Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβριος, Φθινόπωρο, όπως πέφτουν τα φύλλα έτσι να πέσουν οι δύσκολες στιγμές και να έρθουν νέα σποράκια στις κοιλίτσες και στις αγκαλίτσες🤰🤰🤱🤱🤱👶👶👶🍼🍼🍂🍂🍂


Nandia-

Recommended Posts

Kαλημέρα!!

Στις γόνιμες!! Πιστεύω πως σήμερα το τεστ ωορρηξίας θα βγει θετικό, χθες ήταν ένα τσακ πιο αχνή η γραμμή από την ελέγχου! Είχαμε κ χθες επαφή γιατί έχει κάποια θεματάκια ο άντρας μου και ενδέχεται να λείψει, ελπίζω να το αποφύγουμε βέβαια!

Περίοδο θα περιμένω 23/9, έχουμε ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ☺️☺️☺️💕💕💕 καλή εβδομάδα σε ολες!! Πως είστε; Ποτέ έχετε ραντεβού; Ποτέ περιμένετε την ασχημομούρα;

Καλημεραααα σε όλες…Εγώ ραντεβού την Παρασκευή..ευτυχώς δεν έχω σχεδόν τπτ από καφέ αλλά τώρα έχω άλλες έννοιες δεν νιώθω τίποτα κλπ…Μόνο άγχος!..Εσυ Ραφ πώς είσαι;..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα!!

Στις γόνιμες!! Πιστεύω πως σήμερα το τεστ ωορρηξίας θα βγει θετικό, χθες ήταν ένα τσακ πιο αχνή η γραμμή από την ελέγχου! Είχαμε κ χθες επαφή γιατί έχει κάποια θεματάκια ο άντρας μου και ενδέχεται να λείψει, ελπίζω να το αποφύγουμε βέβαια!

Περίοδο θα περιμένω 23/9, έχουμε ακόμη!

Μακάρι να τα καταφέρετε! Άμα ήταν ένα Τσακ πριν το θετικό σημαίνει σήμερα θα είναι θετικό! Άντε καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας 🥰🥰 αύριο να έχετε σίγουρα επαφή! Άμα δε μπορέσετε σήμερα δε πειράζει 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι να τα καταφέρετε! Άμα ήταν ένα Τσακ πριν το θετικό σημαίνει σήμερα θα είναι θετικό! Άντε καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας 🥰🥰 αύριο να έχετε σίγουρα επαφή! Άμα δε μπορέσετε σήμερα δε πειράζει 😘😘

Ευχαριστούμε! ❤️

Αύριο λέω να κάνουμε την πρωινή επαφή! Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω αύριο γιατρό για να κλείσουμε ημερομηνία. Ακόμα ψηλά είναι το κεφάλι άρα δεν έχει γυρίσει γιατί το πιάνω..

Χθες ήταν η χειρότερη μου νύχτα έως τώρα. Περπατησα λίγο και μετά όταν γύρισα σπίτι άρχισα να νιώθω κάτι σουβλιες από κάτω. Νομίζω είναι συσπάσεις..μετά ξάπλωσα και συνέχισα να τις νιώθω και κοβονταν τα πόδια στιγμιαία από τον πόνο.  Επίσης κουνιόταν απίστευτα το μωρό. Μου έκανε ολόκληρο καρούμπαλο στην κοιλιά και μου την παραμορφωνε. Μετά γύρισα στο πλάι και ηρέμησα λίγο και κοιμήθηκα . Πάντως πωωω είχα αγχωθει νομίζω αν έρθει η ώρα θα βάλω τα κλαματα από τον φόβο 🤣

 

Σήμερα που ξυπνησα ήταν λιγότερες οι σουβλιες και πιο ήπιες. Θα τα πω αύριο στον γιατρό. Λέτε να μας προλάβει η μπέμπα πριν την ημερομηνία.; ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ☺️☺️☺️💕💕💕 καλή εβδομάδα σε ολες!! Πως είστε; Ποτέ έχετε ραντεβού; Ποτέ περιμένετε την ασχημομούρα;

Καλημέρα! 

Εγώ δεν περιμένω την Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου. (Τρίτη και 13,λέτε να είναι η τυχερή μου μέρα;;) 

Εχθές είχα κάτι σουβλιες χαμηλά αριστερά και δεν ήταν έντερο γιατί εμένα το έντερο με χτυπάει δεξιά. Τεστ δεν έχω να κάνω, ίσως πάρω τη Δευτέρα. 

