρα ποια ειναι η επόμενη στη λίστα; Αν και απο οτι βλεπω μονο εμείς οι τρεις γράφουμε! Κοριτσια στείλτε κανένα νέο και οι υπόλοιπες αν μας διαβάζετε…

 

Ευχαριστούμε!! 🥰🙏💗🌸 

Τίποτα μια μέρα τα βάζουν προληπτικά..έτσι για να τα παρακολουθήσουν λίγο κατάλαβες!

Πόνεσα λίγο ναι, αλλά τουλάχιστον πέρασε!! Σίγουρα ήταν πιο εύκολη από την πρώτη γέννα πάντως που είχα κάνει πιο πολλές ώρες και είχα παιδευτεί…αλλά η δεύτερη ήταν η πιο εύκολη απ’όλες!! 

Το κολλύριο νταξει δεν είναι κάτι, καλύτερα να βάλετε αν έχει τσιμπλίτσες…είχε κι εμάς η μπέμπα και της είχε κρατήσει καιρό, μέχρι 8 μηνών. Βάζαμε λίγο κολλύριο στην αρχή , αλλά δεν έφευγε όλο εβγαζε δηλαδή ανά διαστήματα και μετά της καθαρίζαμε το ματάκι με τη γάζα και της κάναμε μασαζ μας είχε πει η γιατρός..ευτυχώς πέρασε στους 8 μήνες..!

Γιατί θα κάνετε υπέρηχο ισχίων; Είδε κάτι ο γιατρός; Άντε να το κάνετε κι αυτό να τελειώνετε! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Γέννησα κορίτσια μου 💗🌸💕🎀

4380 γρ βγήκε η μπέμπα 😱

Να πω την αλήθεια περίμενα μια απόκλιση λίγο προς τα κάτω, να είναι 3800-3900 πχ, αλλά πάλι έπεσε μέσα ο γιατρός μου τελικά!

Το κακό είναι ότι με τέτοιο βάρος τα βάζουν προληπτικά στη μονάδα για παρακολούθηση, οπότε δεν την έχουμε μαζί! 

9.15 μου έβαλαν τον ορό, και γέννησα 3 παρα είκοσι το μεσημέρι φυσιολογικά . Το περίμενα πιο εύκολο γιατί στη δεύτερη ούτε να σπρώξω δεν πρόλαβα, αλλά οκ , τώρα έκανα και  πρόκληση ενώ εκείνη είχε βγει μόνη της.

Πόνεσα λίγο, αλλά ευτυχώς όμως τελικά που πήγαμε με πρόκληση γιατί αν το άφηνα κι άλλο θα πήγαινε 5 κιλά! Απλά μου έκανε λάθος την επισκληρίδιο στην αρχή και δε με έπιανε…μου ξαναεβαλε δε με επιανε…και μετά μου τ εβγαλε κ τ εβαλε σε άλλο σημείο σωστά και μετά με έπιασε…οπότε μέχρι να μου την κάνει σωστά πονούσα!

Τέλος καλό όλα καλά, ελπίζω ότι τα πιο δύσκολα πέρασαν τώρα..🙏💞

Την είδαμε κι όλας, ανυπομονώ απλά να μου τη φέρουν…🙏💞

Να σας ζήσει η μικρούλα γερή και δυνατή ... τι κοιτάνε ; δεν κατάλαβα δεν είχες διαβητη κυησης γτ την βάζουν μεσα; σε εμένα υπήρχε η 24 ωρη παρακολούθηση του παίρνανε αίμα απ το ποδαράκι για να δούνε αν κάνει υπογλυκαιμία και τον ακούγανε την καρδούλα. Αλλά τον είχα εγώ. 

Εσυ πως είσαι; πάλι όντως που γέννησες φυσιολογικά τωρα γτ όντως αργότερα δεν θα μπορούσες φυσιολογικά και κρίμα να κάνεις καισαρική..  είχα χθες μια αγωνία... πάω να ανανεώσω το πινακάκι μας. Γερά και δυνατά να είναι τα νινακια μας. Να μας ενημερώσεις και για την μικρή με την παρακολούθηση τι ςγινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaounmar 09.05.2023 - 💟 Γέννησε 10.03.2023

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου16.05.2023 💙 Γέννησε 12.05.2023

@Elana 20.05.2023 💟 Γέννησε 12.05.2023

@Princess28 28.05.2023 💟 Γέννησε 23.05.2023 

@lianask 29.05.2023

@marakineos 02.06.2023  💟

@vou.95 19.06.2023 image.png.8759fb6193d2d38847beff7fa3b18251.pngimage.png.a53600a410bdb528cf361089ffc97e42.png💙

 

@marakineos @vou.95 κορίτσια μου η σειρά σας είναι σιγα σιγα 😊🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστούμε!! 🥰🙏💗🌸 

Τίποτα μια μέρα τα βάζουν προληπτικά..έτσι για να τα παρακολουθήσουν λίγο κατάλαβες!

Πόνεσα λίγο ναι, αλλά τουλάχιστον πέρασε!! Σίγουρα ήταν πιο εύκολη από την πρώτη γέννα πάντως που είχα κάνει πιο πολλές ώρες και είχα παιδευτεί…αλλά η δεύτερη ήταν η πιο εύκολη απ’όλες!! 

Το κολλύριο νταξει δεν είναι κάτι, καλύτερα να βάλετε αν έχει τσιμπλίτσες…είχε κι εμάς η μπέμπα και της είχε κρατήσει καιρό, μέχρι 8 μηνών. Βάζαμε λίγο κολλύριο στην αρχή , αλλά δεν έφευγε όλο εβγαζε δηλαδή ανά διαστήματα και μετά της καθαρίζαμε το ματάκι με τη γάζα και της κάναμε μασαζ μας είχε πει η γιατρός..ευτυχώς πέρασε στους 8 μήνες..!

