Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έγκυος ή όχι?


Recommended Posts

Μανουλες καλησπέρα μια γνώμη θα ήθελα αν και είναι νωρίς περιμένω περίοδο σε 7 μέρες έκανα όμως ένα τεστ λόγω πολύ πρησμένου στήθους και πόνου και μου βγήκε θετικό αχνό μεν αλλά θετικό... Τι να κάνω να περιμένω λίγες μέρες? Είναι αξιόπιστο ή θα απογοητευτω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μαράκι92 είπε:

Μανουλες καλησπέρα μια γνώμη θα ήθελα αν και είναι νωρίς περιμένω περίοδο σε 7 μέρες έκανα όμως ένα τεστ λόγω πολύ πρησμένου στήθους και πόνου και μου βγήκε θετικό αχνό μεν αλλά θετικό... Τι να κάνω να περιμένω λίγες μέρες? Είναι αξιόπιστο ή θα απογοητευτω?

Καλησπέρα Μπορείς να πας να κανείς μια εξέταση αίματος β χοριακη για σίγουρα αποτελέσματα.. σου εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κάνω χοριακη την Παρασκευή αλλά υφίσταται όλο αυτό θετικό τεστ πριν καν αδιαθετησω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαράκι92 είπε:

Θα κάνω χοριακη την Παρασκευή αλλά υφίσταται όλο αυτό θετικό τεστ πριν καν αδιαθετησω?

Ναι υφίσταται αν έγινε νωρίς η ωορρηξία σου και είχες επαφές. Εγώ λέω να κάνεις μια χοριακη. Θα κάνεις υπομονή μέχρι την Παρασκευή; Χαχα μπράβο. Αλλιώς κάνε άλλο ένα τεστ μέχρι την Παρασκευή να δούμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι υφίσταται αν έγινε νωρίς η ωορρηξία σου και είχες επαφές. Εγώ λέω να κάνεις μια χοριακη. Θα κάνεις υπομονή μέχρι την Παρασκευή; Χαχα μπράβο. Αλλιώς κάνε άλλο ένα τεστ μέχρι την Παρασκευή να δούμε ...

Έκανα τεστ δεν άντεξα το πρώτο η γραμμή βγήκε πολύ αχνή το δεύτερο πιο καθαρή και το τρίτο πεντακάθαρο αλλά και πάλι αγχώνομαι και φοβάμαι.. πάντως ειλικρινά κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι την Παρασκευή...και περίοδο περιμένω να φανταστείς Δευτέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/9/2022 at 6:41 ΜΜ, ο/η Μαράκι92 είπε:

Έκανα τεστ δεν άντεξα το πρώτο η γραμμή βγήκε πολύ αχνή το δεύτερο πιο καθαρή και το τρίτο πεντακάθαρο αλλά και πάλι αγχώνομαι και φοβάμαι.. πάντως ειλικρινά κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι την Παρασκευή...και περίοδο περιμένω να φανταστείς Δευτέρα 

Τελικά;; έκανες χοριακη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/9/2022 at 11:47 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Τελικά;; έκανες χοριακη;; 

Έκανα έγκυος είναι είμαι τελικά 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μαράκι92 είπε:

Έκανα έγκυος είναι είμαι τελικά 🥰🥰

Συγχαρητήρια και εγώ είχα κάνει 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο τεστ και μου έδειξε θετικό. Έχει να κάνει απ τα ποσά ανιχνεύει το τεστ αυτά που έκανα ήταν 10αρια. Επίσης δεν ξέρουμε πότε ακριβώς έγινε η εμφύτευση αρα δεν μπορούμε ποτε να ήμαστε σίγουρες. Εφόσον έκανες και χοριακη τώρα σειρά έχει ο υπέρηχος με το καλό σου εύχομαι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μαράκι92 είπε:

Έκανα έγκυος είναι είμαι τελικά 🥰🥰

Άντε με το καλό κοπέλα μου να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Μαράκι92 είπε:

Έκανα έγκυος είναι είμαι τελικά 🥰🥰

Ααα να τα λέμε τα ευχάριστα παρακαλώ!!!Μπράβο!!! Συγχαρητήρια μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2022 at 1:08 ΜΜ, ο/η Μαράκι92 είπε:

Μανουλες καλησπέρα μια γνώμη θα ήθελα αν και είναι νωρίς περιμένω περίοδο σε 7 μέρες έκανα όμως ένα τεστ λόγω πολύ πρησμένου στήθους και πόνου και μου βγήκε θετικό αχνό μεν αλλά θετικό... Τι να κάνω να περιμένω λίγες μέρες? Είναι αξιόπιστο ή θα απογοητευτω?