Ποτε έχεις ΠΗΤ εσύ κορίτσι μου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Εγώ δεν περιμένω την Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου. (Τρίτη και 13,λέτε να είναι η τυχερή μου μέρα;;) 

Εχθές είχα κάτι σουβλιες χαμηλά αριστερά και δεν ήταν έντερο γιατί εμένα το έντερο με χτυπάει δεξιά. Τεστ δεν έχω να κάνω, ίσως πάρω τη Δευτέρα. 

Ποτε έχεις ΠΗΤ εσύ κορίτσι μου;; 

σου εύχομαι να είναι η τυχερή σου μέρα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημεραααα σε όλες…Εγώ ραντεβού την Παρασκευή..ευτυχώς δεν έχω σχεδόν τπτ από καφέ αλλά τώρα έχω άλλες έννοιες δεν νιώθω τίποτα κλπ…Μόνο άγχος!..Εσυ Ραφ πώς είσαι;..

Εγώ είμαι καλά! Νομίζω ο5ος μηνας κ τώρα ο 6ος από τους καλύτερους!! 
 

μην αγχώνεσαι όλα θα είναι καλά!!! Πόσες εβδομαδες είσαι τώρα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ☺️☺️☺️💕💕💕 καλή εβδομάδα σε ολες!! Πως είστε; Ποτέ έχετε ραντεβού; Ποτέ περιμένετε την ασχημομούρα;

Καλημέρα 😁😁Την ασχημομουρα την περιμένω από σήμερα και μετά.... Για να δούμε τι θα δούμε!!! Επίσης είχα καλά νέα σήμερα.. Με πήραν με σύμβαση σε μια δουλειά... Επιτέλους κάτι θετικό.. Αν και με σύμβαση δεν πειράζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα 😁😁Την ασχημομουρα την περιμένω από σήμερα και μετά.... Για να δούμε τι θα δούμε!!! Επίσης είχα καλά νέα σήμερα.. Με πήραν με σύμβαση σε μια δουλειά... Επιτέλους κάτι θετικό.. Αν και με σύμβαση δεν πειράζει.. 

Συγχαρητήρια και καλή αρχή να έχεις!

Εύχομαι και θετικό τεστάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Συγχαρητήρια και καλή αρχή να έχεις!

Εύχομαι και θετικό τεστάκι!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ είμαι καλά! Νομίζω ο5ος μηνας κ τώρα ο 6ος από τους καλύτερους!! 
 

μην αγχώνεσαι όλα θα είναι καλά!!! Πόσες εβδομαδες είσαι τώρα;; 

Μάλλον διανυω την ένατη…😃…όγδοη και κάτι για την ακρίβεια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ έχω αύριο γιατρό για να κλείσουμε ημερομηνία. Ακόμα ψηλά είναι το κεφάλι άρα δεν έχει γυρίσει γιατί το πιάνω..

Χθες ήταν η χειρότερη μου νύχτα έως τώρα. Περπατησα λίγο και μετά όταν γύρισα σπίτι άρχισα να νιώθω κάτι σουβλιες από κάτω. Νομίζω είναι συσπάσεις..μετά ξάπλωσα και συνέχισα να τις νιώθω και κοβονταν τα πόδια στιγμιαία από τον πόνο.  Επίσης κουνιόταν απίστευτα το μωρό. Μου έκανε ολόκληρο καρούμπαλο στην κοιλιά και μου την παραμορφωνε. Μετά γύρισα στο πλάι και ηρέμησα λίγο και κοιμήθηκα . Πάντως πωωω είχα αγχωθει νομίζω αν έρθει η ώρα θα βάλω τα κλαματα από τον φόβο 🤣

 

Σήμερα που ξυπνησα ήταν λιγότερες οι σουβλιες και πιο ήπιες. Θα τα πω αύριο στον γιατρό. Λέτε να μας προλάβει η μπέμπα πριν την ημερομηνία.; ;

 

Κουράστηκες μήπως; Δεν ξέρω δεν έχω ιδέα 😂 αύριο θα σου πει δλδ ποια μέρα θα γεννήσεις;; Ή θα σε βάλει να δει συσπάσεις κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα 😁😁Την ασχημομουρα την περιμένω από σήμερα και μετά.... Για να δούμε τι θα δούμε!!! Επίσης είχα καλά νέα σήμερα.. Με πήραν με σύμβαση σε μια δουλειά... Επιτέλους κάτι θετικό.. Αν και με σύμβαση δεν πειράζει.. 