Γιατί θα κάνετε υπέρηχο ισχίων; Είδε κάτι ο γιατρός; Άντε να το κάνετε κι αυτό να τελειώνετε! 🙏

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elana είπε:

Ωωωωω!!! @Princess28Συγχαρητήρια!!!! Μπράβο για το κουραγιο σου… ταλαιπωρήθηκες!!! Να σας ζήσει το μωράκι σας!!! Να είστε γεροί δυνατοί να το χαίρεστε όλη η οικογένεια μαζι! 🥰 πόσο καιρό θα ειναι στη μονάδα για παρακολούθηση; Τελος καλα ολα καλα! Υπέροχα!❣️

@Παρασκευαιδου Κι εμείς απο την πρώτη μερα που ήρθαμε σπίτι της τα καθαρίζουμε με αποστειρωμένες γαζουλες και φυσιολογικό όρο αλλα μας είπε τελικα επειδή άρχισε να πρήζεται το ματάκι θα χρειαστούμε και κολλύριο ..

Σήμερα εχουμε τον υπέρηχο στα ισχια του… ελπίζω να τα βρουν ολα τέλεια κι εκεί… αμάν πια το καημένο ολο γιατρούς ακόμα δε βγήκε! 😅

τωρα ποια ειναι η επόμενη στη λίστα; Αν και απο οτι βλεπω μονο εμείς οι τρεις γράφουμε! Κοριτσια στείλτε κανένα νέο και οι υπόλοιπες αν μας διαβάζετε…

 

Αχ εμάς μας έκανε πολύ αργά ραντεβού:-( γτ έχουμε 2 ραντεβού είδη κάνει στην κλινική με τον παιδίατρο οπότε τώρα μας έκλεισε για 19.06 😲 σε εμάς προληπτικά κάνουν στα ίσχια  δεν ξέρω το λόγο 🤷‍♀️ στην ξαδέρφη μου είχαν βρει θέμα αλλά.αυτο φάνηκε απ την πρώτη μέρα και της φορούσαν μια ειδική ζώνη.. πλέον η ξαδέλφη μου και σε λίγο καιρό νονά του μικρού τρέχει περπατάει και δεν είχε ποτέ θέμα. Την είχαν πει στη θεία μου οι γιατροί ότι επειδή ακολούθησε τις οδηγίες σωστά η ξαδέρφη μου έγινε και πιο γρήγορα καλά.  Όμως η ξαδέλφη μου ήταν εμπεδωμενη με τον πωπω χαχαχαχ και όλο την πειράζω χαχαχχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σας ζήσει η μικρούλα γερή και δυνατή ... τι κοιτάνε ; δεν κατάλαβα δεν είχες διαβητη κυησης γτ την βάζουν μεσα; σε εμένα υπήρχε η 24 ωρη παρακολούθηση του παίρνανε αίμα απ το ποδαράκι για να δούνε αν κάνει υπογλυκαιμία και τον ακούγανε την καρδούλα. Αλλά τον είχα εγώ. 

Εσυ πως είσαι; πάλι όντως που γέννησες φυσιολογικά τωρα γτ όντως αργότερα δεν θα μπορούσες φυσιολογικά και κρίμα να κάνεις καισαρική..  είχα χθες μια αγωνία... πάω να ανανεώσω το πινακάκι μας. Γερά και δυνατά να είναι τα νινακια μας. Να μας ενημερώσεις και για την μικρή με την παρακολούθηση τι ςγινε. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου😍🥰🌸💞

Τα βάζουν προληπτικά όταν είναι τόσα κιλά 1 μέρα για παρακολούθηση, μη χρειαστούν κάτι πχ παραπάνω οξυγόνο κλπ μου είπε ο γιατρός μου…αλλά αν δουν ότι είναι οκ στα φέρνουν. Έτσι λέει το πρωτόκολλο δηλαδή! Όπως βάζουν και όσα είναι μικρά σε βάρος , κάτω από 2500 νομίζω; Κάτι τέτοιο. Εμάς πχ την έχουν σε ένα κουνάκι όπως αυτά που τα φέρνουν στο δωμάτιο, και αύριο θα μας τη φέρουν💕 

Αχ ναι κι εδώ θα πάρουν αίμα νομίζω για να μετρήσουν τον ίκτερο, και πόσο τα λυπάμαι να τα τρυπάνε..☹️☹️

Εγώ καλά είμαι…ναι όντως ευτυχώς που δεν το άφησα άλλο γιατί ποιος ξέρει μετά θα έβγαινε; Από κάτω με είδαν οι μαίες χθες μου λένε σαν να μη γέννησες είσαι χαχα….αλλά έβγαλα μια αιμορροιδα άσε..δηλαδή το μόνο που με πονάει είναι αυτό, αλλά δίνουν παυσίπονα 2 φορές τη μέρα δηλαδή πρωί βράδυ, οπότε είμαι μια χαρά με αυτά..😅

Γερά να είναι όλα τα μωράκια μας κορίτσια ναι💗💗💗

Πώς πάτε εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Να σου ζήσει η κοπελαρα σουυυ γερή και δυνατή ❤️❤️❤️

 

μπραβο σου που πήγατε και με φυσιολογικό και ολα καλά🥰 

οποτε από αυριο θα την έχεις μαζί σου ; 
 

Κοριτσια μου εγώ πήγα στο γιατρό μου εχθές 36+2 ο μπέμπης είναι 3 κιλά. Από Παρασκευή ξεκινάω μια φορά την εβδομάδα nst , ενώ δεν έχω  ταλαιπωρηθει καθόλου μπορώ να πω στην εγκυμοσύνη ούτε ζαλάδες ούτε κούραση ούτε τίποτα , θέλω απλά να βγει να τον πάρω αγκαλιά 🙄🙄 και ξέρω και  ότι θα μου λείψουν οι κλωτσιες 😂