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ να σας πω ότι είναι το δεύτερο έχω ήδη ένα αλλά δεν ξέρω φοβάμαι πολύ έχω κάτι πονακια που και που και με φοβίζει αν και έτσι ήμουν και στην πρώτη την εγκυμοσύνη τώρα δεν ξέρω αγχώνομαι πάρα πολύ και φοβάμαι... Πείτε μου εσείς είχατε πονακια σαν τσιμπηματακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Ααα να τα λέμε τα ευχάριστα παρακαλώ!!!Μπράβο!!! Συγχαρητήρια μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι!!!

Εγω κοριτσια μου,25η μερα τ κυκλου ειδα λιγο αιματακι και καφε υγρα για 2 μερες.... αυριο περιμενω περιοδο....εχω πονακια αλλα προς το παρον δν εχω ουτε καφε ουτε τιποτα...λετε??? Να σημειωσω οτι 15η μερα πηγα γ υπερηχο και ειδαμε ενδομητριο 10χιλιοστα και επικρατεστερο ωοθηλακιο οποτε μ ειπε ο γιατρος πως τις ρπομενες μερες θ εκανα ωορρηξια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Εγω κοριτσια μου,25η μερα τ κυκλου ειδα λιγο αιματακι και καφε υγρα για 2 μερες.... αυριο περιμενω περιοδο....εχω πονακια αλλα προς το παρον δν εχω ουτε καφε ουτε τιποτα...λετε??? Να σημειωσω οτι 15η μερα πηγα γ υπερηχο και ειδαμε ενδομητριο 10χιλιοστα και επικρατεστερο ωοθηλακιο οποτε μ ειπε ο γιατρος πως τις ρπομενες μερες θ εκανα ωορρηξια

Ναι θα μπορούσε να είναι εμφύτευση το αίμα που είδες... Λίγη υπομονή και χοριακη. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ακούσεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Εγω κοριτσια μου,25η μερα τ κυκλου ειδα λιγο αιματακι και καφε υγρα για 2 μερες.... αυριο περιμενω περιοδο....εχω πονακια αλλα προς το παρον δν εχω ουτε καφε ουτε τιποτα...λετε??? Να σημειωσω οτι 15η μερα πηγα γ υπερηχο και ειδαμε ενδομητριο 10χιλιοστα και επικρατεστερο ωοθηλακιο οποτε μ ειπε ο γιατρος πως τις ρπομενες μερες θ εκανα ωορρηξια

Πολύ θετικά τα σημάδια που αναφέρεις!! Μακάρι κορίτσι μου να έγινε το θαύμα!!! Θα κάνεις κανένα τεστακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μαράκι92 είπε:

Ναι θα μπορούσε να είναι εμφύτευση το αίμα που είδες... Λίγη υπομονή και χοριακη. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ακούσεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς ❤️❤️

Mαρακι μου σ ευχαριστω πολυ πολυ....μακαρι μου το ευχομαι κ εγω 🙏🙏🙏 σημερα ειναι ν μου ερθει περιοδος και δν εχρι ερθει ακομα...παρα μονο κατι ελαχιστα καφε ανοιχτο προς κιτρινο(τσιρλι θα το λεγα εγω) που δν γεμιζουν ουτε το 1/3 απο τ σερβιετακι!! Μακαρι να μην την ξαναρω μπροστα μου την ακατανομαστη 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Πολύ θετικά τα σημάδια που αναφέρεις!! Μακάρι κορίτσι μου να έγινε το θαύμα!!! Θα κάνεις κανένα τεστακι?

Ειμαι στη δευτεργ μερα καθυστερησης κ οπως σας ειπα εχω μονο κατι τσιρλι υγρα!! Θεμα μολυνσης δν παιζει καθως εκανα κολπικη καλλιεργεια και ριναι καθαρη...τεστ παπ τ ιδιο!!! Δν εχω κατι αλλο!!! Λεψ ν αφησω το σουκου και μετα να κανω ενα τεστ!!! Δν θεκω ν απογοητευτω!!! 