ααα συγχαρητήρια!!! Δε πειράζει ας είναι!! 🥰🥰🥰 από εδώ και πέρα μόνο θετικά κορίτσι μου!! Κ εγώ θυμάσαι πήρα αύξηση με το νέο έτος και μετά μ έτυχε το θετικό κοβιντ χαχαχα κ μετά το εγκυμοσύνης!!! Εςυ εύχομαι να προσπεράσεις το κοβιντ 😂😂 κ να πας στο θετικό τεστ εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα και από εμένα κορίτσια μου. Ξεκινάει σιγά σιγά η σχολική χρονιά και τρέχω με τα πιτσιρίκια για δραστηριότητες φροντιστήρια ψώνια κλπ. 2 μέρες με πέθανε η σιχαμενη είχα αρκετά έντονη ροή. Παραγγειλα τελικά και εγώ αυτά τα τεστ ωορρηξίας και θα ξεκινήσω την δέκατη μέρα του κύκλου μας κάνω να δω τι γίνετε με τα αυγουλάκια μου 🤣 πάω να σας διαβάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Μάλλον διανυω την ένατη…😃…όγδοη και κάτι για την ακρίβεια…

Εμένα τα συμπτώματα μου άρχισαν αναγούλες που είχα κ καούρες κ πόνος στο στομάχι από την 7η κ μετά κ γύρω στις 11 περίπου μειώθηκαν αυτά τα συμπτώματα μετά την 13η δεν είχα καθόλου είχα αναγούλες μόνο ότι με πείραζε αε μυρωδιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κουράστηκες μήπως; Δεν ξέρω δεν έχω ιδέα 😂 αύριο θα σου πει δλδ ποια μέρα θα γεννήσεις;; Ή θα σε βάλει να δει συσπάσεις κτλ

Γενικά δεν ένιωσα πολύ κούραση. Εντάξει είμαι και 37 η εβδομάδα. Μου είχε πει ο γιατρός ότι θα τα έχω αυτά αφού μπήκα στον μήνα μου. Απλά άλλο στην θερωρια. Στην πράξη τρόμαξα. 🤣 

Ναι αύριο μου είχε πει ότι αν είναι ακόμα το μωράκι ανάποδα. Θα μου πει ημερομηνία που θα πάω στο νοσοκομείο. Προς το παρών είναι ακόμα ανάποδα. Ποιος ξέρει, θα αλλάξει αύριο ;δύσκολα. 

Θα κλείσουμε ημερομηνία και αν έως τότε λέει γυρίσει θα το γυρίσουμε σε φυσιολογικούς τοκετό. Αλλιώς κανονικά με την προγραμματισμενη καισαρική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94 αν έχεις τόσο έντονους πόνους να τον παίρνεις τηλέφωνο.. Ντρέπεστε;;; για αυτό τους έχουμε!!! Βέβαια αυτά θα τα έχεις γιατί πλησιάζει η ώρα αλλά τόσο έντονα όταν είναι ας ρωτάς κιόλας τον γιατρο!!! Ότι είναι για καλό να γίνει. Καισαρική καισαρική αρκεί να βγει γερό το μωρό!!! Με έναν πόνο κορίτσι μου❤️❤️

@Raf123 εγώ κορονοιο περασα κορίτσι μου Απρίλιο... Τωρα είμαι στη δουλειά... Το σποράκι έμεινε 😂😋 σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου 😘

@Pepe le pew σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!!

@marakineos@marakine εμένα ποτέ δεν μου βγηκαν ίδιες γραμμές αυτά.. Απλά όταν ήταν έντονη σχεδόν η μία με τη άλλη τότε είχα ωορρηξία.. Εμένα δεν με βοήθησαν.. Με αγχώνουν και το άφησα τώρα στη τύχη του... Δεν μπορώ συνέχεια να αναλύω γραμμούλες... Το clear blue με βοήθησε πιο πολύ γιατί είναι πιο κατανοητό αλλά εγκυμοσύνη δεν επιτεύχθηκε... Γενικά με αγχώνει πολύ γι αυτό..