 

@Elana είχες κάνει καθόλου μαθήματα θηλασμού ; Η μόνη σου τα κατάφερες ξαι με την βοήθεια των μαιων στο νοσοκομείο ; Μπράβο σου γιατί θυμάμαι είχες αγχωθεί που του έδωσαν φόρμουλα τις πρώτες μερουλες λόγω του οτι άργησε να κατέβει το γάλα σωστά ; 
 

@Παρασκευαιδου θέλει να μεγαλώσει γρήγορα ο μπεμπινος σας 🥰 ποσο υπέροχο που έχει ήδη προγραμμα την νύχτα, εύχομαι να το διατηρήσει και να μην σας ταλαιπωρεί ❤️
 

 

Ευχαριστώωωω 🥰🌸💞

Ναι αύριο θα μας τη φέρουν είπαν..ανυπομονώ!!🙏

Ναι ευτυχώς πήγαν όλα καλά..🙏❤️

Μια χαρά κι εσένα ο μπεμπάκος ε; Άντε κοντεύεις κι εσύ..λίγο έμεινε☺️

Εγώ πάλι είχα φουλ εμετούς και ανακατωσούρες και ζαλάδες στην εγκυμοσύνη, και τώρα ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι πέρασαν!!! 

(Εννοείται ότι και χθες που γένναγα έκανα εμετούς)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου😍🥰🌸💞

Τα βάζουν προληπτικά όταν είναι τόσα κιλά 1 μέρα για παρακολούθηση, μη χρειαστούν κάτι πχ παραπάνω οξυγόνο κλπ μου είπε ο γιατρός μου…αλλά αν δουν ότι είναι οκ στα φέρνουν. Έτσι λέει το πρωτόκολλο δηλαδή! Όπως βάζουν και όσα είναι μικρά σε βάρος , κάτω από 2500 νομίζω; Κάτι τέτοιο. Εμάς πχ την έχουν σε ένα κουνάκι όπως αυτά που τα φέρνουν στο δωμάτιο, και αύριο θα μας τη φέρουν💕 

Αχ ναι κι εδώ θα πάρουν αίμα νομίζω για να μετρήσουν τον ίκτερο, και πόσο τα λυπάμαι να τα τρυπάνε..☹️☹️

Εγώ καλά είμαι…ναι όντως ευτυχώς που δεν το άφησα άλλο γιατί ποιος ξέρει μετά θα έβγαινε; Από κάτω με είδαν οι μαίες χθες μου λένε σαν να μη γέννησες είσαι χαχα….αλλά έβγαλα μια αιμορροιδα άσε..δηλαδή το μόνο που με πονάει είναι αυτό, αλλά δίνουν παυσίπονα 2 φορές τη μέρα δηλαδή πρωί βράδυ, οπότε είμαι μια χαρά με αυτά..😅

Γερά να είναι όλα τα μωράκια μας κορίτσια ναι💗💗💗

Πώς πάτε εσείς;;

Ναι όταν έβλεπα που τον τρυπουσαν πωπω κάθε 3 ή 4 ώρες έτρωγε τρύπημα ο καημένος αλλά ήταν για καλό του δόξα το θεό που δε μου έκανε τίποτα απόλυτος και δεν χρειάστηκε κάτι.  Αχ αιμορροιδα θα πω καλό κουράγιο...😐 παγάκια έβαζα εύχομαι να μην έχεις τόσο πονο. Τώρα με το πιυ γεννησα κατέβασα 3 λίτρα νερό κατευθείαν ώστε να μη ζορίστω.  

Εμενα με ταλαιπωρούν τα ράμματα ακόμα... ενώ τα έβγαλα δεν φαίνεται καλά η τομή και η μαία μου τα παρακολουθεί αν ως την Παρασκευή δεν καλυτερέψει θα πρέπει να πάω στη γιατρό ή στο νοσοκομείο στη χειρότερη.  Σα να έχω μόλυνση  😪 να γτ δεν ήθελα με τίποτα Καίσαρικη.  

Τωρα κάνετε αγκαλιτσααα να φανταστώ.  Τα άλλα τα μωρά σου ήρθαν σε ειδαν;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Να σου ζήσει η κοπελαρα σουυυ γερή και δυνατή ❤️❤️❤️

 

μπραβο σου που πήγατε και με φυσιολογικό και ολα καλά🥰 

οποτε από αυριο θα την έχεις μαζί σου ; 
 

Κοριτσια μου εγώ πήγα στο γιατρό μου εχθές 36+2 ο μπέμπης είναι 3 κιλά. Από Παρασκευή ξεκινάω μια φορά την εβδομάδα nst , ενώ δεν έχω  ταλαιπωρηθει καθόλου μπορώ να πω στην εγκυμοσύνη ούτε ζαλάδες ούτε κούραση ούτε τίποτα , θέλω απλά να βγει να τον πάρω αγκαλιά 🙄🙄 και ξέρω και  ότι θα μου λείψουν οι κλωτσιες 😂

 

@Elana είχες κάνει καθόλου μαθήματα θηλασμού ; Η μόνη σου τα κατάφερες ξαι με την βοήθεια των μαιων στο νοσοκομείο ; Μπράβο σου γιατί θυμάμαι είχες αγχωθεί που του έδωσαν φόρμουλα τις πρώτες μερουλες λόγω του οτι άργησε να κατέβει το γάλα σωστά ; 
 

@Παρασκευαιδου θέλει να μεγαλώσει γρήγορα ο μπεμπινος σας 🥰 ποσο υπέροχο που έχει ήδη προγραμμα την νύχτα, εύχομαι να το διατηρήσει και να μην σας ταλαιπωρεί ❤️
 

 

Αχ αχ σε νιωθω και εγώ έτσι έλεγα αντε να τον πάρω αγκαλίτσα αλλά τώρα λέω που είναι η κοιλίτσα μου ; που είναι οι κλωτσιές μου; μου λείπουν... 🥰🥰🥰 απόλαυσε τες όσο μπορείς είναι όμορφες κλωτσιές.. χαϊδέψε από εμένα την κοιλίτσα σου και εύχομαι να σε δώσει και μια κλωτσιτσα έτσι να την χαρείς 🤗🤭 

Πρόγραμμα μόνο τη νύχτα έχουμε.. τη μέρα πάλι κάνουμε παρτυ χαχαχαχ λέω καλά τα νεογέννητα ξέρω κοιμούνται πολύ αυτός τι φάση;  χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2023 at 8:44 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστούμε!! 🥰🙏💗🌸 

Τίποτα μια μέρα τα βάζουν προληπτικά..έτσι για να τα παρακολουθήσουν λίγο κατάλαβες!

Πόνεσα λίγο ναι, αλλά τουλάχιστον πέρασε!! Σίγουρα ήταν πιο εύκολη από την πρώτη γέννα πάντως που είχα κάνει πιο πολλές ώρες και είχα παιδευτεί…αλλά η δεύτερη ήταν η πιο εύκολη απ’όλες!! 

Το κολλύριο νταξει δεν είναι κάτι, καλύτερα να βάλετε αν έχει τσιμπλίτσες…είχε κι εμάς η μπέμπα και της είχε κρατήσει καιρό, μέχρι 8 μηνών. Βάζαμε λίγο κολλύριο στην αρχή , αλλά δεν έφευγε όλο εβγαζε δηλαδή ανά διαστήματα και μετά της καθαρίζαμε το ματάκι με τη γάζα και της κάναμε μασαζ μας είχε πει η γιατρός..ευτυχώς πέρασε στους 8 μήνες..!

Γιατί θα κάνετε υπέρηχο ισχίων; Είδε κάτι ο γιατρός; Άντε να το κάνετε κι αυτό να τελειώνετε! 🙏

Καθαρα για τυπικούς λόγους μας είπε να κάνουμε τον υπέρηχο επειδή γεννήθηκε με ισχιακή προβολή και «τραβήχτηκε» απο τα ισχια για να βγει… όλα καλά όμως… ευτυχώς πάει και αυτο! 😅

 

@vou.95 με το καλό πλησιάζει και η δική σας ώρα… απόλαυσε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο την κοιλιτσα…. Πόσο μα πόσο μου λείπει ήδη…☺️ άντε θα περιμένουμε τα ευχάριστα….
Όσο για τον θηλασμό διάβασα αρκετά και από το Ίντερνετ αλλα και απο βιβλία και με λίγες συμβουλές απο τις μαίες της κλινικής και την παιδίατρο σε συνδυασμό με την πολύ μεγάλη μου επιμονή και υπομονή να την έχω συνέχεια από την αρχή μαζι μου επάνω στο στήθος μου ακόμη και για να κοιμηθεί τις πρώτες μέρες με τις ώρες εκεί μέχρι να «παρει το μήνυμα» το σώμα και να αρχίσει η παραγωγή… τα καταφέραμε… χρησιμοποίησα (και χρησιμοποιώ ακόμα) ψευδό θηλές για να μην σκάσουν και πληγωθούν οι θηλές γιατι απο τον πολυ πόνο θα είχαμε θέμα… τις πρώτες μέρες είχα πόνο πολύ όταν ξεκινούσε ενώ τωρα από την πρώτη ρουφηξιά δεν εχω σχεδόν καθολου πόνο… 

 

@Παρασκευαιδου σημασία εχει που «έστρωσαν» οι νύχτες…. Εμας δεύτερη νύχτα σερί που κοιμήθηκε από τις 21:30  4ωρο και μετά καπάκι τρίωρο και ειναι τέλεια!!! Μακάρι να συνεχίσει έτσι… 

αύριο γινόμαστε 2 εβδομάδων!!! Μου φαίνεται απίστευτο!!! 
αχχχ…. Να ναι γερά τα μωράκια μας και με το καλό να υποδεχτούμε τα νεότερα μας μέλη απο τις υπόλοιπες.. 😉

❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάθομαι και κοιτάω τον μπέμπη μου .. την ομορφιά μου. 

Παρόλο που είμαι δεύτερη φορά μαμά για εμενα δεν έχει καμία διαφορά. Η αγάπη διπλασιαζετε τελικά... 

Πριν ένα χρόνο εκλαιγα εκλαιγα από στεναχώρια από λάθη γιατρός που μου στέρησαν πολλές στιγμές... ήθελα πως και πως να πάω διακοπές να διαγράψω τα πάντα και να περάσω όμορφες στιγμές. Πριν ένα χρόνο ετοίμαζα τη βαλίτσα μου με όλες τις εξετάσει που είχα κάνει για να βρεθώ στην Ελλάδα σε εξωσωματικο . Ήταν τόσο σημαντικό ραντεβού για εμενα η ελπίδα μου έλεγα.   Εκεί μόνο θα είχα σωθεί..  έτσι πίστευα.   

Γυρίζοντας από Ελλάδα είχα πάρει τις δυνάμεις μου είχα διαγράψει το παρελθόν και είχα ξεκινήσει διαδικασία εξετάσεων αδυνάτισμα και ελπίδες για το επόμενο ταξίδι στην Ελλάδα. Ακόμα και ραντεβου σε διάφορα κέντρα..   

Αύγουστος είχε μπει και είναι ο μήνας της Παναγίας.  Μια εικόνα έχω στο σπίτι μου (δεν είμαι από αυτές με τους μεγάλους σταυρούς κτλ θεωρώ μέσα μας πρέπει να είμαστε αγνοί ανθρωποθ ).  10.09 έρχεται κλασικά η περίοδος και εγώ με δάκρυα μιλάω στην εικόνα της λέω Παναγίτσα μου είναι ο μήνας σου .. άκουσε με.. 23.09.2022  έπιασα το μωράκι μου, όχι δεν είχα ωορηξια τότε..  δεν ξέρω τι έγινε και μπαίνω να δω πότε γιορτάζει η Παναγίτσα προυσιωτισα ..  η εικόνα  23.09 γιορτάζει.  Για άλλη μια φορά με άκουσε.  Μου έδειξε ότι είναι εδώ  για εμενα . Και εγώ για να την ευχαριστήσω που δε με ξέχασε που με άκουσε της έταξα το μωράκι μου .  

ΜΑΡΙΟΣ  το όνομα να πάρει και τη χάρη της . 

Εύχομαι όσες θέλουν να γίνουν μανούλες να μη χάσουν την πιστη τους. Ίσως να αργεί ίσως να πρέπει να περάσουμε κάποια πράγματα για να δούμε πόσο δυνατοί είμαστε κάνεις δεν ξέρει το γιατί. .. αλλα όλα για κάποιο λόγο γίνονται.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κάθομαι και κοιτάω τον μπέμπη μου .. την ομορφιά μου. 

Παρόλο που είμαι δεύτερη φορά μαμά για εμενα δεν έχει καμία διαφορά. Η αγάπη διπλασιαζετε τελικά... 

Πριν ένα χρόνο εκλαιγα εκλαιγα από στεναχώρια από λάθη γιατρός που μου στέρησαν πολλές στιγμές... ήθελα πως και πως να πάω διακοπές να διαγράψω τα πάντα και να περάσω όμορφες στιγμές. Πριν ένα χρόνο ετοίμαζα τη βαλίτσα μου με όλες τις εξετάσει που είχα κάνει για να βρεθώ στην Ελλάδα σε εξωσωματικο . Ήταν τόσο σημαντικό ραντεβού για εμενα η ελπίδα μου έλεγα.   Εκεί μόνο θα είχα σωθεί..  έτσι πίστευα.   

Γυρίζοντας από Ελλάδα είχα πάρει τις δυνάμεις μου είχα διαγράψει το παρελθόν και είχα ξεκινήσει διαδικασία εξετάσεων αδυνάτισμα και ελπίδες για το επόμενο ταξίδι στην Ελλάδα. Ακόμα και ραντεβου σε διάφορα κέντρα..   

Αύγουστος είχε μπει και είναι ο μήνας της Παναγίας.  Μια εικόνα έχω στο σπίτι μου (δεν είμαι από αυτές με τους μεγάλους σταυρούς κτλ θεωρώ μέσα μας πρέπει να είμαστε αγνοί ανθρωποθ ).  10.09 έρχεται κλασικά η περίοδος και εγώ με δάκρυα μιλάω στην εικόνα της λέω Παναγίτσα μου είναι ο μήνας σου .. άκουσε με.. 23.09.2022  έπιασα το μωράκι μου, όχι δεν είχα ωορηξια τότε..  δεν ξέρω τι έγινε και μπαίνω να δω πότε γιορτάζει η Παναγίτσα προυσιωτισα ..  η εικόνα  23.09 γιορτάζει.  Για άλλη μια φορά με άκουσε.  Μου έδειξε ότι είναι εδώ  για εμενα . Και εγώ για να την ευχαριστήσω που δε με ξέχασε που με άκουσε της έταξα το μωράκι μου .  

ΜΑΡΙΟΣ  το όνομα να πάρει και τη χάρη της . 

Εύχομαι όσες θέλουν να γίνουν μανούλες να μη χάσουν την πιστη τους. Ίσως να αργεί ίσως να πρέπει να περάσουμε κάποια πράγματα για να δούμε πόσο δυνατοί είμαστε κάνεις δεν ξέρει το γιατί. .. αλλα όλα για κάποιο λόγο γίνονται.  

κατι αναλογο εχω ζησει και εγω.. ειχα δει στον υπνο μου τον αγιο ιωαννη τον ρωσσο που ειναι στο προκοπι ευβοιας. ειχα μια αποβολη και προσπαθούσα για παιδι 1,5 χρονο. ειχα χασει καθε ελπιδα. ωσπου τον ειδα στον υπνο μου. δυο εβδομαδες μετα ανακάλυψα οτι ειμαι εγκυος. η εγκυμοσυνη πηγε καλα, γεννησα το παιδι μου εκτακτως επειδη κινδυνευε ειναι υγιεστατο και εχω ταξει να παω καποια στιγμή με το παιδι για να ολοκληρωσω το ταμα που εκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η eva96 είπε:

κατι αναλογο εχω ζησει και εγω.. ειχα δει στον υπνο μου τον αγιο ιωαννη τον ρωσσο που ειναι στο προκοπι ευβοιας. ειχα μια αποβολη και προσπαθούσα για παιδι 1,5 χρονο. ειχα χασει καθε ελπιδα. ωσπου τον ειδα στον υπνο μου. δυο εβδομαδες μετα ανακάλυψα οτι ειμαι εγκυος. η εγκυμοσυνη πηγε καλα, γεννησα το παιδι μου εκτακτως επειδη κινδυνευε ειναι υγιεστατο και εχω ταξει να παω καποια στιγμή με το παιδι για να ολοκληρωσω το ταμα που εκανα.

Το πιο περίεργο είναι που ξέρεις ακριβώς ποιος Άγιος είναι.  Και εγώ έτυχε να δω και αν και πιστεύω δεν ξέρω όλους τους αγίους κτλ απλά όταν είδα την Αγία Ειρήνη ήξερα ότι ήταν αυτή. Τόσο περίεργο που ξέρεις ακριβώς ποιος είναι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το πιο περίεργο είναι που ξέρεις ακριβώς ποιος Άγιος είναι.  Και εγώ έτυχε να δω και αν και πιστεύω δεν ξέρω όλους τους αγίους κτλ απλά όταν είδα την Αγία Ειρήνη ήξερα ότι ήταν αυτή. Τόσο περίεργο που ξέρεις ακριβώς ποιος είναι.  

ηταν τοσο ζωντανο ονειρο που το θυμαμαι ακομα και σημερα γιαυτο το αναγνωρισα απευθειας.. πιστευω πολυ στον συγκεκριμένο αγιο με εχει βοηθησει σε πολλες δυσκολες στιγμες να παρω κουραγιο και να συνεχισω. ειδικα οταν απεβαλα και οταν εχασα την μαμα μου σε διαστημα ενος χρονου κοντεψα να τρελαθώ ηταν ισχυρο χτυπημα.. και μετα απο την καταιγιδα ηρθε το ουρανιο τοξο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι τόσο ωραίο που μοιράστηκες αυτην την ιστορια μαζι μας Ελπίδα όπως κι εσύ @eva96! Στις μέρες μας ιδίως είναι πολύ σημαντικό να αναφέρονται μιας και η πίστη χάνεται ευκολότερα από ότι παλαιότερα! 
έτσι δίνει ώθηση να αναφέρω κι εγώ με τη σειρά μου πως είμαι 100% μέσα μου βέβαιη πως το οτι έχω αυτή την στιγμή το μωράκι μας (σήμερα 4 εβδομάδων πια) ωφείλεται στη βοήθεία της Παναγίτσας μας και συγκεκριμένα σε μια εικόνα που έκανα και τάμα όταν πήγαινα κάθε απόγευμα όταν γιόρταζε τον 15αύγουστο και προσκυνούσα… δε σταμάτησα μέρα να την επικαλούμαι και να προσεύχομαι και όλα πήγαν παραπάνω απο καλα! 

να είμαστε γεροί, να έχουμε πίστη και όλα στη ζωη μας ακολουθούν όπως πρέπει ….

πως πάτε αλήθεια; Κανένα νέο; Εμείς τη Δευτέρα εχουμε πάλι γιατρό… ανυπομονώ πως και πως για να δουμε την εξέλιξη μας…

έχει βγάλει δυστυχως κάτι σπιθουράκια στο προσωπάκι της, το λαιμό και το κεφαλάκι της και ανυπομονώ να δω τι θα πει η γιατρός….

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elana είπε:

Είναι τόσο ωραίο που μοιράστηκες αυτην την ιστορια μαζι μας Ελπίδα όπως κι εσύ @eva96! Στις μέρες μας ιδίως είναι πολύ σημαντικό να αναφέρονται μιας και η πίστη χάνεται ευκολότερα από ότι παλαιότερα! 
έτσι δίνει ώθηση να αναφέρω κι εγώ με τη σειρά μου πως είμαι 100% μέσα μου βέβαιη πως το οτι έχω αυτή την στιγμή το μωράκι μας (σήμερα 4 εβδομάδων πια) ωφείλεται στη βοήθεία της Παναγίτσας μας και συγκεκριμένα σε μια εικόνα που έκανα και τάμα όταν πήγαινα κάθε απόγευμα όταν γιόρταζε τον 15αύγουστο και προσκυνούσα… δε σταμάτησα μέρα να την επικαλούμαι και να προσεύχομαι και όλα πήγαν παραπάνω απο καλα! 

να είμαστε γεροί, να έχουμε πίστη και όλα στη ζωη μας ακολουθούν όπως πρέπει ….

πως πάτε αλήθεια; Κανένα νέο; Εμείς τη Δευτέρα εχουμε πάλι γιατρό… ανυπομονώ πως και πως για να δουμε την εξέλιξη μας…

έχει βγάλει δυστυχως κάτι σπιθουράκια στο προσωπάκι της, το λαιμό και το κεφαλάκι της και ανυπομονώ να δω τι θα πει η γιατρός….

 

το θαυματακι μου τον αλλον μηνα εχει γενεθλια θα γινει 1ος και εγω ακομα να πιστεψω πως περασε ο καιρος. ειναι ευκολο παιδι δεν μας εχει ταλαιπωρησει σε τιποτα και πραγματικα ευχαριστω καθε μερα τον θεο και τον αγιο που τον εχω αγκαλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2023 at 4:01 ΜΜ, ο/η Elana είπε:

Είναι τόσο ωραίο που μοιράστηκες αυτην την ιστορια μαζι μας Ελπίδα όπως κι εσύ @eva96! Στις μέρες μας ιδίως είναι πολύ σημαντικό να αναφέρονται μιας και η πίστη χάνεται ευκολότερα από ότι παλαιότερα! 
έτσι δίνει ώθηση να αναφέρω κι εγώ με τη σειρά μου πως είμαι 100% μέσα μου βέβαιη πως το οτι έχω αυτή την στιγμή το μωράκι μας (σήμερα 4 εβδομάδων πια) ωφείλεται στη βοήθεία της Παναγίτσας μας και συγκεκριμένα σε μια εικόνα που έκανα και τάμα όταν πήγαινα κάθε απόγευμα όταν γιόρταζε τον 15αύγουστο και προσκυνούσα… δε σταμάτησα μέρα να την επικαλούμαι και να προσεύχομαι και όλα πήγαν παραπάνω απο καλα! 

να είμαστε γεροί, να έχουμε πίστη και όλα στη ζωη μας ακολουθούν όπως πρέπει ….

πως πάτε αλήθεια; Κανένα νέο; Εμείς τη Δευτέρα εχουμε πάλι γιατρό… ανυπομονώ πως και πως για να δουμε την εξέλιξη μας…

έχει βγάλει δυστυχως κάτι σπιθουράκια στο προσωπάκι της, το λαιμό και το κεφαλάκι της και ανυπομονώ να δω τι θα πει η γιατρός….

 

Κλείσαμε μήνα... 🥰🥰 εμείς ακόμα να μας δει ο παιδίατρος μας..γτρρ 19.06 θα μας δει. Αλλά δε σκάω φοράμε πλέον 62 ! Τον μέτρησα με μεζούρα και κου βγήκε 59 ! 🤫🥴 φανταρο θα τον στείλω χαχαχ 

Η Παναγίτσα ακούει.. 

Πήγατε στον γιατρο; σπυράκια έχουμε και εμείς αλλά είναι απ τη ζέστη μου είπε η μαία αν θηλάζεις κράτα λίγο γαλατακι για την μπανιέρα ή απλά μετά λίγο πάνω στα σπυράκια σαν κρέμα προσοχή όμως όχι βράδυ γτ τραβάει τα κουνούπια. Προτιμ το μπάνιο εγώ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Κορίτσια μουυυ τι κανετεεε ;;; 
Είχα καιρό να μπω να σας διαβάσω 

πως είναι τα μωράκια σας ; 
εγώ ακόμα στην αναμονή, έχει βολευτεί μάλλον😂 έχουμε κλείσει τις 39 εβδομάδες 

Καλά κάνει θέλει τη μαμά του να χαρεί λίγο παραπάνω το καλοκαίρι 🥰😬 εμείς όλη μέρα αγκαλια ακριβώς δεν κάθεται σε κανέναν άλλον παρα μόνο σε εμένα. Μπάνιο 5 λεπτού σε γυναίκα έχετε δει;; αν όχι ελάτε μια επίσκεψη σε εμάς χαψχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε;;

Εμείς καλά, μεγαλώνουμε, η μικρούλα είναι τόσο γλυκούλα💗 23 ημερών σήμερα, κοντεύει 1 μήνα δεν το πιστεύω 💕 όλο κοιμάται ή θηλάζει, δε μας εχει ενοχλήσει καθόλου💗

@vou.95 πώς πας; Γέννησες;; Ξέρω ότι ανυπομονείς, αλλά όσο κάθεται καλά για το μωράκι είναι, δεν πειράζει😊🥰

@Παρασκευαιδου @Elana πώς πάτε;; Τι κάνουν τα μικρούλια σας;;

Εμείς ήδη φοράμε 62 από τη γέννηση, και το παμπερ νο2 από 15 ημερών..γεννήθηκε και μεγάλη αν θυμάστε..4380 γρ κ 56 εκατ..βέβαια είναι πολύ αδύνατη, μάλλον επειδή γεννήθηκε ψηλή, γι’αυτό της έκανε το παμπερ νο1 τις πρώτες μέρες, έχει πολύ αδύνατα ποδαράκια και κοιλίτσα💕💞 τώρα δε ξερω πόσο θα εχει παει, θα την μετρήσει η παιδίατρος όταν πάμε🌸

@Παρασκευαιδου χαχχα γέλασα με το μπάνιο του 5λεπτου 😆 εμάς ευτυχώς όταν κοιμάται κοιμάται για ώρες, οπότε έχω λίγο χρόνο☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2023 at 3:15 ΜΜ, ο/η vou.95 είπε:

Χαχαχα καρδούλα μουυυ είναι αυτό που λένε το τέταρτο τρίμηνο εγκυμοσύνης ;;; Δεν αποχωρίζεται την μανούλα, αλλιώς σε βλέπω με μαρσιπο μέσα στο μπάνιο 😂

 

η μανούλα του δικού μου γιου δεν χαίρεται το καλοκαίρι, γιατί ζεσταίνεται με το παραμικρο και ιδρώνει ενώ δεν ίδρωνε ποτε στην ζωή της 😂 οποτε καταλαβαίνεις 😂

 

Αχ ασε χρόνος 0 αλλά θα μου λείπει μετά το ξέρω οπότε ας το χαρώ..  γενικά δεν πολυ μαγειρεύω το σπίτι τα βασικά κ τέλος. 

Δε θα στο χαλάσω χαχαχα αλλά μετά τη γέννα ιδρώνει τοοοσοοο πολύ. . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε;;

Εμείς καλά, μεγαλώνουμε, η μικρούλα είναι τόσο γλυκούλα💗 23 ημερών σήμερα, κοντεύει 1 μήνα δεν το πιστεύω 💕 όλο κοιμάται ή θηλάζει, δε μας εχει ενοχλήσει καθόλου💗

@vou.95 πώς πας; Γέννησες;; Ξέρω ότι ανυπομονείς, αλλά όσο κάθεται καλά για το μωράκι είναι, δεν πειράζει😊🥰

@Παρασκευαιδου @Elana πώς πάτε;; Τι κάνουν τα μικρούλια σας;;

Εμείς ήδη φοράμε 62 από τη γέννηση, και το παμπερ νο2 από 15 ημερών..γεννήθηκε και μεγάλη αν θυμάστε..4380 γρ κ 56 εκατ..βέβαια είναι πολύ αδύνατη, μάλλον επειδή γεννήθηκε ψηλή, γι’αυτό της έκανε το παμπερ νο1 τις πρώτες μέρες, έχει πολύ αδύνατα ποδαράκια και κοιλίτσα💕💞 τώρα δε ξερω πόσο θα εχει παει, θα την μετρήσει η παιδίατρος όταν πάμε🌸

@Παρασκευαιδου χαχχα γέλασα με το μπάνιο του 5λεπτου 😆 εμάς ευτυχώς όταν κοιμάται κοιμάται για ώρες, οπότε έχω λίγο χρόνο☺️

Γελα κ πάνω που θα ρωτούσα που εισαι.. πωπω 56 ε ;;μοντελοοο να της κάνεις:-). Ευτυχώς που είναι έτσι κ έχεις χρόνο γτ με 3 μικρά  σε έβλεπα στην τσίτα... το2 πώς ήταν;   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Κοριτσιααα μου γέννησα στις 15/6 την Πέμπτη με καισαρική !! Την προγραμματίσαμε την Τρίτη, κυρίως απόφαση δίκη μου γιατί έβλεπα προβληματισμένο τον γιατρό , ο τράχηλος ήταν σκληρός,  ο μπέμπης φαινόταν 3400 στον υπέρηχο  και τα καρδιοτοκογραφηματα ήταν σαν ευθεία γραμμή στους 130 χτυπους και μου έλεγε φαίνεται σα να κοιμάται αλλά μπορεί να μην έχει καλό οξυγόνο . Η κοιλιά μου ήταν μικρή μπορεί να μη χωρούσε .. και μου έδωσε περιθώριο μέχρι σήμερα και μετά θα μπαίναμε αύριο με πρόκληση γιατί ανησυχούσε ότι κατι δεν πήγαινε καλά . Του είπα δεν θέλω να περιμένω καλύτερα να κλείσουμε καισαρική που ήθελα εξ αρχής (γιατι φοβόμουν το φυσιολογικό ) και έτσι καναμε !!! 
Τελικά ήταν η καλύτερη απόφαση ο μπέμπης ήταν μεγαλύτερος από τον υπέρηχο της τρίτης , γεννήθηκε 3690γρ και 53εκ …. Το πρόβλημα που δεν είχα πόνους ούτε συσπάσεις και δεν γεννούσα και δεν θα γεννούσα φυσιολογικά ήταν ότι είχα υπερβολικά μικρή μήτρα και δεν μπορούσε να βγει , ακόμα και πρόκληση να καναμε θα δυσκολευόμουν πολύ και θα χρειάζονται βεντούζα η έκτακτη καισαρική … παρολα αυτά ολα καλα , όμως μου είπε σε επόμενη εγκυμοσύνη θα σημειώσουμε ότι είχα τόσο μικρή μήτρα γιατι ήταν και θα είναι επικίνδυνο ! 
Η γεννα ήταν πολύ πολύ εύκολη και ευχαριστη , δεν δυσκολεύτηκα ούτε μετά σηκώθηκα και περπάτησα μετά από 6 ώρες χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία .

Εχθές γυρίσαμε σπιτακι μας , ο μπέμπης είναι πολύ πολύ ήσυχος και θηλάζουμε συχνααα  γιατί πεινάμε, οι νύχτες μας είναι οι πιο εύκολες καθώς τον ξυπνάμε εμείς κάθε 3 ώρες Αλλιώς κοιμαται 🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Να σας ζήσει γερός και δυνατός υγεία πάνω απ όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@kaounmar 09.05.2023 - 💟 Γέννησε 10.03.2023

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου16.05.2023 💙 Γέννησε 12.05.2023

@Elana 20.05.2023 💟 Γέννησε 12.05.2023

@Princess28 28.05.2023 💟 Γέννησε 23.05.2023 

@lianask 29.05.2023

@marakineos 02.06.2023  💟

@vou.95 19.06.2023 image.png.8759fb6193d2d38847beff7fa3b18251.pngimage.png.a53600a410bdb528cf361089ffc97e42.png💙 Γέννησε 15.06.2023

 

@marakineosκορίτσι μου εσύ πρέπει μας τα νέα ααα σου..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας!εγω γέννησα 27/5 τον μπεμπη μας, μπήκαμε με πρόκληση και γέννησα φυσιολογικά έναν μούργο 3.200 :D

κοντευει 1μηνας και ενώ είναι ησυχούλης άρχισε να καταλαβαίνει και θέλει όλο αγκαλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaounmar 09.05.2023 - 💟 Γέννησε 10.03.2023

@lia.t 11.05.2023 

@Παρασκευαιδου16.05.2023 💙 Γέννησε 12.05.2023

@Elana 20.05.2023 💟 Γέννησε 12.05.2023

@Princess28 28.05.2023 💟 Γέννησε 23.05.2023 

@lianask 29.05.2023 image.png.8759fb6193d2d38847beff7fa3b18251.pngimage.png.a53600a410bdb528cf361089ffc97e42.png💙 Γεννησε 27.05.2023

@marakineos 02.06.2023  💟

@vou.95 19.06.2023 image.png.8759fb6193d2d38847beff7fa3b18251.pngimage.png.a53600a410bdb528cf361089ffc97e42.png💙 Γέννησε 15.06.2023

 

Κορίτσια μου τι κάνετε;;

Μέρες δεν προλαβαίνουμε χαχαχα σήμερα πρώτη μέρα κοιμήθηκε 2 ωροχωρις να κοιμάμαι δίπλα του. Μόνο τότε κοιμάται παραπάνω το ροχαλητό μου θα τον νανουριζςι χαχαχαχ

@lianask γερό και δυνατό το μωράκι σου . Εμ έτσι είναι αγκαλίτσα θέλουν τα γλυκουλια μας. Θα μεγαλώσουν και δε θα θέλουν μετά ο 5χρ τώρα πιυ βλέπει τον μωρο ζητάει αλλιώς δεν ήθελε χαχαχα. Ζησ το 😍😍🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...