Υπαρχει περιπτωση το αιμα π ειδα 25η μερα τ κυκλου ν ειναι ωορργξια? Εμω 10 μερες πριν ε7χαμε δει επικρατεστερο ωοθηλακιο και μαλιστα ο γ7ατρος μ ειπε πως τις επομενες μερες θ κανω ωορρηξια...οχι μετα απο 10 μερες!!! 

Επισης αν δν ειναι εγκυμοσυνη τ ε7ναι αυτα τ καφε που εισα κ η καθυστερηση που μεχρι στιγμης εχω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Ειμαι στη δευτεργ μερα καθυστερησης κ οπως σας ειπα εχω μονο κατι τσιρλι υγρα!! Θεμα μολυνσης δν παιζει καθως εκανα κολπικη καλλιεργεια και ριναι καθαρη...τεστ παπ τ ιδιο!!! Δν εχω κατι αλλο!!! Λεψ ν αφησω το σουκου και μετα να κανω ενα τεστ!!! Δν θεκω ν απογοητευτω!!! 

Υπαρχει περιπτωση το αιμα π ειδα 25η μερα τ κυκλου ν ειναι ωορργξια? Εμω 10 μερες πριν ε7χαμε δει επικρατεστερο ωοθηλακιο και μαλιστα ο γ7ατρος μ ειπε πως τις επομενες μερες θ κανω ωορρηξια...οχι μετα απο 10 μερες!!! 

Επισης αν δν ειναι εγκυμοσυνη τ ε7ναι αυτα τ καφε που εισα κ η καθυστερηση που μεχρι στιγμης εχω? 

Kate δεν νομίζω το αιμα να ήταν ωορηξιας μιας κ υπερηχογραφικα είχατε εντοπίσει τις μέρες πολύ νωρίτερα. Μακαρι να είναι της εμφυτευσης. Αίμα ενδιάμεσα στο κύκλο τι θα μπορούσε να είναι? Ανωμαλία του κύκλου? Τέτοια σενάρια παίζουν αλλά φαντάζομαι δεν έχεις ξαναδεί. Νομίζω  ένα τεστακι εφόσον έχεις καθυστέρηση θα μπορούσες να κάνεις εφόσον αισθάνεσαι ετοιμη ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Ειμαι στη δευτεργ μερα καθυστερησης κ οπως σας ειπα εχω μονο κατι τσιρλι υγρα!! Θεμα μολυνσης δν παιζει καθως εκανα κολπικη καλλιεργεια και ριναι καθαρη...τεστ παπ τ ιδιο!!! Δν εχω κατι αλλο!!! Λεψ ν αφησω το σουκου και μετα να κανω ενα τεστ!!! Δν θεκω ν απογοητευτω!!! 

Υπαρχει περιπτωση το αιμα π ειδα 25η μερα τ κυκλου ν ειναι ωορργξια? Εμω 10 μερες πριν ε7χαμε δει επικρατεστερο ωοθηλακιο και μαλιστα ο γ7ατρος μ ειπε πως τις επομενες μερες θ κανω ωορρηξια...οχι μετα απο 10 μερες!!! 

Επισης αν δν ειναι εγκυμοσυνη τ ε7ναι αυτα τ καφε που εισα κ η καθυστερηση που μεχρι στιγμης εχω? 

Η γνωμη μου είναι αφού είσαι σε καθυστέρηση να κανείς ένα τεστ μην αφήνεις πολλές μερες να περάσουν.. σου εύχομαι τα καλύτερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Kate δεν νομίζω το αιμα να ήταν ωορηξιας μιας κ υπερηχογραφικα είχατε εντοπίσει τις μέρες πολύ νωρίτερα. Μακαρι να είναι της εμφυτευσης. Αίμα ενδιάμεσα στο κύκλο τι θα μπορούσε να είναι? Ανωμαλία του κύκλου? Τέτοια σενάρια παίζουν αλλά φαντάζομαι δεν έχεις ξαναδεί. Νομίζω  ένα τεστακι εφόσον έχεις καθυστέρηση θα μπορούσες να κάνεις εφόσον αισθάνεσαι ετοιμη ❤