@Pepe le pewκαι εγώ τρέχω με τα αγόρια μου.. Δραστηριότητες γράφτηκαμε.. Σχολεία.. Φροντιστήρια.. Ένας χαμός!! Καλό μας κουράγιο 

Επεξεργάστηκε από marinamanoulitsa
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa θα δω σήμερα πιστεύω αν θα δω ποτέ θετικό θετικό! Αν βγεί θετικό σήμερα σημαίνει πως μέσες άκρες έπεφτα μέσα και τους άλλους μήνες καθώς η εφαρμογή μου δείχνει την ωορρηξία μεθαύριο, δεν θα τα συνεχίσω πιστεύω αν και θα μου έχουν περισσέψει και για τον άλλον μήνα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@babyblue94 αν έχεις τόσο έντονους πόνους να τον παίρνεις τηλέφωνο.. Ντρέπεστε;;; για αυτό τους έχουμε!!! Βέβαια αυτά θα τα έχεις γιατί πλησιάζει η ώρα αλλά τόσο έντονα όταν είναι ας ρωτάς κιόλας τον γιατρο!!! Ότι είναι για καλό να γίνει. Καισαρική καισαρική αρκεί να βγει γερό το μωρό!!! Με έναν πόνο κορίτσι μου❤️❤️

@Raf123 εγώ κορονοιο περασα κορίτσι μου Απρίλιο... Τωρα είμαι στη δουλειά... Το σποράκι έμεινε 😂😋 σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου 😘

@Pepe le pew σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!!

@marakineos@marakine εμένα ποτέ δεν μου βγηκαν ίδιες γραμμές αυτά.. Απλά όταν ήταν έντονη σχεδόν η μία με τη άλλη τότε είχα ωορρηξία.. Εμένα δεν με βοήθησαν.. Με αγχώνουν και το άφησα τώρα στη τύχη του... Δεν μπορώ συνέχεια να αναλύω γραμμούλες... Το clear blue με βοήθησε πιο πολύ γιατί είναι πιο κατανοητό αλλά εγκυμοσύνη δεν επιτεύχθηκε... Γενικά με αγχώνει πολύ γι αυτό..

@Pepe le pewκαι εγώ τρέχω με τα αγόρια μου.. Δραστηριότητες γράφτηκαμε.. Σχολεία.. Φροντιστήρια.. Ένας χαμός!! Καλό μας κουράγιο 

Τον πήρα πριν λίγο τον γιατρό μου γιατί σηκώθηκα να περπατήσω λίγο μες στο σπίτι και συνεχίστηκαν αυτές οι σουβλιες. 

Μου είπε να πάρω ένα μαγνήσιο και μια προγεστερονη. Αν συνεχίσει μέχρι το βράδυ να πάω στο νοσοκομείο για ένα καρδιοτοκογράφο. Αλλιώς να πάω σίγουρα αύριο για έναν πριν από το ραντεβού μου μαζί του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsaεύχομαι να έχεις ένα θετικότατο τεστ.! 

@marakineosκαι εγώ από hometest παραγγειλα μια 20αδα για αρχή. Δεν έχω κάνει ποτέ ελπίζω να δείξουν. Βάση της εφαρμογής που έχω στο κιν. Γράφει ότι η γόνιμη μου μέρα είναι 16-17-18/9 γιατί και τον Αύγουστο που προσπαθήσαμε βάση εφαρμογής έγιναν και οι επαφές και τίποτα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94στην μικρή μου είχα συσπάσεις από τον 7 μου έδωσε χαπακια και μου είπε να ξαπλώνω να ξεκουράζομαι. Τελικά μπήκα με πρόκληση 🤣 γιατί δεν ήθελε να βγει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα 😁😁Την ασχημομουρα την περιμένω από σήμερα και μετά.... Για να δούμε τι θα δούμε!!! Επίσης είχα καλά νέα σήμερα.. Με πήραν με σύμβαση σε μια δουλειά... Επιτέλους κάτι θετικό.. Αν και με σύμβαση δεν πειράζει.. 

Συγχαρητήρια καλή αρχή 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Pepe le pew κ εμένα είναι ο πρώτος μήνας χρήσης για να δούμε! Τους προηγούμενους μήνες βέβαια χάσαμε σε κανα 2 τις τοπ γόνιμες, θα δείξει!

@babyblue94 κ εγώ από τον 7ο είχα συσπάσεις και τελικά κι εγώ με πρόκληση .

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...