Ειχα ξαναδει στηβ αρχη των προσπαθειων μας 2 3 φορες και νομιζα οτι κ τοτε ηταν εμφυτευση.... αλλα μ ειχρ πει ο γιατρος πως παιζει ν ναι και απο το εμβολιο τοτε αλλα κ απο τις ελευθερες επαφες...τωρα ουτε εμβολιο εχω κανει για κορονοιο και στην ουσια με το υπερηχογραφημα ριδαμε οτι ολα ειναι καλα!!! Αν ηταν πχ κυστη δν θ φαινοταν?? Διαβαζω διαφορα η αληθεια ειναι και εκει π λεω ειμαι εγκυος μετα γυρναει το μυαλο κ λεω μπα,κατι αλλο θ ναι .... πφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Η γνωμη μου είναι αφού είσαι σε καθυστέρηση να κανείς ένα τεστ μην αφήνεις πολλές μερες να περάσουν.. σου εύχομαι τα καλύτερα 😊

Λεω ν αφησω σουκου.... ομως δν νιωθω οτι θ μ ρθει...παρολο που παω καθε λιγο κ λιγακι στη τουαλετα γιατι νομιζω πως κατι τρεχει απο κατω αλλα δν ειναι τιποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Λεω ν αφησω σουκου.... ομως δν νιωθω οτι θ μ ρθει...παρολο που παω καθε λιγο κ λιγακι στη τουαλετα γιατι νομιζω πως κατι τρεχει απο κατω αλλα δν ειναι τιποτα 

Εγώ που είμαι και το ξέρω έτσι νιώθω ότι θα μου έρθει και πάω και εγώ συνέχεια τουαλέτα.με πιάνουν που και που και κάτι πονακια περιόδου και λέω να το ήρθε... Πες μας τελικά μόλις κάνεις τέστ...και μακάρι να είναι θετικά τα νέα 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Λεω ν αφησω σουκου.... ομως δν νιωθω οτι θ μ ρθει...παρολο που παω καθε λιγο κ λιγακι στη τουαλετα γιατι νομιζω πως κατι τρεχει απο κατω αλλα δν ειναι τιποτα 

Κοριτσια τελικα μου ηρθε περιοδος το βραδυ!!! Αλλη μια αποτυχια.... δν μπορω κοριτσια...μ παιρνει πολυ απο κατω...κοιμαμαι και ξυπναω με την σκεψη αυτη!! Εχουμε να αντιμετωπισουμε και το θεμα με το σπερμα τ αντρα για ενα 3μηνο....εγω τελη τ μηνα εχω ν κανω σαλπιγγογραφια.... μετα το σημερινο η ειμαι και παλι στα πατωματα....διαθεση καμια....ειμαι αγχωμενη για τη σαλπιγγογραφια φοβαμαι πως δν θ ειναι καλη και τοτε η εξωσωματικη ειναι μονοδρομος!! Φοβαμαι πολυ....δν φευγει απο το ρημαδι το μυαλο η σκεψη τ μωρου! 😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κοριτσια τελικα μου ηρθε περιοδος το βραδυ!!! Αλλη μια αποτυχια.... δν μπορω κοριτσια...μ παιρνει πολυ απο κατω...κοιμαμαι και ξυπναω με την σκεψη αυτη!! Εχουμε να αντιμετωπισουμε και το θεμα με το σπερμα τ αντρα για ενα 3μηνο....εγω τελη τ μηνα εχω ν κανω σαλπιγγογραφια.... μετα το σημερινο η ειμαι και παλι στα πατωματα....διαθεση καμια....ειμαι αγχωμενη για τη σαλπιγγογραφια φοβαμαι πως δν θ ειναι καλη και τοτε η εξωσωματικη ειναι μονοδρομος!! Φοβαμαι πολυ....δν φευγει απο το ρημαδι το μυαλο η σκεψη τ μωρου! 😭😭

Ωχ βρε κοπέλα μου είναι δύσκολο το καταλαβαίνω και εγώ 1,5 χρόνο προσπαθούσα να για καταφέρω να μείνω εγκυος όσο μπορείς να κανείς υπομονή δεν είναι εύκολο για κάποιες από εμάς δυστυχώς 

προσπαθησε να μαζεύεις δύναμης και να συνεχίσεις γιατί όταν καταφέρεις να κρατήσεις το μωρακι στα χέρια σου θα καταλάβεις πως άξιζε τον κόπο όλη η προσπάθεια που κάνατε

 εύχομαι ο επόμενος μήνας σου να είναι ο τυχερός